WAALS ^aariMsrsM WAALS kiemden Hsmlon Pantalons Telegrammen. Laatste Berichten Marktberichten. BAROMETER. elegrafisch weerbericht waarnemingen verricht in den mor- van 23 Febr. 1928, medegedeeld bet Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. 'ste barometerst.: 779.8 te Karlstadfc. ste barometerst.: 750.1 te Janmayen. racbting tot den avond van 24 Febr.: akke, overdag meest matige Ocstelij- it Zuidoostelijke wind. Meest licht be- waarschijnlijk met ochtendnevel, g weer. Lichte vorst des nachts, over- weinig verandering in temperatuur. luchttemperatuur, jr-O. ICHT OP VOOR FIETSERS «,a. Vrijdagavond 5.56 tot Zaterdag en 6.32 uur. Ie verbouwing verleenden voorts hun werking de heer v. Kleef voor het lerwerk en de heeren v. Rooy en Zie- voor het metselwerk. Het graniet- en .doorswerk werd verzorgd door de fir- Arnoldus, het steenhouwerswerk door heer Soupart, terwijl de electrische ihting werd aangebracht door den v. Rijn. zaak maakt thans een zeer goeden ik. Een goede vangst. iar aanleiding van het feit, dat op de andsche Constructiewerkplaatsen aan Zoeterwoudschen Weg meermalen ver lende goederen werden vermist, heeft echerche een onderzoek ingesteld ten i van den 66-jarigcn arbeider J. B. J. groote hoeveelheid materiaal, voorna- jk gereedschappen werd gevonden. 't een handwagen vol! jor de politie is aangehouden zekere I., die was opgeroepen door den rech- jmmissaris te Den Haag, doch niet als ige was verschenen. jr de. politie alhier zijn aangehouden minderjarige jongens, de 12-jarige J. en de 13-jarige T. V„ die van R'dam bier waren komen loopen. Zij ziju ihun ouders teruggebracht. heer H. J. Th. Staats, Hoogl. Kerk- •ht alhier, slaagde voor het examen ra- monteur, afgencmen door de technische imissie uit den Ned. Bond van Radio- delaren opleiding vanwege Instituut radio-telegrafie te Rotterdam. oegstgeest. Gouden echtpaar. De heer N. v.nn der mej. D. van der Mey herdenken 7 art hun gouden huwelijksfeest, oowel de bruid, geboren 17 Januari 4, als de bruidegom, geboren 1 April 3, mogen zich nog in een uitstekende ondheid verheugen en genieten een jrrecht dat aan niet velen hunner tijd- looten beschoren is. n de photo-pagina vindt men de por ten van het krasse bruidspaar. Het st werd echter Woensdag niet gevierd zooals het onderschrift luidt doch ensdag zijn de bruidsdagen ingezet, erkooping. Bij afslag is gisteren ver- it door notaris Romeijn van Warmond, huis in de v. Assendelfstr. at. Het pand in bod gebracht op 5100 en werd ge- nd op 300, door den heer J. d'Hane ier, die kooper werd voor ƒ5400. N00RDWIJK. ubileum. Zooals wij reeds eerder >ben medegedeeld was het gisteren 25 r geleden dat de heer Chr. Dcurman stoker bij de Gemeente Gasfabriek al- dienst trad. Gistermorgen om- eeks 11.30 uur werd de jubilaris in het ntocr der Gasfabriek ontvangen door li burgemeester en den directeur der «fabriek. Namens het gemeentebestuur ird de jubilaris toegesproken en gelukge- McHt door den burgemeester, die hem n geschenk namens dit college overhan- Door de directie en administratie ird den jubilaris een gaslamp aangebo- d, terwijl het tech. personeel hem een «Standaard aanbood. De heer Deuman dankte met eenige 'orden voor de hem gebrachte hulde en aangeboden geschenken, waarna bij den rderen dag in den huisclijken kring 'cht doorbrengen. Kippen doodgebeten. Door een viertal Iwonera van de Egbert de G:ootstraat Bi'<l bij de politie aangifte gedaan, dat 'aarschijnlijk door een hond) een 25-lal achtkippen zijn gedood. Zij weiden footendeeis in de duinen teruggevonden. Bij de nasporingen der politio is thans tblbken, dat zekere W., een bekend j'ooper alhier, zijn hond dien morgen ver de duinen had doodgeschoten. Na een t'herp verhoor wees hij do politie do bats aan, waar hij het dier in de duinen ad begraven. Do hond werd in beslag ge- omea en bij een operatieve behandeling bet de polite gebleken, dat het dier de ®der is geweest. De politie zet echter het derzoek nauwkeurig voort. HET DR. SCHAEPMAN-FONDS. Een bijeenkomst van het Comité van Actie rr.et de Secretarissen der Kringcorr.ité's. Het Centraal Comité van Actie voor het dr. Schaepman-fonds heeft Maandag in „Het kasteel van Antwerpen" te Utrecht een bijeenkomst gehouden met de secre tarissen der Kringcomité's in het Land. De vergadering werd gepresideerd door Jlir. Mr. Ruys de Beerenbrouck, voorzit ter van het Centraal Comité van Actie. 15 der 18 Kringcomité's waren vertegen woordigd. Na een inleidend welkomswoord van den Voorzitter werden uitvoerige bespre kingen ghouden over de reeds gevoerde en nog te voeren actie. De vertegenwoor digers der Kringcomité's deden onderling mededeeüngen over de methode van geld inzamelen, welke in hun Kring wordt ge volgd. Deze uitgewisselde mededeeüngen, die vaak zeer leerzaam waren, zullen er zeker niet weinig toe bijdragen, dat in de weinig toe bijdragen, dat in de verschil lende Kieskringen de actie zoo intensief mogelijk zal woraen ter hand genomen. De Voorzitter van het centraal Comité, van Actie, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck stelde zich beschikbaar cm in de verschil lende Kringen persoonlijk bezoeken af te leggen. Dit zal zooveel mogelijk geschie den, vóórdat de massale actie begint. Vast staat dat de actie niet zal worden gestaakt, voordat de 7 ton bijeen zijn. De nadruk werd er op gelegd, dat het" van groot belang is, dat de leden der plaat selijke comité's die de gelden nizamelen, uitstekend op de hoogte zijn en, zoo noo- dig, gebracht worden- van de hoogst ge wichtige zaak waarom het hier gaat. Bij de geldinzameling moet het streven zijn, dat in eiken Kieskring alle aKtholie- ken aan huis worden bezocht. Een der Kringvertegenwoordigers kon mededeelen, dat in zijn Kieskring de orga nisatie zoo goed geregeld was, dat hij er voor in kon staan, dat werkelijk alle Ka tholieke gezinshoofden in zijn Kring be zocht zouden worden. Dit voorbeeld werd warm ter navolging gesteld. Besloten werd dat de Kringcomité's in hun Kringen nog eens zouden nagaan, of er nog personen zijn, die geschikt 'geacht kunnen worden om spreekbeurten op dr. Schaepman-aonden te houden. Op verzoek der Kringsecretarissen zul len deze aanstonds door het Cer.traal Co mité van Actie worden uitgenoodigd. Een der Kringvertegenwoordigers deelde mede, dat in zijn Kring, niet toestemming der Kerkelijke overheid, dr. Schaepman- avonden in verschillende Kerken zullen worden gehouden. Zooals bij andere gelegenheden bleek, is dan de belangstelling verrassend groot. De verschillende Kringvertegenwoordi gers hadden slechts woorden van lof voor de medewerking, welke de Katholieke pers tot heden toe bij do propaganda voor het, dr. Schaeomnn-fonds verleend had. Met vrijwel alle Comité's te er een uitstekend contact. Vertrouwd werd, dat ook in de komende maanden op de hulo van deze „grootmacht" zal kunnen worden gerekend Na een opwekend, propagandistisch woord van den Voorzitter werd de uitste kend geslaagde bijeenkomst gesloten. Diefstal. Bij de politie is aangifte ge daan van diefstal van een rijwiel, dat des nachts tegen een woning was gezet. Een onderzoek wordt ingesteld. wo'jbrugge. Trekhondenkeuring. Gisteren heeft hief 'de hondenkeuring volgens de nieuwe trekhondenwet, plaats gehad op het plein bij het Raadhuis. Deze keuring geschiedde door den Rijksdierenarts, den heer van den Berg en den gemeenteveldwachter, den heer Terhorst. Drie tuigen werden afge keurd, doch alle honden, ter keuring aan geboden, werden goedgekeurd. Het vervoer van kalveren. Met het oog op de dierenbescherming zal, naar men verneemt, door de politie streng worden toegezien op het vervoer van kalveren, waartoe den tijd nu weder is aangebroken. Ergerlijk is het sems Ie zien, hoe ruw deze 'dieren worden behandeld. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. DE MANOEUVRES VAN DE GRENA DIERS EN JAGERS EN HET 4de REGI MENT INFANTERIE TE KATWIJK. (Vervolg). In aansluiting met ons verslag op de tweede pagina meldt onze redacteur ons nog: Op de oorlogstank staande gaf generaal Borel een uiteenzetting van de inrichting van den pantserwagen. De tank, vanmorgen in gebruik, was een Fransch model, dat ge bruikt werd in de laatste oorlogsjaren en bezet wordt door twee personen, de chauf feur en de mitrailleur-bediener. In den oor log werd soms met honderden tanks tegelijk een aanval gedaan, waarbij het doel was, de nog overgebleven mitrailleur-nesten van den vijand, die voor de artillerie ontrefbaar wa ren, te vernietigen. Toch is gebleken, dat de schrik, die de monsters, wanneer zij plotse ling door een rookgordijn heen zich aan den vijand vertoonden, grooter was dan hun daadwerkelijke toepassing. Na nog enkele technische uiteenzettingen over de beste wijze van vuren, om de tanks buiten gevecht te stellen, werd de motor van de tank aangezet. Majoor Waltheer, met op hel hoofd een leeren kap om de schokken te breken, nam plaats in den mitrailleurstoren; de chauffeur verdween eveneens in de buik van het bruine monster en langzaam kwam het ondier op gang, om zijn tocht door het met enkele opzettelijke moeilijkheden onbe gaanbaar gemaakte parcours aan te vangen.- Het is ecri buitengewoon interessant ge zicht den vecht-wagen aan het werk te zien. Eerst ging de weg over het vlakke duinter rein. De brec le ijzeren banden waarop de kleine wieltjes loopen als op een rails lieten zware sporen na in den duingrond. Met eeu m-''je snelheid kwam de tank INGEZONDEN MEDEDELINGEN. SLAGERSJASSEN, prima Jeans BLAUW KEPERJASSEN restant partij monsters2.48 ZUIVER WOLLEN DAMESKOUSEN in vele modekleuren HEERENOVERHEMDEN in prima modellen en crêpe alle maten GROOT PAK DR. VAN BRUN'S VERBANDWATTEN GEMERCERISEERDE BABY PAKJES GEKLEURDE LINGERIE K 90 c.M. breed, per el DRACHTIGE WITTE ENGE KEPER S5 c.M. breed, per el 0.46 IN ONZE TRICOT AFDEEUNG GROOTE PARTIJ DAMESONDERJURKEN 1.42Va EIKEN KAPSTOK, met 4 koperen haken GEBLOEMDE KAPSTOK- SLEEDEN /iJD-HOLLANDSCHE pTOEMEX OUD(lHOLa\NDSCHE FAJfTEUIBB MlfesiEjTKOPEREN NQfloRDEN Et£f/l WANDKASTJES EIKEN BLOEMTAFELS EIKEN RADIO-TAFELS 5-50 1.35 4.90 „0.95 4.95 In onze Lingerie afdeellng Testanten Magazijn monsters 1,05 3,57V2 0,73 vooruit de maximum-snelheid is 3 K.M. Daar doemde de eerste moeilijkheid op, een duinheuvel. Maar wat men ongelooflijk waant, gebeurde. De tank richtte zich bijna verticaal op, en „nam" den heuvel met de zelfde kalme ezels-looppas, alsof er geen heuvel bestond. Een droge sloot van ongeveer een Meter diep bood evenmin oponthoud. Het krui pende ijzeren gevaarte zakte behoedzaam naar beneden, en kroop als een ezel den tcgenovergestelden oever op. Het gevaarte hief zich bijna verticaal de hoogte in, tegen den kant op. Iets verder was een val gemaakt, een die pe kuil met een planken beschot. Verschil lende malen achtereen dook het prae-histo- risch monster de kuil om de steilen oever te nemen. Door soldaten werd de kuil met zand wat aangevuld, het gladde planken schot werd weggenomen, en onder het ver malen van planken en balken als waren het lucifers, schoof de tank naar boven, twee diepe gleuven in het zand achterlatend. Voort ging het door het mulle zand over een veld met „granaat-kuilen" en als over een gewone weg met kuilen, zooals wij die moer in de omgeving van Leiden aantreffen, hobbelde het gevaarte er over, om op eeu hobgte op het eindpunt te fcalfinden. Op den terugweg had de pantserwagen moeite met een zeer zandige heuvel. Ook voor tanks zijn nog wel onoverkomelijke moeilijkheden. Over drassige polderlanden komen zij heen, maar een matig breede pol dersloot is oen onneembare hindernis. Maar overigens is hun vaart nauwelijks te stui ten: door een boerenhofstede snijden zij heen als koek. De demonstratie duurde ongeveer een uur. Er waren vele belangstellenden. Ta! van militairen van de Leidsche veldartillerie en leden van de Leidsche Burgerwacht, o.a. de commandant, majoor v. Mens en de voor zitter, de heer Pijnacker Hordijk. Het pu bliek, dat niet voorzien was van toegangsbe wijzen, werd op een eerbiedigen afstand gehouden. BINNENLAND. NOODLOTTIGE BRAND. Van schrik gestorven. Hedenochtend te circa negen uur werd brand ontdekt in de fabriek der NeuchfL tel Asphalt Company in de Nova-Zembla- straat te Amsterdam. De C5-jarige werk man P. Riemer was de eerste, die de ont dekking deed. Men zag den man ineenzij. gen en toen eenige andere employe's hem naar buiten hadden gebracht, bleek hij, v.ermoedeüjk tengevolge van den schrik, reeds overleden te zijn. In een der asphaltketels schijnen zich gassen te hebben ontwikkeld, die tot ont branding kwamen, waarna de vlammen zich aan den houten kap mededeelden. Nadat men tevergeefs getracht had met 'n chemisch apparaat het vuur te bezweren, slaagde de inmiddels verschenen brand weer erin met behulp van zand den brand te overmeesteren. De schade, die niet groot is, wordt door verzekering gedekt. Het lijk van Riemers, is door den G. G. en G. D. naar het Binnengasthuis overge bracht. Onder den trein. Een meisje doodgereden. Gistermiddag is het 5-jarig dochtertje van den heer J. Modderman, wonende in de Flankeurspoort te Groningen, over de afsluitboomen van den spoorwegovergang aan den Parallelweg geklommen. De kleine werd door den trein gegrepen en zoo ern stig gewond, dat zij 's avonds aan de beko men verwondingen in het Academisch Zie kenhuis is overleden. Ernstig ongeluk bij de Zuiderzeewerken. Uit Medemblik wordt ons gemeld: Gistermiddag heeft bij de Zuiderzea- werken een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij hot verplaatsen van een zware knip- machine van het eer.e schip naar het an dere word deze machine over een loop plank vervoerd. Midden op de plank,'brak deze door. Het gevaarte viel in de haven en sleurde drie arbeiders mede. Twee van hen konden onmiddellijk op het droge worden gebracht. De derde arbeider werd later opgehaald en was bewusteloos. Het gelukte evenwel de levensgeesten weder op te wekken. De man was ernstig aan het been gewond. Drie kinderen overreden. Hedenmiddag heeft in de van Baerle- straat nabij de Jan Lujkenstraat te Amster dam een ernstig ongeval plaats gehad. Drie meisjes van ongeveer 10 jaar kwamen uit do school in de v. d. Veldéstraat. In de van Baerlestraat wilden zij ter hoogte van den kruidenierswinkel van de Coop. Ver. Eigen Hulp de straat oversteken. Voor dezen win kel stond een schillenkar. Zij liepen achter dezen kar om en juist op het moment, dat zij de straat wilden oversteken kwam een kie ne auto van de posterijen aan. De chauf feur zag de kinderen te laat en reed ze on danks krachtig remmen omver. Een der meisjes bleek ernstig gewond, de beide an dere werden licht gewond. Zij zijn naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. Aan de gevolgen overleden. De wed. B. uit de Jan Hendrikstraat te 's-Gravenhage, die dezer dagen naar het ziekenhuis is gebracht met brandwonden, welke zij bekomen had door omtrekken van een petroleumkachel, is heden aan de gevolgen overleden. Het In een duivenhok gevonden lijk. De Rechtbank heeft- vandaag uitspraak gedaan in de zaken, welke zijn voortge vloeid uit het ontdokken van het lijk van oen ongeveer 20-jarig Duitsch meisje in een duivenhok, dat drijvende werd gevonden in de Waalhaven te Rotterdam. De Rechtbank veroordeelde: J. M., koopman in Den Haag, wegens het wegvoeren van een lijk met het oog merk het overlijden te verhelen, overeen komstig den eisch, tot 3 maanden gevan genisstraf H. J. K., koopman in Den Haag, wonen de in een hofje aan de van Limburg Sti- rumstraat, thans gedetineerd wegens het uit winstbejag in behandeling nemen van een vrouw, en wegens het wegvoe ren van een lijk met bet oogmerk om het overlijden te verhelen, tot 2 jaren gevan genisstraf. Het O.M. had tegen dezen verdachte 3 jaar gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank heeft vrijgesproken de vrouw M. C., echtgenoote van den vorigen verdachte. Tegen deze verdachte had het O. M. 2 jaren gevangenisstraf gevorderd. Communistisch raadslid voor de rechtbank Voor de Groningsche rechtbank stond heden terecht het communistische raadslid Hoiting te Hoogkerk, die op 15 December j.l. toen de burgemeester in verband met de door hem veroorzaakte wanorde de raadszitting schorste en den veldwachter verzocht de publieke tribune te ontrui men, het publiek tot wederspannigheid heeft aangezet, door te roepen: Ik verzoek het publiek te blijven. Het gelukte niet de tribune te ontrui men, waarop de raadsleden de zaal verlie ten en de marechaussee uit Groningen werd ontboden. In dien tuBschentijd was verd. met zijn vrienden meester van do zaal, waarvan hij o.m. gebruik maakte, door de voor de raadsleden bestemde si garen uit te deelen. Zeer tegen den zin van verdachte werd deze zaak in verband met de openbare orde met gesloten deuren voor de rechtbank behandeld. Het O. M. eischte twee maanden gevangenisstraf. De verkiezingen in Japan. LONDEN, 24 Febr. (V.D.) Naar uit Tokio gemeld wordt, zijn thans de defini tieve uitslagen der verkiezingen bekend. De liberale oppositie behaalde 218 zetels, (in 1927 189 zetels) cn do rcgecringspartij 215 zete's (in 1927 222 zcte'.s). Men houdt rekening met een mogelijk aftreden van de regesring ,als gevolg van dezen uitslag. razsGarfihccP, alleoikvadrstuksa)vbgkcmfw Walsen van Strauss in beslag genomen. Krachtens de auteurs w'e t. Ten verzoeke van de firma Cranz te Leipzig is door een deurwaarder met ver lof van den president dor Amsterdam- sche rechtbank krachtens art. 26 van de auteurswet een inval gedaan in ve-schil- lende maziekwinkels te Amsterdam, o.a. in de Grand Bazar Francais op de Regu- liersbreestraat, teneinde de verkoop van de ongeoorloofde vermenigvuldigingen van de bekende walsen van Johan Strauss to beletten waarvan de verspreiding hier te lande strijdig is met de auteurswet. Bij eenige van deze firma's werd de aanwe zige vooraad in beslag genomen. Melkprijsverlaging te Amsterdam. Na overleg met de bpst"ren der beidé bonden van melkveehouders heeft de Am- sterdamsche Melkhandel met ingang van Zondag 26 Febr. a.s. den inkoopsprijs van de me'k met 1 ct. per liter te verlagen. Tn verband hiermede worden ook de ver- koopsprijzen met I ct. verlaagd. De aanrijding der drie kinderen te A'dam. Omtrent den toestand van de drie kin-, deren, die gisteren te Amsterdam werden! aangereden door een postauto in de van: Baerlestraat, vernemen wij, dat de meisjes Stibbe en Ellis er goed aan toe zijn. Zij worden thuis verpleegd. De alge- meene toestand van het dochtertje van mr._ Merkelbach, dat een hersenschudding op liep, is vooruitgaand. Zoo nu en dan keert het bewustzijn terug. Het bij Stavoren gezonken tjalkschip. Men deelt ons mede: Het tjalkschip „De onderneming" van do weduwe Salo-, mons, dat in het begin van deze week bij Stavoren is gezonken, en geladen was met suiker, van Vierverlaten met bestemming Amsterdam, is Donderdag door de N.V. Alg. Verschuur en Havenbedrijf gelicht en de haven van Stavoren binnnengebracht. Een Roomeensche decoratie voor den heer LEIDEN, 24 Febr. Vee. Aangevoerd- waren: 798 runderen, 373 kalveren, 1109 schapen 9 Stieren 100—325. 259 Kalf en Melkkoeien 230—385, Handel matig. 267 Varekoeien 180—260. Handel stroef. 233 Vette ossen en koeien 240—460, sch. a. d. haak 57—93 cis. Handel stag. 4 Vette kal veren 60130. sch. a. d. haak 1—1.60* 3C9 Nuchtere kalveren 5—9. 743 Vette schapen 2444. 369 AVeideschapen 21— 35. Handel matig 671 Magere varkens 15 50, 50 Londensche 4649 ets. p. K.G. le vend gew. 180 Zouters 52—54 ets. p. K.G» levend gow. 689 Biggen 5—11. 3 Paarden<i >1 Bokken of geiten 312. Kaas. le soort Goudsche kaas per. 50 KG. f 5457, 2e soort 51b3. le soort Leidsche kaas por 50 K.G. 4019, 2e soort 40—45. Handel voor Leidsche kaas ma tig. Aan de Stadswaag gewogen: 35 par tijen, 1283 stuks 9767 K.G. BODEGRAVEN, 23 Febr. Eieren. Aan voer 13329 kippeneieren 5.50—7.10, een deneieren 1231, prijs 5.806.20, kippen 0.50—1.—, AARLANDERVEEN, 22 Febr. Vrije Vei- ling. Aangevoerd 5306 eieren, kippeneie ren/5.35G.—eendeneieren ƒ6.45 per 100 stuks. Boter ƒ1.11 per pond, Kaas 50 to 60 ct. per pond. Appelen 4 tot 12 ct. per pond. DELFT, 23 Febr. Boter. AnngevoerdS 2/8 en 1/16 wegende samen 50 Kg. Prijs 2.45 per Kg. Vee. Vette Koeien 1804225; Kalf- koeien 205415; Vaarkoeien 150275; Magere Varkens 1546; Nuchtere Kalve ren 7—19; Biggen 6—14; Paarden 100—300; Rundvleesch per kilo 1.00— 0.900.70. Aanvoer: 222 Runderen, 9 Paar den, 2 Graskalveren, 289 Magere Kalveren, 26 Schapen of Lammeren, 694 Varkens, 357 Biggen, 1 Geit of Bok, 11 Lammeren. Z0ETERW0UDE, 22 Febr. Veiling „Zorg en Vlijt". Kippeneieren 5.80—7.00, en Een deneieren G.006.60 per 100 stuks; Konij nen 50 cent, Kippen 65680 cent en Hanen 0.651.70 per stuk. NOOTDORP, 22 Febr. Eieren. Aange voerd 5591 eieren, kipeieren 0.307.20, eeneieren 6.50—G.75. ganzeneieren 1616 cent. Kippen 1.00—1.90. VEUR, 23 Febr. Eicrenveiling. Aange voerd 7278 kippeneieren 6.657.65, 682 eendeneieren 6.05G.90 per 100 stuks. 29 kippen 0.753.10, 23 konijnen 0.40—r 2.05, 17 duiven 0.250.55 per stuk. AVISSELh'UTE KlllN (J EN (AM ST ER DA M). (Niet officieel). Berlijn59.33 Londen 12.12^/4 New-York 2.483%. ParijsO.778/4 Brussel34.601/g Zwitserland 47.85 Milaan 13.1(J'/2 Madrid 42.15 Oslo66.22 '/a Kopenhagen 66.70 Stockholm 66.73 AVeonen 85. l'raag7.36]/2 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De bedrijvigheid ter beurzo was vant daag niet bepaald grooter geworden. Toch ging er in enkele hoeken nog wel wat om. Voor Rubbers bestond ruime belangstelling A'dam Rubbers bij opening cenigo pets la- ger, doch liepen geleidelijk terug. Tabak ken prijshoudend, doch op kleinen schaal verhandeld. Voor Induatrieelen goede at tentie. Voor v. Berkels ontstond vraag te. gen oploopendo koers. Aandeden Ned. Ind, Ges Mij. lager. Philips vast gestemd Kunst zijd0 vrat ingezet, reageerden daarna lich telijk. Kon. Olie hooger. Suikers bcnerkte markt, doch prijshoudend. Van de Scheepv* papieren gaven Schcepv. UnieB een kleine affaire te zien. Yankees bleven verlaten. Prolongatie 3 1/2 pet. 3-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3