Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Rechtzaken. HET CARNAVALS-,FEEST" TE DEN BOSCH. Moordaanslag op een jong meisje. >t einde van den carnaval te 's-Herto- bosch is op ernstige wijze verstoord, p den Vughterdijk is gisternacht te •veer kwart voor éénen een jong ge ünieerd meisje plotseling door een wit- Pierrot aangevallen. Hij bracht het ije een zeer zware verwonding toe in jijde. De dader nam onmiddellijk de it, achervolgd door de politie en bur- politie is er in geslaagd, den laffen da- in de gemeente Vught aan te houden, et is de 19-jarige B. van R. Alle too- pwegen tot de gemeente Vught waren zet. De dader had reeds tijd gehad van en te verwisselen. Hij gaf zich zon- terzet over. toestand van het meisje is zeer ern- Nog een vechtpartij in den Bosch. stermiddag te circa vijf uur ontstond e Korte Tolbrugstraat op het z.g. St. erplein tuschen enkele dorpelingen uit (lar.skant een ernstige twist, waarbij 1 met messen gezwaaid werd. Een it van politie, die onmiddellijk aan- n, werd door allen tegelijk aangevallen moest aanvankelijk het onderspit del- Enkele Bosschenaren verleenden hem »r ass'stentie en teen later enkele ten te hulp kwamen werd het plein blanke sabel schoongeveegd, grootste belhamels werden gearres- ONGELUKKEN. et ongeluk op den Vughtschen weg. Een der aangeredenen overleden, utrent het ongeluk op den Vughtschen wordt nader uit 's-Hertogenbosch ge- 1, dat drie personen op dien weg liepen laar de andere zijde wilden ove» steken, de motorrijder naderde. Een aanrij- kon niet voorkomen worden, allen wer over den weg geslingerd, juist toen groote vaart een auto uit Den Bosch, uurd door den heer L., uit Vught, na- an den tegenovergestelde richting im een auto met verblindend licht, zoo heer L. zijn kleine lichten ontstak, kon daardoor niets zien en reed op de len grond spartelende personen in. der aangeredenen, de voermans- Iht van Berkel, uit Vught, werd over onderlijf gereden. De heer L. verleende 'tddellijk alle hulp en bracht van Ber- 'met zijn auto naar het Protestantsch tenhurs, waarheen ook de gewonde mo- fijders J. van C. van Boxtel werden ver- Berkel was er erg aan toe en werd üddellijk door den we'.eerw. kapelaan voorzien van de laatste H.H. Sacra- kten. Gisternacht is hij onder hevige overleden. heeren van Boxtel zijn ook ernstig ind: de oudste is eveneens voorzien 'ie H.H. Sacramenten der Stervsnden. et is onjuist, dat de motorrijders en obestuurder onder den invloed van ken drank verkeerden. Twee jongens verdronken? en visscher uit Hooge Zwaluwe heeft de Merwede een omgeslagen roeiboot vende gevonden, welke vermoedelijk in stormweer van de laatste dagen lek is. lagen. In de boot was een groot gat staan. Naderhand werden door den vis- er verschillende kleedinrstukkcn, als wollen vest en twee petten opgehaald, ar cle roeiboot niet in deze gemeente is hoort, is het heel wel moge'ijk, dat gebeden uit den omtrek op do Merwede iben gevaren en door den storm zijn ver plukt- De omgeving is afgedregd, doch dusver is niets ontdekt. Verdronken. let 2 1 /2-jarig zoontje van den veekoop- A. Baris te Spijkenisse is gistermid- in een achter de woning gelegen med- lloot gevallen, en daar levenloos uitge lid. Overreden en gedood. )e 7-jarige W. R. W„ wonende aan de straat te Rotterdam, is aldaar terwijl liep te spelen en geen acht sloeg op verkeer, gisteravond om half zeven uur »r een personenauto, bestuurd door dr. ~1. H. uit de Mathenesserlaan overre- b. Met de auto van den G.G.D. werd het itje naar het ziekenhuis aan den Cool- gel gebracht, alwaar hij kort na aan- mst, tengevolge van een schedelbreuk overleden. Op het terrein van het Hoogovenbe- ijf te IJmuiden is gisteravond de 51- ïige arbeider Rietveld, wonende te Vel- door een bunkerwagen overreden en dood. Gasverstikking. In het perceel Vondelstraat 42, te Am- fdotn, heeft zich een geval van gasver- «hng voorgedaan, aan de gevolgen waar de bijna 80-jarige mevr. B. is overle- De dame, die de gaskachel wilde aanste- !n» had wel de gaskraan opengedraaid, Jor toen de kachel niet wilde branden, rzuimd de kraan te sluiten. Door het 'troomende gas is zij bewusteloos ge- 'den, en daarna overleden, laar echtgenoot werd in bewusteloo- toestand naar een der gasthuizen Nocrd. OE BANKLCOPcR VAN DE H. T. M. Opnieuw gearresteerd, heeft de ƒ15.000 niet verlore n i 5 gewezen banklooper van de Haag- "0 Tramweg-Mpij.,A. C. O. G., is Maan- ^Pnorgen opnieuw in arrest geste'd. G. moest, zooals destijds gemeld, op 27 her van bet vorige jaar voor de H. T. M., bij welke maatschappij hij des tijds als banklooper in dienst was, ƒ20.000 gaan halen bij een bank. Het geld •verd hem op de bank uitbetaald. Hy bracht echter slechts 50 bankbiljetten van 100 gulden op het kantoor en verklaarde de overige 15.C00 verloren te hebben. Destijds is nagegaan of er aanwijzingen tegen hem waren, zonder resultaat echter Hij is aan een scherp verhoor onderwor pen, maar hield stijf en strak vol, dat hij van niets wist. Hij deed voor het oog mee, om do oplossing van het geval te vinden. Toen de maatschappij, waarbij de H.T.M. tegen dergelijke verliezen verzekerd is, er pri^8 op stelde, dat het geval door een „ziener" behandeld zou worden, had G. geen bezwaren met vertegenwoordigers van de maatschappij mee te gaan naar Scheveningen. De ziener zeide te zien, dat G. het geld van den eenen zak in den an deren had overgestoken. Maar verder is hij niet gekomen. De verzekerinpsmaat- b-haopij betaalde het geld uit. Gater heeft de H.T.M. G. eervol ontslrgen. Thans is echter gebleken, dat G. het geld verduisterd heeft om het ten eigen bate aan te wenden. Veel pleizicr heeft het hem niet ge bracht. Naar verluidt is hem meermalen door ongure elementen, die zeiden op de hoogte te zijn, geld afgeperst, onder be dreiging, dat zij hem anders zouden ver raden. INGEZONDEN MEDEDEELING. DE „SEINE" IN DEN STORM. Het verhaal van den kapitein. Hoe de orkaan woedde. Men zal zich herinnc.en dat de sleep boot „Seine" van L. Snnt en Co s Interna tionalen Sleepdienst op Vrijdag^ 10 Febr. in een storm op den Atlantischen Oceaan ernstig werd beschadigd. De boot is Maandag uit Queenstown in Maassluis terug gekeerd. De gezagvoerder, kapitein T. Vet en de stuurman M. Bekker, die samen met den matroos A. Jol een etmaal in de stuurhut hebben gestaan en de boot voor schip breuk bewaarden, hebben het volgende o\er hun weüorvaren verteld: De „Seine" was op 31 Januari uit Maas sluis vertrokken om assistentie te verlee- nen aan het olietankschip „Varand", dat door de „Zwaite Zee" van L. Smit en Go's Internationalen Sleepdienst werd opge sleept, nadat het in een orkaan, doordat roer en schroef ernstig beschadigd waren, stuurloos was geworden. Het weer was toen reeds zoo zwaar, dat do „Zwarte Zee'' het 8leepwerk niet alleen af kon. Op Zaterdag 4 Februari kwam de „Sei nena een moeilijke reis in Queenstown aan, doch moest daar blijven wachten tot de sleep dichterbij zou zijn gekomen. Op 8 Februari kregen wij bevel uit te varen en bereikten Vrijdagmorgen 10 Fe bruari de „V arand" en cle „Zwarte Zee", die toen op 170 mijl Zuidwest van Queenstown op 50 gr. N.B. 12 W. L. waren. Er was echter geen denken aan, dat we met het schip vei binding konden krijgen ol l.et konden naderen. De „Seinebepaalde zich er toe te trach ten in de nabijheid van het schip te blijven doch daar zij met den kop in de golven moest liggen en de stuurlooze „Varand" dwars zee lag, raakte zij het schip weer kwijt en was s middags te vijf uur al op circa 40 mijl ervan verwijderd. Er woedde een orkaan, welke in het Engelsch met den naam: „Lurricane" beti teld wordt, cl. w. z. dat de windkracht nog grooter is dan bij een orkaan nl. 10 tot 11. Te vijf uur zagen de kapitein en de stuur man, die met den matroos in de stuurhut stonden plotseling tv.ee huizenhoogo gol ven aan stuurboordzijde aanrollen. Hoewel do stuurman nog trachtte de boot te doen draaien, bleek clit spoedig een onmogelijk heid; cle kapitein schreeuwde: „ga op je buik liggen", de mannen vielen neer en weinige seconden later donderde met het geluid van eon kanonschot een enorme wa termassa op de „Seine". De kracht van het water was ongelooflijk De verschansing van de brug werd aan cle voorzijde geheel afgerukt, de centimeter dikke ruiten van de stuurhut vlogen aan scherven, het dikke glas van het kompas werd aan gruzelementen geslagen. De stuurhut stond vol water, een kist met vlaggen, die tegen den wand beves tigd was, werd weggeslagen en spoelde even later de deur uit, om in de golven te verdwijnen, de koperen kap van het kom pas werd tegen de achterzijde van cle hut geslingerd, een lampje aan den zolder werd verplinterd. Het groote kompas, dat boven op -de stuurhut stond, was eveneens geheel door het water vernield; van een luchtkoker achter de hut werd de lcop als bet ware afgesneden, cle koker zelf werd dichtgekne pen als een rietje, c!e re \lingboot a0% stuurboordzijde werd door cle klamnen he^i gedrukt, stukken hout en ijzer werden afge rukt. Van cle verschansing waren de ijzeren staven verbogen, bovendien was het water de marconi-kamer achter de stuurhut bin nengedrongen en had de radio-toestellen beschadigd. De marconist zat een oogen- blik tot aan zijn middel in het water. Toen cle mennen in cle stuurhut weer konden zien, bleek het, dat zij hun leven te danken hadden aan het plotseling neerdui ken. Immers zoo ontzettend was de kracht van het water geweest, dat een stuk glas van een centimeter dikte in een balk van de zoldering was gedrongen en daaruit niet dan met moeite kon worden verwijderd. Zonder kompas en zonder licht, ook de electrische leiding werd vernield, was het levensgevaarlijk den nacht in te gaan. De elf leden van de bemanning, die in het vooronder zaten, konden niet aan dek ko men, daar de deur was dichtgespijkerd, in angstige spanning moesten zij den nacht doorwaken, wetende, dat bet gevaar voor schipbreuk geenszirs fictief was. De kapitein gaf bevel, bet S. O. S.-sein te geven; gelukkig was cle radio hiertoe nog in st-rt. Er kwam antwoord van vier schepen, bet Ar erilrrans^be s s. .„Agwisto- ne'\ l et Duitscbe p.s. „Mvncben", de En- errdn-be trav'er „Settsu" en de „Zwarte 7ec". De la-tsto seinde na koeten tijd, dat zij met goe'vmden van den kapitein van de „Varend" dit schip zou loslaten om ter assistentie te komen. Op een reddingbootkompas, dat in de stuurhut echter niet voldoende functioneer- Als ge BROOD neemt kort ge Vraagt uwen winktner. len „ROGGE EN HOEVE" zelf vandaag te- de, werd de strijd tegen de elementen voortgezet, de storm woedde den geheelen nacht voort, doch dank zij stuurmanskunst slaagde men erin de „Seine" met den kop in de golven te houden, nadat het mecha nisme van het roer, dat aanvankelijk niet werkte door de scherven en stukken hout die eitusschen geraakt waren, hersteld Tegen elf uur 's avonds bleek, dat de trawier „Settsu" uit Cardiff de „Seine" het eerst zou kunnen bereiken. Toen werd rond geseind, dat hulp van de andere schepen niet meer noodig was. De „Zwarte Zee' heeft toen de „Varand" weer opgezocht. Gisteren heeft deze sleepboot haar met be hulp van de „Gele Zee" in Liverpool kun nen binnendringen. Tegen vijf urrr Zaterdagmorgen, zoo ver volgde cle stuurman, was het noodweer pas eenigszins bedaard, zooclat we het durfden wagen de „Seine" te doen rondgaan en met de golven mee te laten varen. Te zes uur kwam de „Settsu" in zicht. Die heeft ons toen geconvoyeerd tot Queenstown, waar wij om negen uur Zondagmorgen 12 Februari ziin aangekomen. Ik heb zonder eten met een nat pak 28 uur aan een stuk aan het roer gestaan, de kapitein en de matroos zijn ook al dien tijd aan boord ge- bloven. De orkaan had 18 unr geduurd. Vrijdagavond zijn we, na een nieuw kom pas te hebben gekregen, uit Queenstown met mooi weer vertrokken en nu gelnkkig weer thuis. De „Burgerdijk" binnen. Na een zwaren strijd van ongeveer veer tig dagen tegen stormen en orkanen is gis- steravond de „Burgerdijk" van de Holland- Amerika-Lijn, gesleept door de „Roode Zee", de „Humber" en de „Poolzee", voor den Nieuwen Waterweg gekomen. Het schip heeft gedurende de reis vele weder waardigheden doorgemaakt en op 21 Ja nuari j.l. is het roer gebroken tijdens een hevigen storm. Nadat eenige malen de trossen tusschen beide schepen gebroken waren en toen in middels de „Roode Zee" van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst er bij was gekomen, heeft kapt. Burger aan zijn colle ga van de „Bcschdijk" te kennen gegeven, dat hij op diens pogingen geen verderen prijs stelde en met kapt. Niels Pierson van de „Roode Zee" contract had gemaakt. De „Boschdijkheeft haar reis voortgezet en de „Roode Zee" begon haar bergingswerk, weldra geassisteerd door cle sleepbooten „Poolzee" en „Humber". Gedurende de reis van het convooi is na een geweldigen or kaan de „Roode Zee" op weg geweest om het in nood vc-rkeerend" schip „Seine", te hulp te snellen. De „Roode Zee" is op de heenreis, toen kapt. Person vernam, dat de Engelsche triier „Cettsu" de „Seine", naar Queenstown convoyeérde, tot het con vooi teruggekeerd en daarna is de reis on der gunstiger omstandigheden voortgezet. Gisterochtend vroeg was de „Burgerlijk" met de sleepbooten bij den Noord-Hinder. Door den mist is het convooi nog eenigen tijd opgehouden, zoodat te kwart vóór zes voorgaats van den Nieuwen Waterweg ge komen werd. Omdat de „Burgerdijk" 29 voet diep lag en het water op dat oogenblik juist in ebbe was, is het schip ter hoogte van iet lichtsehio „Maas" voor anker gegaan, terwijl de sleepbooten hun trossen inhiel den om gelijk kapt. Burger gisteravond seinde des avonds te omstreeks elf uur binnen te komen. Hoog water. De IJsel toont ook thans weer zijn ge vaarlijke karakter bij hoogen waterstand. Gisteren steeg het water tot 5.G2 M. plus N.A.P„ met een was van 11 c.M„ terwijl Westervoort nog een stijging met 15 c.M. aankondigt. Men heeft inmiddels hoop op een blijvend vallen van het Rijnwater en op een snel wegvloeien van het water op den IJsel bij stil weer. Intusschen is hier het fraaie park de Worp geïnundeerd. De autoriteiten hebben de dijkcoupures doen afsluiten, ter bescherming van de Hoven. Aan de zuidzijde der stad wordt een ijze ren vloeddeur gereed gehouden ter be scherming van liet Knutteldorp. Een dui ker onderzboekt reeds of deze deur goed sluitend kan worden gezet in de sluis- opening bij de Nieuwe Haven. Bij Geesteren is de Bolksbeekdijk door gebroken. Alles staat blank. Het water is iets gezakt, maar in Schipbeek en Berkel is bet hoog. Men wil de kaden van de Bolksbeek landwaarts terugzetten en het Zuidafwateringskanaal landwaarts terug zetten en het Zuidafwateringskanaal ver ruimen. Afdoende verbetering kan ech ter slechts komen door normaliseering van de geheele Schipbeek. Brand. Aan den Parkweg te Nijmegen is ge deeltelijk uitgebrand ue woning van den heer V. D. De slaapkamer en de woonka mer brandden geheel uit. Door spoedig in grijpen van de brandweer werd erger voor komen. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. In de carnavalsdrukte. Uit een auto, staande voor een café, is tijdens Carnavalsdrukte in Den Bosch een aktctasch met effecten ter waarde van 700, ontvreemd. In een polikliniek opgesloten. In een. tandheelkundige kliniek te Don Haag is Zondagmorgen een jongeman, die daar een kies had laton trekken cn zich in een spoelkemertje bevond, per abuis opge sloten. Hij was even voor iiet sluitingsuur gekomen en de portier die meenae dat er niemand meer in het gebouw was, sloot, nadat de tandarts vertrokken was, alle deuren nauwkeurig af. De jongen trachtte nu op alle mogelijke manieren verbinding met de buitenwereld te krijgen, hetgeen hem eindenjk gelukte. Een agent van po»»- tie, die surveilleerde, werd door net ka baal oplettend en riep ten slotte de assis tentie rn van een schilderspatroon, 1 'e be reidwillig een lange ladder afstond. Op deze wijze kon de jongen van het balcon naar beneden klimmen onder groote be langstelling van het inmiddels toege stroomde publiek. Hooge ouderdom. Te Bussum overleed gisteren de oudste inwoner van Bussum mej. de wed. Th. Hil- horst, die verleden week den leeftijd van 101 jaar bereikte. Mej. cle wed. M. Zuiderweg te Niebert Marum (Groningen) is op den leeftijd van 102 1/2 jaar overleden. Zij was de oudste ingezetene der provin cie Groningen. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van gemeente-archi tect meldden zich alhier 157 sollicitanten Inbraak. Te Delft is Zondagavond ingebroken ten huizen van den heer D. aan den Nieu wen Langendijk. Een geldkistje, inhouden de ruim 100 &An bankbiljetten en eenige gouden en zilveren sieraden is ontvreemd. Dienzelfden avond zagen twee agenten v. politie te 's-Gravenhage dat een wielrijder een in een handdoek gewikkeld geldkistje wegwierp. Dit bleek het te Delft gestolen geldkistje te zijn, dat inmiddels was open gebroken en van den inhoud beroofd. De wielrijder wist te ontkomen. Twist in een woonwagenkamp. Maandagavond heeft de politie te Heer len moeten ingrij-on in een twist, die in het woonwagenkamp was ontstaan, jiierütj had een zekere J. B. uit een .me^ scherp geladen browning vijf schoten gelost. Voor zoover het onderzoek lieoft uitgewezen, heeft hij evenwel niemand getroffen. J. B. werd gearresteerd. Op hem werden nog 19 scherpe patronen gevonden. ONGELUKKEN. Mijnramp in Pcnnsylvanië. 40 Personen bedolven. Uit Pitsburg wordt geseind: Veertig personen zijn bedolven ten gevolge van een ontploffing, welke een kolenmijn te New Kensington verwoestte. De daarbij ontstane brand maakt het reddingswerk moeilijk. Schipbreuk van de „Norge". Acht slachtoffers. Het s.8. „Norge" is gisternacht ten Noorden van Haugesund in volle vaart aan den grond geloopen, ten gevolge waarvan het schip zóó snel water maakte, dat er geen tijd meer overbleef voor het uitzetten der reddingbooten. De kapitein, een ma troos, drie passagiers, twee stewardessen en een straf gevangene dien men in een der kajuiten had opgesloten, vonden den dood in de golven. Twee lijken heeft men inmiddels reeds geborgen. Sleepboot gezonken. Drie man verdronken. Ter hoogte van de Regent Canal haven verdronken kort vóór middernacht drie mannen bij het zinken van een sleopboot, welke een stoomschip op Blèeptouw had. Van 21 Meter hoogte gevallen. Ernstig ongeluk te Leipzig. Naar de „Neue Leipziger Zeitung" meldt heeft gistermiddag een ernstig ongeluk plaats gehad bij werkzaamheden in een tentoonstellingsgebouw. Drie arbeiders, die bezig waren aan de glasbedekking, stortten door het dak, dat blijkbaar over belast was en vielen van een hoogte van 21 M. Een arbeider, die in cle hal werk zaam was, werd door vallende balken go- troffen. Een der arbeiders was onmiddel lijk dood, de drie anderen zijn ernstig ge wond. De overstroomingen in Australië. Bijna geheel nieuw Zuid Walesonderwater. Een bericht uit Sydney- meldt, dat do ernstige overstroomingen zich over den geheelen staat Nieuw Zuid Wales, naar het Noorden tot Rockhampton in Quees- land, uitstrekken. Ten gevolge van den een week lang aanhoudenden regen staat zoo goed als geheel Nieuw Zuid Wales onder water. De spoordienst is door het inzak ken van den spoordijk gestremd. De ver binding tusschen Melbourne en Sidney is verbroken. Camberra is van de buitenwe reld afgebroken. De toestand wordt offi cieel ernstig genoemd. Carnaval-relletjes te München. Talrijke personen gewond. Bij de gisteravond gehouden carnavals viering te München hadden bij den z.g. „Metzgersprung" op den Maiienp'.atz, ten gevolge van den geweldigen aandrang van het publiek ordeverstoringen en talrijke ongevallen plaats De politie was herhaal delijk genoodzaakt van den gummistok ge bruik te maken er» tot arrestaties over te gaan. Een tribune stortte in. terwijl een venster van het stadhuis werd ingedrukt. De deelnemers aan den stoet konden de binnenplaats van het stadhuis niet meer bereiken, zoodat van een gesloten terug- keor naar de verschillende „Mctzger'-hcr- bergen niets kon komen. In bet gedrang werden 175 personen gewond, van wie er ril naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Zes hunner verkeeren in zorgwekkenclen toestand. Volgens mededeeling der politie moeten de ordeverstoringen vooral aan het optre den van opgeschoten jongens worden toe geschreven. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De trekhondenwet J. v. M„ te K a t w ij k, werd beticht van een ove»Geding van den trekho nwet, daar zijn hond niet was voorzien van een muilkorf en niet op de voorgeschreven wij- zo aan de kar was vastgemaakt. V'erdi hield een vurige Philippica tegen de z. i. tegenstrijdige verordeningen, daar hij rn (Jegstgeest en Katwijk zich weer precies aan tegengestelde bepalingen dient te hou den. De ambt. eischte desniettemin 3 maal 3 of 1 dag, waarop de plaatsvervangend kantonrechter Mr. W. B. Vos verdachte tot 3 maal 3 of 5 dagen veroordeelde. Verd. beloofuo in hooger beroep te zullen gaan. Ontsierende reclame. A. M. te Leiden had het landelijk schoon ontsierd, door reclameborden te plaatsen in de buuit van de Maredijk. De ambt. eischte om uit gebrek aan smaak f 5 of 5 dagen, waarop de kantonrechter beloofde over 14 dagen uitspraak te zul len doen. Een oorlogszuchtig mensch. L. B. v. E. te K a t w ij k, had wat te veel aan Bacchus geofferd en was daardoor in zulk een oorlogszuchtige stemming ge raakt, dat hij in zijn dronkemansbui met een open mes had gezwaaid en sommige voorbijgangers het vriendelijk aanbod had gedaan hen even aan het mes te rijgen. Do geweldenaar was niet verschenen. Do ambt eischte nu 5 of dagen, waarna verd. werd veroordeeld tot 15 of 10 dagen. Vervolgens worden door den kantonrech ter de vo»gende vonnissen geveld: B. o. t. D. overtreding der IJwet, 0.50 met verbeurdverklaring; P. J. V., Wasse naar, met een motorrijwiel rijden zonder «achterlicht, 5 of 5 dagen; J. D., overtre ding der Leerplichtwet, 2 of 2 dagen; 8. N. vrouw M. It., alsvoor idem; P. C. T. vr. K„ alsvoor, idem; P. O. M. v. d. B„ als- voor, idem; J. C. B. vr. Z. alsvoor, idem; J. C. vr. 8. alsvoor, idem; G. J. M. vr. J. N., alsvoor, idem; W. H. d. O. wed. O. alsvoor 1 of 1 dag; W. van O., alsvoor, idem; E. R. vr. H., alsvoor 2 of 2 dagen; H. M. 8. vr. J. R„ alsvoor, idem; J. 8. vr. J. van O., alsvoor, 1 of 1 dag; R. van T. vr. P. J. H. alsvoor, idem; A. L. V. vrouw J. S. alsvoor, schuldig zonder Btraf; E. de Wè wed. v. d. L., alsvoor, 2 of 2 dagen; O. de B., vr. P. N. de G., alsvoor, idem; G'. C. wed. P. v. d. B. alsvoor, idem; J. 8. v. d. K. vr. J. K„ alsvoor idemM. v. d. V. wed. v. A„ alsvoor, idem; P. J. M., te Rijnsburg, zonder vergunning muziek maken, 0.50 of 1 dag; G. H. Den Haag, met een auto rij den zonder verlichting, 2 maal 3 of 2 maal 3 dagen; M. O. P., Wassenaar, als voor, 2 maal 6 of 5 dagen; J. v. d. K. te Hillegom, alsvoor, idem; G. M. J. G., Rot terdam, met een auto rijden zonder rood achterlicht, 0.50 of 1 dag; F. II., Oegsb- geest, een hond los laton loopon, idem; A. V., Katwijk, te Katwijk tegou een muur leunen, 2 of 2 dagen; P. idom, alsvoor idem; A. do J., idem, alsvoor, idem; D. v. D„ idem, met een rijwiel rijden zonder licht 0.50 of 1 dag; C. v. d. V., öassenheim, met een rijwiel rijden zonder rood achter licht, 2 of 2 dagen; B. G. H., Noordwij- kerhout, met een rijwiel rijden zonder licht 3 of 3 dagen; B. G. H., idem, valscheu naam opgeven, 10 of 5 dagen; W. R., zich van een hond bedienen zonder muilkorf, 2 of 2 dagen; H. 8. G., met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht, idem; K. v. d. W„ Noordwijk aan Zee, op een hondenkar zit ten, 3 of 3 dagen; C. V., Alphen, met een auto links rijden, 5 of dagen; C. L. M, Noordwijk, met een rijwiel rijden zondef licht, 3 of 3 dagen; B. M. Noordwijker- hout, een auto zonder licht laten staan, 3 of 2 drgen hechtenis; A. W„ met een rij wiel rijden zonder licht, 2 of 2 dagen; J. L„ met een rijwiel rijden zonder bel, 2 of 2 dagen; Th. H„ met een rijwiel in verb, steeg rijden, 1 of 1 dag; P. J. R., en M. K., Noordwenk, te Noordwijk na 10 uur in een café zitten, 1 of 1 dag; J. C. V., Noordwijk, met een rijwiel links rijden, f 2 of 2 dagen; T. S„ met een rijwiel rijden zonder licht, 3 of 3 dagen; J. v. R., als voor, idem; C. V., met een auto rijden zon der licht, 6 of 5 dagen; J. R„ met een handwagen door verb, steeg rijden, 0.50 of 1 dag; A. T., met een rijwiel door verb, steeg rijden, 1 of 1 dag; L. C. B„ üulem- borg, openbare dronkenschap, 5 o» 3 da gen: M. v. V„ als vleeschverkooper een lo kaal gebruiken dat niet door B. en W. was goedgekeurd, 10 of 5 dagen. Waar geen woonplaats is vermeld is de ze te Leiden. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Arbeidswetovertroding, Tb. G. W., timmerman en scheepmaker te Roelofarendsveen, is verdacht de arbeidswet te hebben overtreden. Verd. laat verstek paan. Getuige Moerekant, agent van politie aldaar, verklaart dat HermanuB Vcrdel te Roelofarendsveen in de werkplaats aan het broeiramen maken was, 's avonds te 7.35 uur, hoewel hij niet orerechtig'l was daar na 6 uur te werken. Getuige Verdel verklaart, dat de fcr-s hem het werk had opgedragen. Op 9 Januari 's avonds 7.35 uur had hij in de werkolaats gewerkt, althans na G uur. Eisch 5 of 5 dagen; uitspr. conform. 3-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7