De St. Margarita van Cortona-Stichting STADSNIEUWS. NANCY TREVANION'S ERFENIS. Uit de Omgeving TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" WOENSDAG 22 FEBRUARI 1928 HET NIEUWE GEBOUW Eindelijk is het dan zoover gekomen! De St. Margarita van Cortona-Stichting zal morgen worden ingezegend en officieel in gebruik worden genomen. 't W-s ongetwijfeld een grootsch be sluit van het toenmalige bestuur der Zita- Vereeniging, toen jaren geleden reeds deze afdeeling voor een zoo bij uitstek maat schappelijk werk werd opgericht. Een bijzonder maatschappelijk werk, dat is inderdaad hetgeen hier binnen de mu zen der Cortona-stichting verricht worcn>. Met liefdevolle toewijding heeft de Cor- tona Stichting jaren lang reeds haar chari tatief werk verricht en kon zulks niet ge daan worden zooals het feitelijk noodig was, dan vond zulks zijn oorzaak in het feit, dat het vorig gebouw zich minder daarvoor leende, al werd al het mogelijke gedaan om de moeders en de kindertjes behulpzaam te zijn. Nu is de toestand veel veranderd en ver beterd. Door aankoop van het perceel Haagwog 47 werd het bestuur der Zita-Ver- eeniging voor twee jaren eigenaar van dit fraai gelegen huis. Eenigen tijd geleden werd het ingebruik genomen en morgen zal het op plechtige wijze ingezegend worden. Het was een flink, ruim huis met groote •kamera en door bijbouwen van een kinder- zaal achter en diverse ruimten naast het bestaande perceel is er thans een prachti ge gelegenheid voor de Cortona Stichting van gemaakt. Links van den ingang bevindt zich een flinke kamer, waar de patiënten de eerste dagen doorbrengen. Daarachter is de con versatie-kamer. En hier aan hei. einde van de gang bevindt zich een ruime, fri8sche kinderzaal voor een twintigtal kin dertjes plaats biedend. Keurig en hygië nisch is alles ingericht en alles wijst erop, dat de^ zoo noodige lichamelijke verzorging hier niets te wenschen overlaat. Elk kind heeft een eigen kastje, waar de door hem in gebruik zijnde voorwerpen bewaard worden. Bovendien zijn hier een tweetal van glas gemaakte boxen ingebouwd, waar kinderen, die ziek zijn, apart verpleegd kunnen worden. Door een zij-ingang in het nieuw gebouwde deel komen de moeders, die zelf haar kinderen voeden, de kinder zaal binnen. Hiernaast bevindt zich een isoleerkamer tijdelijk ingericht voor hoogtczon-behande- üng. Achter het gebouw ligt nog een mooi stukje tuin, heerlijke zomerverblijfplaats voor de kleine kleuters, die zooveel moe derliefde moeten missen. Verder vindb men op den beganen grond en daaronder een waschhuis eii linnenka mer, de keuken en koelkelder, de kelder met centrale verwarming en droogkamer, alles dicht bij elkaar en zoo practisch mo gelijk ingericht. Boven aan de straatzijde ligt ter rechter zijde de kamer van de directrice, aan de andere zijde een patiëntenkamer en verlos kamer. Deze is prachtig ingericht en van de modernste instrumenten op dit gebied voorzien. In verschillende kasten zijn de instrumenten, medicamenten en andere noodige voorwerpen ondergebracht. Aan de andere zijde van de gang is de badkamer gelegen en daarachter een ruim terras (boven de kinderzaal), waar de pa- tinëten een fraai uitzicht op het Galgewa ter hebben. Op de tweede verdieping zijn de slaap kamers voor zusters en patiënten onderge bracht. Het geheele huis is voorzien van centrale verwarming, koud en warm water, kortom alles is zoo practisch en hygiënisch moge lijk ingericht. Er is hard gewerkt om alles in orde te maken voor de officieele opening. Daartoe hebben de waarnemende directrice en de hoofdzuster niet weinig bijgedragen en de laatste weken is het een voortdurende in spanning geweest om alles op orde te brengen. Een woord van hulde mag haar daarvoor hier niet onthouden worden. Door het a.s. vertrek van beiden ko men de opvolgsters in een goed geordend huis, waar de dienst naar behooren func tioneert. Moge dat mooie voorbeeld velen aan sporen ook iets te doen voor het werk door de Margarita van Cortona-Stichting begon nen. Belangstellenden worden in de gelegen heid gesteld het gebouw te bezichtigen Donderdag- en Vrijdagmiddag 23 en 24 Februari, van half 3 tot half 5. Botercontrolestation Leiden. In de Maandag hier ter stede gehouden jaarlijksche vergadering van het Boter controlestation Leiden is vastgesteld het jaarverslag over 1927, waaraan het volgen de is ontleend: In verband met zijn benoeming tot scheikundige aan de Rijksseruminrichting te Rotterdam werd aan den heer ir. C. H. Nieuwland eervol ontslag verleend als di recteur-secretaris-penningmeester van het station. In zijn plaats werd benoemd de gepens. dir.-apotheker der lste klasse van het Nederl.-Indische leger dr. A. A. v. d. Kloes. Het bedrijf van de Anglo Zeelandia Milk Products Factory Ltd. te Middelburg, dat bij het station was aangesloten werd in in den loop van het jaar stopgezet, terwijl twee bedrijven werden toegelaten. Een aanvraag werd afgewezen. Het schema, dienend te berekening van de door de aangeslotenen jaarlijks ver schuldigde bijdragen in de exploitatiekos ten, werd met ingang van 1 Juli zoodanig gewijzigd, dat de contributie der meer om vangrijke bedrijven eenigszins is verlaagd. In verband met de door de regeering vastgestelde nieuwe rijksvoorschriften be- treffende de botercontrolestations werden in de voor het botercontrolestation Leiden geldende rijks voorschriften, wijzigingen van dezelfde strekking aangebracht, welke aan de regeering ter goedkeuring werden aangeboden. De controle op de bij het station aan gesloten bedrijven werd ook in 1927, dank zij de toestemming van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, uitge oefend door eenige ambtenaren der rijks- zuivelinspectie. Het aantal controlebezoeken bedroeg 187, In de gecontroleerde bedrijven werd niets abnormaals waargenomen. Er werden bij producenten 109 monsters genomen, bij handelaren 150 monsters. Van de botermonsters bij producenten geno men, varieerde het vochtgehalte van 10.7 pet. tot 16.7 pet. en was het gemiddelde 13.60 pet. (v.j. 13.24 pet.)van de boter monsters bij handelaren genomen varieer de het vochtgehalte van 9.7 pc't. tot. 15.7 pet. en was het gemiddelde 14.28 pet. (14.28 pet.). Van de bij producenten geno men monsters werd bij drie een vochtge halte boven de toelaatbare grens van 15.15 pet. bevonden, n.l. 16.1, 16.4 en 16.7 pet., terwijl van de bij handelaren genomen monsters twee een vochtgehalte boven die grens hadden (15.6 en 15.7 pet.). Met betrekking tot de door de aangeslo ten handelaren gevoerde bedrijfsboekhou- ding vermeldt het verslag, dat uit de con trole is gebleken dat wat de vermenging, verwerking of verpakking van boter van verschillende herkomst betreft, inderdaad datgene is geschied, wat in de registers stond genoteerd. Een goede controle hier op is zeer wel uitvoerbaar gebleken. In één geval zag het bestuur zich ge noodzaakt aan een der aangeslotenen een boete op te leggen in#een ander geval werd met een ernstige waarschuwing vol staan. De omstandigheden, waaronder bei de overtredingen plaats hadden, in aan merking nemende, werd niet tot schorsing overgegaan. De controle van het station strekte zich uit over 151.778 k.g. geproduceerde boter (v. j. 48.775 k.g.), 213.196 k.g. verhandelde boter, welke nog voorzien was van het oorspronkelijke rijksmerk (154.368), en 315.471 k.g. boter, welke verhandeld werd na te zijn verwerkt, vermengd of (en) om- gepakt en daarna van een nieuw rijksmerk voorzien (406.995 k.g.), totaal 6S0.445 k.g. (610.138 k.g.). Uitgereikt werden 368.500 rijksmerken (545.000), terwijl 78.000 inwikkelpapieren met het rijksmerk werden bedrukt (35.000). MUZIEK. „Kunst na Arbeid". Deze goedbekende Mannenzangvereeni- ging dat Maandagavond haar 55ste uitvoe ring en had zich daarbij de medewerking verzekerd van Mevrouw Greta de Knegt- Ter Haar, sopraan-zangeres en Mej. Rie Beute, solo-pianiste, beiden van Delft. De sopraan zong een aria uit de Frci^chutz en oen viertal liederen, terwijl de pianiste speelde Alt Wien „Memento Mori" van TedescoFroksinn, Busini en Tarontella van Fr. Liszt. Wat de zang betreft hebben wij eenige nummers gehoord, reeds vroeger uitgevoerd. Er werd weer goed gezongen en het koor wist de aandacht van liet pu bliek te trekken, door de wjjze waarop werd gezongen. Wij hebben het vorige concert reeds uit voerig de verschillende zaken aangestipt, die ons een conditio sine qua non gelden voor den verderen voortbouw op het met Directeur Hoogzaad weer ingeslagen pad. En al kunnen wij ook nu weer bespeuren, dat men er op uit is, den vroegeren roem weer te verwerven, er is moed en uithou dingsvermogen noodig en dat is in ruime mate aanwezig. Men is volgzaam, neemt nota van wat de Directeur instrueert en als goeds suggereert en dat is een eigen schap, die zonder twijfel tot goede resulta ten zal voeren. Vorig concert is door ons reeds gewezen in de richting van den nieu wen opbouw en blijkbaar werkt men reeds met succes in die richting. Naast verstevening van de grondvesten, weet men op te bouwen in den muzikalen zin. Want ook nu was de koorzang van ge degen gehalte en waren mooie momenten aan te wijzen. Wij willen er ditmaal niet meer van zeggen, doch vertrouwen op het gezond inzicht van directeur, bestuur en leden om door innige samenwerking naam en plaats van de vereeniging behoorlijk te fundeeren. Wat nu de sopraan-soliste betreft, wij hebben in haar veel goeds te constateeren. FEUILLETON. Uit het Enjelsch van JOSEPH HOCKING Vertaald door Carta Simons. 57) Dat weet ik mr. Briggs. Ik zeg je, dat je vader alles weet wat je voor hem gedaan hebt en dat ook Mary Judson niet ver van ons af is. Ik weet niet of je zult slagen, maar je vader moet trotsch op je zijn, meisje. En ik wou, dat je mijn dochter worden kon. Ik weet wel, dat er weinig kans is, maar ik zou er zoo gelukkig mee zijn. Goeden nacht, kindje en de Hemel moge je bijstaan. Nancij leefde de volgende dagen in een voortdurende opwinding. Eerst ging ze naar Londen, waar ze een lang onderhoud met den professor had en daarna volgde een tijd van afwachten. Wat zou hij ervan zeggen! zou haar wensch vervuld worden of zou alles als rook vervliegen? Het eer ste nieuws kwam van Elyah Briggs. Hij kwam op een avond laat nog naar Labur- tum Cottage om Nancy te spreken. Ze sprong op van haar stoel toen hij de ka mer binnenkwam. Heeft u nieuws? vroeg ze ademloos. Ja. Ik kom juist van den ouden Crowther. Haar beenen trilden zoo dat ze opnieuw moest gaan zitten. Vertel me alles. Het is geen goed nieuws, kindje, zei Elyah. ls het geen rubber? Ik vroeg Jack mee hierheen te gaan. maar hij wilde niet. Dus het is een mislukking? Elyah keek eenige seconden zwijgend voor zich uit. Neen, dat beweerde hij niet. Hij zei, dat het practisch uitvoerbaar is. Dus het is geen werkelijke rubber? Ja en neen. Hij zei dat het rubber was, dat het gevulcaniseerd kon worden en dat het toch niet heelemaal deugde. Niet heelemaal deugde? herhaalde Nancy langzaam. Meer kon ik niet uit hem krijgen, ging Elyah voort. Hij stond er zelf versteld van. Hij zei me, dat hij eerst dacht dat het goe de rubber was en toen hij het wilde ge bruiken deugde het niet meer. Zal ik hem vragen om hier te komen? Neen, zuchtte het meisje, Ik zou het niet kunnen hebben. Arm meisje, arm meisje, zei de vrien delijke Yorkshire meewarig. Maar geef den moed niet op! Jack zei alleen dat er iets aan haperde, een kleinigheid. Een kleinigheid haperde, herhaalde Nancy. Het waren de woorden van Ma ry Judson. Ik wilde dat ik beter nieuws had, be sloot Elayh, maar misschien kan pro fessor Shecpshranks je meer vertellen. Zoo was het dus mislukt. Alles had ze ervoor op het spel gezet en ze was niet geslaagd. Want ze had niet de minste hoop dat het oordeel van den professor gunstiger zou zijn. Den volgen den morgen was er een brief van hem, be dekt met den mantel van wetenschappelij ke en technische termen kwam zijn opinie ongeveer overeen met die van Jack Crow ther. Ik moet u ondanks alles geluk- wenschen met uwe mislukking. Eerst dacht ik dat u geslaagd wasen den volgde precies hetzelfde verhaal dat de ander gedaan had. De brief eindigde: U bent op de grens van een volmaakte uit vinding; en door deze woorden was Nan cy, ondanks alles, gelukkig gestemd. Ze wist wat het beteekende als professor Sheepshranks haar dit verzekerde. En den anderen dag ging ze zingend aan het werk. Ze wilde slagen. Ze gaf den moed niet op. Februari ging voorbij, Maart en April en nog altijd was ze aan het werk. Nog altijd wist ze niet wat er ontbrak. Het was en bleef een kleinigheid! Maar wat? Wat? Toen Mei was gekomen besloot ze iets te probeeren. In Duitsehland leefde een oude bekende geleerde, die een uitge breide studie van synthetische rubber ge maakt had. Ze ging hem opzoeken in Leip zig. Professor Luther, een oude, vriendelij ke heer, ontving haar met belangstelling. Hij vertelde haar, dat hij er nooit in was geslaagd werkelijk rubber te vervaardigen, die de echte kon vervangen en bovendien had hij het op wetenschappelijke basis ge probeerd. Zoo bracht ook dit bezoek haar geen stap verder. En de tijd werd hoe langer hoe kostbaarder. Vier van de vijf jaren wa ren voorbijgegaan en als ze niet gauw zou slagen was Trevanion Court voor haar ver loren. En dat mocht niet gebeuren! Juni kwam in het land en nog altijd maakte ze geen vordering van beteekenis. En een groot verlangen om Cornwall terug te zien maakte zich van Nancy meester. Ze moest het oude huis terugzien om moed en kracht voor de laatste poging te verzamelen. John Shawcross maakte geen tegenwerpingen toen ze hem vacantie vroeg, De zaken Een omvangrijke stem met goede voor dracht en veel toewijding. Echter alles is wat ylak, vooral in de boventonen. Daar is raad voor Mevrouw: U toeleggen op het dekken van de boventonen, vocaliseeren en in portamento een poosje egaliseeren, wat nu nog te kort komt aan perfectie. De hulpmiddelen zijn er in de zangstudie en ze slechts toepassen zal baat brengen. Want warmte en klankkleur zijn de onmis bare factoren voor de cultiveering van de stem. En waar zoo goed stemmenmate- riaal aanwezig is, zal de zangkunst op hooger plan komen en meer vruchtdragend zijn. De liederen stonden hooger dan de aria en een grooter succes staat te wach ten bij een gewijzigde methode. De pia niste ontwikkelt een brute kracht in de forto's en weet eveneens soepelheid te pa ren aan een muzikale dictie die nog wel de jonge pianiste verraadt doch de belofte in sluit van een goede plaats, die veroverd kan worden bij stage studio en toenemen de beheersching van de te verwerken stof. Ook als begeleidster van de zangeres toonde zij over goede muzikale gaven te beschikken. De dames ontvingen mooie bloemen en een zeer warm applaus. Sp. SASSENHEIM. DE BLOEMENTENTOONSTELLING. Gelijk ieder jaar, een pracht van bloe men. Het nieuwe tentoonstellingsgebouw bleek bijna te klein, om alle inzendingen op te nemen. Tot in alle hoeken is de zaal met narcissen, tulpen, hyacinthen en cro- cussen gevuld. Bloemen, bloemen, en nog 'ns bloemen is al wat het oog ziet. En ieder jaar maar nieuwe soorten, nieuwe variëteiten, nieuwe namen; de eene nog schooner en dichterlijker dan de andere. Ieder jaar verschijnen nieuwe sterren aan de horizont, na verloop van tijd overvleu geld door verbeterde variëteiten. De roem van sommige soorten duurt slechts enkele seizoenen voort, waarna zij stilletjes onder gaan in de wedkamp om de bekroningen. Het is ook hier de „survival of the fittest" alleen de meest uitgelezen variëteiten, die bij een welgemaakte bloem ook handel-s- eigenschappen bezitten, zullen den strijd overleven. Een beschrijving van al het merkwaar dige, dat op deze tentoonstelling te be zichtigen is, loopt onvermijdelijk uit op een litanie van namen. Het is slechts een aanduiding, van hetgeen „Bloemlust" thans biedt. Bij PapendrechtVandervoet staan een paar fijne Poetaz-soorten uitgestald: Hal- vose en Medust. Bizonder valt op de Barrii Miss Barclay. Zij komt in verschillende inzendingen voor, maar overal treedt zij op den voorgrond om haar groote vol maaktheid van vorm en de warme kleur. In een adem kunnen wij verder noemen Lady Moore en Early Surprise, twee con currenten. De, van 't jaar voor het eerst gebroeide Barrii Firetail, is goed uitge vallen. De N.V. Homan en Co. komt met de mooie Poeticus Sarchedon. De Inc. Croesus voldoet, blijkens de exemplaren op deze tentoonstelling, beter wanneer zij niet zoo vroeg wordt getrokken. Kiezen wij voorts uit dezen stand alleen nog „Daventry" met hard-oranje cup, dan weet de vakman reeds, dat deze firma met veel schoons vertegenwoordigd is. De „Actaea" van G. Lubbe Thzn. staat nog steeds onoverwonnen tusschen haar mededingsters. Een goed figuur maakten ook hier de gele trompet „Rembrandt" in frank-en-vrijo houding en tenslotte de lieflijke dubbele Poetaz „Cheerfulness". Van D. W. Lefeber en Co. noteerden we de Mc. Premier, een „in het oog sprin gende" schoonheid en tegelijk een stevige plant, die hier met 5 bloemen uitkomt. Bij A. Frijlink en Zn zij natuurlijk op de eerste plaats vermeld Lord Wellington. Een goede aanwinst leek ons de Barrii Clear Eye met een oranje-gele cup. Voorts een heele mooie Nobilty en enkele mooie tulpen als L'Aurore en Triumphator. De Poeticus Homer van G. Rotteveel is een soort, dat nog steeds en verdiend haar roem ophoudt. Wij stippen in deze inzending voorts aan de goed ge- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 23 Febr. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.302.00 Lunchmuziek door het Radio trio. 3.00—4.00 Uurtje voor wees- en zieken huizen, door Mevr. Ant. van Dijk. 4.004.30 Huisvrouwenhalfuurtje door Mej. J. Klyst: Keuze van tuin- en kamer planten. 5.30—7.15 Concert door het Omroep-or- kest. Greta Santhagens, Manders, sopraan. 7.15 Engelsche les voor meergevorderden 8.00 Piano-sonaten van Beethoven. Ana lyse van Sonate op. 2 no. 2 door Louis Schmidt. 8.20 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw-orkest o. 1. v. Dr. Willem Mengelberg (Aangebo den door Philips-Radio). I. d. pauze speelt Egb. Veen op. 2 no. 2 van Beethoven. Pia no-sonate. 10.30 Persberichten. Daarna dansmuziek. Huizen, 1950 M. (Van 46 u., 1840 M.) 12.301.45 N. C. R. V. Concert. 6.007.00 N. C. R. V. Cursus paedago- giek (Cursus B, daarna C) door prof. Wate- rink. 7.007.30 Cursus Boekhouden. 7.308.00 N. C. R. V. Cursus paedagogiek (Cursus A.), Prof. Waterink. 8.00 N. C. R. V. Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Het Gershom Parkington kwintet en solisten. 1.202.20 Gramafoonmuziek. 2.50 Lezing: Earley songs. 3.20 Vesper u. d. Westminster Abbey. 3.50 Lezing. 4.05 Praatje over dameskleeding. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Concert>orgelgbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouw berichten. 6.40 Concert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Concert. 7.20 Lezing. 7.35 Schumann's Kreisleriana en fant stukken. 7.45 Praatje over gedichten. 8.05 Casano Octet en solisten. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Speech v. d. Prins van Wales. 10.20 Nieuwsberichten. 10.25 J. Chevreau, harpiste Deslys en Clark, humor. 10.50—12.20 Dansmuziek. „R a d o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.00 Concert. 12.502.10 Orkest-concert 4.055.05 Klassiek uurtje. 8.50—11.20 Concert. Kamermuziek en de clamaties. Langcnberg, 469 M, 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.20—6,20 Kamermuziek. 7.359.05 Muziek u. d. Rococo-tijd. 9.109.50 Vroolijke gedichten. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). 1.207.05 Lezingen en lessen. 7.20 Volksconcert. Werken van Waguer, Liszt, Borodin, Grieg, Steek en Strauss. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.20 Dansmuziek. 7.35 Vroolijk concert. Daarna concert in café Ostermann. 10.50—11.50 Dansmuziek door het Jazz orkest Francesco Scarpas. Brussel, 509 M. 5.206.20 Kinderuurtje. 8.35 Orkestconcert. 9.05—10.35 Mme. Houze Ceupps, zange res. Orkestbegeleiding. slaagde broeiproeven van de Dwt. Le Nótrc en William Pitt. De firma Warnaar en Co. komt met een uitgebreide collectie narcissen van den dag Om slechts enkele bij name uit te pikken: floreerden en hij was meer dan tevreden met Nancy's ontwerpen. Ga er maar een paar dagen tusschenuit, Nancy; dat zal u geen kwaad doen, moedigde hij haar aan. En op een stralende Juni-dag bracht Nancy alles van waarde naar de Bank en vertrok naar Cornwall. Van John Trefry had ze nooit meer iets gehoord. Ze wist niet eens of hij wel naar Zuid-Amerikn was gegaan. Aan het station gekomen ontmoette ze Ben Briggs. Ze had hem herhaaldelijk ge sproken na dien bewusten avond; maar nooit was er meer een woord tusschen hen gewisseld over de geschiedenis van het ge stolen document. Hij was nu candidaat voor het Parlement. Hij was dien ciag meer dan vriendelijk en hij bracht haar reislec tuur en bonbons. Heb je al nadere vor deringen gemaakt., vroeg hij. Ze schudde zwijgend het hoofd. Nancy, zei Ben, zul je eraan denken, dat mijn gevoelens voor jou hetzelfde zijn gebleven? Dien avond heb je slechte dingen van me ge dacht, maar je weet dat ik alles deed uit I liefde voor jou. Kun je me geen hoop ge ven, Nancy? Ze gaf geen antwoord. Is er een an der? vroeg hij angstig. Nancy dacht aan John Trefry en aan den laatsten brief. Neen Ben, er is geen ander, zei ze zacht. Dan zal ik je toch winnen! Schud niet van neen, Nancy, en Trevanion Court zal je ook terughebben. De trein reed uit het station, terwijl die woorden haar nog in de ooren klonken. Ze leken een goede voor spelling. Een uur later dacht ze niet meer aan Leeds en zijn bewoners. Ze bad Mrs. Uren geschreven en in gedachten haalde ze hei kleine huisje en het uitzicht op zee voor den geest. Ze was bijna thuis; ze voelde het aan alles. Bijna machinaal haalde ze uit haar koffer een stuk rubber te voorschijn. Waarom ze het had meegenomen wist ze niet; er was ook een stuk Para-rubber in de koffer. Ze vergeleek het zuchtend- Waarom kon ze toch dat kleine mystericu- se geheim niet vinden? Ze dacht aan Professor Sheepshranks's brief. Als ze het kon vinden.... Doe zou alles in haar leven veranderen. Do trein snelde door het prachtige land schap. Een uurtje later kwam ze aan hot kleine station. Ze zag den stationchef dié haar als kind al geholpen had met haar bagage toen ze van school kwam; ze zag de kruiers, die haar herkenden, ze zag. Ze opende de coupé als in een droom; ze slak haar beide handen uit en riep: John! ben jij het, John! HOOFDSTUK XXVII. De kleinigheid die ontbrak..— Waarom heb ie niet geschreven? Ik dacht dat je in An rika was.... Waarom heb je niets van je laten hooren? Waar kom je vandaan? Nancy wist ternauwernood wat ze zei. Ze hield zijn beide handen in de hare en keek hem met een stralende blik aan. Ik wist dat je kwam, Nancy; mrs. Uren heeft het mij verteld, zei John ein delijk. Daarom ben ik aan den trein ge komen. Je bent er toch niet kwaad om, Nancy? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5