'AME5 RUBRIEK DE VERZORGING VAN ONS GEZICHT. Een Coldcreame-behandeling. Ik beloofde U de vorige maal uit een te zetten op welke manier U uw huid voor verwoesting kunt vrijwaren. Zoodra we ons een potje coldcreame hebben aangeschaft, kunnen we met de eerste behandeling beginnen. Vóór we beginnen, moeten we ern stige plannen hebben om dóór te zet ten en deze behandeling geen enkelen avond over te slaan. We mogen haar gerust nog eens per dag herhalen, maar met de avond behandeling kunt U volstaan, als ge haar juist toepast. Ge begint met het grondig reinigen van handen en nagels, daar ge met de vingers de creame in de huid van uw gezicht wrijft en daarin dan de stof- en vuildeelen van uw handen zouden worden opgenomen. Dan veegt ge met een schoone handdoek luchtig over het gezicht, daarna wordt de cold- cream rijkelijk met een cirkel-bewe ging der vingertoppen over 't geheele gezicht gewreven, tot dit glimt van vet. Dan wacht men vijf minuten. Is die tijd verstreken, dan wordt met een badhanddoek of waschhandje de cre ame in langzame, opwaartsche stre ken weggeveegd; vooral nooit naar omlaag wrijven. Het zal U verwon deren dat de weggeveegde coldcreame op den handdoek zoo zwart blijkt te zijn. Het is van veel beteekenis dat de handdoek of het waschhandschoentje goed schoon is; dus ge dient voor tij dige vernieuwing dezer artikelen te zorgen. Men wil wel eens den raad geven de coldcream den geheelen nacht te laten inwerken. Dit is volstrekt niet aan te raden. De poriën moeten des nachts vrij blijven van elke kunst matige opvulling. Rouge en poeder ge- dure 'e den nacht op de huid, werkt absoiuut verwoestend, en al is de coldcreame heel wat onschadelijker, toch is het veel beter de poriën open te houden. Wie zou gelooven dat cold cream water en zeep geheel vervan gen kan? Ja, geachte lezeressen, gij, die uw water-en-zeep-behandeling 's morgens en 's avonds niet kunt opgeven, door coldcream wordt uw gezicht schooner dan door de meest serieuze zeep-en- waterbehandeling. Wie gewoon was vóór het slapen gaan zich, zooals het behoort, goed te reinigen van stof en vuil, kan in ieder geval, door een cold- cream-behandeling het gezicht over slaan. Goldcream neemt alle stof- en vuildeeltjes in zich op, zoodat een be handeling er mede voldoende is voor een grondige avond-reiniging. ....Voor het komende seizoen veel bolero's, die geheel gebrodeerd zijn. ....Soepel taffetas, bedrukt met [kleine bloem-motiefjes.de ko- ;mende mode. I'i.11 GEKLEEDE JAPON, No. 35. Deze zeer smaakvolle japon is ge maakt van crêpe de chine, bedrukt „milles fleurs", waarin rood de hoofd toon voert. De zoom der beide voor panden is afgezet met een strook roo- de crêpe de chine, waaruit ook de stof van het onderste gedeelte der japon bestaat. Het overslaande voorpand wordt om de heup strak aangehaald. De ruime plooival in het rood ontstaat door in voeging van godot. De mouwen zijn nauwsluitend en de rug der japon is recht. DE NIEUWE HOEDEN. De hoeden zijn den laatsten tijd kleiner geworden als ze ooit zijn ge weest. Heel wat modellen zijn eigen lijk geen hoeden meer, maar dragen den naam bonnet of bonnichon. Hel zijn geheel randlooze dopjes, die juist den vorm van het hoofd hebben en dit bijgevolg vast omsluiten. Toch zijn er ook nog wel modellen met een rand, die geheel of gedeel telijk neergeslagen wordt gedragen. Een der meest bekende huizen heeft een hoed van tricot vervaardigd. In hoeverre die opgang zal maken, valt nu nog niet te zeggen. Als garneering van dit model worden z.g.n. crosses aangewend. Ook merkwaardig zijn de hoeden die men betiteld: ,,mis en plis". Het zijn viltmodellen, waarop door middel van het heete ijzer gegolfde plooien of wel enkel maar strooken zijn aangebracht. Ze zijn gegarneerd met brillant-spelden of crosses. Vilt en satin, elk apart of In com binatie met elkaar, zijn tot nu toe de meest gebruikte materialen. Er zijn natuurlijk ook vele stroo-modellen, maar die zullen eerst hun groote kans tegen den zomer hebben. Veeren worden ook verwerkt voor al als gedeeltelijke bekleeding van den bol; ze nemen echter geen be langrijke plaats in. Onze teekening laat zien een toque model (links) van gewasd zwart sa tijn, gegarneerd op de rechterzijde met rose camelia's. Het tweede model is een vilthoed eveneens zwart, met opgegeslagen rand en twee zilveren „boules" als garneering. DE NIEUWE MODEKLEUREN. Telken jare stellen stoffenfabrieken en groote kleermakers vast, welke de gangbare kleuren voor het komende seizoen zullen zijn. Van deze kleuren worden staalkaarten gemaakt, die bij de verschillende fabrieken in hoofd zaak dus met elkaar overeenstemmen, doch bij het eene land en het andere wel eens op onderdeelen of uitgebreid heid verschillen. We zien voor dit jaar de nieuwe kaarten zoo samengesteld, dat lang niet alle tinten nieuw voor ons zijn. Zoo prijkt op een in Engeland uitgekomen kleurenkaart het beige onder den naam gazelle, terwijl oud rose blushrose heet. Meer nieuw is een gele nuance on der de naam m a i s, alsook een paars, aangeduid met passion flower (passiebloem). Verder is er nog puritan, een lichtgrijze tint en een donker blauwgroene onder de bena ming a 11 a n t i c. De Duitsche kleurkaarten zijn wat uitgebreider en men treft er o.a. in aan: cocktail, manhattan en b r o n x, drie ietwat onserieuse na men voor in even zoovele tinten de- gradeerende zalmkleuren. EEN PAAR IDEEëN. Het gebeurt wel eens, vooral in de overgangsseizoen, dat men een man tel of japon van een vorig jaar wil ver anderen wat nieuw leven inblazen, om haar nog een jaartje mee te doen gaan. Goede raad is dan wel niet duur maar toch soms lastig te krijgen. Wellicht, lezeres, kunnen U deze beide voorbeelden wel eens van komen. Het eene is een idee voor een opgezet zakje, bestaande uit twee vierkante stukjes stof, waarvan het onderliggende door een split in het bovenste geschoven is. Twee knoopen dienen als garneering. Het andere voorbeeld stelt een mouw-einde voor: een open manchet stuk wordt op een nauwe mouw be vestigd van boven quasi met een knoop gesloten. Een kleine broderi maakt het geval nog aardiger. MODERN HOEDJE. Een charmant model van donker blauw bangkok-stroo, gegarneerd met een camelia van oud-rose fluweel in twee tinten. COSTUUM „TROTTEUR". No. 41. Een charmante japon van rok swea« ter en bolero. De rok en de bolero zijn van gestreepte kasha in de tinten castor en marine-blauw; de sweater is van effen chatelaine in de kleur cas-l tor. Zooals op de teekening te zien] is, heeft de rok in het onderste ge-j deelte van het voorpand een drietal, stolpplooien. De sweater, van voren en achteren geheel recht en glad, is! gegarneerd met een smal ceintuurtje- en heeft verder twee zakjes. De sjaal wordt gemaakt van de stof van dei bolero: hij wordt niet geknoopt, maar door een lus bijeen gehouden. Linoleum breekt niet zoo snel, wan-j neer men het een enkele keer schoon maakt met olie en azijn in plaats vanj met zeepsop. Koffievlekken Kunnen dikwijls ver-) wijderd worden door wasschen met] lauw zout water. Porcelein kan geb"md worden met] bloem en eiwit, dat gemengd wordt) tot een vaste massa, r I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8