Uit de Rijnstreek SPORT. Allerlei. Marktberichten. rich! ken tegen den steeds wassenden stroom van on-christelijkheid. Algemeen wordt erkend, dat de revolutie-poging in 1918 al- Jeen is geketend en geweerd door de heek je organisatie van de christelijk partijen. Spr. memoreert wat ons door de Bisschop pen wordt voorgehouden en kan niet ge- ooven, dat de Warmondsche R. K. Mid denstand zal t-oelaten, dat hun plaatselijke Hanze-afd. niet floreert en ten gronde gaat, vanwege gebrek aan belangstelling. Met een opwekking, dat alle aanwezi gen zich op zullen geven als lid en te vens allen propagandist mogen worden voor deze zaak, eindigde prof. Aengenent jn aandachtig beluisterde rede. Door Pastoor Oudejans en den Voorz. van het afgetreden bestuur wordt dank gebracht aan prof. Aengenent voor deze duidelijke uiteenzetting. Staande de ver gadering gaven zich reeds 39 leden op. Na ampele bespreking werd besloten, dat op Maandag 27 Februari zal worden aaderd voor de bestuursverkiezing ep 111 verdere besprekingen. H.B.G. Het Hollandsch Bloembollen- kweekersgenootschap, afd. Warmond, ver gaderde Vrijdagavond te 7 uur in hotel De Zon, onder voorzitterschap van den heer Onderwater. De penningm., de heer Stijnman, deed verslag over de financiën, waaruit bleek, dat aan uitgaven 196.01 was besteed. Ontvangen was de som van ƒ311.70, alzoo een batig saldo van ƒ115.66. Het voorstel van het Hoofdbestuur om trent de verandering inzake het Kweekers- blad, voortvloeiende uit het bedanken van den heer W. Verlaan en het benoemen van den heer J. F. Diks als redacteur, kon na eenige bespreking de goedkeuring der verg. wegdragen. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werd gekozen de heer J. v. Winsen. De bestuursleden van Winsen cn Uitdenboogaard, die periodiek aftredend waren, werden herkozen. Bij de rondvraag werd het bestuur ver zocht stappen te doen om de last en de schade, veroorzaakt door losloopende hon den, te doen voorkomen. Met een verloting van fraaie bloemplan ten, waardoor vele leden een prettige en tevens blijvende herinnering aan deze ver gadering mede konden nemen, werd deze bijeenkomst gesloten. N00RDWIJK. Geboren: Petrus Johannes z. van H. J. Christiaanse en Th. M. Eijmer, Lo- dewijk Petrus z. van L. 1'. Smelting en W. 1\ de Haas Pieter Willem z. van G. Vogelaar en J. Oudshoorn Johannes z. van Jac. v. Duin en M. Haasnoot. O nd e rt r o u w dE. H. Tenckink 46 j. wedr. van C. H. W. Kahle te Haarlem en J. A. Homborg 40 j. te 's-Gravenhage, on langs alhier. Getrouwd: D. Hoek 23 j. en £'hr. van Beelen 24 j. Overleden: Jacob Koelewijn 69 j. gehuwd met H. Verhoeven. TER AAR. Vereeniging „Bloerr.enlust". Donderdag »vond vergaderden de bloerakwcekers in iet café van den heer G. D. Verhoef. De te: /oorz., de heer Joh. Rekelhof, opende leze vergadering en vatte in het kort sa men het doel van deze bijeenkomst, n.l. de oprichting van een vereeniging van kwee kers, om het onderling verband te verster ken bij het in veiling brengen der bloemen en het vervoer naar elders. Het comité had de voorbereidende werkzaamheden zeer naar genoegen der vergadering in orde ge bracht, zoodat met voorlezing van het con cept-reglement werd begonnen. De vereeni ging zal worden genoemd „Bloemenlust", voor Ter Aar en Omstreken. Na vaststelling van het reglement werd de contributie vastgesteld op ƒ2 per lid, In het bestuur werden gekozen de hecren Joh. Rekelhof, Jac. Lek, N. Vuijk, J. Kr oft, en A. J. Nieuwenhuizen. Het bestuur zal nader met de directie der Centrale Veiling te Aalsmeer over het vervoer en veilen der bloemen onderhandelen. Nadat nog enkele belangrijke zaken wa ren behandeld, sloot de voorz. met een toe passelijk woord de bijeenkomst. WASSENAAR. De negerfilm. Woensdag en Donder dag werd in het Patronaatsgebouw de be kende Negerfilm vertoond van den Wel- eerw. heer van Graven, Missionaris van Mill-Hill. Donderdagavond luisterde het zangkoor de bijeenkomst met eenige num mertjes op, welke blijkbaar wel in den smaak vielen. De opkomst had echter be ter kunnen zijn. Geboren: Huibert z. van H. P. Hen driks en J. J. van der Velde Johanna Cornelia d. v. J. Uittenboogaard en M. Brouwer Gerardus Wilhelmus z. van J. Noordover en A. J. van der Kwartel, j Ondertrouwd: J. F. van der Noor- I daa en A. J. A. Westenent J. W. Jon ker en W. C. Trumpie J. A. Knijf en P. S. van der Hurk. Overleden: Maximililiaan Christiaan Roos van Raadshooven m. v. A. M. IjJchweijs 57 j. Jacobus Johannes Riem ongeh. 29 j. Theodora Glaire Antoi nette Doorenbos 47 j. Alida Broekman wed. G. J. Schut 71 j. ZOETERMEER-ZEGWAART. Vastenavonduitvoeringen. Woensdag en Donderdagavond 1.1. gaf de R. K. Too- ncelvereeniging „Excelsior" haar groote Vastenavonduitvoering in de zaal van den lieer O. Veelenturf. Hoewel het weder niet gunstig was en er beide avonden nog an dere uitvoeringen waren, was de toeloop ?eer groot, vooral den tweeden avond. Na een woord van welkom door den heer Kapelaan, moest deze een bloemenmand in ontvangst nemen. Dankbaar voor deze mooie attentie, stelde de heer Kapelaan voor do bloemen te plaatsen bij het H. Sacrament, met het oog op het a.s. aan- biddingsfeest. Toen begon het tooneelspel, dat geheel bedoeld was als een vastenavond: dus er moést gelachen worden. Er is dan ook on bedaarlijk gelachen, zoowel om „Zwarten Riet', als om den „Grooten Onbekende". Reze laatste klucht werd zeer goed door de hoofdrollen en de studenten gespeèld. ooral (Sterrenhol, gepensionneerd school meester en juffrouw Giclia, hielden den aandacht van het publiek gespannen. Jammer dat de huishoudster den eersten avond te jong gegrimeerd was. Het spel was overigens heel goed. Als toegift kregen we nog te zien: „Jo- pie als standbeeld'. Hoewel maar één be drijf, was deze klucht toch echt leuk. De drie gebroeders hadden eer van hun werk. Donderdagavond was de avond van den R. K. Volksbond. Een collecte voor het vaandel bracht op 11.42. Aan het einde van het spel dankte de heer Kapelaan allen, die hadden meege werkt aan het slagen der uitvoering en zette in met een „hoera" voor „Excelsior", dat beteekent steeds hooger, daarom verwachten we Zondag alle tooneelisten van „Excelsior" aan de Communiebank. Inenting. Op Donderdag, 23 Februari des nam. half twee uur, bestaat in het Spaarbankgebouw gleegenheid tot kosteloo- ze inenting en herinenting. Aanbeveling verdient het medenemen van trouwboekje. ALPHEN AAN DEN RIJN. Huldigingsavond kapelaan Lips. Vrijdagavond had in de St.. Josephzaal de huldigingsavond plaats, welke door sar menwerking van het Patronaat „Ons Too- neel" en „Wilskracht" werd aangeboden aan kapelaan Lilps, bij gelegenheid van zijn 12 /2 jarig priesterfeest. Bij het binnentreden van den jubilaris werd hem door de aanwezigen een wel komstlied toegezongen. Hiefop nam de Deken het woord. Spr. wil gaarne aan het verzoek van kapelaan Boe kei voldoen om dezen avond met een enkel woord te openen en hoewel deze huldigingsavond georganiseerd is door enkele vercenigin- gen, wil spr. ook namens de parochie Al phen hulde brengen aan kapelaan Ups, voor hetgeen hij gedurende acht jaar in deze parochie heeft verricht. Twaalf-en half jaar heeft hij de eer en de last van het Priesterschap gedragen, de eer en dank zal hij brengen aan God, doch de plicht van dankbaarheid past ook ons. Hierna gaf spr. het woord aan de ver- eenigingen. Namens het Patronaat, werd den jubilaris door een der jongens een fraai vloerkleed aangeboden. Door enkele patronaatsleden werd hierop het blijspel vertoond ,,'t Spookt", een vermakelijk stuk. Achtereenvolgens werd kapelaan Lips gehuldigd door den voorz. van „Ons Too- neel" en „-Wilskracht". Namens eerstge noemde vereeniging werden hem twee va rens aangeboden, namens Wilskracht een fraaie kamerlamp. Het programma dat hierna werd afge wikkeld bestond uit voordrachten en eenige oefeningen door „Wilskracht", wel ke zeer vlug en correct werden afge werkt. Bij het einde van den avond bracht ka pelaan Lips hartelijk dank voor hetgeen door de parochianen was gedaan om de dag van Woensdag en gisteren voor hein tot een onvergetelijke te maken. Dank bracht Z. Eerw. aan den Deken, die steeds de steun was bij al hetgeen hij gedurende acht jaar had verricht. Dien dank gold ook kapelaan Boekei, de patronaatscom missie, comité leden en de medewerkende vereenigingen op dezen avond voor de prettige samenwerking steeds ondervon den. Spr. hoopte, dat de leden der ver eeniging en den weg der volgzaamheid en gehoorzaamheid zouden blijven bewande len, tot genoegen van geestelijke en we reldlijke overheid. Hiermede werd deze avond gesloten: LEIDERDORP. „Helpt Elkaar". De vereeniging „Helpt Elkaar", Leiderdorp—Hooge Rijndijk—Zoe- terwoude, hield een ledenvergadering in het café Ramakers. De Voorz., de heer K. Mol, opende met gebed de vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten bedroegen 511.32 1/2, de uitgaven 424.37, batig sal do 116.95 1/2. De Voorz. verzocht de heer I. j. Klaver, als lid van de controle-com missie, daarover verslag uit te brengen. Deze bracht een verslag uit, waarin een woord van dank werd gebracht aan den penningm. voor zijn accuraat beheer. Dr. de Bruyne bracht verslag uit over de aanwezig zijnde verplegingsartikelen. In to taal zijn er 79 stuks aanwezig. De penningm bracht een woord van dank aan den heer P. v. d. Kwaak voor het ophalen der con tributie. Er zijn 1550 liter melk uitgegeven aan ongeveer 80 personen. De bestuursverkiezing had de volgende uitslag: J. Rijnsburger, 10 st.; J. W. Ko ning, 9 st.; Th. van Galen, 8 st.; L. van der Valk, 4 st.; M. van d.cr Velde, 1st.; Gekozen 'waren dus de heeren J. Rijnsburger, J. W. Koning en Th. van Galen. Daarna ging men over tot vaststelling van het bedrag voor het aanschaffen van verplegingsartikelen, dat werd vastgesteld op 125. Hierna sluiting. WOERDEN. Tooneel. Met medewerking van de Tooneclvcreenigng „Utile Dulci", regie P. Stolwijk, en de Muziekver. „St. Franciscus Solanus" directeur W. Visser, gaf de afd. Woerden van den R. K. Volksbond deze week een tweetal uitvoeringen in het Pa tronaat sgebouw. De belangstelling voor deze beide feestavonden was vrij groot. Opgevoerd werd een kluchtspel van G. Nielen, getiteld „Koppazeki op Carnaval of de club der Overtolligen". Het stuk geeft weer hoe Koppazek, een hater van alle carnavalvreugde, door een stel jolige klanten genoodzaakt wordt, in carnnvalscostuum de feestelijkheden zeer tegen zijn zin bij te wonen. De vertolking der hoofdrollen geschied de op verdienstelijke wijze door de hee ren Stolwijk, Lunenburg en Versluis. De voorz., de heer Lunenburg, bracht alsnog dank voor de vele giften bij de kor telings gehouden tombola ontvangen. De netto-opbrengst ad 100 werd in de servckas gestort, welke dient voor de uit breiding van het Patronaatsgebouw ten behoeve van den Volksbond. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. LeidenLenig en Snel 5—7. 't Was aan alles te zien, dat de rood zwarte Leidenaars sinds een paar maanden niet gespeeld hebben. Er zat geen geest drift, geen overleg in het spel. de fighting spirit ontbrak ten eenenmale en de enke ling, die daaraan niet mank ging was niet in staat do tekortkomingen der overigen voldoende aan te vullen. Daardoor had het spel een leegte, die niet aangenaam aan deed. Daardoor kreeg de wedstrijd meerma len een eenzijdig karakter en waren de Ha<- genaars het meest in den aanval. Dat zij nog niet meer doelpunten gemaakt hebben ligt aan hun erbaimelijk slecht schieten, waarop de Leidsche keeper nog maar al te weinig kijk had en zeker had hij eenige doelpunten kunnen verhinderen. Overigens zou het karakter van het spel heel anders zijn geweest, indien de Leide naars het spel meer verdeeld hadden; spe ciaal de linkervleugel werd bijna totaal ge negeerd en ook de middenvoor kreeg wei nig gelegenheid zijn spel te ontplooien. Daardoor ook speelde „Leiden" bijna voort durend een verdedigend spel, wat op den duur niet vol te houden is. Dat desondanks de Leidsche voorhoede nog vijf doelpunten (één uit strafschop) wist te maken dient wel vermeld. Lenig en Snel won den toss en koos den wind, die van doel tot dool stond, in den rug. Het begin is voor de Hagenaars en reeds dadelijk krijgen zij twee corners te nemen, die geen succes opleveren. Na een mislukten Lcidschen aanval, die eindigt met naast schieten, volgt een betere, dien Toon Goddijn beëindigt met een fraai schot (1—0). Geen minuut later is de stand ech ter gelijk als Lek een grove fout begaat (11). Daarna herstelt hij zich eenigszins en hij weert zich goed na eenige corners. Na 25 minuten weet Toon Goddijn weer fraai de leiding te heroveren (21). Als er nog ruim 10 min. voor rust te spelen is aar zelt Lek weer om in te grijpen bij een voor zet van rechts cn een Hagenaar plaatst den bal in doel (22). Even voor de rust maken de Hagenaars uit een vrijen trap, juist bui ten het strafschopgebied 2—3. Na de hervatting maakt Toon Goddijn reeds na 5 min. weer gelijk (33), doch de Hagenaars houden stevig vast en met suc ces, want spoedig ligt nummer vier in de touwen (34). Toon Goddijn mist dan een prachtkans door uit een penalty juist op den keeper te schieten, die het loer corner werkt. Dat. werkt deprimeerend op de Lei denaars en binnen korten tijd is de stand 36. 't Wordt zwaar werk om deze achter stand in te halen. Niettemin weet Goddijn den achterstand te verkleinen door na een fraaien ren den keeper geen kans te geven (46) en als B. Bekking dan een toegestane penalty benut (56) is de hoop van de wei nig Leidsche aanhangers nog niet verdwe nen en een gelijk -rrel niet uitgesloten, echter komt het laatste doelpunt aan den anderen kant, wanneer de Leidsche verde diging onvoldoende wegwerkt (mede door dat Henk Goddijn slechts op halve kracht speelt) en het einde komt alzoo met den stand 5—7. NEDERLAXDSCHE VOETBALBOND. De uitslagen. De Olympische wedstrijden. R'dam: WitZuid-Holland 3—2 R'dam: RoodZuid 31 Apeldoorn: BlauwOost 10 Apeldoorn: GroenNoord 6I De competitie. AFDEELING T. Tweede klasse A. Hoorn: Hollandia—D.E.C. 5—2 Zaandam: Z.V.V.West-Frisia 2—3 Tweede klasse B. Vel sen: V.S.V.—K.F.C. 1—3 Amsterdam: V.V.A.Donar 50 AFDEELING II. Tweede klasse A. SchiedamSt. HoogerD.H.C. 23 's-Gravenhage: B.M.T.Fortuna 21 Tweede klasse B. Rotterdam: C.V.V.Merwede 21 Rotterdam: OvermaasNeptunus 72 Gorinchem: S.V.W.O.D.S. 21 Derde klasse A. Leiden: L.F.C.O.N.A. 15 AlphenAlphenHillinen 22 Derde klasse C. Bodegraven: BodegravenU.S.C. 22 Gouda: OlympiaSchoonhoven 70 Vierde klasse A. Den Haag: Vogel— &V.D.S. 33 Den Haag: CeleritasDe Ooievaars 14 Res. tweede klasse A. Leiden: A.S.C. II-B.M.T. II 3-2 Den Haag: H.V.V. IllQuick II 12 Res. derde klasse A. Den Haag: H.V.V. IVLugdunum II 43 Den Haag: V.U.C. II—V.I.O.S. II 3-2 4 KORFBAL. De uitslagen. West. Ie klasse Noord. Amsterdam: D.T.V.Excelsior 51 Koog a.d. Zaan: Koog Zaand.D.D.V. 32 West. Ie klasse Zuid. Leiden: FluksVelox 22 Delft: D.K.C.Het Zuiden 03 Dordrecht: DeetosVitesse (L.) 22 Den Haag: H.S.V.—H.K.V. 1—2 O o s t e 1 ij k e le k 1 a s s B. Delden: Zwart WitH.K.C. 51 DeetosVitesse 2—2. Beide twaalftallen zijn volledig en on middellijk wordt van beide zijden stevig aangepakt. De eerste aanvallen van Dee tos worden gekeerd, maar als Bezuyen e.s. in actie komen, blijken zij van het meer dan slechte terrein veel hinder te onder vinden. Kort na den aanvang krijgt Kai ser last van een blessure, waardoor hij zijn rechterarm niet kan gebruiken en zoo doende op halve kracht moet spelen. Vi tesse laat zich door deze tegonslag niet ontmoedigen, llaar verdediging met Uit- tenbroek-v. d. Noordaa weet de Dordtscho aanvallen het hoofd te bieden en slaagt er in opluchting te brengen. De Vitesse-aan- val leert zich in de baggerpocl rond den korf verplaatsen en na vlug combineeren geeft Bezuyen zijn club de leiding (0—1). De thuisclub gooit er daarna een schepje op, maar verre schoten noch geforceerde pogingen brengen haar succes. Ook de Vi- tesse-aanval, die zich af en toe roert, weet het leder niet door den korf te krij gen, en als de rust wordt aangekondigd is de stand nog ongewijzigd. In de tweede helft is Vitesse aanvanke lijk in den aanval, doch ook nu zonder re sultaat. Deetos zit niet stil, maar de Dordtsche aanvallers missen de hen gebo den kansen en laten een strafworp onbe nut. Een fout der Dordtsche verdediging bezorgt Bezuyen een mooie kans, waarvan hij dankbaar profiteert (02). Do wisseling brengt ter weerszijden aanvallen, die de tegenover hen spelende verdedigingen de baas zijn. Echter laat de Leidsche aanval zijn kansen glippen, en spoedig maakt De Mey van een fout der Leidsche verdediging gebruik om het eer ste tegenpunt der thuisclub te maken (12). Het ziet er naar uit dat Vitesse den voorsprong zal vergrooten, maar als een der Leidenaars ongestraft door een speel ster wordt afgehouden, zorgt Stam zonder veel moeite voor den gelijkmaker (22). Tot het einde wordt vinnig c m de leiding gestreden, zonder dat een der partijen ver der den korf weet te vinden. Met ongewijzigden stand fluit de heer Kostering, wiens leiding beter had kunnen zijn, het eindsignaal. Fluks—Velox 2—2. Gisteren vond op den Zoeterwoudschcn Singel, na een twee maanden gedwongen rust, door de onbcspeelbaarheid van de terreinen, de ontmoeting plaats tusschen Fluks en Velox. Do Fluksploeg, die zeer gehavend was wegens ziekte en uitstcdigheid van eeni ge spelers, heeft toch keurig spel geleverd. Fluks had niet minder dan vier inval lers, twee dames en twee heeren, waaron der van Bemmel, die zoo welwillend was zijn korfbalgoed, dat hij weggeborgen had, weder op te zoeken en de plaats van één der spelers in te nemen. Even twee uur fluit scheidsrechter Vlie gen beginnen. In den aanvang wil het spel niet vlotten de Fluks-aanval loopt dood die van Velox wordt goed bewaakt dooi de Fluksverdediging. Langzamerhand ko men beide ploegen beter in het spel, maar toch duurt het meer dan een half uur eer de bal door Mevr. Molendijk ten voordcele van Fluks door den korf gaat. Kort daarop maakt een Velox*dame ge lijk. Direct na het wisselen weet v. Weescl achter den paal vrij te komen, en maakt met een mooi schot 21 voor Fluks. Rust gaat in met 21. Na rust wegen beide partijen goed te gen elkaar op. Dan is het Fluks, die de meerdere is, dan Velox. Hard wordt er door Velox gestreden om den gelijkmaker. Toch duurt het meer clan een half uur, eer Velox door do handen van een heer den gelijkmaker weet te maken. Den laat sten tijd wordt er hard gestreden om het win nende punt, dat evenwel op zich laat wachten, zoodat einde met gelijken stand komt: 22. LAWNTENNIS. Internationale kampioenschappen van Nederland. Zaterdag heeft'het algemeen bestuur van den Nederlandschen Lawntennis Bond ver gaderd in Den Haag. Het voornaamste punt van de agenda was de vaststelling van de plaats waar de internationale kampioenschappen gehouden zouden worden: Den Haag of Noordwijk. In verband met de ter vergadering be schikbare inlichtingen heeft het bestuur éénstemmig besloten de a.s. internationale kampioenschappen van 717 Juni op de ba nen van de M.E.T.S. te doen verspelen. De organisatie van de rechtspraak is op gedragen aan den Nederlandschen Scheids- rechterbond. HOCKEY. West-DuitschlandPioniers 72. De hockey-wedstrijd West-Duitschland' tegen de Nederlandsche hockeyploeg, wel ke Zaterdag te Keulen onder den naam van Pioniers speelde, eindigde in een 7—2 overwinning van West-Duitschland. De stand was bij rust 40. WIELRENNEN. De Nederlandsche Wielren. Unie. De Nederlandsche Wielr. Unie heeft Vrijdagmiddag in Den Haag aan de verte genwoordigers van de pers het een en an der medegedeeld over haar oprichting, doel en werkwijze. Namens de Unie waren aanwezig jhr. I. L. v. cl. Berch v. Heemstede, P. J. Adrian, B. Swaab do Beer en mr. Belinfante. Eerstgenoemde gaf als voorzitter van het algemeen bestuur een uitvoerige uit eenzetting van de oprichting der N. W. U. en de erkenning door de Union Cyclisle Internationale. Spreker wees er op, dat er geen wielerorganisatie meer bestond in Nederland en dat daarom eenige vriendcA van de sport de hoofden bijeen hadden ge stoken om een nieuwe te stichten, welke ten slotte den naam van N.W.U. kreeg omdat naar een naam moest worden ge zocht, welke ieder herinnering uitvaagde aan den ouden bond, welke naast tijden, van groote bloei ook tijden van sterke in zinking meemaakte. De N.W.B. bestaat niet meer, tenzij om de liquidatie te regelen. Besluiten door den N.W.B. genomen hebben geen rechts geldigheid meer. In den N.W.B. is te veel rokening gehou den met persoonlijke belangen en te wei nig met de sportbelangon. Daaraan wenscht de N.W.U. een einde te maken. Vandaar dat kritiek op het zitting nemen aan personen die in den N.W.B^ een func tie hebben bekleed, in de loidmg van de N.W.U. onjuist is, te meer waar men hier thans met een geheel nieuwe organisatie te doen heeft. In antwoord op desbetreffende vragen, deelde de heer v. d. Berch van Heemstede vervolgens mede, dat in het congres van do U.S.C. officieel was medegedeeld dat do heer Van Rossum als secretaris van het comité Olympische Spelen 1928 aan den heer Rousseau had medegedeeld dat het comité de oaganisatie der Olympi sche wielerwedstrijden niet aan den N. W. B. kon toevertrouwen. Op 11 Februari j.l. is door do U.C.I. officieel aan het comité Olympische Spe len 1928 medegedeeld, dat de N.W.U. in de plaats van den N.W.B., als lid van de Union is aangenomen; zij heeft daarbij te vens verzocht de rcgoling der Olympische wielerwedstrijden aan de N.W.U. op te- dragen. Direct daarna, zijn door de N.W.U. stap pen gedaan tot aansluiting bij het N.O.C. Omtrent de organisatie der N.W.U. word vervolgens medegedeeld clat renners lid kunnen worden, dat overigens alleen zij worden toegelaten die het zuivere sport belang op het oog hebben, dat er zwarte lijsten worden opgemaakt van mcnsc-hen die gevaar voor de rust in de Unie kun nen worden toegelaten; het instituut van provinciale vertegenwoordiging bestaat niet. De N.W.U. is een nationale bond, dus geen samenstelling van provinciale bonden zooals bij den N.W.B. het gevst was. Ten slotte antwoordde de heer v. d. Berch van Heemstede op een vraag of het inderdaad juist was, dat er nu reeds twee strijd bestond in do N.W.U. over het zit ting nemen in het dagelijksch bestuur door den lieer Swaab de Beer, dat daar van niets was gebleken en dat hij zich op het standpunt stelde, clat men zich niet had te storen aan hetgeen de buitenwe reld had aan te merken, maar alleen reke ning diende te houden met de vraag of de heer Swaab de Beer de geschikte man was voor de functie van secretaris-pen ningmeester, op \\^?lke vaag hij toestem mend meende te moeten antwoorden. De heer Swaab de Beer voegde daaraan toe, dat hij alleen datgene zou doen wat, in het belang zou zijn van de N.W.U., met terzijde stelling van eigen gcvoelons. De fietspomp gratis vojjt iedereen. Naar aanleiding van het bericht be treffende het gratis beschikbaar stellen van een fietspomp door een rijwielhande laar in Haarlem, meldt een winkelier fcft 's-Gravenhage aan de „Tel.", dat hij reeds gedurende ongeveer drie-cn-een-half jaar aan de pui van zijn winkel een bakje bc* vcstigd beeft, waarin zich een pomp be vindt, welke dag en nacht gratis voor iedereen kan gebruikt worden. Het op schrift erbij luidt: „Fietspomp gratis hier voor de cleur te gebruiken". Bij de fiets pomp is des avonds en 's nachts licht aan gebracht. Slechts twee malen, werd het vertrou wen van den winkelier in het publiek be schaamd. Dit was beide keeren het geval, toen het opschrift overgeschilderd werd en de pomp gestolen bleek te zijn. Zoolang het opschrift leesbaar was, is nooit dief stal gepleegd. Wel wordt deze winkelier nog steeds door nachtwakers en rechercheurs nog soms in het holst van den nacht uit zijn bed gebold, om hem mede te deelon, dat er eenfietspomp buiten hangt. Wan neer hij dan zegt, dat dit welbowust ge schiedt, dan drukt men steeds hierover zijn venrpndering uit, vragende of dio pomp niet gestolen wordt. Transatlantsche televisie. Uit New York wordt gemeld: Een groep personen zag in een donker sousterrain to llartsdalc (New York) de figuren van een. man en een vrouw, welke voor een televi- sie-apparaat in oen Londensch laborato- riiim zalen. De waarnemers konden de bewegingen van hoofden en anclcre lichaamsdeel en zien, ofschoon de beelden vrij vaag wa ren. Hiermede is de transatlantische televi sie voor den eersten keef verwezenlijkt. Daar do proef met zwakke kracht word verkregen is de verwachting gerechtvaar digd dat wanneer de transatlantische tele visie verbeterd zal zijn, men haar even scherp zal zien als op den korten afstand. LISSE, 17 Febr. Veiling H.B.G. Gla diolen. Kooplust matig. Souvenir 12- op f 1.60, Princepine 1012 f 0.95, Vesu vius 1012 f 1.Emp. of India 10IJ f 1.10, Foch 810 f 0.40, Pr. of Wales S— 10 f 0.45, Jos. Hulot 810 f 0.40, Hohenzol- lern 610 f 0.45, Francis King 10-op f 0.90 Salmonea 810 f 0.30, Psyche 810 f 0.30, Vanissa 810 f 0.30, Atalanta 810 f 0.30, Sehwaben 12-op ƒ2.102.40, Golden WcsC 12-op f 2.50, Roem v. Ivennemerl. 12-op f 2. America 12-op f 2.50, Brenclilyensis 12-op 2.40, Empr. of India 12-op f 1.80, Odiu 12-op f 2.Jos. Hulot 12-op f 3.20, FHtming Sword 12-op f 1.90, Liebesfeuer 12-op 2J0, Brenclilyensis 10-12 f 1.10, Jos. Hulot 12—» 12 f 1.30, Golden West 810 f 0.45, Sehwa ben 1012 f 1.50. Bijgoed: Hyacint Candicans 1618 f 1.40 Montbr. George David f 0.75, Montbr. Pot- sie f 0.30, Montbr. Miaflora f 0.30, Lil. Splendens 1618 f 8.50, id. 1214 f 3. Convallaria Bloeikiemon f 1.90, Arum Cor- nutum ƒ3.90, Sjalotten per K.G. 14 cent. Sp. Japonica f 2.id. Gladstone f 1.60, Dubbele Begonia's gem. f 3.60, Lil. Lanc. Album 1618, f 10.50, Pioen Duchesse lo Nemours f 8.50.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7