Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. tweede blad. „de leidsche courant" MAANDAG 20 februari 1928 ONGELUKKEN. ONGELUK BIJ EEN MILITAIRE OEFENING, oldaat door een losse patroon getroffen. Soldaat vrij ernstig gewond. Bij een oefening, die te Arnhem op de ozendaalsche heide door het 8e regiment fanterie is gehouden, is een vrij ernstig Igeluk gebeurd. Gedurende een oefening, waarbij de sol- iten in een gevechtsvorm voorwaarts oesten trekken, kwam een van hen te ,llen, vermoedelijk door den ongeiijken idem, waarbij een schot uit zijn met losse .tronen geladen geweer afging, welk hot den militair G. Z. uit Velp in den g trof en een bloedende wonde veroor- akte. Het schot ging door boven- en derkleeren heen. De leider der oefening ontbood onmid- lijk een militairen ziekenauto, welke met n officier van gezondheid spoedig ter latse was. De gewonde werd naar het •m. Ziekenhuis te Arnhem overgebracht, aar een operatie noodzakelijk bleek. Slachtoffers van het verkeer. Motorrijder gedood. De 22-jarige Hendrik Kalfsterman, wo nde te Holten, reed gistermiddag met n vriend op den motor in de richting jssen. Halverwege laatstgenoemde ge- entc vloog het motorrijwiel 211 volle art tegen een boom. De heer Kalfster- n werd tegen den grond geslingerd en s onmiddellijk dood. De duo-rijder, de Wansink werd zoo ernstig gewond, men voor zijn leven vreest. Zijn toe- .nd was van dien aard, dat de doktoren •voer naar het ziekenhuis niet durfden riseeren. Overreden en gedood. Op weg van Delft naar Schipluiden is nderdagavond do tuinder S., ten ge- e van den storm met zijn fiets onder vrachtauto van de firma V. geraakt, werd zóó zwaar gèwond, dat hij kort arna is overleden. Den chauffeur treft n schuld. - Te Oldenzaal is zekere V., in dienst de firma v. d. L. volgens het „O. D." het op hol slaan van de paarden van wagen gevallen. De zwaargeladen wa ging V. over het hoofd en verbrij- de zijn schedel. Eenigen tijd later is de gelukkige, een vrouw en vier kinderen iterlatend overleden. Verdronken. Te Terheijden bij Breda is uit- een sloot pij de woning opgehaald het lijkje van a kindje van den landbouwer J. Sch. Te Kampen is een 4-jarig jongetje or een rukwind in den IJssel gewaaid verdronken. Doodelijke val. t)e vrouw van den landbouwer Fledde- 1 te Dieverbrug, die van de trap was ge ilen, is aan de gevolgen overleden. Nekkramp. )e heer P. H. Versteeg, arts te Dieren, ïft te Ellecom een geval van nekkramp ïonstateerd bij den arbeider A. E., die verpleging naar de barak van het zie- ïhuis te Velp is overgebracht. Zandtrein ontspoord. Zaterdagochtend is te Exlos tijdens het igeeren een gedeelte van een zandtrein, wijl deze van een helling reed, uit de Is geloopen. Een der wagens kwam te- de locomotief terecht. De schade is groot. Persoonlijke ongelukken kwa- n niet voor. Het gestrande s.s. „Shonga". )e bemanning van het Britsche stoom- iip „Shonga" is Zaterdagavond via ek van Holland naar Engeland ver- kken. Eenige Duitschers, die tot de beman- ig behoorden, zijn naar hun vaderland uggezonden. Stoomschip gestrand en weer vlot gekomen. Katerdag is het Duitsche uitgaande s.s. jtto Fischer' groot 708 ton, van de ree- derij Schroeder, tusschen Rood I en II te Hoek van Holland aan den grond gevaren. Met behulp van de sleepboot Rozenburg in het schip met machineschade later weer vlot gekomen. DE BER00VING VAN DEN BANKLOOPER TE AMSTERDAM. Dader en medeplichtige gearresteerd Het geld niet gevonden. De A'damsche politie was er in ge slaagd den dader aan de berooving, welke Woensdag j.l. op liet Singel aldaar is ge pleegd, te identificeeren. De politie had reeds lang eenig ver moeden, dat echter tot zekerheid werd toen de Jieer, die op den bewusten mor gen door den vermoedelijken dader met gen door den vermoedelijken dader werd hem getoonde portret herkende. De dader bleek nu te zijn de 27-jarige H. Nan Kikkert, geboren 21 September 1901. Op den morgen van de berooving heeft Kikkert een auto gehuurd, waarmede hij zich in gezelschap van een medeplichtige, genaamd P. Veldhuyzen, geboren 12 De cember 1897, en een jonge vrouw naar Utrecht begaf, waar zij een nacht gelo geerd hebben en veel geld hebben stuk geslagen. Den volgenden dag is het gezel schap vertrokken en Vrijdag moeten zij naar Rotterdam zijn gegaan. In beide plaatsen hebben zij eveneens groote sommen verteerd. De schoonvader van P. V. woont in Ant werpen en de politie vreesde, dat de beide mannen zouden trachten naar België uit te wijken. De jonge vrouw, waarmede zij gereisd hebben was intuschen gearres teerd, maar moest bij gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. De douanen en de marechaussees aan de grens werden gewaarschuwd. Naar aanleiding van het verzoek om op sporing en aanhouding van Hendrik Nan Kikkert, heeft de recherche te Utrecht den gezochte Zaterdagmorgen aldaar op het signalement gearresteerd. Bij fouillee ring werd slechts een klein bedrag het was nog geen 100 op hem bevonden. Onmiddellijk werd de verdachte op trans port gesteld naar de hoofdstad, waar hij aan het bureau Singel is ingesloten. Behalve Kikkert bevonden zich toen aan het bureau in arrest de vrouw van Veldhyuzen, benevens twee vrouwen, die van bet gestolen geld geprofiteerd hebben Zij bleven bij haar verklaring, dat zij van het gebeurde niets weten. Zaterdagavond kreeg de politie van bu reau Singel er de lucht van, dat de ver moedelijke medeplichtige van Kikkert, Veldhuyzen, in Amsterdam rondzwierf, en zijn schreden gericht had naar de woning van een kennis in de Vechtstraat in Plan Zuid. Onmiddelijk ging de commissaris, dc heer P. Harrebomee, er met eenige man schappen op uit. Er werden voor.v,.htig- heidshalve maatregelen genomen, ten eïn de te be'elten, dat de verdachte zou ont snappen. Tegen 11 uur *vas de pol-Ge air, de woning. Er werd a logebr'd er. -nen trof Veldhuyzen aan. Zonder dat hij zich verzette werd hij naar bureau Singel overgebracht. Bij een kort verhoor weigerde hij zich over het gebeurde uit te laten. Er werd bij fouil leering een bed ag van eenige honderden guldens op hem bevonlci: dc-h de groote buit werd niet aa-igi. roffen. Vermoedelijk heeft het tweetal rust alles opgemaakt en een belangrijk deel on het geld in veilig heid gebracht. T.i de woning werd tevens huiszoeking verricht, doch zonder resul taat. Ook Vcldhuyr.m werJ in het bureau Singel opgesloten. BRANDEN De brand te Schiedam. Een schade van twee ton. De schade, veroorzaakt door den brand in de gebouwen van de lak- en vernisfabrie- ken „Mivormica" te Schiedam, wordt ge schat op twee ton. Groote stroo-brand. Te Oude-Pekela is ruim vier millioen ki logram stroo bij de kartonfabriek Free en Compagnie verbrand. Bakkerij en twee woningen uitgebrand. Te Waalwijk is Zaterdagavond omstreeks zeven uur brand ontstaan in de broodbak-. RUSSISCHE TOESTANDEN. Trieste behuizing van de Russische arbeiders. Een treurig tafereel van het weinig vroolijke bestaan der Bussische arbeiders wordt in de Moskousche „Prawda" door eenige inzenders opgehangen, die een schildering geven van de woningellende, welke in de Russische hoofdstad o.m. op de textielarbeiders drukt. Deze zijn in groote huurkazernes gehuisvest, waar niet het minste comfort aanwezig is. De kamers zijn klein en bedompt en slechts van één venster voorzien. In het alge meen bedraagt de oppervlakte niet meer dan zestien vierkante meter en in die ka mers wonen dan gezinnen, bestaande uit zeven personen. Zelfs zijn er kamertjes, die door twee gezinnen betrokken zijn. Daar is de situ atie natuurlijk nog veel treuriger. De stoe len zijn tegen het plafond opgehangen, daar er op den vloer geen plaats is. Langs de wanden staan de bedden en koffers. Tijdens de schrale maaltijden neemt elk gezin de helft van de tafel in beslag. In de tafellade wordt van alles opgeborgen: brood, suiker, thee, gewasschen en onge- wasschen borden; een andere plaats is er niet. En voor 't eenige raam hangt bij wijze van gordijn.... de wasch te drogen. In de etage-keukens heèrscht een be klemmende atmosfeer. Daar worden de kinderen uit de talrijke gezinnen schoon geboend en wordt er de wasch gedaan. Aangezien de beschikbare ruimte voor al de huishoudingen veel te klein is, gaat or geen dag voorbij, dat er niet gejammerd, getwist en gevochten wordt. In de halfduistere corridors is het van den vroegen morgen tot den laten avond al even rumoerig. Daar ravotten, vooral in den wintertijd, de kleine kinderen, die nog niet naar school gaan. Eenig toe zicht ter voorkoming van onglukken is er niet. Komen de mannen van hun arbeid in de woning terug, dan verlaten zij al spoedig het kleine woonvertrek om zich te neste len op de trappen, waar dan de speel kaarten voor den dag worden gehaald. De spelletjes „pjetoech" (haan) en „kazjol" (bok) hebben daarbij den voorrang, met het gevolg, dat vaak de laatste kopeke verloren wordt. Soms worden dan door de verslaafde spelers gebruiksvoorwerpen als inzet gegeven. Vooral des Zondags, wanneer de wodka de zinnen der spelers benevelt, komen hoog loopende ruzies voor en op eiken rustdag zijn de gangen en trappen getuige van de wildste dronkemanstooneelén. Vreeselijke rattenplaag te Moskou. Moskou wordt den laatsten tijd door een vreeselijke rattenplaag geteisterd. Volgens schatting bedraagt de schade, door deze knaagdieren veroorzaakt, middeld 42.000 roebel per dag of wel ruim 15 millioen roebel per jaar. In verband hiermede en met het oog op het ernstig ziektegevaar heeft de Moskousche sovjet- thans besloten in het voorjaar een alge- meene vernietigingscampagne te beginnen die tegelijkertijd in alle stadsdeelen zal worden ingezet. Voor dit doel zullen 100.000 rattenvallen en meer dan 300.000 K.G. vergift ter beschikking worden ge steld. Ten einde het animo der bevolking voor deze jacht te verhoogen, zal aan iederen inwoner, die een doode rat in levert, een bewijs worden verstrekt, waar door hij recht krijgt op deelneming aan de te houden loterij. Zoodra 5000 rattencada- vers zullen zijn verzameld, zal er een be drag van 250 roebel verloot worden, ver deeld in vijf premies van 50 roebel. Ter bestrijding van de onkosten zal een „rattenfonds" worden opgericht. De bedoe ling is, dat elke woningvereeniging van 3 tot 15 roebel per jaar zal storten. Door de fabrieken zal 30 a 50 roebel moeten wor den betaald, en door levensmiddelenwin kels en andere dergelijke zaken 50 a S5 roebel per jaar. Binnenkort zal, aldus de „Izwestija" een verordening worden gepubliceerd, waarin de maatregelen voor de ratten- razzia zullen worden uiteengezet. Treurige toestand van Russische studenten. Volgens een bericht in de Fransche bla den is te Moskou in een bijeenkomst on der leiding van Loenatsjarski de treurige toestand der studeerende jongelingschap in de Sovjet-Unie besproken. Prof. Zal- kin gaf de volgende cijfers: 67 pet. van de studenten der Moskousche Universiteit moet leven van 20 roebel 24) in de maand 26 pet. heeft geen verzekerd bestaan en moet leven van bedelen en toevallige werkzaamheden; 23 pet. der studenten eet maar drie maal per week; 16 pet. heeft als woonruimte niet meer dan 2 M2.; 24 pet. beschikt zelfs niet over een heel bed. In een studentenhuis constateerde men, dat 5.3 pet. ziek was, in een ander, door de studenten „de hel" genoemd, bedroeg het ziekenpércentage zelfs 85 pet. kerij van den heer A. Baayenns. Ook de naast de bakkerij gelegen twee arbeiders woningen brandden geheel uit. Van de in boedels kon niets gered worden. Inbraken en diefstallen. Vrijdagavond is bij de zusters A. H. op de Heerengracht te Den Haag ruim 2000 fuden gestolen. De familie heeft op een bovenhuis een groote modezaak. Terwijl men in de voor kamer op de eerste verdieping aan tafel was, is een dief aan het werk geweest op de tweede verdieping voor. Daar staat een bureau waar het geld in wordt geborgen. Het is opengebroken en uit een geldkistje is ruim 2000 gulden aan contanten en eenige effecten gestolen. Niemand heeft eenig vermoeden hoe de dief zich toegang heeft verschaft. Men heeft reeds diverse mogelijkheden nagegaan maar geen enkele heeft tot een aanvaardbaar resultaat geleid Beeds sedert eenigen tijd werden aan de melkinrichting „Melbo" te Arnhem pak ken boter, welke in de ijskast werden ge borgen, vermist. De recherche stelde een onderzoek in en hield een wakend oog op de inrichting. Er werd ook sedert eenigen tijd een looper vermist en men vermoedde, dat de dader van dit voorwerp gebruik maakte, om zijn bedrijf te plegen. Vrijdagavond had een rechercheur, die geruimen tijd een oogje in het zeil had ge houden, succes. Hij zag omstreeks negen uur een man met een gevulden zak de in richting verlaten. Hij hield hem aan; het bleek de melkslijter D. te zijn, die van de fabriek zijn melk betreft en de noodige ver- pakto boter. De man was in het bezit van eenige kilo's verpakte boter en flesschen room. Naar de melkinrichting terugge bracht, bekende hij den diefstal te hebben gepleegd en ook de vermiste looper werd in zijn bezit gevonden. De man is ter be schikking van de justitie gesteld. Tegen hem loopt reeds een strafzaak we gens diefstal, waarvoor hij tot zes maanden gevangenisstraf is veroordeeld, van welk vonnis hij in hooger beroep is gegaan. Geen diefstal. Men meldt aan de „Meier. Crt." dat haar, ook door ons overgenomen bericht, over den diefstal in de pastorie te Liempde, geheel uit de lucht gegrepen is. Er heeft geen dief stal plaats gehad. V^lsche wissels. *^De politie te Middelburg heeft aangehou den den koopman A. I. P. O., verdacht van oplichting van een kassiersfirma. De man zou valsche wissels gemaakt hebben en wel tot een bedrag van enkele duizenden. Verloren en teruggevonden. Den vorigen zomer heeft een meisje te Durgerdam bij het baden in zee een gouden ring verloren. Toen vorige week het zeewa ter daar zoo laag was, dat aan den kant de bodem droog lag, is de ring teruggevon den. ONGELUKKEN. Door een lawine gedood. I11 het Berner Oberland is een En- gelschman die zich met® twee landgenoo- ten en een gids op weg bevond naar Wal lis, door een neerstortende lawine gedood. Zijn drie metgezellen werden gedwongen, den nacht onder den blooten hemel door te brengen; tegen den morgen vonden zij toevlucht in een in den winter gesloten ho tel op den Eggishorn, waarvan zij de deur- forceerden. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 21 Februari. 1 Hilversum, 1 0 6 0, M. 12.00. Politieber. 12.302.00. Lunchmuziek door het Ra dio-trio. 3.004.00. Knipcursus o. 1. v. mevr. De Leeuw van Rees. 6.007.15. Dinermuziek door het Radio trio. 7.157.45. Engelsche conversatieles. 7.45. Politieber. 1 9.0010.00 Concert door het Polypho- nisch mandoline-orkest. „Amicitis", o. 1. v. L. Mieremet. 10.00 Persber. 10.1011.10. Concert door het orkest o. 1. v. Nico Treep. Huizen, 3 4 0,9 M. Na 6 uur 1 950 M. 12.30. Tijdsein. 12.301.30. Lunchmuziek door het K.R. O.-Trio. 5.306.30. K.R.O. Dinermuziek. 6.307.00. Esperantoles. 7.007.25. Engelsche les. 7.358.05. Cursus Latijn door Leo Speet Alkmaar (K.R.O.) 8.0512.00. K.R.O. Groot vastenavond feest. Hum. dubbelmannenkwartet „Oc tavo", Koos Liebregs, humorist, de heer Johnson, zingende zaag. Amsterdamsch Concertzither-ensemble „Excelsior", o. 1. v. A. Angelberts. Versterkt orkest o. 1. M. v. d. Ende. Daventry, 1600 M. 10.35. Kerkdienst, 11.20. Het Gershom Parkington Kwin tet en solisten. 1.202.20. Dansmuziek. 2.50. Muziekles. 3.35. Concert. 3.40. Fransche les. 4.10. Concert. 4.20. Orkestconcert. 4.35. Geologische lezing. 4.50. Orkestconcert. 5.20. Causerie. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Gramofoonmuziek. 6.50. Nieuwsber. 7.05. Gramofoonmuziek. 7.20. Lezing. 7.35. Schumann's Kreisleriana en fant. stukken. 7.45. Lezing: The rise of democracy in Europe. 8.05. De militaire kapel en R. Goodacre, alt. 8.20. Lezing: Has farming a future? 8.50. Vervolg concert. 9.20. Nieuwsber. 9.35. Muziekles. 9.55. Nieuwsber. 10.00. Variété. 10.5012.20. Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1 750 M. 10.2011.00. Concert. 12.502.10. Orkestconcert. 4.055.05. Orkestconcert. 8.50—11.20. Concert. Langenberg, 469 M. 12.251.50. Orkestconcert. 5-20—6.20. S. Summer-liedjes b. d. luit. H. Klein, guitaar. 7.35. Lichte muziek door het .Werag-or- kest. 9.40. Sluiten. Z1 K n ig s w u s t e rh a u s e fl, 12 5 0 M. (Z e e s e n). 11.207.05. Lezingen en lessen. 7.5011.50. Berliner Carneval. Orkest. Darna CarnevalsbaL Hamburg, 395 M. 3.35. Noorsche liederen yoor tenor en ao«. praan met pianobegel, 5.20. Orkestconcert. 7.20. Rhein. Carnaval. 9.20. Causerie: Mutter. 10.5011.50. Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20. Dansmuziek. 8.35. Orkestconcert. 9.5010.35. Dansmuziek. FEUILLETON. het Engelsch van JOSEPH HOCKING ertaald door Carla Simons. Ben begon onrustig de kamer op en ;r te loopen. Plotseling stond hij voor ncy stil en keek haar lang en vol be- adering aan. Drie uur geleden dacht hij hij haar voor zich gewonnen had; nu :1de hij zich in gevaar, r— Ja, gaf hij eindelijk toe. Ik heb rah Ellen gezegd het papier te stelen. 0('t- ligt hier in de brandkast en hij wees ïaar. Weet je waarom ik dat deed? Het meisje gaf geen antwoord. Omdat ik jou wilde en omdat ik bang s je te verliezen. Ik heb nog nooit naar J zoo heftig verlangd als om met jou trouwen. Daarom heb ik het gedaan, n stuk papier! Wat is het waarcl? Mis- lien geen penny, misschien duizend nd. En ik ben bereid je die te geven, uicy. Luister naar me. Drie jaar geleden am je voor het eerst bij ons. Ik wérd rliefd op je, zooals op geen vrouw te vo- 1.... Ik heb je meer dan eens ten huwe er gevraagd, maar je wilde niet. Dat weet toch zelf? Zijn ernstige woorden ontroerden haar danks alles. Hij had alles gedaan uit ?fde voor haar en ze voelde zich zelfs n weinig gestreeld. Je weet hoe het verder ging, zei en. J© wilde nauwelijks naar me luis den, maar ik wilde het niet opgeven. Je weet misschien dat ze in Leeds zeggen: Ben Briggs krijgt alles waar hij zijn zinnen opgezet heeft en ik heb mijn zinnen op jou gezetIk wist gauw genoeg welke har- tewensch je koesterde. Je wilde het oude tehuis tcrugkoopen eu ik bood het jé aan als huwelijksgeschenk. Je weigerde. Toen hoorde ik, dat Mary Judson een formule bezat om synthetische rubber te maken. Ik had er geen vertrouwen in, maar ik wist dat er kapitalen mee te verdienen waren als het haar zou lukken. Dat is toch juist, nietwaar? Nancy luisterde oplettend naar elk woord. Ik wil het wel bekennen, ging Ben voort, ik was angstig. Ik wist hoe knap jc in de scheikunde bent en ik wilde je te genwerken Maar het ging niet. Langham! riep Nancy uit.' Juist, Langham. Maar ik heb alles ge probeerd ter wille van jou, denk daaraan, zei hij nadrukkelijk. Mary Judson's tegenslag stelde me een beetje gerust, zei Ben, maar toen jullie terugkwamen uit Cornwall, begon nen jullie met frisschen moed. Ik wist dat je Mary herhaaldelijk om de formulo had gevraagd, maar dat ze haar nooit had willen laten zien. Ik was bang dat jij met behulp van die formule op een goeden dag zou slagen en dat wilde ik voorkomen. Ik deed alles uit liefde voor jou, Nancy, smeekte hij; dat geloof je toch, niet waar? Ik wil de formule terughebben, ant woordde ze vastbesloten. Je hebt niets aan de formule, pro testeerde hij. Denk aan Amos, den ouden Amos, die pok niet is Toch wil ik die formule heben, zei Nancy. Ik ben bang dat je slaagt, stotterde Ben. Ik wil het niet, Eenige seconden heerschte er stilzwij gen. Toen begon hij opnieuw: Geef het op, Nancy. Alles wat je wilt zal ik geven. Beloof alleen dat je met me trouwen wil.... Nancy schudde het hoofd. Ik ben gekomen voor die formule, mr. Ben, en ik zal de kamer niet uitgaan voor ik ze gekregen heb. Luister dan toch, ging hij voort, stel je voor dat ik je het papier geef, ver onderstel dat je erin slaagt om rubber te maken. Wat dan nog? Je hebt tien dui zend pond baar geld noodig; waar wil je dat vandaan halen? Je zou in relatie moe ten treden met een maatschappij, die de uitvinding zou koopen. Dat duurt jaren en jaren. En de optie vervalt binnen ander half jaar. Begrijp je niet dat het geen zin heeft? Geef mij het document, antwoordde het meisje; het is mijn eigendom. Ben deed een stap naar de brandkast. Hij was nog nooit 7.00 angstig geweest. Het meisje was intelligent en ijverig en er bestond een kleine mogelijkheid, dat... De grond zonk hem weg onder de voeten. Hij, Ben Briggs, was bijna verslagen. Plotseling draaide hij zich naar Nancy toe: Neen, ik geef het niet, schreeuwde hij Weiger je? Ja. Nancy werd bang. In zijn oogen was dezelfde glans als die ze bij Jack Beel gezien had; Ben Briggs scheen tot alles in staat op dat moment. Blijf waar je bent, riep ze uit. Als je een stap naderbij komt, druk ik op deze bel en morgen zal de heele stad weten wat er is gebeurd. In a'le kranten zal staan, dat Ben Briggs, de toekomstige burgemeester van Leeds, door een arm dienstmeisje een doode heeft laten be stelen en dat hij niets beter is dan een gemeene dief. Ik geef je één minuut om na te denken. Als ik het papier dan niet in handen heb, zal ik doen wat ik heb En als ik het geef? vroeg Ben snel. Dan zal niemand het ooit te weten komen, luidde het antwoord. Hij wachtte» nog een seconde, toen ontsloot hij de brandkast. Doe wat je wilt, zei hij. Hier heb je het. Maar voor hij naast haar was ko men staan, drukte het meisje op de bel, omdat ze instinctief voelde dat het ge vaar nog niet geweken was. Wil je Mrs. Briggs vragen of ze mij een minuutje kan ontvangen? vroeg ze het meisje. Ik ben zeker dat Mrs. Briggs u kan ontvangen, miss Trevanion. Dan ga ik met je mee. Dank u, Mr. Ben. Ik zal het papier meenemen en ze griste het uit zijn handen. Ben keek haar verslagen aan. Nancy was hem te handig afgeweest, Zullen we maar afscheid van elkaar nemen of gaat u nog even mee naar beneden? vroeg ze met suiker-zoete vrien delijkheid. Ben gaf geen antwoord. Hij ging terug naar de brandkast en sloot die af. Nancy bleef niet lang op Wóodroyd, on danks het aandringen van Elyah Briggs en zijn vrouw. De taxi wachtte nog en ze reed direct terug naar Laburnum Cot tage Ja Nancy-lief, zei Mrs. Briggs, die haar tot de voordeur bracht, ik zou zoo graag willen dat je het eens werd met on zen Ben. Hij is in den laateten tijd echt bedrukt en verslagen. Heb je hem nu ge. sproken Ja, antwoordde Nanoy, voor een zakelijke aangelegenheid. Hij verteld© het me. Waarom ik ben gekomen? Neen, daar weet ik niet van? maar wel, dat hij zoo graag met je zou trou wen. Ik wilde dat het mogelijk was. Denk er nog eens goed over na, kindje..., Ik zal het doen, zei Nancy. En kom ons gauw opzoeken..., Jessie is naar den Schouwburg met een jongen man.... ze zal je zeker alles wel hebben verteld? Neen, ik wist er niets van.... Is Jessie1 Ja, hij heet Walter Lister. We ken nen hem al jaren. Als jij onzen Ben zou willen trouwen, zou ik de gelukkigste moeder uit Leeds zijn. Toen ze in Laburnum Cottage kwam lai? Nancy de formule haastig door. Ja, er kwamen dingen in voor, die Mary haar nooit had toevertrouwd. Met behulp van het document zou ze misschien slagen. Ze was hoopvol gestemd. Ik ga naar bed, zei Sarah Ellen, aan de deur kloppend. Kan ik nog ieta doen? (Wordt vervolgd]!,

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5