SPLINTER KARPEfTENWEEK' STADSNIEUWS. Uit de Omgeving «Ier binnenspelcrs schiet, maai' do keeper loopt pit en valt op don bal. Hij weet niet beter te doen dan den bal liggende weg te gooien, maar v. cl. Vlagt krijgt hem te gen het hoofd en schiet den bal in het ver laten doel (10). Na de rust is Lisse direct weer in den aanval en G. W. moet alle zeilen bij zet ten om het doel verder schoon te houden Zij ontsieren dan het spel door uittrappen Toch weet v. d. Vlugt er spoedig 2—0 van te maken. Nu komt G. W. geducht op zetten en Wevers krijgt dan handen vol werd wat hem goed af gaat. Als hij ten slotte den bal moet grijpen, maar weg wil trappen mist hij en het leer rolt in doel (2lj. G. W. gooit er dan nog een schepje op. De Lisser-voorhoede ziet, dat het zoo niet gaat en begint zich dan ook weer te roeren en Lisse is dan de laatste 30 minuten steeds in den aanval, maar v. Heumen werkt alles uit het doel. Als de scheidsrechter einde blaast heeft Lisse de puntjes binnen en daardoor dë kampioenskans behoeden. Het spel van G. W. was toch. niet het spel van een hekkensluiter. DIOC. HAARL. BOND. S.J.C. IGraaf Floris I 20. In een wedstrijd, welke op hoog peil stond, hebben gisteren twee titanen in afd. O. elkander bekampt en heeft S.J.C. de zege weten te behalen, welke haar maar niet zoo gegeven is geworden, daar de gasten eveneens een onberispelijk spel tc zien gaven, waarbij vooral hun verdedi ging uitblonk. S.J.C. kwam dezen middag met een geheel gewijzigde opstelling uit en .heeft veel aan kracht gewonnen door de versterking van den linkschen wenk door toetreding der gebrs. Rietmeijer als lid der club. Onder goede leiding van scheidsrechter Jansen wordt begonnen en ontwikkeld zich direct een vlug op en ontwikkeltzich direct een vlug op en neergaand spel, waarbij do thuisclub iets een tactische verdediging der gasten voor komen elke doorboring en wij verwachten rust met den blanken stand als Theo een goed aangegeven bal door alles heen werkt, de keeper uit zijn doel lokt en het leidende goalfje in het verlaten doel weet te deponeeren (1—0), waarna direct rust intrad. Na rust trachten de gasten de thuisclub te overrompelen, doch hun schot gaat ver over, dan volgen weer legio S.J.C.-aanvallen, doch het eerste halfuur levert weer weegn resultaat op. Als er we der een grimmige aanval wordt onderno men volgt uit een scrimmage juist voor do doellijn het tweede puntje voor S.J.O. (-20). Toch houden de gasten vol en spoe dig zien wij hen door een misverstand in de voorhoede een prachtkans om hals brengen en breekt einde aan met een 2 0-overwinning voor S.J.C. Teijlingen 1—Spartaan I 4—0. Om 2.30 laat scheidsrechter Duivenstein op zich wachten, maar met goedvinden van beide partijen werd besloten om on der leiding van den heer van Ooyen, be stuurslid van Spartaan te beginnen. Spar taan heeft 1 invaller, Teylingen 3 en wel voor G. Zandbergen, Jac. Casper en N. Casper, wegens ziekte. Het zag er be trekkelijk voor T. niet zoorooskleurig uit om met zoon elftal tegen het sterke Spar taan uit te komen, maar 't moest cn dit beseften ook de spelers. Het eerste kwar tier is het wat terrein verkennen, waar bij geen van beide partijen elkaar wat toegeven en toch voortdurend met ge vaarlijke doorbraken. Op een gegeven moment krijgt de rechtsbinnen van Teij lingen den bal toegespeeld en geeft met een schitterend schot zÜn club de leiding (10). Als weer is afgetrapt gaat het spel verbazend snel van doel tot doel, en liet laat zich betrekkelijk aanzien, dat Teijl. toch nog niet gewonnen heeft, doch rust breekt aan met ongewijzigde» stand. Na de thee. heeft T. voordeel van een weinig wind en zoo, wat wel spoedig blijkt daar men nog al eens voor het Spartaan- doel zit. Door deze situatie maakt een der spelers van Spartaan hands in 't beruchte gebied, waarvoor penalty wordt toege kend. Haver schiet echter juist tegen de bovenlat. Hierdoor is Spartaan aangemoe digd om vast te houden. Teyl. ontkomt op een gelukkige wijze aan 'n zeker doelpunt. Aangemoedigd door supporters legt T. er nog een schepje op, waardoor de rechts binnen weer gelegenheid krijgt om een keurig doelpunt te maken, door toedoen van den misvoor (20). Nu heeft Teyl. het spel in handen en voortdurend denkt men dat de voorsprong vergroot wordt, maar de achterhoede van Spartaan is niet voor de poes. Toch kan zij niet verhinderen, dat de linksbuiten van T. er 3—0 van maakt. Eenigszins verslapt Spartaan nu. Aan mooi combinatiespel is het te danken, dat de mid voor voor no. 4 zorgt (40). Kort hierop wordt onder groot gejuich van spe lers en supporters einde gefloten. Teylingen II0. V. V. I 110. Om 1-2.30 laat scheidsrechter van Gelder beginnen en het duurt niet lang of num mer 1 ligt in de touwen, spoedig gevolgd door nummer twee. (20). Teylingen zit e.r dezen middag geweldig in en 't laat zich aanzien, dat zij heel wat van plan is wat dan ook wel gebleken is. Voor rust weten de gasten er nog 1 doelpunt bij te voegen zoodat de stand op 30 staat, maar na' de rust had O.V.V. niets in te brengen, hoewel toch ecnige doelpunten aan O.V.V. toe hadden gekomen. O.V.V. speelde ech ter met 9 man, cn wanneer dan een enke len, kans nog mislukt, laat men den moed zakken, waardoor Teyl. den stand geleide lijk op 11—0 kon bran gen. Vasthouden rood-zwart, dat is op een dag door 2 elf tallen 15 doelpunten gemaakt en geen en kel tegen. Om 9 uur kreeg men bericht, dat het Leiden terrein was afgekeurd, zoodat het 3e elital thuis moest blijven. Wel jammer met zulk mooi weer! NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Alphen—Hillinen 22. Over den uitslag van dezen wedstrijd kunqèn o.i. beide partijen tevreden zijn. Aan weerszijden werd hard om de over winning gezwoegd, doch geen van beiden wist Tiet'zoet "daarvan te smaken. De H)l- legommers speelden een vrij fprsch spel letje en hadden zij wat beter naar liet le der dan naar den man gekeken, wellicht was de overwinning aan hun zijde geweest Toch viel er met Hillinen niet te spotten en op 't- kantje af gelukte het Alphen sdechts den wedstrijd met een gelijk spel te doen eindigen. Even twee uur laat scheidsrechter Yaesens begonnen. Eerst gaat het spel gelijk op, doch spoedig komt Alphen een tikje in de meerderheid. Als gevolg daarvan moet de Hillinen-kéeper een paar malen handelend optreden Hil linen weet vervolgens haar terrein te zui veren en enkele, doorbraken der Hillegom- mers bezorgen de Alphen verdediging han den vol werk. Bij een aanval wordt een Hillinen-speler onbehoorlijk aangevallen en de strafschop, welke hiervoor wordt tocgekent, bezorgt Hillinen de- leiding (01). 'i Blijkt echter vreugde van korten duur, want slechts na enkele minuten brengt bij een algemeenen aanval, de mid- yoor van Alphen den stand op gelijken voet (1l). Voor Hillinen blijkt zulks aan leiding om de zaken wat beter aan te pak ken. Het doel van Alphen verkeert thans in groot gevaar. Van Leeuwen blijft ech ter de situatie meseter. Integendeel ziet Alphen kans het snel te verplaatsen. Als daarbij de linksbuiten het leder te pak ken krijgt, geeft hij met een goed ge plaatst schot zijn club de leiding (21), waarna rust. Na de hervatting golft het spel over en weer en beide doelen komen bc/-telings in gevaar. Toch laat het zich aanzien, dat Hillinen niet bij de pakken neer zal gaan zitten. Het doel van Alpben ontsnaot me nigmaal aan doorboring. Eens wordt van Leeuwen uit zijn doel gelokt, doch cn der backs brengt redding. Eindelijk hoeft Hil linen succes en de stand is weer gelijk (2 2). Ondanks hard zwoegen aan beide zij den breekt het einde onveranderd aan. SCHAKEN. De competitie. Hedenavond wordt in Café Neuf alhier voor groep A der 3e'klasse de competitie wedstrijd „Philidor"Disc. Disc. IV ge speeld. Laatstgenoemd tiental is ongetwij feld het sterkste tiental uit deze groep, daar deze club met pl.m. 150 leden over een groot, aantal goede reservespelers'be schikt. Het sloeg dan ook L.S.G. I met 61/231/2 en waar L.S.G. II van Philidor met 6 1/23 1/2 won, verwacht men een flinke overwinning der Hagenaars. 2e klasse, groep A. Het eerste tiental van het Leid sell Schaakgenootschap zal a.s. Donderdag te Scheveningen spelen tegen het eerste tien tal der Schev. Schaaksociëteit. Jndien het Leidsch Schaakgenootschap, zooals ge woonlijk volledig of bijna volledig op komt, lijkt een overwinning der Leido- naars niet twijfelachtig. De S.S.S. is danig verzwakt door hot niet meer meespelen van Geus, R. A. J. Meyer en de gebrs. Wertheim. DE OLYMPISCHE SPELEN. De winterspelen. Kunstrijden voor daJtes. Zaterdagmiddag werden de Olympische winterspelen te St. Moritz voortgezet met de wedstrijden voor het Olympisch kam pioenschap kunstrijden voor dames. Van de achttien mededingende dames kwam de 16-jarige Noorsche Sonja Iïenie, die het vorig jaar het wereldkampioenschap kunstrijden te Oslo won, ook ttians ais Olympisch kampioene te voorschijn. Skispringen. Aan den wedstrijd in ski-springen na men 36 personen deel. De Noor Albert An dersen bleek de beste. Als tweede volgde zijn landgenoot Sigmond Ruud, terwijl Rud. Purkert, een Tsecho Slowaak de der de plaats bezette. De laatste dag. Gisteren werd de wedstrijden te St. Mo ritz beëindigd met de wedstrijden in het kunstrijden voor paren en het tweede ge deelte der bobraces. De uitslagen dezer wedstrijden luiden, volgens de „Crt.J: Kunstr ij-d en paren: Het resul taat hiervan was: 1. Mil. André Joly en Brunet (Frankrijk); 2. Frl. Scholz en Kai ser (Weenen)3. Frl. Melitta Brunner en Wrede (Weenen). De bobraces: De einduitslag van de beide bobraces gezamenlijk, luidt als volgt: 1. Amerika (aanvoerder: Fiske) Olym pisch kampioen2. Amerika (aanvoerder Heaton)3. Duitschland (Kilriam); 4. Ar gentinië (Hope); 5. Argentinië (Gramaso) 6. België (Lambert). De Hollandsche bob- ploeg bezet-de elfde plaats in het eindklas sement. IJshockey: Gisteren werden ook de beide laatste ijshockey-wedstrijden ge speeld. Zweden won met 3—1 van Enge land en de geweldige Canadeezen bonden in den eindstrijd de Zwitsersche ploeg met 130 aan hun zegekar. Canada heeft dus op buitengewoon schitterende wijze het Olympisch kam pioenschap behaald, al blijft het te be treuren, dat Amerika niet van de partij is geweest. Zweden bezet de tweede plaats en is daardoor tevens Europeesch kam pioen. Dan volgen Zwitserland en Enge land, resp. op de derde en vierde plaats. De aanvoerder van de Canadeesche ploeg, Porter, had een zilveren beker in ontvangst te nemen, evenals Abrahamson, de Zweedsche aanvoerder. De sluiting. Ten slotte vond een vlaggendéfilé plaats, aan het einde waarvan de vlagge— dragers zich in een halven kring «opstel den, terwijl voor het front daarvan een Zwitser zich opstelde met de Olympische vlag. Tegenover deze vaandels nam de voor zitter van het I. O. C., Graaf do Baillet La tour met de nog aanwezige officials cn het Zwitsersche .Olympisch Comité plaats-, ten einde de Olympische prijzen uit te rei ken. INGEZONDEN MEDEDEELING. Toen dit geschied was, sprak hij plechtig de sluitingsformule uitsalvo's weerklon ken, waarna onder het spelen der muziek kapel de Olympische vlag werd gestreken. Bij deze sluitingsplechtigheid' w as ook Z. IC. II. Prins Hendirk aanwezig. Nadat neg aan alle deelnemers en of ficials lierimieringsmedailles waren uitge reikt, werd in optocht afgemarcheerd. HET KOPEREN PRIESTERFEEST VAN KAP. NIEVEEN v. DIJKUM. Huldigingsavond Maria-Congregatie. Gisteravond werd in het Jeugdgebouw Maria Gijzensteeg een huldigingsavond gehouden, ter gelegenheid van het 12 1/2- jarig Priesterfeest van haar directeur, kap. Nieveen v. Dijkum. Zijneerw. werd binnengeleid met een welkomstlied, door alle leden gezongen en'begeleid door het orchest „Symphonie Marianne". Hierna opende de Prefect, de heer W. de Haas de vergadering met den Maria- groet. Hij hield daarna namens de congre gatie een toespraak, waarin hij o.m. den jubilaris gelukwenschte met het feest, dat herinnerde aan den dag van zoo groote beteekenis. Hij sprak den wensch uit, dat Zijneerw. met Gods genade nog vele jaren moge wijden aan den dienst des lleeren, en dat hij eenmaal het zilveren, ja zelfs het gouden Priesterfeest mag vieren. Spr. wees er dan op, dat er in de laatste jaren heel wat door Zijn Eerw. is tot stand ge komen en spr. herinnert eraan, hoe de congregatie met een hand vol leden be gonnen, en thans ruim de helft van het middenschip der kerk bezet, dan is dit zeker wel een bewijs van de groote ijver en liefde, welke Zijneerw. voor de Con gregatie bezit. Spr dankt vervolgens voor de vele wijze lessen en vermaningen, die de congreganisten steeds van hem moch ten ontvangen. Als dank daarvoor hebben allen des morgens Sods zegen over zijn verder priesterleven afgesmeekt. De Pre fect uitte den wensch, dat dit te zamen met het stoffelijke blijk,'dat zij hem aan boden een bewijs moge zijn van hun op recht gemeende dankbaarheid. Hierna sprak kap^ Nieveen v. Dijkum een woord van dank tot cïe leden, welke dezen morgen in een zoo grooten getale, te zijner intentie, ter H. Tafel waren ge naderd. Spr. dankte verder voor het mooie stoffelijke cadeau hem aangeboden. Hierna werd een feestcantate gezongen door de leden van de .koorsectie, samen gesteld door den heer W. de Haas. Ver volgens werd de avond opgeluisterd door aardige voordrachten, welke door den heer H. ICienjet goed en vlot gespeeld werden. In de pauze werd door den directeur met gulle hand getraeteerd, en gelegen heid gegeven tot bezichtiging van het cadeau. Hierna volgde een mooie piano-solo door dén heer Lips. Bijzondere vermelding zij nog het „Ave Maria" van C. II. Gouncd, dat door M. Opdam (piano) cn L. Ver- schragen (viool) talentvol werd gespeeld. Tusschen de voordrachten speelde het or chest „Symphonie Marianna", onder leiding van Th. Steinman eenige mooie nummers. Na afloop sprak de directeur een kort dankwoord, gericht tot hen, die dezen avond hadden samengesteld en hij hoopte nog menigen feestavond in hun midden te mogen vieren. Hierna gingen allen zeer voldaan huiswaarts. M. R. Beuth overleden. Te 's Gravenhage, waar hij de laatste jaren heeft gewoond, is Zaterdag op 8S-ja- rigen leeftijd overleden de heer M. R. Beuth, een der oprichters van de deken- fabriek der fa. R. M. Beuth en Zonen al hier. De overledene was gedurende tal van jaren voorziter van den Kerkeraad' der Ned. Israëlitische Gemeente alhier. De begrafenis heeft hedenmorgen te 11 uur op dé Joodschè begraafplaats te Kat wijk plaats gehad. 25-jarig ambtsjubileum van den heer J. G. Lamme. Zooals reeds in het kort gemeld her dacht de heer J. G. Lamme j.l. Zaterdag onder zeer veel blijken van belangstelling het feit, dat hij vóór 25 jaar in gemeente dienst trad als keurmecster-opzichlcr bij den keuringsdienst van vee en vleeseh en sinds 1 Mei 1903 als zoodanig bij liet Open baar Slachthuis. De 'eigenlijke huldiging had plaats in de met groen en bloemen versierde Direc teurskamer, waar de jubilaris, in het bij zijn van vrouw en kinderen en in tegen woordigheid van het personeel der inrich ting, allereerst werd gecomplimenteerd door den voorzitter der slachthuis-commis sie, wethouder A, L. Reimeringer, die mede namens het gemeentebestuur den heer Lamme dank bracht voor zijn vele verdien sten en Jiem als blijk van waardeering een fraai bloemstuk aanbood. Daarna werd het woord gevoerd door den directeur der inrichting, dr. W. Stuur man, die den heer Lamme roemde als een uitnemend plichtgetrouw ambtenaar, en de hoop uitsprak, dat de heer Lamme, in dezelfde goede verstandhouding met per soneel cn slagers nog vele jaren aan de inrichting werkzaam moge blijven. Na mens dc ambtenaren bood de directeur .den heer Lamme als-blijvende herinnering aan dezen dag aan een schemerlamp en een bloemstuk. De keurmeester-hoofdopzichter -de hefcr J. Noë sprak vervolgens een woord van dank voor de goede verstandhouding tus schen den jubilaris en de overige keur meesters en voor de groote vriendschap. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door de heeren P. Hop en II. Heidema, waarvan de eerste namens het machine- kanierpersoneel een rooktafeltje aanbood. De heer Lamme dankte allen hartelijk \^*ic de blijken van waardeering en hulde ''en voor dc fraaie geschenken. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd in de Dondersteeg iemand gearres teerd wegens dronkenschap. Zijn vriend, zekere de N., verzette zich daartegen en gaf een agent van politie een zoodanigen stomp tegen den neus, dat de man buiten dienst moest gesteld worden. Tegen de N. is procves-verbaal opgemaakt. Ten nadeele van H. W. F. de B. is Za terdagavond een rijwiel gestolen, dat hij drie kwartier onbeheerd had laten staan voor een café aan de Valkensteeg. Een dure borrel! Gistermorgen is in een schuit, welke in de Steenschuur lag, een stroobrandje ge- bluscht. T00NEEL. „Litteris Sacrum". Onder de talrijke vereenigingen, die paar malen per jaar het tooneel opklaute ren om van hun kunnen en weten den vol- ke te doen genieten, is L. S. een van de oudste en vooral de beste. Daar is men zich inderdaad bewust van. het feit, dat tooneelspelen een van de moeilijkste kun sten is, ook een van de ondankbaarste. Valt het gespeelde in den smaak van het publiek, dan lof en een tikje waardeering, in het tegenovergestelde geval niets dan ondank en bedisselen. En deze beide uitin gen heeten dan critiek! In. alle toonaarden prijst men of gaat te lijf een vereeniging die alles heeft gedaan om het auditorium eenige uren van verpoozing aan te bieden. Vooral de filmkoorts, in het uitgaande publiek gevaren, vermoordt niet alleen den smaak, doch ook het tooneel zelve. Het ge mechaniseerde imponeert en verbluft den ziener en hij gaat te gast aan dc rolprent, die, zonder steun van het gesproken woord, het levende, bezielende, den doodsteek geeft aan het tooneel. Dat is de huidige situatie en dan den durf te hebben op te roeien tegen den stroom van herboren smaak, verdient lof en bewondering. Dat is voor L. S. een groote verdienste en hierin is het nog steeds gesteund door een publiek, dat als een schare getrouwen, gaarne opgaat naar den Schouwbrug en alle plaatsen bezet. L. S. heeft een bijzonder goede reputa tie, jaren lang reeds, en heeft die ook Za terdag wederom op perfecte wijze gehand haafd. De keuze was gevallen op het blij spel „Femina", door mr. van Rossum en dr. Soerman. Een - stuk van min of meer verouderden stempel. Het gaat om een jonge weduwe, die verliefd is geworden op een zenuwarts en een ziekte voor wendt, om zich door hem te laten behan delen. Zij gaat zelfs zoover het jalouzie- element te baat te nemen door zich voor 2 maal 24 uren, pro forma, te verloven een een zwager van besproken reputatie, haar dienstbode op te leggen den dokter die verloving te vertellen, en een groote massa ziekte-souper- en andere intriges en scène te zetten om den arts te veroveren. Tot tal van verwikkelingen, misvattingen in het ziekteproces, wetenschappelijke ana lysen geeft het spel aanleidiug, tot ten einde de slagboomen Wegvallen en in een slotscène de verloving toch plaats vind. Een algemeene bemerking ga vooraf: men sprak beslist te zacht, te veel voor zich, waaraan vooral de arts en de zwager zich schuldig hebben gemaakt. Daardoor is veel van het gesprokene verloren gegaan en miste het publiek een deel van den tekst. Mevr, Hageman hebben wij jaren lang te bewonderen geliad in haar gave, uitnemend gespeelde rollen van velerlei genre. Nu echter hebben wij in haar ge mist die zichzelf beheerscliende kracht, die steeds haar schoonste eigenschap is ge weest. Deze rol van Jeanne Haesdyecht fag haar niet gemakkelijk en met de haar eigen energie heeft zij die moeilijkheid trachten te overwinnen door een dosis overdrevenheid op te tasten in de ver schillende passages, die op zich al niet Vrij waren van onnatuurlijkheid. De zinnen vlogen vaak in de ruimte met een bruusk heid, die het oor niet kon volgen, terwijl de natuurlijkheid van het spel zich enkele malen verloor in een al te heftige geagi teerdheid. En toch hebben wij weer moe ten bewonderen het groote aanpassings vermogen van deze allerbeste kracht van L. S. Jammer dat de arts, de heer Dros, niet een nauwer spel-contact had met- en zich liet inspireeren door het spel van de weduwe. De star-wetenschappelijke kijk in het leven behoefde dit toch niet uit te sluiten. Zeker, de rol was moeilijk en, waar deze speler blijkbaar een debuut maakte, heeft hij ook volop gelegenheid zich in de toekomst te ontplooien, na deze reeds lofwaardige vertolking. Egbert Haesdrecht (de heer de Wilde) heeft mooi en zichzelf gelijk blijvend spel gegeven. Als hij min der zacht spreekt en daai-door zijn vertol king perfectioneert, zal zijn creatie kun nen genoemd worden van groote capaciteit. Dat kunnen wij ook van Betje getuigen, die een model was van een dienstbode, zoo'n huismeubel, die weet te zien, te hen- ren cn, zooals hier, te spreken op tijd. Deze rol was inderdaad door mevr. Mazure' ernstig voorbereid en is kranig gespeeld. Mevr. Hagemans en Betje ontvingen bloe men, die welverdiend waren. De regisseur, B. Hagemans, bleef onzichtbaar, doch wat hij ons in Femina aan regiekunst heeft la ten genieten, is van groote kundigheid en keurige kennis van de voornaainstp eischen voor een goed tooneelspel. Als hij de be leefde buiging naar het tweekinderstelsel, met den rijkelui's wensch, had geschrapt, was dit voor hen, die van die propaganda op het tooneel niet gediend zijn, zeer op prijs gesteld, vooral met het oog op de jon geren, die aanwezig waren. Gemeentelijke Aankondiging Hinderwet. B. en W. van Leiden, Gezien het verzoek van de N.V. Leidsche Manufacturenhandel van Vroom en Drees- mann, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor ben. zine met bovengrondsche aftapinrichting in het perceel jLangebrug no. 10. Gelet op de£irtt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kenras aan het publiek, dat ge noemd verzoak met bijlagen op de Secre-1 tarie dezer gemeente ter visie gelegd is; I alsmede dattep Zatferdag, den 3den Maart e.k. des vodrmiddafts te half elf uren op het Ra/dhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen" dat niet tot beroep^ gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hup/ ne bezwaren mondeling toe te lichtem^ Katholieke Agenda. LEIDEN. Vrijdag. Genootschap van den Stillen Omgang, St. Joz. Gez. Vereeni ging 8.15 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. Zaterdag. Litteris Sacrum, Schouwburg, 8 Dinsdag. „Hallo Batavia", Schouwburg, 8 uur. Donderdag. Lezing met lichtbeelden Am sterdam—Batavia, Stadsgehoor zaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdiensb dei1 Apotheken wordt van Maandag 20 F e b r. tot en met Zondag 26 F e b r, waargenomen door de Apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552. INGEZONDEN MEDEDEELING. 4791 \f L. S. heeft weer genoten van den steun van Sappho, dat goede muziek gaf in de pauzen. Den spelers en Sappho viel warm applaus ten deel van het zeer tevreden ge hoor, dat in kleeding, grime en tooneel- aankleeding ook veel goeds heeft gezien en genoten. Sp. i KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Bij de, door den bouw kundige Jac. Haasnoot Kzn. gehouden aanbesteding voor den bouw van een Bloembollenschunr, voor rekening van den heer Jan Zandbergen "YYz. te Rijnsburg, werd ingeschreven door: A. de Best te Katwijk aan Zee 41.200; N.V. „Erika" Noord\vijk-Binnen 40.289; P. Kort Jr. Rijnsburg ƒ39.986; Joh. Verloop Katwijk aan Zee f 39.100; Firma Ende Verheul Waddinxveen 37.500. Het werk werd aan den laagsten inschrijvers opgedragen. Woningbouw. Ook aan den Nieuwen Commandeurslaan zullen weer een drietal woonhuizen worden gebouwd. Er is den laatsten tijd nogal animo om te bouwen. Botsing. De jongenheer O. uit Val kenburg kwam Zaterdagavond uit die plaats met zijn motorrijwiel in volle vaart aangereden en zou rijdende iets aan de motor verstellen, toen hij bij den Molen- tuinweg met groote snelheid tegen een al daar aankomende auto aanreed. O. werd ver weg geslingerd en bekwam, wat zeer te verwonderen was, weinig letsel. Het motorrijwiel was zoogoed als geheel ver nield. Ook de auto had groote schade en moest bij den reparateur Verhart worden gebracht. Het ongeval was alleen aan on voorzichtigheid te wijten. VOORSCHOTEN. Goed afgeloopen. Gisteren werd aan den Rijndijk alhier een dochtertje van J. D. overreden door een auto. Het kind kwam er bijzonder goed af, daar het slechts enkele ontvellingen opliep. Verhuisd naar den stal. Een landbou wer had zijne woning verkocht met de ver plichting deze door hem verkochte woning te ontruimen vóór 1 Februari j.l. Blijkbaar had hij niet veel zin deze te verlaten op den vastgestelden tijd, daar hen eene an der woning heeft kuim enhuren, doch wei gerde deze te betrekken. Thans heeft hij zijn woning moeten ontruimen en is gaan wonen in de koeienstal aldaar. Van een en ander is reeds door de politie bij de be voegde autoriteiterf rapport uitgebracht. WARMOND. „St. Matthias". Voor de geheel uitver kochte zaal van „Hotel de Zon" gaf de afd. tooneel van „St. Matthias" haar Vasten avond-uitvoering. De faam, welke telken jare van deze uiterst gezellige uitvoering uitgaat, is wederom bevestigd geworden. Van zoo'n Vastenavond-uitvoering gaat een sfeer van vroolijkheid en vermaak uit, welke in "Warmonds annalen traditioneel is geworden. De ijverige regisseus, de heer H. C. A. Schölvinck, heeft het aangedurft het zoo mooie, doch zware stuk „Naar China" van pater Aewerdonk S.J. te doen opvoeren. En onmiddellijk dient gezegd: met groot succesDe rollen werden goed vertolkt, en waren in geoden handen. Er is genoten van het goede spel van een „Neef Georgc', een „Martial' en „Henri de Zee officier". Een extra woord van lof komt voorzeker toe aan de ontwerpers van de mooie décors, vooral het schip, waarin het 3de bedrijf plaats greep, was kunstig. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2