Uit de Rijnstreek Cï ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Sluiting eener geldleening. Vermeerdering van twee bruggen Nogmaals de kwestie met de wed. Hoogenboom. raad dezer gemeente vergaderde ,rdagmiddag ten 2 ure. Voorzitter rgeraeester. Tegenwoordig 10 van de den. Afwezig met kennisgeving de 0. Bontje. Na opening der verga- met het gebruikelijke gebed wor- ótulen van de vorige vergadering ge en onveranderd goedgekeurd. Aan |e de agenda: Vaststelling van een esluit tot het aagaan van een geld- j groot 25.000. Door den V oorz. voorlezing gedaan van het voorstel en W., waarin zij adviseeren met nsioenfonds voor koloniale landsdie- te 's-Gravenhage deze leening a/n an voor dekking van velschillende in in het jaar 1927 gedaan voor de ing van buitengewone werken en ,nkoop van eenige eigendommen. De pe bedraagt 4 3/4 a pari en de af- stermijn is gesteld op 25 jaren, elk 1000. ïcer de Vette merkt op dat bij de van de O. L. School te Kijp- ng door het schoolbestuur van de ite werd gekocht het schoolhuis 4200 en dat toen door hem is ge- dit bedrag in mindering te brengen aan te gane geldleening. Ged. hebben hiertegen echter bezwaar doch nu hij vernomen heeft dat rkoolhuis te Nieuwe Wetering ook iet schoolbestuur zal worden ver is hij er voor de opbrengst van het n mindering te brengen van de lee- De voorz. antwoordt dat deze zaak nu aan te gane geldleening niets de heeft. Voorts acht spr. het lint van Gei. Staten niet verkeerd wat eenmaal eigendom van de ge- is, moet eigendom blijven. ieer de Vette vindt dat aan het lee- och maar eens een einde moet ko- heer Rietbroek merkt op, dat door oorzitter bij den aankoop van het an Rietbroek is gezegd geworden, irvoor niet geleend behoefde te wor- ndat dit bedrag zou kunnen worden jnd met het te verkoopen school- heer Heemskerk vraagt waaruit de voor de uitgevoerde werken zijn geworden.De voorz. antwoordt: uit one*middelen. wordt z. h. st. besloten tot het u van een geldleening ad. 25000. land met een schrijven van ed. Sta- irdt een wijzing aangebracht in het ent op het Burg. Armbestuur, kohier hondenbelasting wordt over- jstig advies van B. en W. z. h. st. iteld op een bedrag ad. 452. Mach- ,ot het beschikbaar stellen van een ad 4000, voor het gedeeltelijk ver van een tweetal ophaalbruggen gemeente. Door den voorz. wordt leeld dat uit een ter plaatse inge- derzoek is gebleken dat de brug Wetering nabij de aanlegsteiger pi heer Bonda bijna een geheele ver- ng moet ondergaan. Evenzoo is het p met de brug te Roelof arend sveen fr. Leeuwen. \oor deze laatste brug B. en W. reeds opdracht tot her- gegeven. De kosten worden ge- 'op 4000. De heer Heemskerk of het niet mogelijk is een oude, •og goede brug te koopen zooals on- het gemeentebestuur van Haarlem- er heeft gedaan. De Voorz. zegt, ith. de Jong voor eenige jaren er op geweest cm een brug te kopoen, oeu deze ter plaatse kwam was de ongeschikt voor haar doel. Voorz. vraagt of de Raad het ge it acht waar noodig ijzeren construe maken. De heer de Vette zegt, dat ensduur van een houten ophaalbrug t kan worden, bij behoorlijk onder op 40 jaren, zoodat we na dien tijd eer kunnen zien. De heeren Los en eel zijn er voor de beide bruggen besteden Voorz. merkt op dat de Raad ver in moet stellen in B. en W., daar nd college zal zorgen, dat beide !n zoo goed mogelijk worden hersteld na wordt het gevraagde crediet z. oegestaan. I-stelling van een raadsbesluit tot on- idsche verhuring van de woning ge merkt B 449. De heer de Vette stelt voor dit punt in geheime zitting te bespreken. Hiertegen is geen bezwaar. Tot de ingekomen stukken behoorden o.a, een adres van P. van Leeuwen, brug wachter, om jaarweddeverhooging, welk adres zonder eenige discussie voor kennis geving wordt aangenomen. Tegen het ver zoek van J. van der Meer, gemeente-ont vanger, om in do akte van borgstelling ten behoeve van de gemeente te mogen schrappen een perceel tuinland, ten einde dit te verkoopen, bestaat geen bezwaar, aangezien de overige verbonden perceelen nog voldoende overwaarde hebben. Aan het R. K. Kerkbestuur Kt. Petrus-Banden te Roelofarendsveen wordt een bedrag van ƒ4000 beschikbaar gesteld voor kosten eerste inrichting van twee schoollokalen. Verder wordt door den Voorz. voorlezing gedaan van een adres van do wed. Hoo genboom, waarin zij verklaart, dat het per ceeltje grond langs den weg, waarop een afscheiding is geplaatst, haar onbetwist baar eigendom is. Zij verklaart tevens van verder onderhandelen af te zien, zoolang niet is herroepen datgene wat tegen haar persoon is gezegd volgens gemeente-ver slagen in de couranten van 16 Dec. 1927 en 21 Januari 1D28. De Voorz. deelt mede, waarom het gemeentebestuur heeft ge meend nog geen uitvoering te hebben moe ten geven aan het raadsbesluit. De fami lie heeft na de verzending van den brief waartoe in de vorige vergadering was besloten, een onderhoud aangevraagd met den gemeente-secretaris, hetgeen is toege staan. Na bespreking heeft de familie haar bod teruggebracht van 100 op 75 de. Roe. B. en W. hebben hierover gecon fereerd, doch zij achten het aanbod van de familie onaannemenlijk. Wel heeft de secretaris aan de wed. Hoogenboom gead viseerd nogmaals een landmeter te laten komen of de waarde van het land door tweo deskundigen te laten schatten, ter wijl hij nog aan B. en W. heeft willen voor stellen de vergoeding te brengen op 50 de roe. Tot geen van deze voorstellen blijkt zij bereid te zijn. De heer de Jong is er voor de waarde van den grond te deen bepalen door tweo deskundigen en dit aan de weduwe voor het laatst te berichten, dan heeft het ge meentebestuur alles in het werk gesteld om een procedure te voorkomen De heer Rietbroek heeft tegen arbitra ge geen bezwaar. Z.h.s. wordt besloten aan de wed. Hoo genboom te berichten dat de Raad bereid is de grond achter hek en schutting te doen schatten door..twee deskundigen, waarvan een door haar aan te wijzen. De prijs welke voor den grond wordt bo- paald is voor beide partijen bindend. Wénscht zij hiertoe niet mede te werken, dan zijn B. en W. gemachtigd de zaak maar aan te pakken. Rondvraag. De heer de Vette vraagt hoe het staat met de zaak Bergman. De Voorz. zegt dat B. en W. met Bergman en van Dam een onderhoud hebben gehad, doch van Dam is niet bereid mede te wer ken te werken. De heer Rotteveel dringt aan op spoedige afwikkeling van deze zaak, want Bergman is al lang genoeg ge dupeerd. Wanneer het gemeentebestuur van Dam zijn vergunning intrekt krijgt Bergman vergunnig om palen te slaan. De Voorz. zegt toe de zaak te zullen bespoe digen; De heer Heemskerk wijst op de straat lantaarn nabij café Zoetemelk, staande in den bocht. Deze lantaarn gaat des avonds uit, hetgeen spr. gevaarlijk acht. Hij ver zocht den Voorz. de serie anders in te schakelen, opdat deze lantaarn blijft door branden. De heer van Door en merkt het zelfde op met een lantaarn bij de brug van Vergeer. De Voorz. doet toezegging de zaak met de fabrieken te zullen bespreken. De heer Riétbroek bespreekt de werk loosheid. Spr. zag gaarne dat de werkloo- zen aan het werk zouden gesteld worden dor grond te varen "in* de Poe), waar de gemeente onlangs het tuinland heeft ge kocht. De Voorz. zegt met de wethouders hier over te zullen spreken. Verder heeft de heer Rietbroek gezien, dat er 16 gegadigden zijn voor de leeg staande woning, waaruit blijkt, dat er aan woningen in Roelofarendsveen groot gebrek is. Spr. vraagt of het niet mogelijk is dat er een ntal wordt gebouwd. De Voorz. zegt t v ook deze zaak met de wethouders te zullen bespreken. Hierna gaat de raad in geheime zitting ter bespreking verhuring van de woning B 449. Na opening der vergadering wordt met algemeene stemmen besloten de wo ning te verhuren aan den heer H. Wcs- selman. Hierna sluiting. HILLEG0M. H.B.G. Donderdagavond hield de afd. Hillegom van het Hollands Bloembollen- kweekersgenootschap haar ja*,» vergade ring in Flora. De opkomst was slechts ma tig. Het aantal leden bedraagt, volgens het jaarverslag, 92. Onder de uitgegane stukken werd een schrijven voorgelezen, inhoudende bezwa ren tegen de afsluiting van de Hillegom- merbrug, met welk schrijven men gaarne accoord ging. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. van a.s. Maandag werden gekozen de hee ren P. Goemans Azn. en W. M. Ruigrok. Hierna kwam in behandeling de beschrij vingsbrief der Alg. Verg. De Voorz. deel de mede, dat er zal komen een redacteur voor het orgaan wegens bedanken van den heer Van der Laan en dat deze func tie niet meer vereenigd werd met die van Secr.-Penn. van het H. B. G. Het schijnt niet uitgesloten, dat de heer Dix Redac teur wordt, terwijl de afd. Lisse voor do tweede functie aanbeveelt den heer A. Raaphorst Hz. aldaar. Eenige leden meen den, dat de zaak wel zeer voortvarend in elkaar is gezet, wat de Voorz. toegeeft, doch ook de aanleiding daarvan naar vo ren brengt. Na uitvoerige besprekingen wordt den afgevaardigden vrij mandaat gegeven. Voor de rondvraag der Alg. Verg wordt naar voren gebracht, dat het Hoofd bestuur maatregelen zal overwegen, opdat evenals bij Bloembollencultuur hij die lid is of wordt van het H.B.G. de contribu tie voor het bedrijf betaalt. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd naar de mestprijzen, die men liefst lager achtte dan vorig jaar. Nog werd aange drongen, dat in het orgaan meer aandacht geschonken zal worden aan de mudgoed- prijzen, dobr particulieren besteed. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. De zoons van den landbou wer F. P., wonende in „de Klei" reden langs den Noordwijkerweg met een nogal schichtig jong paard. Rijdende langs den poel van den heer P. begon het paard een soort „charleston" met het gevolg dat oen zijn te hoog opgelichte pooten over den boom der wagen geraakte. Als gevolg hier van werd het dier nog darteier, de be stuurder kon het paard niet houden en het geheele stel, paard, brik en voerman, kwa men in de sloot terechto. Het paard werd er nog tijdig uitgehaald, de voerman kwam er vol modder zelf uit, en de wagen werd eenigen tijd later ,met moeite er uitge haald. Het geval liep nog goed af. Tuinbouw. Het raakt ten einde met de winterproducten. Vandaar dat hetgeen wat nog kan worden aangeboden, nogal duur is. Uien gaan al tot 16.20 per 100 K.G., een vrijwel ongekende prijs. Ooli* rode en gele kool brengen "hoógo prijzen op, varieorend van 25 tot 35. Ook spruiten loopen op in prijs, brengen ge makkelijk 0.30 per K.G. in goede kwa liteit. De aanvoer is van dien aard dat de Tuinbouwvereeniging a.s. Woensdag haar laatste veiling zal houden in dit seizoen. KATWIJK AAN ZEE. Een smet op de vreugde. Toen wij deze week een bruilofstoet zich onderweg bevond naar het gemeentehuis te Katwijk aan den Rijn, ging plotseling een der por tieren van een der rijtuigen open, waar door het elf-jarig dochtertje van de wed. van Beelen er uit viel en daardoor een been brak. Zij werd naar 't Acad. Zieken huis vervoerd ter behandeling. Staking. Do staking bij de afzapderij duurt nog steeds voort. Was er dAvorige week tusschen werkgever en werknemer een overeenkomst bereikt, later is die, naar men ons mededeelde, van werkge verszijde weer verbroken. Tot op heden laat het zich aanzien dat de staking nog wel voort zal duren. NOOTDORP. Uitvoering. De Katholieke Kring al hier gaf zijn uitvoeringen op Dinsdag 14 en Donderdag 16 Febr., in het Vereni gingsgebouw aan den Veen weg. Te 7 uur opende do Weleerw. heer Sondaal, kape laan, regisseur der Tooneelafdeeling „Tn liefde bloeiende", met een woord van wel kom beide avonden, waarna opgevoerd werd „Voor eer en aanzien", spel in drie bedrijven. Na de pauze kregen wo nog te hooren een blijspel in drie bedrijven, ge naamd: „Hallo, met Mars".: Beide stukkon werden naar wensch opgevoerd. De Har monie „Glorie in Exce'.sis Deo" gaf onder leiding van den heer P. van Haage, beide avonden eenige muzieknummers te hoo ren. Overleden: Jeane Rolvink 18 j. RIJNSBURG. Bloemenhanel. Het blijft nog steeds zeer stroef gaan in den bloemenhandel. De vraag voor buitenland is onvoldoende. De daar te maken prijzen zijn te laag. Do meeste soorten dalen nog in prijs. Betaald wordt thans per 100: Theeroos 4.20 4.80, Mac. Kinley 3—3.10, Prins van Oos tenrijk 2.50—2.80, La Reine 2.10—2.50, Rcse Gris do lin 2.20—2.50, Murillo 3.60 4.20, Cramoisie Brillant 1.602.10, Cou ronne dor ƒ4.404.50, William Pitt 5.30 5.50, William Copland 2.903.40, Barti- gon 4—5, Proff. Rauwenhoff 5—5.10, Victoir d'Olivierre 6.60—7, Vuurbaak 8.50—9, Narcis Costcr 2—2.40, Ornatus L301.40. Het bedrijf is den laatsten tijd lang niet loonend. TER AAR. Mobilisatiekruis. Woensdagavond werd de eerste ledenvergadering gehou den van den Nat, Bond „Het Mobilisatie- kruis", afd. Ter Aar. De vergadering werd gepresideerd door den voorzitter, den burgemeester. In zijn openingswoord dankte de voorz. het groot getal opge- komenen, voor hun aanwezigheid, wat. ech ter nog grocter had kunnen zijn. Spr hoopte echter, dat deze bijeenkomst zal leiden tot grootere belangstelling voor de afd.. Door de secr., den heer M. W. J. Kel der, werd verslag over het afgeloopen jaar uitgebracht. Daarin werd op keurige wijze samengevat hoe tot oprichting der afd. werd overgegaan, met als doel, tot het aankweeken van vaderlandsliefde, bij de oud-gemobiliseerden en het organisee- ren van een feestelijke bijeenkomst tot uitreiking der mobilisatiekruizen, wat plaats had te Alphen a, d. Rijn. Een ge tal van 37 leden traden tot do afd. toe. De collecte door enkele dames gehouden in deze gemeente, bracht 148.17 op. Door den penningm., den heer S. A. van Zwieten, werd financieel verslag uitge bracht. De rekening sloot met een batig saldo van 76.81. Daarna werd het concept reglement be handeld en goedgekeurd. Bij de bestuurs verkiezing wordt, op voorstel der leden, het voorloopig bestuur met algem. stem men herkozen. Tot afgevaardigde naar den Kring Rijnland worden op voorstel van den voorz. met alg. st. benoemd de heeren C. Snijders en H. J. van der Kroon De leden werden intusschen vergast op sigaren en een glaasje bier, terwijl do pianomuziek van den heer Binken nit Boskoop de gezelligheid verhoogde. Ter verloting gaf de voorz. een paar kistjes sigaren en sigaretten. Do gelukkige win naars waren de twee dames, die zich ver dienstelijk maakten tot het' houden van de collecte. Ie pr. Mej. M. Zuidervold, 2e pr. ,T. Droogh, 3e pr. mej. A. Lebesque, 4e pr. H. Egberts. Êen en ander gaf aanleiding tot groote vroolijkheid onder de leden Ter afwisseling werden door de welbe kende heeren G. D. Verhoef en J. Zeven hoven enkele mooie tooneelstukjes cm zangnummers uitgevoerd, wat menig ap plaus ontlokte. Bijzonder mooi was wel „Mensch durft te leven" en „Het kleine vogeltje op Nellie's hoed". Daarna hield de heer Verleun een propagandarede over het 'onderwerp „De Nationale Bond Het Mobilisatiekruis". Na een krachtig ap plaus, ging de voorz. over tot uitreiking dor mobilisatiekruizen voor hen, die nog niet in de gelegenheid waren geweest ze te ontvangen. Nadat spontaan het „Wil helmus" was gezongen sprak do voorz. de leden toe, waarna door don secr. van de Kring Rijnland aan den voorzzitter hulde werd gebracht, voor het vole in het belang van de afd. verricht. Nadat nog in de vorm van volkszang en voordrachten, de avond werd aangevuld, werd mot een toe passelijk woord deze gezellige bijeenkomst door den voorz. gesloten. WASSENAAR. Op hol. In de Schoolstraat alhier sloeg een paard, gespannen voor een dis selwagen, van B., op hol. Het dier hold® de straat uit en kwam vervolgens met den hevig slingerenden wagon in botsing met een lantaarnpaal, waardoor het dier tot staan kwam. ALPHEN AAN DEN RIJN. De post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijnterugontvangen in de eerste helft der maand Februari 1928. Brieven Binnenland: N:.V. Corn. Products Comp. Amsterdam. No. 8685 Bur. Ser vice 247 Amsterdam. Anglo Import Amstordam. Poste Restante LIS, Lei den. Mej. M. Diekema Rotterdam. Bureau voor onderwijs per Port Haarlem. Briefkaarten Binnenland: Rees Manne Maarsbergen. Briefkaarten Buitenland. Mej. S. Romoijnders, Liège. Gevestigd: M.: J. Biersteker van Alkemade. P. Kievicts van Haamsdonk. Hermanna Dijkstra echtgenoot® van A. Harryveu van Groningen. T. Versluis van Benschop. J. P. Zoot van Alkc- made. Vertrokken: N:. G. Veldhoen naar Voorburg. Mijntje Blanken naar Voor burg, Kinderen Hartog naar Haarlem. Anna P. Beukers naar Zoeterwoude. Clar van Houten, echtgen. van D. van Gelder naar Leiden. G. D. Verhoef naar Wateringen. Wilhelmina O. Mulder n. Leiden. Bregitla S. Hooiboer naar Alk maar. H. Schochuis naar Alkmaar. BOSKOOP. Uitvoering. Door de leden van de St. Jozefgezellenvereeniging en van het Pa tronaat word Woensdag- en Donderdag avond een uitvoering gegeven in het R.K. Verenigingsgebouw. Als hoofdnummer voor deze avonden werd opgevoerd het prachtige drama „Widulcind de afgodendienaar", of: „Do laatste opstand der Saksers tegen Karei de Groote".: Het stuk werd goed ^ertolkt, vooral als men in aanmerking neemt dat het bijna alle jonge krachten waren. Als lachnummertje werd na de pauze nog op gevoerd Flips en Flaps", kluchtspel in één bedrijf. Door de R. K. Harmonie „St. Cae- cilia" werden op beiden avond muziek nummers ten beste gegeven. De grootè zaal was beide avonden flink bezet en er heerscht© een gezellige stemming. BODEGRAVEN. Gered. Onopgemerkt viel het dochter tje van den heer B. Smit in den Rijn. Een paar schippers, die op een schuit stonden te praten, zagen een schort drijven. Direct staken zij een haak too en mochten het ge luk smaken, juist bijtijds het meisje vau een anders wissen dood te redden. Geboren: Adriana d. van C. Buijs en I. van Leeuwen. Ary, z. van J. P. A. P. Blonk en J. C. Spaan. Theresia Agatha dochter van J. van Velzen en G. M. Ne- derend. Overleden: Cornclis Twaalfhovon, gehuwde mot J. van Ooijen 76 j.. Gevestigd A. Langerak, van Krim pen a. d. IJssel. F. G. Willemse van Gouda. Vertrokken: W. Bosman naar Aals meer. J. A. GoosenDe Jong naar Oegstgeest. A. J. Loon naar 's-Graven hage. G. J. van Kampen en gezin naar Uitgeest. IC. van Leeuwen, naar Gouda. G. van Reenen en gezin naaf Leiden. M. J. van der Meer naar Ter- Aar. ZOETERWOUDE (Dorp). Geitenfokkerij. De R. K. Geitenfola- vereeniging hield haar jaarvergadering in het Patronaat. De Voorz. opent de verga dering en spreekt zijn vreugde uit over de groote opkomst. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat bijna al de gei tenhouders als lid der vereeniging zijn toegetreden. Het financieel verslag sloot met oen batig saldo van 7.76. Bij de be stuursverkiezing werden de aftredende be stuursleden, de heeren C. J. v. Haas- trehet en G. v. d. Lubbe, bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag deelde de hec( Lubbe mede, dat hij 50 ct. gaf voor do witte en 30 cent voor de bonte lammeren, waarna de vergadering wordt gesloten met verrassingen. FEUILLETON. Engelsch van JOSEPH HOCKING taald door Carla Simons. l'elk stuk papier? vroeg Nancy. Wat weet ik van een stuk papier? icdoelt u? Iet stuk apier waarover je sprak, k weet er niets van. Bovendien, als had, waar zou ik het dan gelaten I Ie hebt het aan Mr. Briggs gegeven, 'er vanavoncl is geweest. Haarmaar.hij heeft het toch erteld? Ze stotterde van angst? Ze file van angst. Hij beloofde.... I'at beloofde hij? ah Ellen begreep, dat ze zichzelf er- ferkt had en had dingen gezegd die willen verzwijgen. U probeert mij, een arraem, domme in moeilijkheden te brengen, zei ze dorpen; dat is hoel slecht van u. •et niets van een. brandkast af; ik niet aan geweest, ik heb niets weg- in. Houd je dat vol. Ia. Miss Judson was goed voor mij me twintig pond na. Ik zeg niet 0 me niet wat meer had kunnen ge- ik ben niet van steen en ik ging 10 haar kamer om te stelen toen ze Üastorvcn. Ij'ijf je bij die woorden? ik ben peen dievegge en geen leugenaarster en ik laat me niets zeggen wat niet waar is. U heeft mij, een eerlijke vrouw, beschuldigd van. Van wat? Ik zeg niets meer. Over een week zoek ik een anderen dienst, zei Barak Ellen en sloeg de deur achter zich dicht. Nancy ging direct naar de telefoon en belde Woodroyd op. Is Mr. Ben thuis? vroeg ze. Ja, hij staat op het punt om nit te gaan. Wilt u hem spreken? Ja, ik wacht aan de telefoon. Wie is daar? hoorde Nancy hem eeni ge seconden later vragen. U spreekt met Nancy Trevanion, mr. Ben. Nancy Trevanion! en zijn stem werd direct vriendelijk. Is or iets dat ik voor je doen kan? Bent u vanavond bezet? Niet als ik u van dienst kan zijn, ant woordde Ben zoetsappig. Ik zou u nog even willen spreken en ik zou uw mooi-ingerichte kamers wil len bewonderen. Bedoelt u dat u mij vanavond komt opzoeken? vroeg Ben verheugd. Ja, over een half uurtje. En Nancy hing den hoorn op. Daarna belde ze een garage op om een taxi en teen ze de kamer wilde uitgaan hoorde ze haastige voetstappen in de gang. Zou Sarah Ellen geluisterd hebben? Ze aarzel de een oogenblilc, nam t<?en opnieuw het toestel en vroeg de Centrale. Toen sloop ze de deur uit en zag juist Sarah Ellen in de keuken verdwijnen. Ze ging terug naar het toestel. Het is nu juist acht uur, zèi Nancy; wilt u mijn toestel buiten gebruik stellen tot middernacht? Ik ga uit en wil Met dat het toestel wordt gebruikt. Begrijpt u wat ik bedoel? Ja zeker. Ik zal ervoor zorgen. Eenige oogenblikken later wachtte Nan cy op de taxi. Ze was erg zenuwachtig, of schoon er uiterlijk niets van te merken was. De taxi staat voor, kondigde Sarah Ellen aan. Dank je, zei Nancy. Ze verliet het huis, sloeg de deur met een slag achter zich dicht en ging eenige seconden later behoedzaam de voordeur weer binnen. Ze hooide hoe de meid te vergeefs probeerde de telefoon te go- bruiken. Nancy lachte in zich zelf en ging weer weg. Ben deed haar zelf open, toen ze aan do deur van Woodroyd belde. Je weet niet hoe blij ik ben dat je gekomen bent, zei hij. Er is toch niets1? Weineen, antwoordde het meisje, ik wilde alleen je nieuwe kamer zien. Ik stoor toch niet? Storenriep Ben uit. Integendeel Ik wilde juist uitgaan toen je opbelde, maar ik ben veel te blij dat je gekomen bent. Dezen kant uit, alsjeblieft. Nancy aarzelde. Nu ze op Woodroyd was, leek haar plan onuitvoerbaar. Ben scheen zoo blij te zijn haar te zien; hij leek zoo openhartig en joviaal, dat haar achter docht haar ongerijmd voorkwam. Ze was bijna bang, maar ze hoorde de hartelijke stem van Elyah Briggs uit do andere ka- mor en dat gaf haar weer moed. Ze volgde Ben naar zijn vertrekken. Het ziet er niet kwaad uit, hè? vroeg hij. Ik heb alles naar mijn eigen smaak laten inrichten en het is het rustigste deel van het huis. Wil je mijn bibliotheek ook eens zien? Nancy keek rond. Ze zag de comfortabe le meubels, de mooie kleurcombinatie, de zwaro brandkast tegen den muur. Neen, ik wilde do bibliotheek voor een ander keertje uitstellen, mr. Ben zei ze; daarvoor ben ik niet gekomen. Ben hoorde de vreemde klank in haar stem. Hij keek haar verontrust aan. Is er iets gebeurd? vroeg hij angstig. Neen, ik wilde alleen iets vragen. Mij wat vragen? Wat dan? Ik wilde vragen, wat u met de formule hebt gedaan, die Sarah Ellen uit Mary Judson's brandkast gestolen lieeft. HOOFDSTUK XXV. Ben Brigg's bekentenis. Eenige seconden bleef het stil in de ka mer. Ben stond in het midden van het ver trek; hij was door Nancy's plotselinge be schuldiging overrompeld en bleef een mi nuut goheel uit het veld geslagen staan. Wat bedoel je daarmee? vroeg hij, nu niet langer op zijn zoetsappigen toon, maar kortaf. Dat weet je heel goed, luidde het kal me antwoord. Dus je kwam niet om de kamers te zien, zei hij langzaam; je bent onder valsche voorwendsels gekomen. Noem het zooals jo wilt. Ik ben te weten gokomen, dat je mijn dienstmeisje hebt gebruikt om haar een document te laten stelen. Ben antwoordde niet. Hij scheen wer kelijk te zeer verrast. Maar plotseling be gon hij hardop te lachen. Ben je dat to weten gekomen? Ja. Welnu? - Ik kom het halen; dat is alles. Jp kunt niet loochenen, dat je het niet hebt. Wat je zegt, is volkomen juist, maar of ik het teruggeef, is een tweede kwes tie. Zoo? Dat zou ik wel eens willen zien. Voor een oogenblik was niet Nancy ver slagen. Ze was alleen met mr. Ben Briggs in de kamer en ondanks alles bleef hij meester van de situatie. Dus jij bent zooveel als een Relér? Ben Briggs, die altijd snoeft op zijn eer» lijkheid heeft zoo iets gedaan? Ze had de best® methode gevolgd. Als ze hem direct had gedreigd zou ze niet® hebben bereikt, maar hij was trotsgh op zijn goeden naam en zijn reputatie. Wat bedoel je daarmee? vroeg hij. Je hebt gestolen goed in ontvangst genomen. Je hebt gebruik gemaakt van de onwetendheid van een arm dionstmeisje om een gemeeno diefstal te begaan. Jij, Ben Briggs, die Lord Mayor hoopt to wor den. Wat zouden de menschen zeggen als ze dat te weten kwamen? Op welke manier zouden ze dat te weten komen? Ik zal het bekend maken. (Wordt vervolgd), .3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7