KERKNIEUWS. Land enTuinbouw Rechtzaken. SPORT. LUCHTVAART. Allerlei. Marktberichten. W. KARDINAAL VAN ROSSUM. De toestand steeds vooruitgaande. Men seint uit Rome d.d. 16 dezer aan de „Msbd.": De verbetering in den toestand van Z.Em Kardinaal van Rossuin blijft aanhouden. De doktoren waren hedenavond zeer te vreden. Do hooge lijder heeft geen koorts meer en zijn krachten nemen steeds toe. j Men seint nog uit Rome d.d. 1G dezer: De algemeene toestand van den Kardi naal was heden weer veel beter. Z.Em. kon zelf weer een brief naar Nederland schrijven en ontving kardinaal j Heden heeft in het instituut Lancisi een bloedonderzoek plaats gehad met eengin- stig resultaat. De hoeveelheid suiker in het bloed was normaal. De' kardinaal heeft meer voedsel gebruikt. De koorts is gewe ken. Morgen zullen de doktoren het zon der inspuiting 'probeeren, hetgeen een goed teeken is. Vandaag heeft Mgr. Marehetti secreta ris van de Congregatie van de Propagan da aan Z. H. den Paus een uitvoerig ver dag over den toestand van kardinaal Van Kossum uitgebracht. Z. H. schonk Zijn bij- '.onderen zegen en sprak Zijn beste wen- ïchen voor 't herstel van den kardinaaal lit. Prof. Milani verklaarde dat naar zijn :nzien de genezing uitsluitend aan de ge beden, welke voor Z.Em. zijn verricht te lanken is. Alle hoop scheen aanvankelijk tergeefs. TE OVERVAL OP EEN MISSIESTATIE. Men meldt ons nader uit Steyl: De 14e Januari werd tijdens den avond godsdienstoefeningen de missie van Puoli tiiet Titoli, zooals gemeld), dcor een roo- verbende overvallen, die ze uitplunderden in thans nog bezet houden. Twee broeders "/eronus en Ragatus werden aanstonds ge bonden; (breeder Regatus zou door zv.eep- ilagen mishandels zijn geworden. Pater Stangier werd gedwongen, de roovers rond te voeren en geld en wapens over te geven. 3et gelukte hem te ontkomen en zich te verbergen doch na een paar dagen, dwon- jen honger en koude hem uit zijn schuil hoek en werd hij door de roovers gevangen genomen. Ook hij zou mishandeld zijn. Na aemachtiging der Puoli-residentie klommen le roovers met ladders de gebouwen bin den der zusters en meisjes-weeshuizen. Deze werden nadat zij de zsters en meisjes hadden overgevoerd, naar de Puoli-residen tie, eveneens geheel uitgeplunderd. Alle ge bouwen (de residentie van Puoli) zijn in handei\ der roovers, waaronder Pater Stan- gier, broeder Veronus en Regatus; 6 zus ters, waaronder de overste Zuster Blandina in 80 weesmeisjes en vrouwen. Een zieke vrouw is gestorven en de ziek geworden zuster Magdaleida zou den docd nabij zien. De overste, Zuster Blandina, wil le de roovers vrij laten gaan, doch zij bleef, laar ze hare medezusters en de weesmeis jes niet "in den steek wilde laten. De buit levensmiddelen, meubels, vee en huisdie ren) hebben de roovers met de eigen vracht wachten der missie weggesleept. Ook de cerk is door het uitgeplunderd; het taber nakel opengebroken en lie hosties over de /loer uitgestrooid. Aangaand ede missie-statie kunnen wij ^og het volgende mededeelen: De Missie-residentie is met een muur om geven en ongeveer als een vesting ge jouwd; aan een zijde liggen de Paters- en Broedersgebouwen, aan de andere zijde die Ier Zusters en het weeshuis der meis:es. Dverdag werken er verschillende mnnnelij- ce chineezen. De roovers hebben daarom ;eker de aanval des avonds gepleegd, daar lan geen verdediging te vreezen was. DE 10-JARIGE DAHLIA-VEREENIGING Jaarvergadering te Amsterdam. Speciale Dahliakeuring di t jaar op de Nenijto. Woensdag werd in „Krasnapolsky" te Amsterdam de 10de jaarvergadering ge houden van de Ned. Dahliavereeniging, on der leiding van heer E. Th. Witte, uit Leiden. Bij de opening herdacht de voor zitter het 10-jarig bestaan der verceniging en constateerde dat deze tevreden kon zijn met hetgeen in die 10 jaar was bereikt Hij schetste, hoe de toestanden waren vóór en na de stichting der ve.e miging, hoe er nu eenheid van handelen is geko men, ook op het gebied der keuringen, waardoor het Certificaat van Onderschei ding in binnen- en buitenland groot aan zien had verkregen en werd erkend, dat de daarmede onderscheiden Dahlia's inder daad ook de beste waren. Dank zij de energie van kweekers en handelaren is het afzetgebied zeer vergroot; maar dat is ook voor een niet gering deel te danken aan de werkzaamheden en de propaganda der vereeniging. Spr. herinnerde aan de jaarlijksehe in zendingen op de Temple Shpw te Londen, op de Société Nationale de France, op de Belgische Vereeniging, terwijl thans ook weer voeling met Duitschland is verkre gen. Het door de vereeniging uitgegeven Dahlia-stamboek heeft in binnen- en bui tenland een goeden indruk gemaakt. De speciale Dahlia-keuringe-n bebooren tot de beste in Europa, en brachten goede fi nancieele resultaten. De samenwerking met andere tuinbouworganisaties was steeds van den besten aard. Het bestuur zal thans gereorganiseerd worden, om de vleugels nóg breeder te kunnen uitslaan. Met een wensch voor den toenemenden bloei der vereeniging cn der Dahliacultuur operde spr. de vergadering. Hierop had uitreiking plaats van het volledige getuigschrift aan de Dahlia's Toolicht en Rapallo van de firma J. G. Pallego en Zonen te Leiden, Aurantiaca van den heer D. Bruidegom te Baarn, He- ra van den heer H. Carlee, Haarlem, Ra- pallo en Goldene Sonne van de firma Topsvoort, Aalsmeer. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat tot eerelid werd benoemd de heer H. Hornsveld te Baarn. Do lust tot inplanten op den proeftuin was zeer groot. Aan 26 nieuwe Dahlia's werd het getuigschrift van den proeftuin uitgereikt, terwijl 16 nieuwe nieuwe Dahlia's een le klasse getuig schrift kregen. De Dahlia Hera kreeg den zilveren wisselbeker. Verschillende Dah lia's verwierven ook onderscheidingen in het buitenland. De groote Dahliakeuring in Haarlem is uitnemend geslaagd. Do rekening en verantwoording over het vorig jaar sluit met een bedrag van 9G8. Hierop komt statuten- en reglements wijziging aan de orde; de nieuwe bepa lingen worden met algemeene stemmen goe.! gekeurd. In de plaats van den heer J. G. Balle go die wegens drukke werkzaamheden als secretaris had bedankt, werd met alge meene stemmen gekozen de heer J. C. M. Mensing te Aalsmeer, die de benoeming aanvaardde. De voorzitter herdenkt het geen de heer Ballego sedert de oprichting der vereeniging voor deze is geweest de ijverige en zeer bekwame vakman, die in binnen- en buitenland steeds op zijn post was. Hij bracht hem daarvoor hulde en dank. Den heer Mensing verwelkomde hij en spr. was overtuigd, dat het secretariaat uit goede in goede handen komt. Op voorstel van den heer Veldhuis werd de heer Ballego onder applaus tot eerelid der vereeniging benoemd. Met algemeene stemmen en bijval wordt clo heer E. Th. Witte als voorzitter her benoemd. De heer Ballego bracht dank voor de hulde en voor zijn benoeming tot eerelid. Hij herdacht .zijn werkzaamheid en die der vereeniging en herinnerde er aan, dat de oprichtingsvergadering te» n jaa. geleden door den heer A. J. van Laren werd geleid. Laatstgenoemde bracht daar na hulde aan het toen gekozen bestuur dat do vereeniging zoo uitnemend heeft bestuurd. Dat hij toen voor 't aanzoek, om als voorzitter op te treden bedankte, heeft de vereeniging het voordeel opgeleverd, den heer Witte als president te krijg»*, dien hij huldigt voor zijn activiteit en toe wijding. De heer Hoog (Haarlem) bepleitte ver volgens strengere keuringen voor de keuze van Dahlia's voor de gekleurde platenj die keuring moet door het bestuur of het Dahliccomité geschieden en niet door be langhebbenden. Het Eestuur zal deze aan: gelegenheid onder de oogen zien. De heer Ridder Huizen van Kattendijké achtte het gewenscht, dat de gelden voor buitcnlandsche inzendingen niet alléén met steun van particulieren worden bijeenge bracht; met welke opmerkingen het be stuur rekening zal houden. De heer J. G. Ballego werd vervolgens tot lid van het Dahlia comité voor 1929 ge kozen, inplaats van den aftredenden heer Harrasveld. De speciale Dahliakeuring zal dit jaar plaats hebben in samenwerking met de Nijverheiclstontoonstelling te Rot terdam, waarmede onderhandelingen loo- pende zijn. Vermoedelijk zal de keuring worden gehouden van 5—9 Sept. Op uitnoodiging van de „Verein fdr Ro- senfreunde", om te Gladbach Dahlias te exooseeren, zal het bestuur de noodige in lichtingen inwinnen. De heer J. van Papendrecht brak een lans, cm te komen tot een regeling voor het geven van schadevergoeding bij ge bleken onechte levering van Daluis- kweekknollen. Moet vergoeding gege\en worden alléén voor de gekochte knollen of óók voor de daarvan gekweekte planeer? Daarover ontspon zich een uitvoerige dis cussie. De heer Hoog achtte vergoeding der ge kochte knollen, ma»»* niet voor de daaruit gekweekte nakomelingschap noodïg.; de heer v. Waveren meende, dat hier het scheidsgerecht meet beslissen. De heer Mensing meende, dat dit een zaak is van „verkoop onder verkoopsvoor- waarden". Ten slotte zeide de voorzitter, dat het bestuur met voorstellen zal komen. Ook over franco levering van goederen werd uitvoerig van gedachten gewisseld: niet iedereen houdt zich aan de daarvoor geldende reglementaire bepalingen. De Dahliakweekers zullen dit volgens handels- royement regclèn. Besloten werd de Dah- licbeplanting in het Hydepark le Londen dit jpar eens over te slaan. De heer Veld huis bepleitte ten slotte handlijsten voor Dahliaprijzen. Aan het einde der vergadering sprak de heer Carlee den heer Witte hartelijk toe, bracht hulde aan ziin werk in de afpeloo- '^pn tien jaren als voorzitter cn overhan digde l om een blük van waardeering na mens de vergadering. Onder applaus dankte de heer Witte voor de betoonde symnatbie. Hieroo werd de vergadering gesloten en vereenigden zich een aantal der leden aan een gemeensehappelijken feestmaaltijd, waar nog menige speech go- houden werd. De moord te Zuidwolde. Voor het Gerechtshof te Leeuwarden werd in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 33-jarigen R. Rodermond, te Schotterhuizen, gemeente Zuidwolde, die wegens doodslag, gepleegd op den land bouwer Dirk Wit, en verberging van het lijk door de rechtbank te Assen was veroor deeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De advocaat-generaal bij het Gerechtshof eischte bevestiging van het vonnis. Het kind van haar dochter gedood. De Arrondissementsrechtbank te Breda heeft gisteren een zekere mej. M. uit Ze venbergen, die op 11 November j.l. het kind van haar ongehuwde dochter tijdens de geboorte in een kleedingstub verstikte, overeenkomstig den eisch tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. De fabrieksarbeider J. C. van O., die op aandringen van zijn aanstaande schoon moeder het kinderlijkje in een schuur had begraven, werd veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van een jaar. Diefstal met braak en geweldpleging. De arrondissements rechtbank te Maas tricht veroordeelde: K. Cinthers, den be- ruchten inbreker, ter zake van diefstal met braak en geweldpleging (hij had geschoten op twee personen, die hem achtervolgden) tot vier jaar gevangenisstraf. De eisch was zes jaar. Verkoop van 'n koe met verborgen gebrek? Voor de derde Kamer der Haagsche rechtbank zijn gisteren pleidooien gehou den, in een procedure tusschen zekeren M. als eiseher en van B. als gedaagde. Voor M. werd gepleit door mr. Nathans en voor v. B. door mr. Korver. e procedure doopt over een koe, welke door v. B. aan M. was verkocht. Later moest de kce worden afgemaakt en bij de opening bleek dat hot beest had geleden aan heftige tuberculose. Op grond, dat deze tubreculose ook reeds zou hebben bestaan op het oogenblik, dat cle koop gesloten werd, vorderde M. van v. B. den betaalden koopprijs terug. v. B. verweerde zich, dat de actie te laat zou zijn ingestelda Naar aanleiding van gehouden enquêtes merkte mr. Nathans allereerst op, dat uit de enquêtes geenszins gebleken is, dat M. eerder van de tuberculose op de hoogte was Daarna kwam pleiter aan een belangrij ker punt, n.l. de vraag, of de ouderdom van de tuberculose is te bepalen. Deze vraag is bevestigend beantwoord door drie gehoorde veeartsen, o.w. de di recteur van den keuringsdienst in Gouda, dr. Overbosch. Daartegenover staat echter de enkele verklaring van prof. Schornagel, die zegt, dat men den ouderdom van tuberculose niet kan vaststellen. We moeten echter niet vergeten, al dus pleiter" dat prof. Schornagel, die hiermede aan de veeartsen een testimonium paupertatis geeft, is een patholoog-anatoom en geen clinicus. Wanneer prof. Schornagel dan ook zegt: we kunnen den ouderdom niet bepalen, dan moet dat opgevat worden als: ik als patholoog-anatoom kan niet niet. Tenslotte merkte pleiter op, dat d~ afloop van deze procedure voor den handel van zeer groot belang is, want waar zou het heen mccten, vroeg pleiter, wanneer de meening van prof. Schornagel zou worden gevolgd. Mr. Korver merkte op, dat de termijn, binnen we'ken een actie wegens verborgen gebreken kan worden ingesteld, begint te loopen op het oogenblik, dat de staat van het gekochte aanleiding geeft voor een on derzoek. Toen M. bij v. B. was gekomen met de opmerking, dat de koe hem niet zinde, had hij een onderzoek moeten laten instellen. Tenslotte verdedigde pleiter uitvoerig het standpunt van prof. Schornagel. Ne re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 13 Maart. GYMNASTIEK. „Nieuw Brunhilde". Woensdagavond had de jaarvergadering van „Nieuw Brunhilde" plaats. De presidente opende met een kort woord de vergadering en heette allen welkom. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Hierna brachten de secretaresse en penningmeesteresse de jaarverslagen uit, welke beide door de vergadering onder dankzegging van de presidente werden ge accepteerd. Van de lcascommissie was be richt gekomen, dat de boeken der pen- ningmeesteiese in orde waren bevonden en werd deze dank gebracht voor haar accu raat beheer. Het voordeelig saldo bedroeg ruim 60. Ingekomen was een verzoek van de Gymnastiek Vereeniging „Hygiëa" te Al phen om op de a.s. uitvoering van deze vereeniging eenige nummers te willen ge ven en ook een schrijven van de comm. voor Volsbijeenkomsten om 7 Maart een avond te willen geven in de Stadszaal. Beide verzoeken werden ingewilligd. Bij de verkiezing bestuursleden moest de prese. tot haar spijt mededeelen, dat de dames A. v. d. Wal en N. Otto wegens drukke werkzaamheden niet langer haar functie konden waarnemen. Beide de-mes werden hartelijk bedankt voor alles wat zij in het belang der vereeniging gedaan hebben en in haar plaats zijn gekozen mej. L. Tuk en mej. B. Waringa. De leider der Vereeniging, de heer S. J. Koopmans, nam weer voor een jaar de benoeming aan. Ook de banierdraagster en Penningmeestèresse van de reiskas wer den weer voor een jaar benoemd. Hierna werden de verdere belangen der vereeniging besproken en sloot de pres.e, met een woord van dank aan allen voor de medewerking dit jaar ondervonden deze geanimeerde vergadering. WIELRENNEN. De Rijswijksche wielerbaan. Naar „Sport-Echo" meedeelt, bestaat de kombinatie, die de Rijswijksche wieler baan heeft aangekocht, uit de heeren Henri ter Hall, Herman Vintges, Tasseron eh Hubertus Waterreus. DE OLYMPISCHE SPELEN. De Winterspelen te St Moritz. Uit St. Moritz wordt gemeld, dat gis ternacht de temperatuur weer is gedaald. De Olympische winterspelen zijn gister morgen weer aangevangen met de -shocky wedstrijden en kunstrijden op de schaats. Bij de voortgezetten ijs-hockey-wedstrijden won België van Frankrijk hedenmorgen met 3—1. De ijs-hockeywedstrijd Zwitserland te gen Duitschland werd met 10 door Zwit serland gewonnen. Door den toestand van het ijs moest de eerste partij van de beslissingsiLnde Ca nadaZweden worden uitgesteld. Gelukkig konden alle partijen van de voorronden der ijshockey-wedstrijden nog gespoeld worden. De eindstand in de drie groepen is ten slotte geworden als volgt: Groep I gew. gel. verl. v.t. Engeland 2 1 106 Engeland 2 1 1066 Frankrijk 2 1 05 Hongarije 3 26 Groep II. gew. gel. verl. v.—t. Zweden 1 1 2 Tjecho-Slowakij 1 1 39 Polen —114—5 Groep III. gew. gel. verl. v.t. Zwitserland 1 1 54 Oostenrijk 2 44 Duitschland 1 1 01 De besto schaatsenrijden! zijn reeds ver trokken. Woensdag verdwenen de Finnen, Noren en Zweden en gisterenochtend zijn ook de Amerikanen weggegaan, terwijl Heiden en Kos, die reeds in Davos zijn, van plan zijn heden naar Nederland terug te koeren. Het doorgaan van het bobslederpnnon is nog het meest onzeker. De bobbaan is in een erbarnielijken toestand en al val men zeker den geheel en nacht arbeiden aan het herstel, toch is het nog de vraag of Za terdag althans de wedstrijden oog kunnen beginnen. nerikaansch verkeersvliegtuig neergestort. Een verkeersvliegtuig van de Cuba-Ame- rika-lijn is aan de kust van Florida van 100 M. hoogte in zee geilort. De negen tien inzittenden konden gered worden; een hunner werd ernstig gewond. Het vlieg tuig is verongelukt. Financiën en Oeconomie. BUITENLAND. Kerkelijke leeningen. Bij de Spaarbank is de inschrijving opengesteld van een 7 pet. 10-jarige obliga- tieleening, groot 360.000 ten laste van het Metropolitaan Kapittel van den Dom van Keulen. De koers van uitgifte be draagt 100 pet. De opbrengst dezer leening zal dienen tot gedeeltelijke aflossing der 7 pet. drie jarige obligatieleening van 1925„ groot 600.000.—., welke per den len Mei 1928 aflosbaar is. Het ontbrekende bedrag ad 240.00.zal in contanten op den verval dag worden terugbetaald, zoodat voor deze conversie met een bedrag van 360.000. mominaal kan worden volstaan. „Volkeren van Europa, hoedt U voor dePull^lanca^s!*, De heer M. van Blankenstein schrijft in „De Vrijheid": „Alen rijdt nu in Pullmancar eigenlijk in een oogwenk naar Parijs. Snel gaat het, dat moet worden erkend. Maar dat de Pullmancar een vooruitgang zou zijn op onze ouderwetsch treinen, zou ik willen bestrijden. Zeer zeker, ik weet dat de deskundingen allerlei deugden ervan zullen opsommen: betere ventila tie, minder toegang voor stof en roet. Maar de genoeglijkheid is weg. Onze klassieke coupé is als het ware het roef je van de trekschuit, op wielen gezet en door stoom getrokken. Een nationale traditie was ten deele gered. Wat al genoegelijke kout. wat al volkswijsheid, volkskarakteristiek. folklore kon en kan men opdoen in een gezellig volle derde klas coupé, mits men zelf niet tactloos de atmosfeer bederft. Wie den geest in ons leger wil leeren kennen, hij heeft geen beter studieveld dan in een derde klas wagon, waarin Zondagsavonds de miliciens in troepen van een week-end- verlof terugkeerén. Agrarische oecono mie kan hij beoefenen in de markttreinen Op iedere belangstellende vraag zal men in dat milieu een, zooal niet altijd heelemaal oprecht, dan toch in ieder ge val trouwhartig antwoord krijgen. De Etoile du Nord nu heeft, om te be ginnen, geen derde klasse. Dat is de eer ste fout. Dan heeft zij geen coupé's; dat is nog erger. Men wordt vervoerd, zoo- al niet als haringen in een ton. dan toch als dadels in de kleurige doosjes: In een lange rij netjes gerangschikt. De genoe glijkheid ontbreekt en bii voorbaat iedere neiging van toenadering tot zijn medepassagiers. Enkele drulduidruchti- ge reizigers bederven het voor tiental len. Men zit stijf en opgeprikt, zooals in de scholen van mijn kinderjaren, als „netjeszitten" gecommandeerd was. Men kan zich niet prettig uitstrekken het dutje heeft geen bekoring als het hoofd, al dan niet wiegelend, op den romp drukt, en te midden van een groot publiek. Pullman is een groot bederver ge weest van de genietingen van het reizen. Slechts een mechanisch denkend man kon op zijn constructie komen en alleen mechanisch denkende lieden konden die verder propageeren en ze den schaap achtig volgzamen Europeaan aanpra ten. Een troost is er slechts: men heeft er bij ons nog niet bij nacht in te reizen. O die verschrikkingen van het vermaarde Amerikaansche stelsel! In de lengte van den wagen, langs de wanden zijn, als in een colombarium de vakken, de bedden aangebracht. Twee boven elkaar en de een begmnend aan het voeteinde van het andere. Als eenige afscheiding de gor dijntjes voor bedden, die wij in mi.in orille jeugd te plattelande kribben zouden heb ben genoemd. Achter die gordijntjes, moet men zich in bekrompen ruimte uit- kleeden. Voor vrouwen is dat niet mo- gviJjk: *ij nlCC.wli da. g-.'.n - J-t wv.1 afzonderlijk vertrek doen. waar zij haar, kleeding achterlaten, en in kimono in' haar krib kruipen, tusschen de kribben van haar mannelijke medepassagiers. i Des morgens maakt men aueue in de' waschgelegenheid aan het einde van den wagen. A Dit alles bij elkaar is nog niet de erg ste verschrikking van het reizen in Ame rikaansche slaapwagens: het ergste is de lucht, die er hangt in den vroegen mor gen. In de benedenbedden is nog wel eenige luchtverversching mogelijk: niet echter in een bovenbed, waar alle dam pen heen dwarrelen, die de niet altijd even appetijtelijk uitziende medereizigers ontwikkelen. Volken van Europa, hoedt u voor de Pullman-invasie; beschermt de he',:ge gezelligheid van uw reizen. Volk van Nederland, beschermt uw coupé's. die boer en burger al te vaak uit elkaar gehouden samenbrengen. DELFT, 16 Febr. Vee. Vette koeien. 180—425, kalfkoeien 200—415, vaar- koeien 150—275, magere varkens 14— 46, nuchtere kalveren 822, biggen 5 14, paarden 100325; rundvleesch per K.G. f 1.—, 0.80, 0.C0. Aanvoer: 177 runderen, 6 paarden, 1 graskalf, 279 magere kalveren, 11 schapen of lammeren, 509 varkens, 249 biggen. Boter. Aanvoer 2/8 wagen samen 40 K.G. 2.45 per Kilo. Handel vlug. AARLANDERVEEN, 15 Febr. Vrije vei ling. Aangevoerd 4247 eieren. Kipeieren G.50—7.45, eendeneieren 6.907-15, kaas 0.50—0.G0, boter 1.05—1.07, appe len 4—12 et., peren 4—5 ct., per pond. NIEUWKOOP, 15 Febr. Eierenveiüng. Aangevoerd 4300 eieren, prijzen vanaf 6.60 tot en met 7.40. Handel vlug. LISSE, 15 Febr. Hobaho. Plant goed: America 8-10 1.6-8 0.70, 4-6 0.50, Atalanta 8-10 0.35, 6-8 0.22, Bleriot 6-8 1.10, 4-6 0.75, Brenchleyensis 8-10 0.80, 4-6 0.35,. Brimstone 6-8 0.40, Chris 6-8 0.45, Catha- rina 6-8 0.65, Citronella 4-6 0.16, Fr. Pend leton 6-8 0.70, Empr. of India 8-10 0.45, 4-6 0.12, Flora 4-6 0.25, Flaming Sword 2-4 0.14, Capt. Fryat 8-10 0.45, 6-8 0.40, Golden West 6-8 0.35, Gen. Pétain 6-8 0.40, Halley 8-10 0.50, 6-8 0.45, 4-6 0.18, 2-4 0.12, tot 4 0.03,» Hermione 8-10 0.45, 6-8 0.20, 4-6 0.20, Lae- titia 6-8 0.20, Liebesfeuer 8-10 1.40, 6-S 1.10,- 4-6 0.S5, 2-4 0.30, LTmmaculee 6-8 1.40, Ma jestic 6-8.1.80, Meilust 6-8 0.55, 4-6 0.45, 2-4 0.10, Mar. Foch 8-10 0.65, 6-S 0.55, 4-6 0.28, 2-4 0.10, Niagara 6-8 0.55, Odin 6-8 0.65, Princepine 4-6 0.18, Peace 8-10 1.—6-8 0.65, 4-6 0.40, 2-4 0.06, Pr. of Wales 8-10 0.55, 4-6 0.22, 2-4 0.25, Pink Perfection 6-8 0.25, Red Canna C-8 0.25, Scarletta 6-8 0.30, Souvenir 6-8 0.25, 2-4 0.03, Scarlet Cardinal 8-10 0.70, 6-8 0.50, Salmonea 6-8 0.25, Schwa- ben 6-8 0.45, 4-6 0.35, Venessa 4-6 0.03, Ve nus G-S 0.40, 4-6 0.25, 2-4 0.08, Vesuvius 6-8 0.45, Wilbrink 6-8 0.35, 4-6 0.26, 2-4 0.06, War 10 op 1.30, 8-10 0.80, 6-8 0.G0, 4-6 0.40, 2-4 0.14, White Giant 8-10 1.30, 6-8 1.60, 4-6 0.80, 2-4 0.30. Anemonen: Blauw 0.35, The Bride, wit 0.35, Scarlet 0.35, The Caen 0.60, The Caen knoopen 0.30, Fr. Ran, gemengd 0.12. Plantgoed per liter: America 0.12, C. P. Alkemade 5.45, Brenchleyensis 0.30, Clear Eye 0.06, Corry 0.45, Flora 0.90, Fla ming Sword 0.30, Gen. Pétain 0.07, Halley 0.32, Bar. Jos. Hulot 0.26, Hermione 0.60, LTmmaculee 5.Liebesfeuer 0.S0, Procer- pine 0.20, Rose Precose 3.15, Rcsali 0.12, Souvenir 0.07, Schwaben 0.20, Scarletta 0.21 Vesuvius 0.48, Venus 0.12, War 0.75, White Giant 3.60. LISSE, 11 Febr. Hobaho. Gladio len: Amerika 12 op 2.80, 10-12 1.40, 8-10 0.60, Athalanta 10-12 1.30, Bleriot 10-12 2.8Ó Bar. Jos. Hulot 10-12 1.70, Brenchleyensis 14 op 3.40, 12 op 3.10, 10-12 1.40, 8-10 0.70, Brillant 12 op 2.10, 10-12 0.S5, Brimstone 12 op 1.80, 10-12 1.30, 8-10 0.75, Catharina 12 op 3.30, 10-12 1.80, Clemenceau 12 op 2.20, 10-12 0.90, Corry 12 op 3.40, Copes 12 op 2.10-12 0.90, Empress of India 12 op 1.90, 10-12 1.—, E'ectra 12 op 2.—, 10-12 0.90, Flaming Sword 10-12 1.60, 8-10 0.55, Faust 10-12 1.60, Golden West 12 op 3.40, 10-12 2.—, Hally 14 op 3.30, 12 op 2.40, 12-14 2.30, 10-12 1.10, 8-10 0.45, Hermione 10-13 1.10, 8-10 0.45, Hilda 14 op 3.—, 12 op 2.50,' 10-12 0.90, 8-10 0.40, L'Innocence 14 op 7.25, 10-12 3.90, Jac. v. Beieren 10-12 2 60, Lie besfeuer 12 op 5.50, 10-12 2.50, Matador 12-14 1.50, 10-12 0.90, 8-10 0.45, Meilust 12-14 2.—, 10-12 1.30, Maidenblush 12 op 1.80, 10- 12 1.20, Mar. Foch 12 op 2.50, 10-12 1.20, 3- 10 0.45, Miss Cavell 12 .op 5.90, 10-12 3.10, Mr. C. P. Alkemade 10-12 3.—, Niagara 12-14 3.—, 10-12 1.30, Odin 12 op 2.30, 10-12 1.10, 8-10 0.50, Orange Brillant 10-12 1.20, 8-10 0.75, Orange Queen 12-14 2.60, 10-12 1.40, Panama 10-12 2.30, Pink Beauty 12 op 2.70, 10-12 1.20, 8-10 0.55, Pink Perfection 10-12 1.10, Prince of Wales 14 op 2.80, 12 op 2.60, 10-12 1.30, 8-10 0.50, Procerpine 12 op 2.Princeps 14 op 2.70, Red Canna 12 op 2.60, 10-12 1.60, 8-10 0.45, Red Empe ror 10-12 2.8-10 1.20, Roem v. Kenne- merland 12 op 2.90, 10-12 1.80, Sympathie 12-14 4.40, Scarlet Cardinal 10-12 1.30, Schwaben 14 op 3.20, 12 op 2.50, 10-12 1.70, Souvenir 12-14 2.10, 10-12 1.10, 8-10 0.45, Thecla 12 op 2.10, 10-12 1.10, 8-10 0.40, Ve nus 12 op 3.Vesuvius 12 op 2.30, 10-12 1.20, 8-10 0.95, Violet Superbe 12 op 1.90, 10-12 1.20, War 12 op 2.C0, Wilbrink 12-14 1.80, 10-12 1.—, White City 8-10 1.60, White Giant 12-14 6.80, 10-12 3.60, 8-10 1.50, Yel low Hammer 12 op 3.10, 12-14 2.30, 10-12 1.40, Yellow Standard 12 op 2.40, 10-12 1.10, 8-10 0.65. Dahlia Charlotte 3.idem Stolze von Berlin 2.80, Herfstaster Elta 1.30, Mont- bretia's in soorten 0.25—0.45, Anem. the Bride 1.10, Enk. Begonia op kleur 1.50, Dycl. Spectabilis 5.80, Lil, Tigrinum 14—20 1.60, 12—14 3.20, Spr. Rheinland 7.—, Sp. Gladstone 4.—, Sp. Oueen Alexandra 3.10, Sp. Japonica 2.50, Sjalotten 8—15 cent per Kilo.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6