PIEG SPLINTER KARPETTENWEEK Letteren en Kunst Uit de Omgeving. Macco Dameskousen 58 44 34 89 24 17 Uit de Rijnstreek STADSNIEUWS. HAARLESVaHHERSTRAAT I33-23S INGEZONDEN MEDEDEELING. TWEEDE KAMER. Curacao. Het beleid van den gouverneur. O.a. is de heer v. Vuuren (R.-K.) tegen het beleid van den gouverneur opgetre den. De Kamer-overzichtschrijver van de -„Res." schrijft hierover: Ook de heer van uuren was verwonderd over of liever was verbaasd met het terugnemen door den Minister van de beschuldiging van ge mis aan voortvarendheid bij den Gouver neur. Dat de wetgeving op Curacao ver achter is bij de ontwikkeling der omstan digheden, wordt nu toegescheven aan ge- brok aan personeel. Maar dat de Gouver neur daarop nooit, de aandacht der Regee ring heeft gevestigd, is nog erger dan ge brek aan voortvarendhoid. En 't beste wat er van is aan te nemen, is dat de Mi nister zich ten aanzien van den Gouver neur heeft laten leiden door zijn goede hart. Dat was scherp en raak. Maar scherper en raker nog was de aan val van den ,heer van Vuuren op den Gouverneur en den Minister in zake de onderwijskwestie. Men zal zich herinneren, dat de Minis ter bij de laatste behandeling der Cura- caosche begrooting in de Eerste Kamer de verbijsterende medeeeling deed, dat de Katholieke Missie op Curacao zelf niet de volledige financieelo gelijksteling zou wenschen volgens de mededeeling van Gouverneur Brantjes. Toen nu de heer Brantjes hier te lande was, heeft de heer van Vuuren over deze kwestie gesproken met den Minister en den Gouverneur.- Daarbij bleken Minister en Gouverneur geen van beiden geneigd om te voldoen aan het voorstel van den afgevaargdigde om zich te wendèn tot den Apostolischen Vicaris. De heer van Vuu ren deed het daarom zelf. En hij ontving van den Apostolischen Vicaris de mede deeling, dat de Missie en de hoofden der onderwijsgevende Congregaties de volle dige financieele gelijkstelling wenschen, met alle daaraan verbonden lasten en lus ten. Hiermede kan de zaak dus uit zijn, dunkt ons. En we begrijpen dat de heer van Vuu ren de houding van Minister en Gouver neur niet kon kwalificeeren naar waarde, omdat hij anders met den hamer van den voorzitter in aanraking zou komen. Koninklijke Besluiten. Gemeenten. Bij Kon besluit is benoemd tot burge meester der gemeente üorssel L. R, Went- holt. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is aan dr. Hugo de' Vries oud-hoogleeraar aan de gemeentelij ke universiteit te Amsterdam, wonende te Lunteren, het grootkruis in de Orde van Oranje Nassau toegekend. Te 's-Gravenhage is plotseling overle den mr, A. H. L. Utermark, griffier bij de arrondissementsrechtbank aldaar. Dr. Theo Rutten. Aan de aloued Leuvensche Alma Mater werd gisternamiddag, voor de eerste maal, de titel toegekend van „Doctor in de Ne- derlandseke Letteren", en wel aan den heer Theo Rutten, uit Schinnen, assistent aan het Psychologisch Laboratorium van de Keizer Karei-Universiteit te Nijmegen en leeraar aan do R. K. Leergangen te Tilburg De heer Rut ten, een student van prof. de Vooys uit Utrecht, is tot doctor in de Ne- derlandsche Letteren gepromoveerd op een proefschrift over den levenden Vlaamschen schrijver. Felix Timmermans. De promotie had plaats in de herstelde Oude Hallen, die op deze wijze met een Ne- derlandsche dissertatie werden ingewijd. Van Nederlandsche zijde waren aanwezig pater Molkenboer, mr. Cornelissen, dr. Van Gils, dr. Knippenberg; van Vlaamsche zij de Felix Timmermans, Marnix Gysen, mr. Jos. Muls, Joris Eeekhout. De promovendus had als onderwerp voor zijn proefschrift ge kozen: Felix Timmermans. Na de promotie heeft pater Molkenboer o.m. aan de oude Louvennsche Universiteit een groet gebracht van de jonge katholieke universiteit te Nijmegen. Na de promctie-plechtigheid had er een receptie plaats in het hotel Métropole. Achtereenvolgens voerden het woord: dr. Th. Rutten, prof. Boon (die mededeelde dat de heer Rutten het „summa cum laude" had verworven dr. Rutten uit Maastricht, pas toor Rutten, Felix Timmermans, mr. Jozef Muls e.a. LËIDSCHENDAM. feestvergadering gehouden in het Patro naatsgebouw. De Voorz. opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Wij zijn aldus de Voorz., wederom eens bijeen op een feestavond, wat lang geleden is, want ook Leidschendam is 'niet aan de malaise ontkomen. Doch gelukkig valt er in onze Middenstandsvereeniging wederom een groote opleving te bespeuren, immers sinds Januari hebben zich 18 nieuwe leden op gegeven. Wij alle Middenstanders, aldus de Voorz„ hebben een zaak te verdedigen. Wij hebben er voor zorg te dragen, dat de distributie geschiedt op een wijze, zoo als het hoort, wij moeten ons een mensch- waardig bestaan verschaffen; vele plaatse lijke zaken vragen onze volle aandacht, het wetsontwerp ziektewet is voor ons van het allergrootste belang en daarom moeten wij werkzaam zijn en daarom is het noo- dig, dat de medewerking van allen ver zekerd is, opdat de leden met het bestuur samenwerken tot greei en bloei der Hanze. Hij heet ten slotte nog de besturen der verschillende verecnigingen welkom en wenscht allen een prettigen avond. Daarna trad op het duo Smink, dat ge durende den avond verschillende duetten ten gehoore bracht, dat den aanwezigen een recht gezelligen en vroolijken avond bezorgde. John do Zoete als goochelaar deed eenige verrassende en onbegrijpelijke toe ren, die door allen vol aandacht werden gevolgd en zeer in den smaak vielen. Ook zijn optreden met Dinni, de geheime ge- dachtenlezeres ontlokte telkens en telkens een luid applaus en was een groot succes. Een Amerikaansehe verkoop van eenige fraaie prijzen bracht eveneens een aange name afwisseling. Op het einde maakte de Pastoor de Hanze zijn compliment voor dezen schit terenden avond. Hij spoorde de leden aan met het bestuur mede te werken om zoo onder Gods zegen de Hanze tot groeten bloei te brengen. Zijneerw. aeed nog een beroep op de aanwezigen om ook a.s. Zondagavond op den cabaretavond allen present te zijn, te meer waar deze avond gegeven wordt ten bate der Kerk. De Voorz. sloot den avond met een dankwoord aan alle medewerkenden. Verme'd zij nog, dat de Mandolineclub „Psallimus Cithara" met eenige mooie mu zieknummers voor een aangename afwis seling zorg droeg, waarvoor de Voorz. ook nog een hartelijk woord van dank bracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Toonecl. Gisterenavond gaf dp Uto- neelvereeu., „Nut en Genoegen", onderafd. van den R. K. Volksbond, haar vnsten- avonduitvoering in de zaal Fennes. De zaal was goed bezet. De Pastoor sprak het openingswoord. Opgevoerd werd „Op den kou af'", kluchtsspel in 3 bedrijven. We willen niet te uitvoerig zijn met lmt be spreken der verschillende rollen. Er werd door allen zeer goed snel te zien gegeven. Het slot van het stuk hadden we liever wat vlotter gespeeld gezien. Pit >et vr-IV-j van bet scherm na ieder bedrid mochten de spelers een flink applaus inoogatcn. Na de pauze het kluchtspel in een bedtijf „Het dekmanteltje". Ook bier werd goed spel te zien gecevon. De toon'.elvereeni- ging heeft door deze uitvoering weer velen aan zich verplicht. En in vele opzuTien was te bespeuren dat er doo de leden op het gebied van tooneel goede vorderingen zijn gemaakt. Ook het ledental woidt merk baar grooter, getuige de vele soeVra die in het eerste stuk noodig waren. Wij weten zeker te spreken uit naam van zeer ve'en als we den wenscli uitspreken dat „Nut en Genoegen" op dezen weg voortga en ons spoedig en nog vele malen op derge lijke ontspanningsavonden verrast. Door den heer L. v. d. Valk werd on de pauzen met pianomuziek aangevuld. OEGSTGEEST. Jubileum. De heer Th. de Jong her dacht gisteren zijn zilveren jubileum als tuinknecht op Endegeest. De feesteling werd per auto van huis afgehaald en naar het gesticht gereden, waar hem in de centrale werkplaats een huldiging wacht te van doktoren en personeel. Hij werd allereerst toegesproken door den waarne mend geneesheer, dr. Oort, die er op wees, dat het sommigen verheugt wanneer het werk achter den rug is en andere die met leedwezen er aan terug denken. Spr. hoop te, dat de jubilaris tct de laatsten zou be- hooren. Hij wenschte hem van harte geluk met zijn jubileum en hoopte, dat hij nog vele jaren met plezier zijn werkkring zou vervullen. Spr. overhandigde hem namens het gemeentebestuur van Leiden de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. Daarna werd nog het woord gevoerd door een collega van den feestehng, don heer de Wit, die hem prees om de plezie rige omgang met zijn collega's. Namens het personeel werd aangebeden een pen dule met coupes en een lederen fauteuil. De jubilaris dankte met een kort woord voor de gebrachte hulde, waarna verfris- schingen werden rondgediend. even naar hoar tweede winteruitvoering, welke alles zins als zeer goed geslaagd mag worden aangemerkt. Onder leiding van den di recteur M. Bolderdijk kregen wij voor de pauze een serie muziekstukken te hooren, welke ten' volle bewees wat goede krachten er schuilen in dit korps, maar vooral ons liet zien wat bereikt kan worden met eens gezind samenwerken, veel studie en wat het voornaamste is ,met een goede leiding. No. 5 van het programma, een fantasie van A. Govaert „Une Soiree d'automne aux Ardennes kon ons het meest bekooren. Na de pauze de afd. Tooneel. Opgevoerd werd het vroolijk blijspel in 3 bedrijven „Gebroeders Kalkoen". De heeren en da mes hebben blijk gegeven van heel veel rolvastheid en kunnen er van verzekerd zijn, dat zij al de aanwezigen door hun prachtig spel een avond van vermaak heb ben bezorgd, welke nog lang zal heugen. De Voorz., de heer J. Bergman, was de tolk van allen, toen hij de dames tooneelis- ten met bloemen huldigde en aan de mu ziek, zoowel als aan de tooneelafd. zijn har- telijken dank betuigde. VOORSCHOTEN. Naar Zwitserland. De eej-w. broeder Chrisloforus Oorschot, onze vroegere plaatsgenoot van de orde van St. Domini ons is overgeplaatst van Utrecht naar Freiburg (Zwitserland). Verkooping. Gisteren werden in Hotel Dourloo alhier ten. overstaan van de nota rissen D. Erdman te 's-Gravenhage en W. H. Hoogenstraaten, notaris alhier, in het openbaar verkocht zeven huizen met vóór- en achtertuinen en schuurtjes aan de Wijn gaardenlaan no. 23, 27, 29, 31, 33, 35 en 37 alhier voor de som van 43900.Kooper de N.V. Scheepvaartmaatschappij Frederi- ka, Den Haag. Do twee woonhuizen met voor- en achtertuinen aan do Wijngaarden- laan alhier no. 9 en 15 werden opgehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Arbeidsbcur. Op 15 Februari 1928 wa ren bij de Arbeidsbemiddeling alhier in geschreven als werkzoekenden: 1 Beton werker, 1 Lompenwerker, 1 Loopknecht, 10 Losse-arbeiders, 2 Metselaars, 1 Scheepma ker (Bovenwerker), 1 Schilder, 3 Sigaren makers, 1 Stucadoor en 1 Timmerman. Verkooping. Bij de gisteren gehou den afslag van den winkel met het woon huis en bakkerij aan de Hoofdstraat in bod gebracht op 8000,werd niet gemijnd. AARLANDERVEEN. Auto te water. Woensdagmiddag is de heer G. Turkenburg met een auto, Katholieke Agenda. LEIDEN. Vrijdag. „Geloof en Wetenschap". „In den Vergulden Turk", 8 uur. Zonclag. Ned. Roomsche Reisvereeniging Vastenavondfeest, Zomerzorg, 8.15 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. Vrijdag. „Con Amore", Stadsgehoorzaal, 8 uur- «Cis Zaterdag. Litteris Sacrum, Schouwburg, 6 Dinsdag. „Hallo Batavia", Schouwburg, 8 uur. Donderdag. Lezing met lichtbeelden Am sterdam—Batavia, Stadsgehoor zaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag. 13 Febr. a.s. tot en met Zondag 19 Febr. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. waarvan hij het stuur nog niet goed mees ter was, te water gereden. De auto be hoorde aan de margarine-groothandelaar B. Brinkers van Zóetermeer/'De drie in zittenden wisten zich bijtijds te redden. Door den garagehouder van Buningen van Bodegraven werd de wagen op het droge gebracht. Het ongeval had een betrekke lijk goeden afloop. Verkooping. Woensdag is in het ho tel „De Vergulde Wagen" te Alphen aan den Rijn de woning van Mej. 'de Wed. Leliveld in bod gebracht als volgt: perc. 1 op 36.100 door J. Smit te Hazerswou- de; perc. 2 op 8G00 door J. Leliveld te Aarlanderveen; perc. 3 op 9000 door A. Breedijk te Aarlanderveen; perc. 4 op 9000 door J. de Hertoch te Aarlander veen; perc. 5 op 73C0 door H. J. Straat hof te Aarlanderveen; pero. 6 op 4600 door G. Klein te Ter Aar; perc. 7 op 5100 door H. J. Straathof te Aarlander veen. Te samen voor 80.300. INGEZONDEN MEDEDEELING. Groene Kruis. In hotel „De Zwaan" te Leidschendam werden een tweetal feest avonden gegeven ten bate van „Het Groe ne Kruis". Mej. Tak, piano, de heeren Heijdt en N.N., viocl en de heeren Gebr. Hooijmans, cello en fluit, brachten eenige schitterende 1 stukjes muziek ten gehoore, die werkelijk af waren en zoo zuiver werden gespeeld, j als wij maar zelden hoorden. De humorist van Berkel wist de aanwezigen te verma ken met zijn voordrachten. Een Amerik. verkoop en een verloting van eenige mooie prijzen had een aange naam en prettig verloop en bracht even eens ëén gezellige afwisseling. Aan het einde van den avond sprak de Voorz. een hartelijk dankwoord aan allen voor de medewerking, waardoor deze avonden zoo uitstekend waren geslaagd. Mej. Tak, Mej. Faas, zuster van het Groe ne Kruis, en Burgemeester Keijzer had den nog bloemen in ontvangst te nemen, waarbij dë Voorz. hen en ook de muzi kanten speciaal dankte. Hanze. Door de R. K. Middenstands vereeniging „De Hanze" werd een groote RIJPWETERING. „Een luttel zaakje". In het verslag van het Kantongerecht te Haarlemmer meer wordt gemeld, dat de knecht van bakker v. Rijn is veroordeeld wegens rij den zonder licht. Bakker v. R. bericht ons, dat hij geen knecht heeft en dat zijn zoon het niet. is geweest. Maar..,, 't Is „en luttel zaakje". SASSENHEIM. Amicitia. Als slot van het wintersei zoen gaf de tooneelvereeniging „Amicitia" haar negentiende opvoering voor leden en donateurs in het K. S. A.-gebouw. Deze avond werd geopend met een kort woord door den Voorz. den heer M. J. Brunnen, waaruit was te concludeeren, dat het programma niet zooals was voorgesteld zou uitgevoerd worden. Door ziekte van een paar leden was men genoodzaakt een stuk te laten vervallen on daarvoor iets anders te geven. Er was ook een damostooneelge- zelschap aangezocht, omdat het nu niet mogelijk is een belangrijk stuk in 6 weken tijd in studie te nemen. Hierna was bet woord aan de dames di lettanten, die opvoerden „Het Lokaas", toonoelspel in twee bedrijven door G. Nie- len. Hoe geestig en met goed gebaar werd dit stuk uitgevoord, hetgeen te danken is aan vaste rolkennis, welke het samenspel vergemakkelijkte. Een daverend applaus voor de dames aan het slot was zeker deze prestatie waard. Voorts werden door den heer Post eenige aardige liedjes gezongen, Door den heeren Berg en Homan werden eenige smakelijke voordrachten uitgevoerd. Na de pauze word door de heeren dilettan ten, getiteld „De Gentleman-Dief". Dat het stuk insloeg, bleek uit het onbedaarde- 1 ijk lachen van het publick. Hiermede werd besloten en de aanwezigen hebben genoten van eon echt vastenavondstuk. Het mu ziekgezelschap liet nog eenige nummers hooren, waarna deze uitvoering was ge ëindigd. TER AAR. De rem niet vast. Woensdagmiddag te ongeveer half drie heeft aan de Katten- brug een auto-ongeval plaats gehad. Een reiziger, die tevens chauffeur van den wa gen was, stapte uit, terwijl de motor nog in beweging was, met gevolg dat de auto de laagte inreed bij veehouder van Zon, en onderste boven in de sloot terecht kwam. Hoewel geen persoonlijke ongeluk ken voorkwamen, was het toch een flinke schade voor den reiziger, daar de auto niet verzekerd was. Door den veehouder van Zon en Verkerk werd de wagen op het droge gebracht. Gemeenteraad. De aangekondigde raadsvergadering is wegens ziekte van een paar raadsleden tot nadere aankondiging uitgesteld VOORHOUT. Coöp. Boerenleenbank. Gisteravond vergaderde de Coöperatieve Boerenleen bank afd. Voorhout, in café „Boerhaave" alhier. De voorz., de heer L. H. van der Poel, opende deze vergadering, waarin hij de aanwezige leden verwelkomde. Vervolgens werd overgegaan tot het verkiezen van één bestuurslid, wegens pe riodieke aflreding van den heer P. L. v. d. Hulst. De heer van der Hulst verwierf 70 stemmen, terwijl er twee stemmen blanco en 1 stem op den heer L. A. Prins Gzn. werd uitgebracht, zoodat de heer P. L. van der Hulst was herkozen. In de vacature wege/.s periodieke af treding van den hGer L. H. van der Poel, als lid van den Raad van Toezicht werd de heer van der Poel met 66 stemmen her kozen, terwijl er 2 stemmen blanco en 1 stem op den heer L. A. Prins Gzn werd uitgebracht. De rekening over het jaar 1027 werd door de vergadering vastgesteld overeen komstig het voorstel van het bestuur. Uit deze rekening blijkt dat op 31 Dec. 1926 in kas was 22.836.03 1/2. Aan spaar gelden is ontvangen 192.812.49aan te rugbetaalde voorschotten 83.3G6.19. Ont vangen rente en kosten van voorschotten 5.535.87. Ontvangen rente en kosten in ïoopende rekening 9.634.22. Diverse ont vangsten 119.45. Ontvangen rente over 1926 12.50. In totaal ontvangen over 1927 1071.967.85 1/2. De uitgaven waren: te rugbetaalde spaargelden 176.430.52 gego ven voorschilten 78.320. Uitgaven in Ïoo pende rekening ƒ789.370.12, uitgaven aan rente provisie en kosten van spaargelden enz. 11.549.36diverse uitgaven ƒ2572.51, waaronder salaris kassier, bodeloon enz., op de reserve gebrachte winst 2682.24. Tnhoud der kas op 31 Dec. '27 11.043.11 1/2 in totaal de uitgaven 1.0.71.967.85 1/2. De balans luidde als volgt: Aan actief: Inhoud der kas 11.043.11 1/2uitstaande spaargelden 256.404.36; aan schuld in Ïoo pende rekening 183.286.17, in totaal 316.797.41 1/2. Aan passief: Saldo's der spoargelden 256.464.37aan schuld in Ïoo pende rekening 59.163.36 1/2; aan winst 1167.68, in totaal 316.797.41 1/2. Ook de balans werd onveranderd vast gesteld. De winst der'bank over 1927 be draagt derhalve 1167.G8. Aan de orde kwam de benoeming van de financieele commissie voor 1928. Het bestuur draagt de heeren C. J. Zonneveld, A. van der Vlugt en A. Knoppert ter be noeming voor. Genoemde heeren werden met algemeene stemmen benoemd. De heer P. N. Vester, kassier, deelde mede, dat het groote verschil in de winst van het vorig jaar en thans zijn oorzaak vindt in het toekennen van 1/2 pet. meer rente aan de spaarders, zoodat een tame lijk groot bedrag per jaar aan rente meer moet worden uitgegeven. De heer. W. van der Laan, commissaris, deelde mede, dat de afdceling Voorhout het volgend jaar 25 jaar zal bestaan. Spr. stelt voor dit jubileum feestelijk te her denken, hetgeen de goedkeuring der ver gadering kon wegdragen. Eveneens werd goedgevonden dat het wachtlokaal eenigs- zins werd verbouwd, zoodat het publiek i spoediger geholpen kan worden. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter, onder dank voor de groote j en trouwe opkomst der leden, deze geani meerde vergadering sloot. Personalia. Tot kaartjesverkooper aan de halte der Ned. Spoorwegen alhier is benoemd den heer J. de Graaf. De heer C. v. Werkhoven had om gezondheidsre denen bedankt. WARM0N0. Muziek en Tooneel. Gisterenavond gaf Warmond's Fanfare in Hotel Stad Rome FANTASTE DAMESKOUSENBAN DEN, Nieuwste assortiment 19 ct. PRIMA ROESTVRIJE VEILIGH. SPELDEN, per dozijn 10 ct CONGO LTNNEN VOOR LAKENS 31 ct. GEEL KATOEN VOOR HEMDEN 12.5 ct. 10/4 GRASLINNEN VOOR LAKENS 37.5 ct. OOGJES VOOR LUIERS 21 ct GREAN MESSEN- EN VORKEN- BAKKEN 35 ct ZWARE BLAUW KEPER MANS- JASSEN MET REVERS OF KRAAG f 2.90 FANTASIE HEEREN PANTALONS f 1.90 ZEER SOLTDE HEERENBRETELS PRIMA ELASTIEK 47.5 ct. In onze kousen-afdeeting bieden wij aan 400 paar kunstzijden "dameskousen met naad. Zonder weeffouten 59 cent per paar. MARGARITA VAN CORTONA- STICHTING. Inzegening en opening. De plechtige inwijding van het nieuwe gebouw der Margarita van Cortona-Stich- ting, af deeling van de Zita-Vereeniging alhier, in perceel Haagweg 47 zal geschie den op Donderdag 23 Februari door den Zeereerw. heer J. H. Heiling O.F.M., pas toor der Hartebrugsparochie. De offi- cieele opening zal geschieden door den Weleerw. Pater P. C. Frigge O.F.M., voor zitter der Margarita van Cortona-Stichting. Instituut Kern. Archeologische lezingen. Vanwege het Instituut Kern alhier zul len in het gebouw Gravestein hier ter stede de volgende archaeologische lezin gen worden gehouden: Donderdag 23 Februari: „De monumen ten der Pallawa-dynastre op de kust van Coromandel" door prof. dr. J. P. H. Vogel; Donderdag 1 Maart: „Indonesische Maansikkelvormige halssieraden" door mr. J. G. Huyser; Donderdag 8 Maart: Film, voorstellend het bezoek van generaal Joffre aan de bouwvallen van Angkor (Cambodia), ter beschikking gesteld door den heer L. D. Petit en toegelicht door mej. dr. M. K. Lulius—van Goor. De firma Ivens heeft TAFELKLEEDENSTOF in diverse kleuren 125 c.lm. breed, per el 93 ct. KUNSTZIJDE PLUCHE VOOR GORDIJNEN, zeer nieuw artikel per el f 1.45 KAPSTOKMATTEN 00 X 150 c./m. diverse dessins f 1.65 SCHEMERLAMPVOETEN, geheel gemonteerd f 7.75 COMPLEET JAPANSCH THEE SERVIES, 15-deelig f 3.75 13-DEELIG JAPANSCH GEBAK- STEL t 2.80 MASSIEF EIKEN ROOKTAFEL MET ANTIEK KOPEREN BLAD f 15^ WASCH- EN LICHTECHTE MA- DRAS-GORDIJNEN, 120 X 300 c./m„ per stel f 3.25 2-PERSOONS GEZONDH. MA TRASSEN, zeer solide f 8.95 OUD-HOLLANDSCHE DRIE- HOEKSTOELTJE* f 4.95 In onze afdeeüng Heerenmodes bieden wij aan restanten zijden zoifbinders voor slechts 42.5 cent. 9994 belangeloos haar medewerking voor deze vertooning toegezegd. Donderdag 15 Maart: „De Nederland sche oudheden in de Molukken", door den heer V. I. v. d. Wall; Donderdag 22 Maart: „De Mohamme- daansche bouwwerken van Delhi", door prof. dr. J. P. H. Vogel. De lezingen vangen alle aan des mid dags te 4.15 uur. Leden der Voreeniging Instituut Kern hebben vrijen toegang. Niet-leden kunnen toegang bekomen tegen een entree van 1. Het bestuur maakt tevens bekend, dat de boekerij dagelijks voor de leden ge opend is, behoudens de uren, waarop dó zaal voor lezingen in beslag genomen is. Op uitnoodiging van de Studenteriver- eenigjng voor Sociale Lezingen alhier zal a.s. Woensdagavond mr. H. ,G. Levenbach uit Amsterdam in het Klein Auditorium der universiteit alhier als spreker optre den met het onderwerp: Arbeid in Ame rika (Sociale toestanden hier en ginder). Op Woensdag 22 Februari zal prof. dr. J. A. J. Barge op uitnoodiging van het Ned. Indonesisch Verbond van Jongeren Organisaties, afdeeling Leiden, in de groote collegezaal van de universiteit éen voordracht houden over „Cultuur en uit wisseling van Cultuur". Tot ab-acti8 van het L. S. C. is gister» middag gekozen de heer A. C. de Kanter! 3—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2