Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Uit de Omgeving. ONGELUKKEN. Ernstige mijnongevallen. Een doode. In het ziekenhuis te Heerlen is Zater dag overleden de 26-jarige mijnwerker M. 0. afkomstig uit Tsjecho Slowakije en wo nende te Brunsaum. De man werd Vrijdag in Staatsmijn Hendrik door afvallend ge steente zwaar getroffen. Bij een instorting in Staatsmijn Emma werden drie mijnwerkers door neervallend gesteente ernstig gewond. Twee hunner moesten in het ziekenhuis te Heerlen wor den opgenomen. Overboord geslagen en verdronken. Volgons rapport van den gisteren te IJmuiden teruggekomen stoomtrawler is de matroos L. uit Middelharnis tijdens zwaar stormweer op de Noordzee over boord geraakt en verdronken. Ook de zoon van den omgekomene, die op hetzelfde schip \j«oer, werd tegelijkertijd in zee ge- worpen, doch kon nog intijds worden geref'x. Gistermorgen 7 uur is op de rivier de „Nieuwe Maas" te Ridderkerk, de sleep boot „Zwolle" van P. Smit Jr. in aanva ring geweest met een motorvrachtboot. De machinst van de sleepboot, P. Buys, is over boord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Het lijk is nog niet gevonden. I Knaapje overreden en gedood. De 9-jarige jongen P. S. uit de Wees- perstraat te 's-Gravenhage kwam gister avond in het Westeinde nabij do Loosduin- sche brug onder een vleeschwagen. i Het jongetje kreeg den zwaren last over zijn lichaam, met het treurige gevolg, dat de knaap bijna onmiddellijk dood was, Het lijkje is door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Ernstig auto-ongeluk. Gistermiddag had bij de voormalige tol aan de Kottenscheweg nabij Winterswijk een ernstig auto-ongeluk plaats. De heer H., uit Kotten, verloor, zeer waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting, het beheer over zijn auto, waardoor deze tegen een boom botste. De beide inzittenden, de eigenaar en een monteur van de A.P.C., werden ernstig go- wond aan hoofd en handen, zoodat zij, na dat zij in de naastbijzijnde woning voor- loopig verbonden waren, naar het zieken huis moesten worden getransporteerd en ter verpleging opgenomen. Hun toestand js ernstig. De auto werd zwaar beschadigd. Ernstige aanrijding. Gisterenavond is op den rijksstraatweg aabij den Appelschen Dijk de 27-jarige van 'der Water aangereden door een auto van Middelburg naar Amsterdam onderweg. Van der Water, die tegen den muur van een huis gevlucht was werd, het been bo ven de knie afgereden. De chauffeur werd door de marechaus- sée in hechtenis genomen en Van der wa ter naar het ziekenhuis vervoerd. Tusschen de machine. In de Jutefabriek- der firma ter Horst en Co. te Rijssen kwam een arbeider, de 24-jarige L., met de hand tusschen een machine. In het ziekenhuis te Almelo is de arm tot den elleboog geamputeerd. Aan de gevolgen overleden. De arbeider Joh. van de Dungen uit Ge- manderis in het, hospitaal Jocnnes de Deo re 's-Hertogenbosch, overleden, tengevolge van verwondingen, bekomen, toen hij de zer dagen in zijn woonplaats onder een neerstortende muur bedolven werd. Boot gezonken. Een praam van de stoomboot „Prins van Oranje" geladen met ongeveer 400 kratten Cheshire kazen, bestemd voor een stoomschip naar Engeland, schepte door den westelijken storm bij den ingang van het Dok te Harlingen water en zonk. De kazen dreven in haven en dok en werden ten deele op den wal of op het schip ge haald, vele gingen echter verloren. De schade is belangrijk. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Paard op hol. Te Oudkerk nabij Leeuwarden, is Zon dagmiddag een ongeval gebeurd, waarbij jhr. Wilko van Smynia niet ernstig werd gewond. Terwijl hij, daar het Zondag was, zijn melkers wilde assistecren en met paard en wagen de melk naar den weg bracht, rende plotseling Sally, het' lieve lingspaard van jhr. Van Smynia, de oprij laan op en sloeg op hol. Hoewel jhr. Van Smynia alle krachten inspande om het (Jier tot stilstand le brengen, gelukte hem (tit niet. Hij werd uit den wagen geslin gerd en later langs den weg in bewuste lozen toestand gevonden. De verwondin gen zijn niet van ernstigen aard. Het paard kreeg geen letsel. Boerderij afgebrand. Te Harlingen brak gistermorgen een hevige brand uit in de boerderij, bewoond door J. Heemstra. 6 koeien en 1 paard zijn in de vlammen omgekomen. Van de inventaris kon niets worden gered. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Familiedrama. In Bleijerheide, gem. Kerkrade, heeft wch een droevig familiedrama afgespeeld. Daar woont nabij het dr. Ackensplein in een tweetal kamers de mijnwerkersfamilie F. M., beiden van Duitsche afkomst be staande uit man, vrouw en twee kleine kinderen, waarvan tat jongste nog geen jaar oud is en het oudste een kindje is van de zuster der vrouw. Het eohtpaar is tus schen de 25 en 30 jaren oud. De man werkte eenigen tijd in lossen dienst der gemeente en thans in de mijn Voccart even over de grens. Armoede was troef in het huishouden en menigmaal hadden in de mijnwerkersfami- lio heftige scenes plaats. Vrijdag j.l., moet tusschen het echtpaar weer twist zijn ge weest. Dien zelfden dag is de man naar het hospitaal te Bardenbcrg (D.) overgebracht, naar verluidt met doorgesneden polsen. Zaterdag vertelde vrouw F. aan de naas te buurlui, die onder hetzelfde dak wonen, dat ze dien dag zich wou begeven naar 'ji over de grens wonende zuster. Toen Zon dagochtend het kleinste kind onophoude lijk cn luide bleef huilen, werden familie leden van F. te Bleijerheide gewaarschuwd Toen deze kwamen openden ze de deur en zagen toen de vrouw en twee kinderen be wusteloos to bed liggen. Een geneesheer was dra aanwezig. Langzamerhand kwam het oudste kind bij en vertelde, dat het uit een fleschje had moeten drinken. Klaarblijkelijk heeft de vrouw getracht zich zelve en de kinderen van het leven to berooven. Op last van den geneesheer, dr. V. Winters, zijn allen Zondag per auto naar het ziekenhuis to Bardenberg ge bracht.. De vrouw was nog steeds bewuste loos. Het onderzoek door de politie wordt voortgezet. Berouwvolle oplichter. Eenigen tijd geleden werd een winke lier aan de Kleverlaan te Haarlem mid den in den nacht uit zijn bed gehaald om eenige boodschappen klaar te maken voor iemand, dio zeide te komen namens een bekende klant. Tevens werd om 25 teleen gevraagd, welke ook werden gegeven. Het bleek, dat do late klant een verkeerd adres had opgegeven. Thans heeft de be trokken winkelier een brief met 32.50 ontvangen. Ook een andere winkelier aan de Kleverlaan die op dezelfde wijze was opgelicht, kreeg een bedrag van 20 toe gezonden. In de brieven worden tevens excuses aangeboden voor het gepleegde feit en medegedeeld, dat het in feeststem ming gepleegd was, toen de dader geen geld had. Aangehouden. Te Nijmegen is door de politie aange houden L. S., bakker uit Amsterdam, die onder een valschen naam te Nijmegen ver toefde. Hij werd gezocht door de politie (e Amsterdam, te Groningen en Dordrecht, wegens het plegen van verschillende dief stallen en oplichting. Dé politie te Nijmegen heeft verder aangehouden zekeren L. O., uit Den Haag, die zich uitgaf voor filmregisseur. Hij en gageerde jonge meisjes voor filmactrice en gaf bovendien nog valsche cheques uit. Hij is naar Den Haag overgebracht. Een brutale diefstal. Zaterdagavond ging de schilderspatroon Uink, wonend in de Tuinstraat te Zwolle, met zijn vrouw van 7 tot 8 uur uit. Nie mand bleef thuis. In dat uur zijn inbrekers van achteren bij het huis gekomen. Met een ladder hebben zij een tuimelraam be reikt en door zich naar binnen tc laten zakken zijn zij in het huis gekomen. Het heele huis is doorzocht cn een geldkistje met 6.80.— medegenomen. Gistermorgen is het kistje in een eenzame straat leeg terug gevonden. ernstige vechtpartij. Zaterdag op Zondagnacht werd de po litie te Arnhem door een bewoner uit de 2e Wijkstraat ter assistentie geroepen bij een ruzie die daar tusschen twee personen was ontstaan. Toen de politie in het be wuste perceel verscheen bleek dat daar een ruzie had plaats gevonden tusschen twee mannen waarvan een zoodanig tegen den grond was gesmeten dat hij een greote wonde in zijn achterhoofd had be komen. Men had den gewonde reeds per handwagen naar het Ziekenhuis vervoerd. Nog denzelfden nacht werd de dader van dit ongeval door de recherche van zijn bed gelicht en gearresteerd. Boerenhofstede ingestort. Te Rosmalen is tijdens den storm, toen de familie zich te bed wilde begeven, de- bocrenwoning met hofstede en stalling van den heer Ch. R. van Pinxteren ingestort. Alleen de voormuren zijn overeind blijven staan. De schade aan den inboedel, waar van niets gered kon worden, wordt ge schat op ruim 12200. De man had nie'ts verzekerd. Boos weer. Zaterdagmiddag heeft boven Dalfsen een zwaar onweder gewoed. In de buurt schap Ankum sloeg do bliksem in de boer derij van J. van der Mculen. Twee koeien werden op slag gedood. Een kind en een koe vielen bewusteloos neer. Na een uur waren zij weer bij gebracht. Vrouw Mid- delveld, die op de boerderij werkzaam was werd aan den arm, die thans opge zwollen en blauw is, getroffen. Brand werd niet veroorzaakt. Hoog water. De rivier de Maas is te. Roermond lang zaam wassende. Gistermorgen zijn de verbindingen Roer mondDe Wcerd en RoermondHaten- boer, ten gevolge van den was der rivier verbroken. Het gehucht De Weerd is nu gcisolcerd, do landbouwers uit de Maas dorpen brengen uit voorzorg reeds hun vee naar de stad. De Maaskanalisatiewer- ken te Belfcld, Sambeek cn Grave zijn stilgezet. Te Asselt bij Swalmen heeft de Maas over een breedte van 9 K.M. alles onder water gezet. Te Grave is wederom de Veerstraat overstroomd de gierpont is uit de vaart genomen. De overtocht geschiedt nu per motorboot met halve pont, zoodat het ver keer geen stagnatie ondervindt op den Rijksweg NijmegenDen Bosch. ONGELUKKEN. REDDING UIT BRANDENDE GOUDMIJN. Twaalf man te North Bay boven gebracht. Ook hoop op bevrijding der overigen. Uit North Bay (Ontario) wordt ge seind: Twaalf man van de bij den brand in de goudmijn „Hollinger" opgesloten mijnwerkers zijn gered; vijf hunner ver- keeren in ernstigen toestand, maar men hoopt hen te redden. De rook vermindert thans sterk en daardoor neemt ae hoop toe, dat men de overige 32 man zal kun nen bevrijden. De mijn-hulpclienst der Ver. Staten zendt een specialen auto met alle reddingsmiddelen toegerust, om hulp te bieden. De hoop op redding van de overige man nen is evenwel volgens een later bericht ijdel gebleken. Toen de reddingsploegen Zondag tegen middernacht terugkeerden, hadden zij dertig lijken gevonden. Het to taal aantal dooden bij deze ramp is daar door gestegen tot 39. Dynamietontploffing in de Oekraïne. Twaalf dooden, vele gewonden. In de ijzerfabriek Roodsjenkowo nabij de stad Stalin in het Donetzgebied heeft een dj'namietontploffing plaats gehad, die aan twaalf personon hot leven heeft ge kost, terwijl een twaalftal personen ernstig is gewond. De explosie vond plaats, toen de mees terknecht een kist bevroren dynamiet in het bureau op onvoorzichtige wijze tracht te te doen ontdooien. Behalve een aantal Russen, bevinden zich ook de Duitsche meesterknecht, twee Duitsche arbeiders cn een Duitsch hoofdingenieur onder de doo den. Vaartuig vergaan op de Mersey. Zes personen omgekomen. Tijdens den grooten storm is bp de Mer sey tusschen Liverpool en Widnes het klei ne vaartuig „Crinkle" vergaan. Zes leden der bemanning kwamen om het leven. Marine-sleepboot gezonken. 2 personen omgekomen, 3 personen vermist. Uit New-York wordt gemeld, dat in de buur van Boston een sleepboot der marine op een rif gestooten en gezonken is. Twee personen zijn verdronken, terwijl drie an deren vermist worden. 23 personen kon den gered worden. Deensche schipbrug door drijfijs weggeslagen. Groot© verkeersbelemmer i n g Zaterdagmorgen is de schipbrug tus schen Aalborg en Nörresund, de eenige verbinding voor het gewone verkeer tus schen Jutland en het eiland Yendsyssel, door het drijfijs weggeslagen. Alleen de spoorbrug bleef intact. Het verkeer, dat, daar het marktdag was, buitengewoon druk was, moest zoo goed en zbo kwaad als het ging per boot gehandhaafd wor den. Ook werden extra treinen ingelegd. De brug zal eerst hersteld kunnen worden wanneer de ijsgang verminderd is. Mijnongeluk. Bij de mijn Hannibal van Krupp zijn gistermorgen twee gehuwde mijnwerkers in een schacht gestort. Zij waren beiden dood. Een auto in de Spree. In de buurt van het Rijksdaggebouw is gisteren een auto geslipt en in de Spree gevallen. De chauffeur en een der inzit tenden konden er uit springen; zij werden hoewel zij gewond waren gered. De vrouw en een zoon van den geredden passagier verdronken. Noodweer in Frankrijk. Groote verwoestingen. Een hevig noodweer heeft op verschei dene plaatsen in Frankrijk groote ver woestingen aangericht. Te Duinkerken woei een groote loods om. Te Killera werd een arbeider, die bezig was electrische draden te herstellen, uit een mast ge slingerd en gedood. Op de kust van Bretagne stormt het se dert 2 dagen. Verscheidene schepen, die in nood verkeeren, hebben draadloos om hulp gevraagd, verschillende personen zijn gedood, doordien zij in aanraking kwamen met electrische draden, die door den storm stuk geslagen waren. Bij Charleville en Mezières Is dc Maas buiten haar oevers getreden. Stortregens in Ecuador. Overitroomingen. Stortregens hebben groote schade ver oorzaakt in Ecuador. Een aantal rivieren is buiten haar oevers getreden en hebben de plantages beschadigd. Een groot aan tal stuks vee is omgekomen en spoorweg verbindingen zijn verbroken. Guayaquil zelf is overstroomd na 36 uren aanhoudenden regen. Tienduizend schapen doodgevroren. De laatste acht en veertig uur zijn in Oebekistan (Rusland) ongeveer 10.000 schapen doodgevroren, hetgeen in de eer ste plaats aan de nalatigheid der bureau craten moet worden geweten. De schapen waren namelijk door gebrek aan veevoer verzwakt, aangezien reeds sedert zes maan den door de Sovjetautoriteiten en de coö peratieve vereenigingen over veevoederlc- veranties wordt getwist. Indien er niet spoedig hulp wordt verleend, zal de gehee- le veestapel van Oebekistan te gronde gaan. Hickman wordt gehangen. Men heeft reeds kunnen lezen, dat Wil liam Hickman, de moordenaar van do kleine Marion Parker tc Los Angelos, door de jury schuldig is bovonden aan het mis drijf een der schrikkelijks te uit de cri- mineele geschiedenis van Amerika en dat rechter Trabucco nog 6lechts de keus had tusschen uitspreken der doodstraf of levenslange gevangenisstraf. Zaterdagmiddag is Hickman inderdaad tot den dood door den strop veroordeeld. De jeugdige misdadiger hij heeft in de boklaagdenbank zijn twintigsten verjaar dag herdacht hoorde het doodvonnis aan zonder met de oogen te knippen. Even min boog hij het hootd. Met zekere non chalance vatte hij de vreesolijke uitspraak op. „De teerling is geworpen", merkto hij op, toen hij werd woggcleid,*„en de Staat wint met een halslengto. Ik heb niet veel reden om te leven. Ik weet nog altijd niet waarom ik Marion heb gedood, maar go- daan heb ik hot, en daarom neem ik mijn straf maar." Toen hem later werd medegedeeld, dat de universiteit van Chicago telefonisch had gevraagd of hij zijn lijk aan dat insti tuut wilde vermaken voor wetenschappe lijk onderzoek, zei hij grimmig: „Voor mijn part snijden zo mijn lichaam in acht-en- veertig stukjes en sturen er een naar elk van de staten." Zijn stiefmoeder vermoord. Een 24-jarige kleermakersknecht t uit Oostende heeft gisteren aldaar zijn sticf- mooder geworgd. Een spoedig ingesteld onderzoek wees uit, dat de dader den avondtrein naar Brussel had genomen. Toen hij aldaar arriveerde, werd hij door de politie bij het uitstappen uit den trein gearresteerd. Bij ondervraging verklaarde hij de misdaad te hebben begaan, omdat hij van zijn stiefmoeder geen zakgeld voor den Zondag had gekregen. Overval. Gisterenmorgen is in het kantoor van een koffiehuis op den hoek dor Leipziger- en der Friedrichstrasso te Berlijn een overval op den 64-jarigen kassier, die tot zes uur 's morgens had doorgewerkt om de kassen der verschillende afdeelingen af te sluiten, gepleegd. Hij werd bij zijn ver trek door twee mannen, met pistool in de hand gedwongen de brandkast te openen. Zij stalen een cassette met 1000 M. en ontkwamen. De kassier, die een zenuw schok kreeg, kon geen signalement der daders geven. Het geheim van Koningsbosch. Dezer dagen had in een café te Tuddern, een Duitsch dorpje nabij de Limb, grens, een twist plaats tusschen vier personen, die elkaar wederkeerig beschuldigen een bejaarden man uit Koningsbosch, gem. Echt, te hebben vermoord. De politie hoor de van een en ander en arresteerde einde der vorige week den vermoedelijben dader. De vermoorde man zou een groote som gelds in zijn bezit hebben gehad. Hij zou van dit geld zijn beroofd en daarna in een bosch zijn vermoord. Petroleum ontdekt door Missionarissen. Witte Paters van Afrika hebben petro leum ontdekt op de oevers der Tanga-, nyika in Urundi. N00RDWIJKERH0UT. Concert der blinden in het St. Bavo- Gesticht. In aansluiting met het gisteren geschre vene over de middaguitvoering, volge hier een verslag van onzen corr. over de door de blinden gegeven avonduitvoering. Zaterdagavond tegen 7 uur zag men ve len gaan naar het St. Bavo-Gesticht, uitge- noodigd om het concert bij te wonen, dat gegeven zou worden door de Koninklijke Harmonie van het Blindeninstituut dor Broeders van Liefde te Brussel. De mooie tooneclzaal van het St. Bavo- Gesticht was geheel gevuld met genoo- digden en allen waren vol verwachting van 't geen komen zou. Maar het gehoorde overtrof ver al de verwachtingen. Hot eerste deel was Har monie, en al dadelijk kwam iedereen onder den indruk van de mooie muziek, die fijn van toon en correct in de maat werd uit gevoerd door de blinden, die dat toch al len geheel uit het hoofd moesten spelen. Dadelijk na bet eerst© nummer werd diln ook flink gcapplaudisecrd. Het tweede deel van het programma, uitgevoerd door een symphonie was nog mooier van toon en fijner van gevoel en vooral het eerste nummer „Dichter und Bauer", van Suppé werd heerlijk mooi uit gevoerd. Toen kregen we een kwartet te hooren no. 3 in D-dur van Jos Haydn en daar ge noten we nog het meest van. Met vieren speelden zij, maar één was hun muziek, terwijl toen ook de Broeder-dirigent stil achter op 't tooneel ging zitter. 't Publick zat doodstil te luisteren geheel onder den indruk. Ook mooi was no. 5 van het 2e deel een fantasie dooj violoncel en piano „O Cara Memoria" van F. Servais. 't Was een moei lijk stuk voor de violoncel, maar zuiver en mooi uitgevoerd. Wel verdiend was dan ook het lange applaus, dat pas eindigde toen de solist dankend was opgestaan. Tot slot van de symphonie kregen we tc hooren een fantaisie op de opera Faust, dio welbekend en vlot gespeeld dan ook een heel prettig einde voor do symphonie was. Het derde gedeelte van 't concert, had ons al eens nieuwsgierig doen vragen: Wat zou dat Carillon zijn. Maar waarlijk: zoo iets aardigs hebben we nog maar zelden gehoord. Do kleine jongens van het mu ziekkorps hadden elk twee belletjes en vormden zoo te samen het carillon en 't was of ze hun klanken zoo met korte ruk jes de lucht inwierpen om t© samen een heerlijk mooi klokkenspel te geven. Na afloop van al de muziek dankte rec tor Jansgen Schmidt, uit naam van allo aanwezigen, den Ecrw, Broeder Dirigent en do blinden voor al het heerlijks dien avond gegeven, en een luid applaus ver tolkte de instemming van allen met de woorden van den Rector. Om ongeveer 10 uur gingen we allen naar huis, tevreden over al 't gehoorde en dankbaar voor de uitnoodiging ons door den Eerw. Overste van het St. Bavo gesticht toegezonden. VOORHOUT. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvoreeni ging „Eensgezindheid" vergaderde in het Patronaatsgebouw alhier. De Voorz., de heer H. A. Allard, opende deze vergadering en heette allo aanwezige ledon 'n hartelijk welkom. Spr. zag tot zijn genoegen dat de zaal goed gevuld was en dankto voor de goede opkomst der leden. Vervolgens me moreerde spr. in korte trekken het verloop van do verkiezingen voor de leden van dc Prov. 8t. en den Gemeenterand en bracht zijn dank aan de loden voor het trouw ver vullen van hun stomplicht. Medegedeeld werd, dat de heer A. Hce- rings om gezondheidsredenen bedankt heeft als bestuurslid en dat dus in do vaca ture van lste penningm. moet worden voorzien. De Voorz. uitte een woord van dank voor do werkzaamheden door den heer Heerings in het belang van de vcr- ecniging verricht en sprak do hoop uit, dat de heer Heerings spoedig weer hersteld moge wezen. Een schrijven van de Kamercentrale om het plaatselijk reglement van de Kiesver eeniging in overeenstemming te brengen met een daarbij gaand model reglement, werd goedgekeurd en zal dan ook ter goed keuring worden opgezonden. Uit hefc jaarverslag van den Penningm. bleek dat in het afgoloopen jaar een bedrag van 283.27 was ontvangen en een bedrag van f 190.84 was uitgegeven, zoodat men een batig saldo had van 192.43. Do hec- ren C. Paardekooper en P. van den Berg werden met het nazien van de boeken vn kas van den penningm. belast. Genoeraue heeren verklaarden na onderzoek de boe ken en kas in orde te hebben bevonden. Vervolgens werd het jaarverslag van den secretaris voorgelezen, hetwelk heel goed verzorgd was en een uittroksel gaf van het verhandelde in do vergaderingen van hefc bestuur cn van do leden. De aftredende bestuursleden, t.w. de heer H. A. Allard, lste voorz., mej. P. van den Berg, 2e secretaresse, en de heer G. M. Prins, lste Comm., werden bij acclamatie herkozen. Bij een tweede vrije stemming werd tot penningm. benoemd de heer C. Kraakman. Hefc bestuur stelde voor om nu reeds af gevaardigden te benoemen voor de Cen trale vergaderingen, welke in 1928 zouden worden gehouden. Het bestuur achtte dit geewnscht met hefc oog op de in de meeste gevallen slechte opkomst van dc ledenver gaderingen, welke in het seizoen worden gehouden en tevens om kosten te vermijden De hoer van dor Laan deelde 't stand punt van hot bestuur niet, omdat door de vorming van een partijraad het gewenschb is, dat menschen worden afgevaardigd, die met de te behandelen onderwerpen bekend zijn, hetgeen niet mogelijk is, wanneer men de afgevaardigden reeds nu benoemd. Te vens acht spr. hefc gewenschfc dat de plaat selijke kiesvereeniging in de gelegenheid wordt gesteld om de te behandelen onder werpen te bespreken, opdat de afgevaar digden weten waaraan zij zich hebben te houden. Deze meening word gedeeld door den heer van Stekelenburg. Na eenige discussie werd het voorstel van het bestuur in stemming gebracht. Uit de gehouden stemming bleek dat er 25 st. vóór en 25 st. togen on er 2 blanco waren uitgebracht, zoodat de stemmen staakten. Volgens het reglement was de beslissing nu aan den Voorz., zoodat het voorstel werd aangenomen. Als afgevaardigden wer den benoemd do heeren J. W. J. van .Steke lenburg, C. Boere, P. J. van der Hulst en F. Zwetsloot. Bij de rondvraag verzoekt de heer van Stekelonburg om een schrijven to richten aan den Voorz. van de Kamercentrale, om de vergaderingen zooveel mogelijk op Za terdagmiddag te houden. De Voorz. zegt zulks toe. De heer van der Laan brengt een woord van dank aan de kiezers voor het hem ge schonken vortrouwen, om hem wederom in den gemeenteraad te doen vertegenwoordi gen. Bij dit woord van dank moet hij even wel ook een woord van teleurstelling uit spreken over de wijze, waarop men heeft getracht hem uit dit lichaam te zetten. Op een der vergaderingen van de kiesver eeniging en wel vóór de candidaatstelling heeft spr. er op aangedrongen dat men met eventueele grieven of met een eventueele afkeuring op het beleid en het beheer der gemeente, deze thans ter berde zou bren gen, opdat men in gelegenheid was, om deze te verdedigen. Toen echter hebben slechts enkele er gebruik van gemaakt, doch andere hebben deze grieven en aan merkingen op het beleid der gemeente be sproken op een particulier kantoor. Deze actie had even goed in do kiesvereeniging kunnen beproken worden, daar hiertoe de gelogcnhoid was geboden. .Spr. vond do ge voerde gemconteraadspolitiek niet fair en dringt nogmaals aan ora eventueele grieven tegen de leden of over hot. beleid der ge meente te bespreken in de Kiesvereeniging, opdat de betrokken gemeenteraadsleden zich kunnen verdedigen. Spr. betuigt hier na nogmaals zijn dank, ook mede namens zijn medeleden voor hefc in hen gestelde vertrouwen. Hierna sloot do Voorz. de vergadering, waarna eenige prijzen werden verloot. ST0MPWIJK. Belastingen. De ontvanger der dir. belastingen zal Woensdag 15 Febr. van 10 tot 12 uur in do St.-Gerardus Majel- laschool zitdag houden voor ontvangst van belastinggelden. f 3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7