Jit de Rijnstreek. Academiën ieuws. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT ar waarnemingen verricht in den raor- n van 14 Februari 1928, medegedeeld ior het Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. oogste barometerstand: 773.3 te la Cauna iagste barometerstand: 736.4 te Thors- ven. •rwachting tot den avond van 15 Febr.: Matige tot krachtige tijdelijk afnemen- Westelijke tot Zuidelijke wind. Nevelig zwaar bewolkt. Later wellicht weer gen. Aanvankelijk zachter. LUCHTTEMPERATUUR: *.08 gr. Cr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 5.38 uur tot oensdagmorgen 0.52 uur. Wijziging betreffende art. 10, stelt de orzitter voor dit over te brengen naar 14 huish. rogl. Dit artikel luidt dan: De geldmiddelen van den Bond enz., na b. c. bij te voegen: Welke gelden allereerst dienen ter be- •ijding van do gewone huish. uitgaven n den Bondvervolgens voor aflossing n eventueele schulden, terwijl het saldo u worden aangewend voor al die midde- welke aan het doel van den Bond he rderlijk kunnen zijn. Het aangaan van lancieele verplichtingen of obligo's is al- ;n geoorloofd tot hoogstens het bedrag, larovcr de bond ten tijde der overeen- inist de beschikking heeft. Kap. Mol, geest, adviseur van A'dam, de vergadering moét verlaten en recr Brookman, richtten wederzijds woor- ii van dank aangaande de wedertoetre- van Amsterdam. Voorstel wijz. art. 13 wordt terugeno en. Voorstel 16; aangenomen met de bepa- ig dat jaarlijks de contributie zal wor- Jn betaald. Betreffende de schuldenregeling wordt isloten dat alle vereenigingen vanaf 1 in 1927 hun contributie moeten betalen verdere schuld vervalt. De contributie wordt vastgesteld. Toorzoover niet door reeds genomen be sten de voorgestelde wijzigingen van lam vervallen worden de voorstellen ingenomen. Ten aanzien van bep. 5 ttrdt besloten de voorstellen van het be- uur af te wachten. De volgende algsmeene vergadering zal Haarlem worden gehouden. Hierna sluiting met een dankwoord. SCHAKEN. PhilidoiLeidsch Schaakgan. II. Gisterenavond zijn in het clublokaal van hilidor de drie afgebroken partijen van sn compositiewedstrijd uitgespoeld. uitslag was, dat Dr. J. F. iSirks won in P. J. v. d. Zeeuw, terwijl do partijen de JongW. F. Snieder en G. Schop- en—Jacs. Segaar remise werd on, totaal tslag 6.5—3.5 in het voordeel van L. S. II. De stand in deze groep is thans de vol- inde: aant. pnt. gesp. gew. gel. verl. v.t. Tot. Schaakgen. II 3 2 1 17.3-12.5 4 ïilidor 3 2 1 16 -14 4 isc. Discé IV 2 1 1 11.5- 8.5 3 '8. Sch.cl. III 3 1 1 1 10.5-13.5 3 'assenaar 3 3 8.5-21.5 0 Do twoe nog te spelen partijen van den cdstrijd WassenaarResid. Sch.cl. III en eene partij van den wedstrijd L. S. G. [—Wassenaar zijn in dezen stand als re- lise beschouwd. Op den onderlingen stand is dit bijna iet van invloed. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Aanmerkingen op de notulen. Do vermakelijkheidsbelasting, de hervorming van de nachtwacht en de schrapping der kosten voor bouwpolitie aangehouden. Raad dezer gemeente kwam in 'penbare vergadering bijeen. Voorzitter-: A. J. den Hartog, loco-buv- fcuiecster. Aanwezig alle loden. Na voor- ®&ing van het gebed spreekt de Voorz. erkort navolgend openingswoord uit. De lurgomccstcr is wegens ongesteldheid ver- iuderd de vergadering te leidon. Spr. atib en wensch, dab Z.E.Achtb. spoedig geheel ersteld moge terugkeeren en hoopt dat '28 voor de leden van den Raad veel Oorspoed mag aanbrengen. Voorts hoopt spr., dat de leden mogen Medewerken om in 1923 de bezuiniging zoo vel mogelijk te bevorderen, er aan horin- "erend, dat 4 jaren geleden een saldo aan wezig was van 21000, terwijl dit thans ge- keel anders ie, en dat het belaatingvraag- 'tok thans alle aandacht vraagt. Spr. herinnert er vervolgens aan, dat het ^8fc 12 1/2 jaar geleden is, dat de spoorlijn lsBgs de gemeente geopend werd en dat de stationschef 12 1/2 jaar zijn functie Mier vervult, waarvoor lïij hem hulde rengt. Als voornaamste raadsbesluiten in het afgeloopen jaar memoreert hij de nieuwe regeling voor de noodslachtingen, de wijzi ging van het eloctriciteitscontract met Lei don, het opnieuw fundeoren en rechtzetten van den dorpstoren en herinnert aan de verwisseling van het raadscollege en aan het ingekomen waterleidingrapport. De bevolking vermeerderde met 17 zie len, dank zij het gunstig geboorte-overschot Slechts 22 personen stierven en 114 kinde ren werden geboren; het vertrek overtrof de vestiging met 75 personen. De Raad kwam 6 kceren bijeen~en het Ooilego van B. en W. 25 kceren en behandelde 311 pun- ten. De heer Verhage maakt een opmerking op do notulen, dat niet is genotuleerd zijn aanmerking, dat bij de fundeering van den, dorpstoren de eeno werkman zooveel meer verdiende dan den ander. De Voorz. noemt dit van weinig belang voor notuleering. De heer Stam zegt, dat niet in de notu len uitkomt, dat het verzoek van C. de Wit om bij zijn brug een lamp van de straat verlichting aan te brengen, is aangeboden. Weth. Augustinus zegt^ de. overtuiging te hebben gehad, dat voor inwilliging geen reden was en het verzoek is afgewezen. De heer Verhaar merkt "op, dat De Wit niet eens bij het electricit'eitsnet is aangesloten, waarop de heer Stam antwoordt, dat hij toch ook belasting betaalt. De Voorz. wijst erop, dat het licht uitstraalt tot de brug van C. de Wit en acht dit voldoende, waar op conform besloten .wordt. De heer Stam vraagt naar aanleiding van de notulen of de kosten van den electrici- teitscursus, ten bedrage van 60 voor reke ning komen van de gemeente dan wel van het bedrijf. De Voorts, wijst erop, dat er staat genotuleerd „voor rekening komende van het G. E. B.". De heer Stam meent te weten, dat voor het volgen van den cursus in het dorp destijds 2.50 inleggcld betaald moest worden, doch dat het van sommigen, die het toch wel betalen kunnen, niet ge- eischt is. Do Voorz. zegt, dat de chef-mon- tour een en ander heeft behandeld, wicn hij er naar zal vragen. De heer Breodijk zegt, dat de besprekin gen over de begrooting opvallend kort in de notulen-zijn opgenomen en dat bijzonder hetgeen cloor spr. gezegd is, opzettelijk daaruit is weggelaten. De Voorz. zegt, dat verschillende vragen, in verband met de be grooting bij de mcdedeelingén beantwoord zullen worden cn derhalve thans in de no tulen meer uitvoerig kunnen worden opge nomen. De heer Verhaar vraagt opname van de reeds aangebracht rectificatie, dat hij niet bedoeld heeft voor het onderhoud van de draaiplank met landhoofden van de wed. Valkenet epn gemeentelijke subsidie van 50 per jaar beschikbaar te willen stellen. De heer Splinter vraagt in hoeverre het lichttarief is vastgesteld. Do Voorz. antwoordt, dat dit nog niet vastgesteld is, doch bij.de agenda'aan de orde komt. De notulen worden vervolgens vastge steld. De Voorz. deelt daarna mede, dat de Ged. St. hebben goedgekeurd het raadsbe sluit van 10 November 1926 tot opheffing van het openbaar vervolgonderwijs in deze gemeente. De Voorz. zegt, dat in dc vorige verga- doring het idee is geopperd tót het invoe ren van een vermakelijkheidsbelasting, wat B. en W. zouclen overwegen. Spr. zegt dat aan dit punt weinig aandacht is gewijd, om dat het Dagelijkscho Bestuur van meening is, dat een dergelijke belasting hier niet op haar plaats zou zijn. De opbrengst zou be- trekkelijk weinig zijn en zij zou in hoofd zaak drukken op den minderen stand. De heer Verhaar zegt het idee geopperd te hebben, om met deze inkomsten te dek ken de gratificatiën, welke aan do politie verleend worden. Weth. Augustinus zegt, dat men dergolij- ke belasting toch alleen heffen kan, waar entróo's gevorderd worden, niet ten bate ook van een nuttig doel en dus ook niet wan vereenigingën, welke hun leden een ont spanning verschaffen. De heer Verhaar ziet dit bezwaar niet in. Met een heffing van 10 ets. por persoon zou men kunnen volstaan en wanneer 3 a 4 duizend mensehen aanwezig komen, zijn de kosten, welke spr. op het oog heeft, gedekt. De heer Stam stemt hiermede in, omdat deze menschen in. hoofdzaak van buiten ko men. De hoor Zwart merkt op, dat bij een mu ziekconcours zeker 1000 personen aanwezig komen, die niet betalen en de betalende bezoekers nog geen 2000 aanbrengen. De heer Verhaar zou er tegen zijn der gelijke belasting te heffen in gebouwen, waar het de gemeente niets kost. Spr. noemt echter het Woerdensch Verlaat, waar weinig publiek komt en waar dc ge meente niettemin voor een behoorlijke po litiemacht heeft te zorgen en zegt dat ook in Hoofddorp 10 ets. per persoon wordt ge heven. De heer Stam maakt er een voorstel van in dezen geest een belasting in te voeren, aanvoerende dat deze ook iii Boskoop be staat. Op voorstel van den Voorz. wordt beslo ten dit. punt aan te houden om B. en W. in de gelegenheid te stellen daarop te prae- adviseeren. De Voorz. zegt, dat in de vorige vergade ring andermaal ter sprake is gebracht de draaiplank met landhoofden in het overpad van do wed. Valkenet. Spr. wijst er op, dat bij raadsbesluit van 14 Februari 1919 de eigenares een bijdrage is toegekend van 100 onder voorwaarde, dat plank en land hoofden ten genoege van het gemeentebe stuur zouden hersteld en gedurende de eerstvolgende tien jaren onderhouden wor den en dat ook hot overpad gedurende dien tijd zou moeten voortbestaan. Deze voorwaarden zijn aanvaard en heb bedrag is in ontvangst genomen, zoodat B. en W. meenen, dat het niet op den Weg van de gemeente ligt vóór 14 Februari van het volgend jaar daarin verandering te brengen. Bij schrijven van 18 Augustus van het vorige jaar ïs de eigenares nog op hare verplichtingen gewezen, en herstel heeft ook weer plaats gehad. De Voorz. zegt dan ook te hopen over een jaar nadere maatregelen te kunnen treffen. De hoer Verhaar zegt, dat nadien alweer 3 maal de landhoofden zijn stuk gevaren. De heer Verhage zegt, dat als er een roei boot tegenvaart zc reeds breken zou. De heer Verhaar klaagt er over, dat voor de buitenwijken zoo weinig gevoeld wordt. De Voorz. bestrijdt dit en zegt, dat ernstig getracht is om eenig recht op dit pad te verkrijgen, ware dit gelukt, dan zouden ze ker maatregelen getroffen zijn, doch zonder die rechten gaat het niet aan bijzondere kosten te maken voor plank en landhoofden De heer Breedijk erkent, dat zoolang de overeenkomst van kracht is, men zich daar aan houden moet. En wat die rechten be treft, daar had ook wel aan gedacht mogen worden bij het plaatsen van do lantaarn, welke ƒ70 gekost heeft. Spr. vindt het er ger, dat driemalen dén Raad is toegezegd, dat op bepaalde avonden bij het passeeren van met name genoemde beurtschippers po litietoezicht uitgeoefend zou worden, zon der dat zulks schijnt gebeurt te zijn. De heer Verwer zegt., dat als er niets aan gedaan wordt, men dit jaar er geen gebruik van kan maken. De heer Stam stemt met het gesprokene door den Voorz. in. Over een jaar moet een nieuwe toestand geschapen worden, liefst door aanleg van een gemeenschappelijk pad Grond is er genoeg te koop, zoodat men niet aan een bepaaldo gelegenheid gebon den is. De Voorz. beantwoordt vervolgens een drietal vragen van den heer Breedijk, in de vorige vergadering gestold, naar aanlei ding van de begrooting voor 1928. De Voorz. zegt, dat in de vorige verga dering een onderzoek is toegezegd over het opheffen van den nachtdienst in het dorp, zooals deze thans bestaat en stelt thans namens B. en W. voor, op het voorbeeld van meerdere gemeenten, ook in de omgeving, uit redenen van bezuiniging tot opheffing over te ga.n. De gemeenteveldwachter te Noorden doet thans twee nachten per week dienst aldaar. B, en W. stellen voor dezen dienst uit te breiden tot de geheele ge meente en één nacht per week daaraan toe te voegen voor dezen meerderen dienst een toelage te verlocnen van 50 per jaar en de thans bestaande rijwieltoolage te ver- hoogen met 10. De heer Spinter acht de voorgestelde vergoeding te laag, doch acht dc zaak te in grijpend om daar terstond op te beslissen én stelt voor dit punt aan te houden tot de volgende vergadering, waartoe na eenige besproking besloten wordt. De Voorz. zegt, dat B. en W. in de vori ge vergadering te kennen gaven voorne mens te zijn den post „kosten voor bouw politie" te schrappen, waarvoor in 1927 50 is uitbetaald en in '28 60 is geraamd. Uit dezen post worden bestreden de kosten voor het bouwtoezicht, met welk toezicht de gemeenteopzichter is belast cn waarvoor hij 2.50 ontvangt voor olken bouw, waar voor vergunning vereischt wordt. B. en W. stellen voor'tot schrapping over te gaan. Intusschon kwam een schrijven in van den gemeente-opzichter, dat wordt voorgelezon. Hieruit blijkt, dat deze vergoeding tot eenzelfde bedrag reeds bestaat vanaf 1902, toen de Woningwet tot. uitvoering kwam. Schrapping vindt zijn grond in de overwe ging, dat het opzichters-sakms te hoog wordt geacht, dat in 1925 op het tegenwoor dige peil is gebracht. Schrijver voert aan, dat vóórdion van alle werken en loveran- tiën van eenige beteekenis 5 voor het toezicht gegeven werd, wat in 1925 is afge schaft. Evenmin ontving schrijver vergoe ding voor het nazien van de brandblusch- middelen, van de verloflokalen enz. In 1025 heeft schrijver verhooging gevraagd, om dat 1923 en. 1924 telkens hem een schade had opgeleverd van 350, gerekend naar het loon, dat hij anders als timmermans knecht genoten zou hebben en wijst vervol gens ook op de verantwoordelijkheid aan de functie verbonden, zich bewust steeds zijn plicht to hebben gedaan, niettegen staande hem dit zelfs vijanden heeft be zorgd. De heer Zwart vraagt wat thans het sa laris bedraagt. De Voorz. antwoordt, dat het in 1928 ƒ700 bedraagt. De heer Breedijk meent, dat buiten de wegen wel geen ƒ700 wordt uitgegeven, waar zijft toezicht bij noodig is. De Polder Nieuwkoop betaalt nog minder. _De heer Verhaar zegt, dat de Polder Nieuwkoop 800 betaalt en ziet vaak dat de wegwerker in plaats van den opzichter toezicht houdt. De heer Stam zegt als timmerman te we ten hoe bezwarend het is, de in heb vorig jaar door de Inspectie voorgeschreven toe passing van de Bouwverordening na te le ven. Voor elke verbouwing of nieuwbouw van een loods of schuur moet een bouwaan- vrage met tcckening in dubbel ingediend worden. De heer Breedijk zegt: dit is uitgelokt. Dit ïb zeer onaangenaam. De heer Stam zou nu willen, dat dergelijke aanvragen, als regel per brief konden geschieden cn als regel ook door B. en W. zonder meer wor den afgedaan, zonder dat hiervoor vergoe ding betaalt wordt, terwijl voor nieuw bouw de bestaande toestand bestendigd blijft en maakt hier een voorstel van Dc Voorz. zegt veel voor dit idee te ge voelen. De heer Stam zegt, dat in Boskoop voor elke bouwvergunnig ƒ2.50 betaald moet worden. De hoer Verhage zou dit ook hier willen. De heeren Stam en Augustinus zouclen dit eveneens willen. Do heer Breedijk noemt den toestand, welke hier bestaat, absoluut onrechtvaar dig. Van een paar menschen uit Noorden weet spr. dat men, als men bouwen wil, naar den gemeente-opzichter gaat, hem de teekening laat maken en daar 10 a 15 gul den voor betaalt, want anders wordt zij afgekeurd. De Voorz. zegt, dat dergelijke beschim pingen hier niet te pas komen. Als co heer Breedijk wat tegen den opzichter heeft moet hij een motio van wantrouwen indie nen omkleed met feiten, maar niet een vergadering maar zeggen wat men u-nkt of gehoord heeft. De heer Stam vraagt of een aanvrager beroep heeft op B. en W., als de gemeente opzichter bezwaar maakt tegen een aan vrage in haar geheel of in ondcrdeelen. Weth. Augustinus zegt, dat zulks reeds meermalen is voorgekomen. De hoer Verhage kan zich goed voorstel len, dat een aanvrager, die niet teekenen kan, den opzichter vraagt de teekening te maken. De heer van Leeuwen stelt voor het voorstel van den heer Stam aan te houden. Met 6 tegen 5 stommen wordt hiertoe besloten. Tegen de heoren Stam, Augustinus, Zwart, Koole en Breedijk. (Wordt vervolgd). LEIDEN. Geslaagd: voor het candidaatsexamen rechtsge leerdheid de heer M. Krijger (Den Haag) en mej. O. M. v. Bommel (Oegstgeest). Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. GEMEEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester, mr. A. v. d. Sando Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heer Val- lentgocd. Lorentz herdacht. Bij den aanvang der zitting herdacht de Voorz. het overlijden van prof. Lorentz. Onze gemeente is het terrein geweost van bijna cle geheele werkzaamheid van dezen grooten geleerde, die hier als docent zijn meest schitterende kennis ontplooide. De Leidsche Academie is zoozeer een deel van de stad en de gemeenschap dat al haar wel en wee ook door de gemoente gevoeld wordt. Zoo deelt do gemeente met de aca demie in de trots en dankbaarheid, welke haar bezielt, dat zulk oen groot man een harer ingezetenen was. Met dankbaarheid herdenkt de gemeen te de verdiensten van prof. Lorentz inzake het toezicht op het Middelbaar Onderwijs alszake zijn bemoeiingen voor het genoot schap „Mathesis". Met liefde gedenken talloozen in de Stad dezen volmaakten mensch, dien zij van na bij hebben mogen leeren kennen. Heel do gemeente zal er prijs op stellen de gedachtenis van dezen grooten geleerde levendig te houden. Het college van B. en W. zal den vorm zooken, waarop dit op de meest waardige en treffende wijze zal kunnen geschieden. De gemeenteraadsleden hoorden staande deze herdenkingsrede aan. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich het door ons reeds gepubliceerde adres van den R. IC. Volksbond inzake de woningbouw. Daarna wordt overgeagan tot de behan deling der agenda. lo. Prae-advios op het verzoek van den heer J. B. Meijnen, óm ontslag als Amb tenaar van den Burgerlijken. Stand, uit sluitend belast met het sluiten der huwe lijken. Goedgekeurd. 2o. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, uitsluitend be last. met het sluiten der huwolijkcu. Benoemd wordt de heer T. S. Goslinga. De punten 3 tot en met 14 worden goed gekeurd. LEIDEN. Ondertrouwd: J. Wassenaar jm 25 jaar en M. Schaart jd 20 jaar J. de Haas wedr. 61 jaar cn M. van Rhijn jd. 48 jaar H. J. Wieldcrs jm 22 jaar en J. v. Tongeren jd. 21 jaar J. Stouten jm 27 jaar en A, Brouwer wede. 24 jaar D. Guly jm 23 jaar en P. Smits jd. 18 jaar. DE BLOEMENTENTOONSTELLING IN „Z0MERZ0RG". Bekroningen. Tulpen. Groep A: C. Zoeleman, groole gouden medaille; Vereenigde Cultures, gouden medaille; Gebr. Vreeburg, bronzen medaille. Narcissen. G. Lubbe Thz., Ie prijs kleine gouden medaille; Warnaar en Co. 2e prijs verguld zilveren medaille; Homan on Co. 3e prijs, zilveren medaille; Gcbr. Eggink 4e prijs zilveren medaille; Vereenigde Cul tures 5o prijs bronzen medaille; Frijlink 6o prijs bronzen medaille. Decoratieve inzendingen. Gebr. Eggink le prijs kleine gouden medaille; G. Lubbo Thz. 2e prijs zilveren beker; D. W. Lefeber 3e prijs verguld zilveren medaille; J. Uit- tenboogaard 4e prijs verguld zilveron me daille: Gebr. den Older 5e prijs zilveren medaille; Jos.' Braam 6e prijs bronzen medaille; A. Lefeber 7e prijs bronzen medaille. De beker van het gemeentebestuur van Oegstgeest voor de mooiste inzending uit Oegstgeest is gewonnen door den heer G. Lubbo Thz.; de groote gouden medaille van de Vereeniging voor de mooiste inzending door den heer C. Zocteman. BINNENLAND. ONBEWAAKTE OVERWEG. Door den trein gegrepen en gedood. Uit Winschoten wordt ons gemold: Gis teravond is op den oubewaaktpn overweg te Musselkanaal de arbeider Hatzmann door den trein gegrepen en gedood. De storm in Zuid-Frankrijk. PARIJS, 14 Febr. (V. D.). Do storm in Zuid-Frankrijk is belangrijk in sterkte BIOSCOPEN. City: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor Volwassenen. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenerf Trianon: Niet afgekeurd voor volwassenen toegenomen. In het Rh6ne-dal heeft het treinverkeer groote vertraging ondervon den. In het bosch van Evenos brak brand uit, terwijl de bosclibrand nabij St. Blaise weer aanwakkerde. Het noodweer in Noorwegen. OSLO, 14 Febr. (V. D.). - Uit alle dee- len van Zuid-Noorwegen komen nog be richten binnen over de ernstige schade, die door den storm is aangericht. In een distriot zijn niet minder dan 24 'huizen verwoest. In Ascral heeft een rivier, door dat groote rotsblokken waren neerge stort, haar loop veranderd. Een huis werd overstroomd. Twee personen kwamen hier om het leven- In totaal bedraagt het aan tal dooden minstens 30 en het aantal ver woeste huizen ongeveer 200. Aardbeving bij Messlna. BERLIJN, W Febr. V. D.). Naar uit Napels gemeld wordt heeft in de nabij heid van Mossina in de gemeente Canunia een hevige aardbeving gewoed. Eenige huizen zijn verwoest. Er zijn geen slacht offers. Door lawines overvallen. PARIJS, 14 Febr. (V. D.). - Uit Chara- berry wordt gemeld, dat in Savoye twee ski-loopers door lawines overvallen wer den en gedood. Opnieuw relletjes op Kreta. ATHENE, 14 Febr. (V. D.). - Op het eiland Kreta hebben in verband met de heffing der belastingen opnieuw relletjes plaats, gehad. Men veronderstelt, dat deze worden veroorzaakt door de agitatie van de aanhangers van Pangalos. Het huis van den ontvanger is in brand gestoken. Ook een wereldrecord. MINNEAPOLIS, 14 Febr. (V. D.). Charles Holman heeft een nieuw wereld record op zijn naam gebracht door met een vliegtuig 1093 loopings achter elkaar te maken. liet vorig record van 615 loo pings werd de vorige week gemaakt door Gene 'Shank. "WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM), (Niet officieel). Berlijn f 59.25 Londen 12.1 U/s Now-York 2.48^}^ Pni'jjs. 9.761/" Brussel34.591/Ö Zwitserland 47.79 Milaan 18.15i/2 Madrid42.2(1/., Oslo65.15 Kopcnliagcu 66.50 Stockholm 66.68'/2 "Wocnen84.97 i/a Praag7.36l/2 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De nieuwe week werd op de A'damschtf beurs in opgewekte houding aangevangen. Algemeen heerschte eèn vaste stemming en daarbij vonden op diverse afdoelingen groote omzetten plaats,. Van de industrie ontmoetten do kunstzijde-aane deenlEAD ontmoetten de kunstzijde-aandeelen nieu we vraag en onder groote omzetten plaat sten die zich op oen flink verhoogd niveau. Een groote hoek vormde zich in tabakken, vooral in Dolhi-Batavia ontwikelde zich een drukke affairre, waarbij die tevons een aanzienlijke koerswinst behaalden llubberfondson prijshoudend; A'dam. Rub bers bewogen zich bijna voortdurend in de nabijheid van 300 pet. Suikcrwaarden o pbeschcidcn voot verhandeld, doch op de Petr.-markt golden Kon. een kleinigheid lager. Prol. 4 ROTTERDAM, 14 Febr. Vee. Aanvoer? 174 paarden, 1253 magere runderen, 802 vette runderen, 1907 nuchtere kalveren, 210 vette kalveren, 138 schapen of lamme ren, 76 biggen, 8 bokken of geiten, 65 graskalveren, 13 overloopers. Prijzen per half Kg.: Vette koeien 47.5—50, 4012.5 cn 37.532.5 cent; Ossen 4219, 40—42 en 38 cent, Stieren 42—46, 40 en 36 cent, Kalve ren 87.5—92.5, 75—80 cn 60—05 cent; Prij zen per stuk: Melkkoeien 200—100; Kaïf- koeien 200—400; Stieren 120107; Pin ken 120150; Vaarzen 175225; Werk paarden 200—325; Slachtpaardon 100 200; Hitten 125200; Veulens 80 120; Fokkalveren 1525; Biggen 9—14; Overloopers 16—30; Slachtkalvoren 8 17; Biggen per week 1.201.40; Gras- kalveren 60100b Koeien en ossen ge wone handel, prijzen iets hooger. Slieren tamelijke handel,, prijzen op dezelfde hoog te. KnIvoren redelijke handel, stugge prij zen. Melk- en Kalf koeien rod olijke handel, prijzen als vorige weck. Paarden matige handel, prijzen stalionnair. Nuchtere Fok- en Slachtkalveren zeer stugge handel, tc- rugloopei)do prijzen. Overloopers weinig handel, prijshoudend. Biggen por week flauwe handel, oude prijzen. Grasknl veren minder handel, prijzeu konden moeilijk be dongen worden. BODEGRAVEN, 11 Febr. Kaas. Aan voer 81 partijen Goudsche kaas, waarvan 70 met rijksmerk, zijnde 3495 stuks, we gende 27960 K.G. Met rijksmerk le soort 55—63, idem 2e soort 50—53, zonder rijksmerk 4958. Handel matig. OUDEWATER, 13 Febr. Kaas. Aan voer 6 partijen, tezamen 270 stuks, wegen- do 1350 K.G. Eerste soort Gouda niet r.m, niet genot., id. mindere kwaL 50—53; z. rijksmerk ƒ50. Handel matig. g—i 3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3