SPLMMTER KARPETTEN WEEK Uit de Omgeving. SPORT. Hoewel, toen wij den rondgang maak ten, nog geen namen bijgevoegd waren, behoefde men toch naar de inzending der finna Frijlink niet te raden. De „Welling ton" stond er in volle glorie, omkranst door een uitgelezen collectie andere Narcissen. Zeer uitgebreid is ook de inzending der firma Homan en Co. Narcissen en alles van het fijnste, zooals Sarehedon, Glad stone, Monte Carlo (inc.), Nice (trompet), Pensylva, de schitterende gele trompet Godolphin en nog vele anderen. Een uit gelezen hoekje. De firma Braam en Co. Heemstede, heeft hiernaast een klem plaatsje verovert voor haar llyaointhen. Ergens anders staat van dezelfde firma een mand cranje Grisdelin. Evenals op de tentoonstelling in Lisse heeft de firma D. W. Lefeber en Co. een artistiek verzorgde hoek met in het mid den geplaatst „Daisy Schaefer" als de „gem" van de collectie. Voorts zijn er vertegenwoordigd de gele tulp op lange stoel „Olympiade", Pink Perfection, Gol den Giant en een mooie pan Early Surprise Ook A. Lefeber heeft zijn inzending met tapijten en lint opgesierd. De groote mand met Poetaz „Mignon" toont deze klein- bloemige narcis in volle pracht. Ten slotte zijn er nog enkele kleine in zendingen, een bak rijkbloemige gele trompet narcissen van G. J. van Leeuwen te R'veen en eenige manden met de tulp „Triomphator" van Gebr. Vreeburg to Lisse. De jury, belast met de beoordeeling van alle inzendingen, bestond uit de heeren Th. Hoog Jr., Haarlem, C. Eggink, Voor schoten, Jan Roest, Heemstede, J. F. C. Dikx, Heemstede en Jan Kriest, Leiden. R.-K. Vrouwenbond. "Wij herinneren belangstellenden nog eens dringend aan den feestavond van den R.-K. Vrouwenbond op a.s. Donderdag avond, 8 uur in den Schouwburg. 's Morgens te 7 uur wordt er in de Har- tcbrugskcrk een H. Mis gelezen voor de le vende leden van den Vrouwenbond. Ook hier wordt op aller tegenwoordigheid ge rekend. St. Joseph's Gezellen Vereeniglng. Weer is het jaarlijksch Vastenavondfeest .der Gezellen op de van ouds gebruikelijke wijze ingezet met de plechtige Kerkelijke viering in de St. Lodewijkskerk. Zondag j.l. werd te half zeven door den weleerw. Vice-praeses, Kap. G. J. Kemperman de H. Mis opgedragen tot intentie van de le den en him huisgenooten. De plechtigheid werd op voortreffelijke wijze opgeluisterd door het Zangkoor der Liedertafel, onder leiding van den heer W. Hoogzaad. Dit Koor voerde zeer verdienstelijk de „Missa tertia" van Mich. Halier uit*, maar deed zich ongetwijfeld van z'n beste zijde ken nen bij de vertolking van het Gregoriaansch Officie van Zondag Sexagesima, 'n Spe ciaal compliment voor het prachtig gezon gen Introitus. Zooals men bij de Gezellen Goddank nog gewoon is, waren de leden, van allen leeftijd, in groot aantal opge komen, wat vooral bij de Generale H. Communie treffend aandeed. De Eerw. Vice-praeses had voor deze H. Communie een drievoudige Intentie aanbevolen, n.l. dankzegging voor het zfesjarig Pontificaat van Z. H. den Paus, Smeekgebed om uit komst voor de vervolgde Katholieken in Mexico en bede om vrijwaring van het gemengde huwelijk in de familie der leden. Na de H. Communie zongen allen: „Knielt Christenschaar", waarop aanstonds de lui de dankzegging werd uitgesproken door den Eerw. Vice-praeses, die ijverend voor aller welzijn, levenden en overledenen herdacht cn aan St. Joseph den bloei der vereeniging vurig aanbeval. Te acht uur was heel de feestvierende vereeniging aan het gemeenschappelijk ontbijt geschaard, bij welke „plechtigheid" niemand zich onbetuigd liet. De Eerw. Vice-praeses bracht in zijn bekende „Ontbijt-rede" verschillende be langrijke zaken onder de aandacht der leden: lo. Een aanbeveling aan allen, om in de komende maand van St. Joseph, dien machtigen Patroon bijzonder te vereeren, ofwel op de 7 Zondagen, of op de 7 Woens dagen; 2o. De H. Mis op 19 Maart in de St.. Josephskerk; moge ieder toch z'n best doen, daar aanwezig te zijn; 3o. Aanbeve ling om vooral toch het Jaarboekje goed door te lezen en aldus voor zoover noo- dig den echten geest en het juiste ka rakter der Ivolpings-vereeniging in zich op te nemen; 4o. Dringende aanbeveling om toch het Kolpingsblad trouw en „ge heel" te lezen wie zou 't dan wel le zenals de leden het niet doen? Alsnog werd bekend gemaakt, dat de St. Joseph's Spaarkas op Zondag 4 Maart officieel zal worden heropgericht. Moge men goed begrijpen het groote nut van dergelijke instelling en haar in ruime mate benutten. Gok werd een bijzonder woord gewijd aan de vakorganisatie die een zoo levendig bestanddeel is in het sociale leven. De feestviering werd gisteravond voort gezet met een tooneelavond van Adolf Kolping, die voor het voetlicht bracht: „Wat riet sterven kon". We komen hierop nader terug. Ned. Reisver. afd. Leiden. Gisteravond hield bovengenoemde ver eeniging in de Oranjezalen van „De Har monie" haar 17e jaarvergadering, welke druk bezocht was. Na een hartelijk wel komstwoord van den voorz. werden de notulen gelezen en goedgekeurd, waarna oen circulaire van het hoofdbestuur werd voorgelezen betreffende het orgaan, waar uit bleek, dat alles in het werk wordt ge steld, om de uitgave zco spoedig moge lijk goed geregeld te krijgen. Nadat de voorz. mededecling had gedaan van alles, wat nog op 't program staat, bracht de se cretaris zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de afd. in zeer bloeienden staat ver keert, terwijl het ledental in 1927 met 143 is toegenomen en op 11 Dec. .1116 bedroeg. Het financieel verslag van den penn. sloot in ontvangst en uitgaaf met 1082.47 met een saldo van 416,37. Na rapport van de kascommissie werd de penningm. onder dankzegging gedechargeerd. De af, tredende bestuursleden, dc heeren J. F. Hardeweg, Joh. A. Mooy Gzn. en F. F. Vlieland Jr. werden herbenoemd. Het dagel. bestuur herdacht zijn le lustrum als zoodanig. Er werd door den voorzit ter aan den secretaris en den penningm. een draagpenning als herinnering aange boden, terwijl de voorzitter door de le den werd gehuldigd, waarbij hem een zeer schoone plant werd geschonken. Na verschillende besprekingen van huis- houdclijken aard werd de vergadering te 11 uur gesloten. Diverse spelen, afgewis seld door aangename muziek, hielden al len nog ©enigen tijd bijeen. Agab. Wij herinneren nog even aan de uitvoe ring van A.G.A.B. morgenavond in den Schouwburg. Opgevoerd wordt: In den Mist, blijspel in 3 bedrijven, van J. H. Darnley. Kaarten zijn ook 's avonds aan den Schouwburg te verkrijgen. De slachtoffers van den brand aan de Lammermarkt. De toestand der slachtoffers van den brand in een bovenwoning aan de Lam mermarkt, waarbij een kind van ander half jaar het leven verloor, terwijl twee andere kinderen, benevens de moeder ern stige brandwonden bekwamen, is bevredi gend. De moeder, mej. GaljaardEduard, die in het Elisabethgesticht werd ver pleegd, is weer in staat haar huishou ding te doende twee kinderen verblij ven nog altijd in het Academisch Zieken huis; het knaapje van vier jaar gaat goed vooruit, het zesjarig meisje iets minder, hoewel ook bij haar levensgevaar schijnt geweken. Bij de laatste examens van „L.I.T.E.H." (Leeraen In Talen En Handelscorrespon dentie) slaagden voor Handelscorrespon dentie. Nederlandsch: G. Horrée, Leiden, M. v. Sidderen Maas, Alphen aan den Rijn. Duitsch: A. Sommeling, Leiden, En- gelsch: E. Kooreman, Leiden. Mej. J- v. d. Kreke, Leiden, J. Nagtegaal, Leiden, R. Samson, Alphen a. d. Rijn, G. Guyt, Kat wijk aan Zee. Hedenmorgen had ten stadhuize de openbare verhuring voor drie jaar plaats van de veilingloods aan de Boommarkt. Eenig inschrijfster was de Leidsche Groen- tenveiling „Ons Belang" voor de som van 2000 per jaar. Do 73-jarige vrouw, H. v. Y. uit Oegst- geest, is gistermiddag te 12 uur op de Groote Havenbrug aangereden door een tweewielige melkwagen. Zij kwam te val len, waarbij haar rechterenkel werd ge kneusd. Zij is ter behandeling in het Aca demisch Ziekenhuis opgenomen. Door den caféhouder G. is een fiets ge stald, die onbeheerd voor zijn café was achtergelaten. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. (V ervolg) Landurige algemeens beschou; wingen. Critiek op openbare werken. De begrooting van de gemeenteraad werd door den voorzitter ingezet met het verzoek zich te willen beperken: veel ge volg is daaraan niet gegeven want den meesten tijd der langdurige zitting is be steed aan algemeene beschouwingen. De heer Vermeer zette deze in met een be schouwing over dc laatste verkiezing; bij de benoeming der Wethouders en wat het program der R. K. is. Tusschen de commis sie van onderzoek der begrooting en B. en W. is een conflict ontstaan met het gevolg dat de commissie haar taak heeft neerge legd. Spr. oefende scherpe kritiek uit op den geest van verkankering bij de Pu blieke Werken. Volgens spr. is de tóestand daar onthoudbaar. De heer Fijma sprak over een couranten berichtje inzake hier eventueele bestaande corruptie en een strooibiljet uit de ver kiezingsdagen. Dc heer Klaver betoogde dat de patroons niet goed doen door de arbeiders in den winter gedaan te geven en voorts stelde hij de vraag of de ambtenaren dan wel B. cn W. de begrooting ontwerpen. De heer Loerakker wenschte dat er bij de gemeente economisch gewerkt zou wor den: een politiek debat zooals de heer Vermeer uitgelokt heeft, achtte hij doel loos tenzij de R. K. fractie er toe gedwon gen wordt. De voorzitter beantwoordde de sprekers, het conflict van de commissie met B. en W. werd toegelicht met vermelding van verschillende data, welke moesten bewij zen dat de commissie tijd genoeg had voor 'n onderzoek Te vergaand is het om een ambtenaar als de gemeente-opzichter te diskwalificeeren zooals de heer Vermeer deed: reorganisatie bij de gemeentewer ken is wel noodig. De instelling van een schoolarts zal overwogen worden. Het antwoord van den voorzitter lokte weer nieuwe beschouwin gen uit, met het gevolg dat het laat was vóór de artikelen der begrootiug aan dé orde kwamen. Het cliner van het stembureau op dagen van verkiezing werd afgeschaft. Gevraagd* werd of het politiekorps uitgebreid moet worden. De voorzitter deelde mede dat het po litiebureau verbouwd zal worden. Een post van 2000 voor een tijdelijk' teekenaar werd bestreden maar bleef gehandhaafd. Over een week zal de begrooting verder behandeld worden. Geboren: d. v. S. Hijzelendoorn Oosterom. d. v. G. Timerman—Meris. d. v. H. G. Hopman-Voors. Ondertrouwd: D. Heeseman en A. Rovenhorst, Getrouwd: J. H. Ruigrok en A. Jan sen. J. van der Kaap en J. Ililverda. J. M. J. Braam en M. J. Loenmerse. Overleden: A. Cabooter, wed. van Th. van Mieghem 68 jaar. D. de Jong m. 83 j. HAARLEMMERMEER. Geboren: Maria Catharina d. v. J. >S. P. Braek en A. van der Pouw Kraan. Maria Jenncko d. v. J. M. van de Pol en E. M. Houtkooper. Janna d. v. R. Kis- jes en N. Stadig. Cornelis Arie d. v. H. Baartman en P. Schoonevcld. Johan nes Hendrikus z. v. J. A. Huig en L. A. Holla. Cornelia Apolonia Maria d. v. J. G. Baak en A. J. van der Voorn. Maria Anna d .v. G. van der Veek en A. M. van Munsteren Geertje d. v. J. Maarse en A. Spaargaren Ingetje d. v. C. Schoen makers en G. Peetoom. Overleden: Pieter Zuiver 72 j. geh. met L. van Elederen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. De R.-K. Tooneel ver eeniging „Nut en Genoegen", onderafd. v. den R.-K. Volksbond zal Donderdag haar vastenavond-uitvoering geven. Opge voerd zal worden „Op den kop af", klucht in 3 bedrijven cn „Het dekmanteltje", klucht in één bedrijf. 't Is de laatste uitvoering in dit seizoen bijgevolg een volle zaal, daar mag de vereeniging, dunkt ons, op rekenen. Men zie de advertentie in dit blad. Brand. Aan de R.-K. Pastorie brak gisteren een schoorsteenbrand uit en wel in den keukenschoorsteen. Met een drietal minimaxen en eenige hulpvaardige han den kon de brand worden gebluscht. LISSE. Uitvoering. Zondagavond werd voor een goed bezette zaal het blijspel „De Toog van Mijnheer Pastoor", ontworpen door Pater Servatius van Enschede, op gevoerd in de groote zaal van het Patro naat. Dit stuk, opgevoerd door de Reci- teerafd. van den R. K. Kring uit Haarlem, kwam schitterend tot haar recht en de aanwezigen hebben hartelijk kunnon lachen om de streken van Almire? die zeer goed transformatiespel leverde. Aan alle spelers een woord van dank voor hun prachtig speL Tijdens de pauze werd een taart verloot, welke gewonnen werd door Mej. v. Schooten. De winkel beurs. Het laat zich aan zien, dat het succes der winkelbeurs 1928 die van 1927 nog verre zal overtreffen. Tot heden is het aantal bezoekers de 6000 reeds gepasseerd, terwijl ook de bloemen- stelling zich in een enorme belangstelling heeft mogen verheugen. Geboren Gertruda Anna d. v. P. J. Kors en S. Weyers. Hendrina d. v. A. Koppenaal en F. J. Overwoei. Jacoba Barendina d. v. J. B. J3elder en M. de Vries. Cornelia d. v. C. Yormey en L. A. Rijsdam. KWAK PL. Feestavond L. T. B. De Sint Amaii- dusafdeeling van den L. T. B. alhier hield haar feestavond in café Leenders. Te on geveer 7.30 opende de voorz. deze feest- vergadering en sprak don wensch uit, dat zoowel dames als heeren zich zouden amu seeren. Nu, die wensch is wol in vervul ling gegaan. Een zes-tal leden hadden zich belangloos beschikbaar gesteld dezen avond op te luisteren met hun voordrach ten. Als no. 1 viel al bijzonder in den smaak 't door dit zestal zelf vervaardigde welkomstlied. Maar ook de spanning, 't vaak onbedaarlijk lachen en 't uitbundig applaus bewezen verder in den avond, hoe zeer allen genoten. De tuinders hebben getoond er verstand van te hebben werke lijk gezellig feest te vieren. In de pauze werd er op initiatief van den pastoor een collecte gehouden, ten bate van de L.T.B. bij haar 12 1/2 jarig bestaan. Deze bracht 10 op. Later kwam ook de kapelaan nog op het feest en dat de heeren Geestelijken dezen avond langer bleven dan gewoon lijk bewees wel, dat de stemming uitmun tend was. Toen men ook om een uur huis waarts keerde, waren allen vol lof over de tooneelisten, aan welk zestal dan ook wel een woord van hulde toekomt. Deze feest avond heeft er zoker veel toe bijgedragen om den goeden geest in de vereeniging te houden. TER AAR. Gemeenteraad. De vergadering van den raad is belegd op Donderdag 16 Fe bruari v. m. 9 uur. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd lid M. Hól- scher. 2. Bcëediging nieuw benoemd raads lid. 3. Benoeming Wethouder (vacature Hartveld). 4. Ingekomen stukken. 5. Wijzi ging begrooting 19271928. 6. Aanvulling vrijwillige brandweer. 7. Bepaling maxi mum snelheid voor Motorrijtuigen te Lan- geraar. 8. Vaststelling vergoeding aan bijz. scholen ingevolge art. 104L. O. wet 1920 over het ja'ar 19225. 9. Vaststelling voor schotten aan Bijz. schoolbesturen over 1928. Geboren: Johanna Agatha Maria d. v. G. van Hoorn en A. M. Wouters Wil lem z. v. G. Ivalshoven en M. Heikamp. Gehuwd: J. Vork 47 j. en S. A. Hoo- gej-vorst 32 j. G. Droog 28 j. en I. Voor- douw 21 j. WARMOND. Tooneel. Ten bate van'„Herwonnen Levenskracht" is Zondagavond in Hotel „Stad Rome" een uitvoering gegeven, welke geslaagd mag heetcn. Voor een stampvolle zaal sprak de Egmond een welkomsgroet, waaraan een opwekking tot toetreding in het „Vrijwillig Stuiversfonds" vastknoopte. Opgevoerd werd het groot historisch drama in 5 be drijven „Adelheid, Koningin van Italië"'. Dit spel is onder leiding van den heer Constant Machen een succes geworden door het voortreffelijk spel der dames en tevens door de prachtige cosfcuums en décors. Wij zijn bang namen te noemen, daar wij allen in één adem kunnen noe men. Een bijzonder woord van hulde ver dienen echter de dames mej. H. Versluijs ien M.Machen, als ook mevr. Machen Rotteveel. De grïmeering en het kapwerk was door den lieer Kouwenberg uitstekend verzorgd; de heer A. Hekker verzorgde op gezellige wijze de pianomuziek. De opvoering werd Maandagavond herhaald, eveneens met succes. ZOETERMEER-ZEGWAART. Mandolineclub. Zondagavond gaf de R. K. mandolineclub „Soli Deo Gloria" in de zaal van hotel „De Gouden Leeuw" een goed geslaagde uitvoering onder leiding van den directeur, den heer Gaiser, uit Den Haag. Medewerking werd verleend door eenige leden van de mandolineclub „De Voortrekkers" van Den Haag. Door den kapelaan werd een kort woord van wolkom uitgesproken. Hij constateer de, dat de opkomst, gezien do meer dan ongunstige weersgesteldheid, bevredigend mocht worden genoemd. Hij wenschte ver der de aanwezigen een genoegelijken vas- tenaA'ond en hoopte hen weder te zien bij de uitvoeringen van de R. K. Tooneelver- eeniging, die op Woensdag en Donderdag avond a.s. in café De Jonge Prins" zijn vastgesteld. De uitgevoerde muzieknum mers werden uitstekend vertolkt en moch ten een dankbaar applaus ontvangen. Zoo wel voor directeur als leden was de uit voering een succes. Jammer dat de in de zaal aanwezigen jongeren (tot 20 jaar) tij dens de uitvoering hun gepraat en ge- gichel niet konden laten. Dit is een minder mooie gewoonte. Tusschen de muzieknummers en na af loop daarvan vergaste duo Van Laan van Amsterdam de aanwezigon op gezonden humor. ZOETERMEER-ZEGWAART. Gemeenteraad. Door den burgemees ter dezer gemeente is op Donderdag een gecombineerde raadsvergadering uitge schreven, des avonds 7 uur, ten raadhuize van Zoetermeer. De te behandelen punten zijn: 1. Mededeelingen, 2. Beslissing op het ingediend voorstel tot den bouw van een woning voor het hoofd der gemeenschap pelijke Openbare Lagere School. 3*. Bete gelen speelplaatsen gem. O. L. School; 4. Vrijstelling onderwijs lichamelijke oefe ning; 6. Aanstelling schoolschoonmaak- sters; 6. Benoeming der schoolcommissie. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Uitslagen 12 Februari. le klasse. B Beverwijk: D.E.M.Santpoort 14 Haarlem: T.Y.B.B. 2Concordia 33 Haarlem: R.K.V.Z.India 12 C Sassenheim: Teyl.BI. Zwart 30 Den Haag: S.D.C.Excelsior II 12 2 e klasse. A Heemskerk: A.D.O.Vitesse 62 B Bovenkerk: RodaV.V.Z. 2 40 G Heemstede: H.B.C. 2Yietrix 20 D Den Haag: Gr. Willem 3Westl. 23 E Rotterdam: Geler 2V.G.M. 05 Rotterdam: St. Lodew. ISpart. 2 12 3e klasse. E Stompwijk: S.N.A.V.V.L. 15 R'veen: D.O.S.S.J.C. 2 32 G Den Haag: V.A.P.-S.D.C. 2 4—1 II R'dam: ActivitasSt. Lodewijk 2 150 44 e klasseü A Castricum: Vitesse 3Vios 21 Alkmaar: A.R.C. ?-S.V.W. 1-3 O Volendam: Volendam 3Amsteld. 2 22 E Bennebroek: B.S.M. 2Victrix 2 70 Haarlem: Alliance 2T.Z.B. 2 33 G Sassenheim: Teyl. 3Lisse 4 12 J Den Haag: ValkeniersR.I.A. 3 32 Teijlingen IBlauw-Zwart I 3—0. Zondag is het Teijlingen gelukt de beide puntjes wederom aan zich te behouden, 't Was een slappe vertooning aan de Teijlin- gerlaan, waarin de thuisclub nog wel 't beste deel van 't spel hacl. Al spoedig nam zij de leiding en bleef voortdux-end de ster kere, totdat einde kwam met 30. We mo gen over het resultaat echter tevreden zijn, doch mochten toch wel een betere partij verwachten. Scheidsrechter was de heer P. v. d. Lans, die pl.m. half drie liet begin nen, De elftallen bleken danig gehandi capt, waarbij Blauw-Zwart wel 't grootste aandeel had. Teijlingen trapt af, onder neemt een aanval, waarbij de linksbuiten goed voorzet en een der binnenspelers met een raooien kopbal doelpunt. Dit binnen 1 minuut. Nadien kregen we een eindelooze periode van mat spel, waarbij zooals ge zegd, Teijlingen nog wel het meest praes- teerde. Het was echter niet de vorm van veertien dagen geleden. Het 2e doelpunt van Teijlingen verdient wel vermelding. Deze kwam van den voet van D. Casper, die in z'n eentje den bal ferm opbracht en met oen geweldig schot den doelman over blufte. Het was toen spoedig rusten en de stand was toen 20 in 't voordeel van Teij lingen. Als weer is begonnen denken we een betere partij te zien, want BI. Zw. zet er al les op, om te winnen, 't Is echter van kor ten duur, en we krijgen ook nu weer het zelfde matige spelletje. Het publiek gaat het elftal wat aanmoedigen, hetgeen ook al weinig resultaten afwerpt. Toch weet Teij lingen nog eenmaal te scoren, ditmaal uit een mooien voorzet van Th. Iloogervorst, die dezen middag heel goed op dreef was, waaruit B. Caspers bet 3e doeltje forceer de. Nog even tracht BI. Zw. de eer te red den, doch spoedig kwam het einde. Van te voren hebben gespeeld Teijlingen IIILisse IV, welke wedstrijd werd ge wonnen door Lisse met 21. Hiervan moch ten wij het laatste gedeelte aanschouwen, en we constateerden, dat hier het noodigo enthousiasme bij de spelers wel aanwezig was. R. K. S. V. „D. 0. S." D. O. S. heeft Zondag gespeeld tegen S. J. C. II uit Noordwijk en gewonnen met 3—2. Over het verloop kunnen wij kort zijn, daar het veld te glad was om mooi spel te geven. Als er tien. minuten Katholieke Agenda. LEIDEN. Dinsdag. Feestavond St. Josephgezellen. Dinsdag. Jaarfeest R. K. Volksbond. Stadszaal 8 uur. Woensdag. A. G. A. B., Schouwburg, 8 u. Donderdag. Vrouwenbond „Ons Tooneel", Schouwburg, 8 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. Dinsdag. Voordracht met Film, „Licha melijk gebrekkigen", Foyer, Stads gehoorzaal, 8 uilr. Woensdag. Zitting Adviesbureau voor tuinbouwaangelegenheden, be stuursgebouw „de Eendracht", Lombokstraat, 8 uur. Woensdag. Leidsche Kunstkring voor Allen, Stadsgelioorzaal, 81/4 uur. Vrijdag. „Oon Amore", Stadsgehoorzaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Febr. a.s. tot en met Zondag 19 Febr. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. 4721 gespeeld zijn komt uit een voorzet via den back van S. J. C. voor D. O. S. het eerste doelpunt, welke spoedig gevolgd wordt door het tweede (20). Nu komt S. J. C. goed opzetten en weldra heeft do midvoor succes, als keeper .v Goozen te ver is uitgeloopen (21). Na do rust weet de rechtsbuiten uit een hoekschop voor D. O. S. te scoren (31). Nu is S. J. C. aan de beurt en weet spoedig het not te vinden, welk doelpunt echter niet wordt toegekend wegens buitenspel. Maar S. J. O. geeft het niet op en voor dat het einde daar is maakt de linksbinnen er 32 van. Scheidsrechter Heuzen hield zich stipt aan zijn taak. In de voorhoed© van D. O. S. is wat meer combineeren zeer gewenscht. GYMNASTIEK. Dioc. Haarl. Gymnastiekbond. De jaarvergadering. De 8e algemeene vergadering werd Zondag in Haarlem gehouden. Na een wel komstwoord van den voorzitter werd door den eerw. adviseur een Onze Vader en Weesgegroet gebeden voor Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier, beschermheer der verceni- ging. \ervolgens xïclifc de-voorzitter, de heer- W. de Groot, Den Haag, een woord van dank tot allen, die in het belang van den bond werkzaam waren en uit den wensch, dat men met een gezond optimisme de toekomst in zal gaan en het verleden zal laten rusten. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken zijn reorga nisatie-voorstellen van Amsterdam, waar om de voorzitter wenscht eerst punt elf der agenda te behandelen. De voorstellen van het bestuur luiden: Art. 4. Te laten vervallen de eerste vijf regels en het woordje „voorts" van de zesde regel. Art. 6. Bij te voegen: Uit het bestuur van den turnkring wordt door de jaar- lijksche turnkringvergadering een lid ge kozen als bestuurslid van het Bondsbe- stuur. Art. 11. Bij te voegen:' De voorzitter mag geen lid zijn of worden van een be stuur van een turnkring. Bij het aanvaar den van het voorzittersambt vervallen dus de eventueele bestuursfuncties van een turnkring. Na toelichting van den voorzitter wer den deze voorstellen aangenomen. De Amsterdamsche voorstellen luiden ten aanzien van de statuten: Art. 3 Sub. c. Te wijzigen in: Het geven van advies bij uitvoeriugen en demonstra ties en wedstrijden enz. Art. 10. Dc geldmiddelen van den Bond enz. na sub c. bij te voegen: welke gelden allereerst dienen ter be strijding van de genomen huishoudelijke uitgaven van den Bond, vervolgens voor aflossing van eventueele schulden, ter wijl het saldo kan worden aangewend voor al die middelen, welke aan het doel van den Bond bevorderlijk kunnen zijn. Het aangaan van finaneieele verplich tingen of Obligo's is alleen geoorloofd tot hoogstens liet bedrag waarover do Bond ten tijde der overeenkomst de beschik king heeft. Ten aanzien van het huishoudelijk re glement.: Art. 13. De artikel geheel te doen ver vallen. Art. 16. Dit artikel na wijziging van do daarin genoemde contributie overeenkom stig de nieuwe vaststelling dier bedragen, blijft bestaan tot en met de regel, lui dende: Deze contributiën zijn minima. De verdere alinea's in dit artikel te be ginnen met: Verder dragen de aangeslo ten vereenigingen enz., geheel te doen ver- j vallen. Art. 16. Dit artikel met inachtname van het voorgaande aan te vullen met: De le den genoemd onder sub. a. b. c. en d. zijn tot geen hoogere finaneieele bijdragon verplicht, dan tot heb bedrag van de in dit artikel vastgestelde contributiën. Ten aanzien van do voorgestelde wijzL ging betreffende art. 3 wordt besloten dit over te brengen naar het huish. reglement dopr n.l. aan art. 13 toe te voegen„Deze bondswedstrijden mogen niet eerder wor» den gehouden, dan nadat het financieel# gedeelte is geregeld.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2