Uit de Omgeving. VAN DE STRAAT. Mê*^!!)ew8rRersban3. Vrijdagavond vergaderden de R. K. Me taalbewerkers in het gebouw van den R. K. Volksbond. De vergadering, welke tamelijk goed was bezocht, werd met den Clir. groet geopend en na de gebruikelijke agen dapunten werd door den Secr. het jaar verslag uitgebracht, waarin vooral de aan dacht der leden werd gevraagd voor de propaganda onder de jeugdige metaalbe werkers. Uit het verslag van den lsten penningmeester bleek, dat voor de Bonds- kas de inkomsten en uitgaven hadden be dragen 6259.41 en voor de Afd.-kas 578.43. In het Vaandelfonds was aanwe zig 58.99. De 2de penningmeester deelde mede, dat uit de boudskas aan 34 leden werkloozenuitkeering was verstrekt tot ?en bedrag van 2944, door bemiddeling <an den crisissteun aan 15 leden 2342.70 .m aan reisgeld 175.70. Deze cijfers toon- len de vergadering nog steeds den min- ler gunstigen toestand in de metaalindus trie. De bestuursverkiezing gaf het vol- fend resultaat. Herkozen werden J. van iees, Q. de Graaf en J. P. Ouwerkerk, ge- iozen C. de Groot. i Bij de rondvraag werd er door verschil- enie le lm nogal grnn ,>perd over het min- ler gezellige vergaderlokaal in het ge- jou v van den R. k. Volksbond. Het be duur had echter vroegtijdi een lokaal, "erst schriftelijk daarna mondeling, /angevraagd; het had aan de rook- fclon, waarin men nu moest vergaderen, jeen schuld. i Nadat ook de Adviseur nog had aange- Irongen op een beter vergaderlokaal en de ïandacht had gevestigd op het zoo keurig 'erzorgde weekblad van den bond, volgde ia nog eonige besprekingen sluiting met len Chr. groet. i MUZIEK. N. Z. H. T. M. Onder deze vijf letters wordt verstaan de met veel woorden aangeduide muziek- tfereeniging van het personeel van do Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Maat- ichappijeen groep, de instrumentale iunst liefhebbende mannen, die onder de >actvolle leiding van den directer Renier .'an 't Hoff zich opmaken de kunst e dienen en anderen vermaak te ïchenken. En dat met een ernst die op irijzenswaardige wijze gisterenavond tot liting kwam in een zevental zeer goed ge deelde nummers, die vlot en met muzi- ialen smaak den talrijken hoorderen wer den geschonken. Het was juist de ge- icheveerde vertolking van do marchen die óns trofdat resolute en maatwillige, dat. Je pit er in bracht. In tegenstelling met de Henrietta Ouverture die ons toch bê- sflist hier en daar wel wat te langzaam tfan tempo was. Het was niet hinderlijk, doch de meer exacte omlijning der com positorische bedoelingen dienen toch te kunnen worden onderkend. Overigens kan alle goeds worden ge zegd van deze uitvoering en, als men nu :iog de hier en daar voorkomende onge lijkheid van inzet overwint, zal het geheel daarbij aanmerkelijk aan gedegenheid winnen. De wil is er dan vindt men ge makkelijk den weg. Men had zich de medewerking verzekerd van Het Tooneel, saamgelezen uit perso neel van de H. T. M., onder artistieke lei ding van den heer Th. Bouwmeester. Een fiusie die een voorafbeelding moge zijn van de samenwerking van de zustermaat schappijen, tie N. Z. H. T. M. en de H. T. M. Gespeeld werd „De Kok van het 260e", een blijspel in 3 bedrijven naar het frrnnsch. Het stuk speelt te Nelville tijdens den rooten oorlog en biedt volop gelegenheid an dilettanten hun kunnen te ontplooien. En vooral bleek dat deze dames en hee- ren onder deskundige leiding staan. Er was vlot spel te waardeeren en aan klee- i ding en ensecneering was bijzondere zorg besteed, terwijl de tooneelaankleeding met zorg was gerangschikt. Alles is tot een mooi geheel geworden en den luiden ach bewees, dat het publiek heeft mee- jeleefd met de prijzenswaardige vertol king. Wat ons vooral is opgevallen was Je prettige en ordelijke stemming, die den pinschen avond heeft geheerscht. Hel jorps heeft dan ook met dezen avond een poot succes te boeken en velen aan zich Verplicht. Sp. Piano-recital Jan Srr.etcrlin. De praestaties van den Poolschen pia nist Smeterlin hebben de mensehen bui tengewoon geïnteresseerd. Een bijzonder pianistisch talent was aan het woord. Het programma, dat weos op Smeterlin's lyri- Jcbe romantische geaardheid en behalve jizymanowski's études op: 23 een keur van Chopin werken vermeldde, ving aan net Schubert's „Bes dur Sonate'Deze volmaakt beheerschte techniker lokt en itreelt ontzaggelijk door zijn schijnbaar dille émotie, zijn klagelijke droomteóre sfeer, die zijn pracstatie een bijzondere glans geeft. Zoowel alles wat een klavier virtuoos maar kan verlangen heeft hij. Poëtisch en lyrisch als menigen, hoeft hij <?en techniek die overbluffend is en een zeer bijzonderen aanslag. Dan een fijn muzikale smaak, dio het hom mogelijk maakt, dkt te geven, wat hij wil openba ren. En wat in zijn spelen interesseert, is, hoe hij alles zoo doorgevoerd en even wichtig behcerscht, geheel klankbaar over naast elkaar vermag to plaatsen, con structief zuiver en analystisch verfijnd. In hoofdzaak gebruikt hij twee kleuren in de half of middentinten met daaraan verwan te 8ehakoeringen. Met eigenaardige fleurige muzikaliteit werd Schubert's groote sonate voorge dragen, mooi van stijl en kleur, door een voud en klaarheid van gevoel gedragen. Fraai is de kleurschakeering van links en rechts, do rust, de bezinning met hier en daar een oplevende accentuatie. Verder uitte zich zijn muzikaliteit in zes études van den Russisehen componist Szyma- nowski die vol brille van pareling, techni sche volmaaktheid en beheersching wer den gespeold. Waarlijk deze stukjes mu ziek werden als fijn gesneden beeldjes 3oc'r het kleurrijk en zöo juist geëvenre digd spel van den pianist. De zeer mo derne muziek vond bij de menschen veel bijval en spontaan werd Smeterlin toege juicht. Chopin wordt door hem in de per fectie gespeeld. En, zooals hij den sier kunstenaar, den lyrischen klavierchar meur weergeeft, wekt bewondering. Door en door kent hij Chopin die hem na aan het hart ligt. Hier vonden wij hem het grootst. Hij mag en kan hier alles. Hier is zijn verbeelding zonder eind en over peinst hij de muziek met een toegenegen heid, die hem stil verrukt en zich tot in de subtielste klanken uit. Al moge de uit beelding vast omlijnd staan in de aauvoel- baarhoid van den speler, de meditatieve inmenging is duidelijk waarneembaar en brengt alles tot hoogere schoonheid. Voornaam en kunstzinnig van inzichten speelde hij te beginnen met het „Andante spianato en grande Polonaise brillante" de „Ballade f moll op: 52". „Nocturne g dur die wel zeer bijzonder van uiting was twee mazurka's prachtig van dansrhythme „twee études" en last not least „Ballade de as dur op: 47". Deze vertolkingen brachten hem de grootste successen en de talrijke toehoor ders huldigden met warm enthousiasme den grooten pianist die tot dank hier voor zich opnieuw aan bet klavier zette om een wals van Chopin te spelen. J. K. BIOSCOPEN. Luxor. Een buitengewoon programma, dat al leen reeds om de titels een volle zaal heeft weten te trekken. Ja, 't was gister avond inderdaad vol en met reden. Na een interessante bobsleejacht kregen we den „dollen Ruiter' te zien met Buck Jo nes in de hoofdrol. Een film, tintelend van spannende rennen uit het Wilde Wes ten, bekoorlijk door het amusante spel van een achttal aardige kleuters. Op het tooneel geven de Original Swiers behendige staaltjes spring-acrobatiek te zien en na de pauze draait het groote film werk „Zonsopgang". Dit Fox-product is er een van buitengewone regie en spel. Door slechts drie personen wordt hier een van begin tot einde spannend, somtijds huiveringwekkend spel gespeeld, waar door Janes Gaynor en George O'Brien tot het laatste oogenblik bewondering af dwingen. Naast deze twee eenvoudige boerenmenschen, die rustig en vredig met hun kindje op hun hofstede leven, doemt een slechte vrouw op, de wereldsche vrouw uit de stad, die er in slaagt den eenvoudigen boer in haar netten te ver strikken. Zij zet hem aan zijn vrouw te vermoordenhij rilt van afgrijzen en wil zijn slechte raadgeefster vermoorden, doch zij blijft meester en hij zal zijn plan volvoeren op een boottochtje, waarvoor hij haar uitnoodigt. Hevig is de strijd, die zich dan in hem afspeelt, zijn vrouw be grijpt hem, zij is w?.nhopig en weet ten slotte te vluchten. Vol berouw volgt hij haar, sleept haar door de stad, tracht haar weer gunstig te stemmen door trac- tatiesalles is weer vergeten. Als een gelukkig paar keeren zij met hun bootje weer terugeen storm steekt op, de boot slaat om en in het hevig noodweer zijn beiden aan hun lot overgelaten. Uit geput keert hij weer en met hem trekken talrijke erop uit om de vrouw te zoeken, terwijl de slechte vrouw angstig afwacht op den terugkeer. Het gansche meer wordt afgezocht, doch niets wordt gevon den en terneergeslagen keert hij terug en als dan zijn verleidster bij hem komt, wordt hij met afgrijzen vervuld. Terwijl zijn handen haar keel omknellen, klinkt plotseling een vreugdekreet. Volhardende visschers hebben het meer nogmaals af gezocht, de vrouw gevonden en uitgeput wordt zij het huisje binnengedragen. Doch, het leven keert terug en langzaam rijst de zon aan den horizon weer op. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De begrootingen De dure wa terleiding en het grinnekende na geslacht. Vrijdagmiddag hield de Raad dezer Ge meente een openbare vergadering te 1.45 uur. Tegenwoordig alle leden. De Raad wordt gepresideerd door wethouder J. H. M. Balvers. Deze begint met mede te dee- len, dat tot zijn spijt, de Burgemeester om gezondheidsredonen, deze vergadering niet kan presideeren, weshalve aan hem de leiding is opgedragen. Spr. vraagt de me dewerking der leden bij het afwerken van deze belangrijke agenda, waarop aangege ven staat: Begrooting voor het dienstjaar 1928. Met genoegen constateert spr. dat 1927 voor Hillegom een gelukkig jaar get weest is, bijzonder voor het hoofdbedrijf en hoopt, dat 1928 dit ook moge zijn. Spr. herdacht den overleden Commissaris der Koningin. De notulen worden goedgekeurd. De in gekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Voorloopig vaststelling gemeentereke ning over 1926. De voorzitter dankt de des betreffende commissie, waarna de reke ning voorloopig wordt vastgesteld. Vaststelling begrooting waterbedrijf 1928. De heer Fijma wil strengere maatre gelen voor verplichte aansluiting. Hij acht het zoo een onbillijkheid jegens de aange slotenen en acht na berekening der com missie den tijd gekomen, om tot verlaging van den prijs over te gaan. Spr. vindt het verslag van het bedrijf mooi, maarkeen zin is hem opgevallen, dat met eerbied te ruggedacht wordt aan do voorzichtigheid der commmissie in 1914, om de plannen niet voort te zetten. Toen kostte de stich ting 163.000, nu heeft zo f 400.000 meer gekost. Wie dat leest denkt aan. de Chi- neezen van het Westen; spr. wil die zin schrappen. De h'eer Klaver wil die onbillijkheid van den heer Fijma bestrijden; we kunnen de zaken ook omdraaien. We scheppen ook 'n onbillijkheid tegenover die menschen, die goed water hebben en geen waterleiding wenschten. Dat deze waterleiding ƒ400.000 meer gekost heeft, trekt spr. in twijfel; dit is een geheel andere opzet, veel uitgebrei der en over de geneele gemeente, omdat Hillegom in dien tijd heel wat moderner is geworden. De heer Vooren kan zich een beetje aantrekken, wat daar gezegd is, maar het gaat niet aan, uit een openingsrede een zin t'e schrappen. Wat daar staat is niet vatbaar voor discussies en de zin kan niet geschrapt worden. De heer Fijma: Het nageslacht zal om dien zin lachen. Wethouder De Vreugd is het met den heer Klaver eens; in dien tijd werd op pri mitieve wijze getracht, in enkele straten een drinkwatervoorziening aan te bren gen, later is de uitbreiding ter sprake ge bracht en dat is goed gezien. Laten we de electriciteit als voorbeeld nemen; ge leidelijk sluit alles aan. Laten we erken nen, dat we heel wijs gedaan hebben, over al buizen aan te leggen, we zijn er nu voor jaren af. De heer Van der Schoot merkt op, dat z. i. het bedrag van 163.000 niet geheel juist geweest is. De materialen werden al heel gauw viermaal zoo duur. Na nog eenige discussie wordt de be grooting goedgekeurd. Vaststelling begrooting gasbedrijf 1928. De concept-begrooting wordt aangenomen. Vaststelling begrooting der gemeente dienst 1928. Begonnen wordt met de algemeene be schouwingen. Bloembollencultuur. De herdenking van het 50-jarig bestaan. Vrijdagavond hield de afd. Hillegom der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een le denvergadering in Hotel Sistermans. De opkomst was slechts matig. Bij de ingek. stukken wordt het schrijven voorgelezen van het afdeelingsbestuur aan de gemeen te, inzake de werklooze bloemistknechts en het antwoord van B. en W. Nog is ingekomen een schrijven van het Hoofdbestuur, uitnoodigend de afdeelin- gen, om een geschenk beschikbaar te stel len' voor de aankleeding van het nieuwe gebouw. De heer F. Rijnveld wil een paar treurwilgen geven (gelach). De voorzitter meent, dat wij reeds een aanzienlijk ge schenk gaven in de aanbieding van 100.000 voor het nieuwe gebouw, indi rect zijn wij de initiatiefnemers en heeft Haarlem ons nagevolgd. Laten nu de af- cleelingen, die zoo geijverd hebben om het gebouw in Haarlem te krijgen eens toonen, wat ze er voor over hebben. Het schrijven wordt voor kennisgeving aange nomen. Het jaarverslag van den secr. gaf aan, dat de afd. 408 leden telt en 22 lid-leerlin gen, dat 5 vergaderingen werden gehouden met belangrijke besprekingen en veel me dewerking van de leden werd ontvangen. Het eindigt met den wensch dat de Alg. Ver. eens minder kostbaar worde. De peningm. bracht verslag uit; de uit gaven hadden bedragen 464.63, terwijl in kas is 1127.05. Voor de Alg. Verg. zal een voorstel in gediend worden, waarbij bepaald wordt, dat ieder besluit, dat niet uitgevoerd is binnen 5 jaar nadat het genomen is, op nieuw moet worden herzien en bekrach tigd en anders vervalt. Besloten werd, zich tot de Kamer van Koophandel te wenden om door haar te verkrijgen, dat de stoomtram verandert wordt in tractordienst. Waar de voorz. van Bloembollencultuur ook voorz. der Ka mer is, hoopt men op aanneming, daar de stoom hoogst gevaarlijk is. Hierna komt in bespreking: herdenking van het 50-jarig bestaan der afdeeling op 4 Februari 1929. Voorgelezen worden en kele notulen der eerste vergaderingen, vijftig jaar geleden, die zeer interessant zijn. Besloten wordt tot een feestelijke her denking. Het bestuur heeft gedacht aan een vroegbloeitentoonstelling, vooral van Hyacinthen, een vollegrondstentoon- stelling en een bloemencorso. Voor de vroegbloeitentoonstelling werd gewezen op een geschikte zaal. Het meest geschikt achtte men de voormalige St. Josephkerk, als de meeste ruimte biedende. Aan het bestuur werd machtiging verleend, deze zaak nader uit te werken en op de volgen de vergadering met nadere plannen t$ komen. Hierna werd deze zeer geanimeer de vergadering gesloten. ALKEMADE. Geboren Wilhelmus Johannes, zoon van Antonie Raaphorst en Johanna Helena Kitselaar Anna, dochter van Johannes Petrus van den Broek en Johanna Maria Borst Cornelis- Anton Justinus, zoon van Dirk Klees en Hendrika Neeltje van Nieuwkoop. a Getrouwd j Cornelis Wilhelmus Ho- genboom jm. oud 24 jaar met Barb era Johanna de Koning jd oud 22 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren Maria Catharina, dochter van J. S. P. Braek en A. van der Pouw Kraan Maria Jenneke dochter van J. M. van de Pol en E. M. Houtkooper Janna dochter van R. Kisjes en N. Stadig Cornelis Arie d. v. H. Baartman en P. Schooneveld Johannes Hendrikus, zoon van J. A. Huig en L. A. Holla Cornelia Apolonia Maria, dochter van J. G. Baak en A. J. van der Voorn Maria Anna, dochter van G. van der Veek en A. M. van Munsteren Geertje, dochter van J. Maarse en A. Spaargaren Ingetje, doch ter van C. Schoenmakers en G. Poetoom. Overleden Pieter Zuiver 72 "'jaar geh. met L. van Elderen. N00RDWIJK. Geboren: Eirkje, dochter van Th. Vink on G. Langmuur v nv, dochter van H. v. d. Haak en E Matthea Johanna, dochtf i1*- Ver- De reddende engel. Zij steeg omhoog als een welriekende wolk, van het trottoir in de tram. Als een zonsopgang was zij, toen zij bin nentrad; stralend, fier en vol beweeglijk- heid. Het burgermannetje op leeftijd schoof eerbiedig een beetje op zij, om ruimte te ronken, ofschoon de tram nagenoeg leeg was. Zij was in één woord een verschijning, die zelfs den conducteur imponeerde. Tegenover passagiers als 't burgerman netje was hij altijd gemoedelijk. „Eén re- ceppie, vader!" was z'n gewone aardigheid als hij het kaartje afscheurde en z'n dub beltje incasseerde. Maar voor dit geval werkte hij zich op tot de hoogste beleefd heid, waartoe hij, als tramconducteur zijn de, in staat was. Hij tikte aan z'n pet. „Asteblief, dame". De dame knikte en opende haar taschje met een keurig „geganteerde" hand. De zoekende vingers doken diep tot op den bodem en kwamen weer boven.met é&a cent. Een aromatisch zakdoekje werd terzijde gelegd. Weer doken de vingers en weer kwam één cent naar boven. Nu ontlastte de dame het taschje van laan en M. Verzaal Cornelis Franciscus zoon van L. P. v. d. We ij den en J. Vink Petronella Maria, dochter van J. Noor- dermeer en E. Duivenvoorden Gerar- dus Theodonis en Jacobus Adrianus, zoon van Th. Oostdam en P. G. Warmerdam. Getrouwd: J. Korbee 19 jaar en L. Duijndam 18 jaar A. Cramer 25 Jaar en A. van Oudbroekhuijzen 24 jaar W. Th. Snelders 26 jaar en A. M. M. Taskin 27 jaar. R0EL0FARENDSVEEN. Patronaatsfeest. Onder de vele feestavonden, die in den Vastenavondtijd in ons dorp georganiseerd worden, neemt die van het Patronaat steeds een eere plaats in. Ook gisterenavond is dit weer eens gebleken. De jongens van het patro naat, him ouders, de commissieleden met hun dames en de geestelijke en wereldlijke autoriteiten vulden de Pancratiuszaal tot in haar uiterste hoeken. Als no. 1 van het programma werd het Vaandellied gezon gen en geholpen door het aanwezige strijkorkest, daverde het lied der jongens door de zaal. Daarna heette de directeur van het patronaat, de weleerw. Heer We ber, allen van harte welkom en maakte meteen van de gelegenheid gebruik, om de ouders een en ander in verband met hun jongens onder het oog te brongen. Hierna kwam bet glanspunt van den avond, de opvoering van het tooneelspel „Weer geknipt", 't Is eon spel in 5 be drijven, vol geest en humor, afwisselend in de hoogste mate, maar tevens een spel waar veel tooneelkunst voor veieiseht wordt en dus lang niet gemakkelijk weer te geven. Gelukkig bezit de tooneelclub der patronaatsjongens in Cor Bouwmees ter een voortreffelijke tooneelspeler, die dan ook de hoofdrol vervulde en als van zelf met zoo'n voorbeeld voor oogen, wa ren de anderen aangespoord om ook hun beste beentje vooruit te zetten en alle schroom en verlegenheid te vergeten. We hebben dan ook genoten van dit echte jongensspel. Het gaat over twee boeven, die het hun gevangenbewaarder lastig maken, die een echte goedbloed is en te vens niet afkeerig is van een glaasje bier. Op zekeren dag weten de twee boeven te ontsnappen, maar nè, heel veel avonturen komen ze weder in de gevangenis terecht bij denzelfden bewaarder, die zij weder te pakken nemen. De bewaarder wordt we gens bedrog ook in de gevangenis gewor pen, doch de boeven weten hem weder in zijn eer te herstellen, waardoor zij tevens verzekerd zijn van betere kost te ontvan gen. Dit is de zeer korte inhoud van wat opgevoerd werd. Hartelijk is er gelachen en geducht werd er na elk bedrijf geklapt, hetgeen een bewijs was hoezeer aller spel in den smaak viel. Tusschen de bedrijven door werden 2 taarten verloot tot bestrij ding der gemaakte onkosten, terwijl onder de patronaatsjongens een gratis verloting van aardige snuisterijen als cigaretten, pijpen, aschbakken enz. werd gehouden. Aan het slot van den avond het was intusschen reeds na middernacht dank te de Directeur allereerst den heer C. M. Yesseur, die, zooals ieder begrijpen zal, een kolossaal moeilijke taak gehad heeft, om een dergelijk stuk de jongens in te pompen en hun zoover te brengen, dat ze het tot aller tevredenheid hebben kun nen opvoeren. Verder dankte de spreker de tooneelisten; de ouders en verdere genoodigden voor de getoonde belangstel ling in het jeugdwerk en wenschte ten slotte allen een goeden nacht. ST0MPWIJK. Kiesvereeniging. Donderdagavond hield de R.-K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" haar jaarvergadering. De voorz. geeft zijn tevredenheid te kennen over de zeer goede opkomst en heet de aanwezige leden, zoowel dames als hee- ren welkom, in het bijzonder den Pastoor en den Kapelaan. Hij brengt een woord van hulde aan de leden der R.-K. Kies vereeniging, dat zij het vorige jaar zoo goed zijn opgekomen bij de stemming voor de Provinciale Staten en den gemeente raad. Verder wenscht bij de drie gemeen teraadsleden geluk, namelijk de weth. W. de Groot, J. C. v. d. Bosch en W. Hooge- veen en hoopte dat zij onder Gods zegen nog vele jaren de belangen van de ge meente, in het bijzonder van de buurt schap Stompwijlc, zouden behartigen. Spr. dankte zijn medebestuursleden en ook de leden der Propagandaclub voor hun ijver en vele moeite het vorige jaar betoond tijdens de verkiezingen. Daarna werd het jaarverslag door den secr. gelezen, dat onder dankzegging door den voorzitter werd geteekend. Ook de re kening van den nieuwen penningmeester een z'akspiegeltje en weer stak tusschen da „geganteerde" vingers één cent. M Een poederdoosje, een bos sleutels, eeii kammetje in étui en een flaconnetje wer- den gevoegd bij de uitstalling op de bank naast haar en weer grabbelden de vingers naar losse centen. Het geduld van den conducteur zakte iü even snel tempo als zijn beleefdheid. „Keert 'm maar ommes, juffrouw" advi seerde hij. Maar hoe de nerveuse vingers ook in het taschje rondgrabbelden, zij brachten niet meer naar boven dan de somma van 8 losse centen. „Ik ken 't er nie voor doen, juffie", ver klaarde de conducteur. De dame imponeerde hem nu heelemaal niet meer. Hulpeloos en angstig keek zij hem aan. Doch wat zat het burgermannetje opeens zoo gejaagd in z'n vestzakje te frie melen, terwijl zijn wangen zich tooiden met een gloeiend purper? j Hij veerde op en bood met een sierlijk heid, welke men niet achter hem gezocht zou hebben, de dame twee kleffe centen aan. „Tja, zei hij, ik ben nou om zoo te zeg gen uwes reddende engel". De conducteur trok harcl aan de bel. „Hier is je halte, vader, 't Wordt tijd dat je d'ruit komp was keurig in orde en sloot met een batig saldo van 46.10. Daarna volgde de ver kiezing van twee bestuursleden. Aange zien er maar een lijst was ingekomen liep cle verkiezing vlug van stapel. De bespreking van het reglement kwam na eenige nadere toelichtingen van den Pastoor ook tot haar recht; het reglement ligt veertien dagen ter inzage bij den se cretaris. Bij de rondvraag werd er door den heer C. v. Leeuwen geklaagd over de zwaar belaste en snelrijdende auto's, wel ke vraag door weth. de Groot zoo goed mogelijk werd beantwoord. Ook werd een voldoend antwoord gegeven op een vraag, betreffende de noodslachtingen. Door het gemeenteraadslid J. C. v. d. Bosch werd nog verslag uitgebracht over de groote toename van het gasgebruik in het buurtschap Stompwijk en een woord van lof gesproken over den directeur. Door den voorzitter werd nog verzocht aan de leden van den gemeenteraad, aan gezien de Stompwijkscheweg in een zeer slechten staat verkeert, om dien weg in de buurtschap te voorzien met grind. Daar na volgde een verloting, waaraan door 146 leden werd deelgenomen, en de sluiting op de gebruikelijke wijze. SASSENHEIM. Patronaatsfeest. De Patronaatsjon gens hebben Woensdag en Donderdag een uitvoering gegeven; eerst voor de ouders en donateurs en een tweede avond voor donateurs en belangstellenden, De eerw, directeur opende dezen avond met 'n kor te speech over het nut van het Patronaat, en verzoekt daarvoor aller medewerking van de ouaers en donateurs. Spr. wees op het gevaar, dat de jongens beloopen op den leeftijd als zij de school verlaten om het maatschappelijk leven in te gaan. Daarom spoorde hij de jongens aan, trouw, de bijeenkomsten te bezoeken. Na dit openingswoord werd het scherm opgehaald en ten tooneele opgevoerd het spel in drie bedrijven „De Held van de H. Eucharistie". Het zou ons te ver voeren in den breede uit te wijden over alle spelers. Echter kan niet worden nagelaten de twee jongens, de kleine prins en zijn vader, de clou van den avond vormend, 'n pluim op den hoed te steken voor hun uitmuntende rolvertolking. In het bijzon der komt een woord van lof toe aan de re gisseur, den heer Mondriaan, die alle jon gens op de goede plaats wist te zetten. Dat zij succes hebben behaald, bleek uit het daverend applaus, wat hun na elk be drijf ten deel viel. Het slot van het stuk mag als af worden beschouwd. Kostumee ring den décor droegen zeer tot het wel slagen bij. Na de pauze werd een komisch stukje opgevoerd „Wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in". Door den Pastoor werd een woord van dank gebracht aan den directeur en den heer Mondriaan, die de jongens met zulk een groot geduld iets moois hadden led- ren opvoeren. Vervolgens werd het woord gevoerd door den hoofdonderwijzer, den heer Mat- ze, die zich gedrongen gevoelde iets te zeggen over het patronaatswerk, waarbij hij in de eerste plaats dank bracht aan de geestelijkheid. Tot slot sprak de eerw. Kapelaan Van Gastol en dankte de aanwezigen voor do groote opkomst. Ook dankte hij den heer Mondriaan voor diens moeite en bood als blijk van erkentelijkheid een bloemenmand aan. Hierna ging men voldaan huiswaarts. VOORSCHOTEN. Kiesvereeniging. De R. K. Kies vereeniging „Voorschoten" vergaderde on der leiding van den voorzitter, den heer G. Schipper, in het R. K. Vereenigings- gebouw alhier. Deze vergadering was uit stekend bezet. Na opening door den Voorz. las de secretaris het jaarverslag) memoreerende de verschillende feiten van het afgeloopen vereenigingsjaar. Het leden tal bedraagt heden 508. Uit het jaarver slag van den penningm. bleek, dat de in komsten in 1927 hebben bedragen de som van 169.70 en de uitgaven 271.40, al dus een nadeelig saldo groot 101.70. Het batig saldo van vorige jaren bedroeg f 193.79, zoodat de vereeniging heden in kas heeft 92.09. Tot afgevaardigde naar cle Kamer-Centrale werd benoemd de heer J. J. Smit en tot plaatsvervanger Th. A. Lamboo, en naar de vergadering van den Statenkieskring de heer J. A. Mens en tot plaatsvervanger P. van der Werf. Tot be stuurslid (vac. Mej. M. van Geest, aftr. en niet herkiesbaar) werd gekozen Mej. N. van Geest. Daarna verleende de voorzit ter het woord aan den heer W. Mooyman, lid van de Prov. Staten, die als spreker optrad en als onderwerp behandeldei

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6