uier trevüüs erfenis. KERKNIEUWS. BINNENLAND. STADSNIEUWS. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT." MAANDAG 13 FEBRUARI 1928 f PATER F. I. A. VOGEL, f 'Aalmoezenier bij de Lombo'- editie. Op 81-jarigen leeftijd is in het B. K. Zie kenhuis te 's-Gravenhage overleden de geereerw. pater F. I. A. Vogel S.J. Pater Vogel werd te Amsterdam gebo ren. In 1877 werd hij te Maastricht tot pries ter gewijd. Hij vertrok daarop naar Indië om zich aan het missiewerk te wijden. Toen de Lombok-expeditie werd uitge zonden trok pater Vogel mede als aalmoe zenier. Hij maakte den geheelen tocht me de. Na afloop van den veldtocht moest hij om gezondheidsredenen naar Nederland terugkeeren. Hij werd in Groningen met parochialen arbeid belast. Den 4en September 1927 werd met groo- fen luister zijn gouden priesterfeest ge tierd. Pater Vogel was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Hij droeg ook het Lombokkruis. Wij komen morgen uitvoeriger op het leven van dezen verdienstelijken priester terug. 'een cultuurgeschiedenis van DE PERS. De Internationale Perstentoonstelling te Keulen. Begin Mei wordt in Keulen de interna tionale tentoonstelling geopend, die de wording van het wereld-persstelsel zal la ten zien en met de cultuurgeschiedenis Van de Pers, de cultuurgeschiedenis van de menschheid. De „Pressa" zal de ontwikke ling van de pers in haar afzonderlijke pha- len toonen en hiermee tegelijk de econo mische en cultureele situatie van de ver schillende tijdperken. De weg, die de krant heeft genomen, sedert 6000 voor phr. tot aan de moderne grootsteedsche pers, wordt hier levendig voorgesteld, do weg, die over rook en vuur seinen. India- fien-pijpen, steentekens, boden, rondtrek kende zangers, ridders, studenten, liedjes zangers, geschreven kranten, naar de ro tatiedrukpers van onze dagen leidt. Alle musea zenden hun beste exemplaren, die hiermee verband houden, naar Keulen. De Generaal-directeur der „Pressa", Dr. Esch, heeft zich geuit over het internatio nale karakter van deze tentoonstelling en rei o.a.: De grootste beteekenis der pers ligt in haar internationaliteit. Het spreekt voor de kracht van de gedachte, die de grondslag is van deze tentoonstelling, dat, ondanks den korten tijd, die ter beschik king is, een deelname van het buitenland is verzekerd, zooals wel nooit tevoren op een Duitsche tentoonstelling het geval is geweest. Deze deelname baseert niet al ten op de actieve belangstelling van bui- ;enlandsche vakkringen, maar op het in zicht van ambtswege, dat de „Pressa" van groote beteekenis is voor de samenwer king der volkeren. De onderhandelingen met het buiten land zijn nog niet geheel ten einde. De ambtelijke deelname aan de „Pressa" is sloor de regeeringen van de volgende sta ten toegezegd: België, Estland, Frank rijk, Letland, Litauen, Luxemburg, Noor wegen, Oostenrijk, Polen, Portugal, Bus- land, Spanje, Turkije, Hongarije, Zweden ?n Zwitserland. Deze staten hebben een regeerings-commissaris benoemd resp. de benoeming toegezegd en bijna alle hebben ie voorzitters van hun comité's naar Keu len gezonden en de bijzonderheden van lun tentoonstellingen reeds bepaald. Het pers-wezen in Engeland wordt georgani seerd door het verbond van Engelsche pouranten-uitgevers, (hiertoe behooren de nieeste Engelsche kranten), met deelname der Engelsche regeering. Verder doen mee, de Engelsche eigenaars van tijd schriften, industrie en de groote provincie pers. Met Bulgarije, Denemarken, Egypte, Finland, Holland, Joegoslavië, Roemenië pn Tsjechoslowakije zijn de onderhandelin gen bijna afgeloopen. Van de overzeelan- den zullen de Vereenigde Staten een in drukwekkende show bieden. Behalve de groote kranten, zal ook de Amerikaanscho machine-industrie hier aan meedoen. De FEUILLETON. Uit hel Engelsch van JOSEPH HOCKING Vertaald door Carla Simons. Ik denk niet alleen aan me zelf, be- lon ze, een dag na nieuwe teleurstellin gen, het is niet alleen om wat ik mijn vader beloofde. Het is ook om jou. Je moet je om mij niet bezorgd ma ken, Mary. Maar er zijn al drie jaar van de vijf voorbij, en ik ben geen stap verder dan op den dag van je komst. Ik zal ervan ster ven. Sterven? riep Nancy verschrikt uit, praat toch geen onzin I Jij wordt hon derd jaar! Als het me maar zou lukken! Maar ik voel me ellendig en doodziek. In dezen tijd was Nancy hard aan het *erk op de fabriek van Slïawcross. In de- twee jaar waren de eigenaars, afschoon fe nog geen fortuin hadden gemaakt, alge- teen bekend geworden om hun smaakvol- ie patronen en ontwerpen. Volgens over Jenkomst hing Nancy's salaris af van de kikomsten van de fabriek en had zij, ot- tehoon die inkomsten nog niet overweldi gend waren, toch een flink inkomen. tHet was een gelukkige dag tooi jjeide partijen toen we het contract tee kenden, zei Mr. Shawcross op een dag. We er niet slecht bij gevaren. Zeker niet, antwoordde het meisje Zuid-Amerikaansche staten zullen met Spanje samen aaneengesloten optreden. Afzonderlijke tentoonstellingen zullen Ar gentinië en Mexico inrichten. Ten slotte zullen een Chineesche en een Japanscne show het beeld van het internationale pers-wezen voltooien. Enkele weken geleden heeft in opdracht van den Volkenbond een vertegenwoordi ger van de informatie-afdeeling in Keulen vertoefd, en verklaard, dat men princi pieel bereid is aan de tentoonstelling deel te nemen. Met den Volkenbond tezamen wil het instituut voor geestelijke samen werking in Parijs een tentoonstelling in richten. De buitenlandsche staten maken ook reeds voorbereidingen dat hun vak kringen en het groote publiek Keulen kun nen bezoeken. In verband met de beteekenis der „Pressa" heeft men ook internationale congressen naar Keulen geroepen, meer dan 200 zijn er reeds toegezegd. Bijzonder te vermelden zijn: Federation Internatio nale des Journalistes, Reclame-congres, Internationale Vrouwenweek, Internatio nale Christelijke persdaging van de Stoclc- holmsche wereldconferentie, Internatio naal Instituut voor geestelijke samenwer king. Andere zijn in voorbereiding, o.a. een Internationaal uitgevers-congres. DE PORTI-VERLAGING. We vestigen er nog eens de aandacht op, dat de porti-verlaging van brieven en briefkaarten niet voor het binnen- landsche verkeer g.eldt. JUSTITIE EN GASCORRUPTIE. Het justitieel onderzoek is, zooals ge meld, thans zoo ver gevorderd, dat bij de verschillende rechtbanken de instructies tegen de betrokken .directeuren en ambte naren aan gasfabrieken is geopend. Gevraagd wordt op welken grond de in- sturcties worden gevoerd. De instructie wordt in het algemeen gevoerd op grond van artikel 362 van het Wetboek van Strafrecht, luidende: De ambtenaar, die giften of beloften aanneemt, wetende, dat zij hem gedaan worden om hem te bewegen, om zonder daardoor in strijd met zijn plicht te han delen, in zijn bediening iets te doen of na te laten, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste 300. Is de gift aangenomen zoo, dat de ambtenaar daar door in -strijd met zijn plicht moet hande len, dan stijgt de straf tot ten hoogste vier jaar gevangenisstraf. GEEN GESCHENKEN VOOR AMBTENAREN! Hoogstens een portret, sigaar, kopje koffie e.d. Bij ministerieele resolutie is, zoo lezen wij in de A.R.K.A., het volgende bepaald: Aan ambtenaren zal geen toestemming worden verleend tot het aanvaarden anders dan bij het verlaten van den dienst bij vertrek naar elders, of bij het verlee- nen van hulp bij rampen, ongevalen of dergelijke van belooningen, geschenken of gunstbewijzen, zij het ook als blijk van waardeering of als aandenken, zelfs van buiten de administratie staanden met wie de ambtenaar als zoodanig in aanraking komt. Voor het aanvaarden van bloemen, por tretten of photografieën, welke geen of slechts geringe materieele waarde heb ben, is geen vergunning noodig, evenmin als voor het aannemen van bijvoorbeeld een sigaar, een sigaret of een kop koffie, indien het een of ander den ambtenaar bij zijn ambtelijke verrichtingen uit be leefdheid wordt aangeboden. Het bovenstaande is mede van toepas sing ten aanzien van personen in zijde- lingschen staatsdienst. Uit de kledingindustrie. Geen overeenstemming verkregen. Zaterdagmiddag is een conferentie ge houden op het departement van Arbeid tusschen den Bijksbemiddelaar mr, S. de Vries Czn. en de werkgevers- en werkne mersbonden in de kledingindustrie, waar bij het dreigende conflict werd bespro ken. Men is echter niet tot een overeen stemming gekomen. Zeker niet! Weet u wel, dat u meer verdient dan een van de andere ontwer pers in Leeds? Ik misgim het u niet, maar dit jaar krijgt u zevenhonderd pond, dat is lang niet mis. Hij liad gelijk. Zeven honderd pond was een schitterend inkomen, vooral voor een meisje, maar het was veel minder dan waarop ze had gehoopt. Ze wist dat ze op deze manier nooit in staat zou zijn om Trevanion Court terug te koopen; drie jaar waren al voorbij en ze voelde zich mismoedig worden. Toen gebeurde er iets vreeselijks. Nancy had meenen op te merken, dat Mary Jud- son den laatsten tijd weer wat beter was. Over een paar weken, zei Nancy te gen haar, gaan we opnieuw naar Corn wall, dat zal je goed doen, Mary. Ik zou het heerlijk vinden, antwoord de ze, maar ik ga niet weg voor ik heb volbracht wat ik mijn vader heb beloofd. Kindjelief, zei ze, voor ze dien avond naar bed ging, ik weet heel zeker, dat ik morgen om dezen tijd het geheim ge vonden heb. Waarom? Heb je er een voorgevoel van? Niet alleen een voorgevoel; ik ben ervan overtuigd. Ik voel, dat de waarheid morgen geopenbaard zal zijn. Dat zou heerlijk zijn, nietwaar? Nancy keek haar bevreemd aan; er was een eigenaardige gloed in Mary's oogen. Ik zou er zoo blij om zijn, fluisterde de vrouw, dan zou -je hartewensch ten minste worden vervuld. Daar heb ik het meeste naar verlangd. Het zal heerlijk zijn, Mary. VEERTIG JAAR VINCENTIAAN. P. J. Dingjan. Zooals wij Zaterdag in ons blad meldden herdacht gisteren de heer P. J. Dingjan het feit, dat hij veertig jaren lang als lid der Maria-conferentie de christelijke charitas beoefend heeft. Gisterenmoigen om half acht werd in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart de H. Mis ter intentie van den jubilaris op gedragen, waarbij tegenwoordig waren de familieleden en de medeleden van den ju bilaris alsook de leden van den Bijzonde ren Raad, die allen ter H. Tafel naderden. Na de H. Mis werd de jubilaris naar het Vincentiusgebouw op de Hooglandsche Kerkgracht gereden, waar hem en zijn fa milie door de gezamenlijke leden der Ma ria-conferentie een feestelijk ontbijt werd aangeboden. Hier werd de jubilaris door verschillen de heeren toegesproken, die allen hem hul de brachten voor zijn trouw vervulde plich ten in dienst der R. K. Charitas. Eenige cadeuax werden den jubilaris aangeboden, o.a. een rookstandaard en een penteekening in lijst, vervaardigd door een der Vincentianen en voorstellende in em bleem en woord het veertigjarig lidmaat schap van den jubilaris. In hartelijke bewoordingen dankte de heer Dingjan voor de hem gebrachte hulde. Van twee tot vier uur was er gelegen heid den jubilaris in diens wonning geluk te wenschen, waarvan een zeer druk ge bruik werd gemaakt. Talrijke bloemstukken en telegrammen mocht de jubilaris ontvangen, o.a. een tele gram van den voorzitter van den algemee- nen Raad Jhr. van Fisenne. Van vele zijden ook van die der ar men is den jubilaris een hartelijke deel neming geworden en is zijn veertigjarig ju bileum op waardige wijze herdacht. Eond van Melkveehouders. De Kring Leiden van den R.-K. Bond van Melkveehouders hield Zaterdagmid dag in café-restaurant „De Burcht" een spoedeïschende vergadering. De heer Noordman opent de vergade ring met den Chr. Groet en heet de aan wezigen welkom. In korte trekken wijst spreker op den toestand in het algemeen in het veehou- dersbedrijf. Hij wijst op de zeer slechte prijzen der zuivedproducten in het begin van het jaar tot September; daarna kwam een kleine opleving in de prijzen. De melkprijzen in de zomerperiode waren ge middeld een cent lager dan het vorig jaar. Verder wijst hij op de moeilijkhe den van export van zuivedproducten. Enge land met zijn beschermende rechten be moeilijkt ons zeer, t.qrwijl anderzijds de vrije invoer van Argéiitijnsch vleesch vrij doorgaat. De samenwerking met den neutralen bond is altijd de meest aangename geweest. Verder zijn spreker klachten ter oore gekomen dat het bestuur van den Kring wel wat autocratisch optrad zonder de le den in kennis te stellen van de desbetref fende regelingen met den melkhandel. Hij is gaarne bereid meer contact te hebben met de leden en vraagt daartoe de volle medewerking der afdeelingen. De notulen worden voorgelezen en goed gekeurd. De voorzitter doet daarna eenige mede- deelingen uit een vergadering van den Kring Den Haag dat Zuid-Holland niet voldoende in het Hoofdbestuur is verte genwoordigd. Ook hij voelt deze bezwa ren en hij hoopt, dat bij eerstvolgende ver kiezingen dit kan worden herzien terwijl tevens de alg. vergadering niet aan een bepaalde plaats moet zijn gebonden. Besloten wordt aan te dringen op ge lijke vertegenwoordiging in het hoofdbe stuur en dit reglementair vast te leggen. Tenslotte wijst de voorzitter op de ge volgen van de reorganisatie van den L. T. B. Thans zijn alle boeren onder een vak bond n.l. den Boerenbond ingedeeld zoo dat in de laatste bijeenkomst van het be stuur van den R.-K. Bond v. Melkveehou ders werd besloten, dat de kringen waar een onderlinge band noodzakelijk is bij- Ja, het zal gebeuren. Geef me nog een kus, Nancy. Nancy kuste haar nogmaals en wilde de kamer toen uitgaan, maar Mary hield haar vast. Je bent zooveel voor me geweest, Nancy, zei ze liefkoozend, sinds den dag dat je bij mij bent gekomen is het leven voor me veranderd. Ik was een zure oude vrouw die maar voor een ding scheen te leven. Niet dat ik rijk wilde worden, voegde ze er haastig aan toe, ik had niets anders lief dan de nagedach tenis van mijn. vader en ik wilde den menschen bewijzen, dat hij de grootste man van Leeds geweest was. Ik was oud vóór mijn tijd, toen ben jij gekomen met je lief, hartelijk gezicht en je hebt me op nieuw jong gemaakt. Ik houd van je kindje. Ik houd ook van jou, Mary. Werkelijk? vroeg ze gelukkig, daar ben ik zoo blij om. Goeden nacht, lieve ling. Morgen zal ik weten waarnaar ik zoo lang heb gezocht, en dan zul je gelukkig worden. Wat doet ze vreemd, dacht Nancy, wat zou er aan de hand zijn? Maar omdat ze oververmoeid was, sliep ze direct in en werd pas wakker toen er iemand hard op de deur bonsde. Miss Trevanion! Miss Trevanion! Kom gauw! Is er iets gebeurd? vroeg het meisje slaperig. Iets vreeselijks. Kom gauw! Ze vloog naar de deur en zag Sarah El len staan, doodsbleek van angst. W-t is er? vroeg ze bang. eduu zonder contact met elkaar zullen houden. Het jaarverslag werd met applaus aangenomen, terwijl de voorzitter een overzicht gaf der prijswijziging der melk- gedurende het afgeloopen jaar. De voordeelen van organisatie wordt nogmaals duidelijk naar voren gebracht, wanneer men in aanmerking neemt dat juist de organisaties gemiddeld de melk prijs een cent hooger houden, dan wan neer er geen organisaties zijn. Herkozen werd in het Kringbestuur den heer A. J. Verkleij uit Sassenheim, te vens werd in de plaats van J. H. Straat hof die wegens vertrek had bedankt geko zen de heer L. A. Jacobs uit Hazers- woude. Voorstel van den secr. van Baar, die als secretaris wenschte te bedanken. De vergadering wenschte het ontslag niet te aanvaarden en drong aan om aan te blijven, teneinde de gewone werkzaam heden te blijven verrichten. De heer van Baar gaat ten slotte hiermede accoord. Hierna volgde een bespreking over den melkprijs wegens het besluit van den Landbouw om den melkprijs in de filialen te verlagen met 2 cent. Dit beteekent een openlijken strijd van den Landbouw met den melkhandel zelf. De vrees bestaat dat dit zijn terugslag zal hebben op den inkoopprijs der melk. Voorstellen dien aangaande zijn reeds gedaan, doch nog zijn geen definitieve besluiten genomen. De heer Paardekooper te Zoeterwoude dringt aan op betere voorbereiding van de oproep der alg. vergaderingen; dit heeft z.i. te wenschen overgelaten. Hij dringt op krachtig protest aan tegen de maatregelen van den Landbouw. De voorzitter wijsct op het feit, dat aan leiding tot deze spoedvergadering hebben gegeven. De handel heeft besloten met ingang van 12 Febr. de axpremie in te trekken. De vergadering besluit geen genoegen te nemen met deze handelwijze en hierte gen te protesteeren. Op zeer korten termijn zal een confe rentie worden gehouden waar een nieuwe regeling zal worden besproken. Besloten wordt meerdere alg. ver gaderingen te houden waar de leden zelf hun houding kunnen bepalen. De heer Verkley wijst op eenige zinnen uit het verslag van de controlevereenigin- gen waaruit blijkt het groote verschil van opbrengst per koe. De grootste op brengst per koe was 4790 K.G. melk, ter wijl de laagste melkopbrengst was 2700 K.G. Hij dringt ten sterkste aan op aanslui ting aan fok- en controle-vereenigingen. Verspreiding van kennis over dt electriciteit. Dezer dagen werd ten Raadhuize eene bespreking gehouden met den organiha- tor van de paedagogische campagne ter verspreiding van kennis over de electri citeit. Evenals in vele andere plaatsen zal ook in Leiden een propagandadag worden ge houden. Verscheiden gemeentebesturen uit deze omgeving, onderwijsautoriteiten en verdere belanghebbenden zullen wor den uitgenoodigd. Op dien dag zal den genoodigden het leermateriaal (schoolpla ten, -boekjes en demonstratietoestellen) worden geloond. Verder zullen zij kun nen bijwonen de vertooning van de film „Van kolen tot electriciteit" alsmede een proefles, welke aan kinderen uit het 6de leerjaar van eene Leidsche school zal wor den gegeven door den heer C. L. van Ba len, directeur der Kweekschood voor On derwijzers en Onderwijzeressen te Amster dam. Door B. en W. van Delft is aan den heer J. H. van der Blij, aannemer alhier, opgedragen de bouw van 44 woningen aan de Raamstraat aldaar, voor 88.765. (Her plaatst). De nationale bloemententoonstelling van de afdeeling Oegstgeest en Omstre ken van de Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur, die gehouden wordt van 14 tot 17 Februari in „Zomerzorg" zal mor genmiddag om halfdrie officieel geopend worden. Miss Judson, stamelde dë wouw. Is ze ziek? Ze is gestorven, was het antwoord. Het duurde geruimen tijd voor Nancy een woord kon uitbrengen. Het nieuws kwam zoo plotseling dat ze heelemaal ver doofd was. Eenige uren geleden had ze nog met haar zitten praten en plannen maken, en nu, plotseling, was het ontzet tende gebeurd. Dood! Gestorven! riep het meisje uit. Maar dat is onmogelijk! Maar het is zoo! Ik klopte drie keer op de deur en toen ik geen antwoord kreeg ben ik naar binnen gegaan. Ze moet in den slaap zijn gestorven, want ik dacht eerst dat ze nog sliep Ik durf niet te komen, zei het meisje aarzelend. Wat moet ik dan doen, vroeg Sarah Ellen. Vlieg direct naar den dokter, mis schien dat Er is niets meer aan te doen, ant woordde de vrouw. Ze was den laat sten tijd onder behandeling van een dok ter Dat heeft ze me nooit verteld. Dat weet ik. Ze wilde u niet ongerust maken. Telefoneer hem toch maar direct. Nancy kleedde zich aan als in een droom. Ze kon het zich nog niet reali- seeren. Ze herinnerde zich de woorden van Mary den vorigen avond: Morgen zal ik het geheim weten. Zou ze een voorge voel hebben gehad? Ze hoorde Sarah Ellen aan de tele foon met den dokter spreken en bijna zon- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 14 Febr. Hilversum, 1060'M. 12.Politieber. 12.302.Lunchmuziek door het Radio- Trio. 3.ï.t- Knipcursus door Mevr. de Leeuwv. Rees. 6.7.15 Dinermuziek door het Radio- Trio. 7.15—7.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politieber. 8.Populair concert met medew. van het U.D.M. „De Rembrandtzangers", Dir. Hendrik Altink. Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. 8.459.15 Carnevalscauserie door Piet van den Muggelheuvel (Nico de Rooy), Burgemeester van Oeteldonck en deszelfs watervrije moerassen. 9.15 Voortzetting concert. 10.20 Persber. 10.30 Voortzetting concert. Huizen, 1840 M. (N a 6 u u r 1950 M.) 6.6.30 Dinermuziek. K.R.O. 6.307.Esperantoles. 7.7.30 K.R.O. Engelsche les. 7.308.K.R.O. Cursus kerklatijn door Leo Speet. 8.K.R.O. Uitzending vanuit Sittard u. d. groote zaal v. h. Missiehuis Francis- cus Solanus. St. Josephsharmonie. Jon genskoor v. h. Missiehuis „Franciscus Sola nus". Mannenkoor „Concordia". P. Tissen, tenor. Bella Palla, sopraan. Hr. Celissen, bas. H. Peters, voordrachtkunstenaar. J. Könings, piano. Bede door den burgemeester Coendersj] „Sittard in het verleden en heden". Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Pianokwartet. 12.202.20 A. Cave sextet en solisten. 2.50 Muziekles. 3.35 Muziek. 3.40 Fransche les. 4.10 Concert. 42.0 Orkestconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkest concert. 5.20 Boekbespreking. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonconcert. 7.20 Actueele causerie. 7.35 Beethoven's pianovariaties. 7.45 Lezing: The age of the despots. 8.05 Vaudeville. Solistenconcert. 8.20 Lezing: Has farming a future. 8.50 Werken van Perc, Garratt. J. Blea5 dale, sopraan- P. Garratt, piano. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsber. 10.„Bardell r. Pickwick", tooneelr spel. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.50 Concert „Ars Musoca", koor en or kest. L a n g e n b e r g, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35 Koorconcert door de M. G. V. „K61- ner Liederkranz E.V." 9.40 Sluiten. T Königswusterhauseff, 1B50 M. (Z e e s e n). 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.50 Vroolijke avond. Balalaika-orkest zang. 9.35—10.20 Heruitzending van buiten? landsche stations met causerie van Dr. Leithauser. Hamburg, 395 M. 3.35 Kamermuziek. 5.20 Walsmuziek. 7.20 Orkestconcert. 8.50 Pianocompesites van Rob. Schu* mann. 10.50—11.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 7.35 Orkestconcert. 10.0510.35 Dansmuziek. der te weten wat ze deed gifig ze de slaap kamer van Mary binnen. Sarah Ellen had gelijk gehad! Het leek of ze in diepen slaap was. Haar gezicht was kalm en vredig en een glimlach lag om haar lippen. Nancy stond er als ver steend bij. Welke gedachten waren door Mary's geest gegaan in het uur van haar dood? Had ze haar vader, den ouden Amos Judson, teruggezien, die haar toe lachte uit een land waar geen verdriet i6? Ze dacht eraan dat Mary dien avond zoo vreemd-hartelijk was geweest. Gewoon lijk was ze koel, liet ze haar gevoelens weinig blijken, maar een paar keer had ze herhaald: Geef me nog een zoen, meisje, en had Nancy teeder tegen zich aangedrukt. Dat moest een diepere Be teekenis hebben gehad! Nancy snikte hevig. Ze had zich sterk" aan Mary gehecht en voelde dat het leven zonder haar afschuwelijk eenzaam zou zijn. Ze bedacht ook dat het een van Mary's liefste wenschen was geweest dat zij het oude huis weer zou bezitten en her innerde zich met dankbaarheid dat Mary gezegd had dat zij de laatste drie jaar de zon in haar leven had gebracht. Het mys terie van den dood greep het meisje aan. Eenige uren geleden leefde haar vriendin nog, maakte ze plannen, tintelden haar oogen; nu was alles voorbij.... voor eeu wig. (Wordt vorvolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5