Laatste Berichten Telegrammen. lyjarktberichtenT* BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT tar waarnemingen verricht in den mor- m van 13 Februari 1928, medegedeeld tor het Kon, Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. oogste Barometerst.: 770.8 te la Coruna. tagste Barometerst.: 736.2 te Isafjord. 'crwachting tot den avond van 14 Febr.: Matige tot krachtige tijdelijk wellicht jrmachtige Zuidelijke tot Westelijke nd, betrokken met regen, later opkla- 1. Aanvankelijk zachter. LUCHTTEMPERATUUR: )S gr. Cr. :h zeer veel motoren en rijwielen be nden, alsmede een partij benzine, moes- n ontruimd worden. De bovenverdieping andde geheel uit. Het huis heeft zeer el waterschade geleden. Verzekering kt de schade. De oorzaak moet gezocht irden in het niet goed functioneeren van schoorsteen. GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester, mr. A. v. d. inde Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heer Val- ntgoed. Lorentz herdacht. Bij den aanvang der zitting herdacht de oorz. het overlijden van prof. Lorentz. nze gemeente is het terrein geweest van jna de geheele werkzaamheid van dezen ooten geleerde, die hier als docent zijn eest schitterende kennis ontplooide. De lidsche Academie is zoozeer een deel van stad en de gemeenschap dat al haar wel wee ook door de gemeente gevoeld ordt. Zoo deelt de gemeente met de aea- •mie in de trots en dankbaarheid, welke ar bezielt, dat zulk een groot man een trer ingezetenen was. Met dankbaarheid herdenkt de gemeen de verdiensten van prof. Lorentz inzake t toezicht op het Middelbaar Onderwijs zijn bemoeiingen voor het genoot- aap „Mathesis". Alet liefde gedenken talloozen in de stad izen volmaakten mensch, dien zij van na- hebben mogen leeren kennen. Heel de gemeente zal er prijs op stellen gedachtenis van dezen grooten geleorde rendig te houden. Het college van B. en W. zal den vorm eken, waarop dit op de meest waardige treffende wijze zal kunnen geschieden. De gemeenteraadsleden hoorden staande :ze herdenkingsrede aan. Onder de Ingekomen Stukken bevindt ch het door ons reeds gepubliceerde Ires van den R. K. Volksbond inzake de oningbouw. Daarna wordt overgeagan tot de behan- 3)ing der agenda. lo. Prae-advies op het verzoek van den ier J. B. Meijncn, om ontslag als Amb- naar van den Burgerlijken Stand, uit- ïitend belast met het sluiten der huwe- ien. Goedgekeurd. 2o. Benoeming van een Ambtenaar van Burgerlijken Stand, uitsluitend be st met hot sluiten der huwelijken. Benoemd wordt de heer T. S. Goslinga. De punten 3 tot en met 14 worden goed- ikeurd. 15o. Herstemming over het nader prae- Ivies op hot verzoek van de Leidsche itoen-Maatschappij voorheen de Heyder Co., om vergunning tot het maken van n verbindingsbrug van hare fabriek aan Heerengracht naar die in de Looiers- raat. Bij de herstemming over dit voorstel ordt het, na heropening van de discus- es, met 18 tegen 14 stemmen aangenomen len vorigen keer was de stemming 16-16). (Wordt vervolgd). PROF. MR. W. VAN DER VLUGT. Een algemeen in den lande en ook daar laten hoog geacht rechtsgeleerde en be- efenaar van de wijsbegeerte van het scht-, Prof. Mr. W. van der Vlugt, oud-lid er Tweede Kamer, hoopt Maandag 12 taart zijn 75sten geboortedag te vieren. Prof. Mr. Willem van der Vlugt werd Maart 1853 te Haarlem geboren, stil eerde in de rechten aan de Leidsche Uni- ersiteit en promoveerde aldaar tot doctor 1 de rechtswetenschap den 25stcn Sep- mber 1379 op een proefschrift, getiteld: )e rechtsstaat volgens de leer van Rudolf "eist (deel I)." Zoowel de voortreffelijke eigenschappen, lc hij reeds als student aan den dag leg al» de inhoud en de verdediging van 'Jr' proefschrift, waren de oorzaak, dat hij ■t'ls eenige dagen na zijn promotie, op 5-jarigen leeftijd, werd benoemd tot hogleeraar aan de Leidsche Universiteit onderwijs te geven in de encyclopaedic jtor rechtsgeleerdheid en de wijsbegeerte v. |et recht. Zijn onderwijs kenmerkte zich ®oor een groote helderheid en voor de tal ken, die zijn colleges volgden, waren ei®> omdat zij daar steeds een juweeltje etijl en welsprekendheid te hooren kregen, een dubbel genot. Want aan zijn groote kennis paarde Prof. van der Vlugt een welsprekendheid, waarin maar weini gen hem konden evenaren. Zijn stof op het gebied van de encyclopaedie van het recht was verdeeld over een cursus van vijf ja ren, waarin hij achtereenvolgens de histo rische ontwikkeling schetste van het staats recht-, strafrecht, privaatrecht, enz. telken jare zich tot een dezer onderdeelen van het recht bepalende. Daaraan ging ieder jaar een inleiding vooraf, waarin hij de ontwikkeling van de verschillende maat schappelijke stelsels en theorieën, alles in verband met het recht, schetste en aan een critische beschouwing onderwierp. Voor wie door een bepaalde omstandig heid een college mocht verzuimen, was zulks geen groot bezwaar, omdat Pref. van der Vlugt "telkens, voor zijn onderwerp ver der te behandelen, steeds een kort résumé gaf van de stof, op zijn vorig college be sproken. Behalve dat Van der Vlugt zich aan de studie van het recht wijdde, toonde hij veel belangstelling voor het maatschappe lijk leven. Reeds vroeg deed hij zich ken nen als een man van grooten socialen zin, getuige het belangrijk aandeel, dat hij heeft gehad aan de oprichting van een volksleeszaal in 1892 op de Haarlemmer straat alhier, waarvan hij verschillende jaren bestuurslid was, evenals wijlen Prof. H. L. Drucker en Prof. Lorentz, die van deze leeszaal voorzitter was. Dit was echter niet het eenige, dat hij voor de geestelijke verheffing van de Leidsche bevolking, meer speciaal de fa brieksarbeiders, heeft gedaan. Hij toonde zich een groot voorstander van het Toyn- bee-werk, dat hij krachtig heeft helpen bevorderen. Hiervan getuigt de stichting, tezamen met Prof. Drucker, van het Leid sche Volkshuis in 1899, een stichting, waar aan door beiden veel geld is ten koste ge legd en die in den loop der jaren, eerst on der leiding van Mej. Knappert, daarna onder die van Mej. Füncke en thans onder die van Mej. Ruth, voor de minder bedeel de bevolking van Leiden een zegen ia ge weest. In de Negentiger jaren bewoog Prof. van der Vlugt zich ook op politiek gebied. In December 1902 werd hij, na herstem ming, tot lid van de Tweede Kamer geko zen. Uit den tijd, dat bij van de Tweede Kamer deel uitmaakte, is vooral bekend zijn rede tegen het door minister Kuyper voorgestelde ontwerp tot toekenning van het jus promovendi aan de Vrije Univer siteit. Zijn optreden bleef niet beperkt tot het nationaal politiek terrein. Reeds voor dat hij hieraan'daadwerkelijk deelnam, trad hij krachtig in woord en geschrift op tegen de onderdrukking van de kleine naties. °?r.a^ bekend is zijn ijveren voor de her krijging der onafhankelijkheid van Finland, welk land hij zelf heeft bezocht. In 1900 zag van zijn hand een brochure liet licht: „Het conflict van Finland van uit juridisch oogpunt bezien", en in 1909 het geschrift: „Een nieuw Russisch-Finsch conflict". In den Transvaal-oorlog schreef hij zijn bij talrijken nog bekende brochure: „Trans vaal contra Groot Brittannië", welke was bedoeld als een toelichting tot het Neder- landsche adres aan de volkeren van Groot Brittannië. Ook in de kwestie der Alands-eilanden liet hij zich niet onbetuigd, getuige zijn onder dezen titel verschenen geschrift in 1921. „De wetenschap der gerechtigheid", zoo luidde het onderwerp van de rede waar mede Prof. van der Vlugt den 14den Januari 1880 het hoogleeraarsambt aan- •vaardde. Van an der Vlugt kan niet an ders worden gezegd, dan dat hij de begin selen der gerechtigheid, in deze rede neer gelegd en besproken, steeds getrouw is ge bleven, en dat hij, waar hiervoor ook maar aanleiding was, voor de gerechtigheid in de bres is gesprongen. Hiervan getuigen ook zijn zooeven aangehaalde geschriften. Tot 1907 is Prof. Van der Vlugt lid der Tweede Kamer gebleven, toen hij aftrad, om zich aan zijn studie te kunnen blijven wijden. Tal van artikelen op het gebied van het recht en op velerlei ander gebied zijn van zijn hand verschenen, o.a. in het „Rechtsge leerd Magazijn het „Weekblad van het Recht", „De Gids" enz. Ook was hij tal van jaren voorzitter van de Vereeniging voor Wijsbegeerte des Rechts, waarvan hij tevens een der oprich ters is geweest. Den 17den September 1923 moest liij we gens het bereiken van den 70-jarigen leef tijd aftreden. Op zijn afscheidscollege, den lsten Juni 1923, is ondubbelzinnig geble ken, welk een groote sympathie zijn r.mbt- genooten, leerlingen en oud-leerlingen voor Prof. van der Vlugt koesterden. Ook de toenmalige minister van onder wijs, Dr. de Visser, behoorde tot degenen, die bij dit afscheidscollege van hun groote bewondering jegens Prof. van der Vlugt de den blijken. Den kaatsten tijd laat echter de gezond heidstoestand van Prof. van der Vlugt eenigermate te wenschen. Nadat hij in het Diaconessenhuis een operatie had ondergaan en zoo goed als hersteld deze inrichting had kunnen verla ten, is hij eenige weken geleden opnieuw in het Diaconessenhuis opgenomen, waar hij andermaal is geopereerd. De berichten blij ven echter gunstig luiden en er bestaat ge gronde hoop op een volledig herstel, zoodat de hoogleeraar zijn 75sten verjaardag ver moedelijk in den huiselijken kring zal kun nen doorbrengen. Doch ook van andere zijden zal het hem op dezen dag ongetwijfeld niet aan blijken van sympathie ontbreken. Het overlijden van prof. Lorentz. De rector-magnificus der Leidsche Uni versiteit ontving talrijke bewijzen van deel neming in het onherstelbaar verlies, c!at Leiden geleden heeft door Lorentz' he'en- gaan, zoo van de universiteit van Parijs en van Pavia, van de natuurphilosophische faculteit te Praag van het Permanente Hof van Int. Justitio in Den Haag, van de faculteit der technische wetenschap te Bandoeng. INGEZONDEN MED,EDEEL1NG. Schrijnende Handen jK" na de wasch verzacht en geneest men spoedig met PUFOL 7^ Gouden huwelijksfeest. Vandaag herdenkt het echtpaar Willem van Weeren en G'atharina Tegelaar w o nende 3e Havcrstraat 95, zijn gouden hu welijksfeest. De bruidegom, die 70 jaar is, mag zich nog in een uitstekende gezond heid verheugen, ondanks hij een leven van lang werken achter den rug heeft. Zoo was hij 44 jaar werkzaam als kolenyerzor- ger aan de Kon. Ned. Grofsmederij. Het bruidje is drie jaar ouder dan de bruide gom, maar ondervindt meer dan haar echt vriend de kwalen van haar ouderdom. Zij is de laatste jaren nogal sukkelend. Ondanks alles echter blijft het gouden echtpaar dankbaar en toen wij hedenmor gen het feestpaar een bezoek brachten troffen we het bruidje, overgelukkig, dat zij dezen dag nog had mogen leven. In on- gekunstelden eenvoud verteldo- zij ons van haar lief en leed, van haar 'man en haar kinderen, enz. Met het*pi0nsio'entje van haar man en de ouderdomsrente slijten zij hun dagen in het bescheiden, kraakzin delijke en thans versierde huisje. Bruid en bruidegom waren gelukkig, dankbaar zooveel belangstelling bij hun gouden huwelijksfeest ondervonden te hebben. Een zandtrein ontspoord. Zaterdagmiddag heeft het treinverkeer LeidenUtrecht v.v. en Den HaagRot terdamUtrecht v.v. eenige vertraging on dervonden doordat nabij het station Har- melen een tweetal wagens van een zand trein zijn ontspoord. Dit geschiedde toen men bedoelden trein wilde achteruit zet ten om een sneltrein te laten passeeren. De ontspoorde wagens kwamen op het hoofdspoor WoerdenUtrecht te staan, waardoor de treinenloop ernstige stagna tie ondervond. Enkele treinen waren van één tot vier uur te laat. De treinen die om 4 uur, 6.18 en '7.30 hier moesten aan komen arriveerden ongeveer 50 minuten te laat. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Oudheidkundige vondst. Uit den Rijn langs de Rijnkade werd dezer dagen naar het „L. D." meldt, een groot 6tuk steen opgebaggerd. Men meen de direct to doen te hebben met een oud voorwerp en ontdeed het daarom van de slik en klei, die er aangebakken zat. Na het voorwerp op deze wijze te hebben ge reinigd, kwam er een ronde, waarschijn lijk zandsteenen bak met een diameter van circa 50 centimeter te voorschijn, die aan de buitenzijden vier nokken vertoont. Men meent, dat het een doopbak of wij waterbak van circa vier eeuwen terug moet zijn, uit een klooster afkomstig. Aan de Rijnkade waren n.l. in dien tijd kloos ters gevestigd. De firma d'Hersigny van de Breestraat heeft door aankoop zich van het wellicht zeer waardevolle voorwerp meester ge maakt. Zaterdagmiddag is door eenige jon gens op een bouwwerk van W. K. aan de Cobetstraat een brandje gestookt, waarbij eenige balken zijn verbrand. Een politie agent bluschte het vuur. Gistermorgen om kwart- voor zes ont stond op de Blauivpoortsbrug kortsluiting in de electrische geleiding van de tram, waardoor de ijzeren palen gloeiend wer den. Voordat het tramverkeer begon werd het euvel hersteld. In het Rijn- en Schiekanaal is een plat ijzeren schuit opgevisclit. Inlichtingen bij de politie. MUZIEK. „Perosi". Het is al weer eenigen tijd geleden dat wij opgingen naar deze R.-K. Muziekver- eeniging om te beluisteren wat zij in het muzikale leven in Leiden heeft te betee- kenen. Perosi is niet met den helm geboren, waardoor de schommelingen in het ver- eenigingsleven nog al eens aanleiding zijn van 'n zekere mate van verstarring die deze groei jammerlijk belet en knellende ban den legt-, die niet zoo gemakkelijk worden gestaakt. Hoe jammer dit is zal elkeen beseffen die hecht aan organisatie op R.-K. grondslag, ook waai-'"Eet geldt de beoefening van de instrunj^fttale muziek. En daarom moet het ons tot verheugenis stemmen dat gisteravond Perosi uaar buiten trad met een zeer mooi pro gramma. Inderdaad mooi, niet alleen wat keuze van de nummers betreft, doch ook de uit voering weer uit de goede dagen, die Pe- rosie er zoovele heeft gekend. De ope- ningsmarsch was kloekNo. 2 Foest- ouverture deed uitkomen dat goed werk te leveren den ernstigen wil is van het corps. Daar zat pit in en een goede scha keering van kleur en klank. De door den directeur gearrangeerde Turkscho Marsch bracht veel moeilijkheden voor de clari- netten die echter goed werden overwon nen. Mendozo, Valse Boston, is licht van zetting, heeft mooie motieven en vraagt dus correct spel. En dat was er. Een en kele dikte in de melodie dient nog soepe ler behandeling en wat meer losheid in do middenpartijen kan gemakkelijk worden verkregen. Der Rose Hochzeitszuf, arr. Jac. Kroon, vraagt heel wat spelroutine en, waar wij alles niet op een goud schaalte willen afwegen, moet gezegd dat de wijze, waarop dit nummer is gespeeld, belofte inhoudt voor de toekomst. Te sterk accentueeren van de zwakke maat- deelen moet worden vermedendan komt er meer kleur in. „üc Karavaan" trekt in stagen gang door den woestijn van tonen en heeft ten slotte met verdienstelijke ver tolking een zeer te prijzen einddoel be reikt. Onderweg zich eens laven aan de bron van gelijkzwevende temperatuur zou den weg minder inspannend maken en de zuiverheid ten goede komen. De marsch Sons of the Bravo was een waar dig slot van wat het corps had te ver richten. Een wijs besluit was 't van directeur Jac. Kroon zijn mannen te hoeden voor nummers, die boven de krachten gaan een euvel van vele andere corpsen. Hier was de juiste middenmaat gekozen en daardoor den weg gebaand naar een be vredigend succes. Want dat is dezen avond volkomen bereikt. Moge het den spelers ernst zijn, hun directeur trouw te volgen bij zijn pogen Perosi weer wat te doen beteekenen. Dan kan succes niet uit blijven en is 't voortbestaan gewaarborgd. Het was een zeer aangename afwisse ling dat de heer Kroon het publiek ver gastte op een keurig gespeelde vioolsolo, Sonate D. Dur, van Schubert, op de hem eigene artistieke wijze. Do aandacht van het stil luisterend publiek bewees vol doende dat men onder den indruk van het zoo mooie vioolspel was, dat ondersteund werd door een muzikale begeleiding van den heer J. de Jong. Do dank, den heer Kroon gebracht, was welverdiend. Het muzikale gedeelte werd op waar dige wijze besloten. ftet duo Mank en van Ooyen kwam nu aan de beurt en heeft in tal van num mers het komische eleme* t v el verzorgd. Men was in de zaal i nige stem ming gebracht, dat a...iet van de lucht was. Een moment van dankbaarheid was er in de huldiging door Perosi, bij monde van den eere-voorzitter, voor de wijze waarop hij de belangen van Perosi op zoo aangename wijze behartigt. Het 25-jarig huwelijksfeest was een gereede aanleiding en Perosi bood den heer Bakker een zeer schoone bloemenmand aan, die met dank woorden van den gehuldigde gaarne werd aanvaard. Resumeerende kunne wij besluiten met de verzekering dat deze avond voor Pe rosi in het tecken staat van uitzicht op een betere toekomst. De heer Jan Gordijn vulde de tusschen- ruimte met vlot pianospel aan. Sp. De Post-Harmonie heeft Zaterdag op feestelijke wijze afscheid genomen van zijn directeur den heer Metselaar. Een uitvoe rig verslag hiervan plaatsen wij in ons volgend nuamnar. fNGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie, Wilt U mij een plaatsj'e verleenen in Uw veelgelezen blad, in antwoord op het ingezonden stukje: „Stadsschoon en on billijkheid"? Bij voorbaat mijn dank. Wat heeft men toch altijd in de wereld dwarsdrijverij. Een ijveraar voor stads schoon ergert zich aan een koffiewagentje. Leiden vooruit Mijnheer de inzender 1 Wanneer een werkman nat en koud is, een arme straat koopman zijn stukje (misschien droog) brood wil nuttigen, een koetster uren lang in Koude en regen op den bok heeft gezeten etc. zijn zij allen blijde voor een paar luttele centen een goed en warm kop koffie of thee te kunuen bekomen. Onbillijkheid tegenover de exploitanten van groot ere zaken? Och kom, u weet zelf wel beter. Het door mij opgenoemde pu bliek gebruikt zijn koffie of thee niet in een net café; afgezien van het feit, dit boven zijne financicele draagkracht gaat, gevoelt hij zich daar niet thuis, en beloopt een groote kans, dat de caféhouder, be ducht voor zijne reputatie, zoude weigeren hem te bedienen. En nu het stadsschoon? Ja, wanneer u daar zoo over ontsticht zijt, maak u dan bekend, misschien komt er eerstdaags dan wel cene betrekking voor u open aan onze aanstaande Leid sche Hout! U nogmaals beleefd dankende voor de mij toegestane ruimte. Hoogachtend, Do werkman. Het ijs op de Zuiderzee. De Lemmer haven is heropend, zoowel voor zeil- als stoomschepen. De haven vuren zijn weer ontstoken. De visschers- vloot, welke de laatste weken wegens het ijs steeds binnendoor naar Stavoren is ver trokken, keert thans weer over zee naar Lemmer terug. De HollandFriesland Groningen-lijn heeft den geregeldcn dienst hervat. De dienst AmsterdamLemmer van de HollandFrieslandGroningen lijn her vat hedenavond van beide stations den dienst voor passagiers en goederen. Overreden. De 6-jarige G. van Munster gewoond hebbende Hoogstraat 3 te Hilversum, stak plotseling gisterenmiddag de Emmastraat te Hilversum over en werd toen door een passeerende auto gegrepen en op slag ge dood. Den autobestuurder treft geen schuld. Nek gebroken. De 59-jarige echtgenoote van den land bouwer J. Zagers to Rheeze in Ambt Har- denberg liep op een hooizoldertje te zoe ken naar kippeneieren. Potseling viel zij naar beneden en zij kwam daarbij zooda nig niet het hoofd op den vloer terecht, dat de dood onmiddellijk intrad. Een ont- boden geneesheer constateerde uekbreuk. Inbraak te Koog aan de Zaan. Zaterdagavond terwijl de fabriek nog in volle werking was, hebben tot nu toe on bekenden (t)f onbekende) kans gezien in de stijfsel- en puddingfabriek „De Bijen korf" van de firma M. K. Koing te Koog a. d. Zaan uit het kantoor van een der chefs een bedrag aan geld te stelen van f 1140.— BIOSCOPEN. City: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen'. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen Trianon: Niet afgekeurd voor volwassenen dat in zakjes gereed lag om aan het per soneel van den middagploeg to worden uitbetaald. Do chefs zijn gewoon op gezette tijden de ronde te doen in de fabriek. Van die gelegenheid heeft men gebruik gemaakt zijn slag te slaan. Gebleken is dat de da der door het loket in het kantoor is geko men na te voren een ruit te hebben inge drukt, waardoor hij het loket kon openen. De politie stelt een onderzoek in. UITSLUITING IN DE STAAL INDUSTRIE IN MIDDEN- DU ITS CH LAND. 750.000 arbeiders getroffen. In de metaalindustrie in Midden-Duiisch- land in welke reeds sinds 4 weken gestaakt wordt is besloten met ingang van 22 Fe bruari de uitsluiting af te kondigen voor do geheele Duitsche metaalindustrie. Door deze uitsluiting worden ongeveer 150.000 arbeiders getroffen, doordat er 22 Fe bruari met inbegrip van de arbeiders in de metaalindustrie in Midden-Duitschland on geveer 800.000 uitgeslotenen zullen zijn. Van werkgeverszijde wordt in verband met dit besluit medegedeeld, dat tot deze steun aan de metaalindustrie, in Midden- Duitschland besloten is, omdat niet langer kan worden toegestaan in de steeds op nieuw gestelde eischen om loonsverhooging daar de tegenwoordige prijzen zulks niet toelaten. Gedurende de laatste maanden zijn 200 loonovereenkomsten geëindigd. De toestand, dat de arbeiders bij het* beëindigen van een loonsovereenkomst steeds om lo<visverhooging komen, kan economisch niet worden gehandhaafd. De storm van Zaterdag. Dertien slactoffers. LONDEN, 13 Febr. (V. D.). Bij den storm van Zaterdag j.l. zijn 13 peisonen om het leven gekomen. De meeste slacht offers vielen op 't land door het omvallen van boomen. Op bet strand van de Mer sey strandde evenwel een schip. De be manning van 6 personen wordt vermist. De lijken zijn nog niet gevonden. De mijnbrand in Ontario. NEW YORK, 11 Februari. (V.D.). Het aantal personen welke bij den mijnbrand in Ontario om het leven zijn gekomen, is thans gestegen tot veertien. Ernstig auto-ongeval. KEULEN, 13 Febr. (V.D.). Op den straat weg tusschen Engcrs en Neuwicd heeft 'n ernstig ongeval plaats gehad. Een auto uit Dusseldorf kwam in volle vaart in botsing met een auto, die uit tegenovergestelde richting kwam. De auto uit Dusseldorf werd tegen een lichtmast geslingerd en totaal vernield. Een 13-jarig meisje werd onmid dellijk gedood terwijl 2 dames ernstig ge wond werden. De beide heeren die in de auto zaten, blevéu ongedeerd. "WISSELHOTEERINGEN (AMSTERDAM). (Vlet officieel! Berin» M.tay* Londee 13.1 C/j New-Yo-V 3.48'/M Parijs9.76 Vi Brussel84.60 ZvitflcrlftBC 47.80 Milaan .13.15 Madrid 42.20 Oslo65.15 Kopenhngec 66.62l/2 Stockholm 66.70 "Weone* 35. Praag7.361/-» BEURSOVERZICHT. De nieuwe week werd op de A'damscke' beurs in opgewekte houding nangevangpn. Algemeen heersebto een vaste stemming en daarbij vonden op diverse afdeelingen groote omzetten plaats. Van de industrie ontmoetten de kunstziide-aane deenlEAD ontmoetten de kunstzijde-aandeelen nieu we vraag en onder groote omzetten plaat sten die zich op een flink verhoogd niveau. Een groote boek vormde zich in tabakken, vooral in Delhi-Ralavia ontwikolde zicli een drukke affairrc, waarbij die tevens een aanzienlijke koerswinst behaalden Rubberfondsen priishoudendA'dam. Rub bers bewogen zich bijna voortdurend in de nabiiheid van 300 pet. Suikerwaarden o nbesehpiden voet verhandeld, doch op de Petr.-markt golden Kon. een kleinigheid lager. ProL 4 AMSTERDAM, 13 Febr. Vee. Aanvoer: 475 Vetto Koeien le kwal. 1.001.08, 2e kwal. 0.84—1.00, 3e kwal. 6284 cent: 125 Melk- en Kalf koeien 300125; 83 Vette Kalveren le kwal. 1.00—1.10, 2de kwal. f 0.00—1.00, 3e kwal. 70—90 cent; 152 Nucli- tero Kalveren 910; 41 Schapen f 3010 700 Varkens Holl. lo kwal. 7273 cent (I prima varken 74 cent), 2o kwal. 71—72 cent, Ovcrz. en Gelderschc le kwal. 72—73 cent, 2e kwal. 71—72 cent, Vette Varkens 7072 cent; 77 Paarden 100225. ROTTERDAM. 13 Febr. Vee. Aanvoer 532 vetto runderen, 211 vetto kalveren, 390 schapen of lammeren, 1144 varkens. Prijzen: koeien le lew. 58, 47, 59 ct., 2e kw. 40—42 1/2 et., 3o kw. 27—32 ct.; ossen le kw. 46—43 ct., 2e kw. 39—41 ct., 3e kw. 37 ct.; kalveren le kw. 85—90 ct., 2o kw. 72 1/277 1/2 ct., 3e kw. 6065 ct.; schapen 28—34, lammeren 20—34, varkens lo kw. 33 ct., 2e kw. 31 1/2 ct., 3e kw. 30 1/2 ct. Koeien en ossen tamelijke handel, goed prijshoudend. Vette kalveren matige han del, prijzen vorige week. Schapen en lam meren tamelijk vlugge handel, oude prijzen gemakkelijk bedongen. Varkens flinke han del, g-cd'pj-ijshoudend.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3