SPLl TITER KARP8PENWEEK Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek Academienieuws. woord te voeren, omdat er nauwelijks Woorden kunnen worden gevonden om de groote verdienston van Lorentz voor de wetenschap in het juiste licht te stellen. Maar hij beschouwde het tenslotte als zijn dicht hier de wetenschappelijke beteeke- tiis van Lorentz te schetsen en te spreken jver de plaats, die hem krachtens zijn werk en kennis toekomt. Over Lorer.tz als mcnsch zon hij niet spreken, omdat hij overtuigd is, dat ieder Lorentz als zoodanig kent. Spr. schetste dan allereerst de ontwik kelingslijn van de mathematische physica van af Newton tot Lorentz en de nieuwere physische theorieën en wees daarbij op den grooten invloed, dien Lorentz op die ontwikkeling heeft gehad. Na Newton's theorie der garvitatiewerking te hebben behandeld en er op te hebben gewezen, Hoe Faraday het electrisch veld in ver band bracht met den aard van het licht, stond spr. uitvoerig stil bij de electro- ihagnetische lichttheorie van Maxwell, die een hevigen strijd ontketende tusschen de physici van het continent en die van En geland. Bij de Engelsche physici speelde de materie geen rol; de continentale phy sici achtten met Newton en Faraday de electriciteit aan de materie gebonden. Maxwell's theorie verklaarde wel den aard van het licht, maar tal van proble men, zooals de ongelijk-snelle voortplan ting van de soorten van het licht in het medium, optische anisotropie enz. bleven onopgelost. Daarna kwam Lorentz met geheel ande re gedachten, die een ommekeer brachten in de beschouwingen, zooals die tot nu toe hadden gegolden. Zij maakten tevens een eind aan den strijd tusschen de continen tale en Engelsche physici. Lorentz bracht als zijn hypothese naar voren, dat electro- magnetische velden niet bestaan in de ma terie. De aether, een imponderabele mid denstof, draagt de electro-magnetische velden. Materie-deeltjes ziet Lorentz als electrisehe massa's, met als gevolg dat iedere krachtlijn in 't electro-magnetische veld, dat niet gesloten is, eindigt in een materieel deeltje. Lorentz gaf hierdoor aan den invloed van de materie op de electriciteit en omgekeerd. Spr. wees vervolgens op den scherp matlicmatischen vorm, waarin Lorentz zijn theorie goot, waardoor het verloop "an verschillende proeven direct kon worden aangegeven en hij gaf aan, dat Lorentz' theorie stond of viel met het natuurgebeu ren en dat zij steeds verder ingreep in de verklaring der natuurkundige problemen, wat te verwonderlijker was, omdat zij op zoo weinig exioma's was gebaseerd. Spr. beschreef vervolgens hoe de theo retische verklaring van het Zeeman-effect de kroon op Lorentz' werk was en hij be sprak de latere verklaring van het ver band tusschen de beweging van de aarde in den wereld-aether, waaruit de bekende contractie-hypothese ontstond. Spr. stond vervolgens nog meer in het bijzonder stil bij den invloed, die van Lo rentz is uitgegaan en hij gaf aan, hoe de nieuwere theorieën der natuurkunde allo zijn gebaseerd op zijn werk en hoe de den kers van nu nog sr-eeds teruggrijpen naar het klassieke beeld, door Lorsntz gegeven. Want geen der nieuwere theorieën gaf een zoo mooi gesloten geheel als die van Lorentz. Tenslotte besprak prof. Einstein Lo rentz' werk op het gebied der internatio nale samenwerking, waaraan de groote doode zich gedurende tal van jaren mef zooveel toewijding heeft gegeven en hij wekte de aanwezigen op dit voorbeeld van Lorentz na te volgen, tot heil van een be tere verstandhouding tusschen de volke ren. De rede werd door de aanwezigen in doodscke stilte aangehoord en ontroerd verlieten allen het academiegebouw. Bij den aanvang van zijn colleges heeft prof. Do Sitter, directeur van de Sterren wacht te Leiden, gisterne in een korte toespraak prof. Lorentz herdacht. De stu- denten hoorden deze toespraak staande aan. Hedenmorgen bij den aanvang van zijn collego heeft Prof. Keescm in een korte rede Prof. Lorentz herdacht. Spr. memoreerde in 't kort, wat Prof. Lorentz voor de wetenschap had gedaan in 't bijzondor ten behoeve van de thermo- 4ynaxnica en gassen en vloeistoffen. Door B. en W. van Delft is de bouw van 44 woningen aan de Raamstraat aldaar voor 88.765 gld. aan den heer J. H. v. d. Blij, aannemer alhier, opgedragen. Adviesbureaux voor tuinbouw* aangelegenheden. De winter is zoo goed als voorbij en het voorjaar is in aantocht. De Sneeuwklokjes en Winteraconieten beginnen te bloeien; de Crocussen en zelfs reeds de Narcissen toonen haar blaadjes boven den grond. De liefhebber van tuinieren begint aan het voorjaarswerk in zijn «tuin te denken; de plantenliefhebber aan het opknappen van zijn kamerplanten. Lastige vragen kunnen zich daarbij voordoen. Wat moet ik op dit, wat op dat vakje zetten 1 Welke mest moet ik gebruiken! Mag deze heester ge- 416e ST4 4TSI OTERIJ. Trekkto' v - Vrllda? 10 Februari 1928, 6c K'a?«c 17e LH*t H=ose -vHzen: 17*67 niet met orem c van 3000.—. 147S7 100 - Prijzen van 70.—. 1502 1913 331S 4165 45S2 5736 6112 7H3 9704 J 0205 10373 11249 1 1606 136S4 1 15652 15513 18323 13700 19237 20385 20863 NIETEN: 146 833 1055 1273 1306 1325 1872 1901 2090 216/ 2361 3060 3146 4096 4I5S 4694 47'- 5135 5317 54S4 5992 6177 6276 62SS 6:4- f454 65:9 6,25 6"73 «309 7365 7513 7557 7573 7373 8130 672C 90S4 9238 9626 lol^9 lllfri ':7I3 IIS.'I 11874 12140 I21S9 12307 '3672 13*87 14004 '4e57 14714 14733 14S84 15437 ,-fSI 16060 16189 16217 16253 16832 16943 17099 f7249 T335 1761- 1 7978 i«983 190S8 19356 19S44 20520 20636 20794 5» Klasse Il'st: 3341 m.C. 3331. 8362 m.z. 8832: 17c-4 met ƒ70 n.z. 17045 met 70; 14386 cd 15007 vervallen. Reeds opgenomen in een gedeelte on zer vorige oplage. snoeid worden of wel kan ik gene nog ver planten? Veel kamerplanten zijn in den winter achteruit gegaan en zien er arme lijk uit. Wat er aan te doen, verplanten of bemesten? Men weet het vaak niet en heel wat teleurstellingen zijn aan gebrek aan behoorlijke voorlichting te wijten. De Leidsche Afdccüng der Koninklijke Nedorlandsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde wil trachten de lief hebbers van tuinieren en van kamerplan ten iu deze de behulpzame hand te bie den. Zij gaat daartoe haar advies-bureaux weder openen, één in het vereenigings- locaal van de Woningbouwvereniging „De Eendracht", Lombokstraat en één öf in Tuinstadwijk öf in het gebouw van de R. K. Volksbond aan den Steenschuur. In deze adviesbureaux zijn steeds drie jonge tuinbouwers aanwezig, tot fien ieder zich om raad kan wenden, zij het wat betreft het onderhoud van zijn tuin, de behande ling van kamerplanten of het kweeken van groenten. Onverschillig welke vragen op dit gebied gedaan worden, steeds wordt naar besten weten raad gegeven. De raad gevingen geschieden kosteloos en belange loos, niemand behoeft zich dus to weer houden er heen te gaan en de adviezen zijn zoo, dat met de middelen van de vragers of vraagsters steeds rekening wordt ge houden. De eerste zitting zal plaats hebben in de Woningbouwvereeniging „De Een dracht' op Woensdag 15 Februari des avonds te 3 uur, de tweede in Tuinstad- wijk of in den R. K. Volksbond op Woens dag 22 eFbruari weder om 8 uur en dan telkens ter plaatse om do veertien dagen. Blijkt de belangstelling groot te zijn, dan zal in ieder bureau wekelijks zitting wor den gehouden en is er behoefte aan, dan zullen ook op andere plaatsen in de stad dergelijke bureaux gevestigd" worden. Laat ieder, die dus iets over zijn plan ten te vragen heeft zich vrijelijk naar zulk een bureau begevenhoe meer lief hebbers er komen des te aangenamer zal het den adviseurs en ook het Afdeelings- Bestuur zijn. INGEZONDEN MEDEDEELING. 3aby 6!aapt wéder rustig als gc de branderige, ontstoken öf smeltende plekken bchandek met R. K. Bond voor Groote Gezinnen. In het St. Antoniuspatronaat hield gisteravond bovengenoemde bond een le denvergadering. Na een openingswoord door den heer Molkenboer, die bij ontstentenis van den voorz., den heer Spendel, de verga dering presideerde, en de aanwezigen dank bracht voor hun goede opkomst ondanks het slechte weer, las de Secretaris, de heer Meuwese de notulen, die onveranderd werden gearresteord. Volgt het jaarverslag van den Secreta ris, dat van een groote activiteit in de af- deeling Leiden van den bond getuigt, hoe wel het aantal leden en donateurs is te- ruggeloopen. Het jaarverslag van den penningmees ter vertoont aan inkomsten 1011.38 en aan uitgaven 950.21 1/2. Het batig saldo is 118.95 waarbij G3.78 1/2 als begin- saldo. De heeren Colla en Mol worden hierna als kasnazieners aangewezen. Vervolgens is het woord aan Dr. Simons, die na door den voorzitter met een vrien delijk woord van dank te zijn ingeleid, zeide op verzoek te zullen spreken over het Neo-Malthusianisme. Spr. geeft eerst een woord- en zaak- verklaring van Neo-Malthusianisme. 't Is de leer van den Anglicaanschen theoloog Malthus, die de bevolkingstoename verge leek met de voedseltoename, welke laatste kleiner was. Ook de bevolkingstoename moest daarom volgens Malthus verminde ren, voornamelijk door later te huwen. Daarna gaf spr. in het algemeen de op lossing die de Neo-Malthusianisten van dit vraagstuk gaven en de persoonlijke motieven, die zij voor hun oplossing dier quaestie geven. Deze vijf persoonlijke motieven werden door Dr. Simons hoofdzakelijk van medi- schen kant bekeken en ontzenuwd, terwijl ook van godsdienstige en maatschappelijke zijde juist tegengestelde motieven werden aangevoerd. Zijn nu menschen met een groot gezin minder gelukkig, vraagt 6pr. Als ant woord leest spr. een citaat uit een rede van den bekenden vrouwenarts Dr. Aussems, wiens veeljarige praktijk hem had geleerd, dat de kinderen uit kleinere gezinncö niets vóór hadden, noch in gezondheid noch in iets anders. Vooral het feit der opvoeding wees volgens spr. uit, dat een groot aantal kinderen een veel betere en krachtiger opvoeding waarborgde, terwijl bovendien de feiten bewezen, dat kinde ren uit een groot gezin het als algemeene regel verder brachten in de wereld. Ook de algemeene motieven der Neo-Malfchusia- nisten werden door spr. van verschillende zijden weerlegd. Spr. behandelde tenslotte de consequenties van de leerstellingen van het Neo-Malthusianisme en besloot met een ernstige waarschuwing tegen de practijken van het Neo-Malthusianisme en om de katholieke beginselen hoog te houden bij de toepassing der genees kunde. Een luid applaus en een hartelijk woord van dank door den voorz. mocht spr. voor zijn heldere en ove.tuigende uiteenzetting in ontvangst nemen. Hierna nam de heer Spendel, die in middels ter vergadering was leiding over. Inmiddels was ook de geestel. adviseur do weleerw. Pater v. d. Donk ter verga dering verschenen. Volgt een verslag van de actie voor de Monica-stichting, waarbij de voorz. mede deelt, dat men niet het verhoopte resul taat heeft kunnen bereiken. Bij de bestuursverkiezing worden de aftredende leden de heeren Spendel, Meu wese en Müller bij acclamatie herkozen. Tusschen de verschillende agendapun ten werden de talrijke aanwezigen vergast op pianomuziek en zang door de dames Spendel, terwijl door twee jeugdige musici piano- en vioolmuziek op uitnemende wijze ten gehoore werd gebracht. Onnoodig te zeggen, dat al hetgeen deze jeugdige executanten boden zeer goed verzorgd was en zeer veel bijval oogstte. Nadat nog een gratis verloting had plaats gehad, sloot de voorz. de zeer goed bezochte vergadering op de gebruikelijke wijze. INGEZONDEN MEDEDEELING. Volksbondnieuws. Jaarfeest. Dinsdag a.s. viert de R. K. Volksbond zijn jaarfeest in de Groote Stadszaal, en, daaraan wordt niet getwijfeld, alle leden zullen dan aanwezig zijn. De entree bewijzen zullen door de boden worden bezorgd of Zaterdag a.s. bij de contributie betaling worden uitgereikt. Men zorge dus, dat men een toegangsbe wijs heeft, want op de avond van het feest zelf moet een iecler van een bewijs van toegang voorzien zijn. De onderaf deeling „Vondel" zal geven het tooneelspel „De Rechte Weg", terwijl het strijkje van Jan Gordijn zal zorgen voor een goede muzikale afwisseling. Gelegenheid tot plaatsbespreking is er niet, alle leden hebben dezelfde rechten. 25-jarig jubileum. De heer P. Schroder, Morschweg 134 al hier, hoopt op 15 Febr. a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad als chef-uitvoerder bij de firma L. Raavmakers en Zoon aannemer te Wouw (N. Br.) Vele en groote werken heeft .hij voor deze firma voltooid, vooral hier in de stad. Het zal dan ook den ju bilaris op dien dag van zijne vrienden en kennissen, met w;° hij in die jaren heeft samengewerkt, ci.ï" aam belangstelling ontbreken. Draad van de electrisehe spoorbaan gebroken. Hedenmorgen omstreeks kwart over tien is op de spoorbaan ter hoogte van de Maredijk djoor den storm een der spandraden gebroken, waar de electrisehe bovenleiding aan bevestigd is. De boven leiding kwam daardoor omlaag te hangen( waardoor de electrisehe treinen niet kon den passeeren. Met behulp van stoomloco motieven zijn zij voorbij deze plaats voort getrokken en eveneens afgehaald. Om streeks half twaalf arriveerde een mon tage-wagen uit Haarlfem, waarna het defect spoedig was hersteld. Het trein verkeer ondervond geen noemenswaar dige vertraging. Een vreemde eend in de bijt. Een onderwijzer aan de Zuidsingelschool kwam gisterochtend tot de ontdekking, dat hij een 14-jarigen leerling in de klas had, wiens ouders onlangs naar Amster dam waren vertrokken, in verband waar mede de jongen was afgeschreven. Het bleek nu, dat de jongp.n op zijn een tje van Amsterdam was gekomen, deels met vraclitauto's, deels loopend. Zoo had hij zijn oude plaats in de klas weer in genomen. Wat een liefde voor het onderwijs! Tot lid van den Raad van Beroep van den Nederlandschen Bond van Accoun tants werd in een buitengewone alge meene vergadering benoemd prof. mr. dr. R, Kranenburg, hoogleeraar alhier. De tentoonstelling van archieven van het Leidsch Studentencorps in de Laken hal, welke 13 dezer zou worden gesloten, zal nog een week langer geopend blijven. MUZIEK. „Het Residentie Orkest". Van verschillende kanten zijn reeds meermalen pogingen gedaan om van „Het Residentie Orkest" te Leiden meer con certen te kunnen hooren. Het bestuur van „Het Residentie Orkest" heeft daarin aan leiding gevonden bij voldoende inteeke- ning in plaats van drie concerten in het komende seizoen 19281929 vijf concerten te geven tegen den prijs van vijf gulden belasting inbegrepen. De belangstelling voor de concerten van „Het Residentie- Orkest" hier ter stede is groot en zullen de bewonderaars van „Het Residentie Or kest' zeker niets onbeproefd laten door flinke inteekening deze vijf concerten te helpen verzekeren. Vanaf heden is de in teekening opengesteld bij de firma Eg- gers, Botermarkt. NIJMEGEN (R. K. Universiteit). Ge slaagd; Cand. examen Germ, taal en let- terk. (Duitsch) mej. E. M. M. Zegelink (zuster Lambertina van de Zusters van Liefde te Tilburg) (Zutphen)cand. exa men rechten de heer S. II. T. Smeets (Weert). KATWIJK AAN ZEE. De staking bij de afzanderij. Do sta king bij de afzanderij ten zuiden van Kat wijk duurt nog voort. Het verschil gaat hier niet over loon, maar over te veel ar beid. Verschillende malen zijn er samen- sprekingon gehouden doch de werkloozen wenschen het werk niet weer te hervat ten. De aannemer wenscht dat ze 50 M3 zand per dag verwerken, terwijl van worknemerszijde wordt beweerd dat dit onmogelijk is. VOORSCHOTEN. Kwellend vervoer van dieren. Door de politie werd hedenochtend een ford auto aangehouden waarop 50 levende kalveren geladen waren, welke dieren op elkaar lagen vanwege de geringe bodem opervlakte van het voertuig. Nadat op last der politie een 20-tal kalveren was afgeladen" en proces-verbaal opgemaakt, kon de reis naar Rotterdam worden ver volgd. N00RDWIJK. Coöp. Broodbakkerij. In de gister avond gehouden vergadering van leden der Coöp. Broodbakkerij is besloten over 1927 11 pet. divdend uit te keeren. SASSENHEIM. Naam!. Vennootschap. -• De Staatscou rant bevat de Statuten van de Bloembol- lenkweekerij en Handel v.h. Van Zonne veld en Co. te Sassenheini. Kapitaal ƒ250.000 gehel geplaatst en gestort. H5LLEG0M. Naaml, Vennootschap De Staatscou rant bevat de Statuten van de N.V. de Bol en Jancen'a Bloembollenbedrijf te Hil- legom. Kap. 50.000, waarvan 10.000 ge plaatst en gestort. ALPHEN AAN DEN RIJN. R. K. Volksbond. De B. K. Volks bond hield gisteravond in het patronaat jaarvergadering. Na een openingswoord door den voorzitter, waarin hij na de gebruikelijke welkomst-groet aan de aan wezigen tot een krachtig medeleven met de organisatie opwekte, volgde na het Bondslied het jaarverslag van den pen- ningm„ dat sloot met een batig saldo groot 131.46. Namens de controle-com- misie bracht de heer de Jong gunstig ver slag uit over het beheer van den pen ningmeester. De secr. bracht een keurig verzorgd verslag uit over het afgeloopen vereeni- gingsjaar en besloot dit met een woord van dank aan den Deken, benevens den geestelijk adviseur, voor de ondervonden medewerking. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven werden twee leden afgevoerd voor den 2-da-agschen cursus, te houden te Rotterdam. De begrooting over 1928 werd goedge keurd. Hierna kwam de bestuursverkie zing aan de orde, wegens periodieke aftre ding van de heeren G. van Capel, A. Kerk vliet, H. Zonderop en W. W. van Leeuwen Bij het bestuur was een candidatenlijst in gekomen van den heer A. "VV. van Hemert. Bij de gehouden stemming werden de drie eerste bestuursleden herkozen, terwijl in de plaats van den heer W. W. v. Leeuwen de heer A. W. van Hemert aan de be stuurstafel plaats nam. Hierna had de verkiezing plaats van een voorzitter. Herkozen werd de heer G. v. Capel, die dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen. De geestelijk adviseur bracht hierop een woord van dank aan de vergadering en aan den voorzitter voo rde bereidwillig heid om zijn functie weer te willen aan vaarden. Spr. wekte voorts de aanwezi gen, vooral de ouders, op mede te werken aan de jeugdorganisatie. Hierop kwam de benoeming van een controle-commissie en volgde de rondvraag. Personalia. Geslaagd voor het costu- Personalia. Geslaagd voor costu- mière de dames A. Bakker en C. Grobben, „Eerbied in Gods huis". Zondag 12 Fobr. Vroegmis 1012, Hoogmis 34 Vespers 5. LEiDEN. Geslaagd: Doctoraal exa men wis- en natuurkunde (hoofdvak na tuurkunde mej. H. v. d. Horst (Leiden). AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. Leiden. Dinsdag 8 uur Jaarfeest R. K. Volks bond, groote Stadszaal, opening der zaal 7 1/2 uur. Woensdag 7 1/2 en S 1/2 uur Rechtsk. Bureau. Donderdag 8 uur Bestuursraadsvergade ring; 8 uur Ledenvergadering Kleerma- kersgezellenbond. Zaterdag 78 uur Spaarbank. 78 uur Voorschotbank. 79 uur Bibliotheek. 7 1/28 1/2 Retraitefonds. INTERPAROCHIEELE St. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING, Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongolingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Heden Zaterdag is de zaal gesloten. In de bestuurskamer van 89 uur plaatsbe spreking. Zondag 2de Zondag die het feest van St. Joseph voorafgaan. In de St. Lode- wijkskerk te 6 1/2 uur Gezongen H. Mis, waaronder Algemeene H. Communie. Na de H. Mis: Eng'len daalt met spel en sna ren, (Liederenbundel bladz. 25), daarop Katholieke Agenda. LEIDEN. Zondag. „Perosi", Graanbeurs 8 uur. Maandag. Feestavond St. Josephgezelleii, Dinsdag. Feestavond St. Josephgezellen. Dinsdag. Jaarfeest R. K. Volksbond, Stadszaal 8 uur. Woensdag. A. G. A. B., Schouwburg, 8 u. Donderdag. Vrouwenbond „Ons Tooneel", Schouwburg, 8 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. Maandag. „De Vrek". „Het Schouwtooneel" Schouwburg, 8 uur. (Goedge- keurd). Maandag. Maatschappij Toonkunst, Stadi ge hoorzaal, 8 uur. Maandag. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, Nutsgebouw, zaal 10, 8u, Dinsdag. Voordracht met Film, „Licha- mei ijk gebrekkigen", Foyer, Stads gehoorzaal, 8 uur. Woensdag. Zitting Adviesbureau voor tuinbouwaangelegenheden, be stuursgebouw „do Eendracht", Lombokstraat, 8 uur. Woensdag. Leidsche Kunstkring voor Allen, Stadsgehoorzaal, 8 1/4 uur. Vrijdag. „Con Amore", Stadsgehoorzaal, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. A. 8. Zondag 12 Febr. zal de dienst van Dr. de Graaff worden waargenomen door Dr. Meijboom. Do avond-, nacht,- cn Zondagdienst der aphoteek van den heer C. B. Duyster b r 11 a r i a. s. tot en mot Zondag 12 Februari a. s. waargenomen door de apotheek van rler Heer. C. B. Duyste Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. INGEZONDEN MrEDEDEELI NG. 4721 volgt de luide danïkegging door den Ge zellen-Vader, waaTna wordt gezongen „Broeders, welk geloof hebt gij". In het Gezellenhuis gemeenschappelijk ontbijt, waarbij ouderleiding van de liedertafel wordt gezongen „Voorzang" (bladz. 3) en „Feestlied" (bladz. 4). van 12 1/2 tot 2 1/2 uur bijeenkomst der Gezellenvan 6 1/2- 10 uur bijeenkomst der Gezellen; te 8 1/4 uur prijsbiljarten en beëindiging van de kaartwedstrijden. Maandag te half 8 uur feestavond voor de Jonggezellen. De tooneelclub Adolf Kolping zal voor het voetlicht brengen: „Wat niet -uterven-kon.Voor alle feestavonden ziin een beperkt aantal kaarten beschikbaar gesteld voor 40 ct. per stuk, Sted. belast, inbegrepen, krijgbaar bij den Commissaris en bij den Huismeester. Dinsdag van 121 uur plaatsbespre king, te half 8 precies 2e feestavond voor de Ongehuwde Gezellen. Woensdag van 89 uur plaatsbespre king bij loting; geen repetitie Liedertafel. Donderdag geen Arbeidsbeurs; te half 8 precies 3de feestavond voor de Dona teurs. Vrijdag geen repetitie Frans Schweit zer. i Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15van 8—9 uur plaats bespreking. Iederen Zaterdag van 8 tot uur is de Leesbibliotheek geopend, uit sluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingenHet ruilen van kaarten kan alleen onder de leden geschie den na het ontbijt of op het uur van plaatsbespreking. ST. PETRUS-PATRONAAT, Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeelingj Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging. Augustus 1887September 1920). Zaterdag is de zaal gesloten. Zondag om 4 uur conferentiete kwart voor 5 uur ontspanning. Voortzetting van den kaartwedstrijdte half 6 uur contri-| butiebetalen, Spaarkas en Retraitefonds. Dinsdag geen tooneelrepetitie. Woensdag geen zangrepetitie. ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT. (Hartebrug). Zondag, half 5 Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Manadag, 8 uur bijeenkomst afd tooneel Vrijdag, 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag, 67 uur bibliotheek, betaling contributie Gelegenheid tot sparen 'en retraitefonds ST. PANCRATIUS-PATRONAAT. (Mon Père). Zondag, te 5 uur. Conferentie met licht beelden over de Romeinsche Basilieken. Daarna ontspanning tot kwartier voor 7 uur, waaronder Radio-concert. Te 7 uur Lof Aan het patronaat is een Spaarkas ver bonden, waarbij ook zelfs de kleinste bij dragen kunnen worden ingelegd. Bibliotheek geopend tusschen 6 en half 7 uur. Tevens gelegenheid tot sparen voor een retraite. R. K. PATR0NATENB0ND, (District Leiden). Secretariaat: Fagelstraat 30. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongeni in het Gebouw der St. Joseplvs-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Telephoon 456 De patroonkeuze is voor den Patro« naatsjongen van niet minder belang t<| achten als de beroepskeuze. Maak daarom gebruik van onze eigen arbeidsbeurs, 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2