Uit de Rijnstreek Gem. Berichten. WEEKREVUE. LIED VAN DEZEN TIJD. LISSE. GEMEENTERAAD. Zestien nieuwe landarbeiders plaatsjes Een voorschot van 5000 voor arbeiderswoningbouw De wereldberuchte beuk vap dr. de Graaft. Dg raad dezer gemeente vergaderde gis terenmiddag te 2.30 uur. Na opening der vergadering door den voorzitter, den bur gemeester, en voorlezing van het gebeu door weth. Tromp werd de notulen goed gekeurd. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim werd gekozen de heer J. Kortekaas met 11 van de 13 stemmen. Aan de heeren L. van Lijssel en W. Pas- schier werden strooken grond verkocht aan de Julianastraat, tegen den prijs van 3.50 per M2. Aan de Woningbouwvereenigin^ „Volks belang" werd, voor den bouw van 19 ar beiderswoningen, een voorschot verleend van 55.434, af te lossen in 50 jaren, te gen een rente van 4 1/4 pet. Besloten werd ter verstrekking van dit voorschot een leening van gelijk bedrag te sluiten bij do Rijksverzekeringsbank te Amsterdam. Daarna kwam het voorstel van B. en W. in behandeling om aan de landarbei ders Th. Wassenaar, C. Elfering, A. Hoo- gendoorn, L. Hoogkamer, G. 't Hort, Th. Snaar, J. Daudeij, C. van der Beek, J. Halfschepel, J. Hoogkamer Hzn., A. Groe- neveld, A. Th. Kleijhorst, C. van de We tering, F. Verdijk, J. L. Hoekstra en J. Noordermeer, allen wonende alhier, een perceeltje grond te verkoopen van de ge meentelijke perceelen langs een nieuw aan te leggen verbindingsstraat tusschen Smal leweg en Kanaalstraat, ter grootte van ongeveer 500 M2. tegen den prijs van 1.— per M2. Weth. Warmerdam lichtte toe, dat er zeer veel aanvragen waren binnengeko men. Eerst werd een vergadering belegd met 13 liefhebbers van een plaatsje, bij een tweede bijeenkomst steeg dit aantal tot 24. Daar waren echter aanvragers bij, die geen enkele cent bezaten, en geld bij bouwondernemers zouden kunnen leenen. Bij raadsbesluit is echter bepaald, dat de adspiranten over een kapitaaltje van f 500 moesten kunnen beschikken, en ook moest rekening worden gehouden met een te hoogen leeftijd, waardoor de jaarlijksche aflossing in gevaar gebracht zou kunnen worden: Van de 24 aanvragers is men 16 welwillend tegemoet kunnen treden. De heer C. Schrama zeide, dat het bouw vakarbeiders gegriefd had, dat zij bij de wet werden achtergesteld bij de landar beiders. Toegelicht werd, dat de Landar- beiderBwet eigenlijk bedoelt het kleine tuindersbedrijf mogelijk te maken. In de practijk wordt dit veelal niet bereikt, om dat een plaatsje van 500 M2. te klein is. De Staat geeft geen hypotheek voor an dere dan landarbeiders. Weth. Warmerdam zeide, dat de ge meente wel de hypotheek op zich zou kun nen nemen, maar dan worclt het duurder wegens de koogere rentevoet. Nadat, op voorstel van den heer Se- gers, deze verkoop en de plaatsing der huizen in de grondcommmissie nogmaals onder de oogen zal worden gezien, werd het voorstel van B. en W. z. h. st. aange nomen. Als gevolg van het eerste besluit wer den aan de reeds genoemde landarbeiders voorschottten verleend en zal aan het Rijk een voorschot worden aangevraagd van 55.000.—. Eenige besluiten comptabiliteit werden genomen, nl. een geraamde uitgave van den straataanleg vanaf de Grachtweg over den Smalleweg en vandaar naar de Ka naalstraat van 25.000; een overschrij ding van de subsidie voor de R. K. Be waarschool met 34 (gerekend was op 1250 d.i. 6 per leerling, er zijn echter 214 leerlingen); en kosten van overdracht van gemeente-eigendommen ad 536.50 (vooral veroorzaakt door de overname der wegen der Erven v. Lynden). Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten, waarin aanmer king werd gemaakt op de bepaling bij de grondruiling van den heer Schippers, dat de grond nimmer voor openbaren dienst zal worden bestemd. De heer Schippers kan zich thans met het vervallen dezer bepaling vereenigen. Toegezonden was de begrooting 1928 van het Burg. Armbestuur, sluitende in ontvangst en uitgave op 5619.61. De re kening 1927 gaf aan ontvangsten f 4852.84, uitgaven 4546.26, batig saldo 306.61. Medegedeeld werd, dat nogmaals is on derhandeld met dr. de Graaff over de boom, die bijna midden in den weg staat. Dr. de Graaff wilde na herhaald aandrin gen in zooverre tegemoetkomen, dat de boom kon verwijderd worden, mits de ge meente £85 betaalde voor het in orde maken van den tuin na de verwijdering, van de muur. Weth. Tromp zeide, dat de dokter groote onkosten aan zijn tuin heeft gehad voor het wegbreken van de muur. Het Rijk wenscht dit weggedeelte op deze wijze afgeleverd, niet over te nemen, wat een jaarlijksche schadepost voor de gemeente is van 50, waarom spr. adviseert het voorstel van B. en W. aan te nemen. Over dit punt ontspon zich een lang durige discussie. De heer Sobels kon jiiet verhelen, dat deze zaak op hem een on- 3angenamen indruk maakt. Het hakken van den boom en het verfraaien van den tuin zijn twee dingen, die niets met el kaar uitstaande hebben. De heer Segers verdedigde met klem het voorstel. Weth. Warmerdam zeide, dat het dage- 'ijksch bqstuur £00 geboden heeft, waar voor cle eigenaar niet te vinden was. Na eon langdurige bespreking werd besloten, l-t twee raadsleden, de heeren Verduyn •n Kegers, nog eens zullen ga.an praten. Bij de rondvraag wees de heer v. Keste- en op de modderbeweging van de Poel- aan en op het toenemend aantal straat muzikanten, waaronder personen, die voor ander werk geschikt zijn. De eerste I vVer-sch staat op de begrooting 1928, aan de vervulling van den tweede wordt ge werkt, er zijn reeds bekeuringen gevallen De heer Noorland wees op de huizen langs den Smalleweg. Onbewoonbaarver klaring achtte weth. Tromp de eenige op lossing. Vooits vroeg deze spr. de kinder exploitatie bij de bedelarij te verbieden, Daarop zal worden toegezien. De heer Sobels informeerde naar de mogelijkheid van eeu verkeersweg buiten het dorp om. Dat zal echter nog lang du ren. De heer H. H. Schrama vroeg, of er een zwarte lijst is van café-bezoekers. Er zal een oogje in 't zeil worden gehouden. Hierna sluiting. 9 RIJN0BURG. Bloemenhandel; Over het algemeen blijven de prijzen stationiar. De handel is vlug mot goede vraag. Betaald wordt thans per 10U Salvator Rcse 66.20, C'ouronne d'Or 5.40—5.60, Fred. Moore j 4.10—4X0, Prins van Oostenrijk 3.70— 4.Murillo 5X0—6.40, Cramoisie Bril- lant 2.102.50, Gele Prins 5.60—5.80, Rcse Gris de lin f 3.704.10, Vuurbaak 9.C0—10.10, La Reine 2.70—3.—, Wil- icm Copland 3.704.30, Proff. Rauwen- hcff 6.807.—, Eartigon 7X0—7.40, Le Notre 8, Victoir d'Clivierre 7.207.40, Narcis Ornatus 1.40, Sion 1.701.80, Coster 2.803. WARMOND. Het vreemdelingenverkeer. Warmond als watersportcentrum da teert nog slechts van den laatsten tijd schrijft het „Hbld." Onze mooie zeilsport heeft in een korte periode eon geweldi ge vlucht genomen, en de gemeente, die daaraan het meeste profiteert, is zonder twijfel Warmond. Daar verrezen nieuwe jachthavens, waar steeds meer schepen een ligplaats hebben gekregen, terwijl plannen tot uitbreiding worden voorbe reid. Is het te verwonderen hoe heel deze gemeente als het ware profijt trekt van de watersport en hoe bijvoorbeeld het dorpje gedurende de Kaagweek wordt over stroom door honderden en honderden zei lers en zeilsters, leutige meiskes en stoere boys, die weten dat het geld moet rollen en zich daar dan ook inderdaad naar re gelen, ten bate der Warmondsciie nering doenden? Maar intusschen komen thans ook de klachten. Niet over de houding van de Warmondsche bevolking, niet over de prij zen die zij bedingt om de bediening die men er ondervindt, doch wel over den toestand der verbindingen via Leiden en Den Haag met het „vasteland". Dank zij de vereeniging „De Kaag", die er haar jachthaven heeft, liggen nergens zooveel schepen en scheepjes als te Warmond, dat terecht een centrum mag worden ge noemd, maar helaas laten de verbindin gen veel te wenschen. Ten eerste is daar cle tol bij het Warmonderhek, die door de Kagenaars nog kan worden vermeden door drie. kilometer om te rijden via rich ting Sassenheim, en ten tweede en juist hierom gaat het is de verbinding naar de andere zijde nog slechter; wij bedoelen die te water tusschen Warmond en de Kagerplassen. Waar de Westelijke winden het meest voorkomen, vindt men des mor gens de Leede gewoonlijk wel bezeild, maar bij het terugkeeren, des avonds, zal men als regel moeten kruisen. Voor men- schen, die zich een motor kunnen aan schaffen, mag dit geen bezwaar zijn; anders is dit voor de minder gegoe den, omdat de Leede, uitgezonderd de vaargeul in het midden zoo goed als dicht geslibt is. Met de kleinste platboomvaar- tuigen moet men reeds een kleine tien meter van den wal afblijven om niet in de modder vast te raken. Het gevolg is dat, men bij een dergelijke onvoldoende breedte niet voldoende vaart kan loopen en het traject eindeloos schijnt te zijn. Vele klachten zijn hierover reeds geuit, eventueel© plannen tot het maken van een jachthaven te Rijpwetering zijn be reids naar voren geschoven, en in verband met dit alles verdient hel vermelding dat het gemeentebestuur van Warmond zich momenteel met dezelfde quaestie bezig houdt, overtuigd als het is van de betee- kenis der zeilsport voor Warmond. Het heeft medegedeeld dat reeds eenige be sprekingen zijn gevoerd en dat al onder handeld werd met den eigenaar van een baggermolen. Getracht zal worden uit bij dragen van het gemeentebestuur* van de vereeniging „De Kaag" en van jachthaven bezitters voldoende gelden bijeen te bren gen om tot het uitdiepen van de Leede over te gaan. De hooge kosten hieraan verbondon zijn oorzaak dat nog geen uit voering aan deze plannen gegeven werd, maar in ieder geval kan verbetering thans binnen afzienbaren tijd worden verwacht. Hetgeen vele honderden beoefenaars der zeilsport tot vreugde zal stemmen. INGEZONDEN MEDEDEELING. BODEGRAVEN. Onderbreking. Door B. en W- van Bodegraven is door aanplakking bekend gemaakt dat op Zondag 12 Februari a.s. de electriciteitslevering van 8 uur voorm. tot 4 uur nam. wordt onderbroken. Een botsing. Donderdagmiddag bot ste voor cle zooveelste maal op de hoek van Brugstraat en Tolstraat weder twee auto's tegen elkaar. Beide wagens waren gelukkig slechts licht zesclmdigd. Geboren Niesje, dochter van J. Punsolie en A. van der Kaaij Jansje Elizabeth, dochter van A. Burger en J. M. Koorn Hendrikjc, dochter van G. van der Werken e i M.' Wilschut Elizabeth Johr.nne Gee.t.ui 'a, dochter van J. Blom en M. A. Wolswijk. Clementia There- sia Dorothea Maria, dochter van G. J. van der Meer cn H. de Koning. Overleden Petrus Jacobi 89 jaar weduwnaar van II. van der Aar. Gatrouwd: R. G. Willemso 20 jaar en H. van der Nagel 22 jaar. Gevestigd: K. L. Weber en gezin, fabrikant* van Santiago G. J. H. Niou- wenhuizen, dienstbode, van Voorschoten E. Bogaart, leerares, van Haarlem Jan Brak, boerenknecht, van Zegveld E. van den Berg en echtg., landarbeider, van Zegveld. Vertrokken: C. M. E. Batelaan, verpleegster, naar 's-Gravenhage N. Rijkaart, arbeider, naar Zwammerdam N. J. van Kippersluis, arbeider, naar Veur C. P. van der Heijden, zonder beroep, naar Bussum J. Weima en gezin, arbei der, naar Gouderak. Z0ETERW0UDE. De oudste inwoner. De oudste inwo ner dezer gemeente de heer Gijsbertus Heenk, Weipoort alhier, is in den ouder dom van bijna 95 jaren overleden. Geen liefhebbers. Voor de vacante betrekking van assistente aan de openba re lagere school alhier heeft zich slechts een sollicitante aangemeld. ONGELUKKEN. Noodweer te Heerlen en omgeving. Boerderij door hemelvuur vernield. Tegen 10 uur gisteravond barstte boven Heerlen en omgeving een hevig onweer los, vergezeld van zwaren sneeuwval. Te Rimburg sloeg de bliksem in de groote boerderij van liet raadslid Kallen. Zij brandde geheel af. Te Hoensbroek en te Heerlen werden van woningen daken afgerukt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Op meerdere plaatsen werden dakpan nen afgerukt en knapten electrische dra den af. Overstrooming op Ameland. Gisterennacht is cloor den hoogen vloed weer een groot gedeelte van het eiland Ameland ondergeloopen. Met groote moei te werden de nog losloopende schapen ge red. Verscheidene echter worden nog ver mist. Door een boom getroffen. Bij het lossen van boomstammen kreeg gisteren te Deuren de arbeider Weiten een boom tegen de borst. De man werd zoodanig gekneusd dat hij 's avonds aan de gevolgen is overleden. Ned. sleepboot In nood. Te Londen is het S.O.S.-sein ontvangen van cle Nederlandsche zeesleepboot „Sei ne". Het schip bevindt zich op 50 gr. N.B. en 12 gr. W.L. De commandobrug en de ventilators zijn weggeslagen, de compas- sen zijn vernield. Schepen zijn uitgegaan om hulp te verleenen. De sleepboot „Seine" behoort aan L. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst te Rotterdam. DE GROOTE INBRAKEN. De diefstal bij een juwelier te Hengelo. Contactmetde inbrekerste Den Haag en Rotterdam? De Tel. verneemt dat de politie te Hen gelo een spoor heeft gevonden van de inbrekers, die verleden week een brutale inbraak gepleegd hebben bij de firma Van Weezei, aldaar waar zij voor 6.000. aan goud en zilver ontvreemden. Blijkens de verklaringen van een café houder aan de Telgen hebben drie ver dachte personen zich den avond van de inbraak in zijn café opgehouden, waar de plannen besproken zijn. Het vermoeden is thans gerezen, dat cle inbrekers nauw con tact hebben met de bende, die den laat sten tijd een bezoek gebracht heeft aan verschillende juwelierszaken in Den Haag en Rotterdam, waar een zeer groote som werd ontvreemd. Het blad verneemt voorts dat de politie zich in verbinding gesteld heeft met de recherche in Den Haag en o.m. foto's van de aldaar aangehouden inbrekers heeft opgevraagd, opdat de caféhouder zal kun nen nagaan of het dezelfde personen zijn, die zijn café bezochten. De caféhouder heeft verklaard de men- schen zeer goed te hebben opgenomen, zoodat hij ze van een foto zeker terug zal kennen. Een inval door de Justitie in electrische lampenfabrieken. Naar aanleiding van een klacht van de N.V. Philips Gloei lampenfabrieken. Men meldt uit Tilburg aan de „Msbd.": I De N.V*. Philijs Gloeilampenfabrieken te Eindhoven heeft onlangs een klach j ingezonden bij cle Justitie, dat verschiller <le electrische lampenfabrieken te Tilbur; Xijmegcn en Arnhem inbreuk maakten c een patentrecht, dat ldaagster vele jarc geleden in Amerika had gekocht. Het betreft hier den namaak van „voe jes" en „stengelsen het in bezit hebbc van de machine zelf. Gevolg gevende ar deze klacht heeft do Bredasche Justit gisteren een inval laten doen in de ele trische lampenfabrieken „Radium" er. .Electra' te Tilburg. In de „Radium"-fa- briek werd o.a. een machine als door de SCHRIKKELJAAR. Hoe dikwijls, geachte lezers ik spreek nu uitsluitend tot mijn mannelijke belang stellenden en voornamelijk tot de jonge bloemen dier generatie hoe dikwijls heeft het aanzien van een blozend maagdeken, u niet een schok gegeven van diepe ontroer- ring, zoo zelfs dat ge alles om u heen ver gat, slechts denkend in hevige liefde aan de onbekende schoone, die zoo plotseling uw levenspad had gekruisd. Gij volgde haar dan waar zij ging, deed somtijds bo- venmenschelijke moeite om te achterhalen, wie zij was, waar zij woonde, wat zij deed, hoe zij heette. In regen en wind stond gij op post bij een tramhalte, waar zij voorbij moest komen, het kantoor waar zij werk zaam was, het huis waar zij woonde. Gij probeerde haar aandacht te trekken, overal waar gij haar ontmoette, gij kende cle kleur en cle krul van heur haren, ieder harer toiletjes, de vorm van haar neus, de zachte bleekheid of de rose gloed harer donzige wangen, de hemelsblauwheid of de mijnzwarte flonkering van haar von kende oogen, de zeeschelpige oortjes, de kersenrooae mond, de zachte perzik ronde kin kom zeg het eerlijk, gij droomde vaq haar. En terwijl gij al uw uren offerde om in uw oogen en uw hart een glimp te vangen van haar maagdelijke schoonheid, wist zij ternauwernood van uw bestaan. En dan.... in liefde gestegen tot dui zelingwekkende hoogten, vrocgt gij haar tenslotte haar naar huis te mogen gelei den en een korte weigering wierp u dan soms neer van die duizelingwekkende hoogte, tot waar uw onberaden liefde uw verheven had. Dat stond je te wachten omdat je man was, omdat het man-zijn de verplichting meebracht de eerste band te knoopen, omdat van u, als man, de toenadering be ginnen meest. En dan kwam de weigering, waaraan geen vezel van uw hersenen had gedacht, cle weigering, die een wereld van idealen in puin wierp, die uw gemoedsrust gan- schelijk verstoorde, u uit uw evenwicht wierp, totdat.een andere schoone uw weg kruiste en somtijds een getrouwe herhaling volgde. En nu is hetschrikkeljaar! Nu gen wij mannen ook een kans. Nu wij revanche nemen voor al die gemo rustlooze uren, voor al die golvingen o ontvankelijke ziel, voor al die wri stoornissen, die onze toekomst hel bedreigd. Want nu in het schrikkeljaar worde rollen omgedraaid. Nu trekken w ij, na flesch-glad geschoren te hebben, 's av onze beste jas aan en tippelen draai coquet langs de trottoirs om te zie wij geen aardig jong meisje kunnen b ren. En daagt er dan een slachtoffer dan komt de revanche. Eerst laten w giebelend een poosje achter ons loopei al8 ze ons tenslotte durven aanspre dan zeggen wij verontwaardigd: juffrouw, wat clenkt u wel, om een all loopenden jongeman zoo maar te du derailleeren". Dan gaan wij expres naar een dan of een bal en laten ons vragen. Dan za eens voor ons buigen en als zij u ten dans noocligt, dan zegt u: „Dan! juffrouw, ik dans niet". Dan moeten z ij maar eens vol schaa naar haar plaats terugkuieren, daar natuurlijk alle andere aanwezige hei reeds ten dans zijn gevoerd. In Engeland heeft een burgemee reeds het goede voorbeeld gegeven, als te lezen is uit het volgend bericht „De nieuwe burgemeester van Lougl rough in Leicestershire, heeft voor plechtige receptie ten stadhuize uitno gingen verstuurd aan ruim 300 mei boven de achttien jaar, die binnen gemeente een intellectueel beroep j oefenen. In plaats dat achter den naam op uitnoodigingskaart, zooals gebruikelijk staat „en dame", staat er nu op „en he Dit ter eere van het schrikkeljaar. De I gemeesier koestert de hoop, dat zijn tiatief „romantische" gevolgen zal hebbl Met vreugde in onze mannelijke haj deelen wij de hoop van dezen sympathie burgervader, die met zulke uitnoodigiq de mannen esn ongekende kars geeft een schitterende revanche. De menschlj zal er wel bij varen. Schrikkeljaar, jaar der meisjes? Schrikkeljaar, jaar der mannen Lezers, lotgenooten, let op uw saeck DANIËL Het spoor is eind'lijk goed op weg Om alles goed te maken, Men overweegt den overweg Opnieuw weer te bewaken. Want heel wat auto's zijn er reeds Op d' overweg bezweken, Doordat chauffeur of machinist Niet hebben uitgekeken. De dood zat daar niet eenzaam Verborgen in een hoekje; Hij knipte kalm de kaartjes van 't Tiendooden-rittenboekje. Hij hield je vriend'lijk aan de praat En je vergat te kijken, En als jr keek, dan was 't te laat, Dan bleven er slechts lijken. Tusschen Uitgeest en Alkmaa een onbewaakte overweg v onder bewaking genomen. Di al de derde op dat traject, weer onder bewaking is gest Wij smaalden, maar wij deden niets, Wij bleven maar geduldig, De spoordirectie riep heel luid* Kijk uitwij zijn onschuldig Misschien was 't concurrentienijd Met auto's en met" bussen Of zat er bij dien spoorwegstrijd Een and're oorzaak tusschen? Hoe komt het dat het spoor dan nu 't Idee weer heeft gekregen, Om weer opnieuw te waken bij De dooden-overwegen? Een wachter bij den overweg Kost ied'ren dag wel centen, Maar toch niet zooveel als per dag Een stuk of tien patiënten. TROUBADOU1 fa. PhilipB bedoeld aangetroffen, maar de directie meende te kunnen bewijzen, dat deze machine reeds van 1915 af in haar bezit is. Ook in Nijmegen en Arnhem zijn gisteren invallen in verschillende fa brieken gedaan. Door commiezen overvallen. Een 18-tal smokkelaars uit Tilburg wa ren dezer dagen de Belgische grens over getrokken, teneinde daar weer een partij gedistilleerd buit te maken. Zonder onge lukken passeerden zij op den terugtocht de grenspalen. En zonder, dat het hun op eenigerlei manier lastig was gemaakt, had dén zij het reeds tot op Abcoven, tus schen Hilvarenbeek en Goirle weten te brengen, in het gezicht van de fabrieks- schoorsteenen van Tilburg. Zonder dat echter een der lieden er op bedacht was, klinkt plotseling in hun on middellijke naijheid de bekende sommatie van de commiezen. De smokkelaars kozen natuurlijk in al lerijl het hazenpad, doch toen de commie zen van hun vuurwapens gingen gebruik maken, en de vluchtenden eenige kogels achterna zonden, vonden eenige smokke laars het toch maar raadzamer zich over te geven, bericht het „Dgbl. v. N.-Br." Zes hunner konden dan ook door de commiezen worden aangehouden de ove rige 12 ontkwamen door dwars de rivier de Leij over tè steken, hetgeen met dit kille weer een allesbehalve aangename taak moet zijn geweest. Tegen de zes aangehouden smokkelaars werd proces-verbaad opgemaakt, terwijl hun smokkelwaar, bijna monderd liter ge distilleerd, in handen der ambtenaren vieL Nog rr.eer op zijn kerfstok. De recherche te Deventer heeft de zaak tegen den boekbinder E, aldaar, die bij ;ijn patroon o.m. een kennisgeving van jen aangeteekenden brief wegnam en aarna den brief van de post haalde, ver- er onderzocht. Daarbij is zij tot de ont- ekking gekomen, dat de verdachte nog et twee andere kennisgevingen ven aan rekende stukken op gelijke wijze heeft ahandeld. In deze stukken zaten geen ddswaarden, maar wel dingen, die voor 3 firma van waarde bleken te zijn op an- ero wijze. Thans zoekt men ten post- antóre nog verder. De postbeambten heb oen verklaard, nimmer bedoelde kennis geving onder de deur te schuiven, doel steeds in de brievenbus, die van bic is gesloten, te hebben gedeponeerd. Electriciteitsstoringen. Tilburg in donker. Men meldt uit Tilburg aan de „Msb Gisterenavond circa half 9 werd de Tilburg plotseling in donker gezet, d dat de stroom-opwekker van den tor der groot turbine van het gemee lijk electriciteitsbedrijf defect raakte, stadsnet moest omgeschakeld worden de kleine turbine, die evenwel de gr belasting niet kon dragen. Hierdoor k' de gekeele stad, waarboven zich juist onwaar, gepaard met zware regenbi ontlastte, gedurende 23 minuten, zoi electrisch licht. Door het aanzetten 2 andere machines werd de storing, begrijpelijker wijze veel last veroorzaa opgeheven. Maastricht zonder licht. Gisteravond ongeveer kwart vooi ontlastte zich boven Maastricht en streken een hevig onweer, gepaard regen-, hagel- en sneeuwbuiten en li gen wind, welk weer ongeveer 3 k tier aanhield. Toen het onweer op zijn vigst was, sloeg de bliksem blijkbaai een der hoofdkabels der electrische ding, waardoor al het licht in de siad doofd werd. Na ongeveer tien minuten dit euvel evenwel verholpen. Treinvertraging. Gisteravond is tusschen Amersfoor Baarn ten gevolge van den stoixQ een juk, waar de telegraafdraden aan bi tigd zijn, omvergeworpen. Juist toen d trein uit Duitschland naar Amsteri die te halfnegen uit Amersfoort vert passeerde. Het juk viel op den kop de locomotief en werd een eind m< sleurd eer de trein tot stilstand kon den gebracht. Het gevolg was dat draden afknapten en den weg verspel waardoor de trein 44 minuten vertra had. Nadat deze trein was verder gcre knapten opnieuw eenige draden af No. 1074, die volgde, daardoor 50 min en de daaropvolgende trein, No. 1"' minuten vertraging. Daarna werd hot keer allengs normaal. Persoonlijke ongelukken kwamen 1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10