Land enTuinbouw SPORT. LUCHTVAART. Uit de Omgeving. SPLIJMTER KARPETTEN WEEK Uit de Rijnstreek. Jac. Rustige te Amsterdam over dit zelfde onderwerp. Schr. bespreekt speciaal den toestand te Amsterdam, en zegt, dat de Herv. Gem. aldaar twee gebouwen verkoo- pen kan, maar het niet wil: „De Noorderkerk kregen de Chr. Ge reformeerden niet, in de 300 jaar van haar bestaan is er nog nooit een huwelijk ingezegend, de eerste inzegening geschied- do door de Christ. Geref., die do kerk tij delijk in bruikleen hadden. De Nieuwe Zijdekapel krijgen do Room sehen niet, vanwege „het Mirakel". Van de gelden, die hiervoor kunnen binnenvloeien, zijn kerken te bouwen, die zeker voor jaren in de behoefte voorzien. De liefde tot het Universeolo Christen dom is blijkbaar alleen in woorden aanwe zig. Waarom den Roomschen broeders de Ka pel niet gegund? Indien do prikkel voor den jaarlijkschen ommegang rondom het Mirakel der Kapel ware weggenomen, zou de belangstelling tot demonstratie zeker verminderen....". Dit laatste is alleen in zooverre juist, als men den nachtelijken Omgang kan be schouwen als een zwijgend protest tegen het Processieverbod. De vereering van het H. Sacrament zou integendeel sterk bevorderd worden, in dien ze kon worden hersteld in de kapel zelve. „Res." Koninklijke Besluiten. Poster ij en en Telegrafie. Bij K. B. is benoemd tot dir. van het post- en telegraafkantoor te Middelhar- nis H. F. Dorenboom, thans commies der post. en tel. i Rechterlijke macht. Bij K. B. is aan mr. J. C. von Briel l^asse, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter te Schie dam, u Kolonel G. J. D. A. Rlesz. t Te Wassenaar i6 in den ouderdom van 84 jaar overleden de heer G. J. D. A. Biesz, oud-kolonel der infanterie. Indertijd is melding gemaakt van het feit, dat de familie Riesz gedurende 125 jaar van vader op zoon officier is geweest, welk gedenkwaardig feit samenviel met het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De teraardebestelling is bepaald op a.s. Zaterdag te 1 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. Te Utrecht is overleden in den ouderdom van 66 jaar, de heer J. H. van do Weyer, president-commiearis der N.V. Uitgevers-Maatschappij „Neerlandia". 57 jaar oud is te Arnhem plot seling overleden de heer ir. A. T. de Groot, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Gelderland cn Overijsel. R. K. Prov. Bond van Gcitenfokvereen. In Zuid-HoliantJ. 11e Jaarvergadering. Bovenstaande Bond hield Dinsdag zijn 11e Jaarvergadering in een der zalen van „Zomerzorg" te Leiden. Van de 19 aangesloten afdeelingen wa ren 13 vertegenwoordigd. De Weleerw. Bondsadviseur, Kapelaan G. J. Morsch van Zaandam, was eveneens aanwezig. Te ruim half twee opent de Bondsvoor zitter, de heer J. H. M. Balvers van Hil- legom de vergadering met den chr. groet en een kort woord ter inleiding. Kpr. heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Bondsadviseur en den heer J. Th. Verkleij van Alphen aan den Rijn, spre ker op deze vergadering. De notulen der vorige vergadering en die der buitengewone vergadering van 19 October 1927, worden zonder op- of aan merkingen onder dankzegging goedge keurd. Hierna wordt het woord gegeven aan den heer J. Th. Verkleij, die een causerie houdt over de Onderl. Geitenverzekering „De Geit", instelling van den Bond, en waarvan spr. President-Commissaris is. De geachte inleider begint met te moeten constateeren, dat de sterfte onder geiten in het algemeen aanzienlijk is; gemiddeld sneuvelen 12 k 13 pet. Bij het vaststellen der premies ter verzekering en hare uit- keeringen moet met dit feit ernstig reke ning worden gehouden. Vervolgens gaat spr. na, op welke be siB onze vee-assurantie is opgezet en dan blijkt uit een zesjarige ervaring, dat de opzet gezond was. Een paar abnormale jaren, wat de sterfte be treft hebben echter „De Geit" in finan- tieele moeilijkheden gebracht en het was het Hoofdbestuur, dat steun verleende, zoodat do verzekering steeds aan haar verplichtingen kon blijven voldoen. Wan neer het aantal deelnemers stijgt, zullen we den Bondsstcun zelfs niet meer behoe ven, omdat we dan in de jaren met weinig sterfte voldoende voor de kwade jaren kun nen reserveeren. De geachte spr. toont aan, dat men zelfs met geringe kosten aan de verzekering kan deelnemen en dan bij sterfgeval toch nog een vrij aanzienlijke uitkeering kan verwerven. Met een aan sporing aan de afdeelingen, om in de a.s. ledenvergaderingen aan de hand der ta bellen de verzekering te propageeren, sluit de heer Verkleij zijn zakelijke en duide lijke propagandistische rede. Nadat nog eenige vragen tot tevredenheid zijn be antwoord, dankt de Voorz. den geachten inleider. Onder de ingekomen stukken was de mededeeling van ontslagname van den heer G. J. Schoondcrwoerd te Hengelo wegens vertrek uit. Oegstgecst als Dir. Admr. van „De Geit" enz. Aan het jaarverslag van den Bonds- se-cretaris ontleenen we: De keuringen verdienen nog beter bezocht te worden dan tot heden geschiedde, terwijl ook bij ern stig willen in de afdeelingen en door haar meer werk kan worden gemaakt van de groote verlotingen, die uitsluitend dienen tot schulddelging. Een beroep wordt ge daan op steun aan de Verzekering, welker bestaan een wezenlijk Bondsbelung moet worden genoemd. Een eeresaluut wordt gebracht aan den heer Schoonderwoerd, thans te Hengelo, voor alles wat deze pio nier gedaan heeft voor den Bond, do Ver zekering en voor de afd. Oegstgeest. Nu de Bondsadviseur overgeplaatst is naar Zaandam, is bijwoning der vergaderingen van het Dag. Bestuur voor Z.eerw. ondoen lijk. Zijn tegenwoordigheid op deze jaar vergadering getuigt echter opnieuw van zijn belangstelling en meeleven met onze organisatie. De Voorz. dankte den Bondssecretaris voor zijn werk. De Bondspenningmeester sloot zijn boe ken met een tekort van 521.43, hetgeen, bij accoordbevinding door de Provincie wordt gerestitueerd. Bij de verkiezing van een Dir. Adm. der Geitenverzekering zegde de heer P. P. A. Clemens toe, een rondgang te maken door de afdeelingen ter controleering van de verzekerde dieren. Tot Directeur-Admini strateur werd gekozen de heer L. de Haan te Ter Aar, dien de Voorz. met de benoe ming hartelijk feliciteert en die toezegt, alles te doen, om den bloei der instelling te verhoogen. Tot Commissaris van „Dc Geit" werd herkozen do hoer J. B. Borst te Hoogmade. Uit het verslag der gehou den verloting bleek, dat ditmaal slechts een batig saldo te boeken viel van 263.05. Besloten werd, een nieuwe verloting te houden. Do begrooting voor 1028 werd vastge steld conform het concept op 1456 in ontvangsten en uitgaven. De afd. Ter Aar zeide bij deze vaststelling toe, te trachten de melkcontrole voor Ter Aar in te voeren, ook te Hoogmade en te Voorhout zal hier mee worden begonnen. Het dekgeld werd vastgesteld op 30 cent per geit en de con tributie op 25 ct. per lid. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. VOETBAL. NEDEELANDSCHE VOETBALBOND. Om den Ouds-beker. De commissie, die belast is met het or- ganiseeren van het. jaarlijksche tournooi om den Ouds-beker, heeft besloten het be stuur van den Haarlemschen Voetbalbond te verzoeken ook dit jaar deze wedstrij den in zijn gebied te willen houden. Zij zullen plaats vinden op de eerste Zonda gen in Mei. De loting heeft het volgende resultaat gehad: Zondag, 6 Mei: Amsterdam—Haarlem; Noord-HollandLeiden. Zondag, 13 Mei: eerst de verliezersron do en daarna de eindstrijd tusschen de winnende elftallen. De tweo vorige jaren zijn de ploegen van Amsterdam cn Haar lem telkens in de finale gekomen doch zij ontmoeteu elkaar nu reeds op den eersten Zondag. De beker is al tweemaal door den Amster«»amschen Voetbalbond gewonnen, zoodat hij nu eigendom wordt wanneer de hoofdstedelijken opnieuw winnen. Zwitserland—Frankrijk. De Zwitsersche en Fransche voetbal bonden zijn overeengekomen den lieer J. Mutters uit te noodigen als scheidsrech ter op te treden bij den landenwedstrijd ZwitserlandFrankrijk, op 11 Maart a.s. te Lausanne te spelen. WIELRENNEN. De Zesdaagsche te Stuttgart Een zege van het koppel-van Kempen. De laatste uren van den zesdaagsche te Stuttgart brachten geen verandering in het veld meer, aldus meldt „de Tel." Om de laatsto sprints werd verwoed gestre den tusschen Van Kempen-Frankcnstein en Rieger-Junge. Van Kempen-Franken- stein traden als winnaars uit den 6trijd te voorschijn. De eindstand was: 1. Van Kempen-Frankenstein 726 p., op één ronde: 2. Rieger-Junge 516 p., 3. Du- ray-Standaert 391 p., op twee ronden 4. Marcot-Blanc Garxn 266 p., op drie ron den 5. Behrend-Manthey 161 p., op vier ronden 6. Klass-Bossi 258 p., 7. Blattmann- Remold 174 p. In totaal werden afgelegd 3410.14 K.M. BILJARTEN. Wedstrijden te Lisse. De uitslagen van den Nederlaagwed- st rijd, gehouden in het gebouw va.n den Ned. R. K. Volksbond te Lisso, luidt als volgt: G. Th. Duivevoorden pnt. brt. h.s. gem. (Lisse) 200 32 32 6.25 J. Vollinga (D.O.K.) 116 32 26 4.56 P. Duivevoorden Sr. 290 41 40 4.87 Th. v. d. Eern 125 41 20 3.04 B. Mastenbroek 200 33 31 6.06 A. Spek 105 32 15 3.28 Einduitslag van dezen wedstrijd is: Lis se 600 car., D.O.K. 376 car. Lisse heeft een voorsprong van 224 car. A.s. Dinsdag komt de club van v. d. Berg n.1. D.O.S. uit Leiden de gevreesde tegenstander. Wij raden liefhebbers voor een billardwedstrijd aan dezen avond niet over te slaan. T0ERISME. Badseizoen 1928 te Noordwijk. Zooals telken jare, is thans weder ver schenen ce lijst van Hotels, Pensions enz. voor het Badseizoen 1928, uitgegeven door de Vereeniging Vreemdelingenverkeer in overleg met de Vereeniging Zeebad. Deze lijst, thans 76 pagina's dik, is zeer zeker een uitmuntende vraagbaak voor ieder die zich voorstelt korter of langer tijd in Noordwijk te vertoeven. Behalve de lijst van Hotels, Pensions, Villa s, Kamers, Huizen en Appartementen, bevat het boek- INGEZ0NDEN MEDEDEELING. je een korte beschrijving van de Bad plaats in het Nederlandsch, Duitsch, Franseh en Engelsch, mooie kiekjes van de Badplaats, benevens verschillende wetens waardigheden. Ten overvloede is aan de lijst toegevoegd een alphabetische lijst van straten, met alle in elke straat zich bevindende Pen sions enz. enz. Een zeer gemakkelijke aan wijzing voor hen, die aldaar een verblijf zoeken. De zoogenaamde Kamerlijst is wel een thermometer van de vlucht, die deze Bad plaats in den loop der jaren genomen heeft. De eerste jaargang telde 3 pagina's. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. De Hollandsche bobploeg komt niet uit Daar de stuurman der Hollandsche bob- ploeg voor de Olympische Winterspelen te St-. Moritz, Van der Sandt, in een wed strijd om den Gold Cup een polsverwon ding heeft opgeloopen, heeft onze ploeg nog slechts vier oefendagon gehad. Er is daarom besloten, dat Holland in het bob- sleigh-nummer niet zal uitkomen. Luchtschip-verbinding EngelandAmerika. EerstetochtinSeptember? Wij lezen in de „Times": President Coolidge heeft van zijn op rechte belangstelling doen blijken in de plannen van command'L.,»t Burney, om eon geregelden dienst met luchtschepen tus schen Londen en de cr. taten tot stand te brengen. Het eerste luchtschip op deze lijn zal waarschijnlijk in September a.s. de reis beginnen, waarbij wellicht gebruik zal worden gemaakt van den meermast der marine to Lakehurst in New Jersey. Het is bekend, dat Coolidge den minis ter van Handel, Hoover, gevraagd heeft, inlichtingen over de plannen in te winnen en er zooveel mogelijk medewerking aan te geven. Op de verschillende departementen en in de betrokken commissies van het Con gres stelt men evenzeer belang in den nieuwen luchtdienst. Wettelijke maatrege len, die het gebruik van luchtschepen voor het vervoer van mail mogelijk maken,» zijn binnenkort te wachten. De dienst zal een Engelsch-Amerikaansche onderneming zijn en de noodzakelijke financieele steun zal, voor zoover het Amerika betreft, stellig g,egeven worden. Levine's plannen voor een Moskou-vlucht. De Russen reeds gepolst. De Amerikaansche millionair Levïne, die verleden jaar met C'hamberlin over den Oceaan is gevlogen, schijnt inderdaad in allen ernst plannen te koesteren om dit jaar een vliegtocht New YorkMoskou te ondernemen. De Russische luchtvaartver- eeniging heeft namelijk, naar de Moskou- sche bladen melden, van de Sovjethandels- vertegenwoordiging te New York een me dedeeling ontvangen, volgens welke Le- vine om technische hulp heeft verzocht voor zijn nieuwe vlucht van New Yorlc naar Moskou en verder door naar Siberië. In antwoord hierop heeft de Russische luchtvaartvereeniging naar New York ge seind, dat zij alle noodige maatregelen zal treffen en van Levine nadere bijzonderhe den omtrent zijn plannen afwacht. Zij heeft hem echter tevens laten weten, dat hij een officieel verzoek om een vlucht boven Russisch gebied toe te staan, bij de HAARLEMMERMEER. Geboren: Willem z. van J. Mantel en C. v. Zijverdon; Jan z. van J. Bensink en C. den Booijen Grietje d. van A. H. Kool haas en A. Dol Johannes C'hristiaan z. van J. C. Ackema en A. Visser. Ondertrouwd: A. C. Beets 33 j. en A. Nieuwkoop 28 j. J. van Staveren 23 j. en A. K. Huis 18 j. Overleden: Sijtje van der Weele 22 j. ongehuwd. OUDE WETERING. Tooneel. Dinsdag en Woensdagavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „St. Theodulfus" haar Vastenavond-uitvoering in hotel Van den Bosch. Beide avonden was de zaal goed bezet. Degenen, die deze uitvoering hebben bezocht zullen daarvan zeker geen spijt hebben; inte gendeel, het is een avond van werkelijk genot en van gezonden humor geworden. Opgevoerd werd allereerst het kluchtspel „Napoleon's Horloge". Dit stuk werd op zeer goede wijze vertolkt. Het zal van de leden zeer veel studie en ijver gevergd hebben om hun moeilijke rollen er in te krijgen .Zij kunen evenwel de voldoening hebben, dat hun werken niet tevergeefs is geweest, daar de aanwezigen met een hartelijk applaus blijk hebben gegeven dat het gebod ene zeer door hen geappre cieerd werd. Na de pauze werd opgevoerd hot ocr-leuke kluchtspel „Het standbeeld van don veldwachter". Dit stuk werd door hot sublieme spel een waar succes. Harte lijk is er gelachen om dit stuk, dat tintelt van humor. Zeer voldaan ging een ieder huiswaarts. Een bijzonder woord van lof komt zeker toe aan den grimeur, den heer Franssen, die alles tot in de puntjes verzorgd had. Het muzikale gedeelte van den avond werd verzorgd door den heer Reynders uit Noordwijk en was bij dezen in zeer goede handen. In de uitvoering van Dinsdagavond was het bestuur, als mede den regisseur van de tooneolclub „St. Pancratius" uit Roelofarendsveen aanwezig. De regisseur dier vereeniging de heer Jac. van Berkel, prees na af loop der uitvoering het geleverde spel en bracht hulde aan zijn Oudeweteringschen collega, den heer J. H. Vesseur, die zijn mannetjes op zulk een uitstekende wijzo heeft „gedrild". OEGSTGEEST. Raadsvacature. Als opvolger van het overleden raadslid, den heer A. v. d. Hulst, komt op do eandidatenlüst voor do heer C. P. J. Paardekoopcr. Met dezen candidaat is de lijst der R. K. Kiesver- eeniging uitgeput. RIJNSATERWOUDE. Verdronken. De 4-jarige v. d. O. alhier is bij het af spoelen van een worteltje te water geraakt en verdronken. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De handel is vlug met over het algemeen redelijke prijzen, een enkel soort als Prins van Oostenriik, buitengesloten. Betaald wordt per 100 Couronne d'or 5.505.80, Prosperity 4.905.80, Vuurbaak 9.00—10, Artus 1.C01.70, Cramoisie Brillant f 2.10 2.40, Murillo 5.706.60, Fred. Moore 4 4.40 Flamingo 5.606, Prins v. Oosten rijk 3.G04, Gele Prins f 5.706, La Reine f 2.503, Rose Cris de lin f 3.70 4.20, William Copland f 3.604.40, Rau- wenhoff f 7.307.50, Victoire d'Olivierre' f 7.30—7.440, Bartigon 7.40—7.50, Le Notre 8.50—8.60. ROELOFARENDSVEEN. Muziek. Woensdagavond gaf de ran- ziekvereeniging „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering een muziekuitvoe ring in het café van den heer van der Geest. Do belangstelling was, gezien het feit dat in deze plaats nog andere uit voeringen waren, bevredigend to noemen. De vereeniging begon haar program met een ongewekte feestmarsch van J. R. van der Glas onder leiding van haar bekwa men directeur, den heer van der Kaai uit Leiden. Hierna werden nog een drietal nummers ten gehoore gebracht, welke zeer in den smaak der aanwezigen vie len, gezien het luide applaus. Hierna trad op het zoo bekende duo HelmanLaman uit Leiden. Dit duo heeft de aanwezigen eenige uren van ware humor geleverd. De zaal daverde meermalen van het schater lachen der aanwezigen. Het duo gaf dan ook nog eenige extra nummers. Van de vele voordrachten noemen we slechts vrouw Schetter bij den commissaris van politie en de buurtcommissie op Konin ginnedag. Na de pauze werden nog een viertal muzieknummers uitgevoerd, welke zeer mooi werden weergegeven. De avond was dan ook voor deze nog jonge ver eeniging een waar succes en we hopen dat het publiek, dat dezen avond zoo dankbaar gestemd was over het gepres teerde zijn dank ook al blijven toonen in de toekomst. Na een dankwoord van den voorzitter werd deze welgeslaagde avond gesloten en werd aan de aanwezigen nog gelegenheid gegeven voor het maken van een dansje, van welk aanbod oen gretig gebruik werd gemaakt. WASSENAAR. Korenbond. De Korenbond „St. Willi- bord" gevestigd alhier, hield gisteren haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw to Voorschoten. Behalve het geestelijk be stuur en het comité van actie waren vele zangeds aanwezig der koren te Wassenaar St. Willibrord, Wassenaar G. Herder, Voor schoten, Noordwijk, Katwijk a. d. Rijn en Oegstgeest. De Voorz., pastoor Tholenaar, te Wassenaar, opende de vergadering met gebed en een hartelijk woord van welkom, waarna de seer., Kajielaan v. Leipzig to Wassenaar, een mooi en zeer uitgebreid jaarverslag las. Vervolgens enkele ingeko men stukken, waarvan een van het koor to Leidschendam, waarin de mededeeling dat dit koor om meerdere redenen zich voorloo- pig terugtrok. Vervolgens van het koor te Oegstgeest, waarin dit koor berichtte als lid te willen toetreden. Hierna deed de pen- ningm., de heer M. Lakeman te Voorschoten rekening en verantwoording. Vervolgens hield Pastoor Spoorman van Katwijk a. d. Rijn een mooie en leerzame lezing met als onderwerp „Vastenliturgie". Een flink applaus en een dankwoord van den Voorz. mocht Pastoor Spool-man in- oogsten. Ter afwisseling zong dan het koor van Katwijk a. d. Rijn een zangnummer „St. Cecilia" voor 4-st. mannenkoor. Uitvoerig werd dan gesproken over de oprichting en instandhouding van jongenskoren. Het vóór en tegen werd door meerdere sprekers naar voren gebracht met tot besluit, dat den heeren Directeuren in ernstige overwe ging werd gegeven zoo mogelijk tot oprich ting te komen. Punt 10 was bespreking over een te houden St. Gregoriusdag. Over dezen te houden dag was men het algemeen eens. In beginsel werd besloten deze te organi- seeren en mogelijk op 2den Pinksterdag a.s. Tot bestuurslid, 2de voorzitter, werd bij ac clamatie herbenoemd Pastoor Spoorman. Bij dé rondvraag vroeg en verkreeg Pas- Katholieke Agenda. LEIDEN. Donderdag. Hanze Vastenavondfeest. Zo* merzorg, 8,30 uur. Donderdag. R. K. Bakkersg6zellenbond, Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag, R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag. R. K. Bond voor Groote Ge zinnen, Sint Antonius-patro- naat, 8.15 uur. Dinsdag. Jaarfeest R. K. Volksbond. Bonds gebouw, 8 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vrijdag, R. K. Volksbond Jaarvergadering. Patronaatsgebouw, 8 uur, jj Algemeene Agenda. LEIDEN. Maandag. „De Vrek". „Het SchouwtooneeP Schouwburg, 8 uur. (Goedge-' keurd. Vrijdag. Derde Abonnementsconcert. Stads gehoorzaal, 8 uur. Vrijdag. Uitvoering Muziekvereen. N.Z.H. T.M. l'Union, 8 uur. De avond-, nacht,- cn Zondagdienst der aphoteek van den heer C. B. D u y s t e r bruari a.s. tot en met Zondag 12 Februari a. s. waargenomen door de apotheek van der Heer. C. B. Duyster Nieuwe Rijn 16, telefoon 523. INGEZONDE^ MEDEDEELING. toor Spoorman permissie voor het Katwijk- sche koor om voor Pastoor Meijsing als be wijs van erkentelijkheid voor hetgeen Pas toor Meijsing voor het Katwijksche koor gedaan had een „Toast" te mogen uitbren gen. Gezongen werd dan „Toast" van P. J. v. Paeschen, 4 st. mannenkoor. Vervolgens zong hetzelfde koor nog „Jansen-Cantate"; 4 st. van A. Claessens, en „Een partijtje Piket" van R. Genee, duo met pianobegelei ding. Na nog enkele huishoudelijke aangele genheden te hebben besproken dankte de Voorz., den gastheer van dezen avond, Pas toor' Meijer te Voorschoten, voor de goede ontvangst in het Patronaatsgebouw. De Di recteur van Noordwijk, de heer Alkemadc, vroeg, indien zulks mogelijk zou blijken, de a.s. Gregoriusdag te Noordwijk te willen houden, waarna deze geanimeerde vergade ring door Pastoor Tholenaar met gebed werd gesloten. Onderscheiding. Mevrouw H. L. E. J. KröllerMüller alhier, is toestemming ver leend tot het aannemen van de versierse len van Ridder van de Orde van. de Kroon' van België. ALPHEN AAN DEN RIJN. Sportvereer.iging „Wilskracht". Voor een uitverkocht huis gaf de R. K. Sportver- eeniging „Wilskracht" gisteravond in do St. Josephzaal haar jaarlijksche zeer geslaagde I gymnastiek-uitvoering. De Voorz. van „Wilskracht" sprak een openingswoord. Spr begon met de aanwezigen het welkom toe to roepen en al degenen dank te brengen die de vereeniging hadden gesteund. Met voldoening kon hij meedeelen, dat het aan tal donateurs was toegenomen en dienten gevolge „Wilskracht" de financieele crisis was doorgekomen. Het was spr. een bijzon der genoegen twee bestuursleden van den Goudschen R. K. Athletiekkring aanwezig to zien. Voorts werd met voldoening gewe zen op de behaalde successen door Wils kracht" bij de Goudsche Athletiekwedstrij- den en verzocht spr. den heer Van der Hulst, secretaris van genoemden Kring, hieromtrent eenige mededeelingen te doen. Spr. zeide dat door verhindering van den Voorzitter, hij gaarno de uitnoodigiug had aanvaard, om hier de prijzen uit te reiken. Spr. feliciteerde de vereeniging „Wils kracht" met de coor haar behaalde succes sen, en voegde daarbij den wensch, dat de eerste prijs, een zilveren wisselbeker, be schikbaar gesteld door het dagblad „De Nieuwe Zuid-Hollander", voor de eerste maal door „Wilskracht" gewonnen, door wilskracht en volharding eens voor goed haar eigendom zal worden. De Voorz. van „Wilskracht" bracht hier op nogmaals dank aan het Kringbestuur en gaf de verdere leiding over aan den heer Zuidam voor de afwerking van het program ma. Wo moeten nog even bemerken, dat al vorens werd gesproken, de opmarseh en opening plaats had dor gymnasten, bene vens het vaandeldefilé, hetgeen een aardig effect maakte. Hierop volgden de oefeningen op brug, laagrck, vrije en strafoefeningen, welke correct en vlug werden afgewerkt. Met vol doening kon worden bemerkt, dat „Wils kracht", onder de kundige leiding van den directeur, den heer Zuidam, op den goeden weg is, zoowel de oefeningen der kleineren als wel der volwassen gymnasten gaven daarvan het beste bewijs. De muziek tijdens de oefeningen was uit stekend verzorgd bij de heeren Snel (piano) en Couvée (viool). De avond werd verder afgewisseld door voordrachten van den bekenden humorist, den heer J. A. Bierlaagh uit Leiden, welke als altijd bijzonder in den smaak vielen. Alles bijeengenomen, mag „Wilskracht" op een zeer geslaagden avond weerzien. Wij vertrouwen, das veler door het gencterie op dezen uvond hun waardeering zullen tounen door donateur of begunstiger te worden van de kranige Sportvereeniging. Tooneel. Lachen! luidt de aanhef van de advertentie, voorkomende in dit nummer over de opvoenng van het blijspel: „Meneer Klaproos", op Maandag en Dinsdag a.s# 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2