S. G. J. DE GROOT De lederhouten «ofïrs en L Gem. Berichten. Buitenl. Berichten, Hoeveel K. M. in de bocht? .1. L. te Amsterdam, had bij het Groene Kerkje te Oegstgeest den bocht te snel genomen, zoodat hij bij de gladheid dwars over den weg was komen te staan en een aanrijding had veroorzaakt. Als getuige werd nu gehoord, de koop man Dotsch uit Amsterdam, die in te genstelling mot twee de vorige maal ge hoorde getuigen, verklaarde dat verd. niot hardor reed dan 20 K.M. Hij had bij verd. in de wagen gezeten. D3 ambt. eischte 10 of 5 dagen hech tend waarop de kantonrechter verd. tot 6 of 5 dogen veroordeelde. Tervolgens werden door den pl.verv. kantonrechter veroordeeld: P. v. d. M. Oegstgeest, overtr. Leiden verordening tot voorkoming van brand, 2 maal 6 of 5 dagen; J. G. de H. idem, idem alsvoor; H. J. J. met een motor rij den zonder het nummer met letters te hebben verlicht en zonder rood achter licht, 2 maal 5 of 3 dagen; J. F. P. Delft, met ten auto rijden zonder nummer met letter 5 of 3 dg. L. Z. met een rijwiel rij den zonder licht 3 of 3 dg.; H. V. zwer vende, overtreding politieverordening 1 of 1 dig.; W. v. d. B. met. een rijwiel rijden over een voetpad 2 of 2 dg.; F. C. A. F. overl reding politieverordening 1 of 1 dg. A. v. d. R. zonder verg. met koopwaar ven ten f 0.50 of 1 dg.; J. R. overtreding dor Trekhondonwet 4 of 2 dg.; W. G. Lei derdorp met een handwagon rijden zonder licht 1 of 1 dg.; C.Z. Zatwijk aan Zee, met een rijwiel rijden zonder licht 3 of 3 dg.; H. K. Katwijk aan Zee met een handawagen rijden zonder licht 2 of 2 dg.; G. O. Bijnsburg loopen op verboden grond 2 of 2 dg.; A. D. Noordwijkerhout loopen op verboden grond 2 of 2 dg.; P. D. Noordwijkerhout loopen op verboden grond ƒ2 of 2 dg.; L. M. als best. van een auto niet het nummer met letter verlicht hebben en zonder rood achterlicht 2 x f 5 of 5 dg.; E. v. d. B. Voorhout, een auto laten staan zonder licht en rood achter licht 2 x 5 of 5 dg.; A. P. C. Noordwijk overtreding dor Leerplichtwet 2 of 2 dg.; J. v. d. L. Noordwijk idem geen straf; L. M. idem 2 of 2 dg. C'. P. v. Z. idem 3 of 3 dg.; A. B. vr. W. H. idem geen straf; N. H. v. S. Warmond idem geen straf; J. P. Rotterdam, als schipper niet het roer bedienen 5 of 5 dg.; R. v. V. Vinkeveen varen zonder vergunning in water van Rijnland 5 of 5 dg.; A. D. Noordwijker hout, te Noordwijkerhout een hond los la ten looen 3 of 3 dg.; L. J. Oegstgeest, met een auto rijden zonder achterlicht 5 of 5 dg.; S. L. Velsen, met een auto rij den zonder rood achterlicht 6 of 5 dg.; J. H. Schagen, varen zonder vergunning in water van Rijnland 5 of 5 dg.; S. Den Haag, een auto laten staan zonder licht en rood achterlicht 2 x 3 of 3 dg.; J. L. v. 8. Rotterdam, met een auto rijden zonder rood achterlicht geen straf; G. J. J. N. zon der vergunning baggeren 2 of 2 dg.; J. v. K. Zoeterwoude, met een rijwiel rijden zonder licht 3 of 3 dg.; C. B. Noordwijk, met een rijwiel rijden zonder licht 3 of 3 dg.; W. v. d. V. Sassenheim, loopen op verboden grond 3 of 3 dg.; F. d. B., met een rijwiel rijden zonder licht 3 of 3 dg.; N. P. met een rijwièl rijden zonder licht 3 of 3 dg.; E. G. met een rijwiel rijden zonder licht 3 of 3 dg.; N. P. met een rij wiel rijden zonder bel 2 of 2 dg.; J. B. met een rijwiel rijden zonder bel 1 of 1 dg.; J. C. R. met een rijwiel rijden langs een stilstaanden tramwagen 2 of 2 dg.; G. K. op verb, tijd matten uitkloppen 2 of 2 dg.; J. S. Assen, zonder vergunning muziek maken 0.50 of 1 dg.; E. F. vuilnis in openbaar water werpen 1 of 1 dg.; W. v. d. R. met een rijwiel rijden zonder licht f 3 of 3 dg.; W. A. F. met een rij wiel rijden over een trottoir 3 of 3 dg.; P. B. met een rijwiel rijden door een ver boden steeg 1 of 1 dg.: F. B. als best. van een auto rijden zondor goed leesbaar letter met nummer 5 of 5 dg.; M. J. S. Noordwijk, to Noordwijk tegen een muur leunen 3 of 3 dg.; M. J. S., Noordwijk, met meer dan een persoon op een rijwiel rijden 1 of 1 dg.; J. V. met een rijwiel iii verb, richting rijden 3 of 3 dg.; J. A. P. M. Noordwijkerhout met een rijwiel rij den zonder licht en rood achterlicht 2 x 1. Waar geen woonplaats vermeld, is deze te Leiden. KANTONGERECHT WOERDEN. Aanrijding. De zitting vangt aan met de zaak contra v. d. H. te W o e r d e n. Deze zou a!s be stuurder van een vierwielig motorrijtuig gereden hebben op verkeerde wijze daar hij bij heb nemen van een bocht deze afge- snoden zou hebben en dus aan de linker- kvam te rijden waardoor een aanrijding ontstond mert een wielrijder. Fiets in elkaar enz. enz. De verd. ontkende het hem ten laste gelegde. Twee getuigen kwamen ver klaren, dat zij gezien hadden, dat verdach te de bocht verkeerd nam en de aanrijd;ug dus aan zijn schuld te wijten was. Vooraf had een der getuigen een civiele partij ingesteld tegen verd. ten bedrage van 15.als schade aan zijn fiets aan gebracht. De Ambtenaar achtte het wettig bewijs geleverd en eischte een geldboete van 10.subsidiair 4 dagen hechtenis. Do Raadsman van verd., mr. v. d. Bosch üit Woerden, kwam hierna aan het woord en voerde aan dat verd. een zeer goed rij der was, duidelijke signalen heeft gegeven en langzaam roed, daarbij tevens aanvoe rende dat is komen vast te staan dat de aangeredene in gesprek was met een an .Ier en dus niet lette op de mogelijkheid dat een auto de 'mek om zou komen. Hij beveelde zijn client daarom in vrij spraak, althans uiterste clementie, aan. De Kantonrechter veroordeelde tenslotte verdachte tot betaling eener geldboete van ft subs. 4 dagen, met ontzegging van de civiele partij. Professorale verstrooidheid. J., prof. to Leiden, was met zijn auto in aanrijding geweest met een woonwagen en was door gereden, omdat hij niet-* ge merkt had van deze ongewenschte ontwoe INGEZONDEN MEDEDEELING. NOORPEIMPE jll - LEIPEN worden tegeijj verminderde prijzen opgeruimd. 210s ting. Op de vorige zitting was J. versche nen en had eenigszins aarzelend toegege ven dat hij wel eenige schokjes gevoeld had maar niet kon zeggen of dat persé van de aanrijding kwam. Er lagen voel steenen en de weg was hol. Thans verscheen do woon wagenbewoner als getuige. Natuurlijk had de prof. z'n wagen fijn gereden; deze nooit meer goed te maken of de wagen moet af gebroken worden; veel schade geleden. „Dio vent wou niets betalen, ik rukte het portier open en hij reed stil door. 'kWerd kwaad en zei: „daar dan", en ik smeet het portier dicht en de ruit vloog in stukken". Zoo is het gegaan, aldus getuige. Eisch 12 of 6 dagen. Veroordeenng conform. Melkvervalschers gestraft met groote geldboeten. K., te W oe r d e n, was gedagvaard ter zake dat hij water bij de melk gedaan zou hebben. Het geschiedde op klachten die binnen gekomen waren. De keurmeesters waren gekomen, namen een monstertje en in Leiden bleek dat er te veel waterdeelen aanwezig waren. Op de 100 Liter melk 18 Liter water. Toen de keurmeesters geko men waren zei verd.: „Ja, 't is best moge lijk dat er wat water bij zit, we hebben veel gespoeld Verdachte is de eerste niet die voor dit feit terecht staat, maar dit is nu reeds de tweede maal dat hij voor hetzelfde feit ge dagvaard is, en dat zegt reeds genoeg. Twee getuigen-deskundigen kwamen het bevestigen. De Ambtenaar was van meening dat hier een recidivist gedagvaard was en dat daar om een zware straf noodig is. Hij eischte daarom een geldboete van 700 of 70 da gen hechtenis. De Raadsman van verdachte voerde een verweer, doch er vier hier moeilijk iets naar voren te brengen. Het oude liedje is steeds: „;t Regende of-we hebben veel ge spoeld en dat weten de verdedigers maar al te goed. De Kantonrechter zei dat water wel ge zond was, maar de menschen moeten waar voor hun geld hebben en daarbij komt nog dikwijls dat in plaats van leiding- er meest al slootwater bijgevoegd wordt. (Van de balie zei er iemand zachtjes: „Dat is vet ter"!) Veroordeeling ƒ500 of 40 dagen. v. d. VV. te Woerden stond voor het zelfde fiet terecht. Hij wist er niets vanaf en kon niet vorklaren hoe het gekomen was Ik heb maar 3 koeien zei verd. en dus niet veel melk. Hot iB niet mijn beroep, want ik ben molenaar, zoodat, indien ik er water bij gedaan zou hebben, ik gezegd zou heb ben tegen de keurmeesters: „ik heb geen melk". Ik was geheel te goeder trouw. Eisch zes dagen hechtenis. (Hierbij werd door den Ambtenaar overwogen dat verd. niet financieel krachtig is). Veroordeeling 100 of 10 dagen. Onhebbelijke streken. v. d. B. en de J., te L i n s c h o t e n had den art. 424 W. v. S. overtreden. Nu, 't was zeer heldhaftig gegaan. Met 10 a 12 man waren ze op Liefhoven aan het slenteren toen er een meisje per rijwiel naderde. On der allerlei leelijko praatjes, werd het meis je van de fiets gehaald en bij haar mantel gepakt, zoodat deze scheurde. Doordat het donker was kon dit meisje niet onder eede nu verklaren, dat die of die het gedaan had, maar zeker wist ze dat de J. haar ook vast gepakt had. De J. erkende, maar van de B. niet. De laatste bleef er bij dat hij niet medegehol- pen had. Do veldwachter kwam verklaren, dat van de B. ter Secretarie bekend had, dat hij ook aan het meisje haar mantel ge trokken had. De Ambtenaar vroeg of er veel klach ten binnen kwamen van de jongens. De veldwachter antwoordde dat dit heel veel voor l?wam. Eisch 15 of 10 dagen. De Kantonrechter vermaande de jongens deze onvoeglijkheden voortaan na te laten en voegde er aan toe dat, indien ze weer voorkwamen, de straf zeer zeker niet mild zou zijn. Veroordeeling: de J. 10 of 5 da gen hechtenis, v. d. B. vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Te laat! v. d. W. te Leiden had als gezagvoer der van een stoomboot deze boot vastge legd aan een paal van M. te Bodegraven. Die paal was bezweken en M. wou schade hebben vergoed. Thans op de zitting waren zij overeengekomen de zaak te schikken voor 10 gulden, 't Was te,laat! Verdachte erkende het feit grifweg en lag 10 ter tafel voor benadeelde. Eisch 1 of 1 dag. De Kantonrechter vond het mooi van ver dachte om de zaak op deze wijze te beëin digen en zou daarom mild zijn in zijn ver- oordeeling. 1 of 1 dag. Geen dierenbeschermer. E. had dieren pijnlijk en op kwellende wijze vervoerd. Kippen en konijnen (een en twintig stuks) had hij allen maar op elkaar in één kist geladen. Hij erkende. Eisch: 5 of 2 dagen. Veroordeeling: ƒ4 of 2 dagen hechtenis. Straatschenderij. P. en v. d. B. te B o de graven hadden een kruik met water geladen en deze voor de deur stuk geslagen bij A. Verd. ontken den. Getuigen kwamen hpt bevestigen. Eisch 15 of 7 dagen. Veroordeoling con form. Na nog eenige onbelangrijke zaken wordt de te r tzitting om 5 uur des namiddags geslct' ONGELUKKEN. Vrouw verbrand. De 85-jarige woduwe W. te Neerbeek- was Zondag onder de hoogmis alleen thuis. Waarschijnlijk is zij, aldus de „Limb. Koer.," te dicht bij het vuur gekomen, waardoor haar kleeren vlam hebben go- vat. De buren hebben de vrouw levend verbrand gevonden. Overreden en gedood. Gisteravond omstreeks 6 uur bevond zich het 5-jarig zoontje van den heer B. Meerman op de Ringdijk te Slikkerveer Op een gegeven oogenblik, terwijl een autobus van de Ridderkerksche Autobus- maatschappij naderde, stak hij den weg over met het noodlottig gevolg, dat hij werd aangereden en oniniddelijk gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Door twee koetsiers der Amsterdam- sche Rijtuigmaatschappij werd gistermid dag omstreeks half zes in de Lairresse- straat te Amsterdam een voor een brik gespannen paard afgereden. Op een ge geven oogenblik brak een der teugels. Een der beide koetsiers, de ongeveer 50-jarigo Wesker sprong van den bok om het leidsel to herstellen. Terwijl hij daarmee bezig was, werd het paard schichtig en W. werd door het dier op zijde gegooid. Door een bijwagen van lijn 16, die op dat oogen blik passeerd werd hij geraakt en daar door tegen de straat geslingerd. Door den geneeskundigen dienst werd hij naar het Tesselschade Ziekenhuis vervoerd, waar hij enkele oogenbliken na aankomst over- leedl Noodlottige afloop. De broodventer E. A. wilde gistermor gen te Enschedé zijn paard het tuig aan doen. Het beest schrok waarschijnlijk, sprong op, waardoor A. vieL De ongeluk kige kreeg een trap tegen het hoofd es bleef bewusteloos liggen. Het paard sloeg öp hol en trok den wagen over den man heen, zoodat deze nog inwendige kneuzin gen kreeg. In een nabijgelegen woning binnengedragen, overleed de man, clio we duwnaar was en vader van twee kinderen, zonder tot het bewustzijn te zijn gekomen. De wagen reed tegen een boom en werd geheel versplinterd. Inkt gedronken. Het 1 1/2-jarig kindje van de familie B. te Groningen heeft in een onbewaakt oogenblik den inktpot, inhoudende ruim 2 d.L. inkt leeggedronken. De geneesheer heeft braakmiddelen toegediend, om het vergift te verwijderen. Maar het mocht niet meer baten; de kleine is overleden. Verdronken. Uit Alkmaar wcurdt gemeld: Zaterdag morgen om 6 uur is aan de halte St. Pan- cras het lijk drijvende gevonden van den heer K. Blom uit Koedijk, die een uur te voren met zijn schuit van huis was ver trokken. Hij laat een vrouw en negen kin deren achter. Lijk gevonden. Men herinnert zich misschien, dat op 't eind van 1927 twee jongens in de buurt van Ferwerd door het ijs zijn gezakt en verdronken. Een hunner werd gevonden, de andere bleef zoek. Thans is ook zijn lijk het is de 13-jarige W. Rozema uit het kanaal opgehaald, dicht bij de on geluksplek. Door een kogel getroffen. Bij het dooden van een rund met een schietmasker werd te Middelburg de sla gersknecht T. door een kogel getroffen. De man is in het gasthuis opgenomen. Ongeluk op school. In een openbare lagere school aan de Hommelstraat to Arnhem moest gister morgen een jongen voor het bord komen. De jongen talmde daarbij lang omdat zijn voet vastzat tusschen de latten van de bank. Bij de pogingen van den onderwijzer om hem te bevrijden werd het been van den jongen op twee plaatsen gebroken. Behouden binnengebracht. Door Enkhuizer visschers zijn Zondag morgen aldaar in de haven gesleept de vaartuigen „Volharding", kapitein J. Haar en geladen met tegels van Alphen aan den Rijn met bestemming Baflo en het vaar tuig „Vertrouwen" kapitein W. Kallenkool met kunstmest van Amsterdam naar Leeuwarden. Beide vaartuifen waren door den storm in het Ivrabbengat van hun ankers gesla gen op -drift geraakt en op den leidam gc- loopen. Met een weinig averij kwamen ze vrij. Brand. Gistermorgen is in Dorpbuurt, bij Win terswijk, het woonhuis afgebrand, bewoond door den melkslijter Te S. De oorzaak ligt waarschijnlijk in eeü j begin van brand in den schoorsteen. Van den inboedel kon weinig gered wc> den. De motorspuit kwam ter plaatse, doch wegens gebrek aan water kon deze geen dienst doen. Alles was verzekerd. IJs in de haven van Lemmer. Nog steeds is de haven van Lemmer door ijs van de op enzee afgesloten. De salonboot „Holland", van de Holland FrieslandGroningen lijn, ligt hier sedert een week in de haven opgesloten en heeft gistermorgen op last van do directie en onder toezicht van de gepensionneerde havenmeester, Kosman, getracht door deze ijsmassa's heen te breken. Op nog geen honderd meter van de haven in zee geko men, moest deze boot echter haar pogin gen staken, daar het ijs als een muur in elkaar waa geperst en tot ana den grond zit. Vergiftig veevoeder. Bij den veehouder Th. O. te Haarlem stierven een dezer dagen binnen enkele uren na een kortstondige ziekte drie run deren, terwijl drie andere runderen de zelfde ziekteverschijnselen vertoonden. Van deze laatste is tenslotte nog één rund uit nood geslacht. De dierenarts meende in verband met de verschijnselen bij de sectie opgedaan met vergiftiging te doen te hebben, vooral ook omdat het hooi beclonkelijke afwijkingen vertoonde. Prof dr. Wester, hooglceraar te Utrecht, in consult geroepen, deelt voorloopig de zelfde meening en zal verder door bacte riologisch en chemisch onderzoek trach ten uit te inaken in hoever het bewijs daar van te leveren is. In den laatsten tijd is meer en meer gebleken, hoe gevaarlijk hooi voor het vee kan zijn, wanneer daarin rottende bestanddeelen worden aangetrof fen of indien daarin cadavers van katten, ratten, kippen of andere dieren verzeild geraken. Het zelfde is onlangs gebleken to Bomeler in Limburg, waar een achttal paarden aan een dergelijke vergiftiging ten offer vielen, welk geval toen eveneens door Prof. Wester is onderzocht. Slachterij van besmet vee te Assen. Voor enkele maanden is gemeld, dat de gemeentepolitiete Assen een inval had ge daan in een perceel aan de Groninger- straat aldaar waar een clandestiene var kensslachterij bleek te zijn gevestigd. Daar werden o.a. varkens geslacht, die besmet waren met vlekziekte. Deze dieren werden geheel voor de comsumptie gereed gemaakt en te Groningen ter markt ge bracht. De bedrijver van deze voortgezette wandaden, zekere U. 8. had zich Vrijdag jj. te verantwoorden voor den kanton rechter aldaar waarbij tegen verdachte een geldboete werd geëeischt. Deze eisch schijnt echter niet veel indruk te hebben gemaakt: want gisteren deed de gemeente politie wederom een inval in hetzelfde hierboven genoemde perceel, waarbij bleek dat het lugubere bedrijf weder op volle capaciteit in werking was. De politie nam o.a. een groote hoeveelheid gehakt en den inventaris, welke zeer goed in orde bleek te zijn, in beslag. Van een en ander werd tevens weder procesverbaal opgemaakt. Waarschijnlijk zal de hernieuwde kennis making met de rechterlijke macht iets beter in het geheugen van U. S. worden in gescherpt. »Tel." Een inbreker gevat. Vrijdagavond bemerkte een bewoner van een perceel aan de van Amstelstraat te 's-Gravenhage, dat bij zijn thuiskomst iemand de deur van zijn woning dicht trok. Toen hij dezen man vroeg, wat hij in zijn huis, waar niemand aanwezig was, gedaan had, bood deze zijn verontschul digingen aan en zeide, dat hij bij vergis sing de verkeerde deur had geopend. Zon der verdere aandacht hieraan te schenken, betrad de heer zijn woning. Hij bemerkte echter al spoedig, dat alles overhoop ge haald was. Ook de muntmeter was ver broken. Dadelijk deed de heer v. D. aangifte bij de politie en verstrekte een signalement van den man .Dit leidde tot aanhouding van een zekeren v. D., wonende in de Ter- borchstraat. Hij werd later door den be woner van het perceel herkend. De politie vermoedt, dat zij met deze aanhouding een goeden slag geslagen heeft, daar men v. D. van verschillende inbraken uit den laatsten tijd verdenkt. Gevecht met Inbrekers. Zondagnacht drongen drie inbrekers in een specerijenwinkel te Linz, waar zij de kas roofden. De politie verraste de inbre kers, waarop een verbitterd gevecht volg de. Een der inbrekers kon ontkomen, een tweede werd met een schot in de borst ge dood en een derde kon in arrest gesteld worden. Veelbelovende jongelui. De politie te IJmuiden heeft aangehou den vier jongens van 1214 jaar oud, die zich den laatsten tijd hadden schuldig ge maakt aan diefstal van goederen uit vrachtauto's. Zoo hebben zij blikken met koek, kaas, blikken met suikerwerk, si naasappelen enz. gestolen. Bij de ouders van een der jongens is een eetservies in beslag genomen, dat ook van diefstal af komstig was. Straatroof. Vrijdagavond heeft B. M. bij de politie te Haarlem aangifte gedaan dat hij des avonds op den hoek van het Spaarne Gedempte Oude Gracht door 3 personen is overvallen. Zij wierpen hem op den grond en beroofden hem van een porto- feuille met 360. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. In verband hier mede beeft de politie te Haarlem Zater dag aangehouden J. v. K., F. B. en G. K., die echter ontkennen iets met de zaak uitstaande te hebben. De ruitenkrasserij. Gistermorgen zijn vele winkeliers te Maastricht tot de ontdekking gekomen, dat ruitenkrassers aan het werk zijn ge weest. Sommige der spiegelruiten zijn over de geheel© breedte bekrast of vertoonen teekeningen. Ook Schiedam mocht sinds eenigen tijd in het bezit van een of meer ruiten- krassers verheugen. Verscheidene ruiten op Broersvcld en Hoogstraat werden reeds het slachtoffer. Gisterenavond bemerkte nu een winke lier op de Hoogstraat dat een jongen een ruit van het bloemenmagazijn der fa. K. aldaar bewerkte. Hij wist den jongen te grijpen en leverde hem over aan de po litie, aldus de „Msbd.". Toen een tweetal kameraden van den gesnapte, die eerst op de vlucht waren gegaan, zich bij den volksoploop voor don bloemenwinkel weer vertoonde, heeft do politie ook hen ingerekend. Zij zijn alle drie 15 i 16 jaren oud. Korte vreugd. Het trok Zaterdagmiddag de aandacht van de politie, speciaal belast met de ho tel-controle, dat in een der hotels te 's-Gra venhage een 16-jarige jongen verblijf hield, die nogal over ruime geldmiddelen scheen te beschikken. Een onderzoek wees uit, dat de jongen, T. T. genaamd, kantoorbediende was bi] de Philipsfabrieken te Eindhoven. De Haagsche politie stelde zich in ver binding met de Philipsfabrieken en al spoedig bleek, dat de jongen zich Zater dagochtend met 980.— uit de voeten had gemaakt. Hij had kans gezien- dit bedrag uit de kas te nemen en is direct op den trein ge stapt naar Rotterdam. Het grootste ge deelte van het geld overhandigde hij aan een vriend en vertrok zelf naar den Haag. De vreugde was echter van korten duur, want voor de dag ten einde was, had de jongen zijn weelderige hotelkamer ver wisseld voor een minder ruim verblijf op het hoofdbureau van politie. In zijn bezit vond men nog slechts 40. Ook zijn Rotlerdamsche vriend is aange houden. Vechtende voetballers. Bij den Zondag te Weesp gespcelden voetbalwedstrijd RapiditasAllen Weer baar (Bussum), welke door circa 600 per sonen werd bezocht, kwam het tot ernstige vechtpartijen tusschen toeschouwers en spelers der beide elftallen, zoodat de po litie het publiek van het veld moest ver wijderen. Aanleiding tot de ernstige wanordelijk heden was de onopzettelijke verwonding van den Rapiditas-midhalf door een A. W.-speler, waarbij eerstgenoemde een ern stige hoofdwonde opliep. Hij beklaagde zich hierover tegen den scheidsrechter op een wijze, welken dezen noopte, den spe ler uit het veld te zenden. De midhalf wei gerde echter hieraan te voldoen, zoodat bestuursleden zijner vereeniging hem nood zaakten het veld te verlaten. Doch hier mede was pas het eerste bedrijf van deze onverkwikkelijke geschiedenis afgespoeld. Een der andere Rapiditas-spelers ging nu den A.W.-speler te lijf, die de verwonding veroorzaakt had (zonder kwade bedoeling) en toen de Rapiditas-bestuursleden zich ook in dit dispuut wilden mengen, drong eens klaps het publiek van alle kanten het veld op en werd het in weinige seconden een al- gemeene vechtpartij. De eenig aanwezige politie-agent vermocht hiertegen weinig uit te richten en er werden klappen uitgedeeld, welke ook weer verwondingen ten gevolge hadden.-De wedstrijd kon voorloopig niet verder gespeeld worden. Ten slotte werd het publiek, ook dank zij het tactisch op treden van het Rapiditas-bestuur van het speelveld verwijderd en gedwongen op een der voorterreinen te blijven. De politie liet opnieuw den scheidsrech ter het spel staken, toen deze weer liet be ginnen, vóór het publiek het veld geheel ontruimd had. Ten slotte werd de wedstrijd zonder toeschouwers rond het lijntje slechts vanuit do verte mocht" nn het spel gevolgd worden ten einde gespeeld. De Bussumsche voetballers werden door de inmiddels versterkte politie naar het station gebracht. Van de bovenvermelde ongeregeldheden was o.a. getuige de heer De Haan van Bussum, hoofdbestuurslid van den N.V.B. Een zonderling tarief. De tijd schrijft: Een onzer lezers heeft Zaterdag te Amsterdam een brief geposl bestemd voor de hoofdstad derhalve in lo- kaal verkeer, dus met een postzegel van 5 cent. Hij kreeg het stuk terug, omdat het onvoldoende gefrankeerd was. Bij na der onderzoek bleek deze opmerking juisti de brief woog iets meer dan 20 gram. Onze lezer was echter zoo naief te ge- looven, dat hij kon volstaan met er 2 1/2 ct bij te plakken. Immers het zou logisch zijn wanneer voor een gewicht boven de 20 gram, doch minder dan 40 of 50 gram, de helft werd geëischt van hetgeen voor do eerste 20 gram wordt gevorderd. Het gaat toch om één te verzenden en te bezorgen stuk, dat alleen iets zwaarder weegt. Een particulier bedrijf zou met deze om standigheid zeker rekening houden. Niet aldus onze post. Zij vraagt voor een brie! in locaal verkeer iets meer dan 20 gram niot 7 1/2 cent, ook niet 10 cent, doch.... 15 cent. Onze abonnè heeft den brief terugge nomen en er twee van gemaakt, elk met een post zegel van vijf cent. Het kost hem twee enveloppen, de moeite om twee adressen te schrijven, doch hij is goedkooper uit. De post krijgt nu voor 10 cent twee stuk ken te behandelen. Het is wel een heel zonderling tarief! ONGELUKKEN. Ontploffing In een Poolsch fort. Vijf perionen gewond In het fort Rakowice is een opslagplaats van mijnontstekers in de lucht gevlogen. Vijf personen werden tamelijk zwaar gewond. Twee mijnwerkers gedood. Twee mijnwerkers van de mijn Brijitt# te Spremberg (Brandenburg) zijn 'Zater dag door een kolentrein overreden en op slag gedood. Sneeuwstormen in Zuid-Rusland. Stations in den Kaukasu? ingesneeuwd. Sneeuwstormen van een ook voor Bus- land ongekende kracht hebben in het Zui delijk deel der Oekraine en ten Oosten van den Oeral tot Tasjkent gewoed. In ver schillende streken is het telegrafisch en telefonisch verkeer verbroken. Op een aantal spoorwegtrajecten moest- het ver keer worden gestaakt; op andere lijnen kregen de treinen vertragingen tot -twW'*

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6