SPLINTER KARPETTEN WEEIÓ Uit de Omgeving. NOORDWl JKERHOUT. GEMEENTERAAD. (Vervolg.) "Bij icBlamafië ■wordt daarna besloten om den Mojgnweg en tién Tweeden Ouden Schulpweg vöorloopig te handhaven. Bij de verdere behandeling van den leg eer'stelde de'heer Van Parèra voor om den s GrÉtvëndamschen weg te herdoopen in Stationsweg. De voorzitter kan hiermede niet ac- coord ghcin. 't' Is altijd 5s Gravendamsche- weg geweest, ook op Voorhout's gebied l ect. de weg ''s-G-ravendamscheweg en men moét' zöo gemakkelijk met de traditie niet brekèn. Hótvoorstel van Parera wordt daarna verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Tegon stemden de lieeren L. M. van No oft, Jhr. Gevers, C. v. d. Klauw, J. Geer lings, W. Th. Ltmgeveld en de beide wet houders. Vóór stemden de hoeren E. Oostdam Jzn., J. Passchier, A. H. van Noort en de voorsteller. Bij de behandeling der Pilarenlaan wensc-hte de heer van Parera de breedte te zien vermeld op 4 Meter en niet op 2 1/4 Meter zoöals de legger aangeeft. De Voorz. zegt dat de lengte en de breedte over den weg overal door den ge meenteopzichter zijn opgemeten en de leg ger dus den werkelijkcn toestand aangeeft De heer van Parera zegt, dat de opme ting dan verkeerd is geschied. De Voorz. merkt, op, dat de legger met breedte slechts bedoelt, dat gedeelte, dat regelmatig als weg wordt gebruikt en niet de bermen. Zoo staat de Gooweg slechts op 5 Meter breedte omdat slechts 5 Meter ver hard zijn,,nl is hij dan ook voor een breed te van 10 Meter eigendom van de gemeente De heer van Parera handhaaft zijn mee ning. Daar het voorstel van Parera niet wordt ondersteund, kan het niet in stemming worden gebracht. De legger wordt daarna vastgesteld met de stom van den heer van Parera tegen. Bij de rondvraag vrahgt de heer Lange- veld, wanneer de klinkers tussehen de bi- tumenweg en het plein der St. Joseph- kerk komen. De Voorz. zegt, dat de klinkers al be steld, maar nog niet gearriveerd zijn. De heer J. Geerlings vraagt waarom in afwijking van hetgeen vroeger is beslo ten het karloon niet publiek is aanbe steed. De Voorz. zegt, dat het karwerk sinds de reconstructie der wegen zeer is ingekrom pen, dat de prijs die de tegenwoordige aan nemer betaalt zeer concurreerend is en dat voorts de tegenwoordige aannemer tot vollo tevredenheid van den gemeente-op zichter werkt. Een en ander is voor B. en W. aanleiding geweest om op het aclvies van den gc- meenfceöpzichter om .geen nieuwe aanbeste ding te. houden in te gaan. De heer Geerlings zegt niet te betwisten wat de voorz. beweert. Er moet echter re kening mede worden geTiouden da.t er te genwoordig veel meer bijwerk is dan vroe ger. Daarom had spr. liever aanbesteding gezien, al geeft hij toe dat die mogelijk niet in financieel voordeel der gemeente uitvalt. De Voorz. zegt, deze kwestie nader in B. en W. te zullen bespreken en de volgende vorgadoring modedeehng te doen van het standpunt van B. en \V. Do heer van Parera waagt wanneer de Nieuwe Duinstraat wordt bestraat. De Voórz. zegt dat deze aangelegenheid bij B. en W. in overweging is. Vervolgens wordt de openbare zitting gesloten en overgegaan in geheim comité. VEUR. GEMEENTERAAD. Cokes aan werkloozen Een vuilnis-auto zal worden aange schaft. Zater^agnam. te 3 uur kwam de Raad dezer "gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorz. Burg. W. Koijzer, waarn. Secr. de hoer W. Trapman. Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met ge bed. Spr. hoopt dat Gods zegen moge rus ten op het werk van allo ingezetenen. Ge stadig, aldus de Voorz., gaat de gemeente vooruit. Bedroeg op 31 December 1926 de bevolking 3137 zielen, op 31 Dcc. 1927 was dit getal gestegen met 152 on bedroeg al- zoo 3289 zielen, nl. 16-11 mannen en 1648 vrouwen; geboren werden 118 kinderen, terwijl do sterfto gering was, nl. 18; 428 personen vestigden zich in deze geïneente, terwijl 376 de gemeente verlieten. Niettegenstaande do hooge belastingen, gaat de gemeente vooinit en veel kan nog doof samenwerking worden tot stand ge bracht; B. en W. beloven alle medewerking en vertrouwen op de medewerking van alle leden steeds to mogen rekenen. De notulen worden golezen en onveran derd goedgekeurd. De Jieer De Koning vraagt, hoe het staat met do reorganisatie of vcreeniging van Storhpwijk en Yciir, daar reeds lang is toe gezegd, dat hierover een aparte vergade ring zou gehouden worden, doch tot heden heeft 'hij niets gehoord. Dé Vóórèv Zogt; dat, wegens de onjje- steldlróid van den Secr., deze zaak geen voortgang' koii vinden, wijl deze de zaak in lfaftden'had eiï 'alles móest uitzooken en uitcijfer'ë'tfV T^alhS' zal een en ander dooi den ceritifï"'dnbtëliöaf' geschieden. Meëfdère" en "lange besprekingen wor den' 'hiëfóver getoerd, waarbij de heer De Koning spoed blijft aandringen en de Yorrrz.1" lit dö>.o' alle toezogging doet. Ingekóm'ên' zijti> Goedgekeurd Raadsbe sluit vfiiv"43 Dec. 1927. Dankbetuiging van den SeCf/j-ilen- litor Van Delft voor de bloe- menh«lda! Kmn; op 1 Jan. gebracht (de Yoo^C«èiftöhtcr-hem nog alle geluk, etc. en een spoedig horstel). Verdaging begroo ting lOfcét'Göod-gekeuril Raadsbesluit be- Veffende af- en overschrijvingen. Proces verbaal van Kasópnèming vaii'dëri" Ge meente-Ontvanger, etc. Op voorstel van B. en W. worden alle stukken voor kerihisgè- ving aangenomen. Het voorstel van B. en W. betreffende cokesverstrekking aan werkloozen vraagt nog al ccnige bespreking. De lieer Raap horst zou ook de ouden van dagen, en cle z.g. stille armen cokes willen geven tegen bijv. halven prijs. De Yoorz. merkt op, dat in dien geest reeds wordt gewerkt door het Burg. Arm bestuur, daar dit niet liet werk is van het Gemeentebestuur. Hij licht een en ander nader en duidelijk toe. De lieer de Koning zegt, dat men deze z.g. stille armen kan opgeven bij het Burg. Armbestuur. Aan deze wordt dan gratis co kes, etc. verstrekt, zonder dat zij weten van wien een en ander komt, dit gebeurt reeds dikwijls. De lieer Raaphorst is hier mede ten volle bevredigd, waarna het voor stel van B. en W. z. li. s. wordt aangeno men. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim wordon met algemeene stemmen herbenoemd de heeren Kasber- gen, Minkhorst, Lambo, J. P. Hendriks en benoemd in de vacature Wensvecn de heer Raaphorst. Het voorstel van B. en W. betreffende Provinciaal Wegenplan (Wog RijswijkDe Vink) wordt door den Yoorz. uiteengezet: De heer de Koning zou gaarne, gezien den financieelen toestand, der Gemeente, trachten de helft te betalen in de onder houdskosten, etc., tenminste de eerste ja ren. Do Voorz. antwoordt, dat dit moeilijk zal gaan, doch wil in deze bij Ged. Staten de meening van den Raad toelichten. Het voorstel wordt dan z. h. s. aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot afschaf fing van de keuring van ingevoerd vleesch wordt nader door den Voorz. toegelicht, waarna dit voorstel, alsmede het voorstel tot vaststelling der voorschotten aan de bijzondere schoolbesturen, overeenkomstig art. 103 der L. O. wet 1920 voor het jaar 1928, z. h. s. goedgekeurd. Naar aanleiding van hot voorstel van B. en W. betreffende reorganisatie van den ophaaldienst van asch en vuilnis, deelt de Yoorz. mede, dat door B. en W. inlichtin gen zijn ingewonnen bij de gemeente Voor schoten betreffende vuilnis-auto, etc. B. en W. oordeelen het het beste een 1.5 ton wa gen aan te schaffen, welke door 2 man zal bediend worden. De kosten vallen zeer mee, hetgeen door den Voorz. wordt aan getoond en met cijfers wordt aangegeven. B. en W. hebben nagegaan de verhouding van Stompwijk en Yeur. en hebben becij ferd, dat het gebruik van de auto voor bei de Gemeenten vrijwel hetzelfde is, zoodat ieder 50 pet. zal moeten bijdragen. B. en W. stellen voor hen te machtigeji tot aanschaffing van een vuilnis-auto en een bedrag van 1250.hiervoor te vo- teeren. Hoe de dienst zal worden ingericht is nog niet bekend. Een en ander zal ech ter nog aan den Raad wordon voorgelegd. Er worden over dit voorstel lange be sprekingen gevoerd, waarna het voorstel van B. en W. z. h. s. wordt aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat B. en W., naar aanleiding van een verzoek der Ou dercommissie van de O. L. School, een be zoek aan deze schóól hebben gebracht en de in het verzoek der Oudercommmissie gevraagde verbeteringen hebben noodig goacht en daarom een en ander hebben doen veranderen en verbeteren. Wat het maken van een Gymnastieklokaal betreft, B. en W. zijn hiermede bezig en zullen zoo spoedig mogelijk met een voorstel dien aangaande komen; B. en W. vertrouwen, dat een en ander de goedkeuring van den Raad zal kunnen wegdragen. Wordt z. li. s. goedgekeurd. Hierna gaat de Raad in geheime zit ting ter behandeling Reclames Belastin gen. Geboren: Maria Johanna Theresia, d. van W. P. Wensveen en A. M. v. Brecht Francisca Helena Maria, d. van G. H. de Vreede en M. A. Hydra Gerardina Adriana, d. van A.- C. van Rijn en C. M. van Leeuwen Dina Clasina Theresia, d. van W. Oversliet- en M. K. Prencn. Ondertrouwd: J. F. van Eijk en J. C. v. d. Helm. Overleden: Cornelia Johanna de Bruijn, 68 jaar, echtg. van J. Boon Leo- nardus Johannes Hooijmans, 62 jaar, echtg. van A. M. Arkesteijn Anna Maria Alden- berg, 59 jaar, echtg. van J. Heemskerk. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. (V ervolg). Overname door de provincie van verschillende wegen. Aankoop van grond voor den bouw van 28 arbeiderswoningen. Vervolgens stellen B. en W., naar aan leiding van een schrijven van Ged. Staten vaD 25 November j.l., den raad voor aan de provincie over te doen in onderhoud den weg Rijswijk—De Vink. De gemeente zal aan de provincie voor onderhoud, vernieu wing enz. moeten betalen 6.00 per K.M. per jaar. Tevens zal de Papolaan ook door de provincie in onderhoud worden over genomen tegen betaling van 600 per K.M. per jaar. De gemeente echter zal bij deze overeenkomst alle betaalde kosten voor den weg RijswijkDe Vink terugont vangen. Ook wenschen B. en W. den wog Haagsche SchouwValkenburg aan de provincie over te doen, doch voor deze zaak zal nog overleg moeten worden ge pleegd met de naburige gemeente. B. en W. hebben de stellige overtuiging dat door aanneming van dit voorstel van Ged. Sta ten de gemeente in de toekomst op de meest voordeolige wijze in het bezit zal blijven van goede en goed onderhouden wegen, daar alle kosten van vernieuwing, verbréeding en onteigening voor rekening zijn van de provincie. De lieer W. G. Duinisveld informeert, of de gemeente na deze overeenkomst nog cenige zeggingschap behoud over deze wegen b.v. bij het aanleggen van een fiets pad, en dc Yoorz. hem hoeft geantwoord, dat do wegen dan in eigendom toebehoo- ren aan de provincie, dc gemeeifte dus geen zeggenschap heeft, maar wel natuur lijk iets' ktfn ""verzoeken aan de" Provincie. Het voorstel werd met alg. st. aange nomen. Daar de brixg nabij de Vink door het Rijk wordt vernieuwd, verzoekt het Rijk aan de gemeente de sluis aldaar op kosten van het Rijk te verbreeden en te vernieu wen, waarna-, deze sluis wedprom moet worden onderhouden door dè gemeente. B. en W. stellen den raad voor aan dit verzoek te voldoen, daar de gemeente geen schade lijdt. De heer J. YV. Bakker vraagt, of deze sluis niet kan vervallen. De Voorz. zegt dat deze sluis heeft behoord tot de over genomen ambachtswerken, waarvoor voor heen bij de overname een som geld is ge stort voor onderhoud. Rijnland zou zeer zeker bezwaar hebben tegen het vervallen der sluis. Ook het Rijk heeft dit wel inge zien, daar men anders niet zou voorstellen tot vernieuwing op hare kosten-' over te gaan. Aldus goedgevonden. Thans komt een belangrijke zaak aan de orde. Zooals men weet is opgericht ge worden, reeds langen tijd geleden, een bouwvereeniging „Onze Woning", welke vereeniging een verzoek hoeft gericht tot den raad om een voorschot te verleenen voor aankoop grond en den bouw van 28 woningen. 10 Juli 1927 j.l. heeft het college van B. en W. praeadvies uitgebracht over dat verzoek en adviseerde het college den Raad, niet in te gaan op het verzoek van bovengenoemde vereeniging maar te be sluiten tot aanhouding, welk voorstel 'na ernstige bespreking destijds door den Raad is aanvaard. Thans praeadviseeren B. en W. den raad over te gaan tot aankoop van een terrein-, toebehoorende aan de N.V. Mij. van Tramwegen te Haarlem, liggende aan den Leidschen weg, groot 3840 M2., voor de, som van 4325, en steun te ver leenen aan den bouw van 28 werkmans woningen, waarvoor nadere voorstellen zul len worden ingediend, claar dit terrein niet te duur en er wel gebrek is aan dergolijke woningen alhier, daar de particuliere bouw nog niet voldoende dergelijke woningen bouwt. Alleen wenscht. het college van B. en W. de bouw en de exploitatie dezer woningen niet op te dragen aan de ver eeniging „Onze Woning", maar de bestaan de Voorschotensche bouwvereeniging, die bereid is de bouw en de exploitatie dier woningen to doen plaats hebben. De heer A. Verboon vraagt, of alleen het achterste gedeelte van dit terrein door de gemeente zal worden aangekocht, wat door den Voorz. bevestigend wordt beantwoord. De heer J. Braggaar heeft met genoegen kennis genomen van dit voorstel van B. en W. Er is echter een bittere kant aan. In den breede zet spr. de lijdensgeschiedenis uiteen van de vereeniging „Onze Woning" (waarvan spr. voorz. ie). Tien maanden ge leden diende de" vereeniging een plan in, de secretaris der vereniging heeft destijds op verzoek van B. en W, namon verzameld van de menschen. Door den chef-veldwach ter werd later geinfpflneerd naar de ge steldheid dor betrokk^^'-n» De vereeniging had tegenwerking op lutar Voorstel en thans zal de bouw werden* omgedragen aan eene andere bouwvereeniging. Spr. valt het des- 1 ijds gegeven praeadvies van B. en W. aan. Toen heette het dat men de werklieden uit andere gemeenten niet moest halen naar onze gemeente enz. enz. Men was bang voor het Burgemeester Vernédepark enz. De heer D. Limburg is ook verheugd dat er woningen zullen komen, al worden deze dan gebouwd door een bestaande vereeniging, wat spr. voor „Onze Woning' wel onaangenaam vindt. Maar als het niet anders kan, is spr. wel voor cleze plannen. Do Voorz. verdedigt in den breecle het uitgebrachte praeadvies van B. en W., zoowel het praeadvies van 10 Juli j.l., toen het college van B. en W. geen afwijzend advies heeft uitgebracht, maar dit collége heeft zich destijds op de vlakte gehouden. Het overzicht gegeven door den heer Brag- gaar heeft wel een partijdigen kijk gegeven op de zaak en is niet geheel juist. Hot algemeene belang moet. men op den voor grond stellen. B. en W. wenschen den bouw dezer woningen op te dragen aan de bestaande bouwvereeniging, daar de administratiekosten niet verhoogd behoe ven te worden, de grond ligt naast de ge bouwde woningen der „Voorschotensche Bouwvereeniging" en vormt als het ware één geheel. Het bestuur dier vereeniging heeft door hare werkkring op dat gebied een groote ervaring opgedaan en de ge meen tefinanciën worden op die manier het beste gediend. Spr. begrijpt niet, dat de heer Braggaar thans niet juicht. De heer Braggaar zogt, dat B. en W. destijds tegenstanders waren van woning bouw, wat de Voorz. betwist. Wethoudeir O. Eggink Sr. wenscht eene kleine verdui delijking te zeggen tot den heer Braggaar, Spr. heeft bedoeld destijds dat het halen van een overvloed van arbeidskrachten, die in onze gemeente geen arbeid kunnen vinden, naar onze gemeente zeer nadeelig is, ook voor de arbeiders zelve. In Juli was geen enkel gegadigde aanwezig voor cle huizen in het park. Thans is de zaak wel een weinig veranderd. Spr. wenscht de gemeente voor een strop te bewaren en acht het voorgestelde de beste oplossing. *De heer J. J. Dijkman kan zich wel ver eenigen met het voorstel van B. en W., maar wenscht dan werkelijk arbeiders woningen te bouwen, die niet te duur zijn. Do heer L. J. van Loeuwen w enscht een vraag te stellen aan wethouder Eggink, daar deze sprak over 'heb bouwen voor de land- en tuinarbeiders. Moeten de bouw vakarbeiders, die hier. wonon en elders werken, dan maar in woonwagens wonen? Wethouder Egging wenscht op een der gelijke geformuleerde vraag don spreker geen antwoord te geven. Spr. betreurt het ten zeerste, dat in onze maatschappij nog menschen leven in dergelijke inrichtingen en heeft geen woord gesproken over woonwagens. Wethouder Mens kan zich den toestand, waarin dc heer Braggaar thans verkeert zeer goed indenken. De vereeniging „Onze Woning" hecit de zaak aan -liet rollen ge bracht, en reeds vele werkzaamheden ver vuld. Het is voor de betrokken vereeni- moet: 4óèlr -t'öor Ren heer Braggaar cone ging niet prettig, dat is j«ist, maar het zoete Voldoening zijn, dat heb kardinale punt,, waarnaar dc vereeniging streefde, n.l. verruiming in den bouw van arbeiders woningen bij aanneming van het voorstel van B. en W. zal worden bereikt, waar het toch ten slotte óp aankomt, zij heb dan op een epnigszins andere -wijze. Met- vrij groote zekerheid meent spr. te kun nen mededeclèn, dat in den raad wel een meerderheid tc vinden is om deze wonin gen te bouwen,zooals wordt voorgesteld in heb praeadvies. Wanneer deze bouw anders wordt geregeld, is de zekerheid van een meerderheid zeer waarschijnlijk min der groot. Sprl adviseert den heer Brag gaar zich ncey te leggen bij het voorstel van het college van B. on W. De heer Braggaar antwoordt wethouder Eggink, dat ook op 10 Juli, toen het eerste praeadvies verscheen van B. en W., reeds een dertigtal menschen uit onze gemeente en geen andere gemeente zich hadden op gegeven voor eene woning, waarna weth. Eggink opmerkt-, dat de woningen die dan ledig komen toch wel bevolkt kunnen wor den door menschen uit andere gemeenten, en tot wethouder Mens, zegt de heer Braggaar, dat hij er wel voor voelt om het plan niet te doen stranden en dat het het beste is, zich er bij neer te leggen; spr. zal dan ook zijne medewerking ver leenen. Daarna worclt. het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Yervolgens wordt op voorstel van B. en W. aan de Christ. H. B. S. te Leiden een subsidie verleend van 272.17 voor negen leerlingen die de school bezoeken uit onze gemeente, zijnde 35.50 por leerling .Met algemeene stemmen aange nomen. Krachtens Art. 101 der Lager Onderwijs wet .wordt aan heb bestuur der R. K. Jon gensschool een voorschot verstrekt van 1423.85, aan de R. IC. Meisjesschool 1564.32 en 346.50; aan het bestuur der Christelijke school 1928.84 en 346.50, aan het bestuur van de Heilige Catharina van Siena, huizeBijdorp, 720.95 en 3-16.50. Van deze voorschotten zal 80 pet. worden verstrekt en wel in drie ter mijnen n.L 1 April, 1 Juli en 1 October a.s. Daarna worden genomen eenige beslui ten comptabiliteit. Aan de orde stelt vervolgens de Yoorz. de behandeling van de nieuwe politiever ordening. Deze verordening heeft bij dc loden van den raad gecirculeerd. De oude politieverordening dateert van 1881 en liet is dus geen wonder dat deze verordening in verschillende deelen zeer verouderd is dat het tijd is deze in het geheel te her zien. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden en men gaat over tot behande ling der artikelen. Bij art. 2 zegt de heer J. W. Bakker, dat alhier de kom der gemeente nog al is uitgebreid. Spr. vraagt of dit geen na- deelige gevolgen hebben zal. bij hot over nemen der proviijcie, daar de wogen, lig gende in de kom, voor rekening blijven van de gemeente? De Yoorz. antwoordt ontkennend, daar Ged. Staten zelf do kom vaststellen en geen rekening zullen hou den met deze verordening, waarna dit art. ongewijzigd wordt vastgesteld. De heer L. J. van Leeuwen wenscht art. 23 te wijzigen, daar dit art. veroorlooft dat op muren als afscheiding glas mag worden gebezigd, wat spr. zeer gevaarlijk vindt. Spr. wenscht het gebruik van glas te verbieden. "Wethouder Mens kan zich met deze wijziging wel vereenigen, wan neer bedoeld wordt, dit slechts voor af scheidingen langs den openbaren weg te doen gelden. Aldus aangenomen. Bij art. 43, waarin verboden wordt, op schriften, uitstallingen, vertooningen enz. die aanleiding kunnen geven, die gevaar opleveren voor de veiligheid en rust, wenscht wethouder Mens „of zedenkwet- send zijn" toe te voegen, opdat uitstal lingen enz. die met de eerbaarheid in bot sing komen, kunnen worden verboden. Al dus aangenomen. De heer J. Braggaar voert het woord over art. 44, waarin verboden wordt het zitten en liggen langs de bermen van den weg van personen van tweeërlei kunne. Spr. acht dit art. veel te verregaand. Ged. Staten van Gelderland hebben een dergelijk geformuleerd artikel in een ge meente aldaar niet toelaatbaar geacht.. Wel zou spr. zich kunnen veroenigen met dit artikel, wanneer daarin wordt gevoegd cle woorden „op aanstootelijke wijze". Wet houder Mens verklaart zich wel mot deze redactiewijziging te kunnen veroenigen, daar de zaak waar het om gaat n.l. te zorgen voor cle openbare zedelijkheid langs den openbaren weg, dan wordt bereikt. Hoe de redactie van dit artikel is laat spr. koud. Het gaat om de eerbaarheid. Aldus zal liet artikel worclen geformuleerd, i zooals clit is vastgesteld geworden door Ged. Staten van Gelderland, waarna art. 44 werd aangenomen. Bij cle behandeling van Art. 54 wenscht cle heer Yerboon een maximum snelheid te bepalen voor automobielen. Besloten wordt clit voorstel te behandelen in cle volgende vergadering. Bij art. 56 uit- de heer W. G. Duinisveld zijne verwondering, dat in dit art. wordt gesproken over het stapvoets rijden van paarden op bevel van do politie, wanneer de openbare veiligheid dit eischt en van dat art. zijn cle motoren en rijwielen uit gesloten. De Voorz. zegt, dat een dergelijk art. te vinden is in de motor- en rijwiel- wet en niet toelaatbaar i6 voor deze ver ordening, waarna dit art. zonder wijziging -wordt vastgespeld. Do heer J. Braggaar heeft bezwaar te gen art. 76, omdat in dat artikel lid B. het Verboden is aan hen, die onderstand genieten van de gemeente de café's te be zoeken en tegen lid O., waarbij aan werk loozen, trekkende uit de werkloozenkas, hetzelfde is verboden. Dit artikel is een veel te groote vrijheidsbeperking. De Voorz. verzet zich sterk tegen wijziging van dit artikel. Immers, wanneer een klacht inkomt bij den Burgemeester over misbruik van drank van iemand, die op de een of andere wijze onderstand geniet Gemeentelijke Aankondiging B. en \V. van LeidenVbrengen ter alge meene kennis, dat floor jjfien de beslissing op het verzoek/varil dei-N.V. Gebrs. van Hoeken's Houtlandel^ om vergunning tot het uitbreiden f-an de stoomhoutzagerij in dé Waard, opfhet perceel kadastraal be- kend gemeente^ LcicUro, Sectie N. no. 318, is verdaagd. •w-'' Katholieke Agenda. LEIDEN. Dinsdag. R.-K. Studentenvereniging „St* Augustinus", jaarvergade« ring, Eigen Huis, 8 uur". Dinsdag. Feestavond St. Antoniuspatro» naat, 8 uur. Leiden, 1'Union, 8 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagen makers-Patroonsbond, kring Leiden, Zomerzorg, 8 uur. Woênsdag. R. K. Ambtenaarsvereeniging. Huize Nijdam, 8 uur. Donderdag. R. K. Bakkersgezellenbond, Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag, R. K. MetaalbewerkersboncT, Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag. R. K. Bond voor Groote Ge zinnen, Sint Antonius-patro- naat, 8.15 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vrijdag, R. K. Volksbond Jaarvergadering, Patronaatsgebouw, 8 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. De avond-, nacht,- cn Zondagdienst dér aphoteek van den heer C. B. Duyster b r u a r i a.s. tot en met Zondag 12 Februari a. s. waargenomen door de apotheek van der Heer. C. B. Duyster Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. INGEZONDEN MEDEDEELING. of hulp wordt verleend, eerst dan kan vol- gens dit art. worden ingegrepen door den Burgemeester, die aan de caféhouders een briefje schrijft met het verbod aan den betrokkene drank te verschaffen, want spr. vindt het een schandaal dat gemeen tegeld wat moet worden besteed voor het gezin, besteed worclt aan den drank. Ook de werkloozenkas wordt door de gemeente met 100 pet. gesubsidieerd. Na nog eenige discussie wordt ook clit artikel ongewijzigd j vastgespeld. Thans* stelt de Voorz. voor wegens het late uur cle behandeling der politieveror dening te schorsen en uit te stellen tot de volgende vergadering. Wordt aldus be sloten. Bij de rondvraag^ informeert de heef J. F. de Kleermaeker naar de nieuwe bouw verordening. De Voorz. antwoordt, dat de nieuwe bouwverordening en het uitbreir dingsplan binnen een maand klaar zaL zijn. De heer J. J. Dijkman vraagt, welk bezwaar er is, dat een eigenaar van een afgekeurde koe voor het aanvragen van een herkeuring niet in gezelschap van een, andere landbouwer bij de afgekeurde koe wordt toegelaten. De Voorz. geeft een uit eenzetting van de thans geldende wette lijke bepalingen, doch verklaart zich be reid over deze zaak te spreken. De heer. W. G. Guijnisvelcl acht de keurloonen voor voorwaardelijk goedgekeurd vleesch te hoog, waarbij nog komt slachtloon en wat blijft er dan nog over voor den land bouwer. Spr. zou het billijk achten, wan- neer het keurloon werd verlaagd. De Voorz. verzoekt den heer Duijnisveld zijn grieven schriftelijk op te stellen en in te dienen bij B. en W. Dan zal de Voorz. deze zaak in bespreking brengen. Hierna wérd deze belangrijke cn lang durige vergadering gesloten en ging de raad over tot een besloten zitting. HILLEG0M. Het evenwicht hersteld! Iets heel toevalligs mag het zeker heeten, dat de vórige week in deze gemeente 7 kinderen werden geboren en cleze week ook 7, maar nog toevalliger is, dat de vorige week alle 7 jongens waren en nu alle 7 meisjes. Dit is toch wel iets, dat de vermelding waard is. Zilveren ambtejubileum. De heer F, Engels Pz. zal op 1 Maart a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar als hoofd eenor school alhier optrad. Een com- missie is gevormd, om dien dag niet onop-1 gemerkt te doen voorbijgaan. Geboren: D. v. D. BonmanBogaard d. v. G. H.la FeberWeyers, cl, v, W. van HeerdeMarseille. d. v. A. M. van der LindenZandbergen. d. v. G. B. Staats—Lensen. d. v. T. van der ZwartMainz. d. v. S. Hijzelencloorn— Oosterom» Ondertrouwd: J. B. Koop en L. M. M. Berbiers. S. J. Warmerdam on J. v. d. Burg. J. C. Vierkant cn C. M. van der Lans. STOMPWIJK. Geboren: Maria Bernardina,. dochr ter van J. C. v. d. Bosch en M. G. v. Vliet Margarctha Jacoba, d. van A. J. de Bruin en J. C. v. d. Kraan Cornelis Emilius, z. van J. H. Verhagen en H. M. v. Dijk Pe- - trus Jacobus, z. van J. A. v. Rijn en C. M. van Haaster Gerard, zoon van H. B. Huisman en A. W. 't Hart Petronella Geertmida Johanna, d. van L. Rotteveel en E. C. Boers. O v erleden Leona-rdus - Theoctoru» -• Laurentius Rotteveel, 8 m'nd. -Y - 2-1 4271J"

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2