Uit de Rijnstreek. Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Geboren: Eermina Thercsia d. van G. P. Elfering en J. M. Meijer Antonius Maria d. van A. P. van Wineen en W. M. Vrijburg Jaeoba d. van P. Schrier en T. do Vreugd Johanna Maria d. van C. A. J. Eakker en AL W. Kortekaas. Simon Cornells z. van J. J. van Seggelen en C. G. Nulhes George Coenrand z. van C. H. van Eldik en L. Böger Hendrika d. van J. Zwaan en A. "W. F. Klein Qerardus Antonius z. van H. G. Koppers on J. Was senaar. Gehuwd: H. Caspers 24 j. en E. 0. de Winter 24 j. Overleden: H. Ludlago (te Alphen a. d. Rijn) 28 j. M. Könst, wed. van J. Ver laan 63 j. (te Alkemade) M. A. V. Slager 16 j. C. A. de Vroonion 5 m. WEKELIJKÜCH OVERZICHT KAASHANDEL Weinig kaas aangevoerd, de goede soorten prijshoudend. De Goud er kaasmarkten zijn in de win terperiode van geringe beteekenis door de zeer geringe productie. Ook in de andere soorten is vanzelf thans do productie op z'n kleinst, en dit verklaart mede het feit, dat ondanks de kwaliteit, welke thans uiter aard niet best is, toch nog zulke goede prij/en kunnen worden gemaakt. Alleen te Bodegraven was deze week 'n tamelijke aanvoer met 143 partijen, doch te Woerden was de aanvoer gering met 65 partijen. De kleine markten kunnen thans wel buiten beschouwing blijven, daar er verschillende zijn waar nog geen 10 par tijen worden aangevoerd. Nog enkele weken zullen do aanvoeren op dit niveau blijven hangen om dan weer langzaam te gaan stijgen. Reeds nu wordt er bij de over-Leksclie boeren veel nieuwe kaas gem kt. Ze ziju daar niet de mark ten in het vorjaar deze streken altijd en kele weken vóór. De prijs Avas deze week voor de betere soor ten goed en men kan merken dat hiervoor nog de nc v >e belangstelling bestaat. De minder goede waren niet zoo vlot verkoop baar, doch konden toch nog 'n redelijke prijs bedingen, terwijl afwijkende thans voor alle prijzen worden verkocht. Vooral zijn er hieronder in dezen tijd, die areel te slap zijn en ook niet meer stevig zullen worden. Verschillende van deze par tijen werden onder de 50.— verkocht, en die deze koopt doet goed, wanneer hij zorgt dat ze weer zoo spoedig mogelijk worden opgeruimd, v. nt in den regel brengen deze geen winst in dezen tijd. Prima, steA'ige en wichtige kaas varieerde in de prijzen van 54.tot 5 Avelko momenteel voor export nog Avel gevraagd worden. Ook cle magere kaassoorten zijn thans nog hoog in prijii, hetwelk .wel op een Avillige handel wijst. De handel in de pakhuizen gaat thans ook naar wenseh, do prijzen van Mei en Sept. loopen als 't ware bij de week op en verschillende handelaren hebben Avat het oude goed betreft, reeds hun voorraden ge ruimd. Een en ander is het gevolg a-an de zeer gunstige export van 1927. De volgende week zullen wij hierop nader terug komen. taL BOSKOOP. Burgerwacht. Donderdag was er 's avonds een propaganda vergadering van de Boskoopsche Burgerwacht in Hotel Neuf. De groote zaal was tot in alle hoek jes bezet. Als eerste nummer lovam de opmarsch der Vaandelwacht. Daarna werd de bijeenkomst geopend door den voorzit ter der vereeniging den heer P. H. van der Meulsn, die een keurige inleiding hield over de noodzakelijkheid van het bestsan der Burgerwacht. Vervolgens werden eenige liederen ge zongen door mej. M. Kranenburg, die hiervoor een luid applaus in ontvangst had te nemen: Mej. Kranenburg beschikt over een prachtige stem. Vervolgons werden 16 nieuwe leden be- eedigd. Door Burgemeester Colijn werd ook nog een toespraak gehouden, en we kregen daarna een rede van G"aeraal Ma- jaar J. C. C. Tonnet, laatstgenoemde een grappige verteller had ook een aardig ge dicht op de Boskoopsche Burgerwacht. Na de pauze een kort opAvekkingswoord van kapitein J. Snijders uit 's Gravenhage. Ook werd nog een toespraak gehouden door clcn heer C. Benckhuysen, comman dant der Eoslroopsche Burgerwacht. Het is te uitvoerig om al het gesprokene weer le geven, maar alle waren vol vuur voor de Burgerwacht en de reden ja de nood zakelijkheid van haar bestaan werd door allen aam toond. Tenslotte werden door den hoer A. Kleiin nog eenige voordrach ten gégiA'cn, welke zeer in den smaak vielen van hei nubliek. Een orkestje zorgde voor hot rj'.zikala gedeelte van dezen avond, en kunnen we Avel zeggen dat het oen echt gezellige avond was welke tot ongiA-eer half een duurde. Dc voorzitter dankte allen \roor hun me dewerking. Gevestigd: G. J. Kruijthof, onder wijzer, P'ifjtekade II. R. A. Varens, Boomkweekers, Badhuisweg 9. Vertrokken: J. J. Mathot, n;. ar Amsterd- m. H. A. Akerboom, naar (Degstgccst. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Het stratenplan „Buitenlust". De Invoering van het Ambtsge bed. De raad dezer gemeente kwam in open bare ver/adering bijeen. Van de vereeniging ,,Zwammerdamsche IJsclub is ingekomen een verzoek om 60 pet. subsidie van de door die vereeniging over December en Januari j.l. uitbetaalde arbeidsloouen zijnde een bedrag van ƒ195. B. eq W. stellen \'oor op dit adres af wijzend te beschikken. De kas van ge noemde vereeniging verkeert niet in nood, zoodat de behoefte aan financieelen steun niet bestaat. Bovendien achten B. en W. de argumentatie Aran het verzoek als zou- INGE7ON0EN MF.DEDEET ING de de vereeniging uitsluitend werkver schaffing beoogen, minder juist, gekozen, daar toch het hoofddoel der vereeniging is het verschaffen van genot, door het in orde brengen van ijsbanen. Indien de ver eeniging in financieclo moeilijkheden kwam te verkeeren, zou er eerst aanlei ding zijn om op het verzoek terug te ko men. Bij stemming wordt, na uitvoerige be spreking op het verzoek met alg. stemmen afwijzend beschikt. Vaststelling rooilijn en stratenplan voor heb terrein „Buitendorp". De voorz, doet mededeeling, dat deze aangelegenheid is besproken met den In specteur der Volksgezondheid en ook is gevraagd het advies der Gezondheidscom missie, welke tegen het ontAcerp geen be zwaren hadden. Alleen komt een straat breedte van 4 Meter aan de Gezondheids commissie te smal voordeze breedte kon beter op 5 M. worden bepaald, desnoods met een smaller trottoir dan 11/2 Meter. B. en W. zijn vau meening, dat een straat van 4 Meter breedte voldoende is te achten, voor een weg, die geen hoofd verkeersweg zal worden. Bovendien zou een breedere straat weer kostbaarder worden. B. en W. stellen voor thans het plan goed te keuren, om met de uitvoering daarvan door te kunnen gaan. Conform besloten, terwijl mede wordt vastgelegd om de werken, daaruit voort vloeiende publiek aan te besteden. Van de Vereeniging tot Bevordering van Christelijke Belangen, van welke vereeni ging de Chr. Nat. School uitgaat, is inge komen het verzoek om medewerking te verleenen om het plein vóór genoemde school te beleggen met quenasttegels, met daarbij behoorenden voldoenden wateraf voer. Goedgekeurd. Voorstel van den heer C. van Muiswin kel Mzn. tot invoering van het ambtsgebed bij den aanvang der a-ergaderingen. In een schriftelijke toelichting deelt de voorsteller mede, dat hij bedoeld voorstel heeft ingediend zonder er met een zijner medeleden over te spreken. Hij deed dit omdat hij niemand wilde passeeren en zelfs den schijn wilde vermijden, dat poli tieke motieven hom hadden gedreven. Zijn voorstel, waarover hij reeds eenige jaren heeft nagedacht, heeft hij inge diend onder den indruk van het plechtige oogenblik, toen bij den aanvang der tegen woordige zittingsperiode van aller lippen klonk: „Zoo waarlijk helpe mij God Al machtig". Het zou den voorsteller hoogst aangenaam zijn, als zonder debat dit a'oor- stel werd aangenomen met algemeen© <■ip.mmp.ri. Een formulier voor ambtsgebed is als bijlage aan het voorstel toegevoegd. Het voorstel, hierna in stemming ge- bracht, wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen de heeren Hoo- I gendijk en Van Vliet, j Na rondvraag volgde sluiting. Z0ETERW0UDE (Dorp). R. K. Vrouwenbond. Donderdag hield de afcleeling van den R. Iv. Vrouwenbond hare algemeene vergadering. Om onge veer 7.15 opende de voorzitster Mevr. G. Schouten-Krom de vergadering met den christelijken groet en heette de talrijke aanwezigen van ahrte welkom. Spreek ster zag in die goede opkomst een blij tee- ken van belangstelling in de werkzaam ie- den van den Bond en hoopte clat deze be langstelling hedenavond nog zou groeien. Daarna volgde" voorlezing van de notu len alsmede van een keurig jaarverslag %'an de secretaresse mej. A. aardekooper- Mentinck. Daaruit bleek dat reeds vele goede dingen in het eerste bestaansjaar waren tot stand gebracht en dat de ver- I eeniging nog steeds groeiende is. Dezelf de goede en verheugende indrukken bo den ons de a'erslagen van den penning- meestoressc, Mej. C. Poel, die met een batig saldo wist te sluiten, a-an de secre taresse der Missienaaikring, Mej. M. Vlas veld, die vooral ook de aandacht vroeg voor do tentoonstelling achter in de zaal, en van de secretaresse van de Tooneel- elub, Mej. C. van Es, die reeds kon wijzen op geslaagde feestavond.en Na 't benoe men van een Commissie tot nazien der boeken deed de a'oorzitster nog eenige mededeelingen aangaande de vergaderin gen van den Diocesanen Bond en aangaan de de Moedercursus. Tot aanvulling van het bestuur werd gekozen Mej. van Leeu wen-van Buren. Hierna zong onder leiding van den heer C. de Boer het dameskoortje op voortref felijke wijze eenige zangstukjes, waarop le heer C. J. B. Couturier uit Velp in 2 gedeelten een lezing hield oA'er Lourdes en de verschijningen van Maria. Tijdens de pauze verzamelden zich velen om de ten toonstelling van de Missienaaikring en be wonderden de veelkleurige Missiepakjes, bestemd voor de Missie der Eerw. Paters Xruisheeren. Met medewerking van den Geestelijk Adviseur kap. J. Boon, werden eenige artikelen ten bate der Missienaai kring „Amerikaansch" verkocht, terwijl ook een pop als Missiezuster verkleed en een grabbelton veel aftrek hadden. De meisjes der kring hadden eer a'an hun werk! Na 't zingen van eenige liedjes alsook van het Bondslied sprak de Eerw. Adviseur een woord van warme waardee ring voor 't werk iu 't eerste jaar verricht en spoorde allen aan blijvend ijverige le den te zijn in 't belang ook vau onze Roorasche huisgezinnen. Dat alles onder de voorspraak van Maria, wier feestdag juist ge,erd Averd. Na een dankwoord aan I allen sloot de voorzitster dezen zoo goed j geslaagden avond. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein gegrepen. Goed afgeloopen. Zaterdagochtend ongeveer 9 uur is op den onbewaakten overweg bij Akkrum een auto aangereden, De auto werd geheel vernield. "Wielen en deuren werden ver weggeslingerd en als door een wonder werd do heer Lakeman gered. Hij kwam ongeveer tien meter verder naast een wiel terecht. Onmiddellijk stopte de trein. Een groot aantal reizigers, die een ernstig on geluk Ycrmcedden, stapte uit. De he9r Lakeman, die zeer veol sneden van glasscherven had bekomen en aanvan kelijk bewusteloos was geraakt, kwam spoedig weer bij. Hij kon met denzelfdcn trein do reis naar Leeuwarden vervolgen, waar hij in het ziekenhuis werd verbon den. Later is hij per trein naar Amster dam vertrokken. De buitengewoon dichte mist, die don geheelen morgen over Friesland hing, is de voornaamste oodzaak a-an het gebeur de. De machinist a'erklaarde aan een ver slaggever van „de Tel." dat hij bij het voorbijrijden van den overweg a*oldoende seinen heeft gegeven. De heer Lakeman had bij het passeeren zijn vaart vermin derd tot ongeveer 10 15 K.M. Door den zwaren mist kon hij echter niets waarne men, te meer waar ook de voorruit zwaar beslagen was. Door de betrokken autoriteiten wordt een onderzoek naar het ongecal ingesteld. Een overweg weer bewaakt. De directie der Nederl. Spoorwegen heeft besloten, op het traject Castricum Heiloo een onbewaakten oa-erweg, den Vischweg, onder Liminen, wederom onder bewaking te stellen. Dit gebeurt in de eer ste helft van deze maand. Het zal op de lijn UitgeestAlkmaar de derde overweg zijn, die Aveer bewaakt wordt. Noodlottige sprong. Mis ge sprong en en onde r d e n trein geraakt. Op het 2e perron van het station Haar lem is Zat dagavond te ongeveer kwart na tien een doodelijk ongeluk gebeurd. De 45- jarige heer Vermeulen uit Rotterdam was in den trein naar Don Haag gestapt in een wagon, waarin het rooken verboden was. De heer V., die een sigaar rookte, merkte te laat op, dat hij zich in een niet-rook-coupé bevond en wilde den wagon verlaten. Hij had gebruik kunnen maken van de harmo nica-verbinding, daar het een electrische trein was, maar in plaats van dit te doen sprong hij waarschijnlijk uit zenuwachtig heid uit den reeds in beweging zijnden trein Dit liep goed af, maar toen hij in een an deren wagen wilde springen, kwam hij te vallen en raakte onder den trein. Even later werd zijn deerlijk verminkte lijk te voorschijn gehaald. „De Crt." Overreden en gedood. Zaterdagmorgen omstreeks helf tien is het 5-jarig zoontje J. van A. C. Baker- mans, wonende aan de Tongelreesche- straat te Eindhoven, door een autobus van de firma Kessels en Verheppen uit Ge- mert aangereden en gedood. Het knaapje kwam plotseling achter een tractor to voorschijn toen op hetzelfde moment de autobus passeerde, zoodat een aanrijding om-erniijdelijk was. Eet knaapje is ver moedelijk tengevolge van een hersen- schdding overleden. Vrijdagmiddag werd de 72-jarige vee- expediteur A. Israël te Groningen aange reden door een vrachtauto van de N.V. v. d. Bergh's Fabrieken aldaar. I. bekwam daarbij een gebroken halswervel en een schedelbreuk, zoodat een juist passeerend geneesheer slechts den dood kon consta- teeren. Zaterdagavond is de 50-j. veenarbei der EL M. uit Weerdinge, door de tram, die 19.15 in Emmen moet aankomen, over reden, doordat hij voor een passeerenden auto wilde uitwijken. Beide beenen werden hem afgereden. Per tram werd hij naar Emmen vervoerd, waar spoedig drie dokters geneeskundige hulp verleenden. Voor het leven van. den uian wordt gevreesd. De ongelukkige is ge huwd en vader \Tan zes kinderen, van wie twee nog naar school gaan. Doodelijke val. Te Raalte is het 5-jarig dochtertje van dan landbouwer van D., dat op een ladder Avas geklommen en naar beneden stortte, tengevolge van den val overleden. Te Kampen is de 30-jarige ougehuwdo schildersknecht N.» van eeu in aanbouAv zijnde woning op het gemeentelijk bouw terrein gevallen en aan de bekomen ver wondingen overleden. Aan de gevolgen overleden. De landbouAver Balvers te Wijk-aan- Duin, die dezer dagen zoodanig door een zèug gebeten was, dat opneming in oen ziekenhuis noodig was, is Vrijdagnacht aan de verwondingen overleden. Overboord geslagen en verdronken. Te St. Pancras is de schipper Lont uit Koedijk over boord geslagen en verdron ken. Hij laat een vrouw en negen kinde ren achter. Vergiftigd suikergoed. Het dochtertje van den heer K. uit Go- leen gebruikte Zaterdag wat snoepgoed. Kort daarna werd zij omrei en stierf. Door een onderzoek kwam vast te staan, dat het suikergoed vergiftigd was. Ernstige val. In een volkslogement te Spelcholzorhei- de viel de 60-jarige venter van Tellingen van een trap. In bewusteloozen toestand met een schedelbreuk werd de man in zorgwekenden toestand naar het zieken huis gebracht. Het bewustzijn is nog niet teruggekeerd. Branden. Zaterdag te half één is een uitslaande brand uitgebroken in het schoenenmaga zijn van De Looper aan de Groen van Prinstererkade te Maassluis. De brand weer was met veel materieel aanwezig. De geheele bovenwoning is uitgebrand. Do oorzaak is onbekendverzekering dekt de schade. Zaterdagmorgen is, vermoedelijk door het broeien van poetsaktoen, brand ont staan in de slijperij van de Metaahvaren- fabriek „Rio" te Tiel. Hoewel de brand weer den brand vrij spoedig meester was, is de aangerichte schade in het bijzonder aan de machines groot. Vermoedelijk zal het bedrijf eenigen tijd stilgelegd moeten worden. Gistermiddag omstreeks vijf uur is te Zwolle brand uitgebroken in het dames hoedenmagazijn „De Glunder" in de Die- zerstraat aldaar. Het bovengedeelte van het huis staat iu brand. De brandweer is druk bezig met het blusschingswerk. De oorzaak van den brand is tot dusver onbe kend. Zaterdagmiddag ongeveer halfeen brak te Maassluis brand uit in het schoe nenmagazijn Van de Looper aan cle Groen van Prinstererkade. De brandweer was spoedig met veel materiaal aanwezig. De geheele bovenwoning brandde uit. Van de oorzaak is niets bekend. Verzekering dekt de schade. Van moord op een landlooper verdacht? Uit Heerlen wordt aan de „Crt." ge meld: In oorlogstijd vertoefde in Limburg ze kere Jansen, een oude zwerver, die met bedelen en landlooperij zijn kost ophaalde en vooral veel iu de omgeving van Echt vertoefde. In den volskmond droeg hij den naam van „de Kromme". Op zekeren dag was J. verdwenen. Nie mand hoorde meer iets van hem, tot voor enkele dagen den gemeente-veldwachters van Echt ter oore kwam dat een tweetal personen, die destijds veel gesmokkeld zouden hebben, zich in dronkenschap zou den hebben uitgelaten, dat „de Kromme" in het Echter-bcsch begraven was en dat thans wel niet3 meer hen zou kunnen ver raden. In verband hiermede hebben de beide veldwachters zich in den afgeloopen nacht naar Waubach bij Heerlen begeven en den aldaar wouenden H. van zijn bed gelicht en gearrèsteerd. Hij is naar Echt overge bracht. Naar een tweeden persoon, zekeren I., eveneens in Waubach woonachtig, wordt nog gezocht. Beiden worden Arerdacht de hand in verdwijning van J. te hebben gehad. Geheime branderij. In een woning aan de Prinsestraat le Rotterdam hebben recherche en een be lastingambtenaar uit Delft een onderzoek ingesteld. Verschillende onderdeelen van een distilleertoestel en een hoeveelheid gedistilleerd werdsn aangetroffen. Bij een logementhouder te Delft, die drank van deze geheime branderij had betrokken, werd eveneens een hoeveelheid gedistil leerd in beslag genomen. Overlast in een treincoupé. Een 27-jarige dame, die Vrijdag van Amsterdam naar Alkmaar in den trein al leen in een coupé zat met een handelsrei- i ziger, werd door dezen met allerlei praat- jes lastig gevallen, terwijl hij tenslotte j trachtte tot handtastelijkheden 0arer te j gaan. De dame wist den onA'erlaat tot Castricum op een afstand te houden en al- daar aangekomen, deelde zij den trein- conducteur mede, hetgeen zich tusschen j haar en den handelsreiziger had afgc- speeld. Deze handelsreiziger werd gedn- lende hot verdere gedeelte van do reis bewaakt en te Alkmaar aan de inmiddels gewaarschuwde politie oA-ergeleverd, te- I genover wie hij bekende ontoelaatbare I handelingen te hebben verricht. Er is te- I gen hem proces-verbaal opgemaakt, Avaar- na hij ter beschikking der Alkmaarsche justitie is gesteld. Capsule-diefstal. Inzake de vermissing a-an een grooten voorraad capsules bij de N.V. Amsterdam- sche Capsulefabriek aan den NoorderAvcg te Hilversum vernemen wij van de direc tie, dat de vermiste capsules een waarde vertegenwoordigen van 13.500. De ac countant heeft tegenover do politie vor- klaard, dat van onvoldoende of verkeer de administratie .geen sprake is, zoodat alleen de mogelijkheid van diefstal, al of niet met braak, overblijft. Het onderzoek wordt voortgezet. ONGELUKKEN. Auto's in brand. Ernstige ontploffing. Wolff seint uit Berlijn: Vrijdagmiddag hebben hier te Berlijn ernstige straatongevallen plaats gehad. Tegen 3 uur kwamen op den Kurfürs- tendamm een autobus en oen particuliere auto in botsing, waarbij benzinetoevoer buien braken en de benzine vlam vatte. In weinige seconden stonden beide wagens iu lichtelaaie. Slechts met moeite konden de weinige passagiers van den autobus zich uit den brandenden Avagen redden. Een passagier liep lichtere verwondin gen op. De brandweer slaagde er na een half uur Averkens met gebruikmaking \*an twee brandbluschapparaten in, het vuur te blusschen. Tegen 5 uur 's middags geraakte in de Gneisenaustrasse een kleine auto, die kort tevoron benzine had ingenomen, plotse ling in brand. Het benzinereservoir ont plofte met donderend geraas cn een vlam a-an bijna een huis hoogte sloeg loodrecht de lucht in. De vensterruiten van eenige woningen sprongen. Voorbijgangers, die op 't oogénblik der ontploffing passeerden, werden tegen den grond geslingerd en gewond. Brand in een trein. In een salonwagen op de lijn Lenin gradMoermansk ontstond een brand, welke zich ontzettend snel verbreidde. De reizigers in dit rijtuig, leden der spoor- wegcommissie, sprongen uit den in volle vaart zijnden trein. Drie van hen hebbeu ernstige brandwonden en andere verwon dingen opgeloopen. Zes personen verbrand. Bij een brand in een woonhuis in West- Philadelphia zijn een echtpaar en vier kinderen van 26 jaar in de vlammen om gekomen. Een vijfde kind kon gered worden. Do moordenaar Hein gearrestesrd. Eerst een onschuldige dood geschoten. Do moordenaar Hein is Zaterdag in de nabijheid van Banz (Oberfranken) einde lijk gearresteerd. Omtrent de arrestatie van Hein wordt nog gemeld, dat Zaterdagmorgen om streeks vier uur de gendarmerie te Ro- sitz in het district Altenburg berient kreeg, dat in een herberg te Rositz zich een rnan bevond, die veel op het signale ment a-an Hein geleek. De man was intus- schen uit de herberg vertrokken en de gendarmerie achtervolgde hem naar het slation. Toen men hem inhaalde, riep men: „Politie, handen op of wij schieten.' Toen de verdachte zich met de hand in dc zak omkeerde en pogingen deed te ont snappen, schoot de politiebeambte, waar op de man dood neerviel. Het bleek toen evenwel, dat het niet Hein was, doch de 27-jarige Hermann Thun uit Posen, die uit zijn betrekking was ontslagen en naar huis wilde gaan. Hein zelf sprak omstreeks half negen op den w eg tusschen Koesten en Stetten een jongedame aan en ATceg den weg naar Koburg. De jongedame meende op te mer ken dat de man er verdacht uitzag. Zij be gaf zich onmiddellijk naar den burge meester van Koesten en stelde hern van haar verniodons in kennis. Deze alarmeer de onraiddllijk de gendarmerie en policie, die de omgeving afzochten, welk onderzoek tot de arrestatie a'an Hein leidde. Hein bekende na zijn arrestatie de ge zochte te zijn. Brutale moordaanslag te Heme. Vrijdagmiddag trad een jongmensch van ongOA'ecr 20 jaar de woning van de weduwe Baltes te Heme binnen en eischte afgifte van het a'oor uitbetaling der Ioo- nen bestemde geld. Toen dit werd gewei gerd, schoot hij tAvee keer met een revol ver de atouw kreeg een schot door de mond en de 15-jarige zoon een kogel in het hoofd. Beiden moesten levensgevaar lijk gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht. De dader ontkwam op een rijwiel, zonder herkeud te zijn. Aangevallen. Zaterdagavond werden te Berlijn vier arbeiders door een groot aantal personen, van wie verschillende hel uniform van roode-fronlstrijders droegen, aangCA-allen. Twee der aangevallenen liepen daarbij kAvesturen op. Volgens do slachtoffers is er wraakne ming in het spel, omdat zij eenigen tijd geleden uit den bond a-an roode-frontstrij ders zijn getreden. Vier personen werden gearresteerd. Internationale inbreker gevat. Op verzoek van de Berlijnsche crimi- neele politie is thans te Buenos Aires een internationale inbreker, de 40-jarige Pool Jacob Gerlak, gearresteerd. In Juli 1923 had hij in de Friedrich- strasse te Berlijn een brutale en belang rijke inbraak in een juwelierszaak ge pleegd, waarvoor hij twee plafonds moest openbreken. De door hem gebezigde inbre ker 8 w er kt ui g en waren opzettelijk uit Lon den betrokken. De plannen tot inbraak waren afkomstig Aan een juwelier uit het Westen der stad, die spoedig daarop zelf moord pleegde. De heetste plek op aarde. De heetste plek op aarde is het Dooden- dal (Death Valley) in het Z.O. van den Amerikaanschen staat Californië ten oos ten van de Sierra Nevada. Deze vallei is 3 tot 14 K.M. breed en 160 K.M. lang, en do dalzooi ligt 67 M. hoog boven de zee. Hoewel hier, in a-erband met de geogra- phische breedte van 36 gr.—37 gr., een temperatuur zou moeten gevonden worden als in Zuid-Spanje en Sicilië en dit dal nog buiten cle tropen ligt., bedraagt de ge middelde temperatuur er in den winter pl.m. 18 gr. en in den zomer pl.m. 34 gr. O. Dat zijn gemiddelden ma%r er worden hoo- gcro temperaturen gemeten zelfs van 48 gr. tot 56.6 gr., de hoogste temperatuur die ergens werd waargenomen. Voor men- schen is deze temperatuur ongeschikt om lang te leven; het is dan ook een somber dooder.dal. Er valt zeer weinig regen; meestal verdampen de vallende water- dropnen vóór zij de aarde bereiken. Het dal heeft geen af\roer van water, zoodat de bodem met brakwatermoerassen is oa-erdekt. Hoofdzakelijk groeit hier nog de kreosootstruik. De dieren bestaan uit ha gedissen, ratelslangen, padden, enz., die ren, waarmede het niet aangenaam is te leven. Menschen wonen hier niet, zelfs geen Indianen; als een bijzonderheid wordt vermeld, dat een blanke er acht jaar vertoefd had. (7r. v. d. Dag)

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6