Letteren en Kunst UIT DE PERS. NICY IREVIlli'S ERFENIS. Uit de Omgeving. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" MAANDAG 6 FEBRUARI 1928 J. R. v. d. LANSt Naar aanleiding van het overlijden van den katholieken schrijver v. d. Lans zegt „Het Huisgezin" in een „in memoriam": „Er zijn er geweest, die over literatuur en bélletrie interessante beschouwingen en verhandelingen hebben geleverd; die pre cies wisten waaraan een roman behoorde te voldoen en een novelle, om cultuur-be vorderend te kunnen heeten. Van der Lans mengde zich niet in die theoretische bespiegelingen: hij schreef ro mans en novellen, welke thans nog tot. de meset gewilde en gevraagde in onze biblio theken behooren. Zijn vruchtbare pen, zijn fijne, dichter lijke geset heeft een halve eeuw lang veel goeds gedaan, en er zullen er, bij het ver nemen van zijn doodsbericht, duizenden en tienduizenden zijn in alle streken des lands, die hem dankbaar zullen gedenken. Ook in het gebed. Want de grootste glorie van Van der Lans een die alle andere dof straalt ie, dat hij heel zijn leven een braaf, trouw, eenvoudig katholiek is geweest". En „De Tijd" schrijft: „Als schrijver paarde van der Lans aan $en gedegen historische kennis en een le vendige fantasie, welke het doode verleden opnieuw ten leven wist te wekken, een aan- genamen, onderhoudenden schrijftrant, waardoor hij met recht genoemd mag wor den de „katholieke van Lennep", met wien hij door zijn historisch-romantischen aanleg verwant, maar door zijn bloedwarmen „sen- sus catholicus" ten eenenmale vreemd bleek Voortgekomen uit de school van Thijm, heeft deze Thijm, heeft deze nobele mensch door God met bijzondere talenten gezegend in roman en dagblad voor het katholieke cultureele leven gewerkt. Door het schrij vend en lezend geslacht werd hij gelijkelijk vereerd, het bleek niet alleen twee jaar ge leden ter gelegenheid van zijn gouden jubi leum en zeventigsten verjaardag, toen hem uit alle streken van ons vaderland harte lijke bewijzen van vereering werden ge zonden, maar ook verleden najaar, toen de R. K. Joprnalistenkring, hem op haar jubi lerende bijeenkomst onderscheidde met het eerelidmaatschap." VERGADERINGEN EN GEZINS- j LEVEN. Ook de H. Hermans schrijft in D e Volkskrant over vergadering-moe heid. Een der oorzaken is ongetwijfeld, dat bij het volk, ondanks den kritieken tijd, Ae levensernst is afgenomen. Spel, sport en enema hebben meer aantrekkingskracht dan het sociale werk en de politiek. Hier tegen zou het sociale vereenigingsleven maatregelen kunnen nemen, maardan moet eerst nog een andere oorzaak wor den weggenomen. Wij vergaderen te veel en te lang. Iemand, die wil meedoen aan den gees- tesstrijd onzer dagen, die op elk gebied wordt, gevoerd, moet lid zijn van een onbe hoorlijk aantal vereenigingen, die zich onderling het eerste bestaansrecht be twisten. En al die vereenigingen meenen vooral hare activiteit te kunnen toonen door het houden van vergaderingen. Wan neer er ook niets bijzonders aan de orde is en dus best een vergadering zou kunnen uitvallen, wil een al te ijverig bestuur deze toch laten doorgaan, vreest voor de vereeniging. Maar het te gendeel zou wel eens het geval kunnen zijn. Een vergadering, die niet slaagt, waarvan de opkomst te gering is of en dit is een andere fout, die zeer veel be gaan wordt die veel te lang duurt, zal de sympathie voor een vereeniging aller minst bevorderen Activiteit vindt geen maatstaf in het aantal vergaderingen. Daar zijn heel wat vereenigingen, om 't zoo eens uit te druk ken, dood-vergaderd, terwijl andere, die weinig vergaderen, buitengewone levens kracht bezitten. Het gaat er niet om, hoe FEUILLETON. Üit het Engelsch van JOSEPH HOCKING Vertaald door Carla Simons. 43) Nancy had John sinds jaren beschouwd als haar bestaan besten vriend. John was een stille, rustige jongen, die absoluut geen uitzicht had op een schitterende car rière. Maar hij was eerlijk 'en oprecht en Nancy wist, dat hij de eenige was die haar volkomen begreep en met haar mee voelde. Daarom was ze ook zoo teleurge steld door zijn houding. Ze voelde zich vandaag bepaald mistroostig. Mary Jud- son kwam, zonder dat ze het had gemerkt weer bij haar staan. - Ben je het huis binnengegaan? vroeg Nancy haar. u'— Neen, maar ik liep er om heen; ik heb nooit zoo iets moois gezien. Heeft het altijd aan ie familie behoord? Meer dan drie honder jaar geleden bouwden mijn voorouders het. zei het meisje. Drie honderd jaar? Ja, en het schijnt dat dit huis ge bouwd is op de grondvesten van een nog ouder, voegde ze erbij. Misschien is het dwaas om daar trotsch op te zijn, maar de Trevanions kunnen zijn stamboom te rugvinden tot vóór den tijd van Eduard den Belijder. De oudere vrouw zweeg een Poosje.. Eindelijk vroeg ze langzaam Die optie duurt nog drie jaar? dikwijls men vergadert, maar of men goe de, vruchtbare vergaderingen weet te hou den en veel tot stand brengt, m.a.w. of er niet vergaderd, maar gewerkt wordt. Tervolgens moeten onze vereenigingen zorgen voor meer onderling plaatselijk contact, zoodat voorkomen kan worden, dat twee of zelfs meer gewichtige verga deringen op één avond worden gehouden. Eén daarvan zal dan immers al zeker mislukken. En dan dat te laat vergaderen, om er nog eens op terug te komen. Men houdt avondbijeenkomsten met tvee sprekers en daarnaast nog opluistering van zang of muziek. Dit duurt tot 11 en 12 uur. De deelnemers moeten dan soms nog een lan gen weg afieggen naar huis. Ook wanneer zulk een vergadering leerzaam en gezellig is geweest, laat zij toch misnoegen achter en brengt zij stellig onaangenaamheden den familiekring, die zoodoende van het vereenigingsleven een afkeer krijgt. De familiekring, het huisgezinLaten wij ook hieraan, neen, laten wij vooral hieraan denken. Het huisgezin is en blijft de vereeniging met do hoogste en heilig ste rechten Inderdaad, wij kunnen wel iets doen tegen vergadering-moeheid en dan tevens ons sociaal vereenigingsleven, tot bevorde ring van levensernst, vruchtbaarder ma ken DE ONGEVALLENWET. 1 Februari was het 25 jaar geleden dat de Ongevallenwet in. werking trad, onge veer twee jaren, nadat zij was aangenomen "Wie die jaren aan 1 Febr. 1903 vooraf gegaan, heeft meegemaakt, weet tot hoe veel strijd deze belangrijke en heilzame wetgevende maatregel aanleiding heeft gegeven. Het Centrum schrijft naar aanlei ding daarvan: Is er thans nog wel iemand tenzij de een of andere halfgare fascist die niet ten volle erkent, hoe zegenrijk deze wet heeft gewerkt? Langzaam waren de ideeën gegroeid. Aanvankelijk meende men, dat de werk gever aansprakelijk moest zijn voor de geldelijke gevolgen van ongevallen, wan neer deze aan zijn schuld of nalatigheid te wijten waren. De praktijk leerde, dat, bij alle andere bezwaren tegen zoodanige procedure, in elk geval het bewijs van schuld voor den arbeider moeilijk te leveren was. Men kwam dus%,tweede stadium tot de omkecring van den bewijslast: de werkge ver was aansprakelijk, tenzij hij bewijzen kon, dat het ongeval te wijte?i was aan de schuld of grove onvoorzichtigheid van den" arbeider. Weer leerde de praktijk, dat men er ook met deze regeling niet kwam. Een paar ernstige ongevallen konden door hun gel delijke gevolgen, die vergoed moesten wor den, den werkgever ruïneeren. De arbeider had een recht, dat hij vcelmaals niet kon verwezenlijken. En dan hoe lang duurde zulk een procedure Hier kon alleen de verplichte sociale verzekering uitredding geven. Zij kwam, dank zij het taaie doorzet tingsvermogen, de beleidvolle behandelings wijze en de groote bekwaamheid van Dr. C. Lelij, den toenmaligen Minister van Waterstaat, onder wiens Departement de Afdeeling Handel en Nijverheid ressor teerde. Daarom gaan op dezen dag naar hem onze gedachten uit. Hij heeft het geluk na 25 jaren nog op dit zijn groote sociale werk te mogen te rugzien, en te kunnen herdenken, hoeveel leed er door zijn werk is gelenigd, hoeveel recht er is gedaan, waar voordien onrecht was. Zijn wet was, naast de Arbeidswet van Ruys de Beerenbrouck, de tweede groote stap op den weg der sociale recht vaardigheid. LISSE. Geboren: Antonius z. v. W. Vrijburg en E. M. Beugelsdijk. Cornelis z. v. F. J. v.. Dam en M. A. v. d. Hulst. Overleden: Maria Schrama, wed. v. F. Damen oud 92 j. Anna Kortekaas wed. van P. N. Wowijs 77 j. Drie jaar, herhaalde het meisie. En je hebt er tien duizend pond voor noodig? Nancy knikte bevestigend. O. kon ik ze maar verdienen, riep Marv met een trillende stem. We moeten het gedaan krijgen, het moet! Ik heb het gevoel dat het ons zal gelukken. Toen ik hier kwam was ik dood-op, maar iederen dag voel ik me sterker. Als we naar Leeds teruggaan, danNancyniet huilen, niet hui len, want de tranen rolden over het gezicht van het meisje. Het schijnt zoo onmogelijk. Mary... En je hebt het je vader beloofd? Ja, op zijn doodsbed. Dan zullen we het doen! Het moet gaan! Het zal de mooiste dag van mijn leven zijn, als ik je het huis kan terug geven. Nancy gaf geen antwoord. Ze keek treu rig naar de met stroo gedekte daken van de gebouwen vóór haar. Gesteld dat we niet slagen, ging Mary voort, is er dan een andere mo gelijkheid om het geld bii elkaar te krij gen? Tien duizend pond is een massa geld! Er is een mogelijkheid. V/elke? Nancy zweeg een oogenblik. Toen zei ze plotseling: Marv, wat zou iij doen in mijn plaats? Je hebt miin oud tehuis gezien en je weet wat ik heb beloofd Zou jij in mijn plaats de belofte vervullen door met een man te trouwen waar je niet van hield? Welken man? vroeg Marv Judson. Dat zal ik je vertellen. UITHOORN. GEMEENTERAAD. Een zitting van 7 uren. Het uitwonen van ambtenaren. De monumentenverordening verworpen. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De Voorzitter, burgemeester mr. D. F. Pont opende de vergadering en memo reert hetgeen in het afgeloopen jaar is tot stand gekomen. Van A. J. Roling is een adres ingeko men met verzoek tot tariefsherziening van het keurloon. Dit adres wordt ge steund door eenige andere slagers. De directeur van het slachthuis advi seert alsnog niet tot herziening van het tarief over te gaan. Het voorstel van B. en W., om afwijzend op het adres te be schikken, wordt aangenomen met 1 stem tegen, n.l. van den heer Camohuinder. Gevraagd wordt verhooging van het crediet van het slachthuis door over schrijding van de begrootingsposten tot 'n bedrag van f 13500, waarvan afgaat 6000 wijl de reserve van f 15000 in middels is aangegroeid tot 21000, waar mede geen rekening was gehouden. De verhoogingen betreffen in hoofdzaak de electrische installatie en de technische installatie. De Voorzitter zegt dat is gebleken, dat 'n drietal deskundigen belangrijke zaken over 't hoofd hebben gezien. De heer Geurts acht het geen bezwaar om het gevraagde crediet toe te staan, daar de toesanden zich in gunsigen zin hebben gewijzigd. Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen 'en het crediet tot 130.000 verhoogd. B. en W. stellen voor een overeen komst aan te gaan met de Baconfabriek tot het vernietigen van ondeugdelijk vleesch en afval, waarbij de gemeente zich verplicht, gratis htroom te leveren onder omschreven voorwaarden voor den tijd van drie jaren. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. st. aangenomen. Tot plaatsvervanger van den directeur van het slachthuis wordt benoemd de heer L. Eikelenboom. De avondvakteekenschool vraagt /300 subsidie voor 1928. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken. Goedgekeurd. De aangevraagde voorschotten vol gens art. 101 der L. O.-wet werden ver leend. Vastgesteld wordt het kohier zakelijke bedrijfsbelasting tot een bedrag van 320. Besloten wordt een overeenkomst aan te gaan met het Centraal Bureau van Verificatie van Nederlandsche gemeen ten inzake controle bij den gemeente ontvanger en de gemeentebedrijven. B. en W. vragen machtiging om bijdra gen te verleenen aan personen en ge zinnen, die voor emigratie naar Canada in aanmerking wilier, komen. Goedge keurd. Voor het gebruik van de raadzaal zal de Boerenleenbank in 't gevolg f 5 per dag en per zitting hebben te betalen. Het heffingspercentage 1928/1929 wordt vastgesteld op 3. De legesveror dening wordt herzien. B. en W. stellen voor aan de wed. P. A. Burm een jaarlijksche toelage te ver streken van 50— tot wederopzegging toe. De heer Nederland stelt voor f 100 te verleenen over 1927 en daarna f 50 per jaar. De heer Maat stelt voor f 100 toe te staan, zoolang de weduwe Burm leeft. Het voorstel Maat wordt met 7 tegen 4 stemmen verworpen. Het voorstel Ne derland wordt aangenomen met 10 stem men voor en 1 tegen n.l. die van den heer Camphuinder. Besloten wordt de gemeentewaag te verpachten aan M. Ruvter over 1928 voor 350. Voorgesteld wordt het marktgeld te verhoogen van eiken wa gen van 10 op 25 cent. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 8 tegen 2 stemmen, n.l. de heeren Bosman en Camphuinder. De politieverordening wordt gewijzigd in verband met de aanvrage voor een radio-centrale. De begrooting 1928 wordt gewijzigd. HOOFDSTUK XX. John Trefry en Jack Beel. Is het Ben Briggs soms? Waarom vraag je dat? Omdat ik de manier heb gezien waarop hij naar je keek. Heeft hij je ge vraagd? Hij zou het mij als huwelijkscadeau geven, lachte Nancy bitter. Maar waarom eigenlijk niet? Ben Briggs is een aardige jongen. Hij is fir mant van een van de grootste zaken in Yorkshire en hij zal nog wel eens Lord Mayor worden of zooiets. Maar ik houdt niet van hem! riep Nancy uit. Hou je dan van iemand anders, kind? Nancy schudde het hoofd. Waarom zou je het dan niet doen? Raad jij mij aan met Ben Briggs te trouwen? Je kunt slechter doen. Zelfs al houd ik niet van hem? Moet ik mezelf verkoopen Mary? Moet ik lichaam cn ziel geven aa neen man. om dat hij dat voor mij kan terugkoopen, en ze wees naar het huis. Raad jij me-zoo iets aan? Ik weet het niet. zei de vrouw pein zend. Een oude vrijster worden is ook geen pretje Nancy jaar in iaar uit al leen te leven, zonder iemand o/n van te houden Er is nog iemand, zei Nancv na een lange stilte. Nog een? Wie dan? Ken ik hem? Gewijzigd wordt de onderwiis veror dening overeenkomstige den wensch van Ged. Staten. B. en W. vragen een cre diet van 1100 tot verruiming van het schoolplein van de O. L. school te Uit hoorn. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen; te gen stemden de heeren Klein en Maat. De secretaris verzoekt uitwonen in 'n andere gemeente, wijl hier geen ge schikte woning voor hem is te vinden. B. en W. stelen voor gunstig te beschik ken. De heer Camphuinder zou liever een bouwcrediet beschikbaar stellen om een woning te bouwen, omdat sor. ernstig bezwaar heeft tegen uitwonen. De voor zitter zegt dat dit is overwogen, maar ook daaregen zijn bezwaren. De heer Blom is het met 't voorstel van den heer Camphuinder eens. Het voorstel-Camphuinder wordt in stemming gebracht, waarbij de stemmen staakten. Voor stemden de heeren Korst, Camphuinder, Essenius, Geurts en Blom. Vastgesteld wordt een monumenten- verordening. De voorzitter leest deze voor en licht de verofdening toe. De heeren Bosman en Korst verkla ren zich tegen de verordening. De verordening wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen, n.l. de heer Camp huinder en wethouder Verwoerd. Nadat nog enkele mededeelingen zijn gedaan, volgt sluiting der vergadering na een zitting van zeven uren. HAARLEMMERMEER. Geboren: Cornelis Maria d. v. P. Lammerse en J. P. Verhoeven. Maria d. v. D .Klaassen en W. M. Knip. Su- zanna Cornelia d. v. P. Hartman en G. Prak. Maria Hasina d. v. J. Spaarga ren en T. Oor. Karei z. v. C. Markus en A. M. K. Koolhaas. Overleden: Hendrika Antonetta de Looff 83 j. gch./m et P. Kodde. Johan Hendrik Machied Eveleen 80 j. geh. m. N. Klaapwijk. Neetlie Klapwijk 79 j. wed. van J. H. M. Evelein. Jo han Heinrich Aantjes 23 j. ongeh. DE KWAKEL. Stille Omgang. Het Genootschap „De Stille Omgang" vergaderde in café J. Leenders. Aan wezig 30 leden. In het jaarverslag werd gememoreerd, dat de vereeniging een prachtig vaandel, voorstellende 't mirakel van Amsterdam, is rijk geworden, ten 2c dat opgericht is 'n retraitefonds en 'n al- taarwacht. De penningrn. krijgt een pluimpje voor zijn accuraat en zuinig beheer. Zijn kas sluit met een batig saldo ondanks het feit, dat per kaartje .41 ct. moest worden bijbetaald. De bestuursleden, de heeren J. v. d Meer, penningrn., en J. den Haan, commissaris, wor den herkozen, beiden met 24 stemmen. Vervol gens heeft de uitloting plaats van 6 obligaties. Het lot besliste, dat de heeren E. Brom, G. v. Rijn, B. Verhaar, A. v. Scheppingen en M. B. G. v. Egmond hun geleende _5 gulden terug ont vingen. Bij de rondvraag dankt kapelaan Ligthart, de vereeniging namens de parochianen voor het vaandel, aan de Kerk geschonken. Tevens brengt Zijneerw. dank aan alle parochianen, niet-leden, van het genootschap, voor de vrij willige bijdragen, die te zamen bedroegen 177 De heer J. de Block vroeg of het mogelijk is een bepaalde bank in de kerk te Amsterdam te reserveeren voor gebrekkigon. Dit zal op de kringvergadering beantwoord worden. In de rondvraag komt ook ter sprake de a"l- aarwacht tijdens het Veertig Uren-gebed. Be houdens goedvinding van den Z. E. Pastoor, zal aan de altaarwacht een vaste plaats in de kerk worden gegeven. Vervolgens wordt de wenschelijkheid uitge sproken voor 't bestaan van een „Eerbied in Gods Huis" voor onze kerk. Dit punt vond al gemeen bijval. Er zal met den Pastoor over worden gesproken. Na een pittig woordje van den Voorz. werd deze geanimeerde vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. LEIMUIDEN. Bekroningen. Door den heer J. v. Egmond alhier werd op de gehouden pluimveetentoon stelling te Aalsmeer, afd. Nuthoenders (Anda- lusiers) met 4 inzendingen 4 eerste prijzen be haald en met de mooiste hen van de tentoon stelling de wisselbeker. WARMOND. Loop der bevolking. Loop der bevol king gedurende het jaar 1927. Geboren: 49. De eigenaar van Trevanion Court. Is het een groote jonge kerel van een jaar of 27, met een bruin-verbrand gezicht en dik zwart haar? Heb je hem gezien? Heb ie met hem gesproken? Hij draaide om mij heen, toen ik een half uurtje geleden bij de poort stond. Hij zei niets, maar hij keek naar me of ik een geestverschijning was. Een van de werklui zei Mr. Jack tegen hem. Is hij het? Hij vroeg me den dag dat mijn vader begraven werd .antwoordde het meisje. Ik weet dat hij verliefd oo mij is. Hij kocht dezen hond voor me en miin paard Phoebe. Wil hij graag met je trouwen? Laten we daarover niet spreken zei het meisie haastig opstaand: ik wil er niet aan denken. En toch weet ik. dat ik alles liever zou doen, dan de belofte aan mijn vader niet houden. Het is afschuwelijk, Mary, maar als het ons niet lukt om rub ber te maken, zal ik een van de twee moe ten trouwen. Welke van de twee? Ik weet het niet. Het is mc gelijk. Luister eens Nancy, begon Mary, toen ze op den terugweg waren, zou jij als ie met Ben Briggs of met dien Jack trouwde, het gevoel hebben, dat Tre vanion Court jouw eigendom was? Ik geloof het niet, zei het meisje, dat maakt me juist zoo wanhopig. Maar ie mag niet wanhopig zijn! Zoodra we in Leeds terug zijn. beginnen we opnieuw en we zullen het maken, we UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 7 Fsbraeft. Hilvinam, 1060 M, 12.00. Persber. 12.35—2.00. Lunchmuziek door bet Radio-tri<* 3.004.00. Knipcursus door mevr. de Leeuw, van Reese. 5.307.15. Concert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. Alice Logan, operette, sou brette. Opera-programma. (Gilbert, Strauss, Of fenbach, Lehar, Suppe e.a.). Egb. Veen a. d. Vleugel. 7.157.45. Engelsclie conversatieles. 7.45 Politieber. 8.00. VARA-avond. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.301.30. Lunchmuziek K.R.O. door hef K.R.O.-trio. 5.306.30. Dinermuziek. Gramofoonplari®, 6.307.00. Esperanto-les. jf 7.007.30 Engelsch les voor beginners. 7.308.00. Cursus Latijn, K.R.O. 8.00. K.R.O. Concert. Het K.R.O.-trio en df mannenzangver „Arti et Amicitiae", o. 1. vaa Anton ter Steege. Tus8chen de beide programma-gedeelten ia komen 2 sprekers, n.l. de heer H. A. Kaag te Tilburg, hoogleeraar in de economie, bet munt-, crediet- en bankwezen a. d. R. K. Handelshoo» geschool te Tilburg en de heer Chr. M. Jansen te A'dam, Dir. C'entr. Hanzebureau in de bat over: Het afbetalingsstelsel en huurkoop- systeem. Na het debat voor beide sprekers 5 minuten repliek, Daventry, 1600 M. 10.35. Kerkdienst. 11.20. Piano-kwartet. 12.20—2.20. A. Brown-kwartét en solisten 2.50. Muziekles. 3.35. Concert. 3.40. Fransche les. 4.10. Concert. 4 20. Orkestconcert. 4.35. Lezing. 4.50. Orkestconcert. 5.20. Lezing. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Nieuwe gramofoonplaten. 6.50. Nieuwsber. 7.05. Gramofoonrauziekj 7.20. Act. causerie. 7.35. Orgelsonatee van Mendelssohn. 7.45. Lezing: Europa: The reformation. 8.05. Russische muziek. L. Vasilkovska-so-. praan. Orkest. 8.20. Lezing: Has farming a future? 9.20. Nieuwsber. 9.35. Muziekles. j 9.55. Nieuwsber. '1 10.00. „Burden ol Women", 1-actcr van Tem- plo Thurston. 10.5012.20. Dansmuziek. „Rad! o-Pa r 1 a", 1T 5 0 M. j 10.5011.00. Concert 12.502.20. Orkestconcert. 4.055.05. Orkestconcert. i 8.501120. Concert. „Les Miserables", V« Hugo. „Le Roi David", Honnegger, Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.20. Kamermuziek. Wuppertaler alrijk* kwartet. 7.35. Lichte muziek* Königswusterhau s en, 1 2 5 0 M. (Z e e s e n). 11.207.05. Lezingen en lessen, 7.50. Walsmuziek. 8.20. „Frühvollendefe". Declamaties doof Lucie Mannheim met een inleiding van H. Ka- sack. 9.20. Sluiten. H a m b u r g, 3 9 5 M. 7.20. Wagner-avond. 8.50. „Licbesquartet" van L. Lent. 10.5011.50. Dansmuziek. Brussel, 509 M. - 5 206 20. Dansmuziek. 8.3510.35. Orkestconcert. Overleden30, vermeerdering 19. Gevestigd 218 pers. Vertrokken 278, vermindering 60. Bevolking op 1 Januari 1927 2856 pers. Ver schil tusschen vermeerdering en verminde ring 41 pers. Bevolking op 1 Januari 192& 2815 personen. zullen. En dan is het huis werkelijk vaiT jou. Na het middagmaal ging Nancv alleen naar het strand en voor de honderdste keer dacht ze over alles na. Ze had geen vertrouwen in Mary's succes. Er be scheen niet meer kans te bestaan om synthetische rubber te maken dan om zand te veranderen in goud. Voor geen van beide mannen voelde ze iets. Was het dan ten slotte niet beter om het huis maar in handen van een vreemde te la- en dan zich zonder eenig dieper gevoel aan een man te geven? Maar ik heb het vader beloofd, herhaalde ze in zichzelf, uagg/k SHRDL cmfwvhdotewtew Ik zou mijn ziel verkoopen om het huis te krijgen. Ze herinnerde zich de woorden Van den jongen Jack. Hij hield ongetwijfeld veel van haar, hij was er zelfs toe bereid om zijn naam te veranderen! En toen ze opstond om terug te gaan naar Dorcas Uren's huisje, was ze bijna besloten in godsnaam zijn aanzoek aan te nemen. Maar nauwelijks was ze het huis bin nengekomen of ze hoorde de klank van een stem, die haar het bloed naar het hoofd deed vliegen. John! Ben jij het? riep ze uit. John Trefry stond van zijn plaats op, maar hij kon niet spreken van ontroering. We hebben ons al aan elkaar voorge steld ,zei Mary. Hij is een half uur gele den gekomen en toen moest hii zich maar met mijn gezelschap tevreden stellen. (Wordt vervolgd)*

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5