R EK Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. 5: 9' 2.50 Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Huib. Turk", rgade. kring lür. Ge- pat ro ll hab der s t er ig 12 or de ster den id in 'eest- da- itter, wei- eden ellen Op ning iigen BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT ar waarnemingen yerriclit in den mov- ji van 6 Februari 1927, medegedeeld oor bet Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.777.- te la Coruna aagste barometerst.: 735.- te Sydisfjord. Verwachting tot den avond van 7 Febr.: Westelijke to Zuidwestelijke wind. Ge- eeltelijlc bewolkt. Aanvankelijk weinig of een regen. Weinig verandering in tempe- atuur. LUCHTTEMPERATUUR: 5-S gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Yan Maandagnamiddag 5.19 uur tot insdagmorgen 7.08 uur. eeuwen, resp. piston, bugle, tenor-hoorn i trombone. Wat ons hier geboden werd, deed ons seffen, wat goecle krachten er in ons ;rps schuilen. Afgewisseld door eenige leuke, voor- rachten, welke op geweldige wijze de ichspieren aan 't werk zetten, werd ons voorgezet een „Clarinet-kwartet" van A;1 Crosse. De heercn A. Heemskerk, J. Zwet, P. de Vetten J: Schamberg, ebben op uitmuntende wijze hun zware rtijeii weergegeven. Ook het „Saxoplio- 0-kwartet" met de lieeren A. van Kern en, alt, Bart Moerkerk, alt, B. Kroon, te en P. v. d. Kerkhof, bariton-saxopho- c, bisten door hun magnifiek spel een da- erend applaus te verdienen. Extra dient worden vermeld de solo voor fluit door het ac. Hikking met piano-begeleiding van had nej. L. Papöt, Deze avond heeft getoond, een at Warmond trots mag gaan op een scha- v£tn 1ste klas muzikanten, die een den [vond van groot kunstgenot kan geven. De Paar ook heden, Maandagavond, te 8 uur, cha- etzelfde programma nogmaals zal worden itgevoerd, kunnen wij eenieder aanraden den aar St. Matthias te gaan luisteren, hen OEGSTGEEST. Mavla-Congregatie. Gisteren heeft de tWa-Coiigïegatie den dag harer stich- op feestelijke wijze herdacht. Na een porafgaand triduum door Pastoor Spoor- fain uit Katwijk had gisterenmorgen een Ulg. H. Communie plaats, waarna een ge meenschappelijk ontbijt in het vereeni- iugsgebouw. Des avonds werd door den irecteur een plechtig lof gecelebreerd, astóor Spoorman hield wederom een pre- ikatie, waaraan eenige leden hun op- racht aan Maria deden. Na het lof ver- lenigden zich de leden in „St. Willibrord", raar onder gepaste vroolijkheid de feest- 'icring werd beëindigd. Het triduum werd door vele ouders neegeinaakt, en ook gisterenavond gaven alrijke ouders blijk van belangstelling. Winkelstand. Mochten we verleden teek melding maken van de heropening ran een manufacturenwinkel, thans hebben vij wederom, onder verwijzing naar een idvertentie in dit nummer, de mededee- ing le doen, dat de heer A. Kuit in het erceel Geversstraat 52 een vischhandel eeft geopend. De heer Kuit is voor Oegstgeest geen inbekende. Reeds jaren bedient hij per 'agen van uit Katwijk zijn Oegstgeesler lcnten. Door het leveren van prima visch •erwierf de heer Kuit een goeden naam in breidde het aantal klanten zich 'oortdurend uit, zoodat hij ten slotte er oe overging zich te Oegstgeest te vcsti- i. Wij mochten een kijkje in den winkel aen en moesten cóiistatocren, dat alles hygiënisch en frisch uitziet, zoodat leze zaak voorzeker een aanwinst voor jeest beteekent. Wij wenschen den leer Kuit succes met. zijn nieuwe onder- leming en twijfelen er niet aan, of het zal icm aan verdere belangstelling niet ont leken. Zelfs op het trottoir. In de Gevers- Iraat is Zondagmorgen de heer D. van ück uit de Johan de Witstraat, die op het rottoir wandelde, aangereden door de Irockway autobus G. 42Q71, waarbij hij te en zijn, naast hem wandelende echtge- ïoote opbotste en viel. De heer v. E. be- cerde zich niet ernstig aan den linker ehouder,' De politic heeft proces-verbaal ipgcmaakt. Voor de ZQOyeelste maal is dus reer bewezen dat men, wandelende, ook >p de trottoirs, niet meer veilig is voor let autoverkeer. Loop der bevolking. Op 1 Jan. 1928 0i3 inwoners* Ingekomen 54. Geboren 6. otale' lermeerdering 60. Vertrokken 65. Dvcrleden 17totale vermindering 82. Be volking op 1 Februari 5921. Wanneer het •oo doorgaat zullen we de 6000 nooit ha- V00RSCH0TEN. Aanrijding. Zaterdagavond omstreeks l&lf zeven is de groentenwagen van me'j. van E. aan dén Rijndijk aangereden door °on auto, gettic'rkt H 59325 en bestuurd door Th. v. d. W. De wagen werd totaal vernield. Mej. van E. had juist haar paard l"tgcspannen en naar sfal gebracht. De Wagen stond pabij een lantaarn en voerde Van achteren een x'oode reflector, toen de u,uto> gaande _in. de richting Haagsche |ichouw den wagens aanreed en togen de huizen aanduwde, groenten en aardappe len lagen verspreid over den Rijndijk,!ter wijl wagen en auto deerlijk gehavend wa ren. De bestuurder van de auto had reeds om hulp getelefoneerd uit Leiden om zijn auto te doen wegslepen, maar had buiten f'en waard, den chef der bolitie gerekend. Via het station was deze gewaarschuwd en zeer spoedig ter plaatse. Proces-verbaal is opgemaakt. Onvoorzichtig. Dank zij de oplettend heid van den wagenbestuurder van de elec trein LeidonDen Haag is een schipper aan een wissen dood ontkomen. Terwijl hij zijn schuit onder Viukbrug liet door varen, klom hij over de brug, terwijl de trein nabij was. Deze werd bijtijds tot stisltand gebracht. Tegen den schipper is procesverbaal opgemaakt. WASSENAAR. Geboren: Theresia Josepliina, d. van M. H. Wildenberg en C. A. van Calmt- hout. Hondrika Geertruida, d. van K. Honig en A. O. M. Verweij. Laurentia Maria Theresia, d. van M. A. van der Meu- len en A. C. Jansen. Wilhelmus Marti- nus, z. van G. Looijestein en M. Ruijgrok van de Werve. Petrus Hubertus, z. van J. van der Geest, en M. J. Ooserveer. Adriaan, z. van D. Ouwerkerk en A. van Haaster. Ondertrouwd: J. Garos en S. B. Bippes. Overleden: Hendrika Reinders, on- geh. 44 j. R0EL0FARENDSVEEN. Kruisverbond. Vrijdagavond had in de St. Pancratiuszaal alhier de feestverga- dering plaats van het Kruisverbond alhiei-, Door den voorz., den heer A. J. Zwartelé, werd de vergadering geopend met. een hartelijk woord van welkom en opwek king. Verslag werd uitgebracht van de vergadering van de Prov. Commissie Ie Rotterdam. De voorz. deed mcdedeeling, dat er gelegenheid bestaat tot deelname van een opstelwedstrijd. Het te behande len onderwerp luidt: „Is drankbestrijding nog noodigl" Hierna had een geanimeerde verloting plaats en daarna prijsbiljarton en sjoelbakken. Met prijsbiljarten werd de le prijs gewonnen door C. van Klink en met sjoelbakken door J. van der Zwet. Door de lieeren II. van Klink, G. van der Zwet en H. Ophelders werden eenige aardige voordrachten opgevoerd, welke bui tengewoon in den smaak der aanwezigen violen. De voorz. sloot hierna dezen bui tengewoon geslaagden avond. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Zaterdagavond werd langs den Steekberweg door een passeerende auto een melkwagen, bespannen met een hit, aangereden. De wagen werd aanzien lijk beschadigd, de bestuurder der auto was zoo vriendelijk snel verder te rijden. Geboren: Maria Theresia d. van M. v. d. Sijs en C. B. Onderwater Jacobus Johannes Jozef z. van J. Th. Verkleij en M. II. Suidgeest Maria d. van J. C. Waardenburg en J. Gesman Jan Willem, z. van J. van Leeuwen en E. van Dam Jan z. van IC. Kok en L. v. d. Weide won. te Hasselt. Clazina Cornelia d. van P. J. van Gulik en Th. de Kok won. te Uithoorn) Wilhelmina Theresia d. van G. P. van Tol en A. H. Visser. Gehuwd: G. B. A. Koedijk jra. 2 lj. en C. Kwant jd. 20 j. P. G. Maas jin. 26 en C. P. Helmer jd. 24 j. Overleden: J. A. Markx wedr. van E. M. M. Westhoff 70 j. C. Lcklcerkerk wedr. van II. S. Paul 62 j. LEIDERDORP. In den Rijn gevallenZalerdag had de dienstbode van den heer R., wonende Bruggestraat alhier, het ongeluk door de gladheid van de schoeiing in den Rijn te vallen. Zij had de tegenwoordigheid van geest zich aan een paal vast te grijpen. Op haar hulpgeroep kwamen de brugwachter B. en de melkboer G. toegesneld, die haar wederom op het droge brachten. REEUWIJK. Dieven-bruggebouwers. Inbrekers 'hebben een nachtelijk bezoek gebracht aan liet gebouw van de Coöp. Landbouwver- eeniging „St. Catharina" alhier. Voor het vervoer van de brandkast was over een sloot een keurige brug gebouwd, doch er was geen brandkastDe buit was zeer ge ring een kistje sigaren hebben de teleur gesteld „lieeren" zelfs laten staan. ZWAMMERDAM. Man in brand. Terwijl de winkelier V/. alhier met een kaars zijn auto zou na zien, geraakto benzine in brand. Het vuur zette den man zrif in lichto laaie. Toege schoten hulp doofde de vlammen, doch W. bkwam zeer ernstige brandwonden. De auto kon worden behouden: het schuurtje waarin deze stond brandde gedeeltelijk uit. NOODLOTTIGE BRAND. Een brandende petroleumkachel omvergeworpen. Een kind van 11/2 jaar omgekomen; moeder en twee kinderen gewond. Een korte, doch hevige en in zijn gevol gen tragische brand heeft gistermorgen op de Lammermarkt plaats gehad. In het perceel 46 van genoemde straat woonde boven het gezin van den fabrieks arbeider Galjaard. Omstreeks 11 uur had Gal ja a rd zijn huis verlaten, zijn .vrouw en de drie kinderen, twee jongetjes van 4 en 6 jaar en een meisje van 1 1/2 jaar, nog ij? een wieg liggend, achterlatende. Toen de echtgcnoote van Galjaard de kleinen een oogenblik alleen gelaten had om bij de benedenburen te gaan vragen INGEZONDEN MEDEDEELING Overwerkte Zenuwen kalmccren en worden gesterkt door de Zenuwstiilende en Zenuwsterkend^ Mijiihardt^ Zenuwtablettan 835 Glazen Buisje^-fo et. Bij Apoth. eivDrogisten hoe laat het was, hfeljben dé knaapjes ver moedelijk bij het spelen de brandende pe troleumkachel omver geworpen, waardoor onmiddellijk een felle brand ontstond. Het vuur deelde zich mede aan de meubeltjes en de wieg, waarin liet meisje lag. Toen dc vrouw boven kwam stond het geheel e vertrekje in vuur. Terwijl zij zelf naar binnen ijlde om te trachten de kin deren te redden, kwam op haar hulpge roep ook de benedenwoner, zekere Pauw, toegesneld. Hij greep allereerst liet wieg je en droeg dit naar beneden. Terugkee- rend met een emmer water, wierp hij dit in het vuur en zag toen door de rook ook do beide andere kinderen, die hij even eens uit de vlammenzee redde. Inmiddels waren de buren met emmers water komen aandragen en dadelijk daar op verscheen de politie van den post Steenstraat niet een handspuit. Met een straat op de waterleiding was het vuur, dat in het kamertje weinig voedsel vond, .spoedig geblusclit en uitwendig kan men slechts aan eenige gebroken ruiten zien, dat er brand geweest is. De brandweer behoefde zelfs geen dienst te doen. Intusschen waren' de vrouw en haar kin deren naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Toen bleek, hoe fel het overi gens weinig beteekenende brandje gewoed had. Het meisje van 11/2 jaar was er het ergst aan toe en enkele uren na opname in het Ziekenhuis bezweek het kind. De twee andere kinderen waren niet zoo ernstig gewond, doch verkeerden gis teren den gelieelen dag toch in levensge vaar. De moeder werd, na in het Acade misch Ziekenhuis te zijn verbonden, naar het St. Elisabethgesticht overgebracht. Ook haar toestand was vrij ernstig. In een korte spanne tijds had het tra gisch. geval zich afgespeeld en kort na den brand was er in de omgeving van het ge beurde vrijwel niets meer te bespeuren. Slechts liier en daar stonden enkele groep jes menschen het gebeurde te bespreken en algemeen was de deelneming met het zoo plotseling in diepen rouw gedompeld gezin. De toestand van de. patiënten was he den bevredigend. Zaterdag werd door de architecten L. en ir. Jan A. v. d. Laan voor rekening van den heer A. v. Tuijn, limonadefabrikant en wijnhandelaar, Hooigracht 53, aanbe-" steed: de bouw van een Ijsfabriek aan de Nieuwstraat alhier. Ingekomen warén vijf biljetten, t.w. van Ph. Rosdorff 26612 B. J. Huurman ƒ26444; H. Korswagen ƒ21845; N.V. Eri ca v.h. W. P. de Vreede, Noordwijk 21700; fa. Bik en Brcedeveld ƒ21135. liet werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Voor zooverre geen woonplaats vermeld is deze Leiden. PROF. DR. H. A. LORENTZ. De begrafenis. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van prof. dr. H. A. Lorentz zal plaats hebben a.s. Donderdagmiddag te 12 uur, op de begraafplaats aan den Sclio- terweg te Haarlem, ingang Kleverlaan. Prof. v. d. Vlugt. Omtrent den toestand van prof. W. v. d. Vlugt vernemen wij, dat de koorts bij na geheel geweken is. De temperatuur be droeg hedenmorgen 37.2. De patiënt voelt zich opgewekt. Zijn toestand is bevredi gend. De Leidsche Diesvierïng. In verband met het overlijden van prof. Lorentz, zijn voor de diesviering der Uni versiteit alhier op 8 Februari a.s., met uit zondering van de rectorale rede, alle fees telijkheden afgelast. Ook bij de studentenverenigingen is zidks het geval, zoodat de gecostumeerde rijjool eveneens niet doorgaat. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op een voordracht-met film, welke Dinsdag, 14 Februari a.s. in den foyer der Stadsgehoorzaal zal worden géhouden door dr. M. D. Horst, als lid van het bestuur der Vereeniging voer Misvormden. Het doel van dezen avond is de aandacht te vestigen op de hulpbehoevenden onder dc lichamelijk gebrekkigen in Nederland, terwijl de film, opgenomen in het Oscar Hcleneheim bij Berlijn, een duidelijk beeld geeft van alles wat voor deze onge- lukkigon kan worden gedaan. De opbrengst is bestemd voor den bouw eener chirurgisch-orthopaedische kliniek alhier en de film werd reeds met gróót suc ces te 's-Gravenhage en Utrecht vertoond. De leiding berust hier ter stede bij een Comité, opgericht op initiatief van de Af- deeling Leiden van het Groene Kruis, on der eere-voorzitterschap van mevr. A. van de Sande Bakhuyzen, terwijl mevr. mr. P. M. Trapman, Plantsoen 79, gaarne bereid is nadere inlichtingen te verstrekken. Voqr verdere bijzonderheden zie men de advertentie, die later zal worden geplaatst. Aan het Bureau van Politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent een groote her dershond. Men verzoekt ons,- de aandacht te ves tigen op de vergadeiing van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen, waarop o.m. een lezing wordt gehouden door dr. .Si mons. Deze vergadering is alleen toegan kelijk voor gehuwden. - In den nacht van;;Zaf;erdag; op Zondag 'icbben dieven zich (door verpreking toe- ;ang weten te verschaffen tot de wacht- mer der N. Z. IIoll. Tramwegmaat schappij aan den Stationsweg, en daar de kiosk Van de Amsterdamsche kiosken maatschappij geplunderd. Een 60-tal sigaren cn een aantal tijd schriften wórden verrast. Een luttel be drag aan wisselgeld is blijkbaar over het hoofd gezien. In Haarlem is aangehouden en naar hier overgebracht de 18-jarige P. v. d. R. Zaterdagavond zijn voor perceel Visch- markt 15 twee jongensjassen gevonden. Do eigenaars kunnen zich bij de politie ver voegen. Dé brandweer heeft hedenmorgen om kwart voor 12 een schoorsteenbrandje ge blusclit in perceel Hoef straat 56c., be woond door v. d. B. MUZIEK. P. C. en L. De muziek- en tooneelvoreeuiging, saam- gesteld uit het personeel van de fabrieken Parmentier, Glos en Lcembrugge, gaf Za terdag een avond voor leden en Tjegun- stigers, mitsgncler genoodigden. En dat met een zeer overladen programjpa, waar bij de muziek een gepaste bescheidenheid in t-ijdbeslag heeft in acht genomen. Zoo als wij echter van den heer Polderdijk ge woon zijn, was wat op muzikaal terrein werd geboden, van een zeer goede kwali teit èn om de keuze van de negen nummers, als door de wijze waarop, ze ten gehoore werden gebracht. Er was klank cn kleur in, verwerkt in een goed en te prijzen evenwichtig ensemble. De lust en toewijding ligt er wel zooda nig op, dat het den Directeur tot grooten steun is bij de voorbereiding van een uit voering. Als de leden willen medewerken cn proliteeren van de degelijke leiding van den directeur, kan succes niet uitbljven. Zonder uitzondering klonken de, in groote verscheidenheid op liet programma aange geven, nummers, goed en muzikaal. Ze wer den in een prijzenswaardig tempo en mu zikaal verzorgd ten gehoore gebracht en vermochten den luisterenden te boeien. Een spontaan applaus was een welverdien de belooning. Opmerkelijk was de goede verzorging van het goed bezette hout en de solotrekjes vonden zorgzame verklan king, al is de groote bescheidenheid van de trombone-solist hier geen deugd. Een wei nig meer klank is wel gewenscht. Uit wat het tooneel bracht is weer vast te stellen, dat tooneelspelen elkeen niet is gegeven. In wat schmink en wat ver kleeding zit 't 'm niet! Allereerst houde men rekening met de keuze van stukken, de eischen en vooral het dragelijk vertol ken. Bij de jonggehuwden maken wij ons sterk, dat nè, de vierde rij, bijna niemand iets van de parlando heeft verstaan. Boven dien zorge men er voor geen loopje met het publiek te nemen: men komt om zich te vermaken ,doch wat degelijker kost is toch.wel gewenscht. ,,In rouw" is een zeer mooie dramatische schels en er is veel uit te halen door woord en uitbeelding. Magda heeft er veel van gemaakt en haar best ge daan; Elsman was niet rolvast en leerc wat minder zenuwachtig te doen. Studie en goe de leiding kan nog veel beterschap bren gen, ook bij het uitspreken van vreemde woorden. Met dat al was het elf uur ge worden en pas pauze. Waarom legt men er zich toch niet op toe wat meer orde te stellen in de tijd verdeeling? Tusschen de muzieknummers was een geregelde rust poos, doch bij het tooneel was het een wachten op de dingen die komen moesten, van je welste. Het publiek wordt onrustig en onnoodig wordt een stuk van den nacht gereten, waardoor een aanslag wordt ge pleegd op het goede verloop van den feest avond. Met Dolle Dries is de avond geslo ten en als komische scène ging „De Hulde- betooging". Wij hebben het eind niet af gewacht, doch onder de tonen van de den ganschen avond in de weer zijnde Jazz band, zijn wij naar huis getippeld in de hoop, dat een volgende uitvoering wat be ter zal verloopen. Sp. CORRESPONDENTIE. Wij maken melding van de ontvangst van volgend-briefje, waarin 10 gld. geslo ten: .„Een familieclubje, gezellig iezaam, Met de stormramp -bij Fhater Vlasveld begaan, Gelezen m De Leidsche krant, Van Fhater Vlasveld in Xellorc-land, Zenden hierbij hun gaven klein, Moge het anderen een voorbeeld zijn." J. O. Z. 150 Kinderen G. Z. o.OO Weduwe de G. 1.50 Jan de G. j qq A- Q.L- 1.00 Samen 10.00 1 446ste STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. Hooge Prijzen. Brijs vah: 1.000 op: 3891, 10365. 10S11, 15173. Prijs van ƒ400 op: 17763; prijs van ƒ200 op: 10194, 13927, 16136; prijs van luO op: 4S20, 7375, 9309, 12037, 12319, 150U5, 17859. Beleediging van politieagenten in functie. Het Apasterdamsch Gerechtshof hoeft lieden arrest gewezen in de zaak van den heer J. Eyking, die bij 20 jaar gemeen teraadslid van Beverwijk en ook vele jaren wethouder dier gemeente is geweest. Vcrd. was in hoogcr beroep gegaan van een vonnis van den politierechter tc Haarlem, waarbij Jlij op 25 April 1927 veroordeeld was tot 11 dagen gevangenisstraf wegens eenvoiidige beleediging van 2 politieagen ten, die in de rechtmatige uitoefening van BIOSCOPEN. City: Goedgekeurd voor vohvassenerf. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen bediening waren. Het Hof heeft het von nis van den politierechter bevestigd, be halve ten aanzien van de straf,, welke ver hoogd werd tot 1 maand gevangenisstraf De advocaat-generaal mr. Bauduia had vernietiging van het Haarlemsche vonnis en veroordeeling van vcrd. tot 3 maanden gevangenisstraf gevorderd. De Krakatau. Aneta seint uit Batavia? De Krakatau heeft Zondag geen wer king vertoond. Zaterdag werden nog eeni ge kleine erupties geconstateerd. MISSIONARISSEN AANGEVALLEN. Door Chineesche bandieten. Drie Du it se he missionarissen gevangen. LONDEN, 6 Febr. (V.D.) Naar de „Times" uit Peking meldt, is enkele dagen geleden de Duitscke Katholieke Missie statie te Poe Tsjau door bandieten over vallen. Na een gevecht, waarbij verschei dene missionarissen gewond werden, na men de onverlaten drie Duitsche missio narissen gevangen. Toen de bandieten door troepen werden aangevallen, brach ten zij de gevangenen in de vuurlinie. Veerboot op de Indus gezonken. Vijltienpersonenverdronken LONDEN ,6 Febr. (V.D.) Naar uit Calcutta gemeld wordt, is op de Indus een sterk overbelaste veerboot in het midden van den stroom gezonken. Van de 26 pas sagiers werden er 11 door een anderen boot o; gepikt., terwijl de overige 15 ver dronken. Dijk van de Avon doorgebroken. V1 a k b ij Glasgow. LONDEN, 6 Febr. (VJ).) Op 12 mijl afstand van Glasgow is de dijk van de ri vier de Avon doorgebroken. Honderd-vijf tig menschen konden met moeite worden gered. Er is veel schade aangericht. Het Fransch-Amerikaansche arbitrage verdrag. LONDEN, 6 Febr. (V.D.) Het nieuwe Fransch-Amerikaansche arbitrage-verdrag zal heden te Washington onderteekend wor den. Heb verdrag is niet slechts een ver vanging van het verstreken verdrag, doch dient tegelijkertijd als model voor de ver nieuwing van de arbitrage-verdragen met Engeland en de andere landen. Duikbooten naar Australië. LONDEN, 6Febr. (V.D.) Dc beide duikbooten „Oxley" en „Otway" voor de. Australische vloot zullen Woensdag op eigen kracht naar Australië vertrekken. Uitsluiting opgeheven. KATTOWITZ. 6 Febr. (V.D.) De di rectie van de Bismarck Hütte heeft de uitsluiting van alle arbeiders opgeheven. De arbeid wordt heden hervat. Wraak voor een slecht rapport. WEEXEN, G Febr. (V.D.) Naar do „Morgen" meldt is bij zekeren prof. Mager, leeraar aan een Middelbare school, een pakket bezorgd, dat een helsche machine, een kilo springstof en twee zaklantaren batterijen bleek te bevatten. Hier schijnt sprake te zijn van een aanslag door een leerling van den professor, die zich wilde wreken wegens een slecht ra.pport. WISSELNOTEERINGEX (AMSTERDAM). (Niet officieel). Berlijn Londen Ne w-York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm "Weonen Prang 59.22 12.091/, 2.48"/., 9.751/V 34.56 47.46 13.131/2 42.25 66.0874 66.45 60.64 34.971/'» 7.35VÓ AMSTERDAM, 6 Februari Vee, Aangevoerd: 181 vette koeien: le kw. 1.00—1.10, 2o kw. O.S4—1.00, 3e kw. 0.68— 0.84, 110 melk- en kalfkoeien 300400, 78 vette kalveren 2e kw. 1.00—1.15, 3e kw. 0.851.00 132 nuchtere kalveren 1119 p. stuk .86 schapen 3340 p. st. G29 varkens Holl. le kw. 0.72—0.73 1 prima vleeschvar- ken boven noteering. 2e kw. 0.710.72. Yetto varkens 0.710.72. 1 prima varken boven noteer in rr. 78 paarden 200—225. ROTTERDAM, 1; Februari. Vee Aangevoerd 561 vette runderen, 260 vette kalveren, 778 schapen en lammeren, 1103 varkens. Koeien le kw. 0.17—0.19, 2e kw. 0.39— 0.41. 3e kw. 0.270.31. Ossen le kw. 0.46 0.48, 2e kw. 0.39—0.42, 3e kw. 0.37. Kalve ren le kw. 0.82,5—0.87,5, 2e kw. 0.70—0.75, 3e kw 0.55—0.60. Schapen 28—33, Lamme ren 20—34, Varkens le kw. 0.33, 2e kw. 0.32,5, 3e kw. 0.32. 3 l

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3