dei Gemengde Berichten. Buitenl. Berichten. Uit do Omgeving. WEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" MAANDAG 23 JANUARI 1928 ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein meegesleurd. trein, die om 5.32 uur van Leeuwar- naar Groningen vertrekt, heeft op onhewaakten overweg bij Den Hom auto van den heer Reitsema, winke- aldaar, gegrepen ên een 4 a 500 Me- op de locomotief meegesleurd. Eerst ,n konden de restanten van den wagen iarvan bitter weinig was overgescho- van de locomotief worden verwij fd. jn den auto bevonden zich toevallig ui personen. Het bleek, dat de heer den wagen juist op den overweg niet ior of achteruit had kunnen krijgen en daarom maar in allerijl had ver- Tramongeluk. Eenmeisjegedood. ^Vrijdagmiddag kwart over twaalf stak ju zevenjarig meisje te Amsterdam, dat school kwam, plotseling de Wcster- t over, ongeveer ter hoogte van. het liticbureau, vlak voor een naderende \m van lijn 20. De bestuurder zag het id pas op het laatste oogenblik. Hij nde onmiddellijk, doch kon niet voorlco- in, dat de kleine onder den wagen am. Het meisje, dat in de buurt van de sterstraat woonde, was onmiddellijk ad. 373 Door een autobus gedood. Zondagavond te ongeveer half 10 heeft den oprit van de Willembrug aan de lompjes te R'dam een tragisch ongeval ats gehad. De 52-jarige D. S. uit de ?eeb'oschstrant, stond op een der vlucht uvels en wilde den rijweg oversteken, keek daarbij naar rechts en werd aan reden door een van links komende tobus. De man sloeg achterover en met zijn hoofd op den trottoirband echt. Door den geneeskundigen dienst ird hij naar den Coolsingel vervoerd, ch bleek bij aankomst reeds overleden zijn. in de trap gevallen en aan de gevolgen overleden. In het Roode-Kruis te 's Gravenhage is mdag overleden mevr. ds. Lingbeek- ipster, de echtgenoote van het Tweede imerlid, ds. Lingbeek. Mevrouw Ling- sek was op 9 dezer in haar woning aan Sportlaan van de trap gevallen, ten- .volge waarvan zij een schedelbreuk kwam, in ernstigen toestand werd zij ar het ziekenhuis overgebracht, waar Zaterdag aan de .gevolgen van dien /a\ is bezweken. Verdronken. Sinds geruimen tijd werd te St. Odiliën- irg nabij Roermond de 15-jarige R. W. vermist. Thans is uit de Roer te Roer- >nd, een lijk opgehaald dat herkend ;rd als dat van den vermisten jongen. Onderzeeër aan den grond gevaren. Een Turksche onderzeeëer, is toen het artuig terugkwam van een proeftocht, lens mist nabij Poortershaven aan den lidwal aan den grond gevaren, doch fct rijzend water zonder hulp vlotgeko- en. Het vaartuig is opgevaren naar. Rot 'dam. Gevaarlijke hond. Te Herpt is een 3-jarig zoontje van n heer C. v. Grevenbroek door een nd aangevalen, die het jongetje de ipen vleesch als 'f ware uit den hals et. In levensgevaarlijken toestand is knaapje opgenomen. De hond is dood schoten. Stoomtram gederailleerd. Zaterdagmorgen is de eerste tram van C9 logeveen naar Nieuw-Amsterdam, ver- Rfl Dedelijk door een defect aan den post ij igen, tusschen Zwinderen en Gees ge tirailleerd. De locomotief ging eenige ters uit de rails. De machinist kwam :t den schrik vrij. Ernstige val. Bij het. lossen van zakken meel voor de leelfabriek aan den havendijk te 's-Her- togenbosch is A. v. d. H., met een zak meel achterover van de loopplank in het ruim van de stoomboot Eben Haezer ge vallen. Hij bekwam een zware hersen schudding en is in het ziekenhuis Joannes de Deo opgenomen. Schip gezonken. Men meldt uit Goes aan de ,^Isbd.": Te RillandBath is in de Wester Schel de gezonken een mosselschip, de Bruinis- se 45, schippers C. Dingemanse—de Ko- nig en E. Haeck, beiden wonende te Brui- nisse. Dit scheepje was Woensdag van Bruinisse naar Antwerpen vertrokken. Ter hoogte van het Schaar van Waarde raak te het aan cj>pn grond en maakte tengevol ge van den hevigen wind veel water, zoo dat het spoedig zonk. De beide schippers wisten in den mast te klimmen. Na onge veer 11/2 uur werden hun hulpkreten ge hoord door schipper Visser uit Zwartsluis, die de beide drenkelingen oppikte en met zijn motorschip behouden te Bath aan den wal zette, vanwaar ze naar huis zijn te ruggekeerd. Schip en lading mosselen wa ren niet verekerd. Lichten zal vermoede lijk wel niet mogelijk zijn. Diefstallen en Inbraken. Te Beiningen bij Nijmegen drongen dieven in de pastorie der Kath. kerk en hebben daar een rijwiel en twee kistjes sigaren gestolen. Geld worcft er niet ver mist. De inbrekers kwamen binnen door het uitsnijden van een ruit. Vrijdag werd ingebroken in de villa van de wed. G. v. d. B. onder Sf. Agatha bij Cuyk. Uit een bureautafel werd ongeveer f 500 ontvreemd. Dit geld was pas van de bank gehaald om een verbouwing te betalen van welke omstandigheid de dieven blijkbaar op de hoogte zijn ge weest. Ook wordt een gouden horloge vermist. Op de mijn Willem—Sophia te Spek- holzerheide werden den laatsten tijd meermalen diefstallen gepleegd, voorna melijk van lood en kabeldraad. Ook in het begin der vorige week werd weer koperen kabeldraad en lood gestolen, fer waarde van f 400. Een gedeelte van het gestolene werd bij een opkooper te Heer len in beslag genomen. Iir verband met deze diefstallen zijn door de politie gearresteerd de 18-jarige Sch. en W., benevens de 16-jarige v. d. L., allen verblijvende in het woonwagen kamp op den Heksenberg te Heerlen. Alle drie zijn gevankelijk naar Maastricht overgebracht. Den verkeerden te pakken. De boerenknecht G. G. uit de buurt schap Esveld te Barneveld heeft verkee ring met een meisje uit de buurtschap Essen, hetgeen bij de jongelingschap in laatstgenoemd buurtschap blijkbaar in hevige mate de jalouzie heeft opgewekt. Vrijdagavond toen G. zijn meisje wilde thuis brengen, sprong eensklaps een van een knuppel voorziene jongen uit de striuken te voorschijn en sloeg G. hier mede op het hoofd. De aangevallene liet zich niet ongestraft mishandelen, sloeg op den aanvaller toe, ontrukte hem den knuppel en sloeg hem er mede tegen den grond. Deze begon nu erbarmelijk te gil len, waarop plotseling een aantal, even eens met knuppels gewapende jongelui uit de struiketn sprongen om hun vriend (den aanvaller) te hulp te komen. Iemand op den grond ziende liggen meenden zij al len dat het de boerenknecht G. was en sloeg hem bont en blauw. Eindelijk be merkten zij dat zij hun eigen vriend aan het afranselen waren. G. had inmiddels de plaat gepoetst met het meisje, aldus meldt de „Msbd.". Ook een rultenkrasser te Haarlem. De ruitenkrasser epidemie blijkt zich hoe langer hoe meer Noordelijk uit te breiden, aldus de O. H. C. Het begon te Rotterdam, ging daarna over op Delft, Den Haag, Leiden en thans heeft Haar lem een flinke beurt gehad. Verscheidene honderden ruiten in het centrum van Haarlem bleken Zaterdagmorgen mee- rendeels ernstig bekrast, sommige wel zóó ernstig, dat zij vernieuwd zullen moeten worden. Dikwijls vertoonen ruiten bijna huis aan huis groofe krassen. Zelfs was de ruit van een winkel naast een politie bureau bekrast. Waanmede de krassen zijn gemaakt kan niet met zekerheid worden vastge steld. Sommigen zijn zoo diep, dat zij het vermoeden wettigen, dat een diamant is gebruikt, bij andere lijkt het daaren tegen of ze met e>en glassnijder met me talen rolletjes zijn gemaakt. In enkele ruiten zijn de krassen zoo hoog, dat een kleine jongen er niet bij kan, zoodat de dader vermoedelijk niet tot de jeugd be hoort. Was van de Maas. De Maas, die dezen winter aanhoudend blijft dx'eigen, is Vrijdag te Roermond we der buiten haar oevers getreden, ten ge volge waarvan vele yweilanden wederom blank staan. Ook de Stadsweide staat weer onder water. Maastricht seint 69 c.M. was, terwijl Bel gië eveneens was meldde. De Roer is eveneens wassende. Gewetensgeld. „Stsert."" No. 15 bevat een staat van vrij willig voildane belasting enz. Hieruit blijkt o.a. dat de ontvanger der directe belastin gen enz. te Haarlem 10.000 als gewe- tensgelcl ontving. Een hotel-avontuur in Berlijn. Twee Rotterdaanmers, oom en neef, die voor hun zaken regelmatig in Berlijn moe ten zijn, hebben daar de vorige week, in het hotel waarin zij gedurende een reeks van jaren gewoon zijn, hun intrek te ne men, een avontuur beleefd, dat gelukkiger wijze goed is afgeloopen, maar dat een zeer onaaiagenatme zijde had kunnen heb ben indien het toeval den beiden heeren niet gunstig was geweest. Op een a.vond omsbreeks 7 uur terugkee- rende van hun beslommeringen, begaven de beide Rotterdammers zich naar hun kamers, Een familielid, dat zich in de hal van het hotel bevond, verzocht den jong ste bij hem te komen, maar deze ant woordde, dat hij zijen handen zoo vol had met post, een portefeuille enz., dat hij eerst mee moest naar hun kamers. Daar gekomen, verzocht hij den oom de deur te openen, omdat hij geen hand vrij had. De deur bleek niet op slot te zijn en toen het licht was opgedraaid, zagen zij midden in de kamer een keurig gekleed heer staan met lakschoenen, slobkousen, glacé handschoenen enz., die den heeren goeden middag zeide en den oom vroeg, of deze mister Smith uit Londen was. „ïch warte sehon eine halbe Stamde." Neen, mister Smith was het niet. Welke kamer moet u hebben? Nummer 215 zei de gast. Dit is 202, antwoordde de oom. Entschuldigen Sie, zei de deftige meneer, dan ben ik blijkbaar in de verkeerde ka mer. En daarmede wilde de relatie van mister Smith heengaan. De jongste Rotterdammer had intus- schen bemerkt, dat zijn koffers niet meer op hun plaats stonden en hij beduidde den ongenooden gast, dat deze, toch beter even kon wachten. Wie heeft u in deze ka mer gelaten, was de vraag. Het kamer meisje, luidde het antwoord. Geroepen, ontkende deze dit echter ten stelligste. De huisknecht bleek evenmin den meneer te hebben binnengelaten en deze maakte op nieuw aanstalten om het tererin te verla ten. Weer verhinderde de neef dit. Het kamermeisje had den huisïnspec- teur gewaarschuwd en deze nam den man mee naar een andere kamer. Bij onderzoek bleek de necessaire van den neef, waarin zieh. o.m. een parel, een gouden dasspeld, gouden hemdknoopen, een gouden potlood enz. bevonden, verdwenen. Het kamermeisje had gezien, dat de man op den gang aan zijn slobkousen knutselde en het gestolene werd terugge vonden onder den ganglooper. De politie was gewaarschuwd. De agent die kwam, haalde zijn revolver te voor schijn en gelastte: handen op. Bij fouillee ring vond men op den dief geen wapens, waarvoor ieder bang was geweest, vooral omdat de man steeds de handen in zijn zakken hield. Het personeel had zich dan ook steeds achter den man opgesteld. Maar uit eiken zak kwam 'n souvenir: een breekijzer, loopers, een dievenlantaarn, een gouden horloge, nog een gouden hor loge enz. enz., benevens een looper, waar mede alle kamers te openen bleken. De betreffende politiecommissaris be tuigde den volgenden dag den beiden Ne derlanders zijn dank, en meende dat zij van geluk mochten spreken, tezamen bo ven te zijn gekomen. Was de oom, een man op leeftijd, alleen gekomen, dan zou de dief hem ongetwijfeld b,v, met liet groo- te breekijzer, dat men den volgenden dag nog onder den ganglooper vond, hebben neergeslagen. Want deze hoteldief. die hot in verband met het uiterlijk van den neef niet geraden scheen te hebben gevonden, een vechtpartij te beginnen, was een reci divist, hoofd van een inbrekersbende, een man dien men zocht, als verdacht van on geveer twintig inbraken. De Berlijnsche relaties van „mister Smith uit Londen" zal men, indien men ze toevallig in zijn kamer vindt, met eenig wantrouwen moeten bejegenen. De waterstand van de Theems. De Theems is boven Teddington sinds Zaterdag verscheidene duimen gerezen. De overlaat in Teddington brengt thans per 24 uur 4400 millioen galons water over, of 400 millioen meer dan Vrijdag. Er valt regen in het Westelijke deel van de Theeros-vallei, zoodat er eenige vrees voor een nieuwe overstrooming bestaat. LISSE. „Lisse Vooruit". Vrijdagavond ver gaderde het Winkelbeurscomité „Lisse Vooruit" in de afmijnzaal van hef H. B. G.-gebouw. De vergadering was belegd tot het la ten zien van de beide gebouwen van het H. B. G. en hoe de verdeeling is van de stands. De. ingang is van de beide deuren voor de stands te maken in de Lisch- bloemstraat. Op 7 Februari des middags 12 uur moefen de standhouders klaaar zijn. De entree voor de Bloemententoon stelling is voor de eerste dag f 1.ver volgens 0.50. Voor de Winkelbeurs is de prijs vastgesteld op 0.25. De offi- cieele opening is op 7 Februari des mid dags om 4 uur, voor het publiek is dit be paald op 5 uur. Er werd medegedeeld, dat er geen of- ficieele sluiting zal plaats hebben; dit heeft verleden jaar geld gekost en hier in worden de standhouders ook gekwetst, daar het hun geld ook betreft. Bij de ingekomen stukken was een schrijven binnengekomen van B. en W. van Lisse, die zorg zullen dragen voor straatverlichting van den Grachtweg, en tevens ontheffing van de verordening op de winkelsluiting tijdens de Winkelweek. Vervolgens werd den leden hunne stands op het papier voorgelegd. Hier over ontspon zich eenige discussie. In het geheel zijn er 48 stands. Er komen 2 muzikale strijkjes, in ieder gebouw één. Medegedeeld werd, dat de beide muziek- clubs des avonds door de straten liaar vroolijke tonen zullen doen hooren. Hier na sluiting. Kmisverboiid. Het Kruisverbond St. Joan de Dooper vergaderde Vrijdagavond in het Patronaatsgebouw. De.voorz. deel de mede dat in het afgeloopen jaar hef ledental met tien terugliep. De propagan da zal op grootscbe wijze worden begon nen met een tentoonstelling op 18, 19 en 20 Februari, waarvoor men een fentoon- stellingskist krijgt van „Sobriëtas". Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Rotterdam werden be noemd de heeren L. B. Jonkman en H. van der Wiel. Vervolgens hield de Voor zitter een lezing over het onderwerp: „De ware geest in de Drankbestrijding". Een dankbaar applaus loonde hem voor zijn moeite. De wenscheliikheid werd besproken om in de Vakvereeniging eens wat meer over de drankbestrijding te spreken. Na rondvraag sluiting der vergadering. UIT DE RADIO-WERELD. Programma voor Dinsdag 24 Januari. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.35—2.00 Lunchmuziek door het Radio-trio. 3.00—4.00 Knipcursus door mevr. De Leeuw-v. Rees. 5.307.15 Concert door het Omroep-, orkest. Willem Zonderland, piano. Wer ken van Schubert). Vervolgens een po pulair programma. 7.157.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politieber. 8.10—9.00 Lezing door Mevr. Rosa Spier: Het ontstaan en de ontwikkeling van de harp met muziek, illustr. door haarzelve. 9.00 Voordrachten door Marie Meu nier-Nachtegaal. Declamatie Hawaian- rnuzeik door het Hawaian Radio-vijftal. 10.30 Persber. 10.3012.00 De nieuwste gramofoon- platen. Huizen, 1849 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.301.30 K. R. O. Lunchmuziek door het Lunchtrio. 5.30—6.30 Diner muziek. 6.307.00 Sclioevers Esperanto. 77.30 Schoèvers Engelsch. 7.308.00 Cursus Latijn door Leo Speef. 8.00 Uitzending van uit het Concertge bouw te Amsterdanf door de R. K. Orato rium Vereeniging o. 1. v. den heer Theo v. d. Bijl. Maurice Weijnandt, tenor Brus sel. Mevr. Sophie Both-Haas, sopraan Rotterdam. Mej. Rie v. d. Rovaart, alt Amsterdam. Adriaan Hollaers, bariton, Eindhoven. Jaap Both, tenor Rotterdam. D. Ingen-Soet, bas Amsterdam.. Willy- Francois, organist Amsterdam. Het ge heel staat o. 1. v. den directeur den heer Theo van den Bijl, terwijl liet concertgc- bouw-orkest zijn medewerking voor de begeleiding verleent. Persberichten van Vas Dias. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Daventrykwarfet en solisten. 2.50 Muziekles. 3.35 Concert. 3.40 Fransche les. 4.10 Concert 4.20 Orkestconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.20 Lezing. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nietnvsber. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Liederen van Brahms voor bari-, ton. 7.45 Causerie. 8.05 Balladenconcert. 8.20 Lezing. 8.50 Pianoconcert door Brailowsky. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsber. 10.00 Massenetprogramma. 10.5012.20 Dansmuziek. Radio-Paris. 10.5011.00 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4.00/5.00 Orkestconcert. 8.50—11.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4.005.00 Orkestconcert. 8.50—11.20 9e Symphonie, Beethoven Soli, koor cn orkest. Langenberg, 469 M. 12.25—11.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35—920 Vroolijke gevarieerde avond. 9.40 Sluiten. (Z e e s e n), 1250 M. 11.20—7.05 Lezingen en lessen. 7.20 Alpenkonig und Menschenfeind, rom. kom. sprookje in 3 acten. 9.20 Nieuwsber. Hamburg, 395 M. 3.35 Kamermuziek. 7.20 „Alpenkonig und Menschenfeind, spel van menschen en geesten door F. Raimund. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Orkestconcerf. 10.0510.35 Dansmuziek. FEUILLETON. it het Engelsch van JOSEPH HOCKING hertaald door Carla Simons. HOOFDSTUK XIV. Waarop Ben en Nancy hun hoop op hadden gevestigd. De mist was een beetje opgetrokken het rijden viel Ben veel gemakkelijker in in het begin van den avond. Ben reed langzaam. De afstand fus- ihen Woodroyd en Laburnum Cottage as niet meer dan twee mijlen en hij wil den rit zoo lang mogelijk rekken. Hij as nog nooit zoo nerveus geweest; de 'ond van zijn liefdesverklaring was niets •weest hierbij vergeleken. Nancy liet goed merken dat de heer Ben riggs niets bijzonders voor haar betee inde en hij voelde dat hij zonder haar et kon leven, dat de heele wereld hope- los en vervelend was zonder haar. I Het is werkelijk vriendelijk van u, ei Nancy koel-beleefd. Ik meende liet pet erg_ toen ik tegen uw vader zei dat k het niet vervelend vond om naar huis loopen. Dit was voor Bcti een goede gelegen heid om het gesprek te beginnen. I Het is heelemaal niet vriendelijk, zei Rij neesch. Ik ben blij dat ik deze kans ■©Kregen heb. Ik vind het prettig... Wat? Niet prettig om me thuis te brengen? Het is wel wat laat, dat moet ik toegeven. Je weet wel dat het daarom niet is, antwoordde Ben. Ik zou niet willen dat je alleen zoo laat op straat moest loopen. Ik vind het niet prettig te weten dat je de kantoren afloopt om werk te zoeken alsof je een handelsreiziger was. Dat zal ik nooit meer hoeven te doen, zei Nancy. Is er dan iets bijzonders gebeurd? Ja. Ik heb een baantje aangenomen. Er volgde een stilte op deze woorden. Dan moet ik ie zeker wel geluk wenschen, begon hij. Natuurlijk! Maar ik vind het afschuwelijk, dat je een betrekking hebt aangenomen. Maar dit is juist waarnaar ik heb verlangd! Ik ben nu tenminste baas over mezelf en over mijn tijd. Ben gaf geen antwoord maar keek somber voor zich uit in den nacht. Is het onbescheiden om bijzonder heden te vragen? vroeg hij. In het geheel niet, antwoordde het meisje, maar ik ben bang dat ik je er nu niet meer van kan vertellen. Over een paar dagen is alles geregeld, voegde ze er aan toe. Is het een betrekking als ontwerp ster? Ja. Neem mij niet kwalijk, zei Ben, ter wijl hij van emotie de auto liet stoppen wat verwacht je er eigenlijk van? Dacht ie je plannen te kunnen verwe zenlijken door een betrekking als deze? Nancy gaf geen antwoord. Ik ken het zakenleven in Leeds, ging Ben voort, het is een afschuwe lijk iets voor een vrouw. Vergeef me als ik het zoo uitdruk, begon hij opnieuw, maar je bent er niet voor geschikt. Ik weet wel dat je intelligent bent, maar 'n vrouw moet zich niet afsloven om geld te verdienen; en zeker niet een vrouw als jij. Bovendien is het niet noodig. Maar hef is wèl noodig, protesteer de het meisje. Dringend noodig zelf. Niet waar, herhaalde Ben dreigend. Luister, en Ben liet de auto opnieuw stoppen. Is er geen greintje hoop voor me? Je zult geen man vinden die meer van je houdt dan ik. Ik hou ontzettend veel van je en er is niets dat ik niet voor je zou overhebben. Ik weet dat ik geen naam draag als de jouwe, maar als je me zegt wat je graag wilt hebben zal ik je het geven. Een ding zeg ik je: den dag van ons huwelijk geef ik je Trevanion Court als huwelijkscadeau daar kan je zeker van zijn. En als er iets anders is waar je je zinnen op hebt gezet zal je het hebben, even goed. Ben's stem beefde terwijl hij sprak. Hij voelde, dat hij een van zijn hoogste troe ven uitspeelde. De aufo stond stil onder het licht van een lantaarn en hij kon Nancy's gezicht duidelijk zien. Er bestond geen mooier meisje in de wereld geen vrouw uit Leeds was met haar te verge lijken en hij was bereid ziel en zalig heid te verkoopen voor Nancv. Hij moest haar krijgen. Daarvoor was hij dien avond naar Langham toegegaan, daar voor zou hij Marv ïiidson's plannen in de war sturen. Maar hij wilde Nancy lie ver eerlijk voor zich winnen, zonder zijn toevlucht tot gewetenlooze trucs te moe ten nemen. Daarom had hij Trevanion Court als premie ingezet; hij had ge hoord, dat Cornwall rijk aan mineralen was en misschien, als Ik meen het, zei Ben ernstig. Als je met me trouwen wil zal ik direct maat regelen nemen en over een maand is al les in je bezit. Op onzen trouwdag krijg je Trevanion Court van me cadeau. Bo vendien, voegde hij eraan toe, zouden we dat als landhuis kunnen houden en er 's zomers gaan wonen. Je moet niet den ken, dat ik je wil omkoopen, maar ik houd zooveel van je, en ik zou je zoo graag tot mijn vrouw maken, zoo ontzet tend graag Nancy was dien avond in een merk waardige stemming. Haar onderhoud met Elijah Briggs had haar duidelijk gemaakt dat de betrekking bij John Shawcross haar op den duur waarschijnlijk een goed inkomen zou verzekeren, maar dat er geen sprake was van veel geld te verdie nen. En ze wilde haar droom verwezen lijken. Terwijl ze naast Ben in de auto zat en in de donkere, mistige straat keek, kwam het beeld van het geliefde tehuis haar voor den geest, het huis waarin haar voorouders hadden gewoond: ze zag de oude boomen weer, de groote oprij laan die al meer dan honderd jaar toe gang gaf tot de voordeur; ze zag de be kende ramen terug, de uitgestrekte lan derijen Het was het huis van haar ge slacht. dat hun sinds eeuwen toebehoor de: ze huiverde bij de gedachte, dat het nu eigendom was van den ouden Jack Beek den stalknecht van haar vader. Niemand wist hoe ze geleden had den dag van de verkoop! Het eenige licht-, punt in haar leven was de mogelijkheid, dat ze binnen vijf jaar zou kunnen terug- koopen. En nu had ze een kans! Al waf ze te doen had, was beloven om te trouwen met den man daar naast haar en het oude thuis zou voor altijd haar eigendom zijn. Als ze met Ben Briggs trouwde, kon Trevanion Court worden wat het van oudsher was geweest; ze zag het oude gebouw gerestaureerd, ze zag hoe het er zou uitzien vol mooie dingen. Maar de prijs! Ja, daaraan moest ze denken: ze zou Ben Briggs moeten trouwen, dat was het voornaamste deel van den koop. Want ze beschouwde het als een trans actie: ze moest zichzelf aan dezen man geven om haar vaders belofte te vervul len. En er was geen andere manier om het ooit te bereiken. Ze had nog vier jaar voor zich, maar wat befeekende dat? Tien duizend pond bij elkaar te krijgen als ze in betrekking kwam bij John Shawcross was een onmogelijkheid. En wat Marv Judson haar had voorgespie geld was zoo onwaarschijnlijk als een droom. Je houdt van me, nietwaar? drong Ben aan. Ja, antwoorddde het meisje. Je bent de broer van mijn beste vriendin en jc bent altijd hartelijk en goed voor me ge weest. Dat bedoel ik niet, viel Ben uit, ik' bedoelhou je van ine? (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5