inonvi'isrooii. Wil hi één typt, teger. te ge- een tnzien men z.g. zijn is 't t dit nage- die iterd. zoo oelen op ach» ende H ers ellen rvan door meel eerd ond- ssen uit ond- blij- i 10 dat Coo- ype lan ïale ;el :el >f twelc'cn behandeld, hetgeen voor tien betcekend een Weei belangrijk finantieel voordeel, daar zij het licht in f 0.45 zien teruggebracht op f 0.25. De Voorz. stelt voor aan Leiden te berich,ten dat deze gemeente gaarne zou zien dat deze Waar overeenkomst reeds zal ingaan 1 Jan. 1928 en raagt don Raad machitging om deze aange- legenheid verder met Leiden af te handelen. Verder doet de Voorz. nog voorlezing van n adres van P. -M. Bergman te Oude Wete ring waarin hij verzoekt de vergunning van J. Dam voor het leggen van een waters toep dermate te willen wijzigen, dat zijn veeschuit een raste ligplaats kan bekomen voor zijn woning. Dc heer Rotteveel is van mcening, dat uit rechtvaardigheidsoogpunt zijn verzoek dient in gewilligd te v/ordcn. omdat hem een aanleg- ar zijn woning is toegezegd, waaraan echter tot op heden nog steeds niet is voldaan. De heer Los vraagt waarom Bergman eerst nu hiermede voor den dag komt. Spr. zou het ra- tioneeler gevonden hebben, dat Bergman over de (aanlegplaats zou hebben gesproken bij het leg- •an de verschillende waterstoepen. De Voorz. had zulks ook beter gevonden, want dan hadden eventueele kwesties voorkomen kunnen worden. Spr. vindt het dan ook niet meer dan billijk dat Bergman dc kosten be taal' vooi verplaatsing van de stoep. De heer Rotteveel repliceert en zegt dat het geen ver wondering behoeft te wekken, waarom Berg man eerst heden met zijn verzoek komt Dc heer Wiertsema heeft Bergman verzekerd dat ihij dc palen voor zijn woning wederom mocht inslaan .Toen hij hiermede zou willen begin nen kwam de tijding dat de palen niet in het water mochten geslagen worden, terwijl door Rijnland nog aan hem werd gevraagd hoe het kwam -dat de palen nog niet geslagen waren. De man heeft dus geheel ter goeder trouw ge handeld. Aangezien de afwikkeling van deze zaak ge heel behoort tot de competentie van B. en W. stelt de Voorz. voor dit adres te renvoyeeren naar genoemd college ter afdoening en deelt dc Voorz mede, dat B. en W. met van Dam en Bergman zullen onderhandelen, opdat Berg man wederom zijn schuit voor den wal tegenover zijn woning kan leggen. f-.ierna komt wederom ter sprake de wegver- brecding voor het perceel van de wed. Hoo- genboom. De Voorz. deelt mede, dat na het geen in de vorige vergadering was besloten B. W. aan de wed. Hoogenboora een schrij- hebben gericht met de mededeeling dat deze gemeente bereid is aan haar een schadeloossel- tc geven ad 2.50 voor elke M2. grond, waai voor door J. Hoogenbom indertijd is ge dempt de sloot, welke aan Hoogenboom en deze gemeente in eigendom toebehoorde. Naar aanleiding van dit schrijven heeft nog een be spreking plaats gehad in het gemeentehuis met de familie, waarbij het gemeetebestuur nog eens heeft gewezen op zijn goed recht en aan de familie Hoogenboom heeft gepresenteerd, dat zij voor rekening van de gemeente Alkemade een hermeting en uitzetting van haar eigendom mag aanvragen. De familie heeft de zaak onder zocht en komt thans met het volgende voor st. De v.ed, Hoogenboom vraagt een schade vergoeding ad f 1200 en verbindt hierbij de voorwaarden dat het schut op kosten der ge meente wordt verzet, de stoep voor haar wo ning meet blijven liggen, een goede afwa- tcvr.q moet gemaakt worden en de rooilijn blijft bestaan gelijk met de andere woningen, een eventueele te plaatsen heining moet een hoogte hebben van 1.20 M. en worden onderhouden door de gemeente. De Voorz. geeft als zijn meening te kennen dat de Raad hierop niet mag ingaan, temeer omdat aan de anderen n'et meer is betaald geworden dan 2.50 per M2. en Hoogenboora ook in hetzelfde geval verkeert. Dl heer Heemskerk merkt wel dat mej. Hoo- geboom niet bereid is hek en schutting voor en billijke schadeloosstelling terug te plaatsen, zoodat hij voorstelt de zaak nu maar aan te pakken. Het bevreemdt dan ook de raad ten zeeiste dat hij op een meting door de gemeente te bekostigen niet wil ingaan. Wc kunnen toch niet aan het onderhandelen blijven. De heeren Horsman en Bontje sluiten zich hierbij volko me aan en stellen voor haar een schrijven te richten, waarin wordt medegedeeld, dat de raad op haar voorstel niet kan ingaan. De ge meente is echter bereid haar een vergoeding te geven ad f 2.50 voor elke M2. grond, voor zoover dit eigendom is van de gemeente. Haar antwoord wordt binnen 8 dagen tegemoet ge zien. Blijkt zij hiertoe niet bereid dan zal de ge meente zich in het rechtmatig bezit van den haar toekomenden grond stellen en ziet de Raad er van af aan haar ook maar een cent schade vergoeding te geven. De Raad gaat hiermede volkomen accoord. Bij de rondvraag bespreekt de heer Heems kerk den weg RijpweteringHoogmade en noodigt B. en W. uit met een kostenberekening te komen tot verbreeding en behoorlijke ver harding van dien weg. Verder zag spr. ook gaarne een kostenberekening gemaakt voor verharding van den weg Rijpwetering vanaf de sluis naar de brug bij wed. Weening. want spr. acht het dringend noodig dat beide wegen eens terdege opgeknapt worden. De heer de Vette stelt voor om aan weers kanten van het paardenspoor ter plaatse een ge- dcvUe straat te maken. De heer de Jong zegt dat zoolang de ondergrond van den weg te slap is het leggen van een straat onvoldoende te achten is. De Voorz. zegt toe de zaak met de wethouders te zullen bespreken. De heer Bertji bespreekt de financieele verhouding tus- schen rijk en gemeente. Hierna sluiting. HILLEGOM. Bouwen. Aan de firma J. v. d. Bosch alhier is opgedragen het bouwen van een groote bloern- hollenschuur, kantoren en pakplaatsen aan de Leidschestraat, voor rekening van den heer B. de Wreede. LANGERAAR. ..Arti et Rcligioni". De R. K. Muziek ver- ceniglng .,Arti et Religioni" zal haar jaarlijk- sche uitvoeringen geven Donderdag 26 Januari in café Hoogendijk en Dinsdag 31 Januari in café Verhoef. Ter Aar. Ecre-leden en Donateurs zullen op deze avonden over de mooiste plaat sen mogen beschikken, terwijl voor de overige plaatsen kaarten verkrijgbaar worden gesteld èèn gulden. Naast een schitterend muziekpro gramma opvoering van ..Meneer Klaproos' kluchtspel in 3 bedrijven. Niemand verzuime een dezer avonden bij te wonen. Gaat allen hooren en zier naar de prestaties dezer vereeniging. Steun: en toont haar uwe belangstelling. ..Arti' 'och i.s de vereeniging die altijd zorgt voor een vroolijke en geestdriftige seraming bij zoo vele gelegenheden en zij wil dit blijven doen, dit ge- tiige de aankoop van een prachtige bezetting „Lola'-instrumenten. Hierdoor echter heeft deze vuec-niging meer steun noodig. Laten wij dus deze sympathieke vereeniging steunen door ons zeiven een genotvollen avond te verschaffen. Het besluit is dus 26 of 31 Januari gereserveerd voor „Ari". Zie adverten tie elders in dit blad. Gunning. Bij de gehouden aanbesteding van 18 dezer is de bouw van een burgerwoon huis, kantoor enz. voor rekening van den heer H. v. d. Kroon in massa gegund aan den laag- sten inschrijver, de hecren P. van Kints en Zo nen alhier. LISSE. Pluimveeteelt. Eergisteravond hield de ver eeniging voor Pluimvee- en Konijnenteelt haar goedbezochte jaarvergadering in de zaal van „De Vereeniging In zijn openingswoord deed de Voorz. uitkomen dat het jaar 1927 voor de vereeniging een gunstig jaar is geweest. Het le dental steeg van 132 tot 150. De tweede Lus- trumtentv, - idling is uitstekend geslaagd. We derom werden een viertal nieuwe leden voorge dragen en aangenomen. De Secr. bracht hierna een goed gestyieerd jaarverslag uit. Aan de orde is voorts liet jaarverslag van den penningm. Hieruit bleek dat was ontvangen inclusief het saldo 1926 groot 800. de som van 1322.69. De uitgaven hebben bedragen 15-10.22 dus een nadeelig saldo van f 218.22. Uit het finan cieel beheer van de Tentoonstelling bleek, dat was ontvang ;en de som van f 2429.42. Hieronder Is een bedrag van 300 uit de vereenigingskas; de uitgaven hadden bedragen f 2396.92. een voordeelig saldo dus van 32.50. Het totale bezit is alzoo gedaald van 800 tot 591.78. De beer N. Dol bracht verslag uit van de ver gadering van den Raad van Beheer. De aftre dende bestuursleden, de heeren A. N. Ruigrok, C. de Graaf en A. J. Police werden bij accla matie herkozen. Na ampele bespreking werd be sloten dit jaar de tentoonstelling te houden op 26. 27 en 28 December. Tot voorzitter werd gekozen dc leer Daudey en tot Secr.-Penn. de heer K. Bouman. De Voorz. bracht hierna een woord van dank aan het bestuur der Wekelijksche Veiling, waarna hij aan hen de jaarlijksche gratificatie uireikte. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat de heer P. Haan als bestuurslid van de ten toonstelling zich nimmer heelt laten zien. Na nog enkele zaken van internen aard en de gebruike lijke verloting werd de vergadering gesloten. LEIDSCHENDAM. „St. Gcnesius". Zondag 22 Januari viept de Tooneelclub „St Genesius" alhier haar 15- jarig bestaan. Des avonds te 7.45 uur zal bij deze gelegenheid in het Patronaatsgebouw cene uitvoering gegeven worden. Jubileum. Maandag werd ten raadhuize te Leidschendam op feestelijke wijze de dag her dacht, waarop de le ambtenaar ter Secretarie, de heer W. Trapman, voor 12 1/2 jaar in dienst trad der gemeente Stompwijk. Met zeer waardeerende woorden huldigde bur gemeester Keijzer den jubilaris namens het ge meentebestuur en prees hem als een zeer be kwaam en ijverig ambenaar; ook het politie corps wenschte hem geluk, eveneens bij monde van den burgemeester. De gemeente-secretaris, de heer H. J. van Delft, bracht den jubilaris hulde namens zijne mede-ambtenaren, alsmede namens den gemeente-ontvanger, den gemeen te-opzichter en den boekhouder der Bedrijven Als stoffelijke blijken van hulde cn waardec- ring werden den jubilaris fraaie geschenken aangeboden. De heer Trapman, zeer onder den indruk van deze onverwachte en spontane huldiging, sprak tot allen woorden van dank, waama men nog eenigen tijd met den jubilaris en diens cchtge- noote bijeen bleef. Onder de aanwezigen merk en wij o.m. op de heeren Raadsleden Willemse en van Dam. OEGTGEEST. Gouden echtpaar. Onze gemeente zal de volgende maand onder haar inwoners een gou den paar tellen. Den 24 Februari a.s. hopen de heer N. van der Mey en mej. D. v. d. Meyvan der Mey, wonende aan den Hoogen Morschweg alhier, den dag te herdenken dat zij voor 50 jaren in ondertrouw werden opgenomen. Het a.s. gou den echtpaar, dat zich nog in een goede gezond heid mag verheugen, zal ongetwijfeld, zoowel door hun kinderen en familie als door hunne vrienden op waardige wijze worden gehuldigd. Droevig. Donderdagmorgen tegen 12 u. vroeg bij de politie alhier onderdak mej. H. uit Delft, die Woensdag met haar 6 kinderen hierheen was komen loopen en gisternacht in het politiebureau te Leiden had overnacht. Haar man had haar ongeveer drie weken geleden verlaten, en daar zij gedominicileerd was te Amsterdam, kon zij te Delft geen steun krijgen. Haar plan was gisteren naar Amsterdam door te loopen, maar door het ongunstige weer kon zij niet verder. Het oudste kind is ongeveer 11 jaar, het jong ste 8 maanden en lag in den kinderwagen. Een spiritusdrinker. Donderdagmorgen is bij de Kanaalbrug een man bewusteloos aangetroffen. Het bleek een zwerver te zijn die zich aan het drinken van spiritus te buiten was gegaan. ROELOFARENDSVEEN. IJszlub Ons Genoegen". Eergister.ivond vierde de ijsclub haar feestavond in het café Bak ker alhier. Aan het prljsjassen werd door 84 personen deelgenomen. Na verschillende spannen de partijen behaalden de volgende personen d» prijzen ie prijs \V. van Klink Cz. en K. van H-.monei; 2e pr. T. Fcugenboom en Leo Turk, 3ï pr. P. van Künk eu J. Elstgeest, 4e pr. M. Turk en N" Kor! 5e pi. C. Stockmann on P. Vrrdtl. (v pr. P Dobbe en J. Hulgsloot. Voorts waren nog een zestal troostprijzen beschikbaar gesteld. Prijswinnaars hiervan waren A. Bocxe W. Rictbrock, D. van Hameren, L. Oyerhoek, G. Holscher, T. de Jong, K. Turk en A. van Egmoud, S. van Beek, C. Wesselman, S. Hoo genboom en Th. Wisselman. Tot slot had nog een kleine verloting plaats voor degenen die nog geen prijs hadden kunnen bemachtigen. De prij zen werden door den Voorz. onder een toepas selijk woord uitgereikt en allen kerden ver na middernacht voldaan huiswaarts. TER AAR. Landstorm. Woensdag gaf de afd. van de Bijz. Vrijw. Landstorm een welgeslaagde uit voering in net café van den heer Verhoef Door den burgemeester, als voorz. der afd., werd de feestavond g pend Het deed spr. genoegen dat er veel belangstelling was, een bewijs, dat de afd. niet slaapt. Vervolgens werd het rijk voor ziene programma afgewerkt Een strijkje door den heer Couvé en pianomuziek van den heer Jac. Snel onder en tusschen de bedrijven voldeed bijzonder, naar applaus te oordeelen. Ook de verschillende komische stukjes. Enkele films welke betrekking hadden op ons Vorstenhuis en het groote nut van den Vrijw. Landstorm, kwam heel goed uit. Ter afwisseling werd onder lei ding van den heer Theo Bosman, hoofd der R. K. school te Hoogmade, volkszang gegeven. Verscheidene mooie nummers werden uitgevoerd. Bij het einde werd namens de commissie, door den heer Bosman dank gebracht voor de me dewerkers van dezen avond. De heer E. de Goede, leider der afd. dankte op zijn beurt, den beer Bosman in eenige welgekozen woorden voor de schoone zang. Personalia. Geslaagd voor diploma Cou peuse voor de E. N. R. K. V. V. M. te 's-Gra- venhage de dames W. A. M. Koeleraan en A. M. Kempers, beide leerlingen der Eerw. Zusters te Langeraar. Schip gezonken. Donderdagmorgen is de vletschuit van H. met dennetakken gezonken in de sluis. Het verkeer ondervond moeilijkheden. Met vereende kradien werd alles weer in orde gebracht. RIJPWETERING. Landstorm. Door het bestuur der Landstormcommissie Zuid-Holland West is in het hotel Rustoord een propaganda- avond georganiseerd, die een waar suc ces is geworden. De zaal was goed gevuld met leden en belangstellenden. Dc avond werd geopend door Luitenant van Pelt met een rede, waarin het ont staan van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm werd Jaehandeld naar aanlei ding van het revolutiegevaar in November 1918. Vervolge-s zette spreker uiteen hoe sindsdien dit instituut is uitgegroeid tot een macht waarvoor de revolutiepredi kers van toen respect hebben, een macht van 5G000 man, die op het eerste sein klaar staat om de wettelijke regeering desnoods met wapengeweld tc steunen. Ten slotte wekte spreker de aanwezigen op, om zich, indien zij zulks tot nu toe niet deden, aan te sluiten bij den bijz. vr. landstorm, want hoe grootcr de macht, die achter de wet telijke regeering staat, hoe kleiuer het re volutiegevaar.: Na deze inleidende rede werd het Wil helmus spontaan door alle aanwezigen ge zongen. Hierna verkreeg de Zeereerw. heer Kwakman, pastoor der parochie het woord, om evenals do secretaris der com missie Zuid-Holland-West een woord van opwekking Jot aansluiting te spreken, daarmee niet to wachten tot het gevaar dreigt: immers door zich aan te sluiten bij den bijz.: vr. landstorm voorkomt men het gevaar. Vervolgens werd een biograpliisclie film van ons vorstenhuis vertoond vanaf Wil lem I, stadhouder van Holland enz., tot H. K. H. Prinses Juliana. De clou van den avond was de vertooning van den Landstormfilm, die dc voornaamste feiten uit het tienjarig bestaan van dit instituut in beeld brengt. Dat deze film in den smaak viel bewezen de talrijke be wijzen van instemming tijdens en na de vertooning. De pauzen vóór en na de filmvertooning werden aange vuld door muziek en vroolijke voordrach ten.'Degenen die dezen avond organiseer den mogen met voldoening op het succes terugzien. UITHOORN. „Helpt Elkander". Dinsdag 17 Ja nuari had ten huize van den heer J. J. Verhoeck to Uithoorn de halfjaarlijk- sche vergadering plaats van het zieken huisfonds „Helpt Elkander" te Uithoorn. De vergadering werd bezocht door 39 personen. De notulen van de vorige verga dering werden onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester stippen wij aan dat de vereeniging, dank zij het ijverig werken der bestuursleden, met pl.m. 270 leden is toegenomen. Ze telt nu 1219 leden, 619 boven 16 jaar en 528 beneden 16 jaar. Aan contributie is in het 2e halfjaar 1927 ontvangen 841.52, terwijl uitbetaald is 845.— zoodat dit jaar een tekort heeft opgeleverd. Ook bracht de penningmeester naar voren, dat de leden verplicht zijn het bestuur in kennis te stel len van de geboorte van kinderen in het gezin als ook wanneer kinderen van het gezin den leeftijd van 16 jaar hebben be reikt. Tot leden van de kascommissie worden benoemd de heeren E. J. de Beus, B. San- tema en J. Vork. Bij de bestuursverkie zing worden de aftredende functionaris sen met bijna algemeene stemmen herko zen. De rondvraag bracht niets belangrijks naar voren en werd de vergadering met een opwekkend woord van den voorzitter gesloten. VOORHOUT. Bouwvcrgunnig. B. en W. hebben aan den heer B. Warmerdam, bloemist, vergunning ver leend tot het bouwen van een bloembollen- schuur aan den Loosterweg alhier. WOUBRUGGE. Opheffing openbare school. Door Gcd. Staten dezer provincie is het Raadsbesluit tot op heffing der openbare school të Hoogmade goed gekeurd. Leve de tol. Bij Kon. Besluit is het voort bestaan van de tol der Heerlijkheid Hoogmade weder voor een jaar verlengd. Uit de Rijnstreek. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert a.s. Donderdag, des namiddags te 2 uur. De agenda vermeldt: 1. Voorstel van B. en W. tot ontbinding van het huurcontract met N. J. Bunnik, waarbij door hem aan de gemeente is verhuurd de ver gaderzaal, staande naast het café „Het Oude Regthuis" te Aarlanderveen en tot het aan gaan van een nieuw contract ter zake met N. Delfos. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een baar stellen van een crediet voor den aanleg van een gedeelte straat aan de Noordzijde van hei ontworpen plein in „Hazeveld". 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan „Haze veld". aan R. van Abshoven, alhier. 7. Voorstel van B. en W. tot beschikbaar een perceel bouwgrond, gelegen aan „Haze veld" aan H. Oudencs, alhier. 5. Voorsel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Hortensiastraat, hoek Azaliastraat, aan J. Vonk, alhier. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Hortensiastraat aan W. van Beleren q.q. 7. Voorsel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het maken van een paardenstal op het woonwagenterrein. S. Voorstel van B. en W. om onderhands voor het jaar 1928 aan verschillende werkvrouwen tc gunnen het schoonmaken van de openbare scho len in deze gemeente. 9. Voorstel van B. on W. om aan de Dor- drechtsche Basaltmaatschappij onderhands op te dragen het aanbrengen van tcerslakmacadarnver- harding op gedeelten van den Lage Rijndijk. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Brandweerverordening. 11. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van de missive van Gedeputeerde Staten waar bij zij bezwaar maken tegen de ter goedkeuring ingezonden pensioenverordening. 12. Voorstel van B. cn W. tot wijziging van de verordening bedoeld bij art. 6, 2e alinea en bij art. 35. 2e alinea der Drankwet voor deze gemeente. 13. Voorstel van de Commissie voor het ont werpen van strafverordeningen tot wijziging en aanvulling van de Algemeene Politieverordening tot vaststelling van een bijzondere verordening op de maximumsnelheid van motorrijtuigen en van de Van Mandersloostraat. 14. Voorstel van de Commissie voor het ont werpen van strafverordeningen tot aanvulling van art. 9 der Algemeene Politieverordening. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de instructie van den Directeur der Water- en Llchtbedrijven. 16. Voorstel van B. cn W. tot het verleenen van eeD bijdrage aan de Vereeniging tot stich ting cn instandhoudng eener Hoogere Burger- Burgerschool te Woerden, over 1926. 17. Voorstel van B. en W. om afwijzend te be schikken op het verzoek van de Koninklijke Ned Politiehondvereeniging om toetreding als lid dier vereeniging. 18. Nader voorstel van B. en W. inzake het verzoek van het Bestuur van den Zuid- en Noordeinderpolder om een subsidie in de kosten van herstel van de sluis bij het stoomgemaal I „Neptunus". 19. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gcmeentebegrocting voor 1928. 20. Benoeming van leden vah de Commissie van toezicht op het correspondentschap der ar beidsbemiddeling; Aanbevolen worden de aftre denden tw.. de heeren: Joh. van Leeuwen, wet houder-voorzitter. P. van Dijk. lid-werkgever. P. Duinker Jr.. id. J. M. v. d. Valk. lid-werkne mer J. van Wijngaarden, idem. 21 Voorstel van B. en W. tot vaste aanstel ling van den gemeentewerkman H. J. Bunt met ingang van 1 Februari 1928. 22. Voorstel van B. en W. tot het benoemen van de leden van de drie Commissiën tot We ring van Schoolverzuim. 23. Benoeming van een Directeur van de wa ter- cn lichtbedrijven. 24. Benoeming van leden van de volgende Commissiën. a. Commissie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven. b. tommissie van Bijstand voor het Grondbedrijf, c. Commissie voor het ontwer pen van strafverordeningen, d. Commissie voor het nazien der rekeningen over 1927. e. commissie van Bijstand voor Openbare Werken. 25. Verdeeling van den Raad in aFdeelingen ingevolge artikel 48 van het Reglement van orde voor den Raad. Stille Omgang. In het Patronaatsgebouw wcrJ eergisteravond door het Genootschap van den Stillen Omgang de jaarvergadering gehou den Na ce gebruikelijke opening door den Voorz. werd het „Mirakellied" gezongen. De re kening van den penningmeester ,dcn heer J. J. M. van den Bcsch, sluitende met een saldo ad f 156.5/.5 weid door de financieele commissie in orde bevonden. Het faa:ve»«Jag van den secr. wees op een kleire toename van leden. Behalve een overzicht ow* he a/gi loopen jaar, werd daarin dank ge bracht aan den Deken, en allen, die aan den blaei der aftiteling hadden medegewerk. Het af- trt.'end bestuurslid, de heer J. van den Bosch, werd met bijna alg. st. herkozen. Na nog en kele buisJioucelijkc medcdeelingen. volgde slui ting der vrii goed bezochte bijeenkomst. G e v e s tl g d: Joh. van Tol, cchtg. van N. van Leeuwen van Ter Aar J. Th. Vergunst- van Gcuda Jos. Hoogeveen van Kamerik Gtih. R Hofstee van Heerlen A. W. Fles- kens ca gezin van Heesch Hendrika Verhoe ven var Heesch Maartje Oudshoorn, echtg. •.■an J. Koelewijn van Sassenheim Kinderen Cros.sat van Noordwijkerhout J. H. Paarde- koopcr van Leiden Kinderen van Buitenen van Ridderkerk. Vertrokken: P. D. Bartstra naar Den Haag Eldertina Kok naar Den Haag Chr. S. de Graaf naar Voorschoten T. Schrap r.iar Vagwedde K. H. van Dijk naar Hil versum B Lensselink naar Zaandam J. J. Wijchrrs n..ar Hilversum Joh. W. de Vries naar Waddinxveen Rijna Vis naar Leiden. AARLANDERVEEN. Feestavond R K. Volksbond. De Tooneel- vjcnlging „Dc Vriendenkring" van den R. K. Volksbond heeft haar jaarlijksche uitvoering ge geven in de zaal van den heer N. Delfos. Op gevoerd weed ec drama in drie bedrijven „Pha- nuel' oe zoen van den Schriftgeleerden Timon. In prachtige kleeding traden de spelers voor het voetlicht. De rollen waren uitstekend ver deeld, de zang van het Triomflief der Engelen wcio uit: ti-ktnd uitgevoerd. Het laatste bedrijf ter-, einde. brak een langdurig applaus los voor het mooie spel. De geestelijk adviseur bedank te, namens dc leden en donateurs de tooneel- spelers vos r hun mooi spel. De verdere avond werd mor vet rdraehten en in gezellig samenzijn doorgebracht. Ook werd een woord van dank gebracht aan der regisseur en den grimeur P va da Pijl tn den pianist, den heer Puil uit Leiden. BODEGRAVEN. Filmvertooning. Twee avonden achtereen werd in het Patronaat voor een volle zaal opge- voc. J de bekende film van de K. S. A. ..Bcma dette" en Elizabeth v. Thuringen. Beide films werden door het talrijk publiek met de grootste aandacht gevo'qd en a'len waren ten zeerste vol daan over hetgeen te zien werd gegeven. De pl. afdeeling der K. S. A. kan met welgevallen terug zien op de ontwikkelingsavonden van dit seizoen gegeven, waarvan deze schitterende films een waardig besluit waren. Een spoorweg-émployé toont zich in een schrijven zeer verbolgen over de ,.snert"-versjes, die ik verleden week in onze krant dichtte en waarmede ik z.l. de spoorwegen in discrediet breng. Lieve spoorwegoome. Is u kwaad op mij. Om de pas gedichte „Snert"-rijmelarij? Och. u moet maar denken: 'k Meen het niet zoo kwaad, 'kZorg. dat in de krant er Ook wat onzin staat, En die booze brief, die Mij van u gewerd. Lieve spoorwegoome, Ik houd óók van snert. 'k Vind het zelfs reusachtig. Dat in kouden nacht, Aan de spoorwegmannen Zóó goed wordt gedacht. Kom, zet van u af maar Die •snert-ergemis, li moet goed bedenken. Dat 't maar onzin is. Van uw booze brief was 't Laatste woord slechts waar. 't Is nooit ernst zoo'n versje, 't Is steeds „o n z i n" maar. Als 't geen onzin was, wat Ik u steeds verkoop; 'k Lag met heel wat lezers Spoedig overhoop! 'k Zou óók kunnen zeggen: k Dicht niet meer op 't spoor. En u geeft er mij dan Steeds vrij reizen voor. |NPE7QNnE\' MEOEOEELING. Geboren; Gcrardus Cornells Maria, z. van G. J. Twaalfhovcn en G. H. van Vliet. Gevestigd; W. Kruiswijk en echtg. van Benschop. L. van der Sar van Nieuwkoop. Vertrokken; M. Broedijk naar Botterdam. A. IJdo naar Zwammer- dam. H. Camphuisen naar Meppel. L. van der Bijl naar Haarlemmermeer. HAZERSWOUDE. Geboren: Elisabeth Anna Theresia d. van J. Th. van der Ven en J. C. Brugman. Gehuwd: W. Bleeker 23 j. en C. de Kort 18 jaar. NIEUWVEEN. IJsclub. De ijsclub is weer beginnen te le ven. Een vorloopig bestuur is gekozen, bestaan de uit de heeren G. v. d. Breggen, M. Karsse- meijer, H. Ran, A. v. Poelgeest, J. Augustlnus. G. v. d. Weijden, W. de Boer, G. v. d. IJsel, B. Nout Jr., A. v. Zocst en P. v. Ankeren. NIEUWKOOP. Waarnemc'd Burgemeester. In verband met de ongeftlriheid van den Burgemeester tr:edc v et kouder A. J. den Hartog als plaats vervangend Burgemeester op. Hinderwet. B. en W. dezer gemeente heb ben beslissing op het verzoek van S. Bodegra ven. gr.lar.eanaelaar, alhier om vergunning tot uitbreiding \?n zijn bedrijf met een meelmeng- machirie, verdaagd. Geboren. Maria Johanna Francina d. van J. A Sclioo'iderwoerd en J. J. van der Helm. Geertruid.i ti. var P .Preesbian en G. Zwart Wilhelmus Gctardus z. van W. van Koert en E. van I)a.n. Overleden: Jacob Picter den Hollander 1 jaar. G. dc Jong geb. Hogeveen, 78 j. KOUDEKERK. Keuring trekhonden. Van de op 13 Januari j.l. gehouden keuring van trekhonden in deze gemeente, zijn van de 14 voorgebrachte honden er 5 van afgekeurd. Bovendien zullen aan en kele karren ook eenige verbeteringen moeten worden aangebrach. De afgekeurde honden zullen na 31 Januari niet meer gebruikt mogen worden. Dc rijwlclplaatjesBij dc op Maandag 16 dezer gehouden controle op de rijwiclplaatjes al hier, zijn weer een 8-tal personen de dupe ge worden van het zich niet tijdig aanschaffen van een rijwiclbclastingmerk. Geboren: Cornells z. van C. de Jong en van D. van Hemert. WOERDEN. Geboren: Maarten Leendert z. van H. Blonk en V. Plomp Mina Koosje d. van W. Roodenburg en H. Kok Nicolaas Gcrardus Petrus z. van A. A. Stolwijk cn E. v. Schaik Anderijntje Christina d. van W. Kruithof en C. S. M. Oostbaan. Overleden: Sijgje v. Bergeijk 31 echtg. van H. L. Spamaaij Hendrik Vijfhuizen 80 j wedr. van H. van Landen Grietje Helder 77 j ZOETERWOUDE. Auto-ongevalDonderdagavond c.a. 8 u. reed de heer V., reiziger uit Haarlem, met zijn auto tegen een boom op den Zoeterwoudschen weg Het voorstuk der auto werd geheel vernield. De heer V. bekwam lichte kwetsuren. ZEVENHOVEN. Geboren: Albertus z. van L. J. Stcin en L. Boer Anthonius Wilhelmus Josephus z. van J. H. Spruit en J. M. van Schalk. ;i-3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9