a7« Buitenl. Weekoverzicht. BINNENLAND. LUCHTVAART. SPORT. vaj derde blad „de leidsche courant" Er is deze week weinig interessants te beleven geweest. In België en in de buurt van Keulen heeft zich een aardschokje doen voelen. Veel bijzonders is dat niet, maar je kijkt er toch even van op, omdat het zoo dicht bij is. Verder is de Duitsche rijkskanselier dr. Marx Zondag j.l. 65 jaar geworden. Hij heeft vele felicitaties en huldigings- speechen in ontvangst genomen. Prettig voor hem. Proficiat. De Duitsche rijksweerminister dr. Gessier heeft zijn ontslag moeten indie nen, om gezondheidsredenen. Hij zou geestelijk zoowel als lichame lijk totaal gedeprimeerd zijn. Dat is niet prettig voor hem. De Engelschen hebben een memoran dum gepubliceerd, dat ons vooral inte resseert om hetgeen erin gezegd wordt over arbitrage. De Britten maken nogal reserves, hetgeen misschien niet erg prettig is voor de vredesvrienden. In Rusland marcheeren op het oogen- blik de leiders der oppositie door de sneeuw naar hun ballingsoord. Precies als onder het regiem van Vadertje Tsaar Prettig is dat ook alweer niet. En ten slotte vergadert te Havana het Pan-Amerikaansche Congres, d.w.z. het congres van alle Noord- en Zuid- Ame- rikaansche Staten. Zij steken een geu rige Havana op en praten 6 weken lang over alles en nog wat, behalve op dat gene, waarover de Ver. Staten niets wil len hooren. En dat zou nu juist het meest interessant zijn. Arbitrage en veiligheid. In overeenstemming met de beslissing, welke in de Decemberzitting van het sub-comité voor de veiligheid van de voorbereidende ontwapeningscommissie is getroffen, dat de vertegenwoordigde regeeringen voor de volgende zitting haar opmerkingen over het voorgestelde pro gram van werkzaamheden zouden doen toekomen, heeft de Engelsche regeering een memorandum over dit onderwerp aan het secretariaat van den Volkenbond doen toekomen. Het document is van een aanzienlijke lengte. Met betrekking tot de verdragen van arbitrage in het algemeen betoogt het do.- cument, dat het niet het treffen van een besluit is, dat van belang is, doch de aan vaarding en de uitvoering van de voor waarden van dit besluit. Achter verdra gen van arbitrage staat geen enkele sanc tie behalve de macht van de openbare meening in de wereld. Een scheidsrech terlijke uitspraak, welke de tegenpartij absoluut zou weigeren uit te voeren, zou wiet alleen het geschil niet regelen, doch afbreuk doen aan de beweging ten gun ste van arbitrage. Juist omdat zoo algemeen wordt ge voeld, dat er sommige vraagstukken zijn, welke geen land veilig aan arbitrage kan onderwerpen, is het gewoonte om voor behoud te maken, waardoor de verplich ting voor arbitrage beperkt wordt. De lijnen, langs welke een vooruitgang naar een algemeene aanvaarding van een onbeperkte verplichting tot arbitrage mo gelijk schijnt voor geschillen, die voor een rechterlijke behandeling in aanmer king komen, zelfs door staten, die thans een dergelijke verplichting niet kunnen aanvaarden, zijn: Ten eerste door in particuliere verdra gen arbitrage te aanvaarden voor ge schillen .welke uit de interpretatie van de verdragen kunnen ontstaan en Ten tweede door het kader der over eenkomsten, welke over aan rechtspraak onderworpen geschillen handelen, in het algemeen ruimer te maken. Er wordt in het memorandum nog veel meer gezegd, maar het komt in het kort hierop neer: Engeland handhaaft zijn bezwaren ten aanzien van algemeene arbitrage- en garantieverdragen en stelt afzonderlijke tractaten in den geest van Locarno voor. Het is voldoende bekend, schrijft de N. R. Crt.. wat er achter den tegenstand van Engelsche zijde tegen verplichte min nelijke regeling van geschillen tusschen alle leden van den Volkenbond schuilt, Het verzet heeft zijn voornaamste oor zaak, in den wensch om de geschillen tus schen de Britsche leden van den Volken bond, dat zijn het moederland en de dominions van de Bondsrechtspraak uit te sluiten. De reserves die de deelen van het Britsche rijk om deze reden en andere leden weer om andere redenen zouden moeten maken, zouden reeds het algemeen karakter van zulke overeen komsten beperken, meent Londen. Het voelt ook om deze reden meer voor twee zijdige verdragen en door dit argument naar voren te brengen, steunt de Engel sche hegeering de Fransche, welke op het oogenblik tegenover Amerika in zulk een lastig parket zit. Als de overeen komst tot buiten-de-wet-stelling van den oorlog waarover de Vereenigue Staten en Frankrijk de onderhandeling begonnen waren, bij nader overleg uitgebreid wordt tot een multilaterale, komen de Volken bondsverplichtingen der Europeesche mogendheden in de knel en moeten er toch weer reserves gemaakt worden, die den verdedigingsoorlog niet in den ban doen. Pan-Amerika. Zooals men in Parijs zegt, dat bij een of andere gele genheid „tout Paris" vertegenwoordigd was, zoo noemt men de bijeenkomst van alle Amerikaansche Staten een Pan- Amerikaansch.Congres. Dat wil niet zeg gen, dat het er een „pan" is, maar dat het een compleet Amerikaansch congres is. Maandag is dat Congres te Havana ge opend met een rede van president Coolid- ge, waarin hij behalve schoone woorden over democratie ook deze passage uit sprak: „De souvereiniteit der kleine naties is geëerbiedigd. Het is met het doel om sterkere waarborgen aan deze beginselen (namelijk van recht en billijkheid) te ge ven, om het aantal en het veld van deze zegeningen uit te breiden, dat dit con gres bijeen is gekomen". Men heeft luide gejuicht bij deze passa ge over de kleine naties. Eenigszins veel- beteekenend misschien, gegeven Ameri- ka's krachtdadige tusschenkomst in Ni caragua en in Haiti bijvoorbeeld. Met de omschrijving van het doel als: versterking van de waarborgen voor de beginselen van recht en billijkheid, heeft Coolidge eigenlijk zelf den weg gebaand voor een politieke gedachtenwisseling, die belangrijk kan worden. Evenwel zal men moeten afwachten of er in de practijk veel van terecht zal ko men, daar staatssecretaris Kellogg op zeer veel zeggende wijze het „vertrou wen" heeft uitgesproken, dat men de betrekkingen tusschen de Vereen. Staten en Nicaragua niet zal aanroeren. Sedert het eerste Pan-Amerikaansche Congres in 1889 bijeenkwam het te genwoordige congres is het zesde zijn de Vereenigde Staten, naar men berekent reeds een-en-dertigmaal in de Caribische Zee met geweld tusschenbeide gekomen. Washington is dientengevolge de ordebe waarder met den grooten stok geworden en alle Pan-Amerikaansche congressen hebben totnogtoe het die positie niet be twist. Zal het nu anders worden? VIERDE ALGEMEENE NEDERLANDSCHE KATHOLIEKENDAG, Zooals reeds is bekend gemaakt, zal de vierde algemeene Nederlandsche Katho liekendag gehouden worden te Maas tricht op Dinsdag, Woensdag en Donder dag 29, 330 en 31 Mei van dit jaar, dus in de Pinksterweek. Het algemeene onderwerp, dat zoowel in de algemeene als in de sectievergade ringen zal worden behandeld, isHet Koningschap van Chris- t u us. In de plechtige openingsvergade ring Dinsdagmiddag drie uur zal spreken de heer Henri Hermans over het Koning schap van Christus i n h e t huis gezin. In de avondvergadering van denzelfden dag mr. dr. L. Deckers over het Koningschap van Christus in het sociale leven, en prof. J. D. J. Aengenent over Christus' Koningschap in het politieke leven. In de avondvergadering van Woens dag prof. dr. A.- Barge en pastoor E. Rib- bergh van Houthem, St. Gerlach, over Christus' Koningschap in de lite ratuur. In de plechtige sluitingsvergadering op Donderdagochtend om tien uur dr. Th. Verhoeven over het Koningschap van Christus in de school. De sectievergaderingen zullen worden gehouden op Woensdagochtend. In de eerste sectie zal spreken de heer Piet Kasteel over de verbreiding van Chris tus' Koningschap door middel van het L e e k e n a p o s t o 1 a a t; in de tweede sectie prof. W. Nolet door middel van den katholie ken boekhandel; in de derde sectie majoor Van Nijnatten door middel van hetontspan- n i n g s w e z e n; en in de vierde sectie rector Th. Bekkers door middel vandepredikingo nderde h e id e n e n. Aan de Katholiekendag, die Dinsdag ochtend geopend wordt met een Pontifi cale H. Mis, zal voorafgaan een optocht door de straten van Alaastricht, waaraan kunnen deelnemen alle katholieke organi saties uit het geheele land, zoowel zui- ver-godsdienstige als sociale organisa ties, met haar vaandels en banieren. Deze optocht zal gehouden worden op Maan dagmiddag. tweeden Pinksterdag. De or ganisaties, die daaraan deel willen ne men, dienen tijdig daarvan mededeeling te doen aan den secretaris van het plaat selijke regelingscomité te Maastricht, den heer Henri van Oppen. Verwacht wordt, dat deze optocht een grootsche en heer lijke manifestatie zal worden van het ka tholieke vereenigingsleven in Nederland. Na de sluiting van den Katholiekendag, welke plaats heeft op Donderdagochtend, zal Donderdagmiddag in de kerk van St. Servatius een plechtig Lof worden gece lebreerd. waaronder een processie met de kostbare relieken, die in de St. Ser- vaas bewaard worden. Tijdens den Katholiekendag zal een tentoonstelling worden gehouden van kerkelijke kunst, waarin vooral de Ko ningschap van Christus i n d e k e r- kel ij ke kunst tot uiting zal worden gebracht. Deze tentoonstelling staat on der de kundige leiding van het Sf. Ber- nulphusgilde en van de R. K. Kunste naarsvereniging, zoodat ook hiervan groote verwachtingen mogen worden ge koesterd. Ten slotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat ook thans evenals de vo rige malen de gelegenheid bestaat voor nationale katholieke organisaties om gedurende den Katholiekendag een n e- ver, vergadering te houden, waarvan het verslag wordt opgenomen in het Officieele Verslagboek. Nationale organisaties, die hiervan wenschen gebruik te maken, moeten zulks aanvragen bij den secretaris van het hoofdbestuur, prof. J. D. J. Aenge nent te Warmond, en wel vóór 1 April. Na dezen datum kunnen geen aanvragen meer in overweging worden genomen. INTERNATIONALE ONTWAPENING. Hoe staat het er mede? Mr. V. H. Rutgers, die als Nederlandsch afgevaardigde op de voorbereidende ontwapeningsconferenties te Genéve zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt, 1 wijdt in de .Tanuari-aflevering van „Stem men des Tijds" een belangwekkend arti kel aan het vraagstuk van de internatio nale beperking van bewapening. Belangrijk vooral zijn de feiten, die de schrijver mededeelt. Meer dan voor één andere oorzaak is de oorlog van 1914 onvermijdelijk gewor den door de buitensporige toeneming van bewapeningen in Europa, door het gevoel van onveiligheid en van vrees, dat daar door was veroorzaakt. Na den oorlog is niettemin de bewape ningswedstrijd opnieuw begonnen. Van 1917 tot 1921 stegen de vlootuit- gaven van Japan van rond 225 millioen tot 650 millioen gulden. Die der Vereenigde Staten stegen van 325 millioen in 1914 tot 1100 FEUILLETON. Uit het Engelsch van JOSEPH HOCKING Vertaald door Carla Simons. 30) Langham's oogen werden groot en glanzend en Ben zag dat zijn handen beefden. Wist ik maar precies hoe ze het doet, zei hij heesch. Weet je veel van scheikunde af?, vroeg Ben. Ik heb er altijd veel voor gevoeld, antwoordde de man, en ik heb er voort durend verder in gestudeerd. Ik heb lessen gevolgd aan het Yorkshire-Col lege en daar heb ik veel opgestoken. Daarom ben ik naar den ouden Amos gegaan toen ik hoorde dat hij iemand noodig had. Weet je evenveel van scheikunde als Marv Judson? Meer. Maar zij heeft haar vaders aanteekeningen en de beste preparaten van Leeds. Als ik die papieren maar in handen kon krijgen! Waarom zou dat niet kunnen?, vroeg Ben. Wat bedoelt u daarmee? vroeg de man achterdochtig. Waarom kun je miss Judson je diensten niet aanbieden? Ze kent je im mers van jaren geleden? Hieraan had de man blijkbaar niet gedacht Hu keek zwijgend in het vuur en zei toen voor zich heen: Inderdaad, waarom zou dat niet kunnen? Luister, zei Ben terwijl hij opstond, Zooals ik je heb gezegd ben ik er niet van overtuigd dat je eerlijk tegcn7 over mij hebt gehandeld, het heeft me veel moeite gekost je tegen een vervol ging te beschermen, Waarom zou jij niet kunnen wat Mary Juson kan? eindigde hij veelbeteekenend. De man antwoordde niet, hij bleef in 't vuur staren. Ik zal je een voorstel doen, begon Ben opnieuw. Ik zal je een goede som betalen en dan zullen we het oude con tract voortzetten. En als het mij niet lukt? zei de man. Ik houd niet van dreigen, was Ben's antwoord. AJaar ik kan niet hebben dat iemand mij beduvelt. Je begrijpt me, nietwaar? Tot ziens dan. Ben ging terug naar Woodroyd. Hij be sefte dat al zijn vorige plannen bij dit nieuwe in het niet zonken. Voor Nancy's onderhoud met zijn vader vreesde hij niet: dat stond natuurlijk in verband met John Shawcross' aanbod. Hij kende Shawcross en wist, dat hij op kleine schaal cretonnes en andere gekleurde stoffen fabriceerde. Waarschijnlijk wil de hij Nancy's teekeningen gebruiken. Maar dat maakte hem niet ongerust. Hij wist dat Nancy op dezé manier haar ideaal nooit zou verwezenlijken. Er was geen ontwerper in Leeds die meer dan een paar honderd pond per jaar verdien de, en er was geen sprake van dat ze ooit tien duizend pond zou overhouden op die manier. Maar synthetische rubber was iets an ders. Als Mary Judson met behulp van haar vaders formule erin zou slagen het te vervaardigen, waren er millioenen mee te verdienen. Hij reed langzaam door de verlaten straten. Zijn eenige hoop om Nancy fe winnen was gegrond op haar niet-slagen. Als ze de tienduizend pond zonder zijn hulp zou kunnen krijgen, was alle kans verloren. En als ze geen succes zou heb ben, zou ze bij hem terug komen uit lief de voor het oude tehuis. Maar zijn gevoel van eigenwaarde was *toch geschokt. Hij begreep nog altijd niet waarom Nancy niet op hem verliefd was. Was hij niet de getapste jongen uit heel Leeds? Was hij niet de beste partij uit de heele stad? Als Mary Judson het ge heim ontdekt had, zou Nancy heelemaal onafhankelijk worden. Hij dachr aan het geen Sarah Ellen hem had verteld, Mary Judson had Nancy beloofd het oude te huis terug te koopen als haar plannen lukten. AJary bezat haars vaders aantee keningen en waarom zou de dochter niet volbrengen wat de vader was begon nen? Hij bedacht nog iets anders. Mary Jud son had Nancy meegenomen naar het la boratorium en haar in alles ingewijd. Was het niet mogelijk, dat ze haar als assi stente zou gebruiken? Zijn zuster Jessie had dikwijls over Nancy's voorliefde voor scheikunde gesproken en verteld, dat de professor in Cambridge haar als een veelbelovende leerlinge beschouwde Zouden die twee niet de kleinigheid ont dekken waarover Langham gesproken had? Toen Ben Woodroyd had bereikt, was hij in een wanhopige stemming. Hij zwoer dat hij iedere hinderpaal uit den weg zou ruimen. Hij was verschrikkelijk jaloersch. millioen gulden in 1921, en wel heeft de conferentie van Washington aan deze stijging een einde gemaakt, maar de nieuwste Amerikaansche vlootplannen bevatten naar bericht wordt, voor de eerstkomende vijf jaar nieuwen aanbouw tot een bedrag van 2500 millioen gulden. De voorspoedige ontwikkeling der bur gerluchtvaart in Duitschland heeft Frankrijk doen besluiten zijn militaire luchtstrijdkrachten tot de sterkste der wereld te maken. Engeland heeft in die plannen een bedreiging van zijn veiligheid gezien en is zich eveneens met groote kracht op de inhaling van zijn achterstand op het ge bied der militaire luchtvaart gaan toe- leggen. De gedelegeerde van Italië in de voorbereidende commissie voor de ont wapeningsconferentie verklaarde, dat zijn land iedere beperking zal aanvaarden, onder het veelzeggend voorbehoud, dat de totale bewapening, waarop Italië aan spraak maakt, in geen geval minder kan zijn dan de totale bewapening van eenig andere continentale mogendheid in Europa. Uit Rusland kwam dezer dagen de mededeeling, dat Stalin zich erop beroem de. dat Rusland de lucht beheerschte, daar het over eenige maanden over 3000 oorlogsvliegtuigen, met een reserve van 7000 passagiers- en vrachtvliegtuigen, zou beschikken, terwijl het bovendien de grootste fabrieken voor de vervaardi ging van chemische gassen bezit. Het gevaar voor den vrede, dat in den wedstrijd der bewapeningen is gelegen, is derhalve thans helaas! evenzeer aanwezig als in 1914. DE LUCHTVERBINDING MET INDIë. IN DRIE ETAPPES VAN 24 UUR. De piannen van ir. Grasè. Ir. B. Grasé deelt in verband met zijn voorge nomen vliegtocht naar Indië, in drie étappes van 24 uren elk, o.a. het volgende mede: Nu de drie-motorige verkeersvliegtuigen voor de luchtvaart-maatschappij in Ned. Indië be steld zijn en het tot stand komen van burger- luchtverkeer in onze koloniën dus binnen af- zienbaren tijd een feit zal zijn, is de tijd geko men het tot stand brengen van den verbindings kabel tusschen Indië en het moederland met kracht aan te pakken. Dat de luchtverbinding met Indië mogelijk is, heeft in 1924 v. d. Hoop bewezen, terwijl de vlucht van Kopen op overtuigende wijze heeft aangetoond met welke reuzenschreden de Ne- derl. vliegtuigbouw in drie jaar tijds is voor uitgegaan. Toch is negen dagen voor de reis AmsterdamBatavia nog veel te lang. De af stand bedraagt hemelsbreed nog geen 11.400 K.M., terwijl AmsterdamDeli nog geen 10.000 K M. is. Met een speciaal vliegtuig en een bijzondere startinrichting zou deze laatste afstand nu reeds non-stop afgelegd kunnen worden. Doch dit zou van geen practisch belang zijn, aangezien er in het geheel geen nuttige last vervoerd zou kunnen worden. In drie etappes van 24 uur is de verbinding met Indië thans contructief met behoorlijke tech nische veiligheid reeds mogelijk, met medenemen van een veertig vijftig duizend brieven, waar door de vluchten zelfs direct rendabel zouden zijn te maken. Hiervoor is echter noodig. dat het luchverkeer uit het teeken der binnenschipperij of kustvaart overgaat in dat der groote vaart, d. w. z. er moeten aan boord onafhankelelijke plaatsbepalin gen gedaan worden en bestek opgemaakt en voorts des nachts worden doorgevlogen, m.a. w. er moet werkelijk aan boord genavigeerd wor den, evenals aan boord van een mailschip. Wat de vraag vliegtuig- of luchtschip op het verkeer over lange afstanden betreft, deze vraag is m.i. niet van direct practisch belang. Ongetwijfeld bieden luchtschepen theoretische voordeelen, maar de practische, constructieve moeilijkheden zijn van een dergelijke grootte, dat dit middel van vervoer nog in geen afzienbaren tijd als een veilig openbaar middel van vervoer kan worden aangemerkt. Het luchtschip verkeert nog geheel In het ex- perimenteele stadium en de opinies der experts op dit gebied loopen nog sterk uiteen. Het lucht schip is een uiterst kwetsbaar en onhandelbaar gevaarte en vrijwel alle na 1919 gebouwde exem plaren zijn naar een paar honderd vlieguren niet op een andere man, want die was nog niet in het spel, maar op de syntheti sche rubber en op het gevaar dat daarvan voor hem te duchten was. Neen, hij zou zich door niets laten tegenhouden hij zou zelfs zoo ver gaan dat hijeen nieuwe gedachte schoot plotseling door zijn geest. Was het mogelijk ,daf Nancy op een ander verliefd was? Was d a t de reden waar om ze hem, Ben Briggs, een blauwtje had laten loopen? -— Ik zou dien kerel vermoorden, mom pelde hij, maar ik kan niet gelooven dat het daarom is. Hij wist zeker dat er niemand in Corn wall was van wien Nancy hield; Jessie had hem daaromtrent gerust gesteld. Ze had van Nancy verteld dat ze nooit flirt te maar had ze misschien iemand in Leeds ontmoet waarvan ze hield? Meer dan een jongeman had den laat- sten tijd enthousiast over haar gespro ken. Hij wist dat er een heel stel smoor lijk verliefd op naar was geraakt. Maar hij kon niemand bedenken, die hem in de schaduw stelde en wien zou kunnen ge lukken wat hem niét gelukt was. Zijn te genstander was geen man het was de moreele erfenis die haar vader haar had nagelaten! Het sloeg middernacht toen hü de ka mer binnenkwam, waar het licht nog vol op brandde. Hij vroeg zich af of ze al zou zijn weg gegaan. Toen hij de deur binnenkwam, vroeg zijn vader hem: Ben jij het, Ben? Kom je uit de garage? Ja. ik kom er juist vandaan. Is Dixon daar? Neen. zaterdag 21 januari 1928 vernield, met verlies van bijna 200 menschen- levens. Daarbij zijn de kosten zoo exorbitant hoog, dat he voor ons land misdadig zou wezen aan dergelijk geëxperimentcer mee te doen. Genoeg zegt het cijfer 18.000 per vlieguur dat. naar men heeft berekend, de bouw en het onderhoud van luchtschepen Engeland na den oorlog heeft gekost. Wat nu de geschiktheid van het vliegtuig voor lange afstandsvluchten betreft, wanneer men de slechte ervaringen met de Oceaan- vluchten als grondslag neemt, zal men tot een geheel foute conclusie komen. De meeste dier machines toch waren eenmotorige toestellen, welke geheel niet voor dat doel gebouwd wa ren. Door zwaar overbeladen werden bij excep tioneel gunstige omstandigheden soms» goede re sultaten bereikt maar het behoeft niet te ver wonderen, dat de meeste pogingen op een cata strophe uitliepen. Deze mislukkingen willen daarom geenszins zeggen dat het onmogelijk zou zijn een vliegtuig voor grooten afstand met de noodige zekerheid te bouwen. Integendeel, dit is zeer goed moge lijk maar het kost geld; er moet een grooter type driemotorig vliegtuig gebouwd worden dan tot heden werd geconstrueerd. Volgens het door mij gemaakte ontwerp moet het mogelijk zijn met een drie-motorig vliegtuig, dat zoo noodig ook op twee motoren verder vliegen kan, over een afstand van vier duizend kilometer 500 tot 1500 kilogram betalende lading te vervoeren (af hankelijk van de keus der motoren). Een be langrijk deel van het benoodigde bedrag voor den bouw en de verzekering der machines werd mij reeds toegezegd, zoodat ik gegronde hoop koester binnen een jaar te kunnen aantoonen dat een retourvlucht AmsterdamBatavia binnen acht dagen mogelijk is. Byrd naar het Zuidpoolgebied. Richard E. Byrd de bekende vlieger, van wien bekend was, dat hij zon op een expeditie in het Zuilpoolgebied, deelt nu iets definitiefs mee over zijn plannen. Hij zal op 10 September uit New-York ver trekken en hij heeft reeds een expeditie schip gekocht, de Sampon. Het schip wordt thans te Tromso voor de reis In gereedheid gebracht. VOETBAL. De wedstrijden van morgen. 't Is vandaag juist een maand geleden, dat ons gebouw aan het Rapenburg door brand werd vernield. De gevolgen daarvan hebben zich ook voor onze sportlezers merkbaar doen gevoelen. Weliswaar hebben we in de afgeloopen weken door het minder gunstige weer en den toestand dv terreinen niet veel sportleven waargenomen, maar wanneer men van het weinige, dat er ge beurt, ook nog maar weinig leest, is dat niet pleizierig. Konden we nu maar zeggen, dat het leed ge leden Is, dan waren we alweer een eind op weg, maar zoover is het helaas nog niet. We zullen voorloopig nog wel eens teleur moeten stellen, w jl wc nog niet over die plaatsruimte kunnen beschikken, die we in normale omstandigheden gebruikten. We moeten ons ook heden nog bepalen totdc vermelding van hetgeen er vermoedelijk gespeeld zil worden en vragen allen wedstrijdvcrslagge- vers dringend te zorgen, dat de verslagen van wedstrijden zoo beknopt mogelijk zijn. R. K. FEDERATIE. Wedstrijdprocramma voor a.s. Zondag. Eerste Klasse A. Schaesberg: R.K.O.N.S.—Wilhclmlna. Maastricht: KimbriaValkenburg. Schinnen: ArmadaV.V.H. Ophovcn: O.V.C.Caesar. Eerste Klasse B. Helmond: KolpingMulo. Nijmegen: UnionGennep. Tilburg: R.K.T.V.V.Noviomagum. Hees: HeesVenlo. Overgangsklasse C. Delft: D.H.L.Lisse. Beverwijk: BeverwijkGraaf Willem. Heemstede: H.B.C.Excelsior. Tweede K1 as s e H. Gouda: D.O.N.K.Duiven. Den Haag: L. en Snel—Edoh. Waar kan die vent toch ziften! riep Elijah. Ik gaf hem order den wagen klaar te houden om kwart voor twaalf. Het hindert niet, Mr. Briggs, zei Nancy's stem. Ik kan best naar huis loopen. Om dit uur! Ik denk er niet aan. Weef je zeker dat Dixon er niet is, Ben? Alles is donker in de garage. Ik zal dien ellendigen kerel wel eens de les lezen, zei Mr. Birggs kwaad, Ik heb Nancy beloofd dat hij haar met den wagen zou thuisbrengen. Is dat alles? riep Ben bijna ver heugd. Ik zal miss Trevanion met plei- zier naar Laburnum Cottage rijden. Ja? dat is heel vriendelijk van u, antwoordde Nancy. Eenige minuten later haalde Ben zijn auto opnieuw uif de garage, en met Nan cy aan zijn zyde reed hy den weg op. Ik zal het nog eens probeeren, dacht hij .terwijl hij den weg naar de stad in sloeg. .Vordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7