BINNENLAND. RADIONIEUWS. SCHEEPSTIJDINGEN. SOIRéE TEN HOVE. De tweede ontvannstavond Ook het Leidsche Gemeente bestuur tegenwoordig. Gisteravond werd door H.M. de Koningin en Z. K. H den Prins der Nederlanden in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin- Moeder en van H. K. H. Prinses Juliana de tweede avond-receptie ten Koninklijken Paleize in 't Noordeinde te Den Haag ge geven. weder voor een BOO-tal genoodigde dames en heeren. Op deze soirée» verschenen ongeveer de zelfde categoriën van burgerlijke en militaire autoriteiten, corporaties en particuliere per sonen als op den eersten ontvangavond op 4 Jan. j.l met dien verstande dat deze thans door andere personen en wel door hen. van welke de beginletters hunner namen van A tot Q liepen, vertegenwoordigd waren. Een der uitzonderingen op den avond van gisteren was dat thans de Koninklijke Mili taire Kapel, onder leiding van haar direc teur luitenant Boer. de soirée- met muziek opluisterde, hetgeen ten vorigen male ach terwege bleef wegens het overlijden kort te voren van den commissaris der Koningin, baron Sweerts de Landas Wyborgh. Thans waren voorts ook genoodigd de eere-voorzitters, leden en het voltallige-1 se cretariaat van de nog in de Residentie ver gaderende Conferentie voor Internationaal Privaatrecht. Van de zes eere-voorzitters: jhr mr. Bee- laerts van Blokland, minister van Builen- landsche Zaken; mr. Donner, minister van Justitie; Von Adlercreutz, gezant van Zweden; de Marei!ly. gezant van Frankrijk; Duffek. gezant van Oostenrijk en de Mar tens Ferraö gezant van Portugal, was mi nister Donner door omstandigheden verhin derd De conferejjlie-leden, met den voorzitter mr Loder aan het hoofd en die vergezeld waren van hunne dames, werden, alvorens de soirée een aanvang nam. in een afzonder lijke zaal ontvangen door de Koningin, ver gezeld van den Prin9 en verspreidden zich daarna in de feestzalen bij de overige hon derden gasten, onder welke o.a. nog werden opgemerkt de oud-legercommandant in Nederlandsch-Indië luitenant-general Gerth van Wyck, adjudant i. b. d der Koningin; dei dames en heeren der hofhoudingen van Koningin. Prins. Koningin-Moeder en Prin ses Juliana; graaf van Aldenburg Bentinck van Amerongen, commandeur der Duitsche orde Balye van Utrecht; de gemeente besturen van Utrecht, Leeuwarden. Leiden en Arnhem; de burgemeesters o.a van den Briel. 's-Hertogenbosch. Kampen. Zutfen, Venlo en Noordwijk; de rectormagnificus prof. Kist en de secretaris van den senaat, prof Sluyterman, van de Technische Hooge- school te Delft; senaten van enkele studen tencorpsen. het dagelijksch bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring; ver tegenwoordigers van verschillende vereni gingen zooals de Koninklijke Nationale Zang school, den Nederlandschen Protestanten bond. de Oranje VeTeeniging te Tiel enz. Tot de zeer vele particuliere personen behoorde de heer H. C. de Jongh. uit Tiel. dijkgraaf van het polderbestuur Bommelenvaard boven den Meidijb. die de Koningin, namens de Bommelerwaard dank kwam betuigen voor het bezoek van Hare Majesteit en de door haaT betoonde groote belangstelling in de dagen van den watersnood. De' buffetten prijkten met versieringen van tulpen in verscheidenheid van kleuren Dit maal werd als buffetversiering o.a. gebezigd een onderdeel van het kostbare geschenk, dat de bevolking van Suriname de Koningin he'eft aangeboden bij gelegenheid van haar zilveren huwelijksfeest en wel de uit mas sief Surinaamsche goud kunstig vervaardigde menu-standaards. De Vorstelijke personen, die omstreeks half tien de groote zaal. waar alle invités zich vereenigd hadden, onder de tonen van een feestmarsch waren binnengetreden, deden zich verscheidene dames en heeren voorstellen en onderhielden zich verder met vele der genoodigden De soirée was tegen middernacht geëin digd. ONDERZOEK NAAR DUMPINGS- VERSCHIJNSELEN. Ook door de Commissie voor Economische politiek. Op de volgende vragen van het lid van de Tweede Kamer den heer Kortenhorst: 1. heeft de Minister kennis genomen van het besluit van den Njjverheidsraad om terug te komen op zjjn voornemen om een onder zoek in te stellen naar dumpingverschijnselen hier te lande? 2. Is de Minister onder deze omstandig heden bereid, zelfstandig een onderzoek, als bovenbedoeld, in te stellen of te doen in stellen? heeft de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid geantwoord 1. Het bedoelde besluit van den Nijver- heidsraad is den ondergeteekende bekend. 2. De subcommissie uit de Commissie voor de Economische Politiek heeft in haar vóór enkele dagen gehouden vergadering besloten, het onderzoek naar de dumping verschijnselen thans zoo spoedig mogelijk zelf ter hand te nemen. DEPARTEMENT VAN DEFENSIE. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot het heffen van wettelijke voorzieningen uaar aanleiding van de opheffing van de departementen van Marine en van Oorlog en van do instelling van het departement van defensie. Eenige leden verklaarden geen bezwaar te hebben tegen dit wetsontwerp, maar daarmede toch ook niet bijzonder te zijn ingenomen. Zij wezen er op, dat het, in dien het tot wet zou zijn verheven, welis waar eenige bezuiniging zal opleveren, maar tccb de huidige defensie-politiek onaangetast zal laten. Ve.e leden hadden ernstig bezwaar tegen het ontwerp en verklaarden daaraan hun stem niet te kunnen geven. De geschiedenis van het ontwerp sedert 1920 geeft volgens deze leden een beeld van wankelmoedigheid ton aanzien van dit onderwerp, dat aan de orde is, zoodat er aanleiding is tot bijzondere voorzichtigheid bij de beoordee ling daarvan. Volgens verscheidene leden zal, indien dit wetsontwerp wordt aangenomen, de splitsing der marine onvermijdelijk moeten volgen, of, wat nog erger is, de maritieme verde diging vooral van Indië zal worden ver waarloosd. Volgens eenige leden maakt de tegenwoor dige minister er een soort systeem van zrjn oordeel geheel te wijzigen in tal van gewichtige vraagstukken en is zijn beleid in deze zaak buitengemeen onvast. -In ver band met het feit, dat herhaaldelijk moest worden teruggekomen op maatregelen, die zeker niet waren voorgenomen zonder zijn advier in te winnen, vroegen deze leden zich al. of 's ministers adviseur, de heer Van Hengel, wel de rechte man op de rechte plaats is. REORGANISATIE VAN HET STAATSBEDRIJF DER P.T.T.? Antwoord op de vragen van den heer Bomans Op de volgende vragen van den heer Bo mans, lid van de Tweede Kamer: Is het waar, dat de regeering door het aangaar van een over vijftien jaren loo- penae overeenkomst met de firma Joh. Enschedé, te Haarlem, waardoor de con trole op de levering van postwaarden feitelijk is afgeschaft, een begin van uitvoering ge geven heeft aan de reorganisatie van het j Staatsbedrijf der P. T. T.? Zoo ja, is deze daad dan in overeenstem ming met de herhaalde verzekering van verschillende ministers, dat bij de uitvoering der reorganisatie de Staten-Generaal zouden worden gehoord? Zoo neen, is het dan wèl juist, dat boven genoemd contract als op zichzelf staand feit is afgesloten en kunnen de Staten-Generaal verwachten hierover nog nader te worden ingelicht? heeft de Minister van Waterstaat geant woord Io. De eerste vraag wordt ontkennend beantwoord. Wel is met de firma Joh. Enschedé- Zonen, te Haarlem, een con tract aangegaan voor een tijdvak van 15 jaren, niet alleen voor de Nederlandscbe postwaarden, maar ook voor waardepapieren ten behoeve van andere diensttakken van het Rijk (Departement van Financiën, Rijks verzekeringsbank, enz.). Dit houdt evenwel geen verband met de reorganisatie van het Staatsbedrijf van de Posterijen, de Telegrafie en Telefonie als zoodanig. De controle op de levering van postwaarden is niet afge schaft Het is slechts het vakkundig nazien van het drukwerk, met het oog op de kwaliteit daarvan een werkzaamheid, die -tot de taak van den drukker behoort dat naar dezen is overgebracht 2o. In verband met het vorenstaande be hoeft de tweede vraag geen beantwoording. 3o. De derde vraag wordt, wat haar eerste gedeelte betreft, in bevestigenden zin be antwoord. Wat het tweede gedeelte betreft, luidt het antwoord, dat het niet in de be doeling lag, over dit contract in het bij zonder inlichtingen te verstrekken, daar het noch geboden, noch gebruikelijk is om ter zake van contracten, als het ter sprake georachte, met de Staten-Generaal in ver binding te treden. ACTIE VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. Classificatie en loonpositie. Donderdag vergaderden de hoofdbesturen der vijf erkende organisaties van spoorweg personeel in het N.V. Huis te Utrecht op uitnoodiging en onder leiding van den Per- soneelraad. ter bespreking van de kwestie- der- classificatie en de loonpositie van het spoorwegpersoneel. Algemeen was men ontstemd, dat, on danks de vele besprekingen met den Mi nister van Waterstaat en de Directie, voor het spoorwegpersoneel, wat de indeeling der standplaatsen betreft, nog steeds afgeweken wordt van de regeling, welke in 1920 werd aanvaard. Deze achterstelling achtte men in geen enkel opzicht te verdedigen, noch te rechtvaardigen, gezien de historie van de classificatie. Na uitvoerige besprekingen werd een stemmig besloten allereerst tot uitdrukking te brengen, dat gelijkstelling van voor bet spoorwegpersoneel lager geclassificeerde standplaatsen een eisch van billijkheid is. Vervolgens werd bezwaar gemaakt te treden in een commissie van onderzoek naar de classificatie der standplaatsen, ten zij aan de daarvoor gestelde voorwaarden tegemoet gekomen werd. Verder werd aan den Personeel raad op dracht gegeven de actie voor verbetering der classificatie en de afschaffing der vierde klasse standplaatsen voor te bereiden en te leiden, o.a. door het houden van een aantal vergaderingen in het land en door het be leggen van een besturencongres. Ten aanzien van de loonpositie werd na uitvoerige besprekingen, waarbij werd ge wezen op het feit. dat. waar het spoorweg personeel nog steeds ondervindt de gevol gen van de achtereenvolgens toegepaste loonsverlagingen en andere belangrijke be zuinigingen op de uitgaven voor het perso neel, besloten den Personeel raad te mach tigen deze kweslie met de Directie te be spreken. Alle organisaties zullen zich achter deze aclies plaatsen. OPHEFFING VAN EEN GEVANGENIS. Naar gemeld wordt, heeft de desbetref fende Staatscommissie na een bezoek aan de strafgevangenis te Alkmaar den minister van justitie geadviseerd tot opheffing van deze inrichting. De Alkmaarsche cellulaire gevangenis is bestemd veor gestraften, die geen langeren straftijd hebben dan 12 maanden, en biedt plaats aan 120 gevan genen De oorzaak van het advies tot on- heffing berust hierop, dat reeds sedert lang het aantal gevangenen blijft beneden ó0 pCt van het aantal plaatsen Geruimen tijd was dit aantal slechts 38; thans is het weer tot 45 gestegen, STAKINGEN. Tegen Maandag a.s. is een slaking ge proclameerd bij de firma P. W. Bressers, schoenfabrikante te Ililvarenbeek, daar de partijen over de arbeidsvoorwaarden niet tot overeenstemming zijn gekomen. De directie van de Hengelosche Bont- weverij te Borne, waar de vereenigingen „St. Lambertus" en „Unitas" tegen 30 dezer een staking hebben aangekondigd, heeft aan de wevers medegedeeld, dat zij, bij het af- weven van een ketting geen nieuwe ket ting zullen krijgen, wanneer zij tot staking zullen overgaan, tenzij zij een verklaring afleggen, dat zij niet in staking zullen gaan. De arbeiders hebben, naar aanleiding daar van. in een vergadering, die onder leiding van de hoofdbesturen van die organisaties is gehouden, besloten, de gevraagde verkla ring niet af te leggen Ongeveer dertig ge touwen 9taan reeds stil. terwijl het aanlal zich nog dagelijks uitbreidt, zegt de „Tel."' Te Losser is een staking uitgebroken in de textielfabriek van de firma Van Heek Zn. De oorzaak moei gezocht worden in het feit. dat bij de onlangs gevoerde actio de toezegging werd gedaan, dat de spinners f 28.50 en de aanloopers f21 per week zou den verdienen, tr rwijl de loonen minder waren. Enkelen hebben reeds weder op de oude voorwaarden het werk hervat GEMENGD NIEUWS. GASONTPLOFFING TE DEN HAAG. Een oeheele verdieping in puin, doch geen persoonlijke onge lukken. Een hevige gasontploffing heeft de Vail- lantlaan te Den Haag gistermiddag om streeks drie uur in rep en roer gebracht. De benedenverdieping van pand 391 was een ruïne geworden. De ruiten werden door de ontploffing ingedrukt, de stoelen door de kamer gesmeten, de gordijnen afgerukt, de luchtdruk drong door naar de achter kamer en drukte daar een paneel tusschen twee ramen in. Een groote vlam schroeide alle licht brandbare voorwerpen, maar ge lukkig ontstond er geen brand. De bewo ners waren met thuis. De brandweer werd gealarmeerd en de justitioneele politie verscheen. Het eenige wat men doen kon was naar de oorzaas van de ontploffing te zoeken. Die was spoedig gevonden Werklieden van de gas fabriek zijn op de Vaillantlaan bezig bui zen te vernieuwen. Gistermiddag had men voor pand 391 gewerkt. De zij bui zen. die de huizen ingaan, zitten aan de hoofdbuis vastgeschroefd. Bij het afschroeven van de oude buis en het aanschroevep van de nieuwe is er na tuurlijk aan de zijbuis gerukt en getrok ken. In die zijbuis vond men een gat. Er bleek een groote roestplek in de buis te zitten, die door het wringek zich begeven had. Toen men na net werk den gastoevoer weer openzette, stroomde het gas pand 391 binnen, trok door de naden van den vloer omhoog en ontplofte t-oen het bij de bran dende kachel kwam. OP ZOEK NAAR EEN STOFZUIGER. Wat de politie vond teil huize van een waterstoker In verband met een verduistering van een stofzuiger deed de Rotterdamsche politie een huiszoeking bij den waterstoker W. Z. in de Poolstraat aldaar. De stofzuiger werd daar evenwel niet gevonden, doch wel een gcheele manufacturenwinkel. Groote par tijen goederen waren in een tusschenkamer opgeslagen. De waterstoker kon de her komst van deze goederen niet opgeven, waarna de politie tot in beslagneming over ging. Gevonden werden; twee stukken groene mantelstof, ieder meer dan 100 M. lang, een stuk beige stof van 60 M., een stuk wit linnen van 30 M., elf gekleurde pluche tafelkleedjes .een groote partij sok ken en kousen, voorzien van een etiket, waarop stond: ..Llama. St. Magaret, Non- ladder". voorts een partij tricot en gebreid dames- en heerenondergoed, een partij sla gers-, koks- en bakkersbuizen, een paar witte damesonderjurken, een groote partij gekleurde boezelaars en kinderpakjes, vijf- en-twintig opossumbontjes, achttien ge kleurde overhemden, vijf vosbonten en een paar wollen dekens. EEN AUTO IN BRAND GEVLOGEN. De bestuurder bewusteloos. Gisteravond omstreeks acht uur is een luxe auto waarin de heer A. J. van Asselt, directeur van de Handelsvereeniging Rijn land was gezeten, op den Apeldoornschen weg op een uur afstand van Arnhem door tot nog toe onbekende oorzaak m brand gevlogen. De bestuurder schijnt uit de auto gesprongen te zijn. Passeercnde mili tairen vonden Van Asselt in bewusteloozen toestand. De auto stond >n lichtelaaie. On middellijk werden de brandweer en de Ge neeskundige Dienst ontboden Met een mo torsopuit werd de auto geblusoht. Van Asselt werd naar Arnhem vervoerd en was gisteravond halfelf nog bewuste loos. DE GEVAARLIJKE DRAAD. Toen de landbouwer V te Lage Zwaluwe eergisteravond met zijn paard en rijtuig huiswaarts keerde, trapte het paard op den draad van de electrische leiding, die door den sterken wind afgebroken was. Het dier kreeg geen letsel. TE WATER GEREDEN. Gisteren haalde dr. Gijsen, te Den Bosch zooals gewoonlijk zijn auto uit de garage van den heer Bern. Jansen. Daar de motor niet voldoende aantrok, liet hij dezen nog even doorloopen Zo reed de auto, op de treeplank waarvan de zoon van den gara gehouder, de heer Th Jansen had plaats genomen, met geopend portier achteruit. De heer Jansen gaf den raad te remmen, doch het bleek reeds te laat en de auto schoof het talud af de Zuid-Willemsvaart in. De auto bleef aanvankelijk drijven, doch liep ten slotte vol en zonk wog. Dr. Gijsen had op het laatste moment nog kans gezien uit den wagen te komen. De heer Jansen, die eveneens te water lag, wist hem te grijpen en zwemmend den kant te be reiken, waar hulpvaardige handen hen op het droge hielpen. BRANDEN. De woning van Hk. V. te Linderveld, is een prooi der vlammen geworden. De in boedel kon niet gered worden. Verzekerd. Te Zegge bij Oudenbosch brandde Vrij dag het huis van G. K geheel af. De schade wordt gedeeltelijk gedekt door verzekering. Te Soerendonk is het huis bewoond door J Feijen geheel afgebrand. Vier varkens moesten wegens bekomen brandwonden worden afgemaakt. De schade wordt ge deeltelijk door verzekering gedekt. Te Breugel is de boerderij bewoond door P. B. Thoonen afgebrand. AANKLACHT TEGEN EEN GENEESHEER. Een geneesheer in een dorpje in De Graafschap was behandelend geneesheer bij de 21-jarige dochter van een fabrieksarbei der. Het meisje overleed dezer dagen na een ziekte van eenige maanden. Met het oog op een soortgelijke ziekte van een 30- jarige vrouw, die de geneesheer nog meent te kunnen redden, vroeg hij den vader van het gestorven meisje het lijk nog eens te mogen onderzoeken., zegt. de ,,Msb." Dit werd goedgevonden, doch niet werd ver moed, dat de dokter toen het lijk open sneed en hart en longen mee nam voor onderzoek. Toen de vader dit vernam was hij ten zeerste ontsteld en werd de politie met een en ander m kennis gesteld. Deze maakte proces-verbaal op, zoodat deze zaak tihans bij de justitie aanhangig komt. VERDRONKEN. Toen eergisteravond laat de 19-jarige dochter van de wed. J. Staals te Dommelen bij Valkenswaard niet op den gewonen tijd van de fabriek, waar zij werkzaam is. terug keerde en men zich over haar uitblijven ongerust maakte, werd een onderzoek inge steld. In een zijtak van de Dommel werd het lijk van het meisje gevonden. Vermoe delijk is zij tengevolge van verblindende verlichting te ver voor een auto uitgeweken sporen in den weg wijzen daarop en is zij te water geraakt met het gemelde noodlottige gevolg. Te Borculo is de bejaarde heer G. Br., die in zijn weide aan de Berkel kippen voerde, uitgegleden, en in de rivier gevallen. Eenige uren later werd zijn lijk gevonden. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De ambtenaar H., die bij het vervullen van zijn plicht in de buurtschap Zwolle van den hooizolder viel, is in het ziekenhuis te Groenlo gistermiddag overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De man laat vrouw en drie kinderen achter. ONDER EEN BOOM GERAAKT. Te Twijzel is bij het boomenkappen het 10-jarig zoontje van J. Aukema onder een boom geraakt. Met een ernstige hersen schudding is de knaap opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. EEN ONTPLOFFING OP 'T POSTKANTOOR TE LEEUWARDEN. Gislermorgen heeft te Leeuwarden een ongewone gebeurtenis in het postkantoor groote sensatie verwekt onder het dienst doend personeel en het aanwezige publiek. Toen de post voor de middagbestelling in gereedheid werd gebracht, had eensklaps met een hevigen knal een ontploffing plaats, zegt de „Tel.". Het bleek, dat een vrij groote doos uit elkaar was gesprongen, welke bij nader onderzoek patronen bleek te bevat ten, die alle tot ontploffing waren gekomen. Fersonnlijke ongevallen kwamen niet voor. Een der muren werd nogal beschadigd. AUTO OP DE SPOORBAAN. De treuf uit Leeuwarden, die gisteren le 3.32 nam. te Groningen moest aankomen, arriveerde daar eerst te kwart over zes. De oorzaak van deze vertraging was, dat de trein een op de lijn onbeheerd staan de auto bij Den Horn had aangereden. De inzittenden hadden zich naar Den Horn begeven om hulp te halen, teneinde de auto, waarin geen beweging was te krijgen, van de lijn te verwijderen. Terwijl zij weg waren had de aanrijding plaats. Er kwa men geen persoonlijke ongelukken voor. DOOR EEN AUTOBUS GEDOOD. Op den Breeden Hilledijk bij de Maas haven Oostzijde, te Rotterdam, passeerde gistermorgen een autobus een andere bus, doch zoo vlak bij, dat deze om een aanrij ding te voorkomen, plotseling naar rechts moest uitwijken. De wagen geraakte daar door op het trottoir, waar een lantaarnpaal werd omvergereden, terwijl tevens een 57-jarige havenarbeider werd aangereden. Het slachtoffer, dat pl.m. 25 meier werd meegesleurd is aan de bekomen verwon dingen overleden. De commissaris van de 5de afdeeling stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. DE EUROPEESCHE OMROEP DEZE WEEK. Toulouse, 392 M. Maandag 23 Jan. (9.05) „De Klokken van Corneville", opera-comi- qué van Planquette. Leipzig. 366 M. Vrijdag 27 Jan. (9.50) Het Jazz Symphonie-orkest van Jack Hyl- ton uit Londen. Königsbergen, 330 M. Vrijdag 27 Jan. (7.20) „Carmen", opera in 4 acten vai Bizet. Müuchen, 303 M. Dinsdag 24 Jan. C6.20], „Carmen", opera in 4 acten van Bizet. Frankfurt, 428 M. Maandag 23 Jan. (7.35). „Timon von Alhen", treurspel in 5 acten van Shakespeare. Praag, 349 M. Zaterdag 28 Jan. (6.20' „Le Baiser", van Smetana. Kalundborg, 1153 M. Woensdag 25 Jan, (9.3511.20) Her-uitzending van buiten- landsche stations (o. m. Hilversum). Vrijdag 27 Jan. (6.50—1035) „Die Walküre", mu ziekdrama in 3 acten van Wagner. Motala, 1320 M. Dinsdag 24 Jan. (7.25)' „De Tooverfluit", opera in 2 acten van 'Mozart. LONDEN's LUCHTHAVEN. Londen's luchthaven in Croydon is hel meest modern ingerichte vliegtuigstation van Europa. Er zijn vier 3-K W zenders met een richtingzoeker (peilstation). De golflengten gaan van 800 tol 2000 M. zoo wel voor telegrafie als telefonie. Hef peil station is geschikt voor verschillende golf lengten. ULTRA-KORTE-GOLF PROEVEN VAN BANDOENG. Voor de luisteraars op de Ultra-korte-golf deelen wij hieronder de tijden mede der proef-uitzendingen van het station Ban doeng. dat hier met een eenvoudig ontvang toestel goed hoorbaar is. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag van 1.20 4.20 met een golflengte van 17 M. HET AANTAL LUISTERAARS IN EUROPA. Volgens de laatste opgaven bedroeg het aantal luisteraars in Engeland 2 370.000, ia Duitschland 2.010 000. in Oostenrijk 288.000, in PoleD 96.000, in Hongarije 77 000, ia Zweden 36 000, in Zwitserland 67 000. In vergelijking met Amerika, waar 6.440.000 luisteraars zijn maken wij dug geen slecht figuur. STOOMVAART.MIJ. „NEDERLAND". PEINS DER NEDERLANDEN, thuisr., 20 Jan. v. Genua. PRINSES JULIANA, 23 Jan. v. Amst. te Batavia verw. KARIMATA, thuisr., 20 Jan. te Genua. BALI, 20 Jan. v. Amst. te Batavia. MADOERA, uitr., 20 Jan. v. Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SLAMAT, thuisr., 20 Jan. v. Singapore. TJERIMAI, uitr., 20 Jan. v. Marseille. KON. NED. STOOMB. MIJ. MEDÈA en BERENICE, arr. 20 Jan. te Hamburg. l'LYSSES, arr. 19 Jan. te Constanza. NEFTUNUS, 20 Jan. v. Corcubion el Ttott. VENUS, 19 Jan. v. Palermo n. Tarragona. PRINS FRED. HENDRIK, W.-ïndië n. Amst. 23 Jan. te Plymouth verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN] RIDDERKERK, 20 Jan. v. B. Indië te Rott. I MEERKERK, 20 Jan. v. Hamburg te Antw, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE, thuisr., 19 Jan. te Santos. ALGORAB, 20 Jan. v. Rott. n. B. Aires, HOLLAND-AFRIKA-LIJN. DRECHTSTR00M, 20 Jan. v. Amst. n. W. HEEMSKERK, 20 Jan. v. Rott. n. O.-Afrika 1 DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. FLENSBURG, 18 Jan. v. Narvik n. Vlaar* dingen. KELBERGEN, 18 Jan. v. B. Aires n. Rott. MAAS, Rufisque n. Bremen, pass. 20 Jan. Dungeness. SLIEDRECIIT, 19 Jan. v. New Orleans te STAD ZWOLLE, 19 Jan. v. Salta Cabeüo n. Rott. THUBAN, 19 Jan. v. Cardiff n. B. Aires. ZAAN, 20 Jan. v. Cartagena te Hamburg. EIBERGEN, 19 Jan. v. Casablanca te Fre- mantle. JONGE JACOBUS, Rott. n. Barcelona, pass. 19 Jan. Ouessant. JONGE MARIA, 19 Jan. v. Porto Emble- dock te Terra Nova. BEURSFLEIN, 19 Jan. v. Rott. te Narvik. RIJSWIJK, Rott. n. Lissabon, pass. 19 Jan. Finisterre. BEVERWIJK, 20 Jan. v. Bremen te New- STOLWIJK, 19 Jan. v. Cardiff n. Napels. SASSENHEIM, 19 Jan. v. Boston te Phi ladelphia. Verwachte Nederlandsche passagiers- postschepen met den datum van vermoedelijke aankomst. Van Oost-Indië. PRINS DER NEDERLANDEN, 28 Jan. te Amsterdam. TABANAN, 27 Jan. te Marseille; 3 Febr. te Rott. GROTIUS, 3 Febr. te Genua; 11 Febr. te Amst. SLAMAT, 9 Febr. te Marseille; 16 Febr» te Rott. Van West-IndiS. PRINS FRED. HENDRIK, 26 Jan. te Amst» STUYVESANT, 3 Febr. te Amsteidam. Van Zuid-Amerika. FLANDRIA, 12 Febr. te Amsterdam. ZEELANDIA, 25 Febr. te Amsterdam. Van Noord-Amerika. BOSCHDIJK, 27 Jan. te Rotterdam. GRGOTENDIJK, 4 Febr. te Rotterdam, j 2—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6