PUROL bij Brand- en Snijwonden jj SPLINTER Uitwenkoqp Buitenl. Berichten. Van m'n Boekentafel. Rechtzaken. STADSNIEUWS. Uit de Omgeving. U!T DE PERS Katholieke Agenda. Algemeens Agenda. Marktberichten. Een opiumschuiver. Donderdag is de 44-jarige Chinees Li Leng in een logement aan de Delistraat te R'dam tengevolge van het schuiven van opium onwel geworden. Hij is in het zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen, waar hij na korten tijd is overleden. Lawine in het Berner Oberland. Drie slachtoffers. Bij Fruttigen is een groote lawine neergestort. Drie arbeiders, die op den weg naar Adelboden aan het werk wa ren, werden bedolven. Het lijk van een hunner werd reeds geborgen; maar de beide anderen wordt nog gezocht. Er be staat geen kans, hen nog in leven aan te trefffen. Drie honderd visschersschepen vergaan. Door storm en ijs op de Kaspische Zee. Blijkens de laatste gegevens zijn ten gevolge van de jongste hevige stormen en het ijs op de Kaspische Zee ongeveer 300 visschersvaartuigen vergaan. Met kajuit en al wegggespoeld.. K Zeven passagiers verdronken. Naar uit Thorshaven op de Far Oer- eilanden gemeld wordt, heeft gisteren een geweldige vloedgolf de kajuitskoepel van het kustvaartuig „Smiril" met 7 passa giers overboord gespoeld. Hoewel ver scheidene vaartuigen zich ijlings, naar de plaats des onheils begaven, konden de drenkelingen niet meer worden gered. Ontploffing op de Tidzje-ellanden. 10 d o o d e n 52 gewonden. Reuter seint uit Suva (Fidzji-eilanden). De Britsche resident-commissaris te Port Villa (Nieuwe Hebriden meldt, dat zes Fransclien, een Engelschman en drie Aziaten zijn gedood en zeven Franschen en 45 inboorlingen zijn gewond bij een catastrofale ontploffing in magazijnen al daar. welke aan Fransche eigenaars toe- fceiiooren. Ontploffing bij een militaire oefening. Uit Warschau wordt gemeld: Bij een oefening van de genie is een mijn ont ploft, tengevolge waarvan 1 soldaat werd gedood, terwijl er 3 ernstig ge wond werden. Ernstige hoogoven-ontploffing. Wolf seint uit Hoerde (Duitschland): Gisternamiddag had op de ..Phoenix Hut- fenverein" een ernstige hoogoven-ont ploffing plaats. De oven brak plotseling door en het gloeiende ijzer stroomde weg. Er ontstond een geweldige conster natie. Een muur werd ingedrukt en een aantal arbeiders werd deels zwaar ge wond, zoodat ze naar het.ziekenhuis ge bracht moesten worden. Een treinontsporing in Argentinië. Uit Buenos Aires wordt gemeld: Een trein, waarin zich Lord Bledisloe. parle mentair secretaris van den Britschen landbouw en ambassadeurs van Frank rijk en Engeland bevonden, ontspoorde. Drie irar. van het personeel van den trein werden gedood. Vijf man over boord geslagen. V.vi e on Belgisch kustscUi zijn door r.en stortzee 5 passagiers over boo-d pa slagen. Aflc pogingen, om de ongelukki- gen te todden, lieven vruchteloos. Moordenaar terechtgesteld. Gis lei morgen is op de bin i :tvVV-is van de gevangenis te Kempten (Üai-üch- la idde moei denaar Robert Ulilemayr onthoofd. Donderdag heeft hij eindelijk een vciled'ge bekentenis afgelegd. Toen h*j ter executie werd geleid, was nij eon voisbgtn gebroken man. Groote sneeuwval. In den afgeloopen nacht heeft het in Allgati hevig gesnecuw. Op sommige plaatsen is de nieuwe sneeuwlaag 60 cM. snccinv gevaüen. Het gevaar voor lawi nes is zeer groot. Groote koude in Zweden. Terwijl in Denemarken de temperatuur tot 5 gr. onder nul is gedaald, wordt uit Zweden op sommige plaatsen 35-40 gra den gemeld. In Angermanland is de tem peratuur zelfs tot 50 graden onder het vriespunt gedaald. BOEKEN. Strijd door Magda Scharlau-Al- bcrtl. Bekentenissen van een Bekeerlinge. Een Ievensware# roman. Geautoriseerde vertaling uit het Duitsch door C. Ingen- Housz. Het Nederlandsche Boekhuis Tilburg 1927. Keur boekerij. Laten wij het eerlijk bekennen, het is in teatl ,gse.- niet altijd con amore dat men een bekee- ringsgeschiedenis ter hand neemt, maar bij dit boek heeft men er geen spijt van! Zulk een belangwekkend boek hebben wij zelden gelezen, als deze ragtiine ontle ding. van Magda's jeugd af totdat zij moeder is van een priesterzoon, deze vrouw uit de echte diaspora nl. Kiel en Hamburg en die nog wel gehuwd was niet ecu geloovigen dominee. Geen se conde dweperij, geen grein sentimentali teit. voortdurend tastbare werkelijkheid. De ongerepte vertaling bewaart de hooge waarde van het werk De edele priester figuren vooral de president van het se minarie en ook de nobele echtgenoot zijn INGEZONDEN MEDF.DEELING. treffend geschilderd. Bijzonder den velen zoekenden in onze verwarde, woelige samenleving zal dit reine, verheffende boek een genot zijn. Het onvergetelijke jaar door Enrica von Handel-Mazzettl. Vertaald uit het Duitsch. Geïl lustreerd door Herman Moer kerk. Het Nederlandsche Boek huis, Tilburg, 1927, De verschijning van een roman van deze wereldberoemde romancière is al tijd een gebeurtenis. Deze roman die in Duitschland reeds een oplage beleefde van ruim 60.000 ex. is een harer om vangrijkste en beste werken, een cultuur historische roman onder het motto: „Bo ven alles de liefde". Een kleine adellijke, protestantsche jongen komt door toevallige omstandig heden op school in de beroemde abdij van Cermsmunster. Zijn lief en leed wordt heel teer weergegeven. August Mac Endoll, de edele maar trotsche vader komt het kind halen, nadat zijn vrouw op het kasteel te Engeland gestorven is. Op zijn terugreis door Pruisen wordt de Engelsche edelman., die een absoluut pa- ganist is, verraden door zijn bediende, wanneer hij op het punt staat te Berlijn een verboden boek uit te geven. Men be schuldigt hem van allerlei onzinnigheden en martelt hem dood om een bekentenis. Wanneer men zijn kind eveneens wil martelen en een gefluisterde verzuchting plotseling redding brengt voor den knaap, sterft deze ongelukkige maar dappere man met een „credo" op de lip pen. Het verhaal speelt in het begin van de 18e eeuw, hoofdzakelijk in Oostenrijk en Pruisen. Levendig, gloedvol en aantrek kelijk is deze boeiende roman geschre ven en slechts noode legt men dan ook aan het einde het lijvige werk ter zijde, waar ,men zoo vast ingeleefd is in het leven der personen, die men bij zich, naast zich zag spelen, genieten, lijden, bidden, hopen, en gaarne zou men nog een poos in hun midden zijn blijven voort leven omdat ze zooveel belang inboeze men. Deze diep-tragische, ontroerende roman is van onschatbare waarde en neemt een eerste plaats in de wereldlite ratuur in. Men zal het werk blijven lezen en herlezen. TIJDSCHRIFTEN. Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders Jaargang 1928 No. 1 Het Nederlandsche Boekhuis Tilburg. In een nieuwen vorm, met nieuwe re dactieleden. verschijnt het Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders, 't Tijd schrift heeft 'n vasten, uitgebreide le zerskring en vele uitstekende medewer kers, zoodat tot deze totale verandering en verbetering kon worden overgegaan. Het verschijnt voortaan geillustreerd en op grooter formaat. Er komen nieuwe rubrieken bij, zooals deze eerste afle vering toont: nuttige wenken voor 't huisgezin, recepten, stukjes om de klein tjes voor te lezen, boekennieuws, etc. 't Is dus uitgegroeid tot een voornaam tijdschrift van practische en theoretische opvoedkunde voor huisgezin en school. De band tusschen de drie groote opvoed kundige machten, wordt door dit tijd schrift sterker aangehaald: Kerk. school en huisgezin. Waar school en huisgezin niet sterk vereenigd alles aanwenden voor echte godsdienstige vorming der kinderen .daar zal de Kerk gèèn blijven de invloed uitoefenen, 't Is te hopen, dat alle katholieke bladen en Priesters mee zullen werken voor de inburgering van dit tijdschrift in alle huisgezinnen en op alle scholen. Dat is een goed sverk van den eersten rang. Uit den inhoud zij ver meld: een boeiende roman in het adver tentiegedeelte; een practosche beschou wing voor vader en moeder van een steeds groeiend huisgezin, door den hoofdredacteur; een artikel van Dr. Peutz over ..Vaccinatie". Actueel en hoogst practisch is het artikel over „Missielectuur" in 't huisgezin, 'n Korte beschouwing over R. K. Padvindersbe weging is hier goed op zijn plaats; nu kunnen de ouders zelf eens nagaan, hoe zij er over moeten denken. Annv Berk- vens-Hulsmans schrijft een sorookie „om de kleintjes voor te lezen". Allereerst plaatjes, nuttige wenken, huiselijke we tenswaardigheden. etc. ziin in den tekst opgenomen. Het tijdschrift verdient wel een flinke aanbeveling. Persoonlijk zeide ik eens in een preek, dat er een goed tijdschrift voor R K. opvoeding bestond in pooulairen vorm. dat iedere vader cn moeder kon begrijpen, als ze konden lezen. Men keek mij zóo vreemd aan. alsof ik een wereldschokkende gebeurte nis vertelde. Zouden we voor onze eigen lectuur niet wat mcér kunnen doen, al- was 't alleen maar om neutrale of nog er- fer te weren? De redactie-raad wordt thans gevormd door: Dr. J. Deelcu; Dr. A. J. M. La- mers: Pater P. van Luyk S.J.; Dr. H v d. Mark; J. Uylings. Boekzaal der geheele wereld No. 1 Jaargang 1928. Het Ne derlandsche Boekhuis. Tilburg. Het is nu al het derde jaar, dat de ..aeloude Boecksael" die door Pieter Ra- bus in 1692 werd opgericht en die tot on geveer 1900. ongeveer onafgebroken bleef verschijnen door Het Boekhuis wordt geëxploiteerd en met steeds stij gend succes! Het interessante tijdschrift -voor boek en bïad, film en tooneel" verdient dit dan ook ten voHe. De eerste aflevering van den nieuwen jaargang vangt aan met een artikel van Hieronymus Rongen over Bernardus van Clairvaux"; dan volgen: „Dichters in de Politiek" van Vincent Cleerdin, „Moderne Heiligenlevens" van Dr. Hein Hoeben, „In de Ijsvelden van den Poolcirkel" van G. Ridder de van der Schueren ...Een kreupel Ros en een roestige Lans" van Dr. Raph. Kreemers, een artikel van den Pool- schen redacteur „Uit Boek en Blad" met bijzonderheden over Therese Neumann; uitvoerige interessante „Verscheidenhe den" en „Correspondentie". Uit het „Vraaggesprek met Henri Bruning" van Anton van Duinkerken citeeren wij: „Toen wij den dichter Henri Bruning interviewen gingen, hadden wij 'n vluch tige ontmoeting met A. Roland-Holst die zijn vacantie ging doorbrengen op Vlieland. Het valies, dat hij droeg, deed ons denken aan 'n enquete in ..Het Ge tij" waarbij gevraagd werd: Welke zes boeken zoudt gij willen meenemen, als gij naar een verlaten eiland moest ver trekken? Dezelfde vraag hebben wij Henri Bruning gesteld, maar de meest be duidende onzer katholieke dichters is meer om zijn gastvrijheid, dan om ziin welbespraaktheid prijzenswaardig. Hij wide überhaupt geen boeken meene men. alleen maar leeg papier. Lezen zou zijn laatste bezigheid zijn. als hij ooit va cantie kreeg! Hij zou schrijven." W. S. J. De Waltman-Sirks-kijker. In hooger beroep is behandeld de zaak tegen ir. A. 3L de \V„ die door den Haag- schen kantonrechter wegens een snel heidsovertreding is veroordeeld tot een geldboete van 0.50. De overtreding van dezen verdachte was geconstateerd met behnlp van een door den Haagschen in specteur van politie Waltman en dr. Sirk3 adviseur verificateur voor 's Rijks zee-in strumenten te 's-Gravenhage, ge con strueerden snelheidsmeter. Zooals men weet, dient deze zaak als test-case om de deugdelijkheid van het nieuwe instrument te zien uitgemaakt. Evenals in eerste instantie werden de beeren Waltman en Sirks als getuigen en de professoren Keesom en de Haas van hier als deskundigen gehoord. De deskun digen zijn tot de concluse gekomen, dat de meter een geschikt instrument is om de snelheid van een zich op den weg be wegend voertuig vast te stellen, en dat bij geringe oefening een nauwkeurige meting der snelheid kan worden verkregen tot op 2 K.M. In verband met een en ander vroeg het O.M. bevestiging van het veroordeelende vonnis van den liantonrechter. Ook mr. Hermans was van meening, dat men hier met een deugdelijk instrument te doen heeft. d De Rechtbank zal 2 réfor. vonnis wijzen. Rijksmuseum van Oudheden. Een belangrijke schenking. Ten overstaan van notaris Vlug is te Rotterdam de akte gepasseerd, waarbij de lieer J. H. Jurriaanse aan den Staat der Nederlanden heeft geschonken ten be hoeve van liet Museum van Natuurlijke Historie te Leiden een hem toebehooren- de uiterst kostbare collectie vlinders, zijnde Rhopalocera en ook Heteocera van liet tropische deel der aarde. Deze collectie bevat ongeveer 40.000 exemplaren, verdeeld over ongeveer 4500 soorten: zij is in ongeveer 800 laden ondergebracht. Minister Kan heeft met het oog op het belang dezer schenking persoonlijk te Rotterdam namens den Staat bij deze ak te gecompareerd in zijn hoedanigheid van Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ad interim. Herdenking Prof. Mr. J. Th. Buys. Men verzoekt ons mede te deelen, dat voor de plechtige herdenking van Prof. Mr. J. Th. Buys ter gelegenheid van diens lOOsten geboortedag op 26 Januari a.s. des namiddags 3 uur in het groot auditorium der Rijksuniversiteit te Lei den nog 'n beperkt aantal toegangskaar ten voor belangstellenden en studenten verkrijgbaar zijn bij de pedellen der Uni versiteit in het academiegebouw aan het Rapenburg. De Leidsche Effectenbank. In een gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders der Eerste Leidsche Hulpbank werd op verzoek van crediteu ren tot liquidatie besloten. Tot tiquidateurs werden benoemd mr. G. H. E. Nord Thomson en mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. De Leidsche Winkelstand. Het Borduur-atelier van den heer C. Doncber (firma wed. M. Koppeschaar) heeft sedert zijn bestaan bij vele dames in stad en omgeving een goeden naam. Steeds meer werd daardoor de behoefte gevoeld om het bedrijf op modernen leest te schoeien. Dat was nagenoeg niet mo gelijk in het oude pand Breestraat 26 en mede doordat aan de zaak thans werd verbonden een filiaal van de Ververij en Chemische Wasschcrij „De Regenboog" le Tilburg was het noodzakelijk naar een onder pand uit te zien. Dit werd gevon den in Breestraat 159, welk perceel naar de eischen des tijds is ingericht en een lokaal bevat van 135 M2. Alles is in hel deren tint., overeenkomstig den eisch, die het vak van borduren, ajouren, plisseeren en festonneeren stelt. Stelling ingestort. Bij de uitvoering der Centrale Riolee- ringswerken aan den Maresingel is gister middag omstreeks 5 uur een ongeluk ge beurd, dat betrekkelijk goed is afgeloo- I pen. Óp een gat van pl.m. 3 1/2 diepte stond een kijschtoestel op een plank. Deze was waarschijnlijk verweerd en op een ge geven moment stortte de stelling in. De 42-jarige J. v. D. stortte mee en werd met inwendige kneuzingen naar het St»-Elisa- bethgesticht vervoerd. Een jongen, J. P. genaamd, werd door een der palen ge troffen en was eenige oogenblikken be wusteloos. Met SLCrt. no. 15 zijn verzonden af drukken van de Koninklijk goedgekeurde statuten der Leidsche Middenstands Centrale en de gewijzigde statuten der Leidsche Korfbalclub „Vitesse". Wij waarschuwen belanghebbenden ern stig toch voorzichtig te zijn met hun rij- wielbelastingplaatjes. Reeds verschillende aangiften van diefstal zijn reeds weer bij do politie ingekomen. LISSE. Filmvertooningen. Zondag 22, Maandag 23 en Dinsdag 24 Januari a.s. zullen in het gebouw der R. K- Volksbond alhier ecu drietal groote filmvertooningen plaats hebben. Vertoond zullen worden een tweetal nieuwe groote films, door het Centraal Bureau voor de Katholieke Sociale Ac tie in Nederland uitgebracht n.l. „Ber- nadette" (Een wonder van Lourdes), met toestemming der hooge Geestelijk heid te Lourdes opgenomen en St. Elizabeth v, Thuringen, terwijl het pro gramma aangevuld wordt met een jour naal en komische film. Als een groote bijzonderheid zal te vens vertoond worden de film opgeno men tijdens de H. Jaarfeesten te Rome. Meermalen verschijnt Z. H. Paus Pius XI op het doek, met wiens toestem ming en. aanbeveling deze film is opge nomen. „De Maasbode" schreef over de film „Bernadette": ....De Lourdes is geheel nieuwen is verdeeld in twee groote deelen, die echter te samen een geheel vormen, dat het publiek zeker zal kunnen boeien. In het eerste gedeelte worden de lotge vallen van het eenvoudige molenaars- dochtertje Bernadette behandeld, met tot slot haar zaligverklaring door den Paus in 1925. Het tweede gedeelte brengt de ge schiedenis in beeld van den ongeloovi- gen schrijver Pierre Montbreuil, die door zijn familie wordt overgehaald een reis te maken naar Lourdes. Daar ziet hij de indrukwekkende processies door de straten der stad. de aankomst der zie ken bij het station en de godsvrucht van het volk. Een beschermelinge van zijn vrouw en dochter wordt bij de zegening met het Allerheiligste plotseling gene zen en de godloochenaar is overwon nen Overal trok de film volle zalen en was het succes zeer groot. Zondag avond j.I. moesten te Bodegraven, waar de film vertoond werd meer dan 100 per sonen teruggewezen worden, daar een kwartier voor den aanvang alle kaar ten reedis verkocht waren. De films zul len worden opgeluisterd met toepas selijke piano- en vioolmuziek. Het beloven eenige mooie avonden te worden. RIJP WETERING „De Ontbladerde Roos". Woensdag 25 en Donderdag 26 Januari zal in Hotel „Rustoord" alhier vertoond worden de bekende groote Theresiafilm „De Ontbladerde Roos", die reeds in meer dan 150 plaatsen van ons land met groot succes vertoond werd. De avonden zullen worden aange vuld met -een journaal en komische film en zullen opgeluisterd worden door toepasselijke muziek. Het beloven een tweetal mooie avon den te worden. VOORSCHOTEN. ff. K. Vohïbond. Eergisteravond vergader de de R. K. Volksbond, onder leiding van den heer G. Sfl.iijvers. De secretaris van het Cen traal bestuur, den heer Aengenent, kreeg het wTorci ;ot het houden vata zijn tweeden cursus avond. Spr. had als onderwerp ..Eenheid lot kracht". Door spr. werd in hoofdzaak bespro ken de eenheid in de R. K. arbeidersbeweging. Om dit doel te bereiken, heeft het centraal be stuur een nieuw reglement ontworpen, dat door den Centralen Raad van September j.L is goed gekeurd. Ook werd besproken de bestuursraad, welke verplichtend is geworden en moet wor den geve rmd uil de besturen van den Volksbond en vakafdeelingen. Na een woord van dank tot den spreker, deelde de Voorz. mede, dat de jaarvergadering zal worden gehouden op Maan dag 30 Januari, en het jaarfeest van den Volks bond op Zondag, 5 Februari a.s. Hierna sluiting. TWEEëRLEl CORRUPTIE. Exploitatie van bedrijven door de overheid mag geen regel zijn. Allereerst is daarvoor aangewezen het particulier initiatief. Daar zijn er echter, die bij de bestrij- |\gf70njpen mededeeling. LEIDEN. Zondag. Ver. R. K. Dilettanten, Graait- beurs, 8 uuur. Zondag. Feestvergadering R. K. Bond v. Transportarbeiders, Bondsge- bouw, 7.30 uur. Woensdag. Geloof en Wetenschap in „In den Vergulden Turk", 8 uur. Woensdag. R. K. Dioc. Onderwijzers. „In Den Vergulden Turlj, 6 uur. LEIDEN.' Zondag. „Hef Politie-raadsel", door het R'damsche Hofstad TooneeL Schouwburg, 8 uur. (Goedge- De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 Jan. a. .s tot en met Zondag 2 9 Jan. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telefoon 594. De Zondagssdienst te Leiden wordt waargenomen door de Dr. Boonakker, Veldhuijzen, Janssens en Hovens Gréve. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Timmerman, Te lefoon 390. INGEZONDEN MEDEDEELING. ,ding van de Overhadsexploitatie van bedrijven te ver gaan, hun doel voor bijschieten; b.v. als er beweerd wordt: Ziet maar 'ns naar die corruptie aan de gasfabriek, daar hebt je nu de vruchten van een Gemeentelijk bedrijf. Men moet niet overdrijven, niet doorslaan! Waarachtig ook in instellingen van particulieren hangt wel gaslucht, al ruikt men het vaak niet! Ook in instellingen van particulieren is wel corruptie, verrotting! Onder het opschrift „Tweeërlei corrup tie' schrijft De Maasbode: Kort geleden hield de heer Zimmer man, de gewezen burgemeester van Rotterdam, zich bezig met de corruptie in ambtelijke kringen. Waarom, zoo stelde hij zich de vraag,, tegenwoordig zooveel bederf onder ambtenaren, zooals met name bij vele gasdirecteuren. Hij zocht de verklaring vooral in de groote toeneming van het aantal ambtenaren. Dat bracht mee. dat Jan en alleman maar ambtertaar was. En zietdaar de gevolgen. Nu voldeed deze verklaring ons niet. Immers, laat Jan en alleman ambtenaar geworden zijn. Niet de gewone rangon hebben van bederf zoo zeer te lijden als wel de hoogere rangen Referendaris sen .directeuren van bedrijven worden niet zoo uit de gewone menschen gere- cruteerd. En toch. zooals zoo dikwijls vertoond is in de geschiedenis, het bederf kwam voornamelijk van boven. Od de vloedgolf van ambtelijke cor ruptie is nu gevolgd wij hebben er de vorige week maar al te veel van mogen lezen een uitbarsting van bederf in de zakenwereld. Hoe ook het gevecht tusschen de justitie, welke heeft ingegre pen, en de advocaten .welke de verdedi ging op zich zullen nemen, afloopen zal. elk fatsoenlijk man heeft zijn oordeel al wel klaar. Nu vragen wij: Van waar in bepaalde regionen bankwezen, notariaat van het zakenleven die verrotting? Lijdt ook dat soms aan democratiseering? Althans meer dan vroeger? Wanneer men nu eens beide groepen van verschijnselen vergelijkt dan presen- teeren zij zich als een ongeregelde geld zucht en genotzucht, als een gebrek aan eerbied voor des naasten goed kortom als een inzinking in moreele kwaliteiten. Nog heeft Dr. Zimmerman zijn licht niet laten schijnen over de gebleken corrup tie in zakenkringen. Doch wij zouden heni willen aanbevelen de oorzaken niet al te mechanisch zich te denken, maar te zoeken op zedelijk terrein. Socialisten en hun liberale bestrijders gaan gelijkelijk feil in hun materialisti sche maatschappij-beschouwing. LEIDEN, 21 Jan. Bofer. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter con trole 220 en prima boerenboter 2.15 —2.30 per Kg. Aangevoerd 32 achtste en 16 zestiende vaten, wegende 795 Kg. Handel vlug. Turfniarkf van 16 Jan. tot en met 21 Jan. Aanvoer 110 000 stuks langeturf prijs 11—13 per 1000 stuks: korte turf geen aanvoer en geen noteering. STOMPWIJK. 19 Jan. Eieren velling. Aangevoerd 2007 kippeneieren. Prijzen 9.2510.95 per 100. NIEUWVEEN. 17 Jan. Eierenvelling. Aangevoerd werden 1870 eieren Kippen eieren 78 90 en Eendeneieren 6.50 —725 per 100 stuks. VEUR, 19 Jan. Eierenvelling. Op de heden gehouden eierenveiling in café „Het Wapen van Veur" werden aangevoerd: 8915 kippeneieren f 8.1010.50, 122 eendeneieren f 7.80—8.65, per 100: 19 kippen 0.85—2.20. 11 konijnen 0.455.15, 4 duiven f 0.21, per stuk.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2