Uit de Omgeving. 9PBIHE iSH lEHfll Uit de Rijnstreek. lieer de ernstigste complicaties wegens verzwakking van het hart. zoodat men besloot hem de laatste H.li. Sacramen ten toe te dienen. Juist had Paier Voets het IJ. Oliesel met volle bewustzijn ont vangen toen de dood een einde maakte aan dit rijke leven van den priester kloosterling. Petrus Voets werd geboren te Frane- ker 13 Mei 1866. Na gestudeerd te heb ben op het college der E E. Paters Fran ciscanen te Megen, ontving hij zijn ver dere gymnasiale opleiding in het klein seminarie der Paters Redemptoristen te Roermond, en deed zijn philosophic en theologie in het studentaat van dezelfde Paters Redemptoristen te Wittem. Op 29 September 1889 sprak hij te 's-Hcrtogen- bosch zijn heilige kloostergeloften uit, en ontving te Wittem de heilige priesterwij ding op 15 October 1894. Met recht kan men van nater Voets zeggen, dat hii meer dan 30 jaren lang door steden en dorpen en vlekken rond trok. overal de leer verkondigend van het H. Evangelie. NOORD WIJ KERHOUT. EEN GEZIN IN EEN VARKENSHOK. De berichtgeving in .Jiet Volk". Met „Het Volk" valt eigenlijk niet te praten. Sedert het blad werd gegrondvest heeft het er een tendentieuze berichtgeving op na gehouden, welke in vele gevallen als klinkklare laster kan worden betiteld. Of andere bladen die opzette lijke verdraaiing der feiten in gedocumenteerde betoogen aan de kaak stelden, en zelfs wedden schappen aangingen met het Socialistisch dag blad om het te dwingen zijn valsche beweringen waar te maken of in te trekken ..Het Volk liet al deze rechtmatige verontwaardiging „langs zijn koude kleeren afdruipen" en verwaardigde zich vaak niet maar èèn syllabe van het verweer der tegenstanders op te nemen. „Het Volk is als een leugenachtig mensch, die laster rondspuwt over zijn buren, maar de leugen bewezen zich weinig erom bekommert de gekrenkte eer te herstellen. Het is daarom boter aan de galg ge smeerd met „Het Volk" te redeneeren men praat immers aan doovemansdcuren. Overwe gend echter, dat aan vele Katholieke arbeiders door propagandisten het bericht in „Het Haag- sche Volk" in de hand zal worden gedrukt over: „Ergerlijke toestanden in Noordwijkerhout "Huisvesting van menschcn in een varkensstal Is het toch wel gewenscht. dat de feiten worden rechtgetrokken uit hun verdraaiing. Het feit, dat een gezin vader, moeder en kind"— leven in een varkensstal is Inderdaad ernstig onderzoek waard, maar wie de bijko mende omstandigheden eerlijk onder de oogen ziet zal moeten toegeven, dat voor een conclu sie. als waartoe „Het Volk" besluit. namel.)k dat de volle schuld hier rust op het gemeente bestuur en de geestelijkheid, geen plaats is. Maar laten wij. hoffelijkerwijze eerst het woord aan den berichtgever van het socialis tisch blad: Te Noordwijkerhout „woont sedert Februari 1927 het gezin van v. d. B. bestaande uit man. vrouw en twee kinderen, in een varkensschuur De man Is werkloos en kan geen woning be komen. Er staan wel enkele huisjes leeg. o.m. ook een paar gemeentewoningen, doch deze wil men aan dit werkloos gezin niet verhuren. Het gemeentebestuur dat toch zeker tot taak heeft voor een meer menschelijke huisvesting te zorgen trekt zich van het gezin niets aan Het verblijf in deze varkensschuur is eenvou dig vreeselijk In de schuur zijn 21 varkens on dergebracht. met wie het gezin de ruimte moet deelcn Slechts een afscheiding van wat gonje en oude doeken scheidt de menschcn van de var- kCIn een bedompte ruimte van enkele vlerkante meters, schemerig verlicht door en paar kleine ruitjes, wonen en slapen deze menschcn Het is bijna ongelooflijk, dat zich zoo iets in dezen tijd in een toch zoo goed roomsche gemeente als Noordwijkerhout kan voordoen. 't Meest menschonteerend is wel. dat als niet spoedig het gezin aan een woning wordt ge- holpen, de vrouw verwacht spoedig haar derde kind, de „blijde" gebeurtenis in de varkens schuur zal moeten plaats hebben. Een partijgenoot uit Leiden, die deze schan delijke toestand daar aantrof, heeft zich schrif telijk in verbinding geseld met den pastoor te Noordwijkerhout en hem als zieleherder van dit goed roomsch gezin, dat trouw zijn kerkelijke plichten waarneemt, verzocht onmiddellijk aan dezen toestand een einde te maken. Hij ontving een briefje van den pastoor, dat dezen van de zaak niets bekend was. Intusschen znij ook thans nog steeds geen maatregelen genomen. Alleen zijn vanwege den kapelaan, die een bezoek bij het gezin heeft ge bracht, op den dag vóór Kerstmis een paar broodjes en wee pakjes margarine gebracht. De eigenaar van den schuur, de boer Koud Ijs. kan in dezen geen blaam treffen. Hij stelde voor het daklooze gezin tenminste zijn schuur beschikbaar en voorzag het meermalen van een maal eten. De volle schuld treft hier het gemeentebestuur en de geestelijkheid, die beiden geen hand uit steken om dit gezin uit zijn ellende te helpen". De toestand, waarin het gezin van v. d. B. ver keerde. W3S ons sedert eenige weken ter oore gekomen. Destijds zijn wij op ondrzoek uitge weest. waarbij ons evenwel niet de noodzakelijk heid bleek aan het geval ruchtbaarheid te geven. De woningellende, waarin het gezin v. <j. B. ver keert is in het bovenstaande bericht juist weer gegeven. gelijk ons bi| een bezoek aan de var kensstal bleek: het is er bedompt en somber, het Is er vies en het stinkt er Hoe zijn de menschcn daar nu gekomen? Het gezin, dat vorigen winter in Noordwijk woonde, werd tegen Februari de huur opgezegd. Vader, moeder en kinderen trokken toen naar Noord wijkerhout en namen hun intrek in de varkens schuur van Koudijs. welkcstal toenmaals gèèn medebewoners had in den vorm van varkens. Zij betrokken dus een steenen schuur met steenen vloer en vestigde zich daar zoo huiselijk moge lijk met de meegebrachte meubeltjes. Vandaar werd kalm naar een betere woning uitgezien. Dat Is het onbegrijpelijkste: ieder gewoon huisgezin in zulke droeve omstadlqhcden geraakt zou alle- op haren en snaren hebben gezet uit deze ellen dige woning te komen. Maar neen. eerst in Oc tober kwam de eigenaar van de stal. Koudijs. bij het gemeentebestuur vertellen, dat de menschen tegen den winter daar niet langer konden blijven en de gemeente de verantwóórdelijkheid droeg, als het gezin doodvroor. Ligt het echter op den weg van het gemeentebesuur, ora iedereen, die in Noordwijk uit zijn huis wordt gezet en in Noord wijkerhout in een stal kruipt, aan een woning te helpen? Het gemeeentebestuur had dit echter nog wel gedaan, als het huizen tot zijn beschikking had, maar dit is niet het geval. Een wo- ningbouwvereeniging kou ook. praktlscher- wljze. de menschen niet opnemen. Over den gezondheidstoestand van v. d. B. thans willen wij niet oordeelen. Zijn vrouw zeide. dat hij zwak of. beter gezegd, niet sterk genoeg was voor zwaren landarbeid en in den afgeloopen zomer 7 weken ongesteld geweest was. Wij willen dat eerlijk aannemen, maar zelfs dan. bij werkelijke armoede, blijft het onbegrij pelijk, waarom v. d. B.. niet aanklopte bij het Kerkelijk armbestuur. Dit is niet het geval ge weest en van schuld bi] de parochiegeestelijkheid van „St. Victor" is geen sprake. Sommige lezers zullen het wonderlijk vinden, dat de geestelijk heid niets wist van het bestaan dezer menschen. en toch is dit heel verklaarbaar. De stal is ge legen aan de Leidsche Vaart, dus ver uit de ge meente. Toen de kapelaan tegen Paschen daar huisbezoek deed en bij de omwonenden infor meerde. werd hem gezegd, dat daar een gezin was gehuisvest, dat de stal gedurende enkele we ken als noodwoning in gebruik had genomen, en niemand dacht, dat die menschen er lang zou den blijven. Ook werd getwijfeld aan de gods dienstigheid dezer menschen,welke bewering wij echter niet durven onderschrijven. De kapelaan ging dus voorbij, en aan de pas torie vernam men van den nood van het gezin niets. De vrouw, geboren te Noordwijkerhout, is dezen zomer nog aan de pastorie geweest om een geboortebewijs voor haar broer. Waarom hebt u toen geen vingerwijzing gegeven, vroegen wij de vrouw? Het was niet noodig. overdag was ik bi) vader thuis en 's nachts gingen wij in de stal slapen De parochie-geestelijkheid kwam eerst van het geval op de hoogte door een brief, welke een zaakwaarnemer van den heer Koudijs aan den pastoor richtte, een brief, op hoogen toon ge steld, waarin gedreigd werd met publicatie in „Het Volk". Het Armbestuur heeft toen onmid dellijk de zaak ter hand genomen ondanks dat zulk een brief kwaad bloed zette. De kapelaan en een armmeester zijn aan de Leidsche Vaart op bezoek gegaan en sedert dien worden aan het gezin iedcren dag 'n wit en 'n roggebroodje (de vrouw beweerde 't roggebroodje slechts om den anderen dag te ontvangen), een liter melk en we kelijks eenige pakjes margarine bezorgd, terwijl aan den brandstoffenhandelaar werd opgedragen voor de verwarming zorg tc dragen. Tegelijker tijd toog het Armbestuur op een woning uit, waarin het echter niet is geslaagd. Thans heeft publicatie in „Het Volk" plaats gehad. Maar wij betwijfelen, of dit de juiste weg is tot liefdadigheid aan te wakkeren. Betreurens waardig is het geval zeker, maar. wanneer men de omstandigheden goed onder de oogen ziet, ko men wij tot de conclusie, dat de schuld voor een groot deel ligt bij het gezin zelf. dat weinig ver antwoordelijkheidsgevoel blijkt te bezitten, en voor het andere deel bij omwonenden, die bij den ergsten nood niet dadelijk hebben ingegrepen het zij direct hetzij door middel van het Armbe stuur. Verklaarbaar is dit eenigszins, wanneer men weet. dat het gezin zich in de omgeving aan verschillende, kleine, bedriegerijen schuldig maak te. Onder de gegeven nood-omstandigheden moet men dit echter niet te hoog aanslaan, maar begrij pelijk alweer is het, dat die omwonenden toen van dit gezin, waarop zij reeds weinig gesteld waren, in het geheel niets meer wilden weten. Prijzens waardig voorbeeld is het, dat een milde geefster, een Protestantsche. aan vrouw v. d. B. een b^by- uitzet heeft doen toekomen. De beweringen van „Het Volk" zijn hiermede, dunkt ons. voldoende weerlegd. „Den eigenaar de schuur, de heer Koudijs, kan in deze geen blaam treffen", schrijft „Het Volk", en dit is, wette- van de schuur, de heer Koudijs. kan in deze geen blaam treffen", schrijft „Het Volk", en dit is, wettelijk gesproken, niet te onkennen. Maar. menschelijkerwijze gesproken. Is 't laten loopen van varkens in een reeds bewoonde schuur (en juist die varkens geven „jus" aan het ge val!) een handelwijze van Koudijs, die men gewoon „ijskoud" kan noemen. Sommige lezers voelen zich wellicht ook ge vleid met de phrase, dat het bijna ongeloofelijk Is. dat zoo iets zich in een „toch zoo goed roomsche gemeente" kan voordoen. Het is een verdacht complimentje. Noordwijkerhout is „goed Rocmsch", zoodra er iets verkeerds te bespeuren valt NOORDWIJK. Bete tc gasvoorziening. Naar wij vernemen zal cr, om een betere regeling van den gasdruk in het Noordelijk gedeelte van Noordwijk aan Zee mogelijk te maken, een hoofdleiding voor gastransport vanaf de gasfabriek door den Lijn- baanweg naar den Nieuwen Zeeweg worden gelegd. Bouwvergunning. Door B. en W. is een bouwvergunning verleend aan de N.V. Ver- ecnigde loembollencultures, voor het bouwen van een woonhuis aan den Zwarteweg, en aan K. Giezen voor het bouwen van een woonhuis aan den van Hardenbroekweg. Hoenderpark. Naar wi) vernemen is de heer J. N. Roest voornemens een groot hoen derpark te stichten op een terrein gelegen aan de Oostzijde van den Gooweg achter de 3 daar aanwezig villa's. Miltvuur. In onze gemeente is een geval van miltvuur geconstateerd onder den veestapel van den heer W. in de Bronckhorststraat alhier. Bazar. Door de afdeeling „Noordwijk" van „Het Groene Kruis", is aan B. en W. toestem ming verzocht voor het houden van een bazar inet verloting in het verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee. De op brengst strekt ten bate van de lighal. Het is de bedoeling de bazar te houden op 25. 26 en 27 Januari a.s. De wcrklctosheid. Het zachte weer doet in sterke mate zijn invloed gelden op het aantal wcrkloozen. Voor 14 dagen was het aantal in geschreven werkloozen nog over de 200, de vo rige week was het 164 en thans is het nog 98. Van gemeentewege zijn bij de werkverschaffing ten minste 24 arbeiders tewerk gesteld. ROELOFARENDSVEEN. Feestavond ..D.O.S." In café „'t Noor den" hield DO S. haar eerste jaarvergadering, welke druk werd bezocht door donateurs zoo vel als leden. De secretaris, de heer van Klink, b-achr jaarverslag uit. De heer van Ruiten gat fir.ai.ciee.' verslag over het afgelopen jaar, waar mi bleek dat er prachtig gewerkt was. daar er neg e. batig saldo te boeken viel. hoewel de uikosten dit jaar plm. 600 gulden bedroegen Thans is de vereenlgir.g geheel zonder schuld "n bi zit nog voor 75 eigendom. Medegedeeld werd. dat op Zondag 28 Ja nuari een athlctiek-middag zal worden gchóu- liViPP'70NnEN A/ïEm-nEEUNG. HILLEGOM. Roomsche liefdadigheid. Zondag werd in beide parochiekerken een liefdadigheidspredica- tie gehouden ten bate der armen en de St. Vin- centiusvereeniging. De daarop gevolgde collec ten brachten meer dan 1000 op. Een schitte rend bedrag voorwaar. Hierdoor wordt de Vin- centius in de gelegenheid gesteld een extra be deeling te houden, terwijl het ook de kinder voeding ten goede komt. LISSE. „St. Deus Dcdit". De afd. Lisse van den R. K. Bond van Bloemist-, Tuin- en Landar beiders „St. Deus Dedit" hield gisteren- en eer gisterenavond haar jaarlijkschen feestavond, met medewerking van de R. K. Tooneelver- eeniging „Nut en Genoegen". Op beide avonden was de zaal van het Bondsgebouw goed bezet. Terzijde van het too- neel prijkte het mooie vaandel der vereeniging tusschen groen en bloemen. Dinsdagavond trad als feestredenaar op de heer B. N. Loerakker, 2e voorzitter van het Hoofdbestuur, terwijl gisteravond de heer J. Salman, secr. van het H. B. de feestrede zou houden. De Voorz. de heer H. van der Vlugt, opende den feestavond. Hij deelde mede. dat de Zangvereenlging „St. Gregorlus" hare me dewerking zou verleenen bij het zingen van het Strijdlied, daar de meeste aanwezigen de maat nog niet kennen. Nadat het bekende strijkje hare lustige tonen had doen hooren, werd door allen gezamenlijk het Strijdlied gezongen, waarmee de feestrede naar het woord kreeg. In een vurige begeeste rende rede schetste deze het nut van Roomsche organisaties en deed daarbij vooral uitkomen van hoe groot belang het is, dat de jongeren in de organisatie worden ingelijfd, omdat zij het zijn welke binnen enkele jaren dc kern zullen zijn. Daaromtrent deed bij vooral een beroep op de aanwezige moeders, wier plicht het is. ook vooral ten bate van haar jongens zelf, te zor gen dat hun jongens in de organisatie komen. Een dankbaar applaus viel spreker ten deel. Hierna trad dc Tooneeldub voor het voet licht met het sociale stuk „Arie s Offer Zoo als we van deze club gewoon zijn. gaf zij su bliem spel te zien. Het applaus was dan ook uit bundig! Tot slot kregen wij van C. Elfering nog een mooie voordracht, getiteld „Dc laatste Aapjeskoetsier", waarmee hij eveneens een reu- zensucces had. 't Was ongeveer half 12, toen de voorzitter de bijeenkomst sloot. Personalia. Mej. J. C. M. Kaas alhier slaagde op het op 12. 13 en 14 januari te 's-Gravenhage gehouden examen voor coupeuse, waan oor zij werd opgeleid ln het pensionaat St. Lucia te Bennebrock. SASSENHE1M. Feestavond „Teljlingcn". Woensdagavond werd ender groote belangstelling de feestavond van donateurs en leden gehouden in het K. S. A.- gebouw. De Voorz.. de heer N. Rotteveel, open de deze bijeenkomst met enkele woorden en met een opwekking om de véreeniging te steunen. Hierna werden de prijzen van de voor-verloting uitgereikt Hil bekende strijkje verzorgde eenige nummers, vuarna de Haagsche humorist Luciën aan het veer cl kwam met eenige komische voor drachten er. declamaties. In de pauze werd een tweede nalotlng gehouden, om de kosten te be strijden van dezen avond. Tot slot werd door de voetbal jongens nog een komisch stukje naar vo ren gebracht, waarmede succes is behaald. De geestelijke adviseur sloot dezen vroolijken avond met den wensch aan allen om toch de voetbal- vereeniglng te blijven steunen. VEUR. Eiercnveiling-vereeniging. Vorige weck hield de Eiercnvciling-vcrecniging „Veur en Omstre ken" haar jaarlijksche ledenvergadering. De Voorz.. de heer v. d. Akker, zeide, dat in het af gelopen jaar in de kippenhouderij niet is te kla gen. De secretaris brengt zijn jaarverslag uit, waar voor hem eveneens dank wordt gebracht. De pen ningmeester doet rekening en verantwoording, waaruit blijkt, dat op 31 December '27 een saldo aanwezig wa svan f712.18. Vervolgens brengt de penningmeester zijn jaar verslag uit, waarui o.m. blijk, dat in 1927 werden aangevoerd 420349 kippeneieren en 30997 eenden eieren: de opbrengst der kippeneieren bedroeg 28291.72. der eendeneieren 1767.45. terwijl aan diversen werd geveild voor een bedrag van 1 38348.27: de grootste aanvoerders waren de hee- ren Scharwachter met 95631. Broks met 19400, Binnendijk met 18739, 'de Haan met 13577 en van Staalduinen met 12735 eieren. Op verzoek van den eigenaar der zaal werd met algemeene goedkeuring de huur der zaal verhoogd van 2 tot 2.50. De heeren Hulsman en v. d. Valk werden met groote meerderheid van stemmen herkozen tot be stuursleden. Bij de verkiezing van een bestuurslid wegens be danken van den heer v. d. Akker, wordt voor gesteld den heer v. d. Akker niet te laten heen gaan. men wli niet stemmen, doch eenparig hem als voorz. behouden. Na vele besprekin gen zegt de heer v. d Akker dan maar te blij ven. ofschoon hij gaarne zijn plaats afstaat. Van de rondvraag wordt een ruim gebruik gemaakt, de vragers worden op de juiste wijze door den voorzitter geantwoord. De kwestie betreffende salarieerlng van het bestuur wordt aan het bestuur overgelaten, waarop de voor zitter aller medewerking verzoekt voor 1928 en met een tot weerziens de vergadering sluit N00RDEINDE 3977 Hierna had een verloting zonder nieten plaats, waarop allen voldaan met een groote of kleine prijs huiswaarts trokken. R.-K. Kicsverceniging „De Eensgezindheid" Dinsdag 17 januri, des avonds te 7 uur. had in het Patronaatsgebouw de groote propagan- da-vergadering plaats van de R.-K. Kiesveree- niging „De Eensgezindheid" alhier. De zaal was geheel bezet. Om pl.ru. 7 uur opende de Voorz., de heer Schuljt, dezen avond met den christelijken groet en heette namens het bestuur allen har telijk welkom. Het doet hem en het bestuur groot genoegen, dat de opkomst thans zoo groot is, daar de gewone vergaderingen der Kiesvereeniging steeds zoo slecht bezocht zijn. De Voorz., zegt deze gelegenheid te mooi te vinden om er nu niet op te wijzen, dat het zoo wcnschelijk is de vergaderingen der Kiesver eeniging bij te wonen, om een weinig op de hoogte te blijven van de politiek. Dit woord politiek, aldus de Voorz.. doet sommigen kip- pc 1 'cl krijgeiandere .1 roen het afschuwe lijk doch n.* n nvt begrepen dat het nood zak iijk is mede c* doe aan politiek. Er is pol.tieke striiJ nooAq er w.'.i zijn verplicht mede te werken in het belang der katholieke zaak. De Voorz. zegt daarom te vertrouwen, dat men op aller medewerking zal mogen re kenen en dat men trouw de vergaderingen gaat bezoeker en wenscht dan tenslotte allen een gezelligen avond. Terstond krijgen wij dan het optreden van de bekende humoristen Van Velzen en Paar- dekooper, die de aanwezigen een werkelijk ge zelligen en vroolijken avond hebben bezorgd en de lachspieren nog eens danig hebben doen werken. De avond werd verder gezellig volgemaakt met een gratis verloting en met het Rad van Avontuur, waarmede mooie prijzen werden ver draaid, zoodat menigeen met een aardig prijsje huiswaarts ging. Een en ander had een aangenaam verloop en zeer zeker gingen allen voldaan huiswaarts, zoodat het bestuur dezen avond als uitstekend geslaagd mag beschouwen en met voldoening hierop kan terugzien. Om pl.m. half elf sloot de voorz. onder dank deze vergadering met den chrsitelijken groet. ZOETERMEER—ZEGWAART. Stierenkeuring. .De gewone jaarlijksche stierenkeuring in het 8e district Zoetermeer wordt op 16 Maart 1926 gehouden. ZOETERMEER—ZEGWAART. Voor Hengelaars. De 's-Gravenhaagsche Hengelaarsvereeniging „Het Vrije Hengelrecht" heeft dezer dagen in de door haar gepachte wa- tere" de Leidsche Wallen en de Groote Dobbe, onder deze gemeenten 1000 K.G. portvisch en 25000 stuks brasem uitgezet. Het uitzetten van karper, baars en snoek zal einde Maart plaats hebben. BOSKOOP. L. T. B. Dinsdagavond hield de L. T. B. afdeeling Boskoop, haar jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De Voorz., de heer H. G. Mathot, hield bij het openen der verga dering een keurige inleiding over den toestand in het kweekersbedrijf, voornamelijk over het afzetgebied voor onze boomen en planten. Spr. meende, dat er over het algemeen reden tot te vredenheid was. Door den secretaris werd na voorlezing der notulen het jaarverslag uitgebracht, en door den penningmeester het financieel verslag. De boe ken werden door de heeren Uitenbrock en van der Meer nagezien en in orde bevonden, waarop beiden functionarissen dank werd gebracht. De Voorz. deed eenige medcdeelingen over den tuinbouwcursus. Het resultaat tot heden was gunstig te noemen. De Voorz. zeide voorts, dat de afdeeling in het bezit is van twee aptospray's, welke door de le den tegen geringe vergoeding gebruikt kunnen worden voor de bcspuiting van hun boomen en planten. Daar wordt echter niet voldoende ge bruik van gemaakt, wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat er vaak ruw mede wordt omgegaan en zij dus veel defet zijn. Het bestuur had daarom gemeend ze op een eerstvolgende ledenvergade ring tc verkoopen. Na eenige besprekingen over dit punt werd echter besloten om voorloopig hiertoe nog niet over te gaan, daar het voor ver schillende kleinere kweekers toch gemakkelijk is wanneer een spuit disponibel Is. Zij zullen ge- stat'onneerd worden bij C. J. van Vliet en P. Vermeulen Gz. De aftredende bestuursleden, de heeren H. G. Mathot. A. Rijnbeek en W. Vermeulen, wer den met bijna algemeene stemmne herkozen en namen hun benoeming aan. onder dank zegging aan de leden voor het vertrouwen in hen gesteld. Als afgevaardigde voor het jaar 1928 werd gekozen de heer Adr. Blom en tot plaatsver vanger de heer Th. A. Houdijk. Wat is dat nu voor een krasse Krasserige aardigheid, Nu men kriskras groote krassen In de spiegelruiten snijdt In het middernacht'lijk duister Wordt alleen gekras gehoord. Want dan trekt de krasbrigade Uit op spiegelruitenmoord, 't Schijnt een landsorganisatie Door het heele land gesticht. En de krassers, krassen krassend. Doen, 't is kras, hun krassers-„plicht". Krassers, houdt toch op met krassen Wat gaan u die ruiten an. Van al die bekraste ruiten Heb je toch geen voordeel, man! Krassers, als Je door blijft krassen. Heusch eens raak je uitgekrast, En je zult je misdrijf boeten In de bajes of de kast Krassers, ben je eens gegrepen Door een streng en kras beleid, Geen kans krijg jij, ruitensnijder, Dat je uit de bajes snijdt. Ruitentikkers, kuitenprikkers, Nu weer ruitensnijderij Toe, vooruit, voorruitvandalen, Vandalisme viert hoogtij. INr.F.'/nNnFi* M FnFnEEL|iV(i. HidJ ink's Advocaat ONVERBETERLIJK! f 1.8£ per flescli LEIDEN Stationsweg 3 'Tel. 929 Door den heer W. Vermeulen werd nog verslag uitgebracht van de laatst gehouden Bondsvergadering in Haarllem. Medegedeeld werd nog,dat men zijn benoo- digde hoeveelheid Carbolineum op kan geven aan den Secretaris, daar deze carbolineum dart voor verminderden prijs beschikbaar zal zijn. Na nog eenige besprekingen over coöpera tieven aankoop van verschillende benoodigd- heden, werd de vergadering gesloten. NOORDEN. Jonge Volksbond. Woensdagavond hield de Jonge Volksbond zijn jaarvergadering. Na dc opening las de escretaris een keurig jaar verslag voor waarvoor hem een woord van dank werd gebracht. 6 leden waren uitgetreden en 8 leden waren er bijgekomen, zoodat thans 22 leden in den Jorrge_ Volksbond zijn. Het verslag van den penningmeester geeft aan, dat aan contributie was ontvang... 47.45; de uitgaven bedroegen 23.25. zoo dat er een batig saldo in kas bleef van f 24.20. Voor Hulp in Nood werd f 2.70 opgebracht Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer J. de Jong, afredend, gekozen de heer Adr. Lelieveld, die tegelijk tot voor zitter werd gekozen. Hierna richtte dc oud-voorzitter de heer P. de Jong zich tot de leden, hen aansporend zoo veel mqgelyk de jongens, die de school ver laten in den Volksbond onder te brengen. Drie van de jongeren gaan thans over naar den Volksbond. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, zoodat de vergadering om 9 uur werd gesloten. Verkeersongeluk. De groote auto van den heer van der Weijden, die dagelijks bloe men vervoert, haalde tc ver uit en zakte weg in den drassigen slootkant. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. ZEVENHOVEN. Personalia. De heer G. J. Mooren, hoofd der R.-K. School alhier, is benoemd tot secre taris van het waterschap de tweede bedijking. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Cursus. Dinsdagavond werd in het Pa tronaatsgebouw de 3de cursusavond gegeven door den weleerw. heer Kapelaan Versteegen van Lisse. Na een kort openingswoord van de Voorzitter de heer S. J. Klaver werd door den Eerw. spreker behandeld het onderwerp: „De H. Schrift", daarbij hoofdzakelijk doen uitko mende. de manieren en de gebruiken van het loodsche volk. Na de met spanning ^oor de vele aanwezigen gevolgde rede werden nog enkele gestelde vragen beantwoord. De voor zitter dankte den Eerw. spreker voor deze leerzame avond, cn kon mededeelen d l de 7 volgende curshsavond zal worden g1, '*n 1 op Dinsdag 29 F^Kruari a.s.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6