GEMENGD NIEUWS. Buitenl. Berichten. VEBHAGEN^S PARIJjJQHt WAFELS KERKNIEUWS. 1AICY TREVANION'S ERFEIiS. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 20 JANUARI 1928 ONGELUKKEN. Noodlottige val. Bij den landbouwer Dankbaar in de buurtcshap Zwolle bij Groenlo had Woensdagmiddag een ongeluk plaats. Bij de familie zou gisteren een bruiloft ge vierd worden. De commiezen stelden ter plaatse, een onderzoek in naar de hoe veelheid ingeslagen sterken drank. Ze begaven zich daartoe ook naar den hooi zolder met lange, dunne, ijzeren staven om het hooi te peilen zooals dit gebruike lijk is. De sectie-chef, sinds November van het vorige jaar aldaar woonachtig, had bij dit onderzoek het ongeluk door een koker (opening n den zolder, waar door het hooi naar beneden wordt ge gooid) te vallen, waardoor hij met het hoofd op den steenen vloer terecht kwam. Bewusteloos werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Groenlo ver voerd, waar hij des avonds nog niet tot bewustzijn was gekomen. Men vreest voor zijn leven. Brand in een vlasfabriek. Woensdagavond brak brand uit in de vlasfabriek te St.' Anna Parochie, eige naar de heer K. B. Kuyken te St. Jacobi Parochie. De geheele fabriek werd een prooi der vlammen. Het naast gelegen huis werd eveneens door het vuur aange tast en brandde mede tot den grond toe af. Twee koeien en een aantal kippen kwamen in de vlammen om. De brand weer stond vrijwel machteloos. De ge heele voorraad heede en vlas ging ver loren benevens de in de fabriek staande machines. De brand schijnt te zijn ont staan door het overspringen van een vonk van de acetvleen-inrichting in het vlas. Verzekering dekt de schade. Het ijs in de Zuiderzee. Vis ch netten vernietigd De Urker Zuiderzee visschers, die Maandag j.l. de haringnetten hebben uit gezet, hebben gisteren groote schade aan hun vischtuig geleden. Ofschoon het scheen, dat er geen ijs meer in de Zui derzee aanwezig was. kwamen er Woensdagnacht met den Oostenwind groote ijsveldn van de Friesche kust aan drijven, welke eerst met den achtervloed en daarna met de vooreb groote schade aangericht hebben aan het vischwant. Al les werd vernietgdi door het ijs. De schade wordt geraamd op ongeveer 10.000. Er heerscht groote verslagen heid onder de visschers, vooral daar zij door de vorst reeds gedurende ecnige weken tot werkloosheid werden ge doemd. Na het drama in het woonwagenkamp te Venlo. Ook de vrouw gearresteerd Naar wij vernemen, heeft de politie ook de vrouw van L. G., die bij den twist in het woonwagenkamp te Venlo op H. M. een geweerschot loste, ten gevolge waarvan deze overleden is, gearresteerd. Weer treinvertraging. Van den electrischen trein no. 1029, die gisterochtend om 10.08 uur uit Amster dam te 's-Gravenhage moest aankomen, is dicht bij halte Laan van N. O.-Indië een beugel gebroken, doordat deze door onbekende oorzaak tegen eèn verbin dingslijn stootte. De bestuurder merkte onmiddellijk, wat er gebeurd was, schakelde het con tact uit en reed op eigen vaart door naar het station Den Haag. Inmiddels had de blokwachter aan de Laan van N O.-Indië gezien, dat eenige psanningsdraden waren vernield, waarop de montagewagen uit Den Haag de repa ratie ter hand nam. Tusschen Den Haag en Voorschoten werd het verkeer over enkel spoor ge leid. wat natuurlijk groote vertraging met zich bracht. Het was een geluk, dat de voedingsdra den onbeschadigd waren gebleven, an- dser had het verkeer in het geheel geen doorgang kunnen vinden. De treinenloop RotterdamDen Haag vond vrij geregeld plaats. Circa halfèèn was de reparatie gereed en wa shet verkeer weer normaal. De Haagsche rultenkrasser. Nog steeds worden te Den Haag in en kele buurten gedurende de nachtelijke uren de ruiten van winkels met hun krassen beschadigd. Gisternacht zijn weer eenige jongens door de politie aangehou den maar na korten tijd weer op vrije voeten gesteld daar voldoende bleek, dat zij gehee lonschuldig aan dit vandalisme Dolle koe neergeschoten. Gistermiddag te ongeveer twee uur is op de Vlaggemanskade te Rotterdam een koe, die plotseling dol moet geworden zijn, losgebroken. Het beest rende de spoorbaan op in de richting van het sta tion D.P., de begeleider, zekere W. A. G., die het dier tegen wilde houden, werd eenige malen tegen den grond geslagen. De koe had een moeilijken ren tusschen rails en wissels door, doch belandde ten slotte op eht stationsemplacement, daar, waar de electrische treinen naar Amster dam afrijden. De reizigers die zich op het perron bevonden zochten hun heil in een overhaaste- vlucht of verscholen zich. Het koebeest heeft echter' aan niemand per soonlijk letsel kunnen toebrengen. Agen ten, die ter hupl waren geroepen hebben het dier op het emplacement met zes re volverschoten gedood. Steekpartij te Haarlem. Woensdagmiddag heeft een bewoner van een woonschuit aan de Oostsingel- gracht te Haarlem voor zijn woning den Haarlemmer C. B. gestoken. B. is per auto naar een ziekenhuis vervoerd. Wij vernamen, dat de steek niet ernstig was. De toestand van B, is niet onrustbarend. De dader is aangehouden. Een auto gestolen. Woensdagavond is ten nadeele van den aannemer A. D., uit Hillegersberg, toen deze op een bruiloftsfeest aan de Per soonshaven tc Rotterdam was, iemand er met zijn Ford-auto vandoor gegaan. Het is een grijze wagen, met 4 zitplaat sen, en genummerd B 474. Inbraak te Den Haag. Gisternacht heeft men zich te Den Haag door middel van opensluiting toe gang verschaft tot de woning van den heer G. D. aan de Schenkkade. Verschillende kasten werden openge broken en overhoop gehaald. Een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen, ter waarde van ongeveer twee duizend gulden worden vermist. Een spookhuis in Huizen. Uit Huizen wordt aan de „Tel." gemeld: Eèn nacht hadden de nieuwe huurders in de woning geslapen, den volgenden dag verlieten zij het huis reeds weer om naar de oude woning terug te keeren. Een tweede bewoner bood zich aan en precies hetzelfde gebeurde: overhaast verliet ook deze het bewuste perceel, omdat hetspookte: de vorige bewo ner, ecnigen tijd geleden gestorven, kwam 's nachts terug. Gevolghet leegtsaande huis is niet te verhuren. Een strop voor den eige naar, die al een belooning gaff aan hen, die èèn nacht in 't huis wilden verblij ven. De belooning is hij kwijt, in het huis gebeurde natuurlijk niets wonderbaar lijks. A1aar de wonign blijft leeg staan! Wij schrijven 1928! Onveilig strand. Het strand te Scheveningcn is onveilig tot de Wassenaarsche Slag Maandag. Dinsdag en Vrijdag van 8.30 vm. tot 2.30 nm., wegens het schieten met mitrailleurs en op Woensdag 25 Januari van 10.30 v,m, tot 2.30 n.m. wegens het schieten met geschut. Het strand is onveilig tot Katwijk op Donderdag 26 Januari van 11 uur vm. tot 2.30 nm. wegens het schieten met ge schut. en is eerst weer toegankelijk als de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. Uvr;F,?ONDEiv J^FnF.nLELING. BLIJVEN ALTIJ D WELKOM! ONGELUKKEN. OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIE. Tengevolge van den regen en den ijs gang dreigen langs den Donau en de streek van Glargioe ten Zuiden van Boe karest, overstroomingen te ontstaan. In Zevenburgen zijn verscheidene ri vieren reeds buiten haar oevers getre den. Bijzonder bedreigd is het gebied van Torda. Men hoopt, dat men door het ijs te laten springen een uitbreiding der over stroomingen kan verhinderen. Groote brand-catastrofe voorkomen. Misdadige poging om een ontploffing teveroorzaken Uit Kiel wordt gemeld, dat gisteren avond brand is uitgebroken in de ma chine- en autofabriek der firma Emil Schulz Co. in de Deliusstraat. Het vuur kon echter door het spoedig optreden van de brandweer worden gebluscht, voordat veel onheil aangericht was. Drie auto's verbrandden. De politie stelde een onderzoek in, waardoor ernstig vermoeden rees, dat de brand opzettelijk gesticht was. Onder een auto waren brandende kaarsen geplaatst en in alle localen dreven de vloeren van petroleum en benzine. Lappen katoen, in benzine gedrenkt, waren neergelegd om het vuur spoedig overal heen te leiden. Twee vaten met benzine waren aange boord. teneinde de vlammen toegang te verschaffen. Een ontploffing van deze hoeveelheid benzine zou voldoende zijn geweest om ook de belendende huizen geheel te verwoesten. De firmanten zijn voorloopig in hech tenis genomen. Het schijnt echter, dat slechts één hunner schuldig is. Gevecht met wildstroopers. 1 doode, 1 zwaargewonde. Nabij Kattowitz heeft een bloedig ge vecht met wildstroopers plaats gehad in de bosschen van baron v. Reichenstein. Een boschwachter van den baron hield een strooper aan, die op zijn sommatie zijn wanen neerlegde. Het volgend oogenblik scljo(en de beide medeplichti gen van den strooper op den jachtopziee- ner, die zwaar gewond ineenstortte, maar nog kracht genoeg had om een strooper door een doodelijk schot neer te leggen. Aardschokken In Palestina. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat in het dal van den Jordaan en bij de Doode Zee Dinsdag jl. hevige aardschokken zijn waargenomen. Een dubbele moord. Een industrieel uit Limoges (Frankrijk) heeft een dubbelen moord gepleegd, die in de streek heel veel opzien heeft ge baard. Hij heeft vooreerst een taxi chauffeur doodgeschoten, 25 kilometer buiten Limoges en die misdaad bekend. Toen de politie hem had ondervraagd en hem vervolgens naar de gevangenis wil de brengen, vroeg de moordenaar of hij nog eenmaal naar zijn huis mocht terug- keeren omm zijn vader te zien. Het ver zoek werd toegestaan, maar toen de moordenaar in zijn huis kwam. vond hij daar een van zijn vrienden, die bij de mis daad zou betrokken zijn. De moordenaar wist, vóór iemand het had kunnen belet ten. een geweer te grijpen, een schot viel en de vriend viel dood op den grond. Drie honderdjarigen overleden. Te Turijn is op 104-jarigen leeftijd don Oreste Perogalli overleden, de oudste priester van Italië. Perogalli had op 25- jarigen leeftijd meegevochten in den slag bij Pallestro, waar de Franschen en Pie- monteezen de Oostenrijkers versloegen, hij had Cavour en Garribaldi gekend en zes Pausen en vijf koningen uit het Huis van Savoie en was tot het laatst van zijn leven opgewekt en in het volle bezit van zijn geestvermogens. Denzelfden dag stierf te Genua een honderdjarige herbergier en te Parma 'n vrouw van een eeuw oud. Ook deze beide oudjes hadden nog geen spoor van kindsheid vertoond. Schandelijk misdrijf van een automobilist Overreden man op de spoor baan gelegd. Een bewoner van Meaux (Frankrijk) Bloque genaamd, wordt beschuldigd van een zeer bijzonder misdrijf. De trein uit Meaux naar Senlis is namelijk over een lichaam, van een man gereden, dat op de spoorbaan lag. De politie vond later nabij de plek, waar het ongeluk plaats had, glasscherven, die waarschijnlijk afkonw stig waren van een autolamp. Thans wordt ebweerd, dat Bloque bekend heeft den man met zijn auto te hebben over reden en ernstig gewond. Daarna hebben hij en zijn twee vrienden het slachtoffer, dat nog leefde, op de rails gelegd, om op deze wijze het ongeluk te verbergen. Bloque is thans gearresteerd. De diefstal In de kerk van Doornik. De daders gevat. In September jl. werd ingebroken in de hoofdkerk van Doornik. Een groot aantal kunstvoorwerpen, waaronder er zijn van onschatbare waarde, werden door de dieven buitgemaakt, zooals indertijd ge meld. De politie stelde onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in, tot dusverre echter tevergeefs. Thans heeft de politie te Brussel de daders gevat. Een der gestolen voorwerpen, namelijk de Christus van Duquesnoy, werd te Brussel ontdekt. Drie weken geleden hielden de politie agenten van het Brusselsche parket een meubelmaker aan. Deze man werd er nl. van verdacht deelgenomen te hebben aan den diefstal in de hoofdkerk van Doornik. Tegen hem werden aanvanke lijk geen bewijzen gevonden, maar na voortzetting van het onderzoek vond men in een werkhuis van Wills, op den Antwerpschen steenweg, verschillende gereedschappen, onder andere een boor, die wel bleek gediend te hebben om de deur der sacristie in de hoofdkerk te Doornik te openen. Eveneens viel de verdenking op een tweeden kerel, een oud-veroordeelde en bekenden inbreker, zekeren Simon Amé- dée. Ook deze is nu gearresteerd. De vooruitgang der televisie. Naar medegedeeld wordt is tusschen Londen en New-York een vaste televisie- verbi.iding tot stand gebracht, waardoor het mogelijk was. dat gezichten en han den aan gene zijde van den Atlantischen Oceaan konden worden waargenomen. Hoewel de lijnen nog vrij vaag zijn, be staat er alle hoop, dat binnen niet al te langen tijd hierin verbetering zal worden gebracht. Mgr. Dr. B. Eras. A1gr. Dr. B. Eras, de Procurator der Nederlandsche Bisschoppen te Rome. zal voor een veertien dagen de Eeuwige Stad moeten verlaten, teneinde in het vader land een kleine operatie te ondergaan. „Sancta Maria". Pater P. Voets C.ss.R. Omtrent den Zeereerw. pater P. Voets C.ss.R., wiens overlijden we in een ge deelte onzer vorige editie meldden, schrijft men ons: JIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 21 Januari. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.35—2.00 Lunchmuziek door het Trial Helden. 3.30—4.00 Lezing door P. J. Decliffel: Reclame in de moderne samenleving. 4.00 Italiaansche les. 4.30—5.15 Fransche les. 5.15—6.00 Duitsche les. 6.00—7.15 Concert door het Omroep- okest o. 1. v. Nico Treep. Huizen, 1849 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1.30 K.R.O. Lunchmuziek door het trio Winkels. 3.00—4.00 Kinderuurtje door de dames Ria Mulder en Janny Leeflang en den heer Jac. Suerink. K.R.O. 5.30—7.00 Dinermuziek. 7.00—7.30 Cursus Hollandsch door D. G. G. v. Ringelestein. 7.30—8.00 R. K. Staatspartij door Mr. F. Teulings. 8.00 K.R.O. Concert. Trio Boshart. Het Jongenskoor der E.E. P.P. Capucijnen en het dameskoortje „Sine Nomine", o. I. v. J. H. Pickers. Spr. Mr. A. J. M. G, Baron van Wijnbergen: Dr Schaepman-herden- king. J. J. C. Ament: Landbouw-huishoud- onderwijs. D a v e n t r y, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. I.20—2.20 Het Carlton Octet. 3.50 Dansmuziek. 4.20 Carlton Mason Sextet. 5.35 Kinderuurtje. 66.20 Het Carlton Mason Sextet. 6.35 Rugby-wedstrijd Wales-Engeland. 6.50 Nieuwsberichten. 7.10 Ch. Treharne. bariton. 7.20 Omroep causerie. 7.35 Chopin's piano preludes. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Militair orkestconcert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Mr. W. Lewis leest uit eigen werken. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „The Black Cat Cabaret", een re-, vue. 10.50—12.20 Dansmuziek. Radio-Paris. 10.50—11.— Concert. 12.50—2.10 Concert. Strijkkwartet. 4.00—5.00 Concert Homonyme Jazz. 8.5011.20 Galaconcert. Orkest, koof en soli. Langen berg, '469 M. 12.25—1.50 Orkestconcert 5.20—6.20 Orkestconcert. 7.057.35 Declamaties door Dr. Fort- ner. 7.35 Vroolijke avond. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusterfiausen (Ze es en), 1250 M. II.10—7.05 Lezingen en lessen. 7.50 Causerie. 8.20 Gevarieerd programma. Koor, or«. keest en vocale solisten. 9.50—11.50 Dansmmuziek'. H a m b u r g, 395 M. 4.20 Italiaansch Operaconcert. 5.20 Vroolijke avond. 7.20 Concert door de kapel van de ver keerspolitie. 10.50—11.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.2010.35 Concert. De Eerw. Pater Redemptorist Petrus Voets, van het klooster te Rotterdam, aan den Goudsche Rijweg, gaf sinds ver leden Zaterdag een retraite aan religieu- scn. Door een misstap kwam hij Maan dagavond te vallen, en wel zoo hevig, dat de ruggegraat ernstig werd ge kneusd. Drie dagen heeft hij duldelooze smarten met voorbeeldig geduld verdra gen. Gisterenmorgen vreesde de genees- FEUILLETON. Uit het Engelsch van JOSEPH HOCKING Vertaald door Carla Simons. 29) Wilfred Langham. De vrouw, die de begroeting tusschen de beide mannen had gadegeslagen, zet te een stoel klaar voor Ben en schoof de hare ook dichter bij het vuur. Het leed geen twijfel dat zij bij het onderhoud te genwoordig wilde zijn. Ik zou je graag alleen willen spre ken, Langham, zei Ben. Ik heb geen geheimen voor mijn vrouw was Langham's antwoord. Alaar ik wel. We kunnen vrijer uitspreken als we alleen zijn. De vrouw keek angstig naar haar echt genoot en daarna naar Ben. Waarom kan ik er niet bijblijven? vroeg ze. ik zal geen kwaad doen! Het is in je voordeel als we alleen zijn. Langham, hield Ben vol. De vrouw keek opnieuw naar haar man en verliet daarop de kamer. Bij de deur fluisterde ze hem toe: wees niet dom, Wilfred, laat je niet door hem in de luren leggen Ik zal voorzichtig zijn, Evelyn, ver zekerde Langham haar terwijl hij de deur achter haar slooot. Wel. hoe gaat het ermee. Lang ham? Ben ie opgeschoten? Geen steek. Bedoel je dat je niets verder bent gekomen? De man schudde het hoofd. Luister eens, Langham, ben je wel eerlijk tegenover mij geweest? Waarom zou ik dat niet zijn? Jij hebt er genoeg reden voor, maar ik heb reden er aan te twijfelen. Aleer dan twee jaar geleden, ging Ben rustig voort, kwam je bij mij en liet mij iets zien dat je rubber noemde. Je vertelde me dat je het zelf had gemaakt en welke moeilijkheden je erbij ondervonden had. Daarna verklaarde je. dat je al die moei lijkheden had overwonnen en net zooveel kon maken als je zelf wou. Dat is toch de waarheid nietwaar? Ja. antwoordde Langham, dat is de waarheid. Je hebt ook gezegd, dat wat ie ont brak alleen geld was en dat er dan veel mee te verdienen zou zijn. De ander knikte toestemmend. Toen, ging Ben voort, ben ik, naar iemand uit de rubberindustrie gegaan, die het goed onderzocht en eveneens verklaarde dat het rubber was. Daarna bracht hij en ik en nog een paar anderen geld bij elkaar, maar je hebt het daarna nooit meer kunnen maken. Hoe kwam dat? Dat heb ik u honderd keer verteld, antwoordde de man. Je hebt het verteld, maar ik kan geen genoegen met je verklaring nemen. Ben keek den ander dreigend aan, iedere pennv die er voor "bestemd was is op en je hebt er ons niets voor terugge geven. Is het geen tiid verspillen daar weer over te beginnen Air. Ben? Uzelf heeft de rubber gezien die ik heb gemaakt, u liet een professor in de scheikunde on derzoeken en hij verklaarde dat het waar was. Wat ik ook mag zijn, ik ben geen oplichter. Maar waar is het geld gebleven? Dat weet u evengoed als ik. Het is uitgegeven aan experimenten. En heb je het daarna opnieuw ge probeerd? Geprobeerd! riep de man uit. Geprobeerd! Ik heb er dag en nacht aan gewerkt: ik heb er mijn verstand door kwijtgeraakt. Niemand was meer ver baasd dan ik, dat het mij niet is gelukt. En weet je zeker dat je rubber hebt kunnen maken? Ik weet het net zoo zeker als ik in deze kamer zit. Waarom kan je het dan nu niet meer? Ik weet het niet. Bij God ik weet het niet, Mr. Briggs. Ik heb het honderd keer opnieuw geprobeerd en ik kom tot geen resultaat. Luister, zei Ben, weet je zeker dat het gemaakt kan worden? Daar ben ik zeker van. Wat één maal gemaakt kan worden kan de twee de keer ook. Maar is het mogelijk op commer- cieele basis te produceeren? Dat weet ik niet, zei de man, dat durf ik niet te zeggen. Men beweert, dat de oude Amos het gemaakt heeft voor zijn dood. Denkt u dat ik dat niet wist? Hij was het die mij heeft geleerd wat ik er van weet. Dat heb je me nooit gezegd. Maar het is de waarheid Hij wist alleen niet dat ik alles wist. ïk was assistent op Laburnum Cottage, ik ben daar twee jaar geweest. Maar Amos Jud- son heeft het nooit kunnen maken, dat wil zeggen, er haperde altijd iets aan, en ik dacht dat ik het gevonden had. Wat ik u liet zien, Mr. Ben. was werkelijk rub ber. Ik dacht dat mijn fortuin gemaakt was. Ik zeg u, er ontbreekt maar weinig aan, maar dat weinige kan ik niet vinden. Ik wou dat ik het kon, o, was dat maar waar! Langham liep de kamer onrustig op en neer. Er was even een stilte. Ben Briggs moest den ander wel gelooven toen hij zijn onrustig en opgewonden gezicht zag. Bovendien wist hij, dat Langham er geen belang bij had hem te bedriegen; het was in geen geval denkbaar dat hij het geld verduisterd had .dat hem was toever trouwd. En toch begreep hij het niet. Als het waar was wat Langham beweerde, dat synthetische rubber te maken was, dan moest dat ook in groote hoeveelhe den en geregeld kuunnen gebeuren. Luister eens, zei Ben. Ik heb goeden grond om aan te nemen, dat Mary Judson rubber heeft gemaakt. Langham keek hem aan. Alle goden, fluisterde hij heesch; dat wist ik niet. Weet jij iets van haar af? Ik weet alleen dat ze een goed ver stand heeft, en natuurlijk heeft Amos haar bij zijn dood veel aanteekeningen nagelaten. Hij heeft mij er uitgegooid omdat hij bang was dat ik achter zijn geheim zou komen, maar zijn dochter heeft hii het natuurliik verteld. Denk ie dat ze in staat is het procé dé te ontdekken? Langham dacht even na, toen ging hij voort: Het is een verstandige vrouw en uitstekend op de hoogte van scheikunde. Ze geloofde in haar plannen het zou niet onmogelijk zijn dat het haar lukte. Maar je zei dat het niet op commer- cieele basis kon gemaakt worden, zei Ben. Ik ben er niet zeker van. Er is maar een klein gebrek aan de formule. Als dat gevonden wordt is alles mogelijk. Zou het dan wèl op commercieele basis gemaakt kunnen worden? Hoor eens, meneer Ben, zooals ik u al jaren geleden vertelde, bedragen de kosten maar twee pence het pond. U kunt dus zelf nagaan, dat als het geheim gevonden wordt, er millioenen en millioe- nen verdiend kunnen worden. Overdag werk ik in de fabriek, zooafs u weet. en iederen avond ben ik er nog mee bezig, maar ik ben nog geen stap verder gekomen, integendeel ik kan het op het oogenblik in 't geheel niet meer. Ben zag hoe de zweetdruppels op 's mans voorhoofd stonden; hij scheen in een toestand van groote opwinding. Wat zou het je waard zijn als Ie het geheim ontdekte? Tien jaar van mijn leven? Ik zal je er meer van vertellen, ging Ben voort. Ik kan er niet abso luut voor instaan, maar ik geloof wel, dat het de waarheid is. Mary Judson maakt op het oogenblik rubber, alleen 'ukt het niet altijd Ze zit vast. net als lij voor twee jaar. Er hanert een kleinigheid aan, en dit kan ze niet vinden. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5