Bala B. DE KONING 48 uur scbvmikfo8?jtfiradi nS/Opruiming Re^la|ifen. Bij den 25* Herdenkinosilag van tien Dooi m Mgr. Or. Schaepman. Academienieuws. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Marktberichten. INGEZONDEN MEDEBEELING. Biji indere Aanbieding 1 jSW Zie% étaiiges Haarlemmerstr.. Iroek Donkersteeg Na het bezoek aan den gezant werd de reis voortgezet naar Voorschoten, naar „Huize Bij dorp" (Pens. N. D. de Lourdes). waar ter ont vangst aanwezig waren Prof. J. Niekel en Prof. J H. Visser als" vertegenwoordigers van het Haarlemsche Dioc. Missie-comité en rector P. W. de Wolf, Dioc. directeur van het St. Petrus Liefdewerk. Mgr. Hayasaka bracht den avond op „Bijdorp" docr en heeft hedenmorgen in de kapel dc H. Vlis opgedragen voor de Bijdorpsceh Communi teit. Te 11.39 vertrok mgr. weer uit Den Haag, naar Utrecht, voor een kort bezoek aan de aartsbisschop. Alvorens Mgr. van „Huize Bijdorp" vertrok, werden wij in de gelegenheid gesteld een onder- 'oud met hem te hebben, waarover morgen na- mtdedf-cling volgt. Evenal de komst der Chineesche bisschop- ien, is ook het bezoek van den eersten Japan- chen bisschop aan onze landen een feit van be- teekenis in de geschiedenis der H. Kerk. Hoe wel de Kerk in Japan, wat het aantal geloovi- gen betreft, nog van weinig omvang is in 1924 tel' geheel Japan op 62 millioen inwoners 90.000 Katholieken heeft zij er eeuwen gele den reeds diep wortel geslagen. Niet voor niets hebben St. Frandscus Xaverius en zijn orde broeders er gezwoegd meer dan een eeuw lang. In het bisdom Nagasaki vooral leeft een oud Christendom. Zeer merkwaardig is de heldhaftige n wondervolle trouw, waarmede de stad Ura- ami ruim twee eeuwen de beginselen van het leloof bewaard heeft zonder priester. Om- trecks 18601870 kwamen de priesters weer :?rug, en vonden er, zij het een kleine groep, die teeds eeuw in eeuw gewacht hadden op de te ugkomst van den leeraar, die in ongehuwden taat levend. Maria als Gods Moeder vereerde en den Paus als hoofd volgde. Uit deze kern groeide de talrijkste christengemeente van Japan, ontsproo' 9f pet. der inlandsche Japansche priesterschap van dit oogenblik. Na eenige jaren te hebben gewerkt als secre taris van den pausclijken delegaat mgr. Giardini. en na op het concilie van Tokio als een gezag hebbend theoloog te hebben gearbeid, zal straks mgr. Hayasaka, geboortig uit het bisdom Hako date, in deze oude Christenheid terugkeeren, om op dien grond van wonderbaarlijke vruchtbaar heid de eerste loot te zijn van eigen Japansche hiërarchie. Het bisdom van mgr. Hayasaka telt 60.000 Katholieken en 30 inlandsche priesters, de bui- tenlandsche niet medegerekend. Het Seminarie tc Urakami telt 41 studenten: 29 in het Klein Seminarie, 12 in het Groot Seminarie .Van den Japanschen priester wordt een hooge ontwikke ling gevergd. Inlandsche priesters zijn in Japan bijzonder noodig, want één der groote moeilijk heden in het vooruitstrevende Japan is de na tionale trots: Tapan wil zichzelf redden! En omdat die trots gevoed wordt door een werkelijk hoogstaande profane ontwikkeling kan zelfs een inlandsch priester daar alleen vrucht baar werken, als hij 'n hoogst ontwikkeld mensch is. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de hee- ren J. A. van Dongen, Haarlem, Ph. A. van Waardenburg, Den Haag. E. L. Goudsmit, Rotterdam, dr. J. W. A. de Leeuw. Den Haag en R. A. Jansonius, Den Haag, en mej. E. Boetjc, Den Haag: Economisch doctoraal-examen Indologie de heer H. J. van Mook, Wassenaar: Candidaats-examen geneeskunde de dames H. Bokma, Schiedam en W. Hultema, Lei den, en de heeren P. Provo Kluit, W asse- naar. O. v. d. Hiel. Leiden. J. C Cool. Rotterdam, G. A. Schouw, Den Haag. A. D. Erkelens. Leiden. K. J. James, Rotterdam. L. Mencies, Den Haag, M. A. Gooszcn, Lei den, I. Groen, Den Haag en P. Haverkorn van Rjjsewijk, N o o r d w ij k. Door de politie is gisterenavond een jongen aangehouden die op een ruit in de Maarsmanssteeg een kras had gege ven. De politie beschouwt dit als een op zichzelf staand feit. Vanmorgen kon men op de Hoogewoerd weer een groot aantal winkelruiten waar nemen, waarop krassen waren aange bracht. EEN GEDENKPENNING - 'v i *s S i uitgegeven door liet Comité van Actie voor het Dr. Schaepman-fonds. Hedennacht zijn uit de motorschuit van schipper V., liggende in de Haven 20 ka zen en een oartij rundvef gestolen. Bij de firma Wijntjess en W. Schuijt zijn twee handwagens gestolen, waarop het gesto lene waarschijnlijk is vervoerd. Ten nadeele van R. E. is door J. L. en V. W, tijdens een vechtpartij op de Bees tenmarkt een ruit vernield. Doordat van het tramspoor van de N. Z. H. T. M. op de Hoogewoerd een wis sel defect was. heeft de tram gisteren avond 10 minuten vertraging gehad. Op, de Haarlemmerstraat ter hoogte van de Hooglandsche Kerkgracht heeft gisteren een aanrijding Dlaats gehad tus schep een tramwagen van de H. T M en een met 2 naarder besnannen voertuig waardoor de tram aan het voorbalcon ecnigszins beschadigd werd. Morgen, den 21 Januari 1928 herdenkt het Nederlandsche Volk dankbaar en eer biedig den Sterfdag van Mgr. Dr. Shaep- man vóór 25 jaren. In 1903, op St. Agnes-dag, stierf Hij, „een van Nederland's beste zonen", en thans na 25 jaar, nu de geschiedenis aan het woord komt, is er voor het dankbare volk reden te over, zich vol waardeering aan te sluiten bij de woorden, in Zijn me- moriam destijds uitgesproken, die hem huldigden als „den ervaren, moedigen staatsman,, den zielverheffenden Chris ten-dichter, den trouwen aanhanger van het huis van Oranje, den echten Neder lander." Dat het Nederlandsche Katholieke Volk in deze nationale hulde zijn eigen deel komt opeischen, zal niemand verwonde ren, die weet, dat het in Dr. Schaepman huldigt den grondlegger van ecne zelf standige en erkende staatkundige positie van het Nederlandsche Katholieke volks deel. Gelijk bekend, maakte het zich reeds op den Vader der R. K. Staatspartij op zijn eigen wijze te huldigen met de voortzet ting en versteviging van het te vroeg on- WAT SCHAEPMAN PLANTTE - VOLK n.l. de R. K. Staatspartij, als een jong, teer eïkenplantje, wortelend in de letters R. K.. door Schaepman geplant, groeie uit, onder de onmisbare zegciistralen van Gods Zon, tot een zich wijd vertakken- den stam. die draagt de breede kruin van een bloeienden boom. De penning, in goud-brons uitgevoerd door de N.V. „Koninklijke Begeer" te Voorschoten, zal voor 't aangegeven doel voorloopig worden verkocht als draag- penninkje (29 mM diameter). De penning wordt verkrijgbaar gesteld derbroken levenswerk van den grooten Doctor. Het wil dit jaar gaan oprichten een Partijbureau voor de R'. K. Staatspartij. Het gaat hier voor 'n Dr. Schaepman- fonds bijeen brengen, om daaruit een Dr. Schaepman-huis te stichten. Het Comité van Actie meent thans het juiste oogenblik gekomen, om op Schaep- man's sterfdag het Katholieke Volk een Gedenkpenning aan te bieden, waarvan de opbrengst ten bate van dit Schaepman-fonds zal ko men. Als beeld van Schaepman's krachtige persoonlijkheid ontwierp Huib Luns in sterk relief het profiel van den grooten dokter op de voorzijde van dezen pen ning. Dit beeld, met het randschrift: DR. SCHAEPMAN 1844—1903 CREDO PUG- NO. rust op een krans eikenbladeren, in kruisvorm samengebonden door een drie kleurig lint. De achterzijde geeft een symbolische toelichting van het randschrift: GEVE GOD ZEGEN EN HET KATH. WASDOM. voor 25 cents en aan de Kring-comitè's in commissie gegeven. Bestellingen worden uitsluitend uitge voerd door tusschenkomst van den se cretaris-penningmeester van het Comité van Actie: Mr. H. Kolfschoten, Franken- slag 8, 's-Gravenhage. Met Comité van Actie heeft bij deze gelegenheid slechts dezen wensch hier aan toe te voegen, dat het Katholieke Volk ook dit werk tot wasdom moge brengen. Januari 1928. J. R. heeft aangifte gedaan, dat gister avond uit het café „Zomerzorg" zijn rij wiel is ontvreemd. Op uitnoodiging van He Indonesische Studie club heeft de kapitein-luitenant ter zee J. van Reede, directeur der Hoogcre Marine Krijgs school, gisteravond in Huize Feenstra een voordracht gehouden over: De strategische po sitie van Nederalndsch-Indlë. Gisteren herdacht de heer Th. J. de Bolster :n dag. waarop hij voor veertig jaar als smidsleerling in dienst trad bij de Kon. Ned. Grofsmederij alhier. Ter gelegenheid van dit feit werd hij door de directie in hartelijke bewoordingen gelukge- wenscht met dit jubileum en hem de gebruike lijke enveloppe met inhoud aangeboden. Toen gistermiddag de pcw/auto naar den trein ging om een zending ^sHat het station te brengen, vloog onverwachts ëen achterwiel van de auto, waardoor deze niet verder kon. Men heeft toen de post terstond overgeladen op een handwagen van de Posterijen, die altijd aanwe zig is voor het vervoer van de post naar en van de trams der N. Z. H. T. M., waardoor de zending nog op tijd aan den trein aan kwam. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot lid van de Rijkscommissie van Bijstand voor het Woordenboek der Nederlandsche taal Prof. Dr. J. H. Kern alhier. DE COMMUNISTEN IN KANTON. Aan een schrijven, dat een familie te Rotterdam van een bloedverwant in China ontving, ontleent de „Msbd." het volgende: Het is mijn gewoonte niet over politie ke en andere gebeurtenissen in China te schrijven maar ik moet voor dezen keer een uitzondering maken, nu er in Canton tooneelen hebben plaats gehad, welke erger zijn geweest dan de bloedigste re volutie ooit te voren. Gisteren zat een Chinees, die juist Can ton ontvlucht was en daar in dienst was van een gouverrements-ambtcnaar aan onze bedienden, van wie hij familie is, te vertellen wat voor verschrikkelijks hij in Canton had gezien. Hij zeide liever van honger in Hongkong om te komen, dan ooit weer naar Canton terug te gaan, zoolang de toestand er zoo gevaarlijk is, dat het gebeurde zich kan herhalen, en daarvoor wordt op het moment erg ge vreesd. Wat hij vertelde en wat ik van andere Chineezen hoorde, zoomede wat in de couranten staat komt op het volgende neer: „Er waren weinig troepen in de stad, omdat-men juist bezig was. troepen van een andere provincie, welke in Canton den baas spelen weg te jagen. Daarvan maakten communisten, geholpen door hun Russische leermeesters gebruik om Canton-city in bezit te nemen. De Russen hadden gezorgd voor allerlei wapens, en gebleken is. dat zij een groot deel der jongelui van gegoede families (zoowel jonge mannen als meisjes) volkomen ver giftigd hadden met htm communistische theorieën. Goed gekleede meisjes met kort geknipt haar dwongen winkeliers hun geld en goederen af te geven en waar men weigerde, werd de boel in brand gestoken. Zeventienhonderd huizen zijn op die manier in asch gelegd. Vele winkeliers werden door diezelfde meisjes onthoofd en de hoofden werden als af schrikwekkend voorbeeld door de stra ten gedragen. Twee maal 24 uur heeft' dit schrikbe wind aangehouden; voorraden uit win kels werden op straat gesmeten om on der koelies te worden verdeeld. De leu ze was geen rijken, geen armen: ieder een gelijk en allemaal werken voor het zelfde loon. Het eerste wat men deed 1 was de gevangenis openen en de hon- plaatsen is men bezig, alle Russische pro propagandisten het land uit te zetten. In Hongkong is het nu rustig. Honder den Chineezen. die met hun buit van Canton hierheen gevlucht waren, werden door de politie aangehouden en degenen onder hen, die door de Cantonneesche politie herkend worden als misdadigers, zullen zeer waarschijnlijk gedeporteerd worden, om daarna te Canton te wor den gcfusileerd. Communisten schijnen de keus te krijgen te worden gezonden naar plaatsen van hun keuze, dus te worden behandeld als politieke vluchtelingen. ONGELUKKEN. Brandwonden bekomen. Te Emmercompascuum (Dr.) viel Don derdag. tijdens de afwezigheid der moe der, een .8 maanden oud kindje van W. G. uit dén kinderwagen op de gloeiende kachelpijp. De kleine bekwam zeer ern stige brandwonden. Men vreest voor het leven. Het ongeluk bij de militaire oefeningen te Den Bosch. Het ongeluk bij het werpen van hand granaten door wielrijders in de Isabella- kazerne te 's-Hertogenbosch blijkt daar door veroorzaakt te zijn. dat de ontste- kingsvonk van een weggeworpen gra naat terugsprong en de slagkwikpiipjes, die in een 2 M. naar achteren geplaatst kistje lagen, tot ontbranding bracht. De toestand van den wachtmeester Nak en den soldaat Schuiling. die in het Protes- tantsch ziekenhuis behandeld worden, is bevredigend. Verdronken. >r" De heer Brenkink te Eibergen is giste ren bij liet vullen van een emmer uitge gleden in den Berkel. met het noodlottig gevolg dat hij is verdronken. Poging tot moord? Te Winsum bij Dronrijp heeft Woens dagavond de doofstomme arbeider, ze kere L. V., zijn buurvrouw, mej. Kamp man. onverwachts met een mes aange vallen. De vrouw werd aan gelaat en han den bloedend verwond. Haar toestand is redeliik wel. Den man heeft men des avonds te zijnen huize aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht De reden van den aanslag is tot heden onbekend. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 20 Jan., medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 776.4 te Madrid. Laagste Barometerst.: 716.4 te Reykjavik Verwachting tot den avond van 21 Jan.: Matige later wellicht toenemende Zuid Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. be trokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk droog weer en zelfde temperatuur, later zachter met kans op regen. LLEIDEN, 20 Jan. Vee. Aangevoerd: 502 Runderen, 1*0 Kalveren, 876 Scha pen, 662 Varkens, 512 Biggen en 6 Bok-, ken of Geiten. Prijzen: 5 Stieren f 190 340; 135 Kalf- en Melkkoeien f 225-385; 131 Varekoeien f 170-290, handel matig; 231 Vette Ossen en Koeien f 260—460, schoon aan de haak 60-115 cent; 14 Vette Kalveren f 60-175, schoon aan de haak 103—162 cents; 126 Nuchtere kalveren f 9—16: 651 Vette Schapen f 25-44 en 225 Weideschapen f 21-33, handel vlug; 557 Magere Varkens f 13-35, 35 voor Londen 43—46 cents zouters 512 stuks f 310; 6 Bokken of Geiten f 4-8. Kaas. Aangevoerd 56 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas 54—57, 2e soort 50—53; le soort Leidsche kaas f 48-52, 2e soort 40-46 per 50 Kg. Handel voor Goudsche en LLeidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 35 partijen, 1384 stuks, 10807 Kg ZOETERMEER—ZEG WAART. 18 Jan. Eierenveiling. Aangevoerde eieren: ldpeieren 10.90—/ 9.60 per 100 stuks. Eendeieren 9.20—8.80. VOORSCHOTEN. 19 Jan. Veiling V.P.V. Eieren per 100 stuks 8.8010.90; hanen per stuk 1.752.60; kippen per stuk 1.05 2.—. BODEGRAVEN, 19 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 5497 stuks. Prijs 8.3010.50. Een deneieren 70. prijs f 6.207.Appelen 0.90 ct. Peren 0.40—0.95. DELFT. 19 Jan. Boter ƒ2.40 per kilo. Aan voer 1,8, wegende samen 20 kilo. 19 Jan. Vette koeien le kw. 180435, Kalfkoeien 220425, Vaarkoeien 150275. Magere Varkens 14.tot 46. Biggen 6.— 14, Nuchtere kalveren f 812, Paarden ƒ100 125, Rundvlecsch per kilo 10.85ƒ0.70. Aanvoer: 165 runderen, 27 schapen of Lam meren. 12 paarden. 460 Varkens. 248 Biggen, 1 i" varkens. of vken. NOOTDORP. 18 Jan. Eierenveiling. Aan gevoerd 1825 eieren, Kipeieren ƒ8.6010.25, Krieleieren f 6Kuikeneieren ƒ8.158.35 per 10C stuks, hanen ƒ0.401.30. Duiven ƒ.0.11 —0.39, Kippen f 0.251.30. Konijnen f 1.55 2.20 per suk. Appelen ƒ.0.080.15 per K.G. derden losgelaten misdadigers deden na tuurlijk braaf mee aan het moorden, brandstichten en rooven. Tegenover Canton-city ligt Honan, op de manier als Feijenoord tegenover Rot terdam en daar is al sinds jaren een gou verneur, die als ex-rooverhoofdman alle knepen kent, om tegen gespuis op te tre den en orde en tucht te handhaven. In zijn district waren geen rooden, omdat hij zeer op zijn qui vive was en alle bewo ners van zijn district kende. Die gouver neur heeft, dank zij de hulp van een werkliedenvereeniging. welke ook tegen de Bolschies zijn, kans gezien de Roo den te verdrijven, maar hier ging het ook met een typisch Chineesche list. De anti- roode werklieden werden van wapenen voorzien en deden zich voor als Rooden met roode insignes en vlaggen. De ande ren dachten, dat zij waren overgeloopen en lieten hen de stad binnen. Daar dron gen zij liet hoofdbureau van politie bin nen, heschen er de witte vlag. wat voor meergenoemden gouverneur het teeken was om met zijn soldaten den aanval te beginnen, zoodat de Rooden tusschen twee .vuuren zaten. Honderden koelies, die mee deden aan het rooven zijn daar bij gedood en er hangen hier bij de Chi neesche fotografen foto's met den eenen handwagen na den anderen, opgestapeld met lijken, onbedekt en in allerlei houdin gen. Communistische jongelui en meisjes van den gegoeden stand werden zonder pardon doodgeschoten en gingen schel dend tegen de soldaten en zonder een spoor van angst den dood in. Er is in Canton groote rouw. waar vele families haar kinderen dood van de sol daten in ontvangst namen om deze zelf te begraven. Vele Russische propagandis ten, waaronder vrouwen, zijn eveneens gefusilleerd, onder wie er waren, waarop de bevolking haar gram kon botvieren, aangezien zij eerst in processie door de stad werden geparadeerd. Het kwaad zit dieper, dan men aan vankelijk had kunnen aannemen, en het is de vraag, of met het fusileeren van aanhangers en deporteeren van Russen het met het commuunisme in China ge daan is. En wat zullen de Russen doen als zii hooren van de vele landgenooten die in Canton weiden doodgeschoten? Een oorlog niet China? Want in de andere HAZERSWOUDE. Ons station. Sedert jaren bestaat er een station aan de lijn LeidenUtrecht, genaamd: „Hazerswoude Koudekerk". En met recht kan het zoo genoemd worden; want het ligt feitelijk op slechts 600 M. afstand van Rijndijk, gem. Hazerswoude en om trent evenzoover van den kom der gemeente Koudekerk; want over de Brug is men in het centrum van Koudekerk. Nu is omtrent die brug iets belangrijks ge beurd in deze laatste dagen. De burgerlijk* ge meenten Hazerswoude en Koudekerk zijn eige- mars geworden van die oude brug. welke niet meer voldeed aan de eischen van het modern verkeer en vooral aan de scheepvaart. Van alle kanten wordt het raadsbesluit van beide gemeenten toegejuicht, want nu wordt dc brug nog in dit jaar door een nieuwe vervan gen. welke aan alle eischen zal voldoen en na verloop van jaren zelfs tolvrij zal worden. Eén ding echter ontbreekt nu nog. Ziet. daar ligt het station HazerswoudeKoudekerk bijna recht tegenover de brug en op een afstand van slechts 600 M. van de brug en den Rijksstraat weg. Om van de brug naar het station te ge raken, moet men echter een afstand van niet minder dan 16 a 1700 M. afleggen: en dan nog tol betalen. Ja, die tol aan den weg naar Ha- zerswoude-dorp, was tot nu toe het groote „sta- in-den-weg" yoor een kortere verbinding naar het station. Men wilde die inkomsten niet der ven, door een tweede verbinding met het dorp varaf de brug langs het station te maken. Doch nu komt ook deze tol te vervallen, omdat de verbinding van den rijksweg naar Hazerswoude een - ovinciale weg wordt. Nu deze voornaam ste hinderpaal (het derven van tolgelden) voor de gemeente Hazerswoude komt te vervallen, staat niets meer in den weg, dat de verbinding van de Koudekerksche brug naar het station zou i -n beletten. H~t is in h<ït van beid- gemeentefi. maar meer nog in 't belang der ge meente Koudekerk, dan van Hazerswoude. om dat feitelijk geheel Koudekerk, van Hazerswou de echter alleen de Oostbuurt of 't Zwaantje er voordeel bij heeft. Van den anderen kant is het echter waar. dat de weg van de Koudekerksche brug naar het station geheel op het gebied van Hazerswoude zou komen. Naardien nu beide gemeenten in gemeen schappelijk overleg en met groote meerderheid ten nutte en gerief van belde gemeenten de brug hebben aangekocht, moest eindelijk ook het oorspronkelijk project (de verbinding van die brug met het station) tot nut en gerief van beide gemeenter tot stand gebracht worden. Indien een breed stuk grond vanaf de brug naar het station werd aangekocht, zouden de kosten van den wgg wellicht gedekt worden door den over- blijvenden grond langs den stationsweg als bouwgrond te verkoopen. Misschien zullen be langhebbenden in beide gemeenten thans wel beginnen te begrijpen, dat het nu de gunstigste gelegenheid is, niet om het station Hazerswou deKoudekerk uit zijn isolement te verlossen; maar om dat station dienstbaar te maken aan de belangen van de beide gemeenten. Hazerswoude. I. M. K. ZOETERMEER. O v e r 1 ed e n: lohanna Kneppcrs 67 j. echt- genoote van P. J. Spruit. Gehuwd: L. Karens 27 j. tc Zegwaart en A. Koetsier 21 j. alhier. 446e STAATSLOTERIJ Trekking van Donderdag 19 Januari 1928. 5e Klasse Mis». Hoogc prijzen: 11118 5000. 18044 1G0O. 6346 947/ 5704 !724t ƒ400 1.36 4104 7501 12001 14080 14499 19790 200. 419 1941 4675 5667 12943 17361 100. Prijzen van 131 781 798 883 1110 2368 4018 4566 5649 6751 7320 8341 9201 209 393 405 562 659 914 923 930 966 I857 3289 4176 5138 6075 6972 7537 8597 2065 3291 4227 5176 6117 734 7772 8708 2196 3301 4361 5261 6300 7136 22bl 3550 4392 5399 6374 7212 1098 2357 3807 4410 5406 6t»41 9896 10130 10418. 10452 10501 10549 10798 11147 11187 11188 11363 11479 11534 16S9 11703 11729 11948 11961 12109 12163 12206 1'272 12325 12654 13324 13334 13135 13445 13495 13530 13612 13683 13758 13824 14041 14219 14oa9 14608 14621 14765 14810 14S28 14915 14973 14991 15356 15376 15546 15599 15S0S 15871 15907 15909 15957 16085 16264 16376 16400 16517 16580 16598 17011 17017 17138 17245 17360 17524 17554 17599 17894 1S026 18068 18134 18177 18258 1S595 18764 18981 19096 ivlfil 19566 19594 19736 19749 20027 20242 20331 2049S 20670 20739 20990 77 141 NIETEN: 305 387 390 414 483 486 624 662 665 681 684 743 776 797 815 93S 952 991 1687 1544 2290 2656 2902 3127 3597 3834 4273 4747 5101 5596 6063 6317 6690 6S69 1229 1543 1715 1895 2384 2815 1248 1586 1752 2063 2508 2858 3049 3410 3713 4214 4708 1428 1659 1640 2533 2900 30S1 3572 3S13 4255 4738 5018 5497 6023 6291 6679 6S37 7063 7491 7704 7127 8277 8779 9111 9290 9585 9770 3015 3019 3326 3361 3657 3706 4074 4116 4477 4500 4553 4861 4SS6 4900 4940 4944 5240 5265 5300 5466 5487 5669 5795 5862 5881 6007 6167 6194 6200 6239 6265 6394 64 IS 6423 6511 6575 6721 6732 6748 6760 6781 6S9/ 6912 6947 60S8 7035 7214 7340 7388 7445 7449 7517 7578 7605 7635 7686 7790 7794 7825 7877 7913 79SI 8041 8094 8155 8239 8201 8466 8495 8615 8633 8741 8768 8806 8874 8889 8921 8944 8977 8985 9112 9136 9164 9166 9193 9226 9236 9308 9362 93/9 9387 9414 9476 9502 9589 9611 9619 9718 9728 9738 9757 9786 9836 9850 9965 10040 10136 10164 10267 10304 10321 10369 10490 10522 106.39 10650 10659 10689 10703 10818 10842 10917 10932 10935 10982 11129 11248 11252 11296 11311 11428 11471 11497 11587 11752 117811 11798 11849 11927 12002 12103 12149 12203 1227S 12310 12348 12413 12456 12500 12536 12564 12616 12624 12635 1263S 12643 12695 12706 1277S 12809 12824 12842 12866 12923 12972 12QS1 13062 13075 13160 13168 13175 13281 13346 13355 13357 13427 13491 13493 13540 13581 13596 13611 13622 13635 1364S 13747 13748 13896 13922 14031 11074 14083 14109 14120 14168 1422S 14517 14342 14421 14425 14442 14465 14492 14516 14574 14598 14641 14727 14771 14735 14798 14811 14865 14877 14888 14916 14941 14947 14962 14964 15029 15043 18112 15131 15167 15271 15417 15424 15440 15518 15543 15641 15702 15711 15777 15834 15914 .5968 16024 16044 16045 16220 16260 16300 16308 16542 16347 16385 16389 16572 16579 16612 16627 16657 166S? 16714 16728 167S3 16S10 16830 16947 17093 17125 17135 17145 171 S3 17191 17218 17254 172S9 17295 17300 17395 17404 17440 17497 17505 17561 17591 17673 17725 17954 18015 18082 I8J27 I81S9 1S193 18217 18220 1S275 1S280 18288 IS331 18355 18361 iS374 18377 1S379 18518 '.5525 18529 18566 IS5S0 18583 1S589 1S654 18660 18673 18709 18814 16835 5918 15922 18959 18988 19047 19049 19081 19118 19127 19145 15163 «9185 19219 19281 19288 19336 9395 19408 19477 19479 19567 19593 19597 19O03 9635 19649 19678 19734 19767 19850 19870 19S90 19985 «.0007 20010 20061 20081 20118 20172 2026Ó 0270 202S2 20308 20369 20395 20494 20596 20611 0655 20663 20691 20692 20700 '509 20S7S 20922 0949 20969 5c Klasse 3e Lijst: 17439 met 70.ontbreek^

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2