VGORGOED opgeheven wordt Nancy Trevanion's Erfenis. Zorgt er tijdig bij te zijn RADIO-PROGRAMMA DE LEIDSCHE COURANT, Dinsdag 17 Januari 1928. Tweede Blad No. 5773 19s Jaargang ^WNNENIAMD. PROF. MAGISTER J. G. DE LANGEN WENDELS O.P. f 'Aan een artikel in ,,De Maasbode" ge dijd aan dé nagedachtenis van den diep- betreurden overledene is de volgende pas sage ontleend: Zijn omvangrijke studie der Christelijke zedenkunde bracht nem van zelf op het terrein der moderne sociologie. Ook voor- aanstaande regeeriugspersonen in Zwitser- land, en niet minder de verschillende com missies van den Volkenbond, te Genève ge- vcstigd, achtten 't vaak een voorrecht bij ia prof. de Langen Wendels in consult te gaan. in Speciaal de wetenschappelijke verheffing der vrouw ging hem ten zeerste aan het m" hart. Te Freiburg stichtte hij met zijn be roemden ordersgenoot prof. Berthier de zoo bekende ,,Ecn|e des Hautes Etudes" voor de vrouwelijke studenten, een der eer6te vormscholen voor maatschappelijk werk der Katholieke vrouw, waarvoor hij Dominicaner zusters uit Amerika deed over komen. Al zijn nog beschikbaren tijd schonk hij aan deze prachtige moderne stichting, welke heel zijn liefde had, en waarvan hij tot aan den dag van zijn heen gaan uit Freiburg de groote drijfkracht was. Drie en twintig van zijn rijkste en meest vruchtbare levensjaren liggen aan de Uni versiteit te Freiburg in Zwitserland. Bij den dood van prof. J. V. de Groot was de naam van pater Magister de Lan gen Wendels als deu vermoedelijken op volger van den betreurden Amsterdamechen hooglecraar in de Thomistische Wijsbegeer te op aller lippen. Door zijn briljante we tenschap, zijn langdurige universitaire erva ring en zijn machtigen invloed op het stu dentenleven leek pater Magister de Lan- Igen Wendels de aangewezen opvolger van wiilen professor De Groot. Maar nauwelijks drong het gerucht van l deze mogelijke benoeming tot Freiburg door, of zoowel de professoren als etuden- 1 ten werden door dit dreigend verlies voor hun Universiteit met algemeene conster- natie geslagen, en spontaan vormde zich i onder hen een beweging om den hoogge- 5 schatten en diepvereerden hoogleeraar voor Freiburg te behouden. Hoe weinig hadden ze in Freiburg ge- dacht, dat zij hem een jaar daarop toch aan zijn vaderland moesten afstaan. Want 't was eigenlijk niet goed denk baar, dat in Holland een Katholieke Uni versiteit zou worden opgericht zonder dat een universitair-ervaren man als De Lan- Igen Wendels als professor daaraan zou worden verbonden. En zoo kwam Pater Magister de Langen Wendels na een hoogleeraarschap van 23 jaren te Freiburg naar Holland terug oin i zijn nieuwen leerstoel aan de Keizer Kiuel- Universiteit te Nijmegen in te nemen. 't Sprak van zelf, dat Prof. de Langen Wendels daar voor het tweede jaar de Rector Magnificus werd, nadat Prof. Schrij nen deze functie voor het eerste stichtings jaar had bekleed. Moet bet afscheid van Freiburg, waar hij zooveel kostelijken arbeid had verricht, hem zwaar zijn gevallen met de energie on de geestdrift van een nog jongen meDSch begon Prof. de Langen Wendels deze nieu we periode vaD ziin toch al zoo vruchtbaar .leven. Man van altijd nieuwe en jonge ideaR*n. werd hij de stichter van de Katho- lieke Vredesbeweging, waaraan hij tot zijn laat^en ademtocht zijn kracht en bezieling heeft gegeven. Hoeveel beloften hield dit rijke en vruchtdragend leven nog in. Aan het grijzend haar van hoofd en baard was 't slechts te bespeuren, dat hij de zes tig was gepasseerd, zijn werklust, zijn geest drift, zijn toewijding waren nog als van een, die pas stond aan den ingang van zijn leven. God heeft hem rijp geoordeeld voor het eeuwig leven en hem als Zijn trouwen die naar opgeroepen voor de hemelsche be looning. Beteekent zijn heengaan voor de jonge Universiteit en zijn vereerde Orde een on herstelbaar verlies, zijn nagedachtenis zal FEUILLETON. Uit het Engolscb van JOSEPH HOCKING. Vertaald door Carla Simons. 26) Het meisje bewaarde het stilzwijgen. Als ze thuis gewoond had, zou ze het voorstel direct aangenomen hebben, maar ze moest twee pond per week betalen aan Mary Judson en dat zou elke penny van haar salaris opslokken. Ze zou geen cent bezit ten voor zakgeld, kleeren, dus was het in derdaad een onaannemelijk aanbod. Ze dacht er aan, dat haar vader duizenden en duizenden had uitgegeven voor haar opvoe ding en dat het salaris, dat haar werd aan geboden, niet genoeg was om van te leven. Het was vernederend en ze voelde er veel voor om kort en goed te weigeren. Boven dien, wat zou er van haar geliefkoosd plan komen op die manier? Ze was haar nieuw leven begonnen met het idee om Trcvanion Court terug te koopen, en, tot nu toe had ze nog niet* bereikt. En toch wilde ze niet weigeren. Ze dacht eraan dat ze acht maanden lang geen pennv had verdiend. Gedurende dien tijd had ze moeten uitgeven zonder iets er bij te krijgen en ze had geen betere vooruit zichten voor de toekomst Als ze Mr Shaw- cross' aanbod weigerde, had ze kans. dat ze I elke penny die ze nog bezat, zou interen. 1 Honderd pond per jaar was tenminste vol doende om te eten en een dak boven haar hoofd te hebben. in eere en zegening worden voortgedragen als het voorbeeld van een welbesteed en vruchtbaar loven, met den rijken oogst van tien talenten. Onder dit artikel lezen we Pater Magister de Langen Wendels heeft Zaterdagavond op zijn sterfbed aan zijn Overste verzocht, dat geen lofredenen op hem zouden gehouden worden, noch hulde- artikelen over hem in de kranten zouden verschijnen- De stervende vroeg alleen oot moedig om het gebed zijner vrienden om de vergiffenis zijner zonden en ter bekoming van het eeuwig leven. Met volkomen eerbied voor dezen laat- sten wil van den betreurden doode meenen wij toch tegenover Katholiek Nederland verplicht te zijn een eenvoudig waardee- rend levensbericht over den verdienstelij ken priester te geven, waartoe wij onzen redacteur, P. Hyacinth Hermans, die het voorrecht had, den overledene nog als leer meester te kennen, gaarne bereid vonden. Dinsdagavond om half zeven zal het stoffelijk overschot worden overgebracht naar de kerk van den H. Dominions aan de Broerstraat, waar om 7 uur de metten der overledenen zullen worden gezongen. Woensdagmorgen om halftien worden de Lauden gezegd, waarna om 10 uur de plechtige H. Mis van Requiem. Het stoffelijk overschot zal m den graf kelder van het Dominicanenklooster te Huissen worden bijgezn. DE SANTOS-BLOEMENDAGEN IN 1927. De opbrengst van de in 1927 gehouden Santos-bloemendagen van den Nod. R.-K. Middenstandsbond bedraagt f 11.957.31'/». HULDIGING VAN DEN HEER FOKKER. De eeremedaille van Oost en West. Overwegende, dat onze landgenoot de vliegtuigbouwer Fokker als constructeur van de vliegtuigen, waarmee het eerst de verbinding tusschen ons land en Neder- landsch-Indië is tot stand gebracht, zeer veel bijgedragen heeft tot versterking van den band, .die deze twee deelen van het Rijk verbindt, heeft het hoofdbestuur van Oost en West besloten hem de eeremedaibe van die vereeniging uit te reiken hetzelfde huldeblijk, dat ook ir. Philips, den president van de Phjlipsfabrieken te Eindhoven, in verband met de radioverbinding Nederland- Indië*is aangeboden. De aanbieding zal Woensdagmiddag te Den Haag geschieden aan een noenmaal in het Restaurant Royal en bij monde van den algemeenen voorzitter van Oost en West, den heer R. Zuidcrhoff, lid van de Alge meene Rekenkamer. Ilet i9, met het oog op den beperkten tij'!, dien de heer Fokker heeft, de bedoeling aan deze plechtigheid en eenvoudig karakter te geven. Donderdag spreekt de heer Fokker te Haarlem. Dan zal hem de gouden medaille van de Kamer van Koophandel aldaar wor den aangeboden. FOKKER VLIEGTUIGEN VOOR NED. INDIË. De tocht van den heer Van Lear Black. Door de K. L. M. zijn vier drie-motorig* Fokkprvliegtuigen, in hoofdzaak met de Postduif overeenkomende, besteld om in Ned. Indië dienst te doen. Er zullen voor deze vliegtuigen eenigs- zins andere motoren worden gebruikt, waar mee de samenstelling der schroeven samen hangt, zoodat ook hierin ecnige wijziging mogelijk is. Hoe deze vliegtuigen naar Indië zullen worden gebracht zal nog ziader worden vastgesteld. Omtrent den vliegtocht van den heer Van Lear Black van Londen naar Kaapstad, en terug, meldt de „Tel." nog, dat deze over drie maanden zal aanvangen, gelijk ook wij reeds mededeelden. Het traject zal in tien etappes van 800 900 K.M. worden verdeeld. Geland zal wor den fe Caïro, Khartoem. Malakal. Mongolia, Kisumu, Tabora, Abercorn. Broken. Hil', Buluwayo, Bloemfontein en Kaapslad. Bovendien, als de firma zou slagen, als haar teekenwerk bekend zou worden, dan zou ze deelen in de winst, en na twee jaar zou ze vrij zijn en andere contracten kun nen maken met groote firma's. Wat vindt u ervan? herhaalde Mr. Shawcross opnieuw. Natuurlijk ben ik u dankbaar voor uw aanbod, begon hel meisje, maar.... en ze bedacht wat Elijah Briggs haar had gezegd den dag van haar vertrek: als je ooit mijn hulp of mijn raad noodig hebt, kom dan maar bij me. Neemt u mijn aanbod aan? vroeg de ander Moet ik meteen een beslissing nemen? Ik zou het liefste direct beginnen. Zoo als ik u zei, heb ik vertrouwen in uw werk en ik zou zoo gauw mogeljjk willen beginnen. Ik zal u binnen acht en veertig uut mijn besluit mededeelen; is dat goed? Maar waarom wilt u wachten? U ver telde, dat u zich met niemand verbonden had. Dat is zoo, maar dat contract teekenen beteekent me binden voor twee jaar tegen een salaris, waarvan ik niet kan leven. Ik vind het heel vriendelijk van u, maar u begrijpt, dat dit alles nieuw voor me is, terwijl u er al weken over hebt nagedacht. Ik kan niet zoo maar een beslissing nemen. Ik moet eerst raad vragen. Maar u zult toch niemand onze plan nen vertellen? vroeg Shawcross angstig. Ik zal niets meer vertellen dan noodig is, antwoordde het meisje, en dan nog strikt vertrouwelijk. Wien wilt u om raad vragen? Mr. Elijah Briggs. John Shawcross is een eerlijk man, zei INGEZONDEN MEDEDEELING. ALLE GOEDEREN NI0ETEN/WEG U koopt daarom de prachtigste Pakjes en Jasjes voor llwe Jongens 40 tot 50% beneden de waarde DE WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. Nogmaals aangedrongen op een wettelijke regeling. In de laatste vakbondsvergadering van het R.K. Werkliedenverbond, 13 en 14 December jl. gehouden, werd met alge meene stemmen aangenomen een voorstel van den Ned. R. K. Bouwvakarbeiders- boud, waarbij het verbondsbestuur werd verzocht bij de Regeering, desgewenscht in overleg met de R.K. Tweede Kamer fractie, nogmaals aan te dringen op wet telijke regeling der Werkloosheidsverzeke ring. Ter uitvoering van die opdracht heeft het Verbondsbestuur zich dezer dagen ge wend tot den Raad van Ministers, er bij de Regeering op aandringende maatregelen te willen nemen, waardoor binnen den kortst mogelijken tijd aan de werkloos heidsverzekering een wettelijke basis ge- geve worde. Aan het bestuur van de Katholieke Staatspartij is verzocht een wettelijke re geling der werkloosheidsverzekering in de bijzondere aandacht van de Kath. Kamer fractie te willen aanbevelen. Bij een wettelijke regeling zouden, meent het Verbondsbestuur, geregeld dienen te worden: zelfstandigheid der kassen, het meebetalen der ondernemingen, de bijdra gen van het Rijk en de Gemeenten. Voorts heeft het Verbondsbestuur, in verband met een ter genoemde Vakbonds vergadering aangenomen voorstel van den Ned R. K. Slagersgezellenbond. zich ge wend tot den minisler van Arbeid, Handel en Nijverheid en Zijne Excelenlie met den meesten aandrang verzocht de in begin van 1921 aan die werkloozenkassen. wel ke gedwongen waren gebruik te maken van den bijzonderen steun der Regeering, opgelegde en door de kassen slechts noodgedwongen aanvaarde bepalingen, te willpn intrekken, sub9idair de kasbe- sturen vrij te willen laten al dan niet die dwingende bepalingen te handhaven of ze buiten werking te stellen. PERSONEELRAAD NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. In de jongste vergadering van den Per- soneelraad der Nederlansche Spoorwegen werden de door de directie voorgestelde wijzigingen op het reglement voor d9 lichaamskeuring behandeld. De Raad zal 1 hij. Als hjj belooft er niet over te spreken, kuut u hem gerust alles vertellen wat ik u in vertrouwen heb gezegd. Maar het racet onder de strikste geheimhouding ge beuren. Direct nadat Shawcross was weggegaan, belde Nancy Woodroyd op. Met wie? vroeg de stem van Elijah Briggs. Ik ben het, Nancy Trevanion. Nancy, kind, zei de Yorkshire-man, je stem klinkt me lieflijk in mjjn ooren; waar ben je al dien tijd geweest? Waarom ben je zoolang niet bij ons geweest? Ik wou morgenavond bjj u komen, antwoordde Nancy. Dat spijt me vreeselijk, maar ik ben bezet, juist morgen en overmorgen heb ik veel te doen. Maar is het iets dringends? Ja, antwoordde Nancy. Van groot belang. Lm ster dan wat ik doe. Ik zal de auto naar je toe storen. Ik ben deze twee our vrg en dan kon je no met rag praten. Binnen het uur was Nancy op Wood royd, waar ze hartelijk werd begroet door de heele familie Briggs. Je weet wel hoe blij we zjjn je te zien, Nancy, zei hjj. en we zijn een beetje boos omdat je zoo weinig komt. Maar wat is er aan de hand? Je ziet er opgewonden uit. Is er iets gebeurd? Neen, antwoordde Nancy, er is niets gebeurd, maar ik wilde u graag persoon lijk spreken. Ik heb uw raad neodig. Over zaken? Ja, als het mogelijk was, zou ik u graag alleen willen spreken. Niet omdat ik iemand hier in huis niet vertrouw, maar ik heb anderen geheimhouding beloofd. Ben had niets bijzonders gezegd, hg zijn opmerkingen aan de directie doen toe komen. Uitvoerige besprekingen hadden plaals over de kwestie der classificatie, naar aan leiding van een bespreking, die de voor zitter en de secretaris van deri Raad ter zake met de directie hebben gehad. Over deze aangelegenheid zal de Raad op 19 Januari a.s. een bespreking hebben met de hoofdbesturen der vijf organisaties. Den Minister van Waterstaat zal worden verzocht den Raad in kennis te stellen met en hem gelegenheid te geven tot overleg over de wijzigingen in de regeling der dienst- en rusttijden. De Raad zal zich opnieuw tot de directie wenden met verzoek den Raad gelegenheid te geven deel te nemen aan enquêtes over belangrijke spoorwegongevallen. Naar aan leiding van bij den Raad ingekomen klach ten zal een commissie uit den Raad een onderzoek instellen naar de personeel toe standen te Feijenoord. Voorts werden nog behandeld eenige aangelegenheden van minder algemeenen aard. ZIJ, DIE VAN ONS HEEN GINGEN Een lange lijst Zondag is te 's-Gravenhage overle den mr. dr. J. B. Hreukelmau, oud referen daris bij den Raad van State, officier in de orde van Oranje-N aasau, De heer Breu- kelman is op 8 üctobei 1856 te Rotterdam geboren, waar hij de H. B.S. bezocht. Na afgelegd staatsexamen studeerde hij te Leiden, waar hij in 1882 promoveerde tot mr in de rechten en dr. in de staatswe tenschappen. In 1882 werd bij, na afgelegd staats examen, benoemd tot commies van 6taat bij den Raad van State, bij welk college hij later benoemd werd tot referendaris. Hij was er werkzaam bij de afdeelingen financiën en buitenlandsche zaken, ondei de vice-presidenten v. Rheneo, v. Panhuys, Sehorer, van Swmderen, Röell en van Leeu wen Met ingang van 1 Januari 1927 werd hem op verzoek eervol ontslag verleend. Te Den Haag is overleden in den ouder dom van 63 jaar de heer W. Evekink, oud- controleur-generaal van de Ned. Bank, ridder in de orde van Oranje Nassau. Aldaar is eveneens overleden de heer A. H. J Blokzeijl, oud-resident van Riouw en Onderhoorigheden. Hij was 92 jaar oud. Tenslotte valt uit de Residentie te ver melden het overlijden van den heer H. E. Steinmetz, oud-resident, ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De thans overledene werd 77 jaar. Te Bilthoven overleed. 74 jaar oud, de heer H. v. d. Graaff, oud-burgemeester van Neede. Te Nijmegen is op 83-jarigen leeftijd overleden de heer C. T. Knol ten belt, oud gemeente-ontvanger van Amsterdam. Te Assen is in den ouderdom van 74 jaar overleden mr. G. W. baron van der Feltz, Kamerheer in buitgewonen Dienst van de Koningin en oud-lid der Eerste Kamer. Te Deventer overleed gistermorgen op 59-jarigen leeftijd een bekend industrieel, de heer H. II. Lugard Jr., tot het vorig jaar directeur van de N.V. Lugard's Kon. Fa briek Import en Export, welke zaak, in 1859 gesticht, door wijlen zijn vader in 1905 het recht verkreeg tot het voeren van het brevet Koninklijke en die in 1920 een eigen kantoor in Soerabaja vestigde. Het vorig jaar werd de overledene naast de heer C. T. Stork tot commissaris der ge noemde N.V. benoemd, die zich thans richt op den in- en export in het algemeen en die vroeger speciaal betrekkingen had in den wereldhandel in blikboter. Wijlen de heer Lugard was ook in sport kringen geen onbekende. DE RIJKSMIDDELEN. In December hebben de gewone bronnen van inkomst onzer schatkist f579 600 meer opgeleverd dan een jaar tevoren, de opcen ten voor het leeningsfonds echter f4.732.000 minder. Voor het heele jaar 1927 bedroegen de ontvangsten resp. ruim f 14 millioen meer, f7'/s millioen minder. scheen even verheugd over Nancy's komst als de anderen en hij luisterde oplettend naar elk woord. Maar bij de laatste woorden was zijn blozend gezicht bleek geworden en zijn lippen beefden. Maar je mag niet al je tjjd aan vader geven, riep Jessie. Zal het onderhoud lang duren, meisje? vroeg Elijah Briggs. Neen, dat geloof ik niet, antwoordde Nancy, voor u is het niets belangrijks; voor raj) natuurlijk wel. Is er vuur aan in de bibliotheek, moo- der? vroeg Mr. Briggs. Ja. Je zei immers, dat Mr. Barraclough vanavond zou komen. Prachtig. We zullen de zaak even bespreken en dan even terugkomen. En je moet vanavond hier bljjven, Nancy, je mag niet voor middernacht terug naar Laburnum Cottage. Ik zal Dixon zeggen, dat hg klaar staat met den wagen. Waar ga jij heen, Ben? Ik moet vanavond uit, antwoordde Ben een beetje zenuwachtig en hg ging snel de kamer uit, terwjjl Mr. Brigg3 en Nancy zich naar de bibliotheek begaven. Ben Briggs' vrienden plachten te zeggen: Ben Briggs krijgt altgd alles gedaan wat lig wil. Misschien kwam dat omdat hg zijn wil tot nu toe altijd had doorgezet. Hg hacl een echt onverzettelijk Yorkshire-karakter, hg gaf nooit iets op, waarmee hg eenmaal begonnen was. Het was een klein-gebouwde, stevige jonge man met een vastberaden ge zicht. Hij had geen kwaad hart, maar zijn kennissen zeiden toch wel eens: Ben kon WOENSDAG 18 JANUARI. Hilversum, 1060 M. 12.00: Poütiebor. 12 352.00: Lunchmuziek door het Radio-Trio 3.00—4.00: Maak het zelf. Rubriek van Mevr. Schaake Verkozen 5.30715: Vooravondconcert door het Omroep-orkest 7.157.45: Gezondheids halfuurtje door R. Hoogland Het Bureau voor kinder-Hygiëne 7.45: Pottin ber. 8.10: Aansluiting van hel Theater „Flora", te Amsterdam Uitzending van ..De groot* onbekende", opera-comique in 3 acten van Julius Wilhelm en Gustav Beer. Muziek van Suppê. Bew. door Hansi Goefze. Vertaling van Louis Déjé. Regie- Luigi di Fraën. L. Boedels, spelleider. Olivier. Vicorale de Brichanteau. Emile v. Bosch. Generaal Rapp gouverneur van Parijs. M. v Ey9den. Lucie, z'n vrouw. Dilla Ramone. Pauline Jolicher- que, kapster, Berthe Verswijver. Theophile Marboeuf, Sylvain Poon9 Jules Gabrie. L. Zegwaard. Philippe Laboure, Gerritsma. Marie Mabel Lacappelle. tooneelspeelster. Jo Demulder Colardeau, kapitein. Jean Jans- sens. Roujon, luitenant, J. Waterman. Poulet ceremoniemeester, Kalman Knaack Bom- pard, bode van den Raad, Isedore Zwaaf. Victorien, dameskapper. J KeyzeT. Jacque, kamerdienaar bij Generaal Rapp, J. Keyzer. Fieurette. leermeisje. S. Verduin Kapel meester. Franz Goetze 10.00: Persber Huizen. 1810 M. Na 6 uur 1950 M NCRV. 12 301.45: Concert Mevr. B v. d. Horst, piano E. v d. Horst Jr.. cello. P A. Koch. viool 5 156.15: NCRV. Kinderuurtje door Mej. B v. d. Veer, zang mcj. C J. A. Gelderman 7 007.30: Lessen 7 30 8.00: Gramofoonmuziek NCRV. 8 00: NCRV. Concert Mondorgelclub „De Echo" (tot 9 uur). Mej. L. Lauenroth. piano Mevr. L. Lauenroth. piano Mevr J. Hehl, fluit en cello. L. Koster, cello (na 9 uur!. Spr Joh. de Vries: Christel. Lichamelijke Opvoeding. Daventry, 1600 M 10 35: Kerkdienst 11.20: Daventry-kwartet en dansband I.202.20: Orkeslconcerl 2 50: Causerie 3.10: Concert 3.20: Gedichtenvoor- Iczing 3.50: Concert 4.05: Causerie 4.20: Licht klassiek concert. BronkhuTst, Trio en soli (piano, viool, cello). G Knightv sopraan 5.35: Kinderuurlje 6.20: Dans muziek 6.40: Landbouwber. 6.50: Nieuwsber 7 05- Dansmuziek 7 35: Chopin's piano-preludes 7.45: Causerie 8.05: „Find the Original" 820: „The return, of Ulvsses" opera in 3 acten Orkest en koor. (Van 9.20950: Berichten) 10.50: Vaudeville, Solisten 11.2012.20: Dansmuziek Parijs ..Radio-Paris", 1750 M. 10.50 1100: Concert 12.502 10: Orkestcon cert 4 005.05: Orkestconcert 8 50 II.20: Het Koor van de Maitrlse de Saint- Eüenne du Mont. Langenherg. -169 M. 12.25— 150: Or kestconcert 5.206 20: Pianoconcert 7.40- Volksconcert door het Werag-orkest 9.50: Wielerwedstrijden. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen (Zeesen), 1250 M 11.20-—7.05: Lezingen en lessen 7 20: „Die schöne Helena", operette in 3 acten van Offenbach Daarna tot 11.50: Dansmuziek. Hamburg. 395 M. 3.35: Orkeslconcert 5 20: Orkestconcert 7.20: Pianoconcert 840: Trag.-comedies in liederen, verzen en proza 10.5011.50: Dansmuizek Brussel. 509 M. 5.206 20: Triocon cert 8.35: Pianoconcert 8.5010.35: Orkeslconcert. DE CORRUPTIE IN DE GASINDUSTRIE. B. en W. van Doetinchcm hebben den opzichter der gasfabrieken, den heer Post- ma. op wiens schorsing de meerderheid van den raad eveneens had aangedrongen, tijdelijk belast met de leiding van de fabriek. De schorsing van den directeur Is ge schied voor een termijn van 14 dagen. Het bestuur van .do Centrale van IIoo- gero GemeenleamMerraren heeft een adres aan den raad gezonden waarin geprotes teerd wordt tegen de wijze, waarop de commissie van onderzoek is opgetreden. De gemeenteraad van Ulingerodeel heeft den directeur van de gasfabriek, die be kende van do firma Wilson tc s'Hage, over het tijdvak van 9 jaar een bedrag van kwaadaardig zgn als de duivel als hg het met iemand aan den stok had. Dus had hg geen oogenblik zgn hoop opgegeven om met Nancy te trouwen. Wel is waar had Nancy hem niet aangemoedigd, maar dat veranderde niets aan Ben's besluit. Hg had tot nog toe alles bereikt, doordat hij zgn plannen zorgvuldig berekende. Hij was er van overtuigd, dat hij begreep, wat voor medsje Nancy was. Éven sterk van karakter als hjjzelf. Hg wilde op de hoogte bljjven van alles wat er met haar gebeurde en hij was er "blij om, dat ze nog niet was geslaagd een betrekking te vinden als ontwerpster. Ben kende natuur lijk Nancy's teekeningen en hoewel hg moest toegeven, dat die bgzonder mooi waren, beweerde hij altijd, dat er geen zaken mee waren te doen. Ik hoop, dat ze niet slaagt, zei h\j in zichzelL Ze wil haar oud huis terug- koopen en hoe meer ze wordt teleurgesteld in haar verwach tingen, hoe eerdor ze rich ons gesprek zal herinneren. En als ze in ziet, dat ze niets zal bereiken, zal ze bg mij terugkomen. Kort nadat Nancy haar intrek had ge nomen bij Jbaburnum Cottage, kwam Ben Sarah Ellen tegen, de meid van Mary Jud- son. Ben kende Sarah Ellen al een paar jaar. Ze had in zgn vaders fabriek gewerkt, maar moest dat opgeven wegens haar slechte gezondheid. Sarah Ellen was een stille, weinig belangrijke vrouw van een jaar of dertig en niemand zou veronderstellen, dat ze een romantisch hart bezat. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5