N Bm-VBUÖtfTENREEPEN BINNENLAND. GELENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA Nancy Trevanion's Erfenis, 9e Jaargang DE LEIDSCHE COURANT, Maandag 16 Januari 1928. Tweede Blad No. 5772 'ROF. MAG. G. DE LANGEN WENDELSf Gisternacht is te Nijmegen op 60-jarigen feeftijd overleden, prof Magister G. de Langen Wendels, professor aan de R.-K. Universiteit aldaar. J De hoogleeraar werd geboren op 27 Dec. 1867 te Utrecht, ontving zijn theologischo opleiding in de orde der Dominicanen te Huissen (Geld.), promoveerde en werd lector in de theologie in 1893. In 1906 kreeg hij den titel van Magister e<n werd tot hoogleeraar benoomd aan de bekende R.-K. Eoogeschool te Freiburg, waar hij 21 jaar (Öoceerde. Sedert kort was prof. de Langen Wendels in ons land terug, als hoogleeraar aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen. 1 De R.-K. Universiteit verliest door dit llervcn eeta voortreffelijk professor, de Katholieke wetenschap een harer eminente vertegenwoordigers. Katholiek Nederland een geleerde, die belangstelling had voor het katholieke leven in zijn breede vertakkin gen. Bijzonder interesseerde de professor inch voor de vredesbeweging; slechst ruim yeertien dagen geleden is hij hier ter stede geweest, om de voorbereidende maatregelen te treffen voor een plaatselijke afdeeling van den R.-K. Vredesbond. F Heden moeten wij ons beperken tot dezei enkele woorden gewijd aan de nagedachtenis van dezen grooten geleerde, vromen priester, feenvoudigen mensch. R. I. P. DE CORRUPTIE IN DE GASINDUSTRIE. De droeve reeks. v In de vergadering van den gemeenteraad Se Soest is aan de orde gekomen het ver» zoek om ontslag van den directeur van het Gasbedrijf. De voorzatter deelde mee, dal de directeur bekend had een douceur )tan f700 van de firma Wilson te hebben aangenomen, en na bespreking met B. en W. zijn ontslagaanvrage had ingediend. Besloten werd deze zaak eerst te laten ff onderzoeken door de gasc-ommissie, aange- ff luid met drie raadsleden. Naar aanleiding van het rapport van de raadscommissie te Doetinchern, belast met het onderzoek naar eventueele corruptie bij -de gemeente-bedrijven, deelt de directeur cvan het Gasbedrijf in die gemeente, de heer IKeterson. mede, dat het hem volkomen onbegrijpelijk is, dat de raadscommissie in rapport mededeelt, dat door de ge- fmeente Doetinchern nooit 10 pet. korting 5 op de meterrekeningen is ontvangen en deze ook niet van de facturen is afgetrokken. Dit is, volgens den heer Pieterson, beslist i onjuist, daar op de aanwezige meterrekenin- gen afzonderlijk de 10 pet. korting is ver- en afgetrokken en deze dus wel dege lijk aan de gemeente Doetinchern ten goede jzjjn gekomen. s Op dit oogenblik meent de heer Pieterson zich overigens van" bestrijding van het rap- .port der raadscommissie te moeten ont- honden. Inmiddels wordt gemeld, dat de heer Pieterson door B. en W. in zijn functie is geschorst, wegens het niet opvolgen van 'het advies van B. en W. De commissie van de gemeentebedrijven Zalt-Bommel, welke een onderzoek heeft •ingesteld naar de beweerde corruptie aldaar, •beeft thans rapport uitgebracht. Zg komt tot de conclusie, dat de directeur en het overige personeel der gasfabriek onschuldig tsgn aan het door den heer Van der Stel ten laste gelegde. De commissie heeft zich o.m. om ïnlich- Sngen gewend tot de firma Gautzsch, te j Amsterdam, en de Dordtscho Gasmeter» t fabrieknamens deze firma's werd de pertinente verklaring afgelegd dat aan den INGEZONDEN MEDEDEELING. (lirecteur of verder personeel geen retour» commissies, in welken vorm ook*waren verstrekt. Desgewenscht zou deze verkla ring onder eede bevestigd worden. Op grond hiervan kwam de-commissie tot de conclusie, dat er dus geen enkel© reden voor wantrouwen in directeur en personeel bestaat. In de vergadering van den gemeenteraad van Oldemnal is voorlezing gedaan van het rapport der raadscommissie, benoemd om een onderzoek in te stellen naar mogelijke corruptie door den directeur der gemeente bedrijven. In dit rapport wordt gezegd, dat de genoten retourcommissies na hot jaar 1923 ten bate van de gemeente zijn ver antwoord en die in de daaraan voorafgaande jaren genoten, alsnog nog den directeur in de gemeentekas werden gestort; voorts, dat uit niets is gebleken, dat extra-uit gaven werden gedaan of onnoodige werken werden uitgevoerd ter verkrijging van be langrijke provisies, en dat de bedrijven op economische en zuinige wijze zijn beheerd. Met op 1 na algemeene stemmen werd ■op voorstel van de commissie besloten, aan B. en W. op te dragen, onverwijld maat regelen te treffen: voor het ten spoedigste doen afleggen van den ambtseed door den directeur der bedrijven; voor de instelling van een maandelgksche controle van de bwirgi'srekeningenvoor het medebeslissings recht bij belangrijke bestellingen, een nader te bepalen bedrag overschrijdend; voor de uitvaardiging van een algemeene aanschrij ving, het aannemen van fooien en giften strafbaar stellend en bovendien 0111 in over leg met den raad den directeur een monde linge berisping to9 te dienen. Mr. A. C. CRENA DE JONGH GEHULDIGD. Gisteren vierde mr. A. C. Crena de Jongh, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, oud- wethouder van Dordrecht en oud-lid van den Haagschen raad, onder vela blijken van belangstelling zijn 70sten verjaardag te Den Haag. Onder de velen, die hem kwamen gelukwenschen, bevonden zich de voorzitter van den Vrijheidsbond, oud-G.G. mr. D. Fock, mr. P. Droogleever Fortuyn on Jhr. mr. L. B. M. von Fisenne, waarnemend Commis saris der Koningin en lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, aldus de „Tel.". Voorts de heer Abbing, voorzitter van „De Witte", waarvan de 70-jarige bestuurslid is, terwijl tal van bloemstukken en stapels telegrammen w.o. vele uit Dordrecht getuigenis aflegden van de sympathie en achting, welke hij zoowel in de Residentie als in zijn vroe gere woonplaats geniet. MINSTER KAN NAAR DEN BIESBOSCH, Komt er een nieuwe Biesboschpelder? DE RUITENVERNIELER TE ROTTERDAM. Gelijk bekend is, is door de indijking van een belangrijk gedeelte van den Zuid- Het wordt thans lederen Hollandschen Biesbosch, aan de beschik- nac erfler* bare hoeveelheid cultuurgrond ongeveer In den nacht van Zaterdag op Zondag 900 H.A. mooi nieuw land toegevoegd. Van zijn er te Rotterdam weer vele ruiten met dit werk, waarbij regelmatig honderden een glassnijder beschadigd. Uit het groote werkloozen uit Dordrecht arbeiden en waar voor de regeering grooten steun heeft ver leend, komt thans geleidelijk het einde in zicht. Nu doen zich echter de volgende feiten voor erstens blijken er in Dordrecht nog vele werkloozen te zijn, voor wie het dringend noodig is werk te zoeken: tweedens blijken deze stadsarbeiders den arbeid in de Bies bosch uitnemend te verrichten en, wat wel licht bet belangrijkste is. er is groote vraag naar den klaar gekomen grond. Alles wat ontgonnen is, kon de vereeniging ,,De Bies bosch" aanstonds verhuren. Het waren al deze factoren, die de vraag deden rijzen, of bet nu er èn nog zooveel werkloosheid is èn de vraag naar cultuur grond zoo groot blijft niet mogelijk was nog een dergelijk plan tot stand te bren gen. Naar wij vernemen, schijnt de mogelijk heid om werkelijk een nieuwen Biesbosch- polder tot st.and te brencen, niet buiten gesloten. Het gemeentebestuur van Dor drecht heeft gronden op het oog die zich mogelijk leenen om, op dezelfde wijze als de Biesbosch, in cultuur te worden gebracht Toen dit dezer dagen 'aan Minister Kan werd medegedeeld, beeft deze, in het be lang van de vermeerdering van do hoeveel heid cultuurgrond en de bestrijding van de werkloosheid aanstonds groote sympathie met het aanvankelijk plan betoond De Mi nister zal daarom heden, vergezeld van de heeren mr. Harders, administrateur bij het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en Meyer de Vries, Rijksinspecteur voor de werkverschaffing in algemeen en dienst, naar Dordrecht gaan en met vertegenwoordigers van het gemeente bestuur zich ter plaatse van een en ander op de hoogte te stellen. DE GEHEIMZINNIGE STERFGEVALLEN TE VRIEZENVEEN. Donderdagavond laat ia het jongste meisje van de familie Br., oud 4 jaar, ook weer plotseling zeer ernstig ongesteld geworden zoodat de behandelende geneesheer onmid dellijke overbrenging naar het ziekenhuis te Almelo gelastte. Vrijdagmiddag is ook dil meisje overle den. Een oorzaak is heden nog niet bekend. Het gezin Br. is deze week dus wel heel erg getroffen; binnen de drie dagen heb ben ze drie van hun kinderen moeten aantal eu uit de groote afstanden zou men kunnen afleiden, dat er meer dan één per- soou aan het werk is geweest. Zoo zijn op het Burgemeester Iloffman- plein aan de Prins Hendrikkade, het Stiel- tjesplcin en in de Rosestraat tezamen on geveer 70 winkelruiten beschadigd; over het algemeen zijn het de groote spiegel ruiten, welke onder handen zijn genomen. Voorts zijn op den Linker Maasoever en de Beierlandschelaan ruiten beschadigd. In het Westelijke stadsdeel is ook nu weei' geducht huisgehouden. Er zijn heel wat ruiten beschadigd aan den Nieuwen Binnenweg, aan Eerste- en Tweede Middel, landstraat, aan den Schiedamschen Singel en aan de Burgemeester Meineszlaan, waar in één ruit zelfs een gat is gemankt. In de binnenstad zijn ruiten beschadigd aan het Plan C., het West Nieuwland, den Noordblaak, de Keizerstraat, den Steiger cn ann de Hoogstraat. In het Oostelijke stadsdeel zijn aan de Linker Rottekade een paar ruiten bescha digd en voorts aan de Jonker Fransstraat (10). den Goudsehen weg (9), den Croos- wijkschenweg (5), de Ilusthoflaan (4)-en den Nieuwen Crooswijksehen weg (1). In het Noordelijke stadsdeel zijn alleen in de Zwart Janstraat 2 of 3 ruiten be schadigd. In dionzelfden nacht heeft de politie in het Oostelijke stadsdeel een man aange houden, die meu voor één van de daders hield. Wegens gebrek aan bewijs is hij evenwel weer op vrijo voeten gesteld. De straatjeugd, actueel als altijd, heeft al een nieuwe aardigheid bedacht. Met be hulp van zwart krijt en zeep zijn hier en daar geweldige krassen op winkelruiten ge- teekend, om de winkeliers aan het schrik ken te maken. BE VERDUISTERING BIJ DE R'DAMSCHE DEPOSITO. EN ErFECTENBANK. De directeur weer op vrije voeten. De directeur van do Rotterdamsche De posito- en Effectenbank, v. O., die was aangehouden wegens verduistering van ef fecten, is weer op vrije voeten gesteld. De vader van v. O. schijnt zich bereid te heb ben verklaard, het ontbrekende bedrag van f 10.000 bij te passen. Dit houdt intusschcn geenszins in, dat v-an een strafvervolging zal worden afgezien. NOODLANDING. Gistermiddag had op Schiphol een klein vliegongeval plaats, dat echter goed is afgeloopen Ongeveer halfdrio startte de bekende instructeur 'Van der Graft met zijn schoolvliegtuig H.N.A.D.T. van het vliegveld. Ajs leerling ging mede de heer Van Vuuren. Kort na den start ging de motor onregelmatig loopen en stopte een oogenblik daarna geheel. De vlieger was genoodzaakt een noodlanding aan de over zijde van den Ringvaart uit te voeren. Dit zou goed zijn gelukt-, indien niet juist voor VOOR DINSDAG 17 JANUARI. Hilversum (1060 M.) 12.00: Polilieber. 12.35—2.00: Lunchmuziek d. h. Radiu- Irio. 3.00—4.00: Knipcursus. 5.30 —7.15: Dinermuziek d. h. Omroep-orkest. Mevr. A. de NockerGardenier, sopraan. 7.15—7.15: Engelsehe les. 7.45: Politiebericht. 8.10—9.00: Lezing door Herman dc Man: Over landelgko letter kunde. 9.00: Causerie v. Mevr. Schaal;? - Verkozen: De cursus in leerbewerking. 9.10: Concert. Annie Veeueubos, mezzo sopraan. Bella Hopman, viool. Alice Hop man. piano. 10.00: Persber. 10.30 12.00: Gramofoonmuziek. (N.O.V.) Huizen (1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30 -1.30: K.R.O. Lunchmuziek door liet Trio Winkels. 5.30-6.30: K.R.O. Diner muziek. 6.307.00: Esperanto-les. 7.007.30: Engelsch voor beginners. 7.30—8.00: Cursus Kerklatijn. 8.00: K.R.O. Concert in Roermond. St. Alphonsus- koor v. d. kapel in 't Zand. Gem. Koor van de R.-K. onderwijzeressen. Klein Koor v. d. Kon. Zangver. „Roermond's Mannen koor^, Mej. Timmermans, sopraan. L. Capiau, Ic-nor. W. H. Schulpen, clarinet. G. Schu ren, tuba. J. Körner. declamatie. L. J. Locs, Cssr. Rector Kapel in 't Zand. Rede- van L. J. Loos: Het oudste Genadeoord van Nederland „O. L. Vrouw in 't Zand". Daventry (1600 M.) 10.35: Kerkdienst 11.20: Daventry-kwartet en 't London Ensemble kwintet met soli (sopraan, bariton, viool). 2.50: Muziekles. 3.35: Muziek. 3.40: Fransche les. 4,10: Concert. 4.20. Orkestconcert. 4.35: Caus3rie. 4.50: Orkestconcert. 5.20: Causerie. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Gramofoon muziek. 7.20: Causerie. 7.35: Piano preludes van Chopin. 7.45: Causerie. 8.208.50: Mr. Robertson: Has' farming a future? 8.50: Pianoconcert door M. Cole. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Muziek les. 9.55: Nieuwsber. 10.00: Kamer muziek. M. Hilliard, sopraan. R. Gar- bouscva, cello. F. Kindler, piano. 11.05 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.50 —11.00: Concert. 12.50—2.10: Orkest- concert. 4.00—5.00: Orkestconcert. 8.5011.20: 2e deel „Les Miserables" en „Koning David", oratorium. Langenberg (469 M.) 12.25—1.50: Orkeslcoticert. 5.20—6,20: Orkestconcert. 6.50: „Die Königskinder", sprookjesopeni in 3 acten van Humperdinck. 9.5010.20: Wielerwedstrijden. Königswusterhausen (Zeesen) (1250 M.) 11.20—7.05: Lezingen en lessen. 7.20. Jazz en wals. 8.20: Sprookjesmuz. d, b. Radio-orkest. 9.20: Sluiten. Hamburg (395 M.) 3.35: Vocaal en orkestconcert. 7.20: Orkestconcert. No- rag-orkest en Melrose-band. 10.50 11.50: Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20—6.20: Dans muziek. 8.35: Orkestconcert, 10.05 10.35: Dansmuziek. de landing een der wielen den slootkant had geraakt, waardoor het vliegtuig over den kop sloeg en op den neus bleef staan. Van alle zijden kwam hulp toegesneld en spoedig stond het vliegtuig op zijn wielen. De vlieger bekwam geen letsel. De heer Van Vuuren had enkele onbeduidende sue. den op voorhoofd en neus bekomen, welke door den verpleger van het vliegveld wer den verbonden. Met behulp van personeel der K.L.M. werd het vliegtuig in korten tijd gedemon teerd en in onderdeden naar het vliegveld gebracht. Het vliegtuig, zoowel als de inotor zijn nogal ernstig beschadigd. AUTOBUS VAN DEN DIJK GEREDEN 12 personen fjewond. Onder Purmerend is een autobus, waarin 12 personen zaten, van den Jisperdijk ge reden en onder aan den twee meter Imo gen berm omgeslagen. Allo inzittenden wer den min of meer ernstig door glasscherven gewond. Een 25-jarige man uit Deemster werd bovendien ernstig aan liet gelaat ge wond. Deze is naar het ziekenhuis te Fur- morend overgebracht. F£UILLETON. Int het Eugelsch van JOSEPH HOCKING. Vertaald door Carla Simons. 25) *TLWie dan? yroeg Mar7 Judson. -- Ik weet het niet, ik heb hem nooit eer der gezien. Hij zei dat hij voor zaken kwam Misschien is het een fabrikant die I© ontwerpen wil zien, fluisterde Mary. He hemel geve het, riep het meisje 211. Een oogenblik later kwam ze de kamer linnen waar een jongeman van 'n iaar of krtig zat te wachten. HOOFDSTUK XI. John Shawcross' aanbod. Herkent u mij nog, miss Trevanion? Zeker Mr. Shawcross; daar heb ik bh bijzondere reden voor. Mr, Shawcross keek haar vragend aan. U bent een van die weinigen, die faardeering in mijn werk heeft getoond, mtwoordde Nancy lachende Het is dus niet b verwonderen, dat ik u herken. Ja. en toen wist ik niet, of ik het on gebruiken, antwoordde de ander, - ik kan dat nog niet vooruit zeggen! naar ik ben gekomen om u een voorslei e doen. Dat interesseert mij heel erg! U moet me vergeven als ik over per- ponlijko omstandigheden praat, maar de iwestie is deze: mijn vader was fabrikant in Leeds, en men dacht algemeen daVJjjj^ buitengewone zaken deed. Hij was ouder-' wetsch; hij wilde niet met zijn tijd mee gaan. Toen hij eenige jaren geleden stierf, liet hij zijn zaken in een slechten toestand achter. Natuurlijk is zijn goede naam be waard gebleven. Ik was eenige zoon en betaalde iedere cent die er te betalen was, voegde hij er niet zonder trots aan toe. Dat weet ik, zei Nancy hartelijk, ik heb er over gehoord. Bent u wel eens op de Manchester Beurs geweest, miss Trevanion? Nooit, lachte Nancy, ik zou er den moed niet toe hebben. Wanneer u daar op een beursdag heengaat, ging Mr. Shawcross voort, zult u merken, dat niet het eerste naar do rijke menschen gekeken wordt, maar naar degenen die een goeden naam hebben. Dat i9 meer waard dan kapitaal, nietwaar? Dat is zeker zoo, bevestigde Nancy. Nadat ik alles betaald had moest ik van voren af aan beginnen en hoewel ik niet te klagen heb ben ik er nog altijd niet hee- lemaal bovenop. U begrijpt me toch, niet waar? Volkomen, antwoordde Nancy. Mijn vrouw is net als ik, ging hij voort. Ze zegt altijd: we mogen geen schul den maken, wat er ook gebeurt. John, ik maak ze niet. Maar ik heb mijn zin op iets gezet. U weet, dat ik cretonnes en fapis- seriën fabriceer, nietwaar? Maar ik kon geen ieekeningen krijgen die me aanston den: alles wat me werd aangeboden was afgezaagd en ouderwelsch. Daarom zijn uw ontwerpen me zoo opgevallen. Ik zei tegen me zelf: die jonge dame bezit smaak en versland en beschaving. En ik geloof, dat uw ontwerpen den weg naar het publiek '"£trlkyjv vinden, naar de menschon die van mooie 'dHPItakvolle dingen houden. Dat heb ik u indertijd al gezegd, nietwaar? Ja. zei Nancy, maar u liet mij toch zonder resultaat weggaan. Dat was mijn schuld niet, antwoord de John Shawcross; ik zag met een oog opslag dat voor deze dingen nieuwe ma chines noodig zijn en nieuwe machines kosten een boel geld. Daarom moest ik u zonder resultaat laten weggaan. Maar ik geloof, dat ik nu zaken met u zou kun nen doen, als u mijn voorstel accepteert. Wat is dat dan? vroeg Nancv geïnteres seerd. Ik ben eenigen lijd geleden met een jongen man in contact gekomen, Dick Greenwood heet hij, die 't met mijn idieön eens was. Hij is niet rijk, maar bezit toch een behoorlijk kapitaal en als we het met u eens kunnen worden zouden wij com pagnons willen worden. Het met mij eens worden? vroeg Nancy verwonderd. Wat heb ik daar dan mee te maken? Ik wil volmaakt eerlijk tegenover u zijn. U herinnert u dat u 'n paar teeke- ningen bij mij achterliet, die ik het mooiste en belangrijkste vond, nietwaar? Ik liet ze Dick Greenwood zien, die ze even in teressant vond als ik. U heeft geen plannen voor de toe komst, nietwaar? vroeg de man, u heeft zich aan niemand verbonden? Nancy schudde hot hoofd. Ziet u, miss Trevanion. en hij schoof zijn stoel wat dichter bij haar, uw teekeningen zijn niet alledaagsch: ze heb ben iets aparts het belcekent eigenlijk: een nieuw publiek winnen, begrijpt u me? Ik zal u eerlijk de waarheid zeggen; ah Dick Greenwood cn ik ons plan uitvoeren riskeeren wij alles wat wij bezitten, zoo dat wij verloren zijn als de boel mislukt. Maar we zijn er niet bang voor: wc ver trouwen, dat we het publiek zullen win nen, ah wij alleen het recht op de teeke ningen bezitten. Als wij uw werk nemen, zouden we de groote firma's uit Londen en andere steden kunnen verzekeren, dat wij alleen het recht hadden, die ontwer pen te voeren. Maar u zoudt, zich dan moeten verbinden voor geen andere firma teekenigen te maken. ITct hart van het meisje sloeg met groo te slagen. Dat was inderdaad een bewijs, dat haar werk waarde had. Dat is dus uw voorstel? bracht ze ein delijk met moeile uit. Gedeeltelijk wel. Wat is dan het overige? Het overige klinkt misschien minder aangenaam. Zooals ik u zei, wagen Dick Greenwood en ik alles wat we bezitten. En het kan maanden, jaren duren voor we een vast afzetgebied gevonden hebben voor deze goederen, en ondertusschen zilten we op zware lasten. Dat begrijpt u toch, niet waar? Dat begrijp ik natuurlijk. Daarom kunnen we u den eersten tijd geen hoog salaris' -aanbieden. - Dus ik moet me^.verbinden voor u te werken legen een laag salaris? Zoo staan de zaken. Ik wil absoluut eerlijk met u te praten, miss Trevanion We willen het alleen-recht hebben van uw ont werpen wat u heeft geteekend zoolang u in Leeds was en wat u nog zult teekenen gedurende de volgende twee jaar. Maar wc kunnen u niet meer beloven dan honderd pond voor hét eerste jaar cn misschien ook voor het tweede. N'ancy keek bedrukl. Ze moest Mary Jud son twee pond per week betalen voor ko-l en inwoning en ze bedacht, dat haar drie honderd pond al aardig geslonken waren. Ik heb het onaangename eerst ver teld, ging Shawcross voort. Ik weet dat het een onmogelijk laag salaris is en ik heb lang geaarzeld voor ik het u durfde fe zeg gen, maar er is een andere kant aan de zaak. Zoodra we zullen slagen, deelt u mede in ons succes. Dat is heel vaag. - Dat moet ik toegeven. Maar ik zal hel u uitleggen. We beloven u honderd pond per jaar Ie beginnen, maar als we.aan hel eind van het jaar bijvoorbeeld duizend pond overhouden, zullen we u daarvan tien pro cent geven. Ik heb een klein ontwerp b'j mo; wilt u het even doorlezen? Het is een schema van het voorstel, we hebben ver trouwen in ïnv en 6ns werk, kunt u dat vertrouwen deelen? Nancy keek het papier zorgvuldig door. Het was een overeenkomst voor twee jaar; gedurende dien tijd verbond ze zich uilsluitend te werken voor de firma Shaw cross cn Greenwood. Ze zou een minimum salaris van 100 pond genieten, maar als de zaken succes hadden, zou het salaris ver hoogd worden 'in evenredigheid met dc ver dienste. Als b.v. de winst vier duizend pond por jaar bedroeg, zou ze een salaris van vijfhonderd pond ontvangen. Wat vindt u ervan? vroeg Shawcross na een lange slittc. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5