f SPLINTER UITV OP 4 A. S. C.—STEEDS HOOGER 1—1. Een slechte en weinig inte ressante wedstrijd. Het gezag van den „leider". Een wedstrijd van een dergelijk slecht gehalte als deze verdient geen breedvoerige bespreking. Het is waar dat hij A. S. C. weer een kostpaar puntje heeft opgeleverd, maar even waar is het dat er sportief wei nig of niets viel te genieten. Boven heel ma tig derde klasse peil is de strijd geen oogen- blik gekomen, terwijl het aantal gemiste en verknoeide kansen ongelooflijk groot was. Af en toe meenden wij een opleving waar tc nemen in de roodzwarte gelederen, zoo als bijvoorbeeld na het doelpunt van Yan der Poel, dat door deze gescoord werd uit een goeden voorzet van Janssen, maar on middellijk daalde het tempo weer, werd er slecht geplaatst en raakte de combinatie hopeloos zoek. Het minst slecht van de ploeg waren nog Josson, Goslings, Dellebarre en Janssen, maar ook zij vermochten er niet an te slagen het elftal meer leven in te bla zen en de kracht van het geheel tot nor male hoogte op te voeren. Tegen de traditie an bracht zelfs het in de voorhoede spelen van aanvoerder Goslings geen enkel doel punt van diens voet en toen hij na de pauze weer op de backploats stond, weigerde hij dan ook gehoor te geven aan den, door langs de lijn meedravende A. S. C.-bestuur- deren, op hem uitgeoefenden aandrang om het experiment van vóór de rust nog eens te herhalen. Het ééne puntje scheen hem vol doende te zijn in deze omstandigheden en alles werd er daarom op toegelegd den stand te houden zooals deze was aan het slot der eerste helft: 11. Welbeschouwd was deze uitslag nog maar de beste, want geen der ploegen ver diende een overwinning. Steeds Hooger was een waardig evenbeeld van het knoeiende Leidsche team en speelde een wedstrijd, die met haar plaats op de ranglijst wel zeer in strijd was.... Rechtsback, linkshalf en midvoor werkten somtijds niet onverdien stelijk, en vooral laatstgenoemde viel op door zijn uitstekend positie kiezen in de roodzwarte verdediging, maar het geheel klopte al evenmin als bij A. S. C. en de kunst" om mooie kansen om hals te bren gen was ook den Rotterdammers niet vreemd! Eén ding dient hierbij echter te worden opgemerkt en wel dit dat het geluk hun niet steeds ter zijde heeft gestaan. O, ja, ook A. S. C. was wel eens minder for tuinlijk, maar het is den roodzwarten aan vallers geen enkele maal overkomen ge lijk met Steeds Hooger twee keer het geval was dat de midvoor het leer nog juist langs den op hem toestormenden keeper kon tikkendat het ronde ding lang zaam naar het open doel roldeen dan, met tergende zekerheid, rakelings aan den verkeerden kant van den paal passeerdeI Steeds Hooger begon op het zware veld niet kwaad, maar weldra zakte de ploeg ineen en zoowel A. S. C., als de leider, ir. Kool, sloten er zich toen „keurig" bij aan. Het werd een slappe vertooning met slechts zelden een aardig moment, waarbij van krachtsverschil eigenlijk geen sprake is ge weest. Dertien minuten vóór de rust kreeg Van der Foei een helder oogenblik en uit een mooien voorzet van Janssen joeg hij den bal hoog in de Rotterdamsche touwen. Maar nog gedurende deze eerste helft maakte de linksbinnen van Steeds Hooger bij een corner met een kopbal gelijk en te vergeefs hebben de beide voorhoedes daarna geprobeerd de score op te voeren, zoodat het einde tenslotte kwam met een verdec- ling der. punten. De arbiter deelde, zooals wij al zeiden, in de malaise. Niet dat zijn rechtspraak nu direct zoo slecht was, maar wel dat hij het gezag van den leider teniet deed door de potsierlijke wijze waarop hij trachtte den A. S. C.-doelman te betrappen op het te ver loopen met den bal en door zijn waarschuwingen, die hij via den Leid- schen aanvoerder richtte tot het publiek achter het doel en op de tribune, dat een hoongeroep aanhief bij een vermeende fou tieve beslissing. Toegegeven: het publiek behoorde zich daarvan te onthouden, maar 's heeren Kool's houding was in deze toch wel buitengewoon overdreven en kinder achtig! DE ENGELSCHE CUP-WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de derde ronde om de Engelsche Cup zijn: MiddlesbroughSouth Shields 30. Rotherham UnitedExeter City 83. London Caledon.Crewe Elexandra 23. Hull CityLeicester City 01. LiverpoolDarlington 10. Huddersficld TownLincoln City 42. SouthportFulham 80. Notts ForestTranmere Rovers 10. BlackpoolOldham Athletic 14. Manchester UnitedBrentford 71. Stoke City—Gillingham 6—1. Cardiff CitySouthampton 2—1. ArsenalWest Bromwich Albion 20. Charlton AthleticBury 11. WiexhamSwansea Town 21. Sheffield WednesdayBournemouth 3- 0 Preston Nort EndEverton 03. Port ValeBarnsley 30. MillwallDerby County 1—2. Notts CountySheffield United 23. Bolton WanderersLuton Town 21. BirminghamPeterborough Flelton 43. New BrightonCorinthians 21. SunderlandNorthampton Town 33. Manchester CityLeeds United 10. Blackburn RoversNewcastle Un. 41. Swindon TownClapton Orient 21. PortsmouthWest Ham United 02. ReadingGrimsby Town 40. BurnleyAston Villa 02. Wolverhampton W.Chelsea 21. Bristol CityTottenham Hotspur 1—2. WEDSTRIJDVERSLAGEN R. K. F. EN D. H. V. B. De wedstrijdverslagen van R.-K- Fede ratie en Dioc. Haarl. Bond kunnen wij tot onze spijt eerst morgen opnemen. WIELRENNEN. DE HERRIE IN DEN NED. WIELERBOND. Hoe men een oplossing tracht te vinden. Gisteren werd te Utrecht de bijzondere al- gemecne vergadering van den N. W. B. ge houden. Achter de bestuurstafel hadden slechts plaats genomen de heeren F. Hirsch- man en rar. Van Hooff. Na e'en uitvoerige dicussie kwam men overeen dat laatstge noemde de vergadering zou leiden Overh et eerste punt der agenda: „Ont zetting van den heer F. Hirschman uit diens functie van secr.-penningmeester_ van den N. W. B." werd zonder verdere discussie' tot stemming overgegaan. Het werd verworpen met 120 tegen 24 stemmen. Met evenveel stemmen werd verworpen het voorstel tot ontzetting van den heer B. Swaab de Beer uit het lidmaatschap van den bond Na deze beslissingen werd de vraag ter sprake gebracht of voor het verdere verloop der vergadering nir Van Hooff de leiding zou behouden, zulks in verband met het mede door hom onderteckend manifest, waarin de bestuursleden verklaarden niet meer met den heer Hirsohman te kunnen samenwerken. De heer Swaab de Beer was de eenige. die dezei vraag in voor mr. Van Hoof weinig vleiende bewoordingen ont kennend beantwoordde, maar de vergadering sprak zich met algemeene stemmen uit vóór liet leiden der geheele vergadering door den heer Van Hooff. Vervolgens werd in stemming gebracht de bekende motie, oorspronkelijk ingediend door Noord-Holland, luidende als volgt: „De bijzondere prov. verg. te Amsterdam bijeen op 8 Januari 1928 stelt voor het ge heele N. W. B.-besluur uit te noodigen, zijn mandaten ter beschikking te stellen: door de gedelegeerden op de algemeene vergadering te Utrecht op a.s. Zondag drie personen te laten benoemen ats voorloopige bestuursleden, die een ambtenaar aanstellen voor de loopende zaken; een e'ereraad te benoemen tot onderzoek van de geschillen in den N. W. B., voor namelijk over de gestes der bestuursleden welke eereraad binnen drie weken rapport zal uitbrengen; naama opnieuw, een bestuursverkiezing te houden, waarbij geen bestuurderen van 1926 en 192.7 als candidaten in aanmerking mogen worden gebracht". Nadat deze motie met 113 tegen 13 stem men (23 blanco) was aangenomen, werden over de uitvoering ervan langdurige bespre kingen gevoerd. Ten einde in den gang der bondszaken echter geen stagnatie te veroorzaken, werd besloten, de heeren F Ilirschman en mr. van Hooff op te nemen in het interim, bestuur, waarin als derde lid werd gekozen de heer G. Hogenkamp, die tevens als voor zitter zal fungeeren. Eenig verschil van opinie rees over de vraag of de oude bestuursleden, voor zoover zij niet hadden bedankt, nog als zoodanig waren te beschouwen, resp. voor een her benoeming al dan niet in aanmerking kon den komen Uit de discussies bleek, dat de vergadering hem onder de gegeven omstan digheden niet meer als bestuurderen be schouwde, ze'gt de .Courant". Het vormen van dn eereraad in de motie bedoeld, werd aan het interim-bestuur op gedragen. Tevens werd besloten binnen enkele weken provinciale vergaderingen uit te schrijven, gevolgd door den algemeene vergadering ter verkiezing van een nieuw bestuur. Hiermede beschouwde men het belangrijk- ste dee! van de asenda afeehandeld. Vele punten van de agenda werden algevperd; alleen weid uit utiliteitsoverwegingen nog een kleine financieels kwestie, dateerend van lang geleden, met betrekking tot de T. W. E. M.- en Stadionbaan. geregeld Vermeld zij nog, dat de vergadering eenige minuten «schorst werd. ten einde den heer Darmstadt, die de vorige week ziin bestuurs functie had neergelegd, gelegenheid te geven zijn houding nader uiteen te zetten. Zijn sober betoog wekte aller sympathie. De heer Slokking. gedelegeerde van Overijsel, deed bij de rondvraag mededeeling van zijn voor nemen voor het lidmaatschap van den N. W B te bedanken. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uilslagen van de afgeloopen week zijn lste klasse, pnt. J. v. d. Bc-rg (D.O.S.) 200 H. v. d. Voort (Flora) 119 A. Verslraaten 200 Jer. Koelewijn 136 D A. Deynen 196 P. v. d. Voort Sr. 200 D. O. S. 596 car.; Flora 455 car. INGEZONDEN MEDEDEELING. D&MIS-en. S;UMBERKQUSEN I SPORTKOUSEN J. Hoppenbr. (Conc.I) 125 37 12 3.37 v. Rooyen (Vrk. IIA) 96 36 11 2.69 0. Zierikzee 125 55 15 2.27 C. v. d. Burg 116 54 17 2.14 P. de Graaf 125 61 10 2.04 A. L. v. Iterson 97 60 8 1.61 Concordia 375 car.; 't Vierkantje 309 car. 4e klasse. J. v. d. Linden 0t Vierkantje III) 100 52 7 1.92 J. v. d. Kwast (de Bijenkorf II) 87 51 6 1.50 J. Labordus 100 53 9 1.84 M. v. d. Kraan 93 52 10 1.78 F. Blansjaar 100 71 7 1.40 1. Verhoef 98 70 11 1.40 't Vierkantje 300 car.; Bijenkorf 278 car. P. v. d. Burg (Vk. Illb) 68 55 6 '1.23 J. v. d. Linden ('t Vierkantje IIIA) 100 55 14 1.81 49 37 6 1.32 100 37 10 2.78 F. Reyken 83 89 10 0.93 F. Blansjaar 100 89 7 1.12 INGEZONDEN MEDEDEELING. Voor kinderen is VITANOV - zonder dien onaaVgenanen smaak of lucht onontbeerlijk: Vike lepel verschaft hen nieuwe JevenskrachtVls IOO pCt. zuiver brt. h.s. gem. 38 24 5.26 38 13 3.13 46 25 4.34 46 12 2.95 68 18 2.86 69 18 2.89 m klasse. A. v. Rijsdam (Kr.o.t) 110 J. d. Heyden (T.O.G.) 150 D. G. v. d. Voort 150 36 C. Buis 100 36 II. P. v. Amsterdam 150 4S J. Fuks 107 48 Kr.o.t. 410 car.; T.O.G. 357 car. Totaal: Kr.o.t 856 car.; T.O.G. 3.66 4.83 4.16 2.77 3.12 2 °2 3e klasse. v. d. Berg (D.OvS. III) 125 67 10 1.87 N. N. ('t Vierk. IIB) 107 67 9 1.59 M. Kulk 116 57 13 213 J. Bergman 125 58 9 2.15 T de Groot125 77 9 1.62 D. Klein 99 77 9 1.28 D.O.S. 366 car.; 't Vierkantje 331 car. 't Vierk. B 200 car.; 't Vierk. A 300 car, Het programma. Deze week wordt gesneld: Maandag: 3e kl.: 'f^Visrkantje libD. O. S. III; Rijnzicht Ib—'t Vierkantje IIA. Dinsdag: 2e kl.: D. O. S. Ilbde Ballon I 3e kl.: T. O. G. II—'t Vierkantje Ilb; 4e kl.; 't Vierkantje ITIb—Concordia II. Woensdag: 3e kl.: Concordia I—'t Vier kantje ITA 4e kl.: 't Vierkantje UIA—De Bijenkorf II. Donderdag: 4e kl.: T. O. G. III't Vier kantje IIIA. Vrijdag: 3e kl.: S. D. O. I—de Ballon II. STADSNIEUWS. VERWARDE BEGRIPPEN. In de Trianon-bioscoop wordt, gelijk men we6t, de bekende groote Franciscus-film verioond. Dat hoort niet.... volgens den schrijver van een ingezonden stuk in het „Leidsch Dagblad"! Met een enkel woord willen wij op dit stuk reageeren, omdat deze schrijver die onderteekent: een Katholiek lezer „Leidsch Dagblad" bl\jk geeft van een frappant-zonderlinge opvatting over neutra liteit. Hij beweert n.ï., dat zülk een katholieke film niet thuis hoort in een bioscoop-zaal, maar in een.... neutraal gebouw, bijv. de Stadsgehoorzaal. In tegenstelling dus met een bioscoop zaal is de Stadsgehoorzaal, volgens dezen schrgver, neutraal. 't Is wel interessant hier even op te wijzen, wat 'n verwarde begrippen over neutraliteit in het hoofd van dien inzender dwarrelen! Verder willen wg hier niet ingaan op de beweringen van dezen Katholiek. TWEE ZILVEREN JUBILEUMS. Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat de heeren De Feij en Runhaar in dienst tra den bij de drukkerij van de Fa. Taconis, Maredijk. Beide jubelarissen werden Zaterdamor- gen door den directeur geluk gewenscht, dat vergezeld ging van een enveloppe met inhoud wat zeer op prijs werd gesteld. Namens het personeel werden evenwel eenige waardeerende woorden gesproken vergezeld door het overhandigen van een mooie vaas met bloemen. De jubelarissen betuigden hun dank voor de belangstelling en noodigden het personeel uit tot een ge zellingen avond, wat natuurlijk gaarne werd geaccepteerd. VEREENIGING VOOR MATHSIANEN Zaterdagavond hield voor bovengenoem- de vereeniging de heer J. P. de Bree, ass. chef bij den Techn. Dienst der K.L.M van het vliegveld Shiphol een lezing met licht beelden over „De Luchtvaart". Te acht uur opende de voorzitter, de heer Vhijhoff. de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen, waar onder zich ook eenige leeraren der Am bachtschool bevonden. Tevens bracht hij een woord van dank aan den heer Bree. die al3 oud Mathesiaan. bereid was gevo». i den dezen lezing voor de V. v. M. te houden. Verder bracht hij een woord van hartelij- ken dank aan prof. Keesom, prof. de Haas en dr. Crommelin voor het welwillend af staan van de collegezaal. Hierna gaf hij het woord aan den heer de Bree. Als inleiding gaf spreker een klein over zicht van het snelverkeer uit vroeger da gen. De algemeene drang naar snelheid ont stond vooral in het begin der 19e eeuw toen de stoomlocomotief zijn intrede deed. Daarna maakte de automobiel het mo gelijk zich meer vrijelijk te verplaatsen. Doch trein en auto, hoewel zij in het snel verkeer een groote rol spelen hebben nog niet de zucht naar snelheid bevredigd, men wil steeds sneller en sneller. Doch hiertoe moest men een anderen weg kiezen, daar men men het vervoer over den grond steeds te doen heeft gehad 789 den grond steeds te doen heeft met een lu9tigen parasiet, n.l. de weerstand. Dus men moest een anderen weg zoeken en hierbij was maar één mogelijkheid, wij moeten de lucht tot ons niet kunnen dwingen. Dit is verwezenlijkt in het vliegtuig. De lucht die vroeger slechts tegenwerkte, dwingen wij nu door den vorm van den vleugel in een zoodanige richting, dat hij ons vliegtuig opheft waardoor wij den weer stand langs den grond verliezen. Alleen het vliegtuig is dus in staat in de essentieele eisch, snelheid, te voldoen over groote afstanden. Na deze inleiding ging spreker over tol de behandeling van de theorie der vlieg tuigen. Ook behandelde spreker de theorie van de afwijking volgens de dwarsscheepsche as, het stijgen en dalen en de afwijking volgens de topas en langsscheepsche as, het bochten maken. Hierna behandelde spreker de verschil lende typen vliegtuigmotoren. De voornaam ste eischen waaraan een lichtvaartraotor moet voldoen zijn: betrouwbaarheid, ge ring gewicht, gering brandstoffen-verbruik en lage onderhoudskosten. Nadat in den Joop der jaren verschillende motoren aan de markt zijn gebracht, die meestal ge baseerd waren op de eischen van de mili taire aviatiek, heeft in de laatste jaren een motortype zich op den voorgrond gedron gen dat aan vrijwel alle eischen van hel verkeersvliegwezen voldoet. Dit type is de luchtgekoelde stervormige motor, die ook een zeer belangrijke voor deed heeft, n.l. het vervallen van de groo te hoeveelheid koelwaterleidingen, water pompen en koelers. De K.L.M. is de eerste maatschappij ge weest die de luchtgekoelde motor, na een zekere proeftijd, aannam als standaard- motor voor haar bedrijf, terwijl thans de toepassing van dezen motor algemeen is geworden. Spreker gaf hierna een over zicht van de ontwikkeling der vliegtuigen. In den zomer van 1920 opende de K L.M. haar eersten luchtdienst met een vlucht LondenAmsterdam. Het was een omgebouwd verkennings vliegtuig, waarvan het instappen heel wat te 9tellen gaf. Met een hooge trap kwain men via eenige uitgestoken handen op zijn zitplaats. Bij koud weer werd de reiziger behoorlijk ingeduffeld. Zijn uitrusting be stond minstens uit een lederen vliegjas, vliegkap, windbril, das, kaphandschoenen, volenzak, warmwateretoof en reisdeken. Welk een verschil met de verkeersvlieg tuigen van thans. Men stapt nu te Shiphol in het vliegtuig zooals men in den trein stapt, 't Zij zomer of winter, de normale seizoenskieeding is voldoende. Lang9 een laag opstapje gaat men door een vrij rui me deursopening in een ruime cabine, waarin men rechtop loopende zijn plaats kan bereiken, langs de flinke ramen welke een onbelemmerd uitzicht geven. Over dezen vooruitgang liet spreker eeni ge mooie plaatjes zien. Om te kunnen beantwoorden aan den eisch van veiligheid en regelmaat, moeten ook alle luchthavens op de hoogte zijn van de beweging der voor hen van belan zijnde verkeersvlieugluigen op de lucht- route. Hierbij gaf spreker een uilleggirt van de navigatie en den berichtendienst der luchthavens, waarin de radiotelefonie een groote rol speelt. Nadat spreker de inrichting van lucht havens verduidelijkt had en aan de hand van lantaarnplatjes eenige mooie panor ma's had laten zien, die men vanuit een vliegtuig kan aanschouwen was spreker aan het einde van zijn voordracht geko men. Door een warm applaus gaven de aanwezigen hun instemming te kennen, waarna de voorzitter den heer de Breo dankte voor zijn interessante en Jeerzame lezing. EERSTE LEIDSCHE ACCORDEON-VEREEN. „ONDERLING KUNSTGENOT". Zaterdagavond vierde bovengenoemde Vereen, met medewerking van de „Leid sche Dilettanlenclub' in de zaal van caié „Zomerlust" haar 14e jaarfeest. Nadat de heer v. d. Wilk zijn muziek voor de veie aanwezigen ten beste had gegeven, betrad de voorzitter de heer J. v. Zijp het tooneel en heette de aanwezigen hartelijk welkam. Verder deelde spr. mede dat in plaats van den heer Onderwater, de heer C. Kromhout als dirigent zou optreden. Het programma ving aan met (wee num mers door de Accordéon-vereeniging n.l „Hoch Heidecksburg" (Marsch) en „Parlez vous francais? One-Step", die vlot en goed gespeeld werden, en waarop dan ook een luid appaus volgde. Het programma op den voet te volgen zou ons te ver voeren, maar van het vele goede, wat dezen avond ten gehoore is gebracht kunnen wij toch niet nalaten even stil te staan bij de twee nummers, welke door het trio C. Kromhout. J. v. Zijp Jr en Mieremet gegeven zijn en waaruit bleek, dat er met goede studie veel te bereiken is en waar mede zij dan ook vele lauweren oogstien Voor en na de pauze zorgde 5e .Leidsch' Diletlantenclub" voor het komische ge deelte, heigeen zij op een kostelijke wijze heeft gedaan. KATHOLIEKE AGENDA. Maandag. R.K. Oratoriumvereen.; „Diti Schöpfung" Stadsgehoorzaal 8 uur Donderdag: Ledenvergadering R.K. Volk3, bond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur De avond- nacht- en Zondagdienst der apoheken wordt van Maandag 16 Januari tot en met Zondag 22 Jan. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313. INGEZONDEN MEDEDEELING. 2146 BE LEIDSCHE PLUIMDE VEREENIGING. De 15e nationale tentoonstelling van pluimvee, konijnen enz. vanwege do Leidsche Pluimvee-vereeniging op Vrijdag 27, Zaterdag 28 en Zondag 29 Januari in de groote stadszaal te houden, zal blijkens het groot aantal inzendingen, al de voor gaande expositie overtreffen. Ook wat de kwaliteit der inzendingen betreft, zal de ze Leidsche tentoonstelling mee aan de spits staan van de expositie, in den laat- sten tijd gehouden. Behalve H.M. de Ko ningin, schonken ook de Commissaris der Koingin en Zuid-Holland, wijlen Baron Sweerls de Landas en de burgemeester de-i zer gemeente mr, A. van de Sande Bak- huyzen medailles. Drie groote en 12 kleine jubileumbekers zijn uitgeloot terwijl de le den der L.P.V. een groote zilveren jub!i luembeker ter waarde van f200 hebben aangeboden als wisselbeker, bestemd voor dengenen die met zijne inzending het meest aantal punten behaalt. De tentoonstelling wordt gehouden vol gens de bepaling van den Raad van Be heer en Toezicht op het gebied der Pluim vee en Konijnenteelt. De jury bestaat uit voor houders: II. Muys, Amersfoort, H. L. A. v. d. Horst, Leiden, J. Mantel Jacz, Soesterberg en A. Berghuis; voor konijnen en Guineesche bigt getjes: F. C. Schaediler, Rotterdam; voor sierduiven: S. S Th. van Gink, Voorburg en C. M.Dolk, Rotterdam; voor Postduiven:; G. Heerschop, Haarlem, Jos. Notenboom, Roozendaal en K. G. van Wolforen Maas sluis; voor watervogels, pauwen, fazanten, f zang- en sieraadvogels; Anton Sutherland, Rijswijk; van eieren: J. Zaalberg. STEDELIJKE WERKINRICHTING. In bovengenoemde inrichting zijn in de I r(?eloonen week opgenomen s* W Jan. 9 44 1 45 10 43 1 44 11 42 1 43 12 43 1 44 13 45 1 46 14 45 1 45 262 6 268 Gemeld wordt: De in de laatste jaren in stijgende mate gebleken onmogelijkheid om bij de Rectorale Oratie op 8 Februari in het groot-auditorium der Leidsche Universiteit aan alle belang stellenden plaatsen te geven, heeft den Academischen Senaat zeer tot zijn leedwe zen genoopt een regeling te treffen, waar door slechts zij, die voorzien zijn van een persoonlijke toegangsplaats, zullen worden toegelaten. De uitnoodigingen aan hen, die daarvoor in de eerste plaats in aanmerking bomen en waarhij natuurlijk de studenten niet ver peten zijn, zijn verzonden. Het spreekt van zelf. dat men bij den secretaris van den Senaat (Rijnsburgerweg 100) inkomende aanvragen om een toegangskaart door niei- uitgenoodigden. zooveel mogelijk zal worden rekening gehouden, maar de geringe ruimte in het groot-auditorium verbiedt ten deze ai te optimistisch te zijn. De beslaande toestand zal verbeteren wanneer de Leidsche Academie zal beschik ken over een voldoend groote aula* Het afbouwen van den Laboratoria voor Pathologie, medische chemie en Bac teriologie, op het terrein van het nieuwe Academische ziekenhuis alhier is namens den minister van Financiën opgedragen aan den heer G. B. van Hoek te Delft, voofg f 345.400.— Zaterdagmorgen had aan de Kon. Ned. Grofsmederij nabij Leiderdorp een ongeval plaats dat gelukkig goed afliep. Naar ons werd medegedeeld brak, waarschijnlijk doordien een aldaar in gebruik zijnde hijschkraan nogal van licht kaliber is. een der onderdeelen, waardoor zij te water te recht kwam. Gelukkig bevond zich nie mand in het huisje waardoor persoonlijke ongelukken niet voor kwamen. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 13 Januari 1928 tea overstaan van 1. C. Versluys, notaris te Leiden: Leven daal 161, P. de Jongh, qq. voor f 3800. Waavdgracht 20, N. v. d. Stel, qq. voor f 1330. Waardgracht 30, dezelfde qq. voor f 1785. Waardgracht 68, dezelfde, qq. voor f 1370. Naraast raat 49, Kruisstraat 23 en Narmstraat 17, T. Brongers, qq voor f 2957. Kruisstraat 20, W. P. Piket voor f 1X101. Se Gortestraat 62, S. J. Beurze, voor f 820. 3e Gortestraat 91, J. Warnaar voor f 1010. Kijfgracht 3 en 5, dezelfde voor f2111. De overige perceelen zijn niet gegund. 2. H. C. A. Vermeulen van Kruioingen, notaris te Wassenaar. Rijnsburgerweg 138, I, Zandvoort c.s., voor f 10.100. 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2