Het voornaamste nieuws van heden. 19e Jaargang MAANDAG 16 JANUARI 1928 No. 5772 3)e £cicbclve 0ou/z£t/nt t>o ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 18 cent pei week f2..50 pei kwartaaL »3ij onze Agenten 20 cent per week f2.60 pei kwartaaL franco per post f2.95 per kwartaaL Bet Geïllustreerd Zondagsblad ia vooi de Abonné's ver krijgbaar tegen betaling van 5G ct. per kwartaal, bij voor- pit betaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Kondagsblad 9 ct. Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. II Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 POSTBUS No. 11 DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGTi Gewone edvertentlén 3P eenf per regef Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het n dubbele vari het tarief berekend. s Kleine edvertentlén, van ten hoogste 80 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en zen huur, koop en verkoop f 0.50. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. BUITENLAND. DE ALGEMEENE TOESTAND. Pan-Amerikaansch congres te Havanna. Heden komt te Havanna de Pan-Amori- I kaansche conferentie bijeen. Gedelegeerden van 21 republieken zullen er aan deelnemen. Een bericht uit Bogota zegt, dat de gede- i legeerden uit Columbia instructies gekregen hebben neutraal te blijven voor het geval dat de houding der Ver. Staten tegenover i Nicaragua ter sprake zou komen. Indien Columbia neutraal blijft, acht men het zeer onwaarschijnlijk, dat vele andere delegaties zich sterk zullen verzetten tegen de Pan- Amerikaansche politiek der Ver. Staten. De Argentnjnsche delegatie zou echter op- I dracht gekregen hebben opnieuw de Argen- tijusche buitenlandsche politiek te beves tigen, die het recht opeischt voor de Ame- rikaansche volkereu om hun eigen lot en onafhankelijkheid te bepalen. Zooals bekend, zal president Coolidgs zelf de conferentie openen. Hij is reeds te Ha vanna gearriveerd. Gezien, hoe een Ameri- kaansch president slechts zelden buitenslands gaat, wordt dus door Coolidge wel beteekenis aan dit congres gehecht- De politie heeft te Havanna twee Russen aangehouden, die juist uit Mexico waren aangekomen en die verdacht werden van samenzwering om onlusten uit te lokken Lij1 de aankomst van Coolidge gisteren. Trouwens Coolidge zal een strenge be waking genieten. DUITSCHLAND. Marx 65 jaar Neg geen op volger voor Gessier Corrup tie der Rijksrcgcsrisg met :'c Bondsstaten. Gisteren is rijkskanselier Marx 65 jaar geworden. Rijkspresident Hindenburg, de ministers, Loebe, de president van den Rijksdag, de leiders van de hooge colleges van staat en het corps diplomatique kwamen hem allen feliciteeren en de beste wenscben aan bieden. Ten aanzien van een opvolger van dr. Gessier is men nog niet verder gekomen. Genoemd wordt thans dr. Curtius, de minister van economie, maar het is ook niet meer dan een gerucht. Het onderhoud van rijkspresident van Hin denburg met den rijkskanselier heeft geen positief resultaat opgeleverd. Het „Berliner Tageblatt" verneemt, dat er sprake van is, dat de portefeuille van verdediging ad in terim zal worden toevertrouwd aan rijks kanselier Marx. Deze zou, alvorens een be-, sluit te nemen, eerst nog de leiders der partijen willen raadplegen. Heden zullen daarop nieuwe besprekingen tusschen den Tpkspresident en den rijkskanselier plaats vinden; daar echter lieden en morgen de conferentie van de rijksregeering en de vertegenwoordigers der bondsstaten te Ber lijn wordt gehouden, is een besluit nauwe lijks vóór Donderdag te verwachten. Men hoopt dien dag in elk geval een regeling te zullen kunnen treffen, daar Donderdag de Rijksdag zijn werkzaamheden hervat. Zooals in bovenstaande reeds kort is op gemerkt, komt heden bijeen de conferentie van de eerste ministers der Bondsstaten met de rijksregeering. Er worden ca. 100 deelnemers verwacht. De rijkskanselier zal de bijeenkomst met een rede openen, daarna worden de voornaamste verslagen uitge bracht. 's Middags zijn de deelnemers de gasten van den rijkskanselier. In den loop van den namiddag worden de besprekingen voortgezet, 's Avonds zijn de deelnemers bij den rijkspresident uitgenoodigd. De beraadslagingen zullen van vertrou- welijken aard zijn. Mededeelingen zullen alleen door officieele communique's worden, verspreid. Do Beiersche minister van bin- nenlandsche zaken heeft geweigerd op de conferentie een inleiding te houden. Van de zijde der rijksregeering zal aan de conferentie worden medegedeeld, dat deze bereid is de Bondsstaten, die de lasten van het beheer niet meer alleen kunnen dragen, te steunen en dat het rijk zich bereid verklaart, indien een betreffende Bonds staat dit wenscht, van dezen het beheer over te nemen. Tusschen het rijk en Thü- ringen worden reeds onderhandelingen ia deze richting gevoerd. Voorts zou van de zijde van de rijksregeering worden voor gesteld talrijke enclaves, die verschillende Bondsstaten op het gebied van een anderen Bondstaat hebben, op te heffen. De rijks regeering zal in de conferentie vertegen woordigd zrjn door verschillende leden van het rqkskabinet, bevoegde staatssecretaris sen en Saemisch, den rijksbezuinigiugs- .coramissaris. De „Münchener Neueste Nachrichten" pu bliceert onder den titel: „De strijd om Beieren" een oproep, die onderteekend is door een aantal leidersfiguren uit alle krin gen voor het behoud van het federale ka rakter van de rijksorganisatie. In den oproep wordt gezegd, dat door de te Berlijn beoogde centralisatie van de bondsstaten hun rechten verkort worden en aldus niet eens meer in staat zullen worden gesteld hun cultureele taak te vervullen. Er wordt in den oproep ook op gewezen, dat steeds de beste krachten op ölk gebied van wetenschap met geld naar Berlijn worden gehaald. Men beschikt te Berlijn over alle rijksinvloeden ten nadeele van de bondssta ten. Aan het einde van het document wordt gezegd: Wij willen bondsstaten zijn, maar geen door Berlijnsch centralisme beheerschte provincies of landen; alleen aldus zal eens gezondheid en nationale eenheid van alle Duitschers kunnen worden gewaarborgd, alleen aldus kan de aansluiting van Duitschland met Oostenrijk en het overige overzeesche Duitsche taalgebied werkelijk heid worden. FRANKRIJK. Geen overeenstemming van den diensttijd van één jaar. Bij de beraadslagingen in de legercom- missie van de Kamer is geen overeenstem ming kunnen worden verkregen, tusschen de commissie en den minister van oorlog, omtrent den éénjangen diensttijd. Painlevé verlangde, dat het tijdstip voor de invoering niet nauwkeurig zou worden vastgesteld, doc-h de commissie besloot, dat de lichting, die in Mei 1929 moet opkomen, in Mei 1930 naar huis zal gaan. Nu geen overeenstemming is bereikt, zal de Kamer de kwestie moeten beslissen. Men verwacht, dat de regeering dan de kwestie van vertrouwen zal stellen. Zooals bekend, wil Painlevé den dienst tijd van 1 jaar eerst invoeren, als aan de oorwaarden tot reorganisatie zal zijn vol. daan §n bet voorhanden ziin van voldoen de personeel en een voldoend aantal be roepssoldaten verzekerd is. HONGARITE. De waggons met mitrailleurs. De Hongaarsche regeering maakte haar voornemen bekend de Oostenrijksche re geering uit te noodigen om een gemengde commissie van onderzoek naar St. Gott- hardt te zenden. In geval zich niemand opgeeft als eigenaar van de voorloopig aan gehouden, maar nog niet in beslag geno men wapenzending, zal de regeering de zending in beslag nemen en vernietigen. Voor het geval echter dat de rechtmatige eigenaar zich bekend maakt en een door- voervergunning zou vragen, zal de regee ring ddt overwegen. Er bestaat geen be zwaar tegen, dat de Hongaarsche regee ring deze vergunning naderhand nog zou verleenen. ZUID-SLA VIE. Het werk van het Macedonisch comité. De vrouw, die een aanslag pleegde op Pulitsj en daarna op zichzelf schoot, aan de gevolgen waarvan zij is overleden, heeft voor haar dood in het ziekenhuis nog ver klaard, dat ze van het Macedonisch comité bevel had gekregen, om naar Uskup te gaan en daar een aantal menschen te ver moorden, wier namen haar later werden medegedeeld. Uit het onderzoek bleek, dat de vrouw met een actief dienend officier van het Bulgaarsche leger getrouwd was. De kranten leggen er den nadruk op, dat de vermoorde ambtenaar een zeer goede toekomst had, o.a. was hij in het laatste spionnageproces te Uskub niet een zeer belangrijk onderzoek belast. LITHAUEN. Communisten gearresteerd. Over de Poolsche nota is reeds in regee- ringskringen druk geconfereerd, maar tot een bepaalde beslissing over de houding, daartegenover aan te nemen, is men nog niet gekomen. Intusschen is weer een wijd vertakte communistische organisatie ontdekt. Vol gens de „Litausche Rundschau" zijn 19 personen gearresteerd onder wie een groot aantal hoogere beambten van verscheidene ondernemingen. De leiders der organisatie konden eveneens gearresteerd worden. RUSLAND. De deportatie der oppositie. De „Volkswille", het orgaan der Duitsche linkscommunisten, publiceert een direct be richt uit Moskou, volgens hetwelk het be vel tot j/erbanning der Russische oppositie leiders voor de geheele oppositie is uitge vaardigd en door de staatspolitie met ge weld is uitgevoerd. Terwijl Zinovjef en zijn aanhangers naar hun verbanningsoord mochten reizen, zijn alle anderen met ge weld weggevoerd onder politiegeleide Het bericht, dat Trotzki geweigerd heeft het bevel op te volgen, wordt door het blad bevestigd. TURKTTE Een latijnsch alphabet. Naar uit Konstantinopel wordt gemeld, heeft men het voornemen een commissie uit Turken en buitenlanders t.e vormen, welice een geschikt alfabet met Latijnsohe letters voor de Turksche taal zal opstellen en wel zoo, dat elke letter een bepaalden klank voorstelt. VEREENIGDE STATEN. Een échec voor den minister van marine. Ondanks Wilbur's aanbevelingen heeft het vloot-comité uit bet Huis van Afge vaardigden met 15 stemmen tegen 1 een resolutie aangenomen, waarin er op wordt aangedrongen, dat het program voor toe- komstigen vlootbouw den datum zal bevat ten, waarop de schepen voltooid zijn. Het comité heeft met 15 stemmen een andere resolutie aangenomen, die tot strek king heeft, te voorkomen, dat de president den bouw der oorlogsschepen te allen tijde kan doen opschorten, zonder toestemming van het congres en waarin de meening wordt uitgedrukt, dat dit vlootbouwpro- gram in acht jaar moet uitgevoerd zijn en zal aangeven het maximum-aantal schepen dat elk jaar op stapel.gezet wordt, en te vens het maximum der kosten. Daar sommige leden niet bereid waren, Wilbur's program iri den tegenwoordigen vorm, te ondersteunen, drukte de commis sie de meening uit, dat de vaststelling van het program moest worden uitgesteld. De democraat Mac Lintic, de cenige, die zich tegen de resolutie verzette, zeide, dat ze veel weg had van een slag in het ge zicht van den president! BUITENLANDSCH GEMENGD. AARDBEVINGEN. Om 0.17 u. Zaterdagnacht werd in het observatorium, l'kkel een aardschok waargcnoMen.' -cornl - waarneem baar in de provincie Luik, het dal van de Wesdre, en in het Noorden der provincie Luxemburg, in de Condroz, Fanienne en de omstreken van Nouyet Grapon. Tusschen 3 en 4 uur 's ochtends werd een tweede schok gevoeld. Het verschijnsel werd ook in de omstreken van Brussel waargenomen, te Schaerbeek, Ha'Ie en Genval. Er zijn geen berichten over groote schade ontvan gen en er schijnen geen slachtoffers te zijn. In Chili is een vrij hevige aardbeving waargenomen, vooral in het Noorden des lands. Ook hier schijnt echter geen schade van beteekenis te zijn aangericht. BRAND TE BRUSSEL. Te Brussel is een bibliotheek met 70CO boeken, welke in het achtergebouw van de parochiale school in de Gasstraat gevestigd was, door brand vernield Na twee uur wer ken had de brandweer den brand onder de knie. De schade, welke door verzekering gedekt wordt, wordt op 00.000 frs geschat. UIT DE VLIEGWERELD. Te Panama waren Vrijdag drie beroemde vliegers bijeen. Costes en Lebrix arriveer den uit Guayaquil en werden verwelkomd door Lindbergh, die speciaal uit Colon was gekomen om de Franschen te be groeten. De poging van den Oceaanvlieger Cham- berlin om het wereld-duurrecoTd weer op zijn naam te brengen in een onafgebroken rondvlucht boven Long Island is op het laatste oogenblik mislukt. De vlieger was genoodzaakt door gebrek aan benzine Za terdagmiddag te 2 uur 6 min. (locale tijd) te landen, terwijl hij, indien hij tot 3 uur 35 in de lucht zou gebleven zijn, het record weer met 1 minuut zou hebben geslagen. De landing verliep vlot maar de duizen den toeschouwers en Chamberlin zelf waren erg teleurgesteld door den tegenslag zoo dicht bij het doel. Duitschland bouwt een nieuwe Zeppelin. De L.Z. 127, die reeds in Augustus naar Noord- en Zuid-Amerika tochten zal onder nemen. Over den bouw schrijft het „Tageblatt" nader Tweehonderd artjeiders werken aan de vervaardiging van de onderdeelen. Aan het luchtschip zelf werken 80 man. Het ge raamte is al gereed. Door het gebruik van duraluminium zal het luchtschip een groo- ter weerstandsvermogen hebben dan de vroegere Zeppelins De L.Z. 127 wordt 236 M. lang en 33.5 M hoog, zoodat zij de grootste der tot nu toe gebouwde Zeppe lins is. De gondels van den bestuurder en de passagiers zijn voor een groot deel in den romp gebouwd en dus slechts weinig zichtbaar, ofschoon ze tweemaal zoo groot zijn als van de L. Z. 126. In het midden van de gondels bevindt zich een gang, die van het eene einde naaf het andere loopt, terwijl een andere gang bestemd is voor de 5 Maibaeh-motoren van 630 P.K. De be manning zal uit 26 koppen bestaan. De Zeppelin zal 4 millioen mark kosten. Het geraamte zal worden overtrokken met sterk zilvergrijs linnen. De slaapver trekken voor de bemanning bevinden zich in het midden van den romp waar ook de 'bagage en de post zal worden onderge bracht. Voor de passagiers is een ruimte van 5x5 M. ingericht als eetkamer en sa lon, terwijl tien kabinetten, elk met twee bedden en toiletinrichting, tot slaapver trekken zullen dienen. Een keuken met electrische installatie is eveneens aan boord. OPROER IN EEN KINDERKOLONIE. In de kinderivolonie onder den rook van Moskou, welke den naam van Kalinins Kin- derstad draagt, waar 250 zwervende kinde ren onderdak vinden en volgens de nieuwe vrije grondwet van collectieve zelfbeschik king worden opgevoerd, ontstond een woeste opstand, toen deze kolonie, waar herhaaldelijk ernstige misstanden werden aangetroffen, ontruimr en de kinderen over andere plaatsen verspreid zonden worden. Een aantal 17-jarige jongens gaf het pa rool van brand en plundering. In korten tijd was het gebouw volkomen vernield alsof er een aardbeving had plaats gehad. Een groote afdeeling politie uit Moskou nam de helft van de jeugdige misdadigers gevangen; de rest nam de vlucht. Bijna al deze vruchten van gemeenschappelijke op voeding waren met dolken en messen ge wapend. SPORT. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Afdeeling I, 1ste klassn: II.B-S.Excelrior 34; HilversumEdo 30; V.U.C.D.l'.C. 2—2; U.V.V.Ajax 0—5; R.C.H.—V.O.C. 3—1. 2e klasse A: D.E.G.—Alc Victrix 64; W.F.C.—Hollandia 0—G; Helder—Z.V.V. 0—2; V.S.V.—H.C. 5—1. 2e klasse B: Ze'eburgiaY.V.A. 21; HaarlemZandvoort 53; H.V.C.B.F.C. 40; A.F.C.Bloemendaal 01; Donar Yelox 1—3. Afdeeling II, 1ste klasse; Z.F.C.Storm vogels 91; II.F.C.A.D.O. 33; Spartaan 't Gooi 21; FeyenoordII.V.V. 52; SparlaBlauw Wit 01 2e klasse A: A.S.G.Steeds Ilooger 11; D.H.C.—H.D.V.S. -4—0; Fortuna—B.M T. 101; VoorwaartsQuick 26; ViosHer cules 00. 2e klasse B: S.V.V.Xerxe's 10; L.S.V. Unitas 12; MerwedeC.V.V. 11. 3e*klasse A: AlphenScheveningen 13. •ie klasse A: Y.D.S.—Alphia 0—2. Res. 2e klasse A: Olympia IIA.S.C. II 1—2. Res. 3e klasse A: II.V.V IV—V.U.C. II 1—5 Afdeeling III, 1ste klasse: VitesseZ.A.C. 0-4; Doto—Robur 2—3; A G.O.Y.V.Wa- gCningen 22; EnschedéGo Ahead 62; HeraclesEnsch. Boys 76. Afdeelin IV, 1ste klasse: Eindhoven Longa 3—4; Willem II—Noad 0—6; B.V.V. N.A.C. 22; M.V.V.Roermond 10. Afdeeling V, lsle klasse: G.V.V.Be Quick -41; VeendamAlcides 12; Friesland Vclocilas 13. Overzicht. Hoe snel wisselen toch de kansen in ons voetbalwereldje! Zaterdag nog meenden wij dat een verbétering der positie van D. F. C. ten aanzien van het kampioenschap op handen was en dal Edo weer aan den strijd om de eere-plaats zou gaan deelnemen.... En zie: Ajax won met niet minder dan 50 van de Utrechtsche geblokten, D. F. G. liet een punt achter bij V. U. C. in Den Haag en Edo ging met 30 ten onder tegen Hil versum! Zóó zijn met één slag vele illusies om hals gebracht en gaat Ajax met een voorsprong van feitelijk vier punten onge naakbaar aan den kop. Edo zakte zelfs een plaatsje en ging stuivertje wisselen met de Haarlemsche Racingclub. die met 31 over V. 0. C. triomfeerde. In de Residentie stel den de Kraaien hun aanhang teleur door zich met 43 le laten slaan door Excelsior. Ajax D F. C. R. C. II. E D. O. Hilversum Excelsior H. R. S. U V. V. v. c: v. o. c Ook in de tweede afdeeling werden de bordjes aanmerkelijk verhangen. Fevenonrd zegevierde met 5—2 over II. V. V., terwijl Sparta met den oneven goal werd geklopt gesp. gew. gel. verl v.t. pnt. 12 10 1 1 32—11 21 13 8 3 2 47—25 19 13 6 3 4 32—20 15 lt 5 3 3 26—16 13 11 5 1 5 30—24 11 11 5 1 5 25—2 f 11 13 5 8 47—42 10 13 4 2 7 23—46 10 11 3 1 7 29—46 7 12 1 1 10 18—52 3 BUITENLAND. Conferentie der Rijksregeering in Dnitsch* hand met de Randstaten, (1ste blad). Geschil over den duur van den militairen- diensttijd in Frankrijk. (1ste blad). BINNENLAND. Overleden is prof. Magister G. de Langen Wendels O. Pr., hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, (2de blad). Weer eens: De corrnptie in de gasln- dustrie, (2de blad). De directeur van de Rotterdamsche De posito- en Eifectenbank is op vrije voeten gesteld, (Gemengde Berichten 2de blad). door de Amstcrdamsche zebra's, waardoor laatstgenoemden tot de tweede plaats zijn gestegen ten koste van Sparta en Fcvenoord met nog grooler voorsprong komt te leiden. Jf. V. V. verloor, zeiden wij, en aangezien II. F. C. en A. D. O. de punten deelden. 33. nadat de Haarlemmers zelfs met 31 hadden voorgestaan, is de spanning tus schen de slaarlclubs tol een maximum ge stegen, niet het minst door de 9I-neder laag van Stormvogels in Zaandam. Tweo punten staat IT, F. C. nu nog (en achter, met nog vijf wedstrijden voor den boeg. Er kan nog veel veranderen! Spartaan stelde zich eenigcrmale in veiligheid door 't Gooi met 21 to slaan. gesp. gcw. gel. verl. v.—t. pnt. Feyenoord 13 9 3 1 41—16 21 BI. Wit lt 6 2 3 19—16 14 z F- G. 12 6 1 5 34—21 13 Sparta 12 5 3 4 26—21 13 't Gooi 14 5 3 6 29—24 13 Spartaan 13 4 4 5 20—23 12 A. D. O. 10 3 4 3 26—28 10 H. V. V. 13 4 2 7 25—41 10 Stormvogels 13 4 2 7 2037 10 H. F. C. 13 2 4 7 18—31 8 In de 2e klasse A heelt de stand in den. loop der vorige week cenige wijziging on dergaan doordat de wedstrijd D. II. C.— Voorwaarts, welke door de Deutsche club met 53 was gewonnen, om ons onbekende reden ongeldig werd verklaard. Wat de ont moetingen van gisteren betreft, zij aller eerst aangestipt het gelijke spel van A S C. legen Steeds Ilooger in een op zeer laag peil slaandcn wedstrijd. Rood-zwart zakte ech ter een plaats op de ranglijst, doordat For tuna met 10—1 won van het zwakke R M T. en onze stadgenooten aldus weer voorbij streefde, terwijl Vios gelijk speelde tegen Hercules. De belangrijkste kamp werd ge streden te Delft, waar D. II. C. wraak nam op hel og ongeslagen H. D. V. S., en de Schiedammers op sprekende wijze met (1 klop gaf. Quick handhaafde haar kans door met 6—2 te winnen van Voorwaarts. De stand is hier nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. H. D. V. S. 12 10 J 1 4{15 21 Quick 13 10 1 2 46—18 21 D. H. C. 12 10 2 61—21 20 St. Hoogcr li 6 2 3 23—20 14 Hercules II 5 1 5 37—30 11 Fortuna 12 4 8 36—39 8 Vios 14 2 4 8 15—42 8 A. S. C. 10 2 3 5 16—34 7 B. M. T. 9 1 1 7 9—37 3 oorwaarls 10 1 9 11—38 1 In de 3e klasse A weinig nieuws. Het L. F. C.-veld werd afgekeurd, zoodat L F.C. en Lugdunum rust hadden. Alphen be zorgde haar aanhang een onaangename sur prise door op eigen veld met 3—1 te verlie zen van Scheveningen. De volgorde is hier nu aldus: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. U. V S 8 6 1 1 2712 13 O. N. A 7 5 2 207 12 I.ugdunum 7 5 2 1813 10 Hillinen 7 3 13 13—11 7 Alphen 9 3 15 14—19 7 L. F. C. 7 2 1 4 11-22 5 R V. C. 7 2 5 10—19 Scheveningen 10 2 8 1424 4 De 4e klasse A bracht een 2—0 zege voor Alphia, dat dus de beste kansen op het kampioenschap behoudt, al blijft De Ooie vaars" haar gevaarlijk dicht volgen, zooals uil de onderlinge verhouding tusschen de leidende ploegen blijkt: Sew. gel. verl. v.—t. pnt. Alphia 11 9 11 43—15 10 Ooievaars 9 7 11 35—21 15 VHS. 10 4 3 3 37—18 11 fn de res 2e klasse A handhaafde A S. C. II de traditie door te winnen in Gouda van hel tweede Otvmpia-elftal. Het werd - 1 voor onze stadgenooten. die deson danks on de laatste plaats Mijven met één punt achterstand op B. M T II. dal twee wedstrijden minder gespeeld heeft.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 1