SPLINTER REUKLOOS HAARWATER SPORT. UIT DE OMSTREKEN. Officieele Kennisgevingen. KATHOLIEKE AGENDA. UITVERKOOP^: UIT DE RIJNSTREEK. Reeds nu kan gemeld worden, dat do ope ning van het Congres door de Regeering zal geschieden in den namiddag van 5 Juli, in de daartoe beschikbaar gestelde Ridderzaal in Den Haag, terwijl dienzelf den avond het Congres te Leiden zal wor den ontvangen door het gemeentebestuur. Van den directeur-generaal der Zuider zeewerken is de zeer gewaardeerde toestem ming ingekomen, met het geheele Congres een bezoek te brengen aan de Zuiderzee werken. Ongetwijfeld zal dit in het bijzon der voor de vele buitenlandsche deelne- ïne.rs een groote attractie zijn. Ofschoon het comité dankbaar is voor den tot heden ondervonden financieelen steun, mag het zich niet ontveinzen, dat nog velen, op wier bijdragen nit hoofde van hun bekende belangstelling voor de publieke zaak stellig gerekend was, dit blijkbaar tot nu toe vergeten hebben. Mo gen we dezulken nog eens onze circulaire en gironummer 15461 (Scheurleer en Zoo- nen's Bank te Leiden) ?n de herinnering brengen I aldus het comité. JAARVERSLAG DER St. ELIZABETHVER. OVER HET JAAR 1927. Bij gelegenheid van de jaarwisseling is hel alleszins passend een beknopt over zicht samen te stellen van hetgeen de St. Elizabethvereeniging in het jaar 1927 ver richtte ten bate der vele zieken en kraam vrouwen. die zich om ondersteuning bij haar kwamen aanmelden, waaraan Zij steeds heeft getracht naar vermogen te voldoen. Als nieuwe werkende leden traden toe de volgende dames: mevrouw Sanden Plalz, mevrouw JongmansWijtenburg, mevr. Plouvier—Wijlenburg. mevr. Schlat- mannMeijknecht en mej. R. Driessen. Mejuffrouw Molkenboer zag zich genood zaakt als werkend lid te bedanken, na 21 jaar lang een ijverig en trouw lid geweest te zijn. Mevr. D. WeebersEverard en mevr H GielenLandman verlieten de stad, ter wijl mevr. WolfBundschuh ons door den dood ontviel. Zooals gebruikelijk werden in het afge- loopen jaar vier H. H. Missen gelezen voor de overledene zieken tijdens hun ziekte bezocht door de dames der St. Elizabeth - vereeniging. Bij gelegenheid van het Paaschfeest ont vingen de zieken een extra bedeeling van eieren, terwijl met St. Nicolaa3 een mud cokes werd verstrekt en met Kerstmis een wollen deken en eveneens een mud cokes, alsook eenige kleedingstukken. Zeer welkom waren ons verschillende extra giften te samen bedragende f 625, waarbij f200 door bemiddeling van den HoogEerw. Heer Deken Dessens en een van f 100 van het bestuur van de SU Franciscus-feestviering. Als buitengewone verrassing ontvingen wij een gift van f 1000 namens een over ledene, alsnog een bedrag van een over leden oud-werkend lid bestaande uit eenige ■effecten. Moge de goede God deze milde gever? (geefsters) ruimschoots deze edelmoedigheid beloonen. Nog worde vermeld, dat 27 Mei op be scheiden wijze het heugelijk feit werd her dacht, dat mevr. A. BotsBlans, gedurende 35 jaar lid onzer vereeniging was. Moge zij nog menig jaar haar verdienstelijk werk kunnen voortzetten. Op één der drie bestuurvergaderingen, n.I die van 14 Juli, werd besloten, voortaan voor elk overleden werkend lid een H. Mis te lalen lezen, alsook om de zieken niet langer dan 6 weken achtereen te bezoeken. Den 19den November van O.L.Vr. onb. Onlv. voor de werkende leden en weldoe ners der vereeniging een H. Mis gelezen, terwijl in de zelfde kerk op 4 December de liefdadigheids-predikatie gehouden werd door den WelEerw. Pater Borromeus de Greeve O. F. M. welke de som van 11306 30 opbracht. Ook in natura ontvingen wij verschil lende gaven o.a. een stuk flanel, verschil lende baby-goederen en van de Leidsche Kaloenmaatschappij een partij kaloenen goederen, waarvoor wij ten zeerste hierbij onzen dank betuigen. Van de penningmeesleresse onvingen wij het volgende verslag: Er werd uitgereikt 9928 L. melk en 3301 eieren; de boete op de vergaderingen bracht op f 92.37; de collecte op de ver gaderingen f 132.13. De inkomsten bedroe gen f 4937.05. De uilgaven f 4759.40®. Sal do f 177.645. Uit het verslag der magazijnmeesteres sen blijkt dat werd uitgegeven 45 pakjes aan kraamvrouwen, 44 dekens en 38 klee dingstukken. Er werden 1791 huisbezoeken gebracht waarbij 208 zieken werden gesteund. Zoo mogen wij wederom met voldoening op het afgeloopen jaar terugblikken, dank baar voor het vele goede, dat wij met God? hulp en door den krachtdadigen steun van zoovele weldadige menschen voor de zieken en kraamvrouwen mochten tot stand bren gen Moge dit kort overzicht om de schoon heid en noodzakelijkheid onzer vereeniging nog eens duidelijk hebben toegelicht, op- dal wij met vernieuwden moed het voor beeld. dat onze groote patrones de H. Eli zabeth ons gaf, vanuit de verte trachten na te volgen. Pastoor Th. Beukers. Directeur. D. Coebergh. Presidente. A. v. d. LaanStadhouder, Vice-pres te J. A. GründemannHofman, le Sec esse. M. Coehergh-v. Cranenburgh. 2e Sec esse P. v. Wensen—Statz. Penningm esse. M. Duijnsteé Branties le Mag.m.esse. J. Noordman. 2e Mag.m.esse. Leiden, Januari 1928 DE ONGEPF.rF.I.nFEDEN BTJ DE LEïDSCFE EFFECTENFANX. In de gistermiddag op de bovenzaal van „Amiciliagehouden vergadering van cre diteuren der N V. Leidsche Effertenhank zooals bekend namens enkele hunner door mr. Nord Thomson bijeengeroepen wa ren slechts een 15-tal personen aanwezig. Dg b|jeeiikorast droeg een vertrouwelijk karakter, zoodat de pers niet werd toe gelaten. Wel vernamen wjj, dat door belang hebbenden nog een uiterste poging zal wor den gedaan om een faillissement te voor komen. Bij nadere informatie is ons tevens gebleken, dat het maatschappelijk kapitaal slechts f 25.000 bedraagt, waarvan geplaatst aan aandeelen f 10.000. EEN GOUDENH UWELIJKSFEEST. Maandag 23 Januari a.s. hopen onze stad- genooten, Andries Vermeer en Zwaantje Kroon, wonende Kooilaan 22 en respectie velijk 77 en 74 jaar oud. den dag te her denken, waarop zij voor vijftig jaar in den echt werden verbonden. Wij wenschen den oudjes, die zich beiden nog in het bezit eener goede gezondheid mogen verheugen, een gelukkigen bruidstijd en een onbezorg- den levensavond. DENKT OM EEN RIJWIELPLAATJE. Wij herrinneren er aan, dat de conlröle op de rijwielbelasting Maandag a.s. ingaat. Wie dus dien dag zijn fiets wil kunnen ge bruiken en nog geen belastingplaalje kocht, doe zulks nog heden. Gelijk bekend, zijn zij op alle postkantoren f 2.50 verkrijgbaar, HANDTASTELIJKHEDEN BIJ EEN GERECHTELIJKEN VERKOOP. Zekere B., lid der Ned. Israëlietische gemeente alhier, die geweigerd had de aan dit Kerkgenootschap verschuldigde belas ting te betalen, was daartoe in rechten aangesproken en ten slotte in laatste in stantie tot betalen veroordeeld. Gistermid dag kwam een deurwaarder, vergezeld van de noodige politiemacht om tot den ge- rechtelijken verkoop van goederen over te gaan. B. had echter geen zin om dit toe te laten. Toen werd de toegang tot de woning geëischt en men kwam ten slotte in den tuin terecht, waar tot verkoop zou worden overgegaan. Een zeer onmisbaar slaapka mermeubel en een klein beeldje door den eigenaar zelf weer gekocht, brachten juist de verschuldigde belasting op Nu moest het uit zijn meende B., doch hij had weder buiten de wet gerekend. Ook de gerech telijke kosten dié meer bedroegen dan de belasting zelve, moesten er nog uitkomen en toen er in den tuin geen goederen meer ten verkoop aanwezig waren, wilde de deurwaarder met zijn personeel weder de woning betreden Dit werd den heer B. te machtig. Hij ging den man der wet te lijf en er ontstond tusschen deze twee een worsteling. De waarnemende commissaris en een in specteur der recherche die mede aanwezig waren, poogden de twistenden te scheiden. Bij gebrek aan koopers slaagde men er niet in het noodige bedrag te verkrijgen en na nog eenige strubbelingen, verlieten po litie en deurwaarder mitsgaders diens per soneel tot op zekere hoogte onverrichter zake B.'s woning. Maandag a.s. 16 dezer herdenkt mej. A. N. Ingeneeger den dag waarop zij voor 25 jaar de betrekking van hoofd der opeif- bare bewaarschool aan de Groenesteeg aanvaardde, welke betrekking zij nog steeds met ijver en ougewebtheid vervult. Zij is een verdienstelijk onderwijzeres en in deze volkswijk een populaire persoon lijkheid; de moeders die dagelijks de klcin. tjes naar school brengen en terughalen, weten bij ervaring, welk een zorg deze „hoofdjuffrouw" voor de aan haar en haar medehelpsters toevertrouwde kleintje koes tert. Hoewel mej. I. geen feestelijkheden op dezen dag begeert, zal het jubileum toch niet geheel onopgemerkt voorbijgaan. Wij vernemen althans dat de commissie voor do Openbare Bewaarscholen haar dien dag in het schoolgebouw een bezoek zal bren gen en bij monde van haar voorzitter, den heer J. A. van Hamel de gelukwenschen van de gemeente zal overbrengen. Hedenmorgen 9 uur wilde men in de Schelpkalkfabriek „Trio" aan den Zoeter- woudschenweg met behulp van een stuk ijzer een drijfriem op een mengmolen leg gen Het stuk ijzer werd met kracht weg geslingerd en kwam terecht op het gelaat van den arbeider W. B., d e hevig bie dende wonden opliep De man is naar het St. Elisabeth-gesticht overgebracht. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den treinbestuurder A. B., uit Den Haag, wiens trein eenige weken geleden aan den overweg aan het station bij het stoppen is doorgegleden. De bestuurders moeten na gaan, voor het vertrek van den trein, of de remmen in orde zijn, wat blijkbaar niet het geval was. Geslaagd is voor het examen voor coupeuse-leidster A van de Eerste Ned. R. K. Vereeniging van Modevakscholen, mej. M. A. G. v. d. Lubbe, alhier. Bestemd is voor uitzending naar Ned. Indië mej. A. C. Revers, leerares M. O. alhier. Indachtig aan het gezegde, dat aan zien doel verknopen heeft de Leidsche ver ten woordiger der Naamlooze Electrolu.x zija verkoopkantoor hier ter stede vorplaalsl van Hoogewoerd 111 naar Hoogewoerd 65 en aan dit pand tevens een keurig inge richte show-room verbonden, waarin de door deze firma in den handel gebrachte toestellen op smaakvolle wijzen zijn ten toongesteld. In het bijzonder wordt naast de diverse modellen sforzuigers, waaraan wederom verschillende verbeteringen zijn aange bracht de aandacht gelrokken door de Electro!ux huishoudkoelkast, waterfillers en vloerwrijvers. De gezellig ingerichte kantoorruimte ach ter de showroom leent zich bij uitstek tot rustig zaken doen. Naar wij vernemen zal HK.H. Prin ses Juliana in verhand met de hervatting der colleges Maandag 23 dezerwederom haar intrek nemen in hare villa's te Kat wijk aan Zee. INGEZONDEN MEDEDEELING. zuivert en reinigt elke hoofdhuid. Geen ander middel zal u meer voldoen dan Verkrijgbaar bij üroffif*icn in flucous 30 en +i> cent Op tótnoodiging van de Indonesische studieclub zal a.s. Woensdagavond prof. G. Gonggrijp in huize „Feenstra" een voor dracht houden over het Volkscrcdietwezen in Ned.-lndiè. BIOSCOPEN. Na het journaal biedt de directie van het „Luxor-Theater" deze week als boofdfiun voor de pauze een stuk getiteld: „In een Charleston Roes", bedoeld als persiflage op het moderne huwelijk Er wordt in dit filmwerk knap spel geleverd, bewijs van welgeslaagde regie en doet zien, hoe me nigmaal een mensch op onverwachte wijze voor ingewikkelde problemen komt te staan. Zoo is het hier met een dokter, die toevallig bij zijn overbuur op bezoek komt en daar in diens vrouw een oude kennis ontmoet, die het huwelijk wat losjes opvat. Zij lokt hern later door de telefoon uit hum, voorgevend dat er iemand ernstig ziek is. Op zijn weg naar den zieke krijgt de dok ter een bekeuring wegens te snel rijden en hij moet drie dagen brommen. Op den avond, dat hij zijn strat moet gaan uitzit ten, wordt hij door lieftallige overbuur ge vraagd voor het artistenbal en hij gaat er heen. Door de radio hoort zijn vrouw, dat hij prijswinnaar is van den Charleston wedstrijd. Zij krijgt echter bezoek van den overbuur, die den vergeten wandelstoa van haar man terugbrengt. Dan komt de poli tie en „om erger te voorkomen", wordt de overbuur in plaats van den dokter ach ter slot en grendel gezet. Een heel gemoe delijke ontknooping volgt tot slot. Op het tooneel doet Willy Derby zich dan hooren en als altijd oogst hij veel succes, niet in het minst met zijn refrein tje over „Levie Leeman ging eens uit wan delen", dat velen hem na zullen zingen. Als tweede hoofdnummer knigen we na de pauze: „De misdaad van Donald West hof", een gevoelige speelfilm Donald Westhof is een zonderlinge jongen, van wien zijn vader zegt, dat bij nog eens mis dadiger zaJ worden. Hij is trotach van hart en geest, wil niet geholpen worden, ook niet door een vriendinnetje, dat het goed met hem meent. Haar laatste woord is voorloopig dan: als je me noodig hebt, kun je op me rekenen. Onbewust gaat Donald dan zijn noodlot tegemoet en be schuldigd van moord komt hij voor de rechtbank. Een sensfcl-ioneele rechtzitting, waarbij zijn obschatd blaar aan den dag komt, waar zijn misdaad geen misdaad blijkt, vormt dan het slot. Zijn trouw ge bleven vriendinnetje redt hem. Een programma voor volwassenen* De directie ran het „Luxor-Theater" aan den Stationsweg alhier verzocht ons te wil len mededeekn, dat zij voornemens is om één avond in de week haar gewone gro- gramma niet te vertoonen, maar dien avond speciaal te houden voor de vertoo ning van wetenschappelijke- en z.g. leer- films, in den geest zooals door de in ver schillende plaatsen reeds opgerichte film liga's. getracht wordt een speciaal genre films te brengen. In het bijzonder films met schitterende natuuropnamen van al'e werelddeelen, over zeden en gewoonten van verschillen de volkeren in vreemde werelddeelen, films over industrie, cultuur, bouwkunde door alle eeuwen, enz. enz. (geen politieke of sexueele verhandelingen). De vertooningen van deze films beloven zeer interessant te worden en bovendien voldoen aan de hoogste eischen, die tech nisch en wetenschappelijk aan de cinema tographic mogen gesteld worden. Films waar opvoedende kracht van uitgaat, die de toeschouwers Duttig en aangenaam bezig houden en die onze geographisrhe kennis in het bijzonder zulleD verrijken. Het ligt in de bedoeling van de directie hiervoor de Donderdagavonden te benut ten. Eerst eenige avonden bij wijze van proef en bij voldoende b^angstelliDg iede- ren Donderdag. De voorstellingen zullen openbaar zijn, dus voor ieder tegen entreeprijs toegan kelijk. Besturen van vereenigingen, die tegen een gereduccerden prijs over een aantal plaatsen voor bun leden wenschen te be schikken, worden verzocht zich tijdig in verbinding te stellen met de directie. AGENDA'S. R.-K. VOLKSBOND. Zaterd. 7-8 uur: Spaarbank. 7-8 u.Voor schotbank. 7Vfr—8% "ur: Retraitefonds. 7—9 uur: Bibliotheek. Dinsdag 8 uur: Bestuursvergaderine R.- K. Volksbond. Woensdag 7^—8Va "ur: Rechtsk. Bureau Donderdag 8 uur: Ledenvergadering R.- K. Volksbond. Vrijdag 8 uur: Bestuursvergadering R.-K. Metaalbewerkersbnnd. ST. PANCRATTUS PATRONAAT. (Jeupdgebouw Maria Giizensteeg). Zondag 5 uur Patronaat- korte toespraak en ontspanning. Tevens gelegenheid tot aanmeldine van nieuwe leden. Aan het Patronaat is verbonden 'n Spaar kas. waarop zelfs dp kleinste bedragen kun nen worden ingplpgd Tevpn? staal tpr be schikking een leestafel en een ruim voor ziene bibliotheek. RJL JONGEVROUWENBOND. GROEP B. Godsdieuslcursus: geen bijeenkomst. Tooneelclub: Dinsdag 7 u. Mare, (Tooneel- spel. Turnclub: Vrijdag 6 en 7 uur Pieterskerk hof. SCHAATSENRIJDEN. OM HET EUROPEBSH KAMPIOENSCHAP. Wie voor Nederland deelnemen. Naar wij vernemen heeft de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond ingeschreven voor de op 21 en 22 Januari in Zwitserland le hou den wedstrijden in het hardrijden om het Europeesch kampioenschap. De volgende rijders zijn aangewezen ons land to ver tegenwoordigen: G. Elema te Bierum; F. A. van der Scheer, te Zutfen; J. H. Jongbloed, te Rotterdam. W. Kos, te Oudkarspel; S. Heiden, te IJsselmonde en N. Pronk, te Warmenhuizen. LANGERAAR. Opbrengst bazar. Naar men ons meedeelt, heeft de bazar Zondag j.l. ruim f 1100 opgebracht. NOOTDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: zoon van A. Opstal en C. van Beek. Ondertrouwd: Th. Lindeman 27 j. en J. C. van Kampen 24 j. J. H. Rad 33 j. en E. J. Mooijman 40 j. De afd. van den R. K. Volksbond al hier hield haar jaarvergadering in het R.K. verenigingsgebouw aan den Veenweg. Na de opening met gebed werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goed gekeurd. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat de afd. 73 leden en 15 donateurs telde. De penningmeester bracht verslag uit van de inkomsten en uitgaven van den Bond over hel afgeloopen jaar. De inkomsten be droegen f 609.3G, de uitgaven f 516.07, een batig saldo f 93.29. De inkomsten van het fonds „Hulp in Nood" f 94.03, uitgegeven voor de zieken f50.77, batig'saldo f43 26. De heeren H. Jasperse, J. J. den Hollan der en B. Pannebakker, aftr., werden met meerderheid van stemmen herkozen. Hierna rondvraag en sluiting met gebed. Hulp in Nood bracht op f 1.G0. VOORSCHOTEN. Een Spoorweg-ongeval. Gisteravond was de spoorwegarbeider E. bezig met het rangeeren van een goederen trein op het station alhier. Hij kwam daarbij met zijn hand tus schen de buffers waarbij hem drie vingers werden afgekneld. Na voorloopig te zijn verbonden werd hij naar het Acad. zieken huis overgebracht. Een andere spoorwegarbeider nam toen het werk over, koppelde de machine af, doch vergat de remmen der wagens vast te zetten, waardoor deze zich in beweging zetten en derailleerden. Hierdoor werd het rechterspoor versperd et moest het verkeer Leiden—Den Haag over enkel spoor wor den geleid. Het opruimingswerk heeft tot hedennacht drie uur geduurd, waarna he denmorgen de treinen weer over dubbel spoor konden worden geleid. Er is veel materieele schade. WARMOND. Raadsvacatuie. Het raadslid C. M. van Stijn Sr. heeft om gezondheidsredenen ontslag gevraagd als lid van den gemeenteraad Als zijn^ opvolger komt op dg lijst voor de heer C. Zwetsloot. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Jacobus Anthonius, Z. v. P. Blom en J. Hoogervorst. Theodorus, Z. v. Th. Versluis en H. de Bruin. Overleden: G. van der Bijl, echtg. van H. Verboom, 47 j. Carolus Petrus Vale, 1 j. Gedurende het 4de kwartaal 1927 wer den in deze gemeente voor de keuring aan gegeven 23 koeien, 4 kalveren, 54 varkens, 22 schapen en 7 geiten. WOUBRUGGE. Vergadering comité voor ijcfeesfen. Donderdagavond vergaderde in de oude Rechtkamer het voorloopig comité voor ijs- feesten te Woubrugge. De voorzitter de heer Chr. v d. Nagel heette allen welkom en gaf het woord aan den secretaris den heer West maas. die een uitvoerig verslag gaf van de gehouden ijsfeesten welke zeer goed waren geslaagd Daarna kwam de penningmeester, de heer L Tondu aan het woord en deed rekening en verantwoording van zijn ge houden beheer. Aan inkomsten waren ont vangen de som van f 322 en de uilgaven be droegen f305 41 batig slot f 16.59. De gezamenlijke winkeliers. slagers en brandsloffenhandelaars. hadden aan bonnen, welke aan weduwe e.a waren uitgereikt ge- zamelijk ontvangen f104 25. terwijl de prijzen voor de winners ook alle bij de han delaren te Woubrugge zijn gekocht. Tot het nazien van de rekening werden aangewezen de heeren G. Anker en Van Wijk welke commissie bii monde van laatstge noemde rapporeterde dat alles zeer accuraat in orde was bevonden, waarna de penning meester werd gedechargeerd De voorzitter dankte penningmeester en secretaris alsmede de commissie voor hun werkzaamheden. Uit de verslagen bleek dat het plan be staal een zelfstandige plaatselijk ijsver-eni- ging op te richten Reeds 104 ingezetenen hadden zich hiertoe opgegeven mede om dit te 9feunen des winter? als een soort werk verschaffing als er ijs komt. De voorzitter deelde mede dat de volgende HOUDEN VAN VARKENS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op Maan dag 23 Januari e.k. des namiddags te 3 uur op het Raadhuis gelegenheid zal worden ge- gegeven om bezwaren in te brengen tegen de verzoeken van P. van Leeuwen. Gehr. G. en S. Brussee en P. J. Belt. om vergunning tot het houden van varkens, resp. bij het perceel Gasthuispolder No. 1 in eenige schuren, staande in den Boschhuizerpolder, Sectie O. No. 313 en op een terrein in den Rodenburgerpolder, Sectie M. Nis. 3993 en 8994. Gedurende drie werkdagen voor het tijd stip hierboven genoemd, kan op de Secre tarie kennis worden genomen van de stuk ken. zoo die omtrent de verzoeken mochten zijn ingekomen. A. VAN DE SANDF BAKHUYZEN, Burgpmeesler. VAN STRÏJEN. Secretaris. Leiden, 14 Januari 1928. 849 HINDERWET. Burgemeester van Leiden; Gezien het verzoek van: a. II Schalks om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine met bovengrondsche aftapinriehting in en op de St. Aagtenslraat vóóp de perceelen St. Aagtenstraa.t No. 3D en 32. kadasraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 323 en 5857. b. de firma Th. en J Fleerkamp. om ver gunning tot het oprichten van een tricot- fabriek in het perceel Vliet No. 2. kadastraal bekend Gemeenie Leiden. Sectie No. 941 en 940 (gedeeltelijk). c. de N V. ..De Leidsche Courant", om ver gunning tot het oprichten van een drukkerij in het perceel Hoogewoerd No. 64. kadastraal bekend Gemeente Leiden Seclie D No 924. d. J. Kleine», om vergunning tot het op« richten van een matrassen-, bedden- en bedv vlokken fabriek in een gebouw op het per ceel kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 320 en 321, gelegen achter het- perceel Stationsweg No. 47 a. e. A. van Tuijn. om vergunning tot het oprichten van een ijsfabriek op pen. aan de Nieuwstraat grenzend gedeelte van het per ceel Nieuwe Rijn Nn 59. kadastraal bekend Gemeente Leiden. Sectie T No. 2467 Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dal ge« noemde verzoeken met de biilagen op de Set crefarie dezer gemepnte ter visie gefetrd zijnf alsmede dat oo Zaterdacr den 28en Jan.? e.k des voormiddavs te half plf nren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegpven om bezwaren tegen deze verzoeken in I# brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen. dal niet tot beroep gerechligd ziin n), die piet overeenkomstig art 7 der Hinden wef voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te liehien._ 850 A. VAN DE SANDF BAKRÜYZEN, Burgemeester. VAN STRÏJEN. Secretaris. Leiden. 14 Januari 1928 Maandan. R.K. Oratoriumvereen.: „Dtó Schöptuns" Stadsgehoorzaal 8 uur Donderden: Ledenveroaderir» R.K. Volka, bond, aid. Leiden, Bondsgebouw, 6 uur INGEZONDEN MEDEDEELING. 2614 week deze ingezetenen zlllen worden opge« roepen om een definitief Instuur te kiezen en een concept reglement vast te stellen. Nadat de voorzitter allen commissieleden! had dank gezegd, voor hun arbeid, alsmede het fanfarekorps alhier voor zijn medewer king. werd de gebruikelijke rondvraag ge-« houden. Daarna werd de vergadering gesloten. BODEGRAVEN. J De Becrafenisvereen. „St. Lodewijk". Uit het jaarverslag bleek, dal in het afge-< loopen jaar negen begrafenissen plaals had- den; de kas wees een saldo aan van f 123 70. Over de verdeeling daarvan, werd besloten aan hel R.K Armbestuur, St. Vin- 1 centianus, St. Elizabeth en Wit gele Kruis ji elk f 25 te geven. 1 De pastoor werd als aftredend penning-. In mccsior bij acclamatie herkozen. NIEUWKOOP. A Burgerlijke Stand. i Geboren: Fijlje, d. van E. de Gier en M« U Kersbergen. Ondertrouwd: J. H Meskes te Amster-» i dam 21 j. en W. Verkerk 19 j. J Getrouwd: T. Dekker te Haarlem 23 j. en G. Zaal 24 j. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Levenloos aangegeven kind van K. G. h Bader en P. Piasmeijer. Ij Overleden: J J. v. Mastwijk echtgen van C. P Blom 54 j. 0 Ondertrouwd: G. A. M Schutter, van v Nieuwkoop. 33 j. en C M. Wahle. 25 j. n Hel lijdelijk aangestelde hoofd der O L. S., n

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2