Balans-Opruiming B. DE KOlilft SPLI NTERF UITVEI èficeop Dit was ook het oordeel van wethouder War naar. De provincie betaalt bij overdracht de som, welke de weg heeft gekost, maai Sassenheim zal voor het onderhoud per jaar f 600 moeten betalen. De heer v. d. Voet was voor eigen beheer. Er werd geen beslissing in deze genomen. Overleg in deze zal worden gepieegd en met Ged. Staten en met de gemeenten Voo> hout en Noordwqkerhout. Het Uitbreidingsplan, dat in vorige zit ting reeds was besproken, kwam nu weer aan de orde. Het voorstel was nu, het begin ran de Wasbekerlaan te houden op 18 M. en een flauwe bocht te brengen in den weg langs het terrein van de firma Vlasveld, De monding van de WasbekerlaanRijksstraat weg zal flink ruim worden genomen en op ongeveer 50 M. worden gebracht. Het uitbreidingsplan werd hierna met ah gemeene stemmen vastgesteld. Aan de orde was alsnu de motie van den heer v. Rbjjn tot invoering van winkel sluiting -op Zondag. De bedoeling van den heer v. Rhgn was, dat B. en W. een ver ordening zullen maken. De voorzitter was van meening, nu drie leden afwezig waren, deze motie later te behandelen, als alle leden aanwezig kunnen zjjn. De heer Warnaar wilde de motie terstond behandelen. Waarom kunnen B. en W. nu geen verordening maken? De eindbeslissing moet toch later komen. De heer v. Zonneveld drong aan op be handeling. De heer Bisschops ging met den vorigen spreker mee, omdat over dit punt al meer dan eens is gesproken. Het speet spreker, dat het hem niet is gelukt de zaak voor elkaar te brengen. Hij weet, dat de meeste winkeliers voor sluiting zjjn. Laat ons nu er maar een begin mee maken. Hg zoa gaarne zien, dat overleg gepleegd wordt met de Middenstandsvereeniging. Dan krijgen we misschien een verordening, de gehand haafd zal kunnen blgven. De heer v. Breda en v. <L Geest sloten zich hierbij aan. De motie werd hierna aangenomen; alleen de heer Bader stemde tegen. De prijsvraag voor een plan nieuw Ge meentehuis zal worden uitgeschreven; zes architecten krggen hiervoor een uitnoodiging. De adviseur, de heer Meiburg. ontraadde de combinatie gemeentehuisbadhuis. De voorzitter zou gaarne zien, dat achter het raadhuis een gebouwtje voor de brand spuit zal komen, om ook in den winter de brandspuit terstond te kunnen gebruiken, omdat het water daar op temperatuur kan worden gehouden in den wintel. De heer Van Zonneveld vroeg, of, als het badhuis niet aan het gemeentehuis wordt verbonden, wordt dan de begrootingssom. voor het gemeentehuis lager? De voorzitter dacht van niet, want hier is een som genoemd voor het gemeentehuis, les van het badhuis. De heer Van Breda bepleitte vlugge af werking van bet badhuis, wat de voor zitter toezegde. De voorzitter bepleitte tegenover den heer v. Zonneveld nog eens de scheiding tusschen gemeentehuis en badhuis. Hij kan in een combinatie geen voordeel, maar wel nadeel zien. De heer v. Zonneveld was nog niet te vreden. Hjj wilde cijfers weten van elk gebouw afzonderlijk, 't Is altijd maar ge meentehuis en 't badhuis wordt op *den achtergrond geschoven. De voorzitter antwoordt, dat dit laatste niet waar is. De plannen voor een badhuis liggen klaar, maar wat is het meest noodig! Zeker bet gemeentehuis. De heer Warnaar lichtte nog even toe dat eertijds was besloten, onder de oogen te zien of een combinatie mogelijk was. Nu gebleken is, dat het niet voordeeüg is, dal het wordt afgeraden, moeten we er niet langer aan vasthouden. Laat ons in beginsel aannemen den bouw van het gemeentehuis en dat het niet uit sluit den bouw van een badhuis. Misschien kan het oude gemeentehuis er wel voor verbouwd worden. De voorzitter geloofde, dat het met het badhuis vlugger zal loopen dan men denkt. De heer v. Zonneveld dacht, dat de raad altijd maar zoo'n beetje met een kluitje in het riet wordt gestuurd, als hij vraagt naar het badhuis. De heer Warnaar zeide, dat B. en W. al verschillende plannen hebben bekeken en besproken, maar ze zjjn altijd afgestuit op het geld. De exploitatiekosten vallen niet mee. Besloten werd hierna, dat de prijsvraag zal worden uitgeschreven. De kosten van het gemeentehuis zullen hoogstens f 80.000 mogen bedragen. De heer Warnaar deelde mede, dat in den omtrek van de JulianalaanFlorisschou- ten-straat laatst een ondraaglijke stank heeft geheerscht. Vanwaar het kwam weet hij niet, maar hij vraagt maatregelen, om dat te verhinderen. De voorzitter hoopt, dat het zich niet zal herhalen, anders moeten er maatregelen worden genomen. De beer v. Breda lichtte toe, dat de brandstoffen de oorzaak zijn, doch de leve rancier van die slechte brandstoffen is ter dege gewaarschuwd. Hierna geheime zitting. AALSMEER. Statistische gegevens betreffende de veiling in 1927. De voorloopige cijfers van den omzet aan bloemen, planten, fruit, enz., aan bei de veilingen. C A V. en „Blocmenlust" over 1027 zijn nu repd.«- bekend In totaal werd voor een bedrag van f-f800 000 omgezet, of f300 000 meer dan in 1926 B'pef de omzet ter CA. Veiling ongeveer dezelfde, die van Bloemenlusl" stpeg met 3 ton. Naar verschillende landen werden -17 000 kisten snijbloemen verzonden Hoe wel bovenstaande rijfprs niet onhevredi gend geacht worden, is voorzichtigheid in het trekken van èt te optimistische con clusies hieruit wel geboden. Niet vergeten moei toch worden de enorme uitbreiding der snijbloem cultuur, waarvooi alleen in 1927 voor kassenbouw f 500 000 werd be steed. Dat is natuurlijk nog niet 't heele bedrag, wat voor bestaande of nieuw-ge- stichte bedrijven moest gereserveerd wor den. Voorop zij gezegd, dat 't hier over het algemeen nog goed loopt, doch de cijfer9 omirent de uitkomst hebben alleen dan zijn juiste waarde, wanneer z.e aan sofi stische gegevens zijn ontleend, in deze- de doorsnee-prijzen per stuk van rozen, se ring en chrisanten enz., over eenige jaren genomen Over een 3-tal maanden zullen die pas bekend zijn en kunnen de totaal omzetcijfers dan eens nader onder dc oogen worden gezien. LISSE. Dinsdag en gisteravond gaf de R. K. Harmonie „Adolf Kölping" haar 2de jaar- lijksche uilvoering onder leiding van den heer Ger. Dik te Leiden. Op onberispelijke wijze werden een zevental nummers ten gehoore gebracht. De heer praeses der Jo- zefsgezellen kap. v. d. Weyöen, bracht een woord van hulde aan directeur en spelers voor de mooie vorderingen, welke zij ge maakt hebben, terwijl hij op verzoek van den voorzitter de op het concours te Diemen behaalde medaille aan het vaandel hechtle. Als blijk van erkentelijkheid werd de heer Dik een prachtige bloemenmand aangebo den. Na de pauze bad op prof. Antonini met zijn onmogelijk te begrijpen goochel toeren en experimenten. Hij weet hierdoor een ruim uur de zaal ie doen daveren van het lachen. NOORDWIJKERHOUT. Een in de R.K. St. Jozef kerk gehouden collecte voor de St. Elisabeth's vereeniging (hulp voor arme zieken) bracht f 384 op. De parochanen van de St. Jozef kerk schonken aan pastoor Quant eene kostbare hostie-kelk. welke thans voor alle geloovigen ten loon gesteld wordt. ROELOFARENDSVEEN. Geheime distilleerderij ontdekt. Woensdagmiddag is door de commiezen der Directe Belastingen alhier in samenj werking met den chef-veldwaehter bij een zekere A. B., arbeider te W7otibrugge een volledig uitgerust distilleertoestel aange troffen. Het toestel met een groot kwan tum gen ever, werd in beslag genomen en per vrachtauto vervoerd naar het kantoor van den Rijksontvanger alhier. Tegen A. B. is proces-verbaal opgemaakt. VALKENBURG. Loop der bevolking over 1927. Bevolking op 31 Dec. 1926 401 m., 377 vr. Totaal 778. Vermeerdering door: geboorte 11 m.. 11 vr. totaal 22-, vestiging 60 m. 42 vr.; totaal 92 Totaal 61 m 53 vr.; totaal 114. Vermindering door: overlijden 3 m. 5 vr. totaal 8: vertrek 23 vr 16 vr., totaal 39. Totaal 26 m 21 vr.. totaal 47. Verschil tusschen de geheele vermeerde ring en de ge'heele vermindering 35 m. 32 vr. totaal 67. Bevolking op 31 December 1927 436 m., 409 vr. Totaal 845. WARMOND. R.-K. Volksbond. Gsteravond vergaderde de afd Warmond van den R.-K Volksbond te 8 uur in Hotel „Stad Rome", onder voorzitterschap van den heer H. J. Haverkort. De ingekomen stukken werden tot de volgende vergade»- ring aangehouden. Het jaarverslag van den penningm. den heer H. Weijers. gaf aan in komsten f 665.29 1/2, aan uitgaven f589 14 1/2, batig saldo van f 176.15. Het jaarverslag van de onderafd. „Ondersteu ningsfonds bij ziekle" had minder mooie cijfers, deze waren ink. f 595.07, terwijl aan ondersleuning wc-Td uitgekeurd f 786.40 dus een nadeelig saldo van f 191.33. Dit fonds heeft echter een flinke reserve, welke thans bedraagt f 1143.21 De penningmeester van „Hulp in Nood" bracht het er beter af. Ont vangsten f 95 01 1/2, uitgaven f70.09, batig saldo f 24.92 1/2. waardoor het totaal bezit steeg tot f 109.04 1/2. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Q v d. Kerkhof, H. Wevers. H. Tuinman. G. Groen in 't Woud en W. de Dunne herkozen behalve de heer Q. v. d. Kerkhof, die zich niet herkiesbaar stelde. In zijn plaats werd gekozen de heer P. v d. Kerkhof. De voorz. bracht hulde voor de vele dien ste door den scheidenden secretaris aan de afd. bewezen. Uitloling geschiedde van enkele nummers van het vaandelfonds. Nog werd medege deeld. dat in dc volgende vergadering, welke in de eerste week van den vasten wordt ge houden. Kapelaan Stolwijk een lezing zal houden over „Kerkelijke Geschiedenis 29 Jan a.s. geeft de afd. Tooneel een uitvoering, maar ook is er dien dag een H. Mis met al- gemeene H. Communie voor de Leden. De Geestelijk adviseur drong aan dat alle leden getooid met insigne, tegenwoordig zullen zijn Nadat bij de rondvraag, vlug even een officieele vaandrig was aangesteld sloot de voorz. onder dank voor de groote opkomst deze zeer geanimeerde vergadering De collecte voor „Hulp in Nood" bracht f 3.05 1/2 op. WASSENAAR. Hanze. Maandagavond vergaderde in het Palro- naatsgebouw de R.-K. Middenslandsvereem- „ing „dc Hanze". De Voorz. de heer Cr van Leeuwen, wenschte allen een nlue- kia nieuwjaar toe Spr. hoopte, dat de aan wezigen hunne afwezice broeders zouden aansporen tot eetrouw vereadennvhezoek. Medegedeeld werd dat.voor hen die bin nen zekeren afstand van hel kantoor Kievit wonen een verlaeinir van het telefoontarief was verkregen Aangezien de leden dit in hoofdzaak aan het ijverig werken van hef bestuur te danken hebben drong de \oorz er op san steeds trouw mede tp perken. Vervolgens werd gememoreerd het sue-e, door het bestuur der Handelsavondschool INGEZONDEN MEDEDEELING. Extra jvi^ordeelig! afc lakengyljoede kwaliteit g gg 093, 1.09 Groote maten Tafellakens, zeer groote maat ióiekwal. i in .104, I I3 Onibijtlakens, met gekl. rand, 1 f]C waschecht .>0.48, 0.86, I»li0 L- Restanten Dutast Tafelfjoed, prima kwaliteit,' door étaleeren iets vuii, ver/denaden de waaide. Beste Wft Katoen, voor alle t\n\ doelerfiden geschikt»24tl2 Onze bekende MadajbólanV j,Prima" beter dan het bestethans 34 - Cl p- E' llaarl.straat, li. Donkerst. 2^4-6 Opgericht 1875 7336 verkregen, door inwilliging van zijn verzoek aan den Raad om subsidie. Hierna bracht de Secr. het jaarverslag uit, waarvoor hij dc-n dank der vergadering in- oogstte Uit het verslag, door den penningm. gegeven terzake van zijn beheer, bleek, dat er op het oogenblik een nadeelig saldo is van f 30. De rekening en hare bescheiden werden tijdens de vergadering nagezien door een commissie en door haar in orde bevonden. Door den heer W. J. van der Kleij werd verslag uitgebracht van den arbeid der com missie voor het Santosfonds. Hieruit bleek, dat het vorig jaar goede resultaten had afgeworpen. Uit het verslag, door de com missie van de Handelsavondschool ingebon den sprak eveneens, een goede toon. De school telt thans 26 leerlingen. Hierna werd er door den Geestel Adviseur op aangedrongen, te' trachten te komen tot opheffing van den melkverkoop op Zondag. Z. E. W. was van oordeel, dat door overleg van de Hanze'leden met de leden van den L. T. B. wel iets zou bunnen worden bereikt. Uit de vergadering werden tegen dit voorstel eenige bezwaren opgeworpen, welke in hoofdzaak golden het in voorraad houden van de' melk. Op voorstel van den Voorzitter werd besloten een onderzoek naar de moge lijkheid van een melkverkoopverbod op Zondag in te stellen Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. C. Hpogeveen en J. Parlevliet. In de vacature Goemans werd gekozen de heer N H. Winnubst Van de rondvraag werd een zeer ruim gébruik gemaakt, waarwu de bijeenkomst werd g' sloten. STADSNIEUWS. DE ST. FRANCISCUS-FILM. A.s. Vrijdag in het Trianon-theater. De St. Franciscusfilm te Leidenl Er zullen er misschien velen zijn, die naar deze film hebben uitgezien om, bij de tegenstrijdige meeningen, die over deze film schijnen te heerschen, na het aan schouwen van deze rolprent hun eigen opinie te kunnen vaststellen. Persoonlijk zijn wij hiertoe reeds in de gelegenheid geweest en wij moeten oprecht getuigen, dat wij voor het zien van deze film met groote vreeze gevreesd hebben, omdat de ervaring geleerd had, dat hèt vertrouwen in z.g. Katholieke films nu juist niet bijster groot kon zijn. want ten volle geslaagd kon tot nu toe geen enkele dier films worden genoemd. En, al willen wij nu over de St. Fran ciscusfilm niet aanstonds zoo de loftrom pet steken, dat wij haar zullen stellen als 'n onaantastbaar voorbeeld v. religgieuse film kunst, wij mogen dan toch zeggen, dat deze laten wij zeggen: religieuze film, beter is. dan alle andere van dat soort bij elkander. Het is het levensverhaal van „II pove- rello", den heilige van Assisië, waarvoor het scenario werd geschreven door den bekenden Deenschen schrijver en bekeer ling Johannes Jörgensen, die zijn studie over St. Franciscus neerlegde in een boek, dat wereldbekendheid verwierf. Maar heeft men zich wel aan zijn sce nario gehouden? In al die films met een Katholiek tintje zien wij het opnieuw, dat het bijgegeven het hoofdgebeuren gaat overheerschen, zoodat men somstijds acten te zien krijgt, die geheel en al gevuld zijn met datgene, wat door den regisseur eigenlijk bedoeld was als bijkomstigheid, als middel om de film voor het publiek boeiender en pakken- der te maken en wat dus in dat geval in plaats van middel doel wordt Dit is hier niet het geval. In iedere acte blijft St. Franciscus den hoofdpersoon en alles, wat zich direct om hem afspeelt, waarmede hij in onmiddellijk verband staat, vindt men in iedere acte terug. Maar toch heeft men ook in deze film naar dat middel, steeds meer verzwakkend clan versterkend, gegrepen, toen men de romantische liefdesaffaire van Monaldo de Sassorosso, inlaschte. Hoe goed de tafereelen, waartoe deze liefdesgeschiedenis aanleiding geeft, ook worden gespeeld, hoe handig daarmede ook de geest van St. Franciscus wordt belicht en zijn bedoelingen naar voren geschoven, toch is dit een invectief dat naar onze mee ning in geen enkele film van religieuze strekking, dus ook niet in de St. Franciscus film, thuishoort. Maar en dit dienen we hier oogen Mikkelijk aan toe te voegen deze con cessie overheerscht hier in geen geval; men ïs daarmede zelfs niet gegaan tot zulk een grens, die het evenwicht van deze film m gevaar zou kunnen brengen. Het feit echter, dat die concessie is gedaan, slaat vast en o. i. zou men zonder die ingelaschte lief desgeschiedenis een nóg mooier en zuiver der levensbeeld van St. Franciscus hebben kunnen maken. Hoe moeilijk dit ook ge weest warel Want dat het beeld van St. Franciscus in deze film zuiver en goed gelijkend is, staat voor ons vast; daarvoor heeft de acteur Alberto Pasquali op magistrale wijze gezorgd. Maar met de kleine aanmerking, die wij hiervoor maakten en die te verklaren is uit de overweging, dat de makers van deze film een kunstwerk hebben willen produceeren voor een zeer gemengd wereldpubliek. blijft toch de hooge kunstwaarde van deze film staan als het beste wat ooit in di\ genre naar voren is gebracht. De geheele film getuigt bovendien van een strenge historische getrouwheid en als bij een meditatie wordt in de eerste beelden een kijk gegeven op het leven uit den tijd van Vader Franciscus. Costumes en interieurs alles is zoo ge trouw mogelijk en in die omgeving ziet men Franciscus. dan nog de wereldsehe zoon van een rijken laken koopman met vrien den aan een vroolijk drinkgelag. Maar plot seling komt daar een melaatsche binnen, die uit het leprozenhuis is ontsnapt en door zijn bewakers wordt achtervolgd. De gasten vluchten her- en derwaarts, zoekend den melaatsche te ontwijken, en, als deze wordt weggevoerd, gaat Franciscus, zooeven nog vroolijk en zwierig, terneergeslagen onder den indruk van dat feit naar huis, waar hij door zijn Vader met verwijten over zijn losbandig leven wordt ontvangen. Zijn moeder Monia Pica neemt hem ech ter in bescherming. Dan volgt de strijd tusschen de keizer lijken en liet stadsbestuur van Assisië, waarbij Franciscus in aanraking komt met Sassorosse, den geweldenaar, wiens spel over het algemeen niet van theatraliteit ontbloot is. ,Na den oorlog tegen Perugia, is Franciscus in de gevangenis tot inkeer gekomen en is hem in een visioen zijn roeping bekend ge maakt. Tot verontwaardiging van zijn Vader, die aan een groote toekomst voor Franciscus dacht, roept hij de gebrekkigen en bede laars van de straat in huis om hen te spijzen en te laven, zelfs steelt hij laken uit zijn Vader's winkel om dê opbrengst daarvan aan de armen te kunnen geven. Nu daagt zijn Vader hem voor den Bis schop om zijn onderwerping en teruggave van alles, wat hij nam, te eischen. Staande voor den Bisschoppelijken troon, geeft hij zijn Vader alles terug, tot zelfs zijn overkleederen toe, om dan al9 bedelaar te gaan arbeiden voor het herstel van Gods huis. Dan begint de eigenlijke figuur van St. Franciscus uit te groeien en sterker naar voren te komen. In zijn ruige pij predikt Franciscus dan voor het herstel van het vervallen Godshuis, onder smaad en spot verzamelt hij steenen, hij wordt uitgejouwd als een zonderling, maar hij krijgt volgelin gen en vraagt ten slotte aan Paus Inno- centius goedkeuring van zijn orde. Deze ziet in een droomgezicht, dat Fran ciscus de man is, die het huis Gods zal herstellen een schitterend staaltje van filmtechniek en schenkt de Pauselijke goedkeuring. Steeds meer volgelingen krijgt Franciscus, o.a. de adellijke Chiara degli Scifi, later de H. Clara. Hij trekt met de kruisvaarders naar Damiate en door het wonder van het vuur, dat hier sober juist en zonder film-gooche larij is uitgebeeld, verkrijgt hij de invrij heidstelling der gevangenen. Dan trekkt Franciscus zich terug op. de Alverna. Het wordt hem een hartstocht aan Chris tus gelijk te zijn, ook in het lijden hier is het spel van Pasquali van een onge kende hoogte wat hij verkrijgt door de stigmata in zijn verstorven lichaam. Verzwakt, lichamelijk afgemat, gaat Fran ciscus van de Alverna naar Assisië, waar hij jubelend wordt ontvangen. In begeeste ring en extase improviseert hij dan het Zonnelied. Maar hij is in Assisië gekomen om te sterven in de armen van Vrouwe Armoede, hij laat zich naar Portiumcula dragen en sterft in het bijzijn zijner broe deren. Bij zijn dood beginnen de klokken vanzelf te luiden. Dat hooren de H. Clara en haar zusters. Zij komen voor het tralie venster om het lijk van hun beminden Va der daarlangs te zien dragen en het een laatsten groet te brengen. Er valt een sterke stijging in deze film waar te nemen, wat hoofdzakelijk zijn oor zaak vindt in de groei van Pasquali's spel als H. Franciscus ,die in het begin, als de vroolijke Franciscus, niet altijd even zuiver speelt, maar vanaf de bekeering wint aan juistheid van uitbeelding en zuiverheid om vooral in de laatste acten tot een bewon derenswaardige hoogte te stijgen. Een en kele maal, zooals zijn optreden voor Paus ïnnocentius, is hij echter van een zekere theatraliteit niet vrij te pleiten. Wat de andere personen betreft, zeker, er zouden aanmerkingen te maken zijn, zooals op het spel van Franciscus moeder, Monia Pica, die o.i. te weinig schakeering aan haar spel heeft gegeven, maar dit alles betreft maar kleinigheden, die aan deze groteske film maar weinig afbreuk doen. De kracht van deze film ligt o.i. hierin, dat zij, met haar zuivere en historisch ge trouwe uitbeelding van zulk een teer reli gieus gegeven, toch boeit van het begin tot het einde. De ensceneering van de groote tafereelen vooral is rijk en aantrekkelijk, er zijn typee- rende détails en vooral er is veel heel sterk cn zuiver spel van Alberto Pasquali, waar door deze film zoo niet als superfilm, maar toch zeker onder de eerste-klas-werken ge rekend mag worden. Het is een film vol rijkdom, een medi tatie vol geestelijke rijkdom en schoon heid, de bewerking van een stof. die wij in deze rolprent met nadruk aan iedereen ter overweging kunnen aanbevelen. F. S. INGEZONDEN MEDEDEELING. y mt\ DE LEIDSCHE EFFECTENBANK. De betalingen gestaakt LiquL datie zal worden voorgesteld. Gistermorgen is de N. V. Leidsche EL fectenbank, Breestraat 123, directeur den heer A. Hardebol, commissarissen de heeren mr. W. de Clercq, T. S. Goslinga en F. Los, te Leiden, en F. Kuusman, te Den Haag, f gesloten en worden geen betalingen meer T" gedaan. In ingewijde kringen was het een publiek geheim, dat er heel weinig omging en de zaken niet bijzonder goed stcndeD. Feitelijk moet het van de oprichting af|v sukkelen zijn j Zooals men weet, zijn de zaken na op heffing van de N.V. Commanditaire tJank- vereeniging Slavenburg Co., die in dit zelfde perceel was gevestigd, overgenomen door den heer Hardebol, doch slechts korten tijd voerde deze het bedrijf persoonlijk en werd de zaak veranderd in een N.V., met als fort directeur de heer Hardebol, en als commis- &ip, sarissen de heeren mr. W. de Clercq, T S. ^hi; Goslinga en F. Los. Het aandeelen-kapitaal |ts is steeds klein gebleven. Vrijdagmiddag te 2 uur zal een verga- i;, dering van aandeelhouders worden gehouden, Ijee waarin zal worden voorgesteld de Bank te |Si iiquideeren. vee Naar wij vernemen is het aandeelenkapitaal ige] f 50.000. waarvan gestort f 10.000. van Het passief bedraagt circ3 f80.000, het «n actief circa f8000. »st Als gemachtigde van eenige crediteuren D treedt op mr. Nord Thomson. ipr- >P 1 INBRAAK IN EEN VLEESCHWARENFABRIEK. feo: Een halve worstopgegeten. In den afgeloopen nacht is ingebroken in' .r: het kantoor van de vleeschwarenfabriefc |£n van den heer P. Verhoef, aan de Steen- ya< straat alhier. Le Toen men hedenmorgen in het kantoor kwam, bemerkte men, dat een raam van het kantoor aan de straatzijde openstond, nadat het 's avonds te voren gesloten was. Aanstonds ging men op onderzoek uit, waarbij men tot de ontdekking kwam, dat I ongewenschte gasten een bezoek aan kan- toor en fabriek hadden gebracht. De deur van het kantoor bleek te zijn geforceerd en j eveneens een kantoorlessenaar, wat ge- Tal schied was met een slagersmes, dat daartoe j,ei uit de fahriek was ontvreemd. De daders gp, moesten dus ook in de fabriek zijn geweest, Hier echter bleek bij het eerste onderzoek 0p niets ontvreemd, alleen een Berliner lever- worst ontbrak, waarvan de helft on den- ^ei grond werd teruggevonden. De andere helft was blijkbaar door de daders opgegeten. vo Daar zich in de opengebroken lessenaar ff0l geen geld bevond, wordt ook hier niets eei vermist. do De daders schijnen binnen te zijn gefco- hu men over het dak, waarop zij geklommen te zijn in de Kruisstraat met behuln van een. ou handwagen, die daar stond. Vanaf het dak fce zijn zij toen in de fabriek gekomen met sc bovenvermeld resultaat. Van de daders ontbreekt ieder spoor. De |yi politie heeft de zaak in onderzoek. de DE BRAND AAN ONZE COURANT. Vandaag is de brand aan onze courant drie weken geleden en.vanmorgen trok ken er weer rookwolken op uit de puin- hoopen, die nog niet verwijderd zijn kun nen worden Nóg lagen er blijkbaar papier- rollen te smeulen. DE BRANDWEER IN ACTIE. d De brandweer is de laatste weken bij her- haling in actie- geweest, gealarmeerd als zij werd voor diverse branden. Vanmorgen is zij weer een uitgerukt vóór- -h dat er brand gemeld werd Er moest n.l. weer een dudbeltal noodwoningen achter de Mag- dalena Moonstraat verbrand worden n 't Ging echter niet zoo gemakkelijk als men wel gedacht zou heben en als vorigel r keeren geschied is. De wind was ditmaal ongunstig, d. w. z. hij woei uit het Zuiden, j* juist naar den kant van de nog twee res- j* teerende dubbele noodwoningen, die nog door twee gezinnen zijn bewoond Om het U gevaar voor brand zooveel mogelijk te be- perken werd de brand geslicht in het dak, in de hoop, dat het houten gebouwtje zoo I naar den zuidkant zou uiteen vallep. i 't Duurde echter vrij lang eer het vuur zijn vernieling begon zelfs moesten de brand- i weerlieden nu en dan een handje helpen, om het vuur aan te wakkeren. De woningen brandden na elkaar, niet tegelijk af De brandmuur ertusschen bleek inderdaad goed le zijn 1 Tegen het einde kreeg een brandweerman ij het zoo warm. dat zijn broekspijpen be- Si gonnen te branden. Echter.er was water genoeg en een spuitgast zorgde wel. dat het 4[ vuur zijn vernieling hier niet voortzette. Er staan nu nog twee dubbele woningen, j Wanneer zullen deze aan de beurt komen? DE GEVOLGEN VAN EEN SLECHT RAPPORT. Twee minderjarige knapen uit Rotterdam afkomstik zijn gisteren door de politie al hier aangehouden en terug geleid naar de ouderlijke woning in de Maasstad. Zij hadden slechte rapporten gehad op school en hadden bevreesd voor de gevolgen de wijk genomen tot Leiden. R.-K. LEIDSCHE COMMISSIE VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. In den zaal van het St. Anlhoniuspalro- naat kwam gisteravond bovengenoemde commissie bijc-en tot bespreking van de re sultaten der gehouden R.-K. Spnrlweek en. de toekomstplannen der commissie. Ee-n aantal dames en h°or0n had aan de oproep gehoor gegeven. Zoodat om circa half negen, de voorzitter de heer H L. J. Tobe. ds 2—1 i

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2