Balans-Opruiming! B. OE KOKEN! MARTENS 0ITVBRKOOP Fa. WANNÉE m HAMU.EMMERSTHAAT, hoek D0NKERSTEPT2-4-6 m m SPOEDT U! - ZIET ONZE ETALAGES! H Nog nimmer heett U zoo iels beleefd! g lil 1 I II Hl u n Hl Hl S3 Profiteert van deze Buitengewone Aanbieding! ABONNEERT U OP „OE LEIDSCHE COURANT" UIT DE RIJNSTREEK. ONZE H Alles veel beter! - Alles veel goedkooper dan elders! Wz EU El Den verderen avond zorgden Koos Laarhof de Humorist en John Paulton. de Goochelaar en zijn wonderkind Dinni. voor vroolijkheid en gezelligheid, zoodat de lachspieren nog eens danig in beweging werden gebracht De verschillende goocheltoeren werden ook door allen met aandacht en bewondering gevolgd, rijpwetering. Door milde giften in staat gesteld, heeft D. V O alhier een wedstrijd op schaatsen uitgeschreven, welke Dinsdag gehouden is. Er waren 67 deelnemers. Prijswinnaars werden le J. v. d. Star Jz., 2de Th. Bakker. 3de H. v. d. Drift. De prijzen bestonden uit spek en rijst en de prijswinnaars kregen bovendien 50 25 en 10 sigaren. De wedstrijd werd door buiten gewoon veel belangstellenden bijgewoond. nootdorp. Dinsdag organiseerde de ijsclub een schoonrijderij voor paren op de ijsbaan langs den Molenweg. De prijzen waren kunstvoor werpen. De prijswinnaars waren als volgt: lste prijs P. van de Meij en Mej. K van der Marei, 2de' J de Jong en Mej. J. van Tilburg, 3de Jac Kleiweg en Mej. N. van der Marei, en de 4de P. van Vliet en Mej M. van de Meij. Na afloop werden de prijzen uitge deeld in het Café van den heer v. d. Marei. zegwaart. Burgerlijke Stand. (xéboren: Adriana Catharina, d. van J. Seutel en G. Spijker Overleden: M. Hoogendoom, oud 42 jaren echtgenoot van N. Kralingen. zoetermeer. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Hendrikus, x. van H. Re'euwijk en C. M. van Rutten Ondertrouwd: L. Karens, 27 jaar, te Zeg- waart en A. Koetsier. 21 jaar alhier J F. A. in 't Veen. 25 jaar te Bleiswijk en C. M. P. van Nierop 22 jaar alhier. zoetermeer-zegwaart. Door den meer dan slechten weg heb ben gister eenige' auto-ongevallen plaats ge had. Op den Bleiswijkweg reden eenige auto'3 bij het passeeren elkaar in de wielen, terwijl op den Voorweg door de gladheid van den weg een bestuurder het beheer over zijn stuur kwijt raakte, en tegen een paal van het electr. licht reed. Enkel „autodokters" konden de gevallen verhelpen De Nieuwjaarscollecte voor bedeeling van armen van alle gezindten heeft in deze getaeente f 333.82 opgebracht. Deze week wordt met de bedeeling van brood en brand stoffen, een aanvang gemaakt. alphen. De Pluimveetentoonstelling. Gistermorgen werd door de Pluimvee- en Konijnenfokvereen. alhier georganiseerde tentoonstelling door den heer dr. H. J. Lo- vink geopend. In hel gebouw van de voormalige bes- sensapfabriek aan de Stationsstraat is de tentoonstelling ondergebracht en het dient dadelijk gezegd te worden, het bestuur heeft eer van zijn werk. Het heeft thans een loka liteit tot zijn beschikking dat voor dit "doel bij uitstek geschikt is. De muren zijn op verschillende plaatsen met vlaggedoek ge sierd, terwijl ter verdrijving van de kille atmosfeer, het gebouw behoorlijk ver warmd is. Bij de opening waren het bestuur der vereeniging, enkele genoodigden, een raads lid, de beide wethouders en de gemeente secretaris aanwezig. De burgemeester zeide, met bijzonder genoegen de uitnoodiging ontvangen te heb ben om deze tntoonstelling le openen en volgaarne voldeed hij daaraan omdat de Pluimveevereen. zijn volle sympathie heeft, 't Is wel eens meer gezegd dat het pluim vee voor den kleinen man is als de koe voor den boer. Spr. beaamt dit ten volle; hij acht de pluimveeteelt voor het econo misch belang van den kleinen man van zeer groote beteekenis, en dat deze teelt in ons land steeds meer toeneemt moge blij ken uit het feit dat het afgeloopen jaar niet minder dan 400 millioen eieren werden uit gevoerd, een getal dat nimmer werd ver wacht. Naast de economische beteekenis is de pluiveeteelt ook een eigenaardige gewoonte, die evenals het kweeken van planten, dient bevorderd te worden. Er is een tijd geweest dat men van de ge dachte uitging dat voor de pluimveeteelt in Alphen geen gelegenheid was, doch de ont wikkeling van de pluimveevereen. levert wel het beste bewijs voor het tegendeel. Als blijk van belangstelling overhandigt de burgemeester, dan den voorzitter, na mens het gemeentebestuur een verguld zil veren medaille, den wensch uitsprekend dat deze tentoonstelling even als de vorige, weder mag leiden lot krachtige ontwikke ling van de pluimveeteelt in deze gemeente en dat deze ontwikkeling weder moge lei den tot genot en tevens moge zijn in het economisch belang varf den kleine man in den lande. De voorzilter der vereen., de heer G. Soe- teman heette hierop alle aanwezigen har telijk welkom en dankte in het bijzonder het dagelijksch bestuur der gemeente voor de belangstelling en het beschikbaarstellen eener medaille, 't Heeft het bestuur wel veel hoofdbrekens gekost om deze tentoon stelling goed te organiseeren en de weers gesteldheid van den laatsten tijd wekrte niet mede om het aantal inzendingen te be vorderen Nochtans zijn er meer inzendin gen dan vorig jaar en spr. zegt allen die aan deze tentoonstelling medegewerkt hebben hartelijk dank. Hierop werd een rondgang langs de ten toongestelde dieren gemaakt. 368 inzendingen waren er. en de catalo gus raadplegend, zagen wij dat verschei dene prijzen waren uitgereikt. Bovendien men behoeft niel bepaald een kenner te zijn om te beoordeelen of er goede dieren zijn, er zijn prachtexemplaren onder. Een be zoek is deze tentoonstelling ter volle waard en wij kunnen onzen lezers gerust aanra den er eens een kijkje te nemen.- Men zal niet teleurgesteld wordenj. Door twee boofen der Mij. Bus uit Haarlem werd gistermiddag van Smole- naars naar Gouwsluis het ijs op den Rijn opengebroken. De booten zijn in de richting Gouda gevaren om ook de vaart op de Gouwe weder te heropenen. BODEGRAVEN. Brand. Woensdagavond tegen 11 uur kwam de vrachtrijder \V. bij zijn woning aan de Molen kade, toen hij in .een achter zijn huis, in een boomgaard aan den Overtocht gelegen schuur brand ontdekte.' Onmiddelijk waar schuwde hij den Zwammerdamschen brand meester De Bruin, die in de omgeving woon achtig is (dit deel van Bodegraven behoort gemeentelijk tot Zwammerdam) en ook den Bodegravenschen Opperbrandmeester, doch deze laatste kon natuurlijk niet optreden. De gewaarschuwde brandmeester deed echter onmiddellijk de vlak naast de brandende schuur gelegen handbrandspuit aanrukken en binnen korten tijd kon water worden gegeven. Echter sloegen de vlammen al uit het gebouw. In de schuur bevond zich een aantal koeien van den veekoopman T., die nog ongedeerd waren en konden wor den geborgen. Overigens was er in opge borgen een scheepslading oude cementzak- ken van den handelaar v. d. Wild, uit Bode graven, die, naar wordt vermoed, is gaan broeien. Men slaagde er in het uitslaande vuur spoedig te blusschen, zoodat de schuur zelf kon worden behouden. De smeulende jute zakken doofden echter niet zoo spoedig, zoodat ook in het verdere verloop van den nacht voortdurend de wacht moest worden gehouden. Nauwelijk was het morgen of op de anders zoo stille overtocht geschiedde een tweede ongeluk, dat eveneens ernstige ge volgen had kunnen hebben. De graanmolen van den heer v. d. Boon had den geheelen nacht den storm getrotseerd, doch in de morgenuren, toen het windje alleen nog maar lustig woei, en de molenaar daar graag van wilde profiteeren, b eek, dat één der wieken danig had geleden. Op een gegeven oogenblik brak een der zware wieken plotseling af en stortte met ge weldig geraas op het dak van een naast den molen staande schuur en sta!, waar zij diep in het dak doordrong. Gelukkig bevond zich geen mensch in de omgeving, zoodat persoonlijke ongelukken achterwege bleven. De schuur werd echter zoo goed als ver nield: het dak is geheel kapot en de muren moesten gestut worden. Vlak achter den molen lag een schip ingevroren; was de wiek een meter verder naar rechts ge vallen, dan was zjj daar boven op gevallen. De materieele schade is zeer groot. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Deliana Clasina, d. v. J. Th. van Ghesel Grothe en D. C. van Aelst. Geertruida Maria, d. v. Th. Ver laan en A. J. Steenbergen. - Jan Andries, z. v. J .Meertens en P. Deij. Overleden: Wilhelmina Geertruida, Wols- wjjk, 21 j. Cornelis Lok, 60 j., geh. met S. Blonk. Getrouwd: Th. B. de Jong, 23 j. en J. Balvert, 18 j. Gevestigd: A. de Boer, dienstbode, van Woubrugge. G. W. Randeraad, arbeider, van Woerden. N. Bejjeman, dienstbode, van Zegveld. D. Bouwman, dien3tbod9, van Barwoudswaarder. J. Burggraaf, dienstbode, van 's-Gravenhage. j Vertrokken: G. J. Mulder, boerenknecht, naar Vlist. N. van Schaik en gezin, schilder, naar Reeuwijk. M. v. d. Hoe ven, zonder beroep, naar Alphen a. d. Rjjn. P. Bos, boerenknecht, naar Harmeien. Loop der bevolking in 1927. 1 Januari 1927 bedroeg de bevolking dezer gemeente 3029 mannen en 3247 vrouwen, totaal 6276 personen. Zij vermeerderde in 1927 door geboorte met 72 m. en 67 vr., totaal 139 personen, en door vestiging met 200 m. en 252 vr., totaal 452. Totale vermeerdering 593 pers. Zjj verminderde in 1927 door overlijden met 23 m. en 29 vr., totaal 52 personen? en door vertrek met 239 m. en 268 vr., totaal 505 personen. Totale vermindering derhalve 557 pers. De bevolking is derhalve toegenomen met 10 mannen en 34 vrouwen. Zij bestaat op 1 Januari 1928 uit 3041 m. en 3271 vr., totaal 6312 personen. In 1927 werden als levenloos aangegeven 3 kinderen, waarvan 2 van het mannelyk l en 1 van het vrouwelijk geslacht. Er werden 40 huweljjken gesloten en 1 echtscheiding ingeschreven. In den loop van de maand December werden ter keuring in deze gemeente aan gegeven: 190 varkens, 90 koeien, 58 gras- kalveren, 6 geiten, 20 schapen, 1085 nuch tere kalveren. In dezelfde maand werpen aan het slachthuis geslacht: 81 koeien, 86 varkens, 28 geiten en schapen, 16 graskalveren, 1086 nuchtere kalveren. BOSKOOP. Burgerwacht. Dinsdag werden een algerneene ledenver gadering der Boskoopsche Burgerwacht ge houden in Hotel „Neuf".onder voorzitter schap van den heer P H. van der Meulen. Na voorlezing der notulen werd er door den Secretaris een keurig jaarverslag voorge lezen Volgens rapport van de commissie voor het nazien van de rekening en beschei den van den penningmeester over het jaar 1927, werd alles in orde bevonden De voor zitter dankte secretaris en penningmeester voor hun nauwkeurige werkzaamheden. De aftredende bestuursleden, de he-eren G. Benckhuijsen en J van Kleef Mzn., wer den met groote meerderheid van stemmen herkozen Vervolgens kwam nog in behande ling e'en reglement van organisatie voor de Boskoopsche Burgerwacht Op voorstel van het bestuur werd een Commissie gekozen van 3 leden, aan wie werd opgedragen het ontwerpen van een programma voor de vie ring van het 10-jarig beslaan der Burger wacht bestaande uit de heeren C. Goudkade, J Spaargaren. J. Kok. Vervolgens hield men langdurige' bespre kingen over de te houden schietwedstrijden. Hierna sluiting NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Nicolaas, zoon van J. A. van Schie en C J. Koot. Overleden: Johanna van den Haak geb. van Klink. 80 j. Ondertrouwd- Cornelis Adrïanus Marti- nus Schutter. 33 j. en Christina Margreta Wahle, 25 j. De kostelooze inenting zal alhier plaats hebben op Dinsdag 10 Januari a.s. des voormiddags 10 uur in de achterkamer van het Gemepp'^"is NOORDEN. De kosfelnnzft inenting zal alhier plaats hebben op Woensdag 11 fnmiari a.s. des middags 12 uur in een der lokalen van de O. L. School. DENHOVEN. Getrouwd: P. Fokker en K M. den Hol lander S Verweij en J. W. Marbus. Overleden: T. Griffioen, wed. van M. v. Harten 77 j II Eerst maakten wij BALANS en nu wij Hf hiermede gereed zijn, begint heden Vrijdag 8 Jan. Wij hebben grondig onze voorraden herzien en zullen om plaats te maken tofcr de Nieuwe Voorjaars-Artikelen, verschillende partijen en restanten tot iederen prijs opruimen UITVERKOOP Haarlemmerstraat No. 245 - Nieuwe Rijn No. 58 NERGENS KOCHT U Onderstaande ongekend lage prijzen Geel katoen Manshemden Geel Katoen Vr. Hemden 56 OPGEKIC11T 1875 H EEREIV-MODK"»! AG A ZfjPk BOTERMARKT 17 - TELEFOON 180 i Mans-Sporthemden89 Dames-Flanellen 48 Heeren-Flanellen79 Geel katoen Lakens, 2-pers. 97 Molton Manshemden86 Cassa Dames-Pantalons. 48 Cassa Dames-Hemden 48 Fantasie Boezeroenen 78 Kussen-Sloopen33 Amerikaansche Kielen 138 Flanel Dames-Nachthemden 198 •OO GOEDKOOP :ijn beneden elke concurrentie - r Geel Keper 14^ 9/8 geel KatoenIl£ 6 4 geel Katoen16 Prima MoltonI9j Zachte witte Flanel 14 i Wit Katoen, 70 cMI4£ Oogjes voor LuiersI6 j- Beige flamme voor Schorten Geel Katoen voor 2-pers. Lakens Graslinnen Congolinnen Prima Jaegerflanel29 Loostijk voor Bedden Extra v daagde prijzen voor Dames- en Heerenvesten en Pullovers. Jongenstruien. Pakjes enz. Wollen gebreide Dameshandschoenen met kap nu voor 68 cent 2-persoons Stroomatrassen, iets beschadigd 3.50 per stel 8-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7