WAALS SPLINTER UIT DE RIJNSTREEK. KATHOLIEKE AGENDA. UITVERKOOP - Burgerlijke Stand v. Lelden. STADSNIEUWS. Lans heeft als bestuurslid bedankt en daarom stelde de heet E. Oostdam Hzn. voor, deze vacature niet meer te vervullen, maar in den drukken tijd diende een boek houder te worden aangesteld. Aldus is be- eloten. Tot commissarissen werden herkozen de heercD P. Bekker en li. Granneman. llierna had een geanimeerde bespreking plaats over de erwtenteelt 1923. Beeds nu kwam bij 't bestuur een aanvrage in van een fabrikant, die 20.000 K G. bruine capu- cijners wil koopen, de tuinders kunnen reeds over dit aanbod beraadslagen. Bii de rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat in 't afgeloopen seizoen ver schillende tuinders bun producten te laat aan de veiling brachten, ;n 't vervolg moet de aanvoer, welke te laat aankomt, blijven staan, tot den volgenden dag. - NOOTDORP. Geboren: Gerardus Petrus, Z. van G. Ruigl en W. A. Jasperse. Ondertrouwd: Chr. S. van der Sman 25 I. en M. B. van Hage 19 j. Willem van Buuren 31 j. en Anna Kouwenhove 28 j. Overleden: Leonardus Elderhorst 4 j. De ijsclub alhier organiseerde op 31 December een hardrijderij op schaatsen voor jongens van 8 tot 11 jaar en van 12 tot 15 jaar. welke op de mooie baan langs den Molenweg gehouden werd. De prijswinners van 8 tot 11 jaar waren als volgt: le prijs: L. van der Marei; 2e pr. M. Post Wz 3e pr. P. Post Jz.; 4e pr. G. van der Swan; 5e pr. J. de Vreede Jz. Jongens van 12 tot 15 jaar: 1ste prijs: A. van der Marei; 2e pr. P. van Winden; 3e pr N. van der Swan; 4e pr. Cor Tilburg Pz.; 5e pr. Jac. Overdevest OEGSTGEEST. Ernstig ongeluk. Te' Leidschendam is Zaterdagmiddag ten gevolge van de gladheid van den weg een 4'/s tons vrachtauto van de Z.-H. Bier brouwerij uit Den Haag, op den Veursche- weg in een sloot gereden. Door de firma v. d. Ameele uit Oegstgeest, is de wagen uit het water gehaald. Het ongeval heeft nog een treurig verloop gehad. De bediende van de fa. v. d. Ameele, H. G., uit Oegst geest, kreeg hierbij door het uitgliiden van den takel, deze boven op z'n hoofd. Hij verloor het bewustzijn en moest later per auto naar zijn woning worden vervoerd. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Cornells, z. v. L. B. Iloogweg en H. H. Degger. Gehuwd: H. W. v. Tricht en A. A. C. Labrijn. Overleden: A. E. Remouchamps, 35 j. Ph. M. Hakker, 8 j. B. Spruyt— Goemans, 78 j. A. de Graaif, 64 j; UITHOORN. Zaterdagmorgen 31 December 1927 werd alom door de gemeente bekend ge maakt, doe er des namidlags 2 uur een wedstrijd op schaatsen zou plaats hebben, uitgeschreven door de „IJsclub Zijdel- meer", welke wedstrijd zou gehouden wor den ten bate van de behoeftigen der ge meente. De „N.V. Teerbedrijf" Uithoorn, had voor dezen wedstrijd f 150 en de Bur gemeester f 50 beschikbaar gesteld. Om 2 uur waren 46 deelnemers op de baan. Voor de deelnemers waren 6 prijzen ge'»chikbaar gesteld, b.v. das, handschoe nen, portemonnaie, sigarenkoker, horloge eh armbandhorloge. De winnaars waren: le D. Posdijk, van Mijdrecht. 2e H. Lakenveld. van Uithoorn, 3e B. Knoop, van Bovenkerk, 4e. A. Al- harda, van Uithoorn, fie. B Koek van de Banken, Uithoorn, 6e J. Koek- van de Banken, Uithoorn. In 't café „Het Rechthuis" te Uithoorn had te halfzee de prijsuitreiking plaats, waarbij ook vertegenwoordigd was de heer v. d. Woerde, namens de directie „N.V. Teerbedrijf, Uithoorn." De heer v. Zwieten, voorzitter van de IJsclub zette uiteen, hoe deze wedstrijd in 2 dagen tijds in elkaar gezet, zulk een groot succes beeft gehad, hoe èn indns- trieclen èn de burgemeester, èn de kerke lijke armbesturen hebben meegewerkt tot deze liefdadigheidswedstrijd. Evenwel stond spreker verstomd over het aantal behoeftigen, 33 g-'ZiDPen. Daarvoor was geen geld aanwezig om hun te geven 2 pond vleesch, 1 HL. steenkolen en een bon voor erwten en boonen. Dit laatste moest, geschrapt worden. De N V. Teer bedrijf verhoogde haar gift met f 50, zoo dat de wedstrijd zijn beslag kon krijgen. Hulde en een hartelijk woord van dank bracht spreker aan de „N.V. Teerbedrijf." Spreker zag hierin een bewijs van saam* hoorigheid van de directie met de go. meente. Spreker hoopt dat de gemeente- naren zullen beseffen, dat in Uithoorn industrie moet zijn, van welken aard ook, wil de gemeente vooruit gaan. Vervolgens ïèerd een woord van hulde uitgesproken tot den eere-voorzitter bur gemeester mr. D F. Pont, aan alle deel nemers en medewerkers, die geholpen heb ben het feest te doen slagen. Daarna bad de prijsuitreiking plaats. HAARLEMMERMEER. Brutale inbraak. Terwijl de bewoners afwezig waren om bij familieleden den Oudejaarsavond door te bnrgen, is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken in de woning van den heer B. aan de Beetslaan te Hoofd dorp. Een persoon, die #van de afwezigheid van B. niets afwist, is 'e nachts nog voor bij het kuis gelopen en toen licht branden en een raam open staan, maar hee;t d^-aan \crder gnen aandacht gn- smcilen en rh's ds' ni-t in den haak mr. •»"ew°l de d'ev»>n 7-kh loeti -Mijkhw rcV.* -n de woning bevonden Ze zijn brutaal e*w wel h*°l eigenaardig to werk gegaan, h I alles overhoop ge haald en zriis een linnenkast onderstboven INGEZONDEN MEDEDEELING. I Balans-Uitverkoop I Gebreide Dameshandschoenen f 0.35 Heeren Overhemden O O Wollen Dames Pullovers. t i f 2.60 Heeren Pullovers f 4.40 Marine Manstiuien. f 2.90 Manchester Mansbroeken f 2.30 getrokken. Ook hebben ze een op den zolder staande broeikast, waarin ze mis schien een en ander van hun gading dach ten te vinden, naar beneden weten te„krij- gen. Het is dén dieven, die zich door het openschuiven van een raam toegang tot de woning hadden verschaft, in hun verwach tingen omtrent de mee te nemen buit echter niet erg meegeloopen, want ze hebben wei nig kunnen vinden wat van hun gading was en zich met enkele voorwerpen van weinig waarde en een klein bedrag aan geld tevreden moeten stellen. De politie stelt een onderzoek in. Tragisch. De echtgenoote van A. M. liep op Oude. jaarsavond op den Lijnderdijk alhier, niet een kinderwagen, waarin haar dochtertje van 7 maanden oud. Bij haar thuiskomst wilde zij de kleine uit den wageD nemen, \loch tot haar groot en schrik bemerkte zij llat het kind overleden was. De ontetelte- his dor moeder laatf zich niet beschrijven. Voorwaar diep tragisch op den Oudejaars avond, die in plaats van een blijde, zoo on verwacht een treurige stemming in dit ge zin teweegbracht. De inbeslag genomen distilleerderij. Met betrekking tot de in Haarlemmermeer op hel erf van den landbouwer V., aan den Spieringweg, door de daartoe bevoegde ambtenaren in beslag genomen volledige distilleerderij, die aldaar in werking wérd aangetroffen, werd ons medegedeeld, dat het gebouwtje, waarin een en ander werd ontdekt een zoodanig aanzien had gekregen (het was geheel met stroo bedakt), dat het meer geleek op een hooiberg dan op een KATWIJK AAN ZEE. De heer A. van den Akker alhier is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Zeist. LISSE. *t Was gisteravond toen een fijne stofregen op den bevroren grond daalde, niet weinig glad op straat. Daarvan ondervonden ook de autobussen last. De Brockway bus uit Haarlem was ge noodzaakt bij de halte der stoomtram al hier de reis te staken, terwijl die uit rich ting Leiden even voor deze gemeente slipte en dwars over de rai's kwam te staan. Nadat een flinke hoeveelheid zand was gestrooid gelukte het den wagen weer op den weg te brengen. WARMOND. 15 Januari a.s. zal de heer J. Berg man den dag berdenken dat hij voor 25 jaar in dienst trad als besteller der poste rijen alhier. WASSENAAR. Gistermiddag omstreeks 2 uur heeft nabij Raaphorst op den Haagschen straat weg een botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto van den aannemer v. d. Wal uit Reeuwijk en een personenauto G 4537, doordat de vrachtauto dwars over den weg slipte. Hen jongmensch van plm. 14 jaar, moest uit de personenauto bevrijd wordenbij klaagde over pijnen in de zijde en is daar na naar een dokter gebracht. De personenauto is vrijwel geheel ver nield. ALKEMADE. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Marcellus Cornelia, z van C. J. de Bruyn en C. M. Straathof Bernardus Petrus, z. van F. J. van Veen en M W. A. Beumer Overleden: Johannes Vermey W. 79 jaar Ondertrouwd: Bernard Eduard Julius Slockmann jm. 23 jaar en Antonia Frede- rika jd. 25 jaar Loop der bevolking. Gevestigd: Jac. Spaargaren en gezin van Sassenheim M. F. J. van Rooy van 's-IIertogenbosch. M. P. van Eyg van Tar Aar. J. de Jong van Haarlemmermeer. M. Rotteveel van Esch. A. M Oomen van Breda. C. H van Lier van Hillegersberg. G. van Zijderveld en gezin van Maarsse- veen. N. Zijderveld van Hagestein. P. L. Witleman van Woubrugge. Vertrokken: N. Haazebroek naar Leimui- den. J. J. Droogh naar Warmond. A. E. Smits naar Haarlemmermeer. M. van Diemen naar Leiden. Wed .C. W. Hooge- veen naar Leiden. H. Gijzenberg naar Zoeterwoude. C. van Hameren naar Lei. den. M. G. A. Bakker naar Amsterdam. G. P. M. Bakker naar 's-IIertogenbosch. C. van Asselt naar Lisse. Wed. J. Wesselman naar Zoeterwoude. W. G. Droogh en gezin n^ar Leimuiden. M. W. Bakker naar Voorburg. J. Hofdijk naar Leiden. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Margaretha, D. v. J. v. der Hoorn en E. M. G. Voortman Jacob Z. v. J. van der Starren en M. Snijders. Maria Petronella, D. v. J. G. Valk en A. Breeveld. Overleden: E. M. A. Droogh, D. 1 j. Levenl. kind van P J Akerboom en M. v. Smoorenburg. Petrus van Diemen, wed. van Th. v. dei Horst 67 j. In de gehouden IJsclubvergadering werd tot voorzitter herbenoemd de heer M. van Tol en tot commissarissen de hee- ren O. Vermeulen, D. van Luiing. C. T. de Bruijn, I den HaaD en G H. Aaftink. In de kas bleek te zijn plm f 500 Na gedane rekening en verantwoording van den pen ningmeester werd alles in orde bevonden en aan den secretaris voor diens verslag en aan den penningmeester dank gebracht voor hun bemoeiingen. WOUBRUGGE, Loop der bevolking. Sedert 1 December hebben de volgende personen zich hier gevestigd: L. Brak van Bodegraven. A. M. Verbij van Alkemade en A. Sligter van Bodegraven. Vertrokken zijn: J. Hoogeveen naar Al phen aan den Rijn. F. C Peule en gezin naar Dordrecht. P. van Rhijn naar Am sterdam. D. J. Kooiman naar Alphen aan den Rijn. P. L. Wilteman naar Alkc- made. W. Boerman naar Leiden en A. de Boer naar Bodegraven. Maandag 9 Januari a.s. zal ter ge meente-secretarie de aangiften geschieden voor den dienstplicht van de mannelijke in gezetenen in 1909 geboren. ROELOFARENDSVEEN. Zondagmiddag is de heer J. V. en zijne echtgenoole in een wak op de Braas- semermeer gereden. Gelukkig kon de heer V. zichzelf en zijne echtgenoote weer op het droge brengen. Beiden kwamen dus met den schrik vrij. RIJP WETERING. Tot onderwijzer aan de R.K. bijzondere school alhier is benoemd de heer R. L. .Snijders. OUDE-WETERING. Ten nadeele van den heer II. P. van dor Poel alhier is een achterband van een vrachtauto ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum van den heer A. P. Tolk. Gisteren was het veertig laren geleden dat de heer A. P Tolk. thans chef van de 2e afdeeling der gemeente secretarie eri plaats vervangend secretaris, zijn intrede deed bij de gemeente administratie. Dit feit zou niet ongemerkt voorbijgaan en daartoe waren gistermorgen in de ka mer van het Dagelijksch Bestuur in het ge meentehuis, de burgemeester, de beide wet houders, secretaris, architect en verdere ge meente-autoriteiten vereenigd ora den heer Tolk te complimenteeren Toen de jubilaris met zijn echtgenoote per rijtuig was gearriveerd, richtte de bur gemeester allereerst zich tot den jubilaris. De raad heeft, aldus spr., besloten om den- genegene, in gemeentedienst werkzaam zijn de, bij een 40-jarig jubileum een blijk van waardeering te overhandigen; en meer in het bijzonder was het Dag. bestuur van meening dit jubileum met eenige plechtig heid te doen plaats vinden De heer Tolk kan met een zeker recht hierop aanspraak niaken. In 1888 begonnen als jongste klerk hebt u zich weten op te werken tot secreta ris der gemeente Aarlanderveen en sinds de combinatie der 3 gemeenten als chef ter secretaris. Ook in andere functies hebt u de gemeenschap mogen dienen zooals in het Grondbedrijf, Woningbouw, kaasmarktcórn- missie e. d. enook het badhuis mag den beer Tolk tot een van de trouwste abonné's rekenenllll Het is spr. een genoegen hem hartelijk te kunnen gelukwenschen met di( jubileum en ten bewijze hoezeer de plichtsbetrachting en toewijding van den jubilaris op prijs wordt gesteld overhandigde spr. den heer Tolk een serie antieke wandborden, een cadeau hetwelk de jubilaris boven andere cadeaux prefereerde. Mevr. Tolk werd met enkele hartelijke woorden van den burgemeester een keurige bloemenmand overhandigd. Spr. eindigde met den wensch dat de Heere die hem steeds zoo heeft gezegend, hom bij voortduring moge bijstaan. Ilierotf voerde bet woord de heer J. van Culik, namens het geheele secretarie-perso neel. Hij heeft het langst met den jubilaris mogen samenwerken. Een terugblik in het veileden slaande, memoreerde spr. het eer ste jubileum van den heer Tolk, hetwelk echter werd verduisterd door het overlijden van zijn zoontje. Daarna zijn 25 jarig jubi leum waar eveneens een sluier over lag door het verlies zijner moeder. Thans wordt dit feest onder veel gunstiger omstandigheden gevierd. Spr. hoopt dat het hem gegeven moge zijn nog langen tijd te midden van zijn gezin, op dezen dag te mo gen terugzien. Als stoffelijk blijk van waar deering overhandigde spr. den heer Tolk eveneens een serie wandborden. Daarop dankte den jubilaris allen voor de belangstelling, den burgemeester voor zijnzijn buitengewoon vriendelijke woorden en den gevers voor de keurige cadeaux die door spr. op zeer hoogen prijs worden ge steld. Als geboren Alphenaar is het hem een groot genoegen om te mogen medewerken in de belangen dier gemeente. Ten ostltq dankte spr. ook den heer de Koning, vroeger op de secrotarie werkzaam, voor diens belangstelling. Hierop werd de eerewijn rondgediend. Namens de plaatselijke pers richtte de heer J. J. Baart nog enkele woorden tot don jubilaris hem dankend voor de prettige medewerking, die deze van hem steeds had ondervonden. Daarna vertrok de jubilaris weder per rij tuig om dit feest verder in huiselijken kring te herdenken Belangstellenden hadden gistermiddag de gelegenheid den jubilaris tè zijnen huize te complimenteercn, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Catharina, <L v. P. v. Wleringen en D. v. Weeren. Anna Christina, d. v. J. H. v. Frankfoort en A. H. M. Pquw. Jan Jacob, z. v. J. M. Kalsboven en A. den Hartog. Antonia Hendrika, d. v. C. W. v. d. Broek en J. Bos. Klaaske Johanna, d. v. S. Krotje en J. v. Staveren. Johannes Petrus, z. v. M. J. de Hejj en J. v. Fulpen. Alida Maria, d. v. J. P. Hunink en T. Dgs. Johanna Frederika, d. v. P. Laros en J. M. Baas. Gehuwd: J. G. Kok, jm., 33 j. en S. M. Schellingerhout, jd., 30 j. W. Bezemer, jm., 26 j. en J. v. d. Lede, jd., 22 j. A. v. Triest, jd., 26 j. en P, Sluimer, jd., 24 j. Overleden: M. M. v. Zwieten, wed. v. C Meerburg, 83 j. J. v. d. Louw, wednr. v. A. v. Haringen, 79 j. J. M. Spoor- nian, echtg. v. Chr. v. d. Stok, 73 j. A. Westmaas, echtg. v. P. Vermeulen, 71 j. Gevestigde personen: J. v. Dijk, Hago de Grootstraat 12, nit Woerden. Chr. v. d. Stok, St.-Josephgest., uit Leiden. A, v. Sprang, Otweg 2, uit Waddinxveen. H. JJdens, P. H.straat 35, uit Taroetong (Ned O.-l.) J. Tuinman, Raadhuisstraat 52, uit Maassluis. Vertrokken personen: A. G. Heenk, naai Ter Aar. G. Verbeek, naar Haarlem mermeer. A. W. v. Willigen, naar Den Haag, Weimarstraat 406. W. H. Ver kerk. naar Rotterdam, Maasstraat 3. W. E. Verhoef, naar Zwammerdam. C. v. Els wijk, naar Hazerswoude. J. U. v. Frankfoort, n. Hillegom. R. C. v. Roos- ma lei naar Nootdorp. D. v. d. Neut, n. Leemsterland. M. J. A. Stevens, naar Venray. Heden zal door de Maria-vereeniging opgevoerd worden, het gecostumeerd drama „De-Veetaalsche Maagd". Het belooft een mooie tooneelavond. Gistermiddag was de bestuurder van een auto in de Prins Hendrikstraat, ten einde een aanrijding te voorkomen, genood, zaakt uit te wijken Hierdoor reed de auto tegen een boom op, waardoor het voertuig ernstig werd beschabgiipersoonlijke on gelukken hadden niet plaat*. LEIDERDORP, Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. Snyder en N. L van Teij- lingen. Ijsdag. Slotvergadering der Franciscus- feeslen. zaal achter de Hartebrugs- kerk, 8'/» uur. Rensdag: De Hanze „In den Verguldeb. Turk", 81* uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. WADDINXVEEN, Burgerlijke Stand. (borenWillem, Z. v L. Roos en M. varder Hengst. SamueL Z. v. W. de Bru en L. de Greef. Cerleden: T. Dekker, 35 j., echtg. van T. Ihep. ZOETERWOUDE. Xooneelfeest. Nuwjaarsdag was de laatste dag van de fee»-cek in het Patronaat aan den Schen- kelvg alhier en het doet ons genoegen te kunjn verklaren, dat de zaal toen tot in de punls bezet was, hetgeen den organisators lot ddoening mag strekken, een voldoe ningdie hun zeer zeker toekomt na al de zorg« en moeiten en opofferingen, die èn direeur èn patronaalscommissie zich heb ben moeten getroosten, om ons in deze Kersveek te kunnen bieden, hetgeen ons op zlke wijze geboden is. Zij toch hebben, doorun leiding weten te bereiken, dat door de jogens van het Groot- en Klein Patro naat ooneelspel is gegeven, dat met het woorje „prima" mag onderscheiden worden Deseuze van de stukken, die een groote opvolkundige beteekenis hebben, was ons inzies een zeer gelukkige én we wenschen het bsluur geluk, dat het met die keuze is geslazd, want spel en spelers lieten niets te waschen over. Ook is het een goede ge dacht geweest om zich de medewerking te verzeeren van de nog jeugdige Roomsche vereeigingen, de Tooneelclub van den R.K. Vrouwenbond en de St. Jozefgezellenver- eenigig. Zoodoende kon gedurende een ge heele yqek een afwisselend programma ge- gevenworden, dat het 'm deed, vooral ook, waarhet muzikale gedeelte, onder leiding van cn heer Theelen uit Leiden, uitstekend was erzorgd. Mee een en ander de belangstelling voor het alronaatswerk bij allen aanwakkeren en vrmeerderen en het werk der patro- naafaommissie meer waardeering doen vindn Den wakkeren directeur en het voorgarend be«tuur .roepen- wii toe Ga _oiu den ricrcslagen weg voort en vormt van onze Zoeterwoudsche jongens Roomsche manen voor de toekomst. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Gboren: Adriana, d. van P. J. van Kla- verenen C. Heijkoop. Richard, z. van H. J. Kekhoven en M. van Tilburg Hen- drikui z. van J. Sekeris en W. v. Leeuwen. Neltje, d. van A. van Tienhoven en P, Tuijnor. Onörtrouwd; S. Hofman cn H. v. d, Willik Oveleden: C. van Vliet wed. van J. Stol- ker 75 ja ar. W\T»™*veen, Ii verband met de verbreeding van het Jagpad onder deze gemeente, is door de prcvincie aangekocht de boerderij en het wonhuis, bewoond en eigendom van den her W. de Jong, alhier Met Mei a.s. zullen le woning en stalling ontruimd moe ten ziji. Bunen zeer korten tijd zal worden overgegian tot den bouw van een politie- woningaan het Dorp, waarbij tevens enr kele cahotteD zullen komen De aanbeste ding vor dit werk zaï waarschijnlijk 18 Januari a.s. ten raadhuize worden gehou den. P. A. Gerse 27 j. jm. met E. M. A. Lui 22 j. jt H F. Nederbergen 23 j. jm. met Job van Wijk 21 j. jd. DE VIIRINS VAN DEN 353STEN DIES NAT AU! DER LEIDSCHE HOOGESCHOOL Prinses Jnliana zal de rectorale feestrede bijwonen. Ter gelegenheid van den 353sten stich- tlngsdag der Leidsche universiteit zal Woensdag 8 Februari des namiddags twee Uur de rtctor-magnificus der Leidsche Hoo- geschool, prof. dr. A. J. Wensinck, hoog- leeraar in het Arabisch, in het groot audi torium een feestrede houden. Het Leidsche Studenten Muziekgezelschap „Senipre Crescendo" zal voor en na het uit spreken der rede eenige muzieknummers ten gehoore brengen. H. K H. Prinses Juliana zal de herden king in het groot auditorium bijwonen. Na afloop der feestrede zal de rector magnificus receptie houden. Des avonds zullen de hoogleeraren zich vereenigen aan een feestmaaltijd in Huize Bruyns aan h-1 Hnp« liturg, waar hun om streek® 9 uur door de van h^t Loideeh Studentencorps een serenade zal worden gebracht. De urhtgenooten der hoogleeraren zullen des avonds aanzitten aan een feestmaaltijd Sn „Zouijizorg". 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2