Purol bij Ruwe en Schrale Huid. Doos 3D ct. polderbesturen versterkt uit vrees voor door braak. In de Weipoort zgn eenige huizen en erven onder water geloopen. De water molens hebben het sein, dat zij niet mogen malen. Bg de vanwege de Voorscliotensche Pluimveevereeniging op 24 en 26 December gehouden Pluimveetentoonstelling zijn door onzen plaatsgenoot den heer Floris den Hertog, gewonnen: 8 eerste, 2 tweede en 1 derde prijzen, benevens een zeer eervolle vermelding. Vervolgens had hij verschillende ecreprgzen en de zilveren lauwerkrans voor het hoogst aantal punten. SASSEMHEIM. Herwonnen Levenskracht. Gisteravond werd onder matige belang stelling door het Damescomité een uitvoe ring gegeven ten bate voor Herw. Levens kracht. Te acht uur werd deze avond geopend door den voorzitter van het plaatselijk co mité, den heer W. Krom, die in korte be woordingen het doel uiteenzette en den aan wezigen een hartelijk welkom en een ge noeglijken avond toewenschle. Opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven getiteld „Achter de Coulissen", door den bekenden tooneelschrijver Henri 't Sas. Over de ver tolking van dit stuk kan niet worden ge twist Alleen werd door de tooneelverande- ring de pauze wat te lang gehouden, wat natuurlijk door de vingers werd gezien. Het stuk komt hierop neer, dat een da- mes-looneelvereeniging het met elkaar eens is een stuk op le voeren voor een weduwe, wiens man is verongelukt. Er wordt een drama opgevoerd, elk krijgt zijn rol welke natuurlijk niet naar ieders zin blijkt en lot slot op ruzie uit draait. Men krijgt le zien, hoe het achter de cou lissen er aan toe gaat, als er een opvoering wordt gegeven. In hel slotbedrijf gaat men rekenen wal het batig saldo is voor de we duwe en dan komt men tot de conclusie, dat er hoegenaamd niets overschiet. De hu mor in dit tooneelstuk blijft onder de bedrij ven niet uit; er werd in de zaal gegierd van het lachen. Het tweede stukje „De degelijke Moeder", een echt stuk van Gerard Nieten, laat ons zien hoe de huismoeders in buurten van de stad een koffiepraatje maken en daar over alles en nog wat te spreken. Ook hiermede werd succe9 behaald en een dankbaar applaus viel den dames ten deel. Ook werd een verloting gehouden, waarvan de uitslag Donderdagavond wordt bekend gemaakt. Tot slot werd door den voorzitter een woord van dank gebracht aan het publiek voor de moreele en de finantieele steun voor deze afdeeling. UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d van M. Ossevoort en M. A M Sijlsema Johannes, z. van P. v. Asselt en A. v. Leeuwen Cornelia, d. van Kwakernaak en A. v. Zwieten Jacobus Antonius. z. van H. W de Wit en Th M. Straathof Elisabeth, d. van A. J. de Kwaasteniet en M. Blanken Susanna, d. van H. v Galenkamp en E Rotteveel Theodora Antonius. z. van Th. A. de Groot en C. v. Esmond Jannigje. d. van L. Ver- duijn en L. v d Berg. Gehuwd: C Duiser. jm. 26 j. en M. Hozee, jd. 23 j. J. H. Mohr, jm 43 j en A. G. Heenk, jd. 38 j. Overleden: J. C. v d Krogt, jongeh. vr. 80 j. D. Schaap, echtg. van L. de Graaf 73 j. levenl. aangeg z van M J. M. Markx en J Th. B. M. Wubbels C. J. v. d Ent Braat. wedn van W. A. Wolmerstett, 69 jr., over! te Leiden. Gevestigd: L. v. d. Lede, Yinkebuurt 68 uit Zwammerdam C. J. Berkien, Raad- huisstr. 135 uit Delft M v d Spek. echtg. van B v. d. Lee, Ooslkanaalweg 7, uit Zevenhuizen G. v. d. Boom, Burg. Bloem- straat 5. uil De Lier A Ramp en gezin, Otweg 11. uit Boskoop J de Jong en gezin Groeneweg 17 uit Reewijk M den Bleker en gezin. Concordiastr. 31. uit TtT Aar D. J. Kooiman. Hooftstr 69. uit Woubrugge A. C. Jansen en gezin, v. Boetselaerstr. 7 a, uit Zwammerdam VertrokkenE. H. de Voogd, naar Boskoop If v. d Nagel en gezin, naar Bodegraven J P A Blonk en gezin var Bodegraven D. H v Amerongen naar Uithoorn J. Mulder en gezin, naar Leiden. Utreehtsche Jaagpad ^07 G Koopman en gezin, naar Amsterdam. Zeedijk 85 bis M. Hozee, naar Haarlemmermeer. De heer G. H Schaap Jzn., alhier is benoemd tot examinator voor'het vak Duit- sche Handelscorrespondentie bij hel 41sle practijkexamen der VcTeen. van Leeraren in den Handelswetenschap. - Dinsdagmorgen werd ter gemeente secretarie door B. en W. aanbesteed: het bouwen van een tranformatorgebouw aan den Bloeraweg, alhier. Ingeschreven werd door: W. A. Renes, Utrecht, f3630; D. Donker, alhier, f3450; P. v. d. Leek, f3190; W. v. Begeren f3148; S. de Jeu f2799; A. J. J. v. Engelen f2399. Door de sneeuw misleid zgn in ver schillende weilanden in deze gemeente niet minder dan 8 schapen in de sloot geloopen en verdronken. BODEGRAVEN. Tooneel Patronaat. Zondagavond werd door de patronaats jongens opgevoerd „De H. Franciscus, mar telaar v. h. H. Sacrament", üitgenoodigd wartD de andere patronaatsjongens en de weidoeners der vereeniging. Vanwege het sleehto weer was de opkomst niet groot. Het stuk werd zeer goed gespeeld. Tusschen het le en 2e bedrijf hield de directeur kapelaan Van Kessel, een korte lezing over hel nut van het patmnaat. Ook werden tus schen de andere bedrijven voordrachten ge houden, van den Engelbewaarder, van Fr v Feden en Levi Sadok van pater v Meurs door de leden J. Roest en W. v. d Poll, welke beide gedichten zeer goed werden ge- INGEZONDEN MEDEDEELING. deelamecrd. Ten slotte werd ten bate van de kas en bestrijding der kosten een Ameri- kaansche verkooping gehouden van een kerk boek en een kruisbeeld, voor welke ver knoping veel animo was. Met een woord van dank van den Pastoor, ook namens de aanwezigen aan den welecrw. directeur, werd deze avond besloten. BOSKOOP. Najaarsvergadering Ver. t. bevord. der Pluimveehouderij eu tamme konijnenteelt in Znid-Holland. Van de najaarsvergadering der V. P. Z. H., meldt men ons het volgende: ln zijn openingswoord liet de voorzitter, de heer L). L. Pattisl uit 's Gravenzande, uit komen, hoe het bestuur in de jongste maan den getracht heeft, om door doeltreffende propaganda de aandacht op de V. P. Z. H. en de door haar behartigde belangen te vestigen, waarbij hij den wensch uitsprak, dat de aangesloten vereenigingen door krachtige medewerking ertoe zouden bijdra gen om het voor oogen gestelde ideaal te bereiken. De begrooting voor 1928 werd met alge- meene stemmen goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van de Koninkl. bewilliging, welke op de gewijzigde statuten was ontvangen. In verband hiermede is de noodzakelijkheid ontstaan, dat de aangeslo ten vereenigingen in den vervolge eveneens Koninklijk erkende vereenigingen moeten zijn. Het bestuursvoorstel luidde dan ook om uit de kas der V. P. Z. H. over een tijd perk van 3 jaren de gelden te verstrekken, welke noodig zullen zijn om voor deze ver eenigingen de Kon. goedkeuring te verkrij gen. Dit voorstel, hetwelk door de afd. Poortu- gaal (Nut en Sport) in dier voege werd ge amendeerd,-dat deze gelden bij wijze van voorschot aan de aangesloten vereenigingen zullen worden verstrekt, werd aangenomen met 24 tegen 12 stemmen. De tegenstem mers zegden toe gaarne te zullen medewer ken om te verkrijgen dat de noodzakelijk geworden maatregel zoo spoedig mogelijk in werking zal kunnen treden. De aftredende bestuursleden do heeren van Maris te Maassluis en A. Rochen te Bergambacht werden met algemeene stem men herkozen. De heer van Asperen Vervenne gaf een kort overzicht van den 2en legwedstrijd voor hoenders te Zevenhuizen, waaruit bleek dat de exploitatie over 1926—1927 heel wat gun stiger was, dan die van den vorigen legwed strijd. Ook de gemiddelde eieren opbrengst per lien was belangrijk hooger. terwijl het sterfte cijfer uitermate laag i9 geweest! Spr. concludeerde hieruit, dat de verzorging door den pluimgraaf niets te wenschen heeft overgelaten. Het bestuursvoorstel om de heeren H. Nieuwenhuizen te Giesendam en D. Pleit te Heineroord officieel te erkennen als foksta- tionhouders resp. voor hoenders (witte Leg horns en Barnevelders) en konijnen werd zonder stemmen goedgekeurd. Van bestuurs zijde werd toegelicht, dat meerdere erkende fokkers van konijnen zullen worden voorge dragen, zoodra daarvoor aanleiding kan worden gevonden. Tot afgevaardigden naar de vergaderingen van de organisaties waarbij de V-.P Z.H. aangesloten is: werden benoemd de heeren D. L. Pattiot en W. K. A. Schaffer. Omtrent het keuren van de foktoomen in het a.s. voorjaar deelde de heer van Asperen nog mede, dat hoe langer hoe meer blijkt van hoe grooten invloed deze zijn op de bedrijfspluimveehouderij. niet tegenstaande bij de keuring op uiterlijke raskenmerken enz. moet worden afgegaan. Toegezegd werd. dat deze keuringen, voorat met het oog op de zware rassen, zoo vroeg mogelijk zullen worden verricht. Onder de aanwezige afdeelingen werd een projectie-lantaarn verloot, waarvan de afd. Groot-Ammers de eigenares werd. Door de afd. Bodegraven werd het voor stel gedaan om het aanvragen van sub sidies ten behoeve van het geven van cur sussen in pluimveeteelt door het bestuur der V.P.Z.H. te doen geschieden. Hoewel zulks practisch niet mogelijk is, werd van bestuurszijde toegezegd, dat de betreffende aanvragen voor de besturen der aanges'o- tenvereenigingen geheel pasklaar zouden worden gemaakt en tijdig toegezonden. Tenslotte werd op voorstel van den voor zitter een commissie benoemd bestaande uit de heeren Van Frk te Zevenhuizen. Zei ler te 's-Gravenhage en Zoon te Loosdui nen, welke tot taak zal hebben een goed statuut voor alle aangesloten vereenigingen te ontwerpen, waarvan zij zich kunnen be dienen bij het aanvragen van de konink lijke bewilliging. Na de rondvraag, waarvan door verschil lende afgevaardigden gebruik gemaakt werd, sloot de voorzitter om 6 uur de ver gadering. GROENENDIJK. Electriciteitsstorinff. Gisteravond zat de gemeente door een defect aan de electrische leiding bgna een halfuur in duister. „St. Deus Dedit". Vrijdagavond werd in het café van den heer D. G. v. d. Voort wederom een ver gadering gehouden van den Landarbeiders- bond „St. Deus Eedit", waarbij het hoofd bestuur was vertegenwoordigd door den heer Dekker. Nadat door den 2den voorzitter de vergadering was geopend, werd over gegaan tot het kiezen van een voorzitter. Alvorens tot stemming werd overgegaan, deelde de 2de voorzitter mede, dat de af tredende voorzitter zich weder candidaat stelde De uitslag van de. stemming was: Th. v. d. Ven (aftr.) 10 stemmen, C. Groen, 5 stemmen, en S. Jansen, 3 ste.mmen. Zoodat de aftredende voorzitter wederom werd ge kozen. Daarna werd door den heer Dekker besproken het collectief arbeidscontract voor 1928—1929, waarna de vergadering op de gebruikelijke wjjze werd gesloten. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Geen verhooging van de personeele belasting De tuin achter de openbare school Visch waterverpachting. Dc Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmorgen te 10 uur. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. v. d. Meuten. Aanwezig alle leden, behalve de heer C A. van Dam De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed. De seeretar 8, de heer B. den Braver, leeet de notulen der vorige veiga- denng, die worden goedgekeurd en vast gesteld. De voorzitter doet voorlezing van ingekomen stukken w.o. Motive van Ged. Staten, houdende guedkeuring van raads besluiten inzake wijziging begrooting 1927 verhuring conciërgewoning en tolhuis Me- dedeeling var den Inspecteur der Dir. Be lastingen, dat aan onvoldoende opgave voor belasting is ontvangen f 26.50 f 6 en f 1960; en dat voor oninbare posten het be drag is bepaald op f 2zO. Dankbetuiging van den heer P Plomp, tolgaarder aan uo tol op den Gemeeneweg voor zijn herbe noeming voor 1928. Schrijven van de herbe noemde leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat zij de benoeming aannemen, uitgezonderd de heer F C. A. Wille, die hiervoor bedankte Al deze stuk ken worden voor kennisgeving aangeno men. Procesverbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvanger. Boeken en bescheiden werden in orde bevonden. Vervolgens is ingekomen een verzoek van een pas opgerichte zangvereeniging. direc teur de heer J. v. d Meulen. om gebruik te mogen maken van een lokaal der o. 1. school. B- en W. adviseeren hiertoe vergun ning te verleenen, onder voorwaarde dat vergoeding wordt betai'd voor vuur en licht, wat wordt goedgevonden. Hierop steldt de voorzitter aan de orde: Intrekking van het besluit tot verhooging van het aantal te heffen opcenten op de Personeele Belasting. De voorzitter zegt, dat door een algemeene herziening der huurwaarde der perceelen de opbrengst der belasting aanmerkelijk zal stijgen, zoodat B en W. ter voorkoming van te zware druk voor de ingezetenen, voorstellen de opcen ten op de Personeele Belasting te houden op 50, cd dus het besluit van de vorige vergadering tot het heffen van 100 opcen ten, weer m te trekken (De heer C A van Dam komt ter vergadering). De voorzitter geeft orot-ent dit punt eeD nadere toelich ting, waarop met alg. st. overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Tot leden van de com mssie van toezicht op het lager onderwijs woiden herbenoemd de heeren B. Offringa en J. van der Meu len. Bij punt 4 dér agenda- Ondcrshandsche verhuring van den tuin achter de openbare school, deelt de voorz. mede, dat B. en W. met den beer Erkelens, wiens huur volgend jaar zou afloopen, een onderhoud hebben gehad Overeengekomen werd dat een ge deelte van den tuin zou komen ter beschik king van B en W ter begraving van afge keurd vlees"!) enz., ook een gedeelte zou worden bestemd voor den heer Jac. van Pijlen, die gaarne bij de conciërgewoning een gedeelte tuingrond verlangde, en het overige voor den tijd van 5 jar^n zou wor den gehuurd door den heer Erkelens tegen 50 cent per roede. De heei M Heijker in formeert, of ook door den heer Jac. van Pijlen 50 cent per roede zal worden be taalt De voorz. antwoordt hierop bevesti gend. De heer Jac var Beek informeert of de concierge van het raadhuis vergoeding ontvangt voor hetgeen hij noodig heeft voor het in orde houden van het raadhuis; zoo niet, dan zou hij 't gewenscht achten hem daarvoor gratis de tuingrond af te staan. De voorz zegt dat met den concierge een regeling is getroffen, waarmede hij volko men accoord ging. en zou ontraden veran dering aan te brengen. Na eenige bespre king wordt overeenkomstig het voorstel van B en W besloten Het supi letoire kohier hondenbelasting 1927 wordt vastgesteld met een bedrag van f 4. Uitloting heeft plaats van 13 obligaties van f FOO Mededeeling beeft plaats van den uitslag van de publieke verpachting van het visch- water langs den toegangsweg naar het sta tion. Inschi ijvingsbiljetten waren ingeko men van: Nahan f 20; G A. van Amster dam f35; finna Sandwijk. 's-Gravenhage f35; Algemeene Z.-H Hengplaarsbond f 36.50 en Wortman f 40. Aan laatstgenoem. de werd voor f 40 per jaar. gedurende 5 jaren, het visehwater verpacht. In betrekking tot voorlopige bediening van het noodslachtingsgebouw, dat 2 Jan. a.s. in gebruik kan worden genomen, deelt de voorz. mede, dat een regeling is ge troffen met de gemeentewerklieden, die ge durende drie maanden op zich hebben ge nomen voor de noodige werkzaamheden zorg te dragendaarna kan een beter over zicht over een en ander worden verkregen, om een definitief besluit hieromtrent te nemen, B en W stellen voor over te gaan tot een kasgeldleening bij de bank der Ned. gemeenten ter afdoening van loopende re keningen alsmede voor den bouw van hpt nnodslachtingsgehouw dat uit de gewone middelen zal worden bekostigd, ten he- drage van f 15 000, wat wordt goedgevon den. Naar aanleiding van een opmerking van den heer C. A. van Dam op de vorige ver gadering. inzake tpgen m'nder rentebeta ling geld te verkriigen deelt de voorz. mede, dat R en W uit een praktisch oog punt beter achten hierop thans niet in to gaan. Na de gehouden rondvraag, waarbij nie mand der léden bet woerd verlangt, sluit de voorzitter de openbare vergadering, om over te gaan m comité. Door het overlijden van den 97- jarigen heer J. ten Brink beeft de Parocnie van den H. Michael te Hazerswoude Oost- buurt een harer oudste, zoo niet de oudste, parochiaan verloren. Hg is de derde pa rochiaan, die in 1927 in den ouderdom van 97 jaren overleed. Sinds Juli j.t. was de heer Ten Brink tevens do oudste inwoner der Gemeente. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Overleden: Everdina Maria de Bruyn, 61 j. LEIMUIDEN. Maandag had in de groote zaal van den heer J. Sneeboer, vanwege de K.S.A. au vertooning plaats van de film „De ont bladerde Roos". Velen waren opgekomen om van deze film te genieten. Ten slotte werden nog eenige komische films a!s toe- gilt gegeven. Gisteravond had een tweede voorstelling plaats. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. De assurantie van den derpstoren. Het salaris van de vroedvrouw. De raad dezer gemeente vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heer A. v. Leeuwen. Na opening door den voorzitter en lezing van het gebed, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen van Ged. Staten een schrijven betreffende de woninghuur van de burge meesterswoning, waarvan de huur op f 400 was vastgesteld. Ged. Staten stellen vast, dat geen hooger huur worde geheven dan 15 pet. van het salaris, zoodat de huur moet gesteld worden op f 360. Voor kennisgeving aangenomen. Volgt stemming over den toeslag van de vroedjuffr. Het voorstel Vossepoel, f 10 toe slag op de busklanten, waarover in de vo rige vergadering de stemmen staakten, werd weder in stemming gebracht en weder staakten de stemmen. Volgens ar.t. 50 der gemeentewet, is nu het voorstel Vossepoel verworpen, en het voorstel van B. en W. en begrootingscomm.. f5 toeslag bij verlos sing van elke inwonende busklant, aange nomen. De heer Hoogervorst zou wel een nieuw voorstel willen indienen n.l. f 10 toe slag wanneer de juffr. genegen zou wezen haar tarief met f 5 te verlagen. Zulks komt ten goede aan de minvermogenden. De heer Vossepoel zegt, dat het altijd ten na- deele van de juffr. is. De dokter rekent f 25 en. gezien de toewijding van de juffr. voor haar patiënten, mocht zij toch ook wel f 25 hebben. De voorz. deelt mede. dat hij met dr. Nout hierover heeft gesproken en deze oordeelde dat f 10 toeslag per fondsklant niet overdreven was. Volgt stemming over het voorste!-Hooger vorst, wat met al gem. st. wordt aangeno men. Met de juffr. zal deze zaak worden be sproken. Verordening schoolgeldheffing wordt on veranderd vastgesteld volgens bestaande regels. Volgt een af- en overschrijving, welke na toelichting werd goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat er een kleine verandering in de assurantie-uitgaven voor komt. De toren was n.l. voor f 4000 verze kerd en bij nader inzien is door den direc teur der Verzekering-Mij. er op gewezen, dat de openbare school met woonhuis te hoog waren verzekerd, maar de toren veel te laag, zoodat die op f 10.000 gebracht moest worden. De heer Rijlaarsdam vindt f 4000 genoeg. De voorz. zegt dat er nog een groote reparatie moet worden verricht. Bij verbran ding kan men voor f 4000 geen toren met klok en uurwerk weder opbouwen. Het voorstel Rijlaarsdam wordt verworpen en de verhooging aangenomen. De voorz. leest een schrijven voor van het bestuur der J. P. Heije Stichting, waar het zoontje van J. Wolmerslet verpleegd wordt. Het Bestuur deelt mede, dat de jon gen in dit jaar vorderingen heeft gemaakt en beloofd in de toekomst in zijn eigen on derhoud te kunnen voorzien, zoodat het geen blijvend onderhoud zal worden voor de gemeente. Daarom wordt verzocht de subsidie dit jaar wederom toe te staan. De kosten zijn per jaar f 550 Een bedrag van f 150 wordt door den vader bijgedragen en een derde deel door de provincie, zoodat er van de gemeente een bijdrage van f 260 wordt gevraagd. Praeadvies van B. en W. is om weer voor een jaar de subsidie toe te staan. Hiertoe werd besloten. Een schrijven van den heer J. Koeleman, Ter-Aar, dat hij wegens meerdere uitbrei ding der groentenvciling zijn telefoon voor doorverbinding niet meer kan laten gebrui ken. De voorz. stelt voor, om hij den direc teur der telegrafie een verzoek in te dienen tot verkrijging van doorverbinding. De raad kan zich hiermede v.ereenigen. Een verzoek van H. van Eijk, om weder voor den tijd van 2 jaar onder dezelfde voor waarden een deel van de aschwerf te mogen huren. B. en W. stellen voor zulks toe te staan. De heer Rijlaarsdam merkt op, dat de gemeente de ruimte wel eens noodig kon hebben bij voorkomende gevallen van be graven van afgekeurd vee of besmettelijke veeziekte. Nadat hierover is gediscussieerd, wordt besloten, die voorwaarden eraan te verhinden. Daar bij de rondvraag niets te bespreken was, sloot de voorz de vergadering mot een Nieuwjaarswensch tot de leden. NOORDEN. Hoop water. De Amstel en de Greft zijn zoo hoog. dat groot gevaar bestaat voor doorbraak De brug aan Slikkedam ligt in het water. De boeren te Achtienhoven verkeeren in vrees, dat hun landerijen weer onderwater zullen gaan. zooals verleden jaar. wat een belangrijke schadepost voor hen zou opleveren Op den 2den Kerstdag werd aan de kinderen van verschillende vereenigingen een Kerstfeest aangeboden; er waren 108 kin deren bgeen op de Franciscus-zaal. De voorzitter van het comité opende de bijeenkomst en sprak de kinderen toe. Hij spoorde hen aan, nu zg het kribbetje hadden bezocht toch allen voor zichzelven, maar ook voor hun ouders en voor hun weldoeners te bidden. Daarna werden de kleinen ont haald op chocolade en krentenbroodjes en andere versnaperingen en tot slot kregen allen nog een aardig prijsje tot aandenken, waai na de kleinen vergenoegd huiswaarts keerden. De Naaikrans hield 2den Kerstdag een tentoonstelling, waarop een groote col lectie goederen aanwezig waren, keurig af gewerkt. Deze goederen zullen later onder de behoeftige gezinnen worden verdeeld. Ook was er een verloting aan verbonden, waarbij mooie prijzen werden verloot. Op den avond van den 2den Kerstdag was er een feestavond voor den Jonge Volksbond. Deze avond werd geopend door den heer P. de Jong, die in het kort schetste de beteekenis van Kerstdag. Eerst zongen do jonge gasten een Kerst'.ied, daarna ging men over ora een kaartje te leggen en in- tusschen werden zg onthaald op koffie met koek, kerstkransjes, enz. WADDINXVEEN. De 63-jarige Mej. R. kwam aan de Zuidkade zoodanig uit te gigden en te vallen, dat zg haar been brak. Zij werd haar woning binnengedragen, waar de ontboden genees heer het been zette. In de vacature, ontstaan door het vertrek van deu heer P. Sliedrecht als ambtenaar bij de administratie der bedrijven en ten kantore van den ontvanger zijn thans benoemd de heeren R. Roonstoppel (thans volontair op genoemde kantoren) alhier, en C. B. Hoogendoorn, te Moordrecht. WOUBRUGGE. De vorige week is hier een comité gevormd, dat alleen voor dezen winter een ijsfees* wenscht te organiseeren. Tot voor zitter werd gekozen dé^ heer Chr. v. d. Nagel, tot secretaris de heer Westmaas en tot penningmeester de heer L. Tondu. De collecte ten behoeve van weduwen en behoeftigen, waarvoor gereden zal worden, bracht op f 231.80, w.o. f 18, geschonken door jongelieden, speciaal voor jongenssport. Daar het ijs zoo spoedig verdween, zullen deze gelden bewaard blijven. INGEZONDEN MEDEDEELING. {71 een glimlach is blijder en gelukkiger dan die eener jonge moeder, geen trots is fierder dan vadertrots als het kleine schepseltje in hun armen rust Er is geen paal noch perk aan de opoffe ringen, die ouders zich getroosten om dien kleinen schat te beschermen. En toch, hoevelen bezwijken er niet aan talrijke ziekten, die het delicaat orga nisme der kleinen verlammen en vernie tigen! Ziekten zijn de verderflijkste vijan den van het gezin, om die le bestrijden moet men bijtijds maatregelen nemen Gij kunt zelf de brenger zijn van uw geluk en van dat uwer kinderen. Een kleine dosis VITANOVA Levertraan eiken dag ingenomen, zal tal van kleine kinderen voor het leven behouden. V1TANOVA is een nieuwe 100 zuivere levertraan, waaraan op speciale gebreve- teerde wijze de onaangename nasmaak en reuk is onttrokken. V1TSNOVA Lever traan kan door. een ieder worden inge nomen, zoowel door ouderen als door kinderen. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten Imp. AMEYE, Amsterdam. 3240 SPORT. DAMMEN. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Gisteravond had te Leiderdorp een vriend schappelijke ontmoeting plaats lusschen het lste tiental van de Leiderdorper he Damclub en het 2de tiental van de Leidsche Pamver- eeniging 8 spelers waren van Leiden opge komen. De uitslag was als volgt: Leiden Leiderdorp S van den ReekII v d Vegte 20 HuismanG v. d. Voort 2—0 KleinM. C Deegeiiaars 1 Klinkenberg Jr —N Mol 26 Eppinga Jzn.—N Huogervorst 02 Altorf1) Bruné 20 BeijL van Egnmnd Czn1—1 Ca paanTh de Bopr 20 Leiden won dus met 12i. 2—2

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4