FRUIT-SODA 19e Jaargang DE LEIDSCHE COURANT, Woensdag 28 December 1927. Tweede Blad No. 5756 BINNENLAND. DE POSTDIENST OP NIEUWJAARSDAG. Op de vragen van den heer Duymaer van Twist betreffende de uitvoering van den P., T. en T.-dienst op 1 Jan. a.s., antwoordt de minister van Waterstaat: Bedoeld was o.a., uit de drukken, dat in beginsel de dienst op 1 Jan. zich niet on derscheidt van den dienst op een anderen Zondag. Wat betreft de uitzonderingen, die op dit beginsel zullen moeten worden toegelaten, worde gewezen op het volgende: De brievenbussen mogen niet verstopt ra ken en moeten dus in voldoende mate wor den gelicht. Door den toevoer van stukken op de kantoren dit zal uiteraard alleen op de groolere kantoren en d* expeditiekan toren zijn mag de hoeveelheid niet zoo groot worden, dat de achterstand op 2 Jan. niet zou kunnen worden ingehaald. Dat op enkele kantoren het telegraafver- keer eenige uithreidir/g zal eischen. vindt zijn verklaring in heigeen sub III vermeld II. Hieronder volgt in zijn geheel de dienstorder, welke onder no. 837 den 19 Dec. is uitgevaardigd: 1. De bij Do. 810/1927 gegeven voorschrif ten worden ter bevordering van de Zondags rust als volgt verduidelijkt en aangevuld: Op 1 Januari 1928: a, mag aan het personeel geen extra dienst worden opgedragen voor het verwerken van naamkaartjes en ge drukte nieuwjaarswenschenb. zal ni°t meer administratieve arbeid mogen worden opgedragen dan op andere Zondagen; c. be hoort extra loketbezetting achterwege te blij ven; d. moet het aantal extra buslichtingen zooveel mogelijk worden beperkt; e. worden op de kantoren, waar gelegenheid bestaat tot het afhalen van correspondentie, naam kaartjes en^ gedrukte nieuwjaarswenschen niet in de uitgifte begrepen, indien zulks op het betrokken kantoor voor het personeel dienstverlenging zou geven. 2. Aan treinen en trammen, welke op 1 Jan. rijden, mogen geen kaartjes en gedrukte nieuwjaarswenschen ter verwerking worden gegeven. 3. De nachttreinen tusschen Amsterdam en Rotterdam v.v. zullen in den nacht van 1 op 2 Januari a.s. niet rijden. 4. Indien naar het oordeel der betrokken directeuren vermeerdering van dienst noo- dig is, moeten zij daarvan te voren aan den afd. inspecteur kennis geven en diens in stemming vragen. III. Werkzaamheden welke veen gevolg zijn van de nieuwjaarsdrukte, kunnen niet verboden. De nieuwjaars'correspondentie is slechts ten deele uiterlijk te onderscheiden van de overige correspondentie -en ook dat deel is met de gewone corresDondentie ver mengd. Ook wat den telegr. en telef. dienst be treft, kan een onderscheid tusschen tele grammen en gesprekken, welke wel en welke niet met de jaarwisseling verband houden, door de administratie niet gemaakt IV. Er bestaat geen voldoende aanleiding om den dienst op 1 Januari door overbren ging daarvan op 2 Januari, te doen afwijken van dien op een anderen Zondag. STEUN AAN ZUIDERZEEVISSCHERS. Op de vragen van de heeren Duymaer van Twist en Van de Bilt 'betreffende het ver- leenen van steun aan de Zuiderzeevisschers ten gevolge van de drooglegging der Zuider zee, antwoordt de minister van Binnenl. Zaken en L.: De minister heeft zich, overeenkomstig zijn toezegging, gedaan in de vergadering van de Tweede Kamer van 24 Nov., onver wijld met zijn ambtgenoot van Waterstaat in verbinding gesteld en tot dezen de vraag gericht, of, naar zijn oordeel, de overgangs tijd, alvorens de Zuiderzeesfeunwet volledig in werking zou zijn getreden, nog van zoo- danigen duur zoude zijn, dat er voor den minister van Binnenl. Z. en L. aanleiding kon bestaan voor dien overgangstijd zich over het nemen van maatregelen tot steun der Zuiderzeevisschers te beraden, dan wel of de volledige invoering der Zuiderzee- steunwet spoedig tegemoet gezien zoude kunnen worden.. Het antwoord luidde, dat de volledige in werkingtreding van de Zuiderzeesteunw. bepaald was op 16 Dec. 'De Minister van Waterst. vestigde er echter de aandacht op, dat tegemoetkoming aan noodlijdende Zui derzeevisschers, ingevolge art. 13 van de Zuiderzeesteunw., slechts dan kan worden verleend, indien de omstandigheden, waarin de belanghebbenden geraakt zijn, het gevolg zijn van de in uitvoering zijnde afsluiting der Zuiderzee. In deze mededeeling heeft de minister van Binnenl. Z. en L. aanleiding gevonden om, na gepleegd" overleg met het Depart, v. Waterst., alle aanvragen om steun, welke bij hem waren ingekomen, ter verdere be handeling over te dragen aan de generale commissie Zuiderzeesfeunwet. Mocht het bij deze behandeling blijken, dat er zich gevallen voordoen, waarin het Depart, van Waterst., op grond van de be palingen der Zuiderzeesfeunwet, niet hel pend kan optreden, dan is de min. v. Bin nenl. Z. en L. bereid na ie gaan. in hoeverre er voor zijn Depart, aanleiding bestaat hulp te verleenen. KOSTEN VAN STEUNVERLEENING. Op de vraag van den heer Knottenbelt betreffende het verstrekken van gegevens nopens de kosten van Rijk en gemeenten van de in het belang der werkloozen getrof fen maatregelen, antwoordt de minister van Binnenl. Z. en L.: De gemeenten plegen in haar begrootin gen en rekeningen niet altijd nauwkeurig te onderscheiden de uitgaven, welke zij o m. doen voor steunverleening en werkverschaff ing. De toenmalige minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw heeft dan ook, toen de heer H. Colijn op 13 Maart 1923 over deze materie vragen stelde, een om vangrijk onderzoek doen instellen. De resul taten van dat onderzoek zijn medegedeeld ©p 12 April en 6 Juli 1923. Ook thans is het instellen van een uitge breid onderzoek noodzakelijk, weshalve de ondergeteekende, zoolang dat niet is afge- loopen, niet de gevraagde gegevens kan ver strekken. WERKTIJDEN KALK- EN ZANDSTEENFABRIEKEN. De minister van Arbeid, H. en N. heeft aan hoofden of bestuurders van kalkzand steenfabrieken in alle gemeenten des Rijks vergund, dat mannen in het tijdvak van 1 Januari tol en met 30 Juni 1928, gedurende 10 uren per dag en 55 uren per week arbeid verrichten, onder voorwaarde dat de ar beidstijd van bedoelde arbeiders in zijn ge heel is gelegen hetzij tusschen 6 uur v.m. en 6 uur n.m., hetzij tusschen 7 uur v.m. en 7 uur n.m. DE NIEUWE GEZANT TE BRUSSEL. Naar Het Huisgezin verneemt, zou onze tegenwoordige gezant te Weenen. eerder ge zant hij den H Stoel jhr mr. O F A M. van Nispen tot Sevenaer. bestemd zijn om benoemd te worden tot gezant te Brussel, als opvolger van wijlen jhr. dr. Van Vreden- burch. WERKLOOZEN UIT DE GROOTE STEDEN NAAR OVERIJSSEL. Gistermiddag heeft de Amsterdamsche wethouder, de heer Vos, in de raadsvergade ring verklaard dat de minister van binnen- landsche zaken hem gemachtigd had mede te deelen. dat hoogstwaarschijnlijk in Maart 1000 werkloozen uit de groote steden bij de werkverschaffing in Overijssel kunnen wor den geplaatst Amsterdam zal er 250 sturen. De voorzitter van het Centr. Stem bureau heeft in de plaats van den heer D. v. Slaveren, die bedankte, benoemd ver klaard tot lid der Prov. Staten van Zuid- Holland den heer J. Kofoed te 's-Grraven- hage. In den ouderdom van 39 jaar is in Zwitserland overleden de officier van ge zondheid le klasse van 't leger in Ned.-Oost Indië Z. G. Hoogerheide, chef van het hospi taal der Koloniale Reserve RECHTZAKEN. HET VLEESCHVERGIFTIGINGSGEVAL TE NIEUW-VENNEP. Voor het Kantongerecht te Haarlemmer meer stond terecht: F. J., Slager, lJkweg, Nieu w-V en nep. Verd. heeft in de maand Oct. j.L deelen van een gestorven veulen in voorraad gehad, die niet voorzien waren van een goedkeuringsmerk. Verd. had van dit in voorraad hebben geen aangifte gedaan. Verd. bekende een gestorven veulen van G. Westeyn aldaar te hebben ontvangen. Dezo had hem gezegd: het is niet veel voor de consumptie. Toen verd. dat veulen had ge slacht, dacht hij, dat er toch nog goede stukken bp waren, die hg wel kon ver- koopen. Dit vleesch had hg dan ook voor goed vleesch verkocht. Verd. had het ge zouten en gerookt en voor rookvleesch ver kocht. De koopers, die het vleesch kochten en er van gegeten hebben, zijn allen ernstig ziek geworden ten gevolge van vleesch- vergiftiging. Getuige Westeyn, landbouwer, verklaart, dat een veulen aan een ziekte bij hem is gestorven. Dit had hjj door verdachte laten weghalen en had hem nog er bjj gezegd, dat het absoluut niet voor consumptie ge schikt' was. Bedoeld vleesch is gedeeltelijk door een ambtenare van den Keuringsdienst bij de koopers is achterhaald. Bij keuring zijn hierin parathyphus-bacillen gevonden. Daar de hoofdgetuige, de deskundige, rrtet was verschenen, moest deze zaak voor ver dere behandeling worden uitgesteld, en zal worden voortgezet op Donderdag 12 Jan. a.s. De Kantonrechter zeide verd. nu reeds toe, dat hem een zware straf zal worden opgelegd. Hierna stond terecht de landbouwer G. W., IJ weg, alhier,, die het gestorven veulen had doen vervoeren, zonder dat hiervan aangifte was geschied en zonder dat dit cadaver van een keuringsmerk was voor zien. Verd. bekende het te hebben afgele verd. Verd. verdedigde zich door te zeggen, dat hg er niet mede bekend was, dat dit moest geschieden, en dat het bij de boeren een gewoonte is, dat de gestorven dieren door den slachter worden weggehaald. Verd. had hiertoe, om dit te bevestigen, drie getuigen landbouwers, niet-overtreders, mede genomen, die dit ook steeds zoo deden gelgk zg bevestigden. De Ambtenaar noemde deze overtreding een zeer ernstig feit en constateerde de gevolgen, die er uit voort kunnen vloeien, waarom hij dan een gevoelige straf zal eischen. Eisch: f150 of 25 dagen. De Kantonrechter kan zich volkomen ver eenigen met den eisch van het O.M. en veroordeelde verd. conform 'den eisch. HAA^CCEE RECHTBANK. De rechtbank heeft veroordeeld: P. A. de G. bloemistknecht te Noord- wijkerhout. wegens poging tot doodslag, tot 6 maanden gevangenisstraf; den chauffeur W. F. te Leiden, wien mis handeling was ten laste gelegd. De eisch had geluid 6 weken gevangenisstraf. DE VECHTLUSTIGE ARCHITECT. De Haagsche rechtbank heeft veroordeeld een architect aldaar wegens zware mishan deling van den'heer Van den Bergh bij een dreigende aanrijding in de Laan van Meer- dervoort bij Brnnovo. op 18 Aug. j I.. tot vier maanden gevangenisstraf overeenkomstig den eisch van den officier van justitie DE DOODSLAG TE ROERMOND. Door de Maastrichtsche rechtbank is wegens opzettelijke zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, de 28-jarige lijn- drijver G. C.. aldaar, veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf Het O.M had doodslag ten laste gelegd en deswege een gevangenisstraf van 15 iaar geëischt De rechtbank achtte doodslag echter niet bewezen. C. had op 29 Sept. den slagersknecht Moerman aldaar een slag met e'en mes toegebracht, waardoor deze nog dienzelfden dag overleed UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de molen van den Stommeerpolder zeer gehavend. Hij stond in dezen storm- en sneeuwjacht nog volop te malen, daar de molenaar gaarne het overtollige water, dat de laatste dagen gevallen was, nog voor de. vorst wilde wegwerken. Plotseling werd zijn aandacht getrokken door een hevig gekraak, en eer hij den vang kon bereiken, om den molen tot stilstand te brengen, brak de as. De wieken en andere brok stukken vlogen heinde en verre het witbe- sneeuwde polderland in. Een schuurtje in de nabijheid werd vernield. De molenaar had zich nog tijdig achter den jnolen in veiligheid weten te stellen. HILLEGOM. Naar wij vernemen zal de Ontvanger der Directe Belastingen te Hillegom voor het in ontvangst nemen van aangiften ter ver krijging van een kosteloos rijwielbelasting- merk voor het jaar 1928 boven en behalve op de gewone kantoren ook zitting houden in het oude Raadhuis te Hillegom. 's avonds van 7 tot 9 uur, uitsluitend op 28 en 29 Dec. a.s. voor hoofden van gezinnen, die werk hebben op een afstand van meer dan een half uur gaans van hun woning en daarom een rijwiel gebruiken. Zij die aangeslagen zijn of zullen worden in de Rijksinkomstenbelasting dienst 1927 '28 komen in geen geval in aanmerking Van Gemeentewege is er gistermorgen op ruime schaal zout gestrooid op de hoofd wegen. De gladheid was daarmee bestreden, maar na een of twee uur was de sneeuw in een bruine pap veranderd, die bij het pas- seeten van een auto ver in het rond spet terde. Na het strooien van het zout behoort de sneeuwschepper te komen, anders helpt men de menschen met zout alleen van de kant in de sloot. KATWIJK AAN ZEE. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. P. Vooys, adj.-inspecteur van politie te Delft, is met ingang van 1 Januari 1928, be vorderd, tot inspecteur van politie aldaar. LISSE. De jury ter beoordeeling van de ver schillende inzendingen op de Kerst-ten toonstelling van bloeiende bol- en knolge wassen te Haarlem, bestaande uit de hee ren A. Verduyn Jr., W Jonkheer, P. Bak ker Mzn., C. Vianen en J. F. Ch. Dix, heeft o m. de volgende prijzen toegekend Bronzen medailles: N.V J Pijnacker en Zoon, Lisse, voor mand tulpen Due van Tholl geel maximus; Erven H. de Graaff, Lisse. voor groep nieuwe tulpen; Th. van der Vlugt Lisse, voor groep tulpen: H. Slegtkamp en Zoon, Lisse voor kistje tul pen Due van Tholl Primrose. T NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. Geerlings—Kortekaas D. R. P. W. de Groot.Ruigrok Z. A. v. d. NietVlieland D. P C. Reuvekamp Vogt Z.P. van der Aar—Van Rooijen Z. J. JansenVan Veelen Z. Overleden: Cornells A A. van der Burg 67 j. te Schiedam (St. Bavo). Jacobus M. van den Hooven 80 j., te 's Graven- hage (St.-Bavo). Catharina A. Kokkelko ren 34 j., echtg. van Nicolaas Duiven voorde. Hubertha Johanna Koster 1 j. Ondertrouwd: Leonardus A. Duivenvoor de 25 j. en Geertruida M. van Eeden 25 j. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: R. Oudshoorn en E. F. Noa^k. Geboren: Aaltje, D. van D. de Vries Dz. en J. v. d. Nagel Jacob, Z. van Jac. v. d Zwart en M. Slootweg. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, z. v. T. Waltman en J. Veenman. Leonardus Gerardus Johan nes, z. v. G. J. Blenke en M. A. O. Wie ver ink. Gehuwd: H. A. F. Blokhuizen en A. L. Schuier. De gemeenteraad alhier komt a.s. Don derdagavond te> 8 uur in openbare zitting bijeen Punten ter behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken 2 Benoeming leden Plaatselijke School commissie. 3. Idem leden Commissie tot wering van schoolverzuim. 4. Subsidie Burgerwacht. 5. Voorstel inzake Schoolartsen. 6. Idem naar aanleiding van de motie van de Herren Dijkman, e.a. 7 Voorstal tot intrekking der verordening op de persoonliikp diensten. 8 Voorstel inzake loonen personeel der bedrijven. 9. Voorstel inzake aanleg nieuwe straat. 10 Voorstel inzake toelating assistente aan de O L.-School. 11 Voorstel tot verlenging van het riool nabii hot Jiuis van den heer Anker 12 Crediet inzake uitbreiding waterleiding 13. Wijziging Begrooting 1928 14. Besluiten Comptabiliteit. 15. Reclames Schoolgeld. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het namaken van vindt overal plaats Alléén m3t R. H. W. op het etiket ontvangt U de echte. VOORHOUT. Gemeenteraad. Werkverruiming. Instructie gemeente-secretaris. Zaterdagmorgen vergaderde do raail dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer G. Bulten. Tegenwoordig alle leden. Na opening me+ gebed, werden de notu len van het verhandelde in de vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Voor kennisgeving werd aangenomen het rapport van de in de vergadering van ricn 10 December 1927 ingestelde commissie, ten einde te onderzoeken of er gegronde aan leiding is of was tot het stellen van vragen naar de handelingen van den gemeente-se cretaris Uit dit rapport bleek dat de ge stelde vragen verkeerd waren opgevat en dat deze aangelegenheid hierin tot ophel dering is gebracht. Terugontvangen was de begrootijg voor het dienstjaar :928 met enkele opmerkingen van Ged. Staten, welke werden beant woordt. Aan de orde kwam he* voorstel van B. en W. ter zake boschrooiing bij wijze van werkverschaffing. Het voorstel behelsde het ontginnen van plm. 1V6 H.A bosch. ge naamd „Columbia", van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool. Het bestuur van die in stelling kon de geheele kosten niet dragen en vroeg de gemeente om subsidie. De to- taalkosten zouden bedragen, volgens bere keningen van het bestuur der instelling f 352a Gelet op het belang, hetwelk de ge meente hierbij bij wijze van werkverrui ming zou hebben, verzocht genoemde in stelling om een subsidie van f 2020. B en W.stellen den raad dan ook voor: lo. B. en W. te machtigen het werk bij wijze van werkverschaffing uit te voeren2o. een cre diet toe te staan van ten hoogste f 3520, onder voorwaarde, dat een bedrag van f 1500 door het bestuur der stichting in twee termijnen aan de gemeente wordt terugbe taald resp op 1 Juli 1928 en 1 Juli 1929; 3o. B. en W. te machtigen alle maatrege len te treffen, welke in verband met dit werk noodig blijken te ziin. Dc voorzitter doet mededeeling, dat ver schillende cijfers genomen waren naar de berekening van de Nederlandsche Heide maatschappij, maar dat bij nadere bereke ningen is gebleken, dat de kosten voor de gemeente ongeveer f800 zullen bedragen. De heer Nijssen zou gaarne definitief vaslgesfeld zien, het bedrag, dat de gemeente ton koste legt, welke opvatling door de hee ren Van der Hulst en Wilteman wordt ge deeld. De heer Eigenbrood vraagt inlichtingen omlrent de controle op het werk van de zijde der gemeente en hoe de tewerkstelling van de werkloozen zal geschieden. De voorzitter is van oordeel, dat ook zon der dat is vastgesteld de hoegrootheid van de som, die de gemeente moet bijdragen, deze zoo beperkt mogelijk zal worden ge houden. terwijl hij onder verwijzing naar de toelichting, den leden reeds toegezonden, over de wijze van uitvoering, mededeelt, dat het werk zal geschieden onder leiding van een deskundige, vanwege het bestuur der stichting aan te wijzen, terwijl de goed keuring van het werkplan aan de gemeente voorbehouden blijft evenals de aanwezing, welke werkloozen voor de tewerkstelling in aanmerking komen. De voorzitter deelt nog mede. dat naar zijne persoonlijke meening onder gelijke omstandigheden de georganiseerde werklie den het eerst voor tewerkstelling in aanmer king moeten komen, terwijl het college van B. en W. deze opvatting niet deelt. De heer Van der Voet steunt deze opvat ting van den voorzitter. Wethouder Van der Laan geeft een uit voerige uiteenzetting hoe het voorstel van B. en W. is ontstaan. Hij wijst er op, dat hier een gelegenheid voor de gemeente be staat. met betrekkelijk weinig kosten voor de gemeente, een productieve werkverrui ming ten behoeve van de weikloozen te ver richten. De opvatting van den heer Nijssen om een bepaald bedrag vast le 9tellen acht hij overbodig, temeer waar doze de gemeente de financieele leiding behoudt. Ten slotte wordt het voorstel van Burge- mester en Wethouders z. h. s. aangenomen. Vervolgens komt aan de orde de vaststel ling van de instructie van den gemeente secretaris, van welk onderwerp de voorzit ter eerst algeheele voorlezing doet, terwijl hij zegt, dat bij dit ontwerp, is uitgegaan van de grondslagen, dat al wat in de wet be paald is, buiten de bepalingen dezer instruc tie blijft en deze overigens zoo sober moge lijk is gehouden. De heer Van der Voet vraagt bij de alge- meene beschouwingen, welke redenen er tot de indiening van dit ontwerp bestonden. De voorzitter antwoordt hierop dat de be slaande instructie van den gemeente-secre taris van 1896 niet meer beantwoord aan den tegenwoordigen toestand. Na artikelsgewijze behandeling wordt de instructie hierna zonder eenige discussie en zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld. Op voorstel van B. en W besloot de Raad door plaatsing van een straatlantaarn in de verlichting van het stationsplein te voorzien, Bij den rondvraag verzoekt de heer Van der Voet. zoo mogelijk, de vergaderingen van den Raad in den avond te houden. De voorzitter zegt toe. dat hij evenals met andere wensohen ten deze. met de vraag van den heer Van der Voet rekening zal houden. De heer Van der Laan doet een voorstel tot de volgende motie: „De Raad van de gemeente Voorhout, ge zien het rapport van de Raadscommissie, be- RADIO-PROGRAMMA VOOR DONDERDAG 29 DECEMBER. Hilversum, 1060 M 12 u.Politieber. 12.352 u.Lunchmuziek door 't ANRO Trio. 3—4 u.Uurtje voor de wees en ziekenhuizen. 44.30: Huisvrouwenhalf. uurtje dooi mevr. C. A. Kluyver: üe vre desbeweging 67.15: Dinerconcert door het ANRO-trio. 8 10: Concert door hefc ANRO-orkest, o.l.v. Nico Treep 8.30: „Brand in „de Jonge Jan", monologenspel in 1 bedr. door Herman Heyermans, door Henri de Vries. De officier van Justitie. Een bode. Jan Arend, Ansing Arend, zijn broer. Gijs Blankhorst, zijn schoonvader. Putten, herbergier. Biesen, brigadier. Ni colaas Post, kruidenier. Bik, verver. Het tooneel stelt voor het parket van een Offi cier van Justitie. Alle personen worden uitgebeeld door Henri de Vries. 9.30: Voortzetting concert. 10 u.Persber. 10.10: Voortzetting concert. Huizen, 1840 M. Na 6 uur 1950 M. 12.30—1.30: NCRV. Concert Mevr. R. v. d. Horst, piano. H. v. d Horst Jr. cello. P. A. Moch, viool. 6—7 u.NCRV. Con cert. C. Mammissen, tenor. 78 u. NCRV. Concert. J. Kronenburg, zang C. J. de Val, orgel en piano. 8 u.NCRV» Concert. Mr. A. v. d. Deure, voorz. NCRV. Oudejaarsavondrede. Ds J W. P. Le Roy van Sloterdijk, Declamatie. Mej. Martha Kramer, Amsterdam, alt. Mej. Lena de Leeuw, Mej Miep de Boer en Mej. H. Hey- denrijk, Vocaal-solisten-trio. Mej. A. Rap- pange, piano. Marc. E Boumeester, orgel. D. Pereboom, Secr. N.C.R.V. Prop.comm. te Ede: 363. Daventry, 1600 M. 11.20: Daventry- kwartet en solisten (sopraan-alt). 1.20: Gramofoonmuziek. 2 05: 34e Banquet voor Littie Londoners". 3.20: Vesper in de Westminster Abbey. 4.05: Lezing. 4.20: Orkestconcert. 5.20: Orgelbespe ling. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Land- bouwbericht 6.40: Lichte muziek. 6.50: Nieuwsber. 7.05: Lichte muziek. 7.20: Lezing: New novels. 7.35: Men delssohn piano-composities. 7.45: Lezing: Why the English are misunderstood obrond 8.05: „Polly", opera van Mr. Gay. Mu ziek van F. Austin. Koor en orkest. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Lezing: Christ mas presents. 9.55: Het Militair Orkest en T. Green-bariton. 10.5012.20: Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11 u.: Concert. 12.50- Orkestconcort. I.20: Kinderuurtje. 6.055.65: Klassieke matinee. 8.50: „AJceste", opera van Glück. Langenberg, 469 M. 12.251.50: Or kestconcert. 5.20—6.20: Orkestconcert. 7.35: Samenspraken van verliefden. J. Mo- rawetz, viool. R. Josef, harp. M Wolter Pieper, alt K. Burchard--Kaiser, bas K. Graff, piano. F. Hummel en dr. Castelle, declamatie. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. 1.40 7.05: Lezingen en lessen 7.20: Operet temuziek. M. Stainer—Kaiser. 9 50 II.50: Dansmuziek. Dr. Becce's Gloria Pa last Symphoniker. Hamburg, 395 M. 4.20: Dansmuziek. 5.20: Florida-band. Concert. 7.20: De- cemberconcert. Orkest o.l.v. Horts Platen. 10.50—11.50: Dansmuziek. Brussel, 509 M 5.20—6 20: Kindemur- tje. 8.35—10.35: Orkestconcert. A. Bor dure-humorist. treffende den gemeente-secretaris, betreurt dat door een ongelukkige samenvoeging van vragen en het tegelijkertijd met algemeene stemmen aannemen van een voorstel tot herziening der instructie van dien ambte naar, naar buiten uit den indruk is gewekt, als zou er iels aan den ijver en toewijding van den gemeente-secretaris ontbreken, brengt integendeel lof aan dezen hoofd ambtenaar voor de wijze, waarop hij gedu rende de drie jaren, dat hij in deze gemeen te als secretaris werkzaam is, zijn taak ver vulde," en gaat over tot de orde van den dag. De heer Van der Hulst ziet de noodzake lijkheid van doze motie niet in. Zonder verdere bespreking wordt deze motie aangenomen. De heer Witteman informeert of de ge meente ook bereid zou zijn subsidie le ver leenen voor werkverruiming voor de verbe tering van cultuurgrond onder de gemeente Noordwijkerhout gelegen. De voorzitter antwoordt, dat zoodanige handelwijze niet op den weg der gemeente Voorhout ligt, welk gevoelen door den Raad werd gedeeld. De heer Nijssen wijst B. en W. op een slechte plaats in den gebitumineerden Jaco- ba van Beierenweg. De voorzitter zegt. dat hiervan nota zal worden trenomen. Vervolgens gaat de raad over in geheime zitting ter behandeling van belasting recla mes. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Overleden Geertruida Anna Dekker 21 j. Maria Elisabeth Keijer 69 j. Geboren: Antonius Johannes, z. van J. Vaneman en van Cornelia Sehakenbos. Ida Wilhelmina. d. van Arie de Lange en Wilhelmina Hendrika Hogewoning. Getrouwd: Gerrit Adriaan Veldhuizen van Zanten 313 j. en Anna Sophie Boot 22 j. Rrjnland's boezemwater is thans zoo hoog als het in geen jaren is geweest. Eenige kaden der polders worden door de

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3