DANCING SPLINTER R.K. Dansclub werd. Geheel West-Flakkee was dientenge volge geïsoleerd Ook Oosi l-'iakkee was moeilijk te berei ken door de slagnalie in den diensl, ontslaan door hel ontsporen van een tram nabij Nieuwe Tonge In Noord Holland zijn de mee9te telegraaf- en telefoonverbindingen gestoord. De plaatsen ten noorden van Uitgeest en Purmerend zijn groolendeela van telegra fische en telefonische ^gemeenschap versto ken. Ook op de verbindingen met Friesland en Groningen heerschf groole vertraging. Helder en het eiland Te«jcel zijn alleen telegrafisch via Leeuwarden te bereiken. In verband met de uitgebreidheid van de storing en hel ongunstige weer. wordt ver wacht, dal de herstelling verscheidene da gen zal vorderen. Een ander gevolg van de weersomstandig heden is een zeer snelle stijging van het water in de groote rivieren geweest. Het water werd in geweldige hoeveelheden aan gevoerd en daardoor is in den nacht van Maandag op Dinsdag nabij Devenler in de buuurlschap Gelselaar de noordelijke dijk van de Bolksheek doorgebroken op dezelfde plaats als in .luli jl. Gistermiddag baande hel water zich met kracht ppii wpg door de reeds ongeveer 15 m. breede opening Onder Gelselaar en Markelosche Broek staan honderden heclaren weiland onder water Ook de wegen ->laan blank en een aantal boerderijen liggen geheel geïsoleerd Veel ingekuilde aardappelen en veevoer kunnen als verloren worden beschouwd. Dit is reeds de vijfde doorbraak van beleekenis in één laar tijds De ingpvallen vorst ver ergert den toestand nog aanmerkelijk. Ook elders waren de gevolgen vrij ern stig Zó<*> hebben de bewoners van de Maas- dorpen Heugem, Limmel. Borgharen en Itleren weer. een paar angstige dagen door gebracht De Maas. die Vrijdag nog slechts een hoogte van 33 c.M, had ging onrustba rend aan het wassen, zoodal de peilschaal Zaterdagmorgen 1.79 M. was aanwees. Ge durende den dag wies de Maas nog 57 c.M zoodat de hoogte Zaterdagavond 2 M 59 was. Zondagmorgen wees dp schaal 3 03 M. en Zondagmiddag 4 uur 3 Óf» M Reeds slond een grool gedeelip van Heugem onder wa ter fn de voorstad Wijk liepen al kelders onder. Maandagmorgen was de stand 293 M., dus iels minder Te Venlo slaat de los- en laadplaals hee- lemaal ondpr wafer, de havenkade is over stroomd. en hel verkeer daarlangs geheel gestremd Het water liep gistermiddag al aan de achterzijde de kelders der huizen aan de Maasstraat binnen. Te Grave zijn de overlanden van de Maas overslroomd De Veerslraat begint te loopen .De vopfgangers worden per motor boot naar den Neder-Asseltschedijk overge bracht terwijl de auto's en voertuigen .nog per..pierpont naar den Gelderschen oever vervoerd worden, In den nacht van 24 op 25 December werd hipr een stijging van twee Meter ge constateerd. hetgeen in de laatste jaren niet is voorgekomen. Bij Roermond zijn eveneens de uiterwaar den blank gezel. Gelukkig werd gisleravond uit Maastricht een ice va l gemeld Wellicht dat de toestand nu spoedig zal verbeteren. BOTSING TUSSCHEN TWEE TRAMS TE DEN HAAG. Geen persoonlijke ongelukken. De locomotief van de Westlandsche stoomtram die om 4.30 uur van de Lijnbaan te s-Gravenhage naar Maassluis vertrok, is gisteren op den Loosdulnscheweg te 's-Gra venhage. bij hel passepren van de tramhaan van lijn 11. door epn motorwagen van de eleclrische tram aangereden en uit dp rails geduwd De schade aan de stoomt ram loco motief is niel groot: van dp electrischp tram werd het voorhalcon aan pen zijdp ingedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De vprmoedclijke oorzaak van hel ongeval is dal dp eleclrische tram dip daar een vaste halte hepff en den Loosduinschpweg niet mag passeerpn alvorens een conducteur zich ervan hepft overtuigd dal geen stoom tram in aanlochl is. fpngevnlgp van de glad heid en de lichle helling van den weg door gegleden is bii hel remmen De tram had dan ook gepn groote snelheid De eleclrische tram kon den dienst over hp| verkeprde spoor zonder onderbreken onderhouden de Wpst- landsrhe stoomtram onderhield de verbin ding door tusschen de Lijnbaan en de Val ken hnschkade autobussen te laten loopen en de trams naar hel Wesfland te laten ver trekken van de Valkf'nbnschkade. Omstreeks 7 uur was de storing opge heven Ook de motorwagen van lijn 11 is ontspoord Deze wagen was spoedig weer in de rails gebracht. VAN DEN DOOD GERED. Vrijdagavond zijn nabij Rijswijk 32 men- schenlevens ternauwernood aan den dood ontkomen, schrijft de „Rotterd."' Een auto. bus van de Maatschappij V I O S waarin zich 32 personen bevonden, vertrok om zes uur uit Den Haag naar Wateringen. Te ongeveer 6 uur 20 passeerde men den overweg van de spoorlijn RotterdamDen Haag met een matig gangetje, toen de cbauffeui tot zijn ontsteltenis in volle vaart een sneltrein uit de richting Den Haag zag naderen Er klonk een hevig gekraak en men vreesde voor het ergste, maar het bleek later dat dit slechts afkomstig was van het brpken van den afsluitboom, die te laat was neergelaten en nu afknapte. De chef van het station verklaarde, dat de trein te laat was en hei signaal een oogenhlik tp voren nog op onveilig stond. Zoodra het op veilig stond heeft hij de boomen gesloten, doch de ontstellende vaart van den trein mankte het mógelijk, dat. het toch nog iets te laat Was. Boven dien wordt ter plaatse hpt uitzicht op de baan belpmnierd zoodat men nooit geheel kan zien dat een trein nadert. GOUDA IN DEN DONKER. Door een storing buiten de centrale in den voedingskabel, waardoor de electrici- teitslevenng automatisch werd uitgescha keld, is Gouda gisteravond omstreeks half- zes voor een kwartier in het donker gezet. Uok de veie onviggende gemeenten, die door Gouda worden bediend, waren van electnciteit verstoken. Alle bedrijven ston den stil. De storing heeft zich niet her haald. EEN RUWIELDIEF BETRAPT. Dank zij bel doortastend optreden van de Goudsche recherche is het gelukt een geraf- fineerden rijwieldief op heeterdaad te ar resteeren. Toen daar kort na elkaar drie rijwielen werden ontvreemd, werd bij het ingestelde onderzoek ontdekt, dat aaD de goederen loods der Spoorwegen aldaar door een jon geman, waarvan een goed signalement kon worden opgegeven, twee rijwielen ter ver zending naar Rotterdam waren aange bracht. Onmiddellijk werd de Rotterdamache re- cherche in kennis gesteld van het gebeurde en verzocht in de rijwielbewaarplaats al daar te posten Toen een persoon, wiens signalement overeenkwam met het in Gouda opgegevene, de twee fietsen in ontvangst wilde nemen, werd hij gearresteerd Flet bleek echter, dat ook het derde te Gouda ontvreemde rijwiel inmiddels per spoor te Rotterdam was aangekomen, echter uit Bo degraven, naar welke plaats de dief op dit vreemde rijwiel was gereden De verdachte werd naar Gouda overge bracht en bekende niet alleen dezen dief stal te hebben gepleegd, doch zich ook in verscheidene gemeenten des lands naar schatting achttien rijwielen onrechtmatig te hebben toegeëigend Hij had deze fiet sen op dezelfde wiize per spoor verzonden naar Rotterdam. Amsterdam, Haarlem en Den Haag, waarheen hij zelf ook reisde, de fietsen rustig in ontvangst nam en ze ver volgens verkocht. De verdachte bleek te zün een 22-jarige bakker, wonende te Delft. BRANDEN. Te Purmerend ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in het café van den heer O aan de Koemarkt. Hoewel de brand zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, sloeg hij door den feilen wind op eenige belendende perceelen over. waarvan de bovenverdiepingen geheel uitbrandden. De waterschade aan vijf perceelen is groot. De brandspuit der gemeente Beemster vor- leendp assistentie, terwijl van dpn aanvang -af twee stralen op de waterleiding en vier van de stedelijke stoomspuit het vuur be streden Te Callantsoog is de woning van den hper P Kraakman bewoond door den heer De Sehepppr tof dpn grond afgebrand. Van den inboedel is niets gertd. INBRAKEN. Gedurende de Kersldagen is te Hilversum in zes perceelpn ingebroken aan den 's-Gra- velandsohenweg Waldecklaan. Alexander- laan en Sophialaan. Men verschafte zich toe gang door het indrukken van ruifpn Er zijn aanwijzingen, dal de dader ovpral dezelfde persoon is geweest Zijn buit bestond hoofd zakelijk uil tafelzilver De politie heeft in verhand met deze diefstallen verschillende personen aangehouden. Te Hoensbroek is ontvreemd een bedrag van f500. benevens verschillt-ndp waarde volle papieren De marechaussee heeft in verband met dezendiefstal de dienstbode van den bestolene gearresteerd en naar Maastricht overgebracht. NA HET AUTOBUS-ONGELUK BIJ NIJMEGEN. De Quickbusondememing te Nijmegen zou gelijk gemeld heden opgeheven worden als gevolg van onvoldoende medewerking der gemepnleliike autoriteiten. Thans vprnemen wij. aldus de ..Msbdat dp directie dpr onderneming haar verzoek aan hel gemeen tebestuur. betrerfendp school- pn maand abonnementen enz heeft ingewilligd ge kregen. zoodat de dienst niet wordt opge heven. BRANDSTICHTING. In verband met den brand te Oldenznal heeft de marechaussee gearresteerd den huurder van de verbrande bakkerij. Pi ij heeft bekend den brand te hebben gesticht en is naar Almelo overgebracht. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De vrouw van den mijnwerker Mertens to Bocboltz (L.die, gelijk gisteren ge meld, bewusteloos was geraakt door kolen damp, is in het ziekenhuis te Heerlen over leden. GEVECHT MET EEN STROOPER. In de bosschen onder Reusel (N -Br.) ontmoette de jachtopziener Antonisse, ver gezeld van een rijksveldwachter een ge-» meente veldwachter, eenige avonden' gele den een bekend Belgisch strooper, genaamd Poppelier8. Toen men proces-verbaal wegens wild- stroopen wilde opmaken, loste Poppeliers eensklaps eenige geweerschoten op de po litiemannen. waarhij Antonisse ernstig aan schouder en hand werd getroffen cn ineen zakte. Na een geducht gevecht werd de stronpe» overmand en opgesloten Antonisse werd naar zijn woning ver voerd. OMGESLAGEN EN VERDRONKEN. Op den eersten Kerstdag begaf de schipper J Niëskpns uil Roosteren zich met zijn zoon naar epn in de Maas gezonken schip ooi er ter waarschuwing' van de scheepvaart ten vlag op (e plaatsen Ter plaatse sloeg het hoo'je om De vadpr wrd door den stroom meegesleurd en dood opgehaald De zoon kon zich zwemmende redden. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Op de spoorlijn onder IJsselmonde is ge vonden het lijk van epn onbekenden man die door dpn trein overreden was. Het hoofd was van den romp gescheiden. WEER SCHAATSENRIJDEN. TeWcende (gem. Vlach(wedde) werd gis teren al weer schaalspn gereden. De ijsbaan wordt vandaag heropend. INGEZONDEN MEDEDEELING. mi HEDENAVOND in „DEN BURCHT" STADSNIEUWS. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREENIGING. Relraiteclub „St. Clemens Maria Hofbauer" Men schrijft ons: Van 23 tot 26 Dec. had wederom de Kerstretraite plaats Zoo trokken dan een 30-tal retraitanten, waaxvan velen voor 't eerst, weer naar 't St. Clemenshuis te Noordwijkerhout. Bij aankomst aldaar wer den zij hartelijk verwelkomd door den zeereerw. Rector A. Huf. De eerste dag was voor ons een dag van voldoening daar de weleerw. hoer Th. Ok- huizen van de Priesters van 't H. Hart, die de retraite leidde, ons met liefde en opoffering het goede voorhield en duidelijk met vele en mooie vergelijkingen de eerste vraag der catechismus uitlegde n.L waar toe wij op aarde zijn. 's Nachts om halftwnnlf werden wij ge wekt voor de Nachtmis. Iri 't middernach telijk uur werd deze opgedragen door den weleerw. heer Th. Okhuizen. Onder de H Mis hield de zeereerw Rector een ont roerende predicate over de komst van Jezus op aarde. Om halfdrie was alles weer in ruste om Zondagmorgen lsten Kerstdag te 8 uur pre sent te zijn in de kapel, waar de Hoogmis werd opgedragen. Die dag was voor de Re traitanten een dag van innige vreugde. Maandag de sluitingsdag. Jubel en vreug de is op aller gezicht te lezen. De plechtige H. Mik wérd opgedragen door Rector Huf. Na het ontbijt hield de zeereerw. Rector een speech waarin bifo'ïïlen op bijzondere wijze geluk wenschte met deze hecrlljkpn morgen en wees op den toestond in do wereld. Na het middagmaal waren in de waran da onze vice-praeses kap. Kemperman en de heer Van Oerle, secretaris van den raad van bestuur, die ons kwam afhalen, wat natuurlijk ten zeerste op prijs werd gesteld Het sluitingslof deed onze vice-praeses,. waarna allen tot slot in de eetzaal bijeen kwamen. Allereerst sprak kap Kemperman die woorden van geluk en den wensch uitte, dat alle dertig retraitanten trouw de recollecties in ons eigen gebouw zouden volgen. Namens de retraitanten sprak de club voorzitter Steph. Menken, die in gevoel volle woorden dank bracht aan den eerw. Pater en de neerw. Rector voor hun liefdevolle zorg, en de rctraitanteD aan spoorde de lessen om te zetten in daden Nadat ook nog Rector en Pater woorden van dank en voldoening hadden gesproken togen allen huiswaarts uitgeleide gedaan door den zeereerw Rector met een welge meend ,,tot weerziens, 't volgende jaar.'' KINDERKERMIS. „De baby heell geen inkomen" ver telde een der dames organisatrices van de kinderkermis, welke gisteren en vandaag in het St. A-ntoniuspatronaat is ingericht. Daarom grijpt hel bestuur van „Hulp in de Huishouding" en „De Baby", beide onder- afdeelingen van den R.K Vrouwenbond, iedere gelegenheid aan. om dp kas van deze liefdadige damesolubs te slijven. En hel is een werkelijk treffend denkbeeld, in de dagen dat God Zelf als baby Ier wereld kwam en in een hatde kouden krib werd gelegd, zonder kleertjes en zonder verwar ming. te zorgen voor de arme boorlingske's in deze stad, die anders reeds bij hun eerste komst in dit aardrijk zouden kennis maken met nijpende armoede en gebrek. Daarvoor waren in St. Anloniuspatronaat eenige vermakelijkheden op touw gezet: een poppekast voor de kinderen en een ker mis, ook voor het jonge volkje bestemd een kermis, waar „van alles en nog wat" te zien en te krijgen was. een poffertjes- restaurant en een limonade-tentje, een grabbelton en een hengel-leii. Men kon er raden naar poppen en dienstboden, cn daarmede allerlei verrassingen winnep, die den kinderen een hemeltje op aarde bezorg den. zooals Indianen mutsen, trompetters, verkeersagenten en nog veel meer. Er is volop genoten, zoowel door de kinderen, als door hun begeleidsters. De feestelijkheden -worden morgenavond besloten met een uilvoering voor de „groo- ten". Opgevoerd worden verschillende kerst- tableaux met zang en een kerstslukjps, gelileid „Onrlogskindeke". Het belooft een zeer gezellige avond Ie worden pn velen zullen deze liefdadige vermakelijkheid gaan heznekpn. om op deze wijzp een vermake lijke liefdadigheid" te kunnen beoefenen". HET KINDERFEEST VOOR DE ARMEN. Het Kerstfeest is het feest dei kleinen. Wie bu de kribbe niet klem wordt, begrijpt het wonder niet van den Kerstnacht. Men moet afdalen tot de kleinen, vooral tot de kinderen van hen, die minder met aardsche goederen zijn gezegend. Het is daarom zoo echt in den geest van Kerstmis, dat mooie weik van de dames der St Lid wina-vereeniging, die telken jare aan honderden arme kleinen een Kerstver rassing bereiden, daartoe in staat gesteld door vele milde gevers en geefsters Gistermiddag stonden er al vele kinde ren buiten vooi de zaal van de Graanbeurs te wachten, veel en vee) te vroeg, maar zij wilden en zouden een mooie plaats hebben om alles maar goed te kunnen meemaken. Het was dan ook wel de moeite waard. De zaal was aardig aangekleed, er stond een kribbetje en op het podium stond „de" attractie: de poppenkast van de Zoete, uit Den Haag. En in lange rijen stonden de blikken met heerlijke lekkernijen en op tafels klco- dingstukken, vervaardigd door de ijverige dames der St. Lidwina-vereeniging. De pret nam te 5 uur een aanvang. Eerst een woordje van pastoor Beukers, dat de juiste stemming bii de kmderen er in bracht en toen zingen onder pianobegelei ding en kijken naar de poppekast. „Kijken" is eigenlijk het woord niet. Zij leefden mee en speelden zelf ook een voorname roi, daar zij gelegenheid genoeg hadden om luidkeels hun meening te kennen te geven. Toen alles wao opgegeten en Jan Klaas- sen zijn avonturen had beleefd, werden de kleedingstukken verloot en ieder van de 400 kinderen ging gelukkig naar huis. Een eeresaluut usn al diegenen, die heb ben meegewerkt om aan de kinderen zulk een prettigen avond te bereiden, aan ne genen, die hun gaven en hun arbeid schon ken, maar ook aan degenen, die de woel waters zoo aangenaam wisten bezig te houden. BEGRAFENIS Dr. A. E. REMOUCHAMPS. Hedenmorgen om twaalf uur had op Rhijnhof de teraardebestelling plaats van dr. A. E. Remouchamps, in leven conser vator aan 's Rijks Museum van Oudheden. In de kapel waarin behalve de familie, het voltallige personeel van het Museum en eenige vrienden van den overledene waren saamgekomen, trad als eerste spre ker naar vcien dr. Holwerda, directeur van het Museum van Oudheden, die sprak namens het geheele personeel. Spr. getuigde van de hewondering die men algemeen had gekoesterd voor de energie die de overledene met zijn zwakke lichaam altijd had ontwikkeld. Hij dankte hem voor alles wat hij had gepresteerd in de weinige jaren dat hij in Leiden heett gearbeid. En spr. gewaagde van het geluk dat de overledene had gevonden in zijn werk, hij die zoo graag bij ons was. Maar ook in zijn woning in Voorschoten heeft hij veel geluk gevonden. Spr. dacht aaq mevrouw Remouchamps, die zich in «le laatste maanden vooral zoo flink had ge houden en aan Haar zoon die het als een voorrecht mocht beschouwen zulk ecu vader te hebben gehad Spr. richtte zich vervolgens tot de broe ders van den overledene wien hij verzeker, de dat de voortreffelijke zoon die hun land had voortgebracht hier niet in vreemden bodem zal rusten En hij besloot, met eeu persoonlijk woord. Diep geroerd zeide spr. dat hij samen met dr. Remouchamps nog zoo vele mooie plannen had, waarvan hij gehoopt had dat ze doot den veel jongeren, thans overleden assistent, zouden worden uitgevoerd. Ik had zoo gaarne aldus besloot dr. Holwerda zijn rede dat werk in uw han den overgedragen. Prof, C. Gerretson was de tweede spr. die eenige woorden wijdde aan de nage dachtenis van dr. Remouchamps. Hij sprak namens oude Vlaamsche vrienden en ge tuigde van de eenvoudige, weinig ostenta tieve wijze waarop hii had gestreden. Zoolang hij kans zag aldus spr. heeft hij getracht door gemeenschappelijken strijd zijn ideaal te bereiken, en later poogde hij ditzelfde door meer indivi- dueelen strijd Toch was hij niet zooals sommigen meenden, veranderd. Hij heeft zijn verdienste als Nederlander gehad door zich te ontw kkelen tot een groot jong Nederlands--!) geleerde. Spr. noemde het feit dat het stoffelijk overschot van dr. Remouchamps bier begraven moet worden.een aanklacht tegen den Belgischen stoat. Maar aldus spr., 't houdt tevens een belofte in voor de toekomst, omdat het nis den Vlaamsehen strijd gestreden zal zijn normaal'zal zijn als men hier zijn graf ge vonden heeft. Prof. Gerretson eindigde met de woor den rust zacht in de Dietsche aarde, tot dat uw ideaal vervuld zal zijn. Diep geroerd sprak ten slotte nog dr. Leo Picard, vroegei redacteur van de Vlaam sche Post en thans wonende te 's Graven- hage Spr. noemde dr Remouchamps een aristocraat van deD geest en hij gaf de verzekering, dat zijn vrienden zullen blij ven werken m den geest van den over ledene. Spr prees hem vooral als stugge werker voor de Dietsche gedachte, voor het Groot- Nederlandsche ideaal Nadat dr Picard had gesproken droeg men het stoffelijk o,verschot van den over ledene grafwaarts. Een schat van. bloemen voerde men mece. Aan de groeve dankte een broeder van den overledene voor de laatste eer dr. Re- mouchaps bewezen. Geslaagd is voor het examen M. O. Staatsinrichting te Amsterdam de heer J. P. Duyverman, alhier. Te Hoorn is Zaterdag ter aarde besteld het Slorrefrjk overschot van den heer W. van-Gulik. assistent op het natuurkundig laboratorium van prof Keesom, die dezer dagen 26 jaar oud overleed Prof Keesom heeft aan de groeve gespro ken Spr herinnerde aan het onderzoek, dal dc:heer Van Gulik in samenwerking met zijn leermeester prof H Kamerlingh Onnes, verricht had over de verschuiving van hef smeltpunt van waterstof door druk, welke OFFICIEELE KENNISGEVING KOSTELOOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van hen, die zich daar toe hebben aangemeld, dat de kaarten tor bekoming van kosielooze genees- en heel kundige hulp, voor het jaar 1928, moeten worden afgehaald in het Elisabethshof -aan de Oude Ve9t en wel op Maandag 2 Januari en Dinsdag 3 Januari a.s., telkens van dps voormiddags haiftien uur tot 'twaalf uur en van des namiddags halftwee uur tot drie uur. 3309 Leiden, 27 December 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. KATHOLIEKE AGENDA. LEIBEN. Woensdag, Tentoonstelling, enz. St. Fran- ciscus Liefdewerk, Nieuwe Rijn 52, 7—10 uur. Donderdag, Uitvoering van de Vereeniging „De Baby", St. Anloniuspatronaat, Hazewindsteeg, hoek Oudevest, 8 uur. ALGEMEFNE AGENDA. LEIDEN. Tentoonstelling van Leidsche Topografie, Lakenhal,, tot 15 Januari. INGEZONDEN MEDEDEELING. var MEUBELEN 2116 methode later ook is toegepast door spr. bij het vast maken van helium door druk. Voor de wetenschap tfas het leven van den jong gestorvene, aldus spr., niet zonder be-; teekenis geweest. De heer J. P. C. Mansvelt die van oith streeks 1917 tot 1921 bij de politie alhier verbonden was als inspecteur, toegevoegd aan de recherche en die onzen gemeente dienst verliet, na zijn benoeming tol inspec teur van politie te 's-Hertogenbosch daarna te Breda, is met. ingang van 1 Januari a.s. bevorderd lot hoofd-inspecteur van politie le Breda. Mogen wij nog even de .aandacht ves tigen op de 2de opvoering van Prins Pauweveer op morgen in den Schouwburg door' de Burgerzangschool? Deze aardige kinderoperette verdient dit' alleszins, ook gelet op de vertolking er aan gegeven. De voordracht voor de vervulling van de functie van deurwaarder bij het Kanton gerecht alhier luidt- P. A H. v. d. Woude te Voorschoten; A. Baan, deurwaarder bij de Belastingen alhier; Y. Vink, deurwaarder te Vlaardingen. Het Comité Leiden voor den verkoop van Weldadigheidspostzegels en briefkaar ten meldt ons. dat in de eersle acht dagen van den verkoop reeds 6700 zegels van 2 cent. 9000 van 5 cent. 13 400 van 11 cent en 3000 van 15 ct door bemiddeling van het Comité zijn uitgereikt, waarhij nog 240 series hripfkaarlen moeien gevoegd worden. Wel een bewijs, dat de kinderzegels populair worden 1 Men deelt ons mede: In de gisleravond gehouden algemeene ledenvergadering van de Coöperatieve Mid denstands Spaar- en Voorschotbank „Boaz" voor Leiden en Omstreken werden de ba lans en verlies- en winstrekening over 1926 goedgekeurd. Voorts kwam aan de orde het voorstel van de Nederlandsche Middenstandshank le Amsterdam, waarbij dpze de acliva van de Boaz Bank overneemt en waartegen zij zich verbindl de crediteuren dier Rank integraal hunne vorderingen uit le betalen. In eene binnenkort op te roepen leden vergadering zal het voorstel in behandeling genomen worden om de Vereeniging in likwidafie le doe'n gaan. Het kantoor van de verepniging is van heden af gevestigd Turfmarkt 8. P. B., rangeerder bij de N. Z. H. T. M., is gisteravond bekneld geraaki tusschen een vee- en een goederenwagen, tengevolge waarvan hij zijn hors!kas'bezeerde Door de* E. H. D. is de man naar zijn woning ver voerd. GEVESTIGD. Wed. A. M. S. Eijgenslein-Berkenhamer, Dahliaslraat 4a. J. de Biieck, Rapenburg 58. Wed. J. v d. Bosch Snoeker. Piet Heinstr. 2. J. A. van Dreve'dl, Lijsler- slraal 8. J. A. Faas. bouwk leekenaar, W. Rozenstr. 4a. J. J. de Graaf, stura- door, L. Agnietenstr. 9. A. Th de Groot, verpleegsler, Nieuwebrugsteeg 1a A. J. Halhmeijer en familie, kantoorbediende, Hoogewoprd 167a. C. v. Hameren, dienst bode. Haarlemmerstr. 68 M. Th Hiemrke, Nieuwe Rijn 114. W. J Hof. Rijnshurger- weg 77b. J. van den Hoven, machinist, Piel er Huiberlshof 17. G M. Jousira, civiel ingenieur Buitenruststr 5 A Kö- renhof. Oranjegrachl 121 A. J Knstof, leeraar. Aloëlaan 9 M. H. G Lahrijn, Wilte Singel 83. J. van der Meulen, Nonrdeinde 52 W van Norden N'ipïiwe Rijn 16 N den Os fabrieksarbeider. Ha- verstraal 87 J N de Pauw Gerlings, Breesfraal 15 W Ossèvriórt én familie, los werkman. Binnehlaan 9 J. Van Rheenen. dienslbode, Rijnshurgerwée 116. J. G. G A. van Roven kok Nieuwe Rijn 19. H. Rotten, dienstbode, Hooigrachl 24. 2—1

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2