telegrafisch weerbericht. Daar waarnemingen in den morgen van J 24 December, medegedeeld door het Mpleiirnliigisch Iri-lilinil te |)h Bildt I Hoogste stand 762.2 te Isafjord. Laagste stand 735.6 te Wisby. Verwachting tot den avond van 25 Dec.: Meest matige wind uit Westelijke of Noordelijke richtingen. Betrokken tot zwaarbewolkt, met regen. Wellicht sneeuw buien. Iets kouder. Stormwaarschuwingsdienst; geseind van De Bildt, hedenmorgen 10 uur, aan alle posten attentie-sein neer. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 737. Hedenmiddag 2 uur: 749. De groote wijzer geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne lijntje geeit den stand.aan van gistermiddag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 5 gr. C. (40 gr. F.). Hoogste temp. 6 gr. G. (42 gr. F.). 9 uur voorm.: 5 gr. C. (40 gr. F.). 12 uur 'smidd. 5 gr. G. (40 gr. F.). LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 24 Dec.: 4.16 n.m.7.42 v.m. Zondag 25 Dec.: 4.17 n.m.7.42 v.m. Maandag 26 Dec.: 4.18 n.m.7.41 v.m. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak wiskunde, de heer D. van der Neut (Amsterdam). UIT DE OMSTREKEN. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. Geen adhaesie aan een adres der K. v. K. De afwa tering der wegen. Vergadering van Donderdagavond Tegenwoordig alle leden. Voorzitter dë 'Burgemeester De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting worden voor gelezen en onevranderd goedgekeurd. Ingekomen is eene missive van Gedepu teerde Staten waarbij is goedgekeurd het raadsbesluit tot het instellen eener eigen domsactie tegen G. de Winter Wzn. B, en W. liggen aan den Raad voor het door hen ontvangen afschrift van het door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor.Rijnland te Leiden aan Ged. Staten ge richt adres. Waar in dit adres ook de gemeente Noord- wijkerhout wordt genoemd, hebben B en W. gemeend aan Ged Staten te moeten be richten, dat zij met den inhoud van dat adre sniet accoord gaan. De Voorzitter merkt op, dat overeen komstig een vroeger raadsbesluit zouden worden overgegaan tot het afsteken der dijken lang9 den Langevelderweg om tot een goede afwatering van den weg te komen. Van Baron van Hardenbroek en van de Directie van het St. St. Bavo-Gesticht is be richt ingekomen, dat gaarne de gevraagde medewerking wordt verleend. De Rent meester van de Erven C. A. A W Baron vair Lynden bericht, dat medewerking slechts kan worden verleend, indien ter plaatse waar de grond wordt afgegraven, deze grond wordt gekocht tegen f 1.50 per M2. B. en W. stellen daarom voor de politiet- verordening aan te vullen met een bepaling, krachtens dewelke eigenaars van langs den openbaren weg gelegen perceelen verplicht zijn te ge'doogen, dat dijken en hoogten worden verwijderd, voor zoover die een goede afwatering, van den weg verhinderen. Jhr. Gever9 is van oordeel, dat de Rent meester de zaak verkeerd begrepen heeft, anders zoude hij wel geen afwiizelnd stand punt hebben ingenomen. De Voorzitter zal zich nog nader met den Rentmeester in verbinding stellen. Aan neming van de door B en W. voorgedragen wijziging is inlusschen wenschelijk. Overeenkomstig het voor9tel van B. en W. wordt besloten. Ingekomen is een brief van de kerkvoogdij der N.-H Gemeente, dat besloten is de kerk van een bliksemafleider te voorzien, zoo de Gemeente tot voorziening van den toren overgaat en dat de he'lft van de kosten van het jaarlijksch onderzoek door de Kerk voogdij zullen worden betaald. De Voorzitter constateert met voldoening de medewerking van de zijde der Kei-k- voogdij Tot het aanbrengen van een blik semafleider op den toren zal thans worden overgegaan. Naar aanleiding van een verzoekschrift van de NV Bloembollenkwcekeri] en Exporlmaatschappij v.h. L. van Leeuwen en Zoon te Sassenheim wordt besloten aan deze maatschappij een gedeelte der haven kade aan den Buurtweg te verhuren voor f 150 per 1/2 jaar. mits onder beding, dat vergoeding voor de haven door de maat schappij zal worden in orde gebracht, waar voor een waarborgsom wordt gestort. Voorts wordt overgegaan in geheim comité tot be spreking der drinkwatervoorziening van de gemeente. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, Z. van J. van Beelen en C. van der Meij Leonardus, Z. van H. v. d. Putten en M. Vink Jeena, D. van Jac. v. d. Meiilen en A. P. Sweers Gor- nelis, Z. van L. Kouwenhoven en W. v. d. Voet -— Johannes Theodoras, Z. van L Steenvoorden en E. M. Angevaren Ja cob, Z. van J. G. Ruigrok van der Werve en A. Slooten Esther, D. van G. Smit en L. de Haas Cornelis Hendricus Nicolaas, Z. van W. J. Vink en A. A. M. Augustinus Wilhelmus Johannes, Z. van A. J. v. d. Zalm en M. E! Angevaren Adriann Mar- garetha, D. van E. Vink en J. de Haas Hendrica Theodora Wilhelmina, D. van A. P. Koemans en J. van Egmond Te Lei den: Jacobus Johannes en Hendrikus Ma- rinus, Z. van H. J. v. d. Berghe en J. C. Krol. Ondertrouwd: Gerardus Robertus Petras Arianus van de Wiel 24 j. en Sophia Chris tina Meijer 2^^^te Leiden Theodoras Hendricus Di^M^Jorden 26 j. te Noord- wijkerhout en^Wilhelmina Margaretha v. Bohemen 24 j. Cornelis Houwaert 23 j. en Maartje Hazenoot 21 j. Herman Cas- pers 24 j. en Elisabeth Catharina de Winter 24 j. te Warmond Johannes Adrianus van der Meer 25 j. en Margaretha Johanna Maria Angevaren 21 j. te Voorhout. Getrouwd: D. Plug 22 j. en A. Schaap 22 j. te Katwijk. Overleden: Wilhelmina Brederode 4 j., D van W. A. Brederode en J. G. Smeltink Willem Smit 76 j., gehuwd met J. Bra- ma Te Leiden: Jacobus Johannes van den Berghe, één dag, Z. van H. J. v. d. Berghe en J. C. KroL NOORDWIJK AAN ZEE. Gisternacht is het bovengedeelte van een houten schuur achter een woonhuis, in de Schoolstraat ingestort. Het ging gepaard met een hevig gekraak, doch ongelukken hadden gelukkig niet plaat9. De schuur zag er al bouwvallig uit, en tegen de hevige rakwinden bleek de weer stand te, klein. In de Herv. Bewaarschool, vierde gis teravond de Herv. Zondagschool haar Kerstfeest. De leiding berustte bij ds. Hospers, terwijl de Kerstgeschiedenis en een Kerstverhaal, telkens door een der leiders ten gehoore werd gebracht. Er werden schitterende kerstliederen ge zongen, terwijl de noodige tractaties niet ontbraken. Tenslotte ontving iedere leerling een mooi leesboek en die de Zondagschool verlieten ëen bijbeltje; de laatste werden door ds. Hospers met enkele toepasselijke woorden uitgereikt. Voor het examen .Engelsch M.O., akte B, slaagde mej. M. C Jelier, alhier. SASSENHEIM. IJsclub. Vrijdagavond heeft onze ijsclub de ge wone jaarlijksche vergadering gehouden in de zaal van „Het Bruine Paard". Een flink aantal leden was aanwezig en bovendien nog de districtscommissaris, de heer Schölvmck en het bestuur van de Lissesche IJsclub. De voorzitter, de heer Bader opende de vergadering en heette de aanwezigen har telijk welkom, waar na de secretaris de no tulen der vorige jaarvergadering las. Dezelf de functionaris deed eenige mededeelingen over de jaarvergadering in Den' Haag. Hierna deed de penningmeester verslag van zijn gehouden beheer, In ka.S bleek te zijn een voordeelig saldo van f 347.84. De aftredende bestuursleden, de heeren H. J. Th. Hulsbosch, A. G. Verhoog, P. M. Bije, J. J. v. d. Geest en Jac. Bakker wer den bij acclamatie herkozen. Hierna deelde de heer Schölvink mede, dat er veel kans bestaat, dat er een verze kering tot stand zal komen, waarbij de le den van de ijsclub, tegen een kleine ver hooging der contributie de leden verzekerd willen zijn tegen ijsongelukken. De voorzitter wijdde hierna een waar- deerend woord aan de gewezen bode, Van Hoeken. Voorts bracht hij nog even ter sprake de opening van „het Bruine Paard". Het be stuur heeft bij die gelegenheid een bloemen mand gezonden, waarmee de vergadering accoord ging. De heer Teernstra dankte voor die ge brachte hulde. Van het bestuurslid, den heer A. van Breda hoorden we, dat er een commissie is gevormd, om een hardrijderij te houden. Zoo gauw er nu maar ijs komt, krijgen we spoedig de reeds aangekondigde wedstrijd. Tot slot werd een verloting gehouden, niet alleen om, al9 gewoonlijk, sigaren, maar ditmaal waren er ook een aantal bloeiende planten en een worst. a„M s van den anderen anderen Een personenauto uit Haarlem en een vrachtauto uit Limmen kwamen gisterna- middag op den Rijksstraatweg, bij de War- monderdam, waar de wissel van de tram ligt, in botsing. De vrachtauto schoot tus- schen de rails en van daar uit over den weg, waarna zijn omsloeg. Van de twee in zittenden kwam de chauffeur met den schrik vrij. De andere, een jongeman van ruim 20 jaar, liep een gapende wond bij het oog op. Hij is terstond naar de „Bernar- dus" vervoerd, waar hij door dr. I-Iuber is behandeld. Omdat gevreesd werd voor her senschudding mocht de man niet worden vervoerd. De vrachtauto had een verwrongen voor as-, van de personenauto was hét spat- scherm beschadigd. De vrachtauto was zoodanig tegen het seinhuisje van de tram en tegen een tele foonpaal aangebotst, dal het eerste van zijn plaats werd gedrukt en de tweede afknapte. AALSMEER. Op Zondag 8 Januari zal het nieuwe kerkgebouw der Doopsgezinde Gemeente al hier worden in gebruik genomen. Dien dag zullen twee- wijdingsdiensten worden ge houden, n.l. des morgens 10 uur, waarin ds. R. C. de Lange zal voorgaan en des avonds 7 uur, waarin de heer Jb. Alderden zal voorgaan. Koorzang zal beide malen den dienst luister bijzetten. Op Eersten Kerstdag, des namiddags 4 uur, zullen de kinderen der Doopsgezinde het Kerstfeest vieren in de Centrale Veiling. De gemeente heeft gezorgd voor voldoende middelen om het fee9tvte geven: een voor dat doel gehouden collecte bracht f 427.15 op De Kerkeraad der Doopsgezinde Ge meente heeft besloten, voortaan bij het Avondmaal uitsluitend alcoholvrije wijn te doen schenken, zulks met het oog op hen, die wel aan 't Avondmaal zouden wenschen deel te nemen, doch zich als onthouders be zwaard voelden, indien de drank alcohol bevatte. HAARLEMMERMEER. Gistermiddag ontstond brand in de wo ning van den heer B. aan den Stationsweg te Hoofddorp. Hoewel het vuur snel om zich heen greep, slaagden de bewoners er met emmers water in den brand in zijn verdere uitbreiding te stuiten en het blusschings- werk te voltooien, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. De oorzaak moet aan kortsluiting worden toegeschreven. Verzekering dekt de schade. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. M. Verhoeven en A. van der Wolf. C. Th. van Lierop en G. Houwe- ling. Getrouwd: A. Bakker en J. M. van der Wereld. Bevallen: M. Akerboom:van Saase, d. C. LemmersZandvliet, z. H. E. van Lierop^Annard, z. H. S. Fictoorde Vries, d. J. H. Koll—Valkhof!, z. M. M. AssendelftApswoude, z. De raad dezer gemeente vergadert Vrijdag 30 December. De meeste punten der agenda betreffen het benoemen van leden in raadscommissies. De voornaamste zahk is de electrificatie der buurt Oosteinde. KATWIJK AAN ZEE. Op 2en Kerstdag zal, bijna der traditie getrouw, wederom een uitvoering gegeven worden door de Chr. Zangvereen. „Halle luja" in de Oude Kerk alhier. De annonce in dit blad geeft nadere in lichtingen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Andries Jhn, zoon van A. de Regt en M. M. Reyerkerk. Sophia Jacoba dochter van Th. B. Langelaar en E. A. Mei- bar. B. en W. van. Ligse maken bekend dat vanaf den Smalleweg'in de richting van dé Gasfabriek een straat zal worden gelegd, waarlangs gronden voor de stichting van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet be schikbaar zijn. Op Vrijdag 30 December a.s. bestaat er bij de geneeskundigen alhier op de ge wone spreekuren gelegenheid tot kostelooze in- en hérinenting. Een booze reis herinnering. ,,Hoe ver is het nog naar die „Zwarte Herberg V' De grensbeambte, die vóór zijn deur de pas van Berthold Schröter doorkeek, antwoordde glimlachend: „Nog een goed kwartiertje; maar gaat u niet liever door naar öbernwald V' „Neen, ik ben gekraakt; ik ben bijna twaalf uren op de beenen. Was u wel eens op den hoogsten top hier 1 Miserabel, alles ijs, een echte gletscher. Enfin, ik heb het gedaan, kan nu ook niet meer, heb maar één verlangeneen bedNu nog naar Öbernwald... voor geen goud! Of zijn er bij de „Zwarte Herberg" mogelijk men- scbeneters V' De douane-man haalde de schouders op. „Ik zou liever naar Öbernwald gaan, herhaalde hij, bracht een paar vingers aan zijn pet en glimlachend-groetend trad hij terug in zijn huis. Berthold zette zijn reis verder door. Twaalf uren tusschen dennen, rotsen en sneeuw en de eerste mensch die je tegen komt, waarschuwt je voor zijn lieven buur man en zegt: „Ik zou Liever naar Oberwald gaanl De goeie tolbeambte moest zijn knieën eens voelen, mijn doodmoeë schenenDaaren boven stond de „Zwarte Herberg" niet met een kruisje op de kaart aangegeven 1" Hij zette opnieuw den pas er in; het begon reeds te schemeren; de weg leidde langs een bergrug, door een nauw dal; beneden ruischte de beek; eenige dennen stammen waren van de helling naar omlaag gegleden; men had ze eenvoudig laten lig gen, waar ze waren Een watervogel schoot met een luiden krijsch over de beek, zette zich na een honderd meter op een steen en stoof opnieuw verder weg, toen hij de sneeuw hoorde kraken. Het dal verwijdde zich eenigermate en in een uitgegraven rotsholte werd een huis zichtbaar. Dat moest de „Zwarte Herberg'' zijn. Ondanks de vallende duisternis kon men duidelijk onderscheidden, dat de wo ning in kommervollen toestand verkeerde. Een groote, ruige hond sprong verwoed- blaffend op Berthold toe en dreigde hem bijna te verscheuren Het dier was een menging van wolf, Bernard in er en buldog, gespierd en tandenknarsend en levendig Niemand daagde op om hem tot rust te brengen Hij jankte en blafte als 'n razen de en hapte woedend in de ruimte Eindelijk gelukte het Berthold de huis deur te bereiken. Hij sloot ze ijlings ach ter zich en stond in een donker portaal Op goed geluk opende hij de eerste deur; het was de 'gelagkamer. Een breedgeschou derde man met een onverzorgden, grijzén baard zat vóór de tafel bij de kachel: „Goedendag", zei Berthold, maar de man antwoordde niet, staarde somber naar zijü glas, dat leeg Was Zijn rechterhand hield een karaf met wijn vast. Berthold hing zijn nlgzak aan den haak en maakte het zich wat behagelijker. Br verliepen eenige minuten, totdat hij in het bui s voetstappen hoorde Direct hi erop trad een vrouw het, vertrek- binnen. Zij droeg over haar schouders een shawl met kant en haar haren waren van een kunstmatig blonde kleur. Zij lachte als een pop en vroeg Berthold met helder, hoog stemme-, tje naar zijn- wenschen; „Iets eben en een bed," zeide hij. Na eenigen tijd kwam zij met het ge vraagde en ging op een bankje bij de kachel zitten. Berthold van terzijde mon sterend. Deze had ergen honger -en eerst, nadat hij de helft van het vleesch had verorberd, zag hij de vreemde, groene kleur; doch bij weet het-aan de vage belichting der petro leumlamp; -ook kon het vleesch met salpe ter ingemaakt zijn, in elk geval schreef hij het toe aan een bijzondere manier van pre- pareeren. De breedgeschouderde waard staarde aldoor naar zijn wijnglas, dat nu tot den rand met rooden wijn was gevuld. Toen hij klaar was met zijn ma-al, liet Berthold zich. zijn. kameT wijzen. Die.waa op de eerste verdieping; de waardin, wees hem den weg Het was een laag, vierhoekig. vertrek, een sofa, een bed, een kast „Kunt u niet even wat vuur makeif hier, ik ben doodmoe en half bevroren." „Zeker", zei de vrouw, terwijl ze mét een opdringend lachje langs Berthold heen liep, ,,U' kunt hier in huis alles hébben." Zij zag hem bTÜtaal-vriendelijk aan, Ber thold voelde een walging in zich opkomen.- „Ik héb niets meer noodig; ik verlang naar rust." De vrouw zag hem hoonend en vol haat aan en vertrok. Toen ze vevdwenen was, sloot hij de deur zorgvuldig, blies de kaars uit en, viel weldra in een diepen slaap. Doch spoedig vulden onrustige droomge stalten het vertrek. Hij zag de waardin zijn kamer inzweven, nu eens suikerzoet tegen hem glimlachend, dan weer op den drem pel staande als een furie, aldooT roepend: „Je zult je Levenlang groen varkens- vleesch eten!" De man toet den vollen haard goot bloed in zijn wijnglas en mom pelde: „Ja, ja^ we zijn menscheneters," Hij daalde een trap af naar een kelder, waar bij over'al kettingen hoorde ramme len; plotseling verscheen de grensbewa ker, die dè vrouw trachtte gevangen te ne men; een gevecht ontstond; de grenswach ter haalde een revolver te voorschijn..; een schot... Berthold werd met schrik wakker. Hij hoorde'in de gang beneden een hevig ka baal kort daarna een gemorrel aan zijn deur. Hij greep onder zijp bed naar een laats, die hij tegen de deur aansmakte. Maar het gemorrel werd-luider, het heele, huis scheen te leven. Overal meende hij krijsch en de stemmen en gevloek te hoo- ren. Haastig stak hij de kaars aan en schoot in zijn kleeren. Hij snoerde zijn rugzak weer vast en met zijn bergstok in de eene en een groote waterkaraf in de andere hand, zocht hij een uitweg. Woedend vloog de kwade hond op hem toe, maar op het zelfde oogenblik slingerde Berthold de karaf precies tusschen zijn ooren, zoodat het dier neerstortte.. Uit de duisternis kwam de woeste kerel op hem af, en daar achter de vrouw met de booze oogen. „Laat mij uit," commandeerde Berthold. „Eerst schadevergoeding voor mijn hond I" brulde de waard. Berthold greep naar z(ijn zak en wierp enkele biljetten op den grond; tevens greep hij in zijn broekzak en knipte aan een revolver. De kerel ving het geluid op en gooide meteen de deur open; het wijf bleef ter zijde staan en Berthold voelde, hoe haar slechte oogen hem in den rug schenen te boren. Hij trad den nacht in en liep met lange schreden over do korrelige sneeuw gerui- men tijd door. Eerst na vele minuten bleef hij staan en haalde hij diep adem. Vóór hem scheen de maan over de witte toppen en. zag mik dn aar hem omlaag. Opeens een gekling-klang van een slede... „Naar Öbernwald?" riep hij. ,,Ja", klonk het terug. Het waren twee vrouwen uit de omge ving, die hem antwoordden. Berthold sprong in de slede en zich tusschen haar beiden zettend, nam hij de teugels over.... „Ik kom van de „Zwarte 'Hérberg"," zeidé hij; maar ik heb meer dan genoeg van de paar uren logies, die ik daar doorbracht..' Wat is dat toeft voor een hel?" Do vrouwen keken hem met verbazing aan. „Van de „Zwarte Herberg"? Was u bij de „Zwarte Herberg"?" „Nu ja, en kunt ge me niet zeggen, wat dat voor een herberg is?" 't Was of de vrouwen aarzelden. Einde lijk, met enkele woordjes en kleine zinne tjes kwam er zóóveel uit baar, dat Berthold eenigszins begreep, al kwam vóór. alles ha^r vrees uit, iets te vertellen over het sombere huis. De „Zwarte Herberg" was in vroeger tijden een goed beklant en goed befaamd logement geweest. Maar toen de eenige Zoon, het eenig.kind hij was gids bij een bergtoer was omgekomen, waren de ouders sombeT geworden (fn hadden zich van de menschen afgewend en het toe risme, dat hen - inaanraking bracht met de bergbestijgers, een doodelijken haal ge zworen. De man zocht zijn toevlucht en zijn troost in het glas en de vrouw, die in haar jeugd tot'n kleinen topnppltroep be hoord had, had soms vlagen van krankzinnig heid eïi meende dan weer haar ohartne van. weleer te bezitten Dan scheen het of. zij den vreemdeling lokken wilde, w.at wper de woede-van -den dronkaard caand<? maakte, die zich op den gast wilde wreken. BIOSCOPEN. TRIANON: Goedgekeurd voor volwassenen. LUXOR: CASINO: CITY Een moord had er pooit plaats gehad, maar lierh aaide lijk waren er klachten en heel vreemde verhalen door reizigers naar bui-, ten bekénd geworden. „U. heeft de vtouw zeker in een hare* ongelukkigè oógenblikken aangotroffen en daarvan bij den man den terugslag be merkt," zeiden de vrouwen. „Maar, als dat alles zoo is," zei Berthold, „waarom waarschuwt men den vreemde* iing dan niet ronduit? Waarom sluit de po- litiè de herberg niet?" „Ja, ziet u, dat is zoo gemakkelijk niet. De man is heel sterk en was in zijn tijd een kranig schutter. En de vrouw is hier uit het land zelf en heeft veel verwanten. Ten slotte wordt niemand genoodzaakt naar de „Zwarte Herberg" te gaan. En als u dan eén zachte waarschuwing krijgt, lie ver zijn deui' voorbij te' gaan en u volgt 'die niet op.welnu. Berthold begreep. Maar hij' begreep ook, dat' h<?t zóo niet kon doorgaan. Vroeg of laat zou er in het'sombere huis eeh ohge- luk gebeuren. 'Hij móest nu maar dankbaar zijn, dat hij er zoo afgekomen was Maar toen'hij toevallig den volgenden dag den grenswachter tegenkwam en deze hem met een typischen blik en een haast niet op te rperken glimlachje aanzag, bleef hij staan 'en snauwde hem toé: „U doet een goéd werk met passen na te zien eii ongewenschte vreemdelingen te weren, maar ik geef u in overweging ook eens een oog te slaan op ongewenschte in-1 boorlingen. Hier, drink eens een glas op mijn gezondheid in de „Zwarte Herberg"." Hij wierp een paar geldstukken voor da voeten van den verbaasden beambte en gjng verder; met een gevoel van opluch ting. Dét' pak 'had hij nu tenminste van het hgrtl - LICHTINGEN BRIEVENBUS. Perron H. 8. M. Op w e r k d a g e n: Richting: Amsterdam. Rotterdam. TJtrecht. *3.15 *3.10 5.15 7 20 7.— 13.25 10 30 10.40 16.65 13.35 13.10 20.10 15 15 13 25 15.55 14.35 16.30 16 20 17.50 16 60 22.10 19.20 23 05 Des Ma andags en daags na' een feest- dag niet. Op Zon- en feestdagen: 3.15 3.10 11.43 (postkantoor). 23.30 o >22.— Station HeerenslngeL Bu» aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.28 18.24 18-46 MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 24 Dec. 1927. Botermarkt Da prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter controle f2.20 per kilo; prima boerenboter van f2.10 tot f2.20 per kilo. Aangevoerd! 29-8, 12-16 vaten, wegende 700 kilo, Handel vlug. T u r f m a r k t van 19 tot en met 24 Dec, Lange turf geen aanvoer, Prijs per 1000 st, van f 12—f 13. ALPHEN AAN DEN RIJN, 23 Dec. N.V. Tuinbouwveiling „Alphen a. d. Rijn", Kroten f7f 7.50; uien f 9-f 10.30; Bras» selsch VVitl. f30—21 p. 100 K.G. Prei f9; Boerénkool f3.40f4.10 p. 100 bos. Sa- voyekool f 6f 7 p. 100. Kipeieren f9f 13; Eendeieren f9.60 p. 100 stuks. Aanvoer 98G st. BOSKOOP, '23 Dec. Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling". Rozen, le kw. Ophelia 14; Golden Ophelia 1316; Hadley. 19202527; Claudius Pernet 2733; Columbia 23—26—30—31; Butterfly 27— 30; Wilh. Kordes 4G51; Rosalandia 13-14; Joh. C. Mensing 1614. Diversen: Chry santhemum, grootbl. 1923, id. (tros) 24 —39; Beshulst 4349—63; Mimea Jap. m. bes 82102 p. stuk; Tresia 20 p. bos; Pri mula, 2831 p. stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, Tuinbouw. De ynnterproducten, als roode en gele kool .gaan ,in prijs flink naar boven. Zoo brengt bijv. 1ste soort roode kool thans f 30 per 100 op. Zulks is een heel verschil mot vorig jaar, toen dezelfde producten in dezen tijd een vierde van den thans geldenden prijs opbrachten. Ook uien gaan weer naar boven, evenals spruiten. Voor de arbeiders in de Tuinbouwbedrijven is het gelukkig, dat de winter weer voorbjj is. Het getal werkloozen nam dagelijks toe. RIJNSBURG. BloemenhandeL Dat was een tegenvaller voor de trekkers. Zei Es toén we dp „echte" dooi hadden, bleven de prijzen van tulpen slecht. Vrgdag werd voor 1ste soort Scarlet due tot hoogstens f 2.30, per 100 betaald. Witte due maximus kon niet meer dan f 1.80—f2.20 opbrengen. De eerste Thomas Moore, Mon Tresor, La Matalas, kon niet meer halen dan f6—£6. VeeL te lapg. Het ia voor de trekkers tot heden, wel een bujtengewone teleurstelling. Er zjjn deze dagen kapitalen Verloren in het trekkersbedrijf. WOERDEN, 23 Dec. Goudrenetten 10 18 ct. p. K G. Bellefleuren 1- 10. Armgaard '714. Present v. Eng. 1522 Winterjannen 4—11. Zoete appels 4 Spruikool 19V2. Uien 41/». Kroten 3V£ ct. p. bos. Groene kool 2 ct. p. stuk. 8-1

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9