9e Jaargang DE LEIDSCHE COURANT, Zaterdag 24 December 1927. Derde Blad No. 5754 SPORT. VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Wedstrijden afgelast. Wegens de onbespeelbaarheid van de terreinen zijn de door den D. H. V. B. voor 2den Kerstdag vastgestelde wedstrijden afgelast. OUD-INTERNATIONAALS TEGEN H. F. C. Op Nieuwjaarsdag wordt de gebruikelijke wedstrijd H.F.C versus Oud-Internationaals gespeeld. Het elftal der internationale vete ranen is als volgt: Göbel of Mac Neill; Bos- schart, M. Houtkooper; Knmperdijk, D. Lotsy Sandberg; We'lcker, J. Bulder, B. Kessler, J. Thoraé, Snoeck Hurgronje. Als scheidsrechter zal optreden de heer J Mutters. LAWN-TENNIS. EEN OFFICIEELE RANGLIJST VOOR NEDERLANDSCHE SPELERS EN SPEELSTERS. In het laatste nummer van het officieel orgaan van den N. L. T. B. „Lawntennis", treffen we, voor het eerst in de geschiede nis van den bond een officieele ranglijst aan. De ranglijst, welke is samengesteld door de keuze-commissie van den N. L. T. B. berust natuurlijk in hoofdzaak op cijfer-uilslagen. De ranglijst voor de dames is als volgt: 1. Mej. Kea Bouman (Almelo). 2. Mej. M. Rollin Couquerque (Den Haag) 3. Mej. Canters (Zutfen). 5. Mevr. Straub Jansen (Amsterdam); mevr. StroinkCords (Utrecht). 6. Mevr. Driebeek-Caslendijk (Rotterdam) 7. Mevr. van GulickJob (Amsterdam). De lijst voor de heeren is: 1. H. Timmer (Utrecht). 2. Mr. Diemer Kool (Den Haag). 3. C. Bryan (Utrecht). 4 Mr. M. van der Feen (Den Haag). 57. G. Castendijk (Rotterdam); J. Bryan (Utrecht); ir. A. Knappert (Rotterdam). 811. E. Eriksson (Den Haag); J. van der Heide (Amsterdam); G. Leembruggen (Amsterdam); A. van der Steur (Haarlem). 1213. H. Pflaume (Tilburg); G. Scheur leer (Den Haag). 14—15. H. Eilers (Amsterdam); 0. Koop man (Amsterdam). 1617. J. Heldring (Amsterdam); J. Niel sen (Amsterdam). HULDIGING JHR. C. VAN LENNEP. De huldiging van jhr. Van Lennep, waar over wij onlangs bericht hebben, voorgeno men wegens zijn verhuizing naar Zwitser land, zal niet voor het begin van het vol gend jaar plaats vinden, aangezien Van Lennep niet eerder dan wellicht Februari in ons land komt. Het comité dat een oproep gericht heeft aan de Nederlandsche tenniswereld, is in zijn verwachtingen niet beschaamd. Uit waarlijk alle deelen van het land heeft men bijdragen ontvangen. Het particuliere aan denken aan jhr. Van Lennep zal een be scheiden geschenk zijn van de Nederland sche tennissers, een bescheidenheid, die geheel in overeenstemming gehouden is met HARRY'S GROOTMOEDER Door ANNE O'HAGAN. De oude juffrouw Doherty had al heel wat verdriet en zorgen gekend, maar zij was onder alle beproevingen onversaagd gebleven. Haar gevoel voor humor en haar vriendelijke aard hadden er niet onder ge- Leden en zij was nu, op zeventigjarigen leeftijd, nog even opgewekt als vijftig jaar geleden. Vroolijk schitterden haar blauwe oogen, te midden van een netwerk van rimpels en hun schittering werd nog ver hoogd door bet bruin-perkamentachtige van haar verweerde huid En wanneer die blauwe oogen rustten op haar kleinzoon, Harry Doherty, dan kwam daarin nog een extra vriendelijke uitdrukking. Zooals ze reeds vaak tegen de buren had gezegd, vond zij zichzelf een buiten gewoon gelukkige vrouw. Weliswaar was haar echtgenoot, toen ze nauwelijks een jaar getrouwd waren, in Engeland bij eeu ontploffing overlieden, maar hij had haar John nagelaten, haar eigen John, die opge groeid was tot een stoeren jongen man. Zij dacht nog vaak met tcederheid aan hem, want... ook hij was haar ontnomen. Het schip, dat hem met zijn moeder en met zijn vrouw en kinderen naar Amerika zou brengen, was vergaan. De inzittenden van slechts één der in haast uitgezette red dingsbooten hadden er het leven afge bracht. In die boot zaten de oude juffrouw Doherty met haar jongste kleinkind Harry, die toen nog maar een baby was. Een schoener had hen opgepikt en te Falmouth, in het nieuwe vaderland, aan wa! ge bracht. Velen zullen dat moeilijk als een voor spoedige levensgeschiedenis kunnen opvat ten, maar juffrouw Doherty deed dftt wel; op de haar eigen wijze had zij .rampen" vertaald door „zegeningen." ,Nu ik toch mijn zoon en mijn schoon dochter verliezen moest, om alleen hier in dit vreemde land te wonen, was het tenminste een uitkomst, dat ik die kleine bij me hield, om voor te kunnen zorgen. En wat zijn de menschen hier niet goed en vriendelijk en wat is de jongen niet prachtig opgegroeid! Al? mijn lijd komt om heen te gaan, zal ik op een gelukkig leven kunnen terugzien!" Zij had het altijd druk, ook na de eerste, bijzonder moeilijke jaren in het nieuwe land .Zoo had zij het gebracht tot een eigen huisje, dat er altijd even keurig uit zag, twee koeien, een kippenren, een moes tuintje en een bloemperk. Vroeger had zij zelf haar eieren cn boter over de lange, de figuur van dezen speler. Het zal verge zeld gaan van een sierlijk album, waarin niet alleen de namen komen van de deel nemers aan dit aandenken, doch ook ver schillende persoonlijke bijdragen. Tenslotte zal een Van Lennep wisselprijs gesticht worden (een eeuwigdurende), die den naam in herinnering zal houden. SCHERMEN. ONDERSCHEIDINGEN KAPT. A. E. W. DE JONG. Naar wij vernemen zegt de „N R. Crt." heeft de Fransche regeering den bekenden schermer kapitein A. E W. de Jong de on derscheiding verleend van OfficieT destruc tion Publique. Tevens heeft de koning van Denemarken kapitein De Jong de ridderorde van Dannebrog verleend. BILJARTEN. HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR PROFS. Uit New-York wordt aan het „Hbld." ge meld: Jake Schaefer is er in geslaagd het we reldkampioenschap weer terug te winnen door in een uitdagingswedstrijd den vroe- geren kampioen Willie Cochran te slaan met 1500 om 1304 punten. SOLIËN—t. d. BERG. Onder vrij veel belangstelling speelde prof. Soliën gisteren den aangekondigden wedstrijd in café de Zwaan, te Katwijk. Wij schreven reeds, dat het materiaal daar uit stekend is en dit bleek reeds direct Aan vankelijk begon Soliën met 9. doch daarna bewogen de prestaties zich in stijvende lijn. Na een poedel en 4 car. van v. d. Berg volgde een serie van 33 van Soliën, direct gevolgd door een waarlijk meeste!ijk ge speelde serie van 219. Zeer slechte aan- vangstooten kreeg v. d. Berg, een buitenge woon zware trekstont in de 3e beurt leverde wederom een poedel op. waarop Soliën ant woordde met 84. zoodat na 4 beurten de stand was 3454 Nadat gepauzeerd was, begon Soliën met 15. gevolgd door 2 poedels tengevolge van mislukte bandstootcn In de 7e beurt was de stand 36018. doch daarna kreeg v. d. Berg z'n vorm te pakken en tikte serietjes van 26 en 14 bij elkaar In de 10e beurt kreeg Soliën de ballen in gunstige po sitie; snel volgden de caramboles elkaar op en iedereen verwachtte, dat de resteerende 101 car zouden worden gemaakt. Edoch, een hinderlijk geluid in de zaal was oor zaak, dat na 53 car. een vrij gemakkelijke bal werd gemist, v. d. Berg maakte een dankbaar gebruik van de hem geboden kans en maakte met een fraaie serie van 42 cle partij uit. Inderdaad een mooie wedslrijd, waarbij het publiek van prachtig spel hoeft genoten. Hfëronder volgt" do"stand: car. brt. h.s. gcm. Prof. Soliën 452 10 219 45.20 J. v. d. Berg100 10 42 10.— ZWEMMEN. J. TER HAAR. Men meldt aan de „N. R. Crt.", dat de lange afstandzwemmer Jan ter Haar te Zwolle door het bestuur van den Nederl. Zwembond tot professional is verklaard. WIELRENNEN. DE HERRIE IN DEN N. W. B. Besluiten van de eerste bestuarsvergadering na het incident In hotel Noord-Brabant (e Utrecht werd Donderdagavond de eerste vergadering ge houden van het bestuur van den Nederl. Wielerbond, na de' onverkwikkelijke verga dering op j.l. Zondag. Alle bestuursleden waren aanwezig, behalve de heer Hirsch- man, die in zijn functie van secretaris-pen ningmeester is geschorst en voor deze ver gadering was uitgenoodigd waar niet ver schenen was. Het bestuur besloot met algcmeene slem- men zich naar aanleiding van het verloop der jongste algemeene1 vergadering met een manifest tot de leden van den N. W. B. te wenden, waarin de drie volgende conclusies worden vastgelegd: lo. het bestuur verklaart niet meer met den heer Hirschman te willen samenwer ken, verzoekt de e. v. algemeene vergadering der geschorsten secretaris-penningmeester uit zijn ambt als zoodanig te ontzetten en een nieuwen funclionairis aan te wijzen, waarvoor het bestuur de aandacht der leden vestigt op den heer mr. Van Hooff, die thans tijdelijk het secretariaat waarneemt; 2o. het bestuur acht het voor de rust en den goeden gang van zaken in den Bond nadeelig dat agitators van het slag Swaab lid zijn van den N. W. B. en verzoekt de algemeene vergadering den heer Swaab uit het lidmaatschap van den N. W. B. te ont zetten, mede als voorbeeld voor anderen; 3o. het Bondsbestuur doet een ernstig beroep op de gezindheid der leden om het bestuur en den Bond krachtdadig te steunen om den goeden gang van zaken te bevor deren en doet daarbij tevens een beroep op de leden zich niet te onttrekken aan het eventueel vervullen van een functie in com missies, indien zij zich daartoe geschikt achten. Voorts besloot het bestuur de eerstvol gende provinciale vergaderingen te doen houden op Zondag 8 Januari 1928 terwijl de algemeene vergadering op Zondag 15 Jan. 1928 te Utrecht in hotel Noord-Brabant zal worden voortgezet. Aanvang 11 uur. LEIDSCHE REN- EN TOERISTENVEREEN. „SWIFT". Maandag 2en Kerstdag zal Swift een match rijden over 1 K M. tegen de D. S. C. Ulysses. Hiervoor zullen voor Swift uitko men J. v. d. Wilk, K. Maree, N.'Kop, W. Graafmans, D. Wurzer en W. Sewerijnen, terwijl hierin ook zes leden van Ulysses zullen uitkomen. De opening van het clublokaal is 9.45 u. terwijl de wedstrijd-.ongeveer om 10.15 tl. een aanvang zal nemen. De tweede wedstrijd, welke zal gaan over 5 K.M. wordt te Delft gereden met dezelfde leden. Buiten den vereenigingsprijs zal er bij eiken wedstrijd hVee persoonlijke prijzen disponibel worden gesteld. lsten Kerstdag zal er geen wedslrijd wor den gereden. RECHTZAKEN. ALS JE OUD BENT. Met zilverwit haar en een oud, vermoeid gezicht kwam de 57-jarige P. den Haag- schen politierechter vertellen, dat hij zon der middelen van bestaan te Wassenaar had rondgezworven. „We hadden hem al een paar dagen in de gaten, getuigde een wachtmeester. Hij be delde maar wat... We hebben niets op hem gevonden." „Waarom werk je niet?" vroeg de poli tierechter aan den verdachte. „Als je oud bent. willen ze je niet meer hebben... De jonge menschen loopen nog wel zonder. Ik moest wel bedelen. Van de steenen en de lucht kan ik ook niet leren." „Je bent al meer in Veenhuizen geweest, hè? E nook veroordeeld?" hè En ook veroordeeld 1" Conform den eisch werd P. tot drie dagen hechtenis en drie jaar opzending naar een Rijkswerkinrichting veroordeeld. „Je hebt nog veertien dagen om in hoo- ger beroep te gaan." „Dank U. Edelachtbare, ik doo maar af stand van die acht dagen cassatie." „O,... e... dank je voor de terechtwij- zingl" Ja, zelfs een rechter kan zich wel eens vergissen en ook een verdachte heeft wel eens gelijk. P. zal dus de Kerstdagen in de cel door brengen. VOOR EEN EEETJE AFVAL. Een jongeling uit Leiden stond wegens diefstal terecht voor den Haagschen Poli- tie-rechtor. Ten nadeeJe van een melkinrichting had hij koperen machine-ondcrdeelen weggeno men. „Het was maar afval", vertelde een melk chef. „Hoe kwam je ertoe" informeerde mr. Klomp belangstellend. „Ik had scholden". Somber zei de jongen het. „Veel V' „Ja, één gulden zeventig voor sigaret ten..." „Je zult dan het rooken wat moeten la ten, hoor." „Zeker Edelachtbare". Conform den eisch werd de jongeling tot twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk veroordeeld. Het Leger des Heils zal opletten of hij weer schulden maakt! („Vad.") FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door Van der Graaf en Co., Afd. Handelsinformaties). Chr. B Kuis, rijwielhandelaar, te Ze'g- waart. Rechter-comm, mr C. M de Kuyper. Curator mr. A. B van Hellemondt, te Delft. N.V. Motorboot „De Drie Gebroeders" te Katwijk a/d. Rijn Rechter-comm mr. A N. Kuhn, Curator mr. C. Punt le Nnordwijk. N. V. Motorboot „Annctje" le Katwijk a/d. Rijn. Rechter-comm. A N.Kuhn Cur. mr. C. Punt, te Noordwijk. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Huig, z. van Corn. Ouwehand en L. van Du ij venvoorde. Jacobus, z. van J. van der Plas en W. van Duijn. Pieter, z. van P. van der Spek en C. Schaap. Frederik, z. van A. Boezaard en G J. Heemskerk. Dirk, z. van A. Kraaijenoord en II. Guijt. Marijtje, ri. van A. van der Plas en II. de Jong. Krijntje, d. van G. van Duijn en F. van der Plas. Hessina, d. van C. Koelewijn en G. Hogewoning. Anna, d. van R. van Delft en G. van Eg- mond. Willem Adriaan Cornelis, z. van J. L. van der Leden en Tr. Togendoorn. Overleden: Cornelis van der Marei 3 z. van J. van der Marei en W. van der Burg. Neeltje Plokker 3 mnd., d. van .1. Plokker en N. van der Plas. - Cornelis Ros 4 j., z. van C. Ros en J. Zwanenburg. Dirk Vooijs 1 j., z. van C. Vooijs en A. Haasnoot. Elisabeth van Duijvenbode 73 j., weduwe van Maarten Ouwehand. Klaasje van Duijn 77 j., weduwe van'TI. Mcssemaker. Cornelis Sip 74 j., echlgen. van D. Messemaker. Frederik Boezaard 2 dg., z. van A. Boezaard en G. J. Heems kerk. Ondertrouwd: IJ. Haasnoot ep L. Aan- dewicl. Gehuwd: A. W. Ouwehand en A. L. van Duijvenbode. Corn. Barnhoorn en Calli. van Beelen Nic. van Beelen en Corn. Mcijvogcl. J. van Beelen en Corn. Krijgsman. KATWIJK AAN ZEE. Door een ambtenaar van den Keurings dienst werd een frauduleuze huisslachtiag geconstateerd. Tegen den dader, D. K., in de Hessenstraat, alhier, werd proces-verbaal opgemaakt. Volgens jongste opgave aan het ge meentelijk Arbeidsbureau waren als werk loos ingeschreven 209 arbeiders. 4 metse laars. 57 grondwerkers, 12 opperlieden, 22 visschers, 1 stucadoor, 1 varensgezel, 4 timmerlieden, 10 kuipers, 1 nettenboetstor, 1 scheepstimmerman, 1 schilder, 2 binnen schippers, 1 bankwerker, 1 straatmaker, t mandenmaker, 1 stoker, te zamen 329 werk zoekenden. UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RIJN. Eerbied in Gods Hnis. Zondag 25 l>ec. Vroegmis 10, 1 en 2. Hoog mis 3 cn 4. Vespers 5. 26 Dcc. Vroegmis 6, 7 en 8. Hoogmis 9 en 10. Vespers Als ouderling der Ned.-IIerv. Gemeente alhier is benoemd de heer J. Zonneveld, die deze benoeming heeft aangenomen. Gevonden voorwerpen. Barnsteenen sigarettenpijpje, 3 ijzeren gewichten van 25 K.G.. houder met 5 scherpe patronen, brqjne kinderportemonnaies, motorsleutel, dames- porlemonnaie met inhoud. Nadere inlichtingen aan het politiebureau. trouwen." sprak de oude vtouw, met roode vlekken op haar gerimpelde wangen en met schitterende oogen, „dan zou ik over de bruggebalken kruipen tot ik weer verder kon loopen en dan zou ik doorhollen tot ik in Falmouth was en daar zou ik hem opwach ten, om hem te waarschuwen." „Gunst, juffrouw Doherty. wat maakt u zich toch druk", antwoordde Myrtle. „Maar ik kan me wel begrijpen dat u zich alle moeite zoudt geven om een bewonderaar te houden, als u er een had." Het brutale egoïsme van deze uitlating bracht juffrouw Doherty tot zwijgen. Zij schrok en schudde niet-begrijpend 't hoofd; toen draaide zij zich om en liep naar haar huisje terug. Zij had er het uitzicht op de baai met de schuimende witte en de onheil spellend donkere golven Zij ruimde nog wat op en ging toen w"r uit. een eigenaajylige maar flinke verschij ning met haar strakke witte muts, haar lange, donkere rokken en haar roode shawl. Vastberaden liep zij, tegen den wind in. naar de brug. Later kwam een dorpskind schreeuwend vertellen, dat de oude juffrouw Doherty over de dwarsbalken van het ver nielde gedeelte der brug kroop hij had haar roode shawl gezien. „Een mooie vrijer ben je," toornde Myrtle met tranen van boosheid in haar oogen, „om mij te laten schieten voor een oude vrouw een ouwe tooverheks! Sommige meisjes zouden zich zooiets niet laten welgevallen! Zij zouden je er wel voor laten boeten en haar ook. Maar ik zal het niet doen Ik geloof trouwens, dat ik er toch nooit toe gekomen zou zijn om met je te trouwen. Nee, zeg maar niets! ïk wil niets meer hoo- ren over den wind en het donkere water en hoe je schrok van haar stem. Zij heeft je voortdurend het leven gered, sedert je een klein kind was en jij zult haar wel gelukkig willen maken zoo lang ze leeft. En ze zal waarschijnlijk eeuwig blijven leven en. iedere minuut onredelijker en lastiger wor den en ik hoop Zij brak af Op den weg klonk een vtoo- lijke oude lach in den lpnte zonneschijn. Harry keerde zich van haar af om te luis teren; zijn oogen schitterden. Een oude stem sprak „Ach. er was tenslotte niet vee! gevaar bij. buurvrouw. En dan: onkruid vergaat niet Mij kon dus niets overkomen Maar Harrv. ziet u. Harrv bad wel eens een on geluk kunnen krijgen!" -SI winderige brug naar Falmouth moeten brengen, maar tegenwoordig deed Harry dat voor haar. Die had er natuurlijk wel geen idee van dat zij een wonder van een grootmoeder was, maar hij hield toch veel van haai- en Vond nooit iets op haar aan te loerKen tot de Downings in het dorp kwamen wonen. Toen werden zijn oogen geopend voor het feit, dat zij niet was als andere vrouwen. Myrtle Downing die blond was, veel giechelde en twintig jaar was, lichtte hem in. „Gunst!" zei zij, toon ze elkaar wat beter kenden, „wat ziet je grootmoeder er toch raar uit." „Wat is er voor raars aan haar?" vroeg Harry oprecht verbaasd. „Nou, wie gant er nu gekleed zooals zij", antwoordde Myrtle. Waarop Harry die zich toen het ver schil te binnen riep tusschen de algemeen gedragen klceding en de nette hoeren dracht van zijn grootmoeder een kleur kreeg. Later probeerde hij, door middel van ge schenken, de oude vrouw, over te halen tot het dragen van kleeren, die genade zou den vinden in de oogen van juffrouw Dow. ning van juffrouw Downing, wier moe der het grootste deel van den dag met papillotten in het haar liep en die 's avonds de modebladen las! Juffrouw Doherty deed alsof zij dank baar was, maar zij begreep wel uit welken hoek de wind woei. En zij mompelde be droefd „Uit zichzelf zou het hem nooit zijn op gevallen wat ik droeg. Vast nietl En hij zou er zich ook niet veel van hebben aan getrokken of iemand hem er al opmerkzaam op gemaakt had, wanneer hij niet als hij maar niet.. En zij zuchtte. „Ik wou in ieder geval dat het een andere was!" En hoe mcei Harry's grootmoeder van juffrouw Myrtle Downing te zien kreeg, h oemeer zij wenschte, dat het „een an dere" geweest mocht zijn. Zij zag Myrtle zitten lezen aan de keukentafel, waarop juist genoeg ruimte was gemaakt voor haar malle boek en haar malle ellebogen. Zij zag krultangen op den schoorsteenmantel, rose en blauwe shawls over Myrtle's schou ders, armbanden aan Myrtle's bloote ar men en gespen met kralen op Myrtle's afgetrapte pantoffels. En zij zuchtte en schudde het hoofd. Zij was veel alleen in haar huisje in die dagen dat Ham- zoo vee. uitging en voor het eerst, na al die-jaren van arbeid en zorgen, verdwenen de lichtjes uit haar oogen. „Het is niet, omdat hij mij in den steek laat voor een andere", verzekerde zij zich. zelf. „Bewaar me dat heb ik mijn eigen jongen vroeger ook zien doen en toen ben ik daar blij om geweest. Maar dit meisje dit schepsel wat geeft zij om hem 1 Hij zal nooit gelukkig met haar zijn met haar, met d'r krulletjes!" Eens, in haar wanhoop, beging zij de vergissing, die verstandiger menschen dan zij ook wel eens begaan. Zij sprak min achtend over het meisje van haar klein zoon; zij smeekte hem om Myrtle op te geven. Natuurlijk bereikte zij slechts, dat er een muur van stilzwijgen en vijand schap werd opgericht tusschen haar en den jongen, voor wien zij leefde. En zoo kwam het tenslotte, dat zij van de buren en niet van hemzelf hoorde, dat haar kleinzoon aan trouwen dacht. Myrtle's moeder had die plannen zeer betreurd, beweerde men. „De Doherty's waren geen partij voor de Downing'shad zij ge klaagd. Zij had amders van haar dochter verwacht. Iemand met een gezicht als Myrtle, had een schitterende partij kunnen doen. Maar het kind was romantisch, net als haar moeder, die de hemel weet wat al schitterende vooruitzichten had laten loopen, om alleen de inspraak van haar hart te volgen! „Maar het zal niet allies voor Myrtle zijn", eindigde de liefhebbende moeder, „als zie bij dat ouwe mensch moet inwo nen. Ik geloof trouwens niet, dat Myrtle haar haar etein en zoo niet zou' gunnen, maar een jonge bruid wil natuurlijk haar eigen huishouden alleen besturen." De oude grootmoeder zelf, hoewel we tend, dat de liefde soms op jonge menschen een zonderlinge uitwerking-heeft, twijfelde toch nooit aan Harry's plannen ten op zichte van haar. Nooit zou het in hem opkomen daar was zij overtuigd van om haar op haar ouden dag op straat te zetten. Maar kon zij zelf blijven waar vreemde oogen koel op haar neerkeken 1 „Maar al ga ik ook op mezelf wonen overlegde zij dan zullen de mensehen toch zeggen, dat hij me uit het huis gezet heeft; zij zullen don armen, dwazen jon gen verkeerd beoordeelen En als ik wegga, wie zal er dan voor hem zorgen - want dat schepsel kan het niet Ze maakt hem op het oogenblik nog niet eens gelukkig Dat laatste was maar al te waar. Myrtle had er met haar coquette maniertjes, ple zier in. haar minnaar voortdurend te pla- gen-, zoodat hij z>cb inderdaad allesbehal ve gelukkig - voelde. Langzamerhand begonnen de Maartsche stormen de kust te beuken. De wateren van de baai streden een woesten strijd tegen elkaar. De wind bedreigde de hui zen, de pieren, den spoorweg. Op een mor gen kwam er telefonisch bericht, dat de treinen van de streek ten westen van kaap Falmcuth niet in staat zouden zijn het sta tion te bereiken en door te gaan naar de stad, aan den anderen kant van de baai. De bruggen waren door het water wegge spoeld en gedurende tenminste acht en veertig uur zou eT geen verkeer zijn. Ten slotte werd ook nog de telefonische ver binding met de rest van de wereld ver broken. Twee dingen dreven Harry dien ochtend naar de stad. Het eerste was een jongens achtige trots op het feit, dat hij nog nooit om het weer een tocht naar de stad had uitgesteld; het tweede was, dat Myrtle den vorigen avond met haar geprnag «-n haar onaangenaam humeur het buitengewoon bont had gemaakt, zoodat hij voorloopig h'ever uit haar buurt wilde blijvvm. Hij spande het oude paard in, deed zelf een dikke jas aan en reed over de eenige nog gespaarde brug naar Falmouth. Dienzelfden middag echter bezweek een deel van die brug. als gevolg der gezamen lijk© aanvallen van wind en golvende boog en de leuningen, benevens de dwars balken, waarop de brugbedekking had ge rust, bleven echter gespaard. Den heelen middag draafde juffrouw Do herty rond. iedereen smeekend om Harry te gaan redden. Men antwoordde haar echter, dat de jongeman wel niet zou probeeren om dien avond nog thuis te komen. Den volgenden morgen zou de telefoon misschien wel weer werken en dan kom men de stad waarschuwen, dat een deel van de brug was weggeslagen. In ieder geval was het onmogelijk, zeiden de menschen, om haar kleinzoon te bereiken. Myrtle, op wie de oude vrouw het laatst een beroep ging doen. lachte om het denk beeld. dat Harry zou probeeren om nog 's avonds terug te keeren. ..Zoo dwaas zal hij wel niet zijn!" vond zij. „Dwaas?" stoof zijn grootmoeder, boos en verontwaardigd, op „Wij welen wel dal de brug gebroken is. maar hij niet Toen hij er vanmorgen over ging was alles nog in orde. Waarom zou hij vanavond niet terug gaan? Hij zal in het donker vertrekken en hij zal natuurlijk doorrijden en en ben je dan heelemaal niet van plan om iets te doen?" „Wat kan -ik- nu doett?" vroeg Myrtle gemelijk „Als het de man was met wien ik ging

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7