wenscht acht daar ter plaatse straatverlich ting aan te brengen. De voorzitter zegt. dat dit mogelijkheid thans zeer gering is. bij gebrek aan gastoe- voer. Een pefmlemtiverlichfing achten R en W. in dezen tiid zeker niet meer eewenscht. De heer Varekamp stelt hierna voor om de eeleecnheid open te stellen voor belang hebbenden om het vervolgonderwijs ook op lateren leeftijd te kunnen volgen en de daartoe betreffende verordening in dien zin ie wijzigen. De voorzitter zegt hierop thans niet te kunnen ingaan en acht schriftelijke indie ning daartoe de aangewezen weg. dan kun nen B en VV. deze zaak nader inzien. Vervolgens wijst de heer Varekamp op de thans gcldendcnde oon;iii;i-e reeling in zake de assistente aan de O L. School Leid- sche Buurt Deze leerkracht heeft thans ie Ieid«'ng van twee klassen tezamen tellende 2(5 leerlingen Voor dergelijke prestatie acht spr een salarieering van f500 zeker te laag De voorzitter zegt. dat destijds door den raad is besloten volgens de betreffende wet. De positie van ondenviizer of assistent toch is zeer uiteenlnnpend en is aldus in aan merking genomen. De heer Varekamp komt dan terug op het Verschil tusschen theorie en practijk. De voorzitter zegt. dat B en W zich niet zullen uitspreken over de techniek van het onderwijs Door den Inspecteur van het L. O. wordt in deze gehandeld in overleg met het hoofd der school Mogelijk is ter ge legener lijd in dpze een wüz'ging te hren<ren Hierna wordt de openbare zitting ge sloten. De liefhebbers van de ijssport hebben gisteren nog fling genoten. Misschien wel voor het laatst. De Oegstgeester IJsclub had een wedstrijd voor hardrijders georgani seerd en daarvoor op het Oegstg Kanaal een prachtige haan in gereedheid gehracht. en de gelegenheid tot deelname opengesteld voor mannelijke ingezetenen boven 18 iaar. Voor dezen wedstrijd waren ingeschreven 52 personen De meesten reden, zoon Is ge bruikelijk. voor den een of anderen behoef tige in de gemeente Voor de 4 eerste win naars had het bestuur echter een extra-prijs beschikbaar gesteld Er is dezen middag flink gereden, en hoewel de koude wind zich flink deed gevoelen, waren er zeer veel toeschouwers samengestroomd Met muziek gezelschap ..Triumph" speelde er. ondanks de koude, lustig on los onder leiding van den heer W. den Boer. Na afloon reikte de voorzitter de prijzen uit met een welgemeende toespraak, de aan wezigen aansporende om mede te werken tot uitbreiding van het ledental, waardoor het bestuur in de gelegenheid gesteld kan worden het doel der vereeniging n 1 werk verschaffing in ruime mate uit te werken Tevens wordt men'g gezin in den slechten winterliid zij hpt dan op besebpi^en wijze, een aangename verrassing gebracht. zooals weer de^en dng is gebleken Elke riider van den wedstrijd kan een bon verkrijgen voor behaalde levensbehoeften. De uitslag van den wedsfriid is: 1e prijs Th Kerkvliet 2e nr G .1 Hofman. 3e pr. J. Vreeken 4e pr. W. van Leeuwen. NOORDWTJK AAN ZEE. Ten nadeele van H. A. in de .Tan Kroonsweg alhier. z<jn gisternacht gesloten uit een schuurtje 5 jonge kippen. De noli tie stelt onderzoek in. NOORDWIJKERHOUT. Een koe van de firma v. d. B. werd plotseling dol en werd door een Rijksveld wachter doodgeschoten. De opbrengst van de kunstvoorstelling In „St Bavo" gegeven door pastoor Peelers uit St. Truiden (Pelgiöl. bedroeg ruim f 800. Zij komt ten gopde aan den bouw van een nieuwe kerk aldaar. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Vaststelling gasprijzen. Electriciteitsvoorzie.ning. Voorzitter: Burgemeester li. L. Bosschie- ler. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed Besloten wordt de voorlezing van de notulen der vorige vergadering aan te hou den. Ingekomen stukken. Van den Commissa ris der Koningin in Z li. de medcdeeling dat bij K B. van 10 Dec. j.l. de Burgemeester is herbenoemd. Wethouder J. van Klaveren feliciteert den voorzitter niet dit besluit en uit den wensch, dat de voorzitter de lasten en verplichtingen hun van hoogerhand opgelegd, met kracht en lust inag vervullen, lot bloei der ge meente. Van de gewestelijke Landstormcommissie Zuid Bolland West is ingekomen een ver zoek om f 50 voor 1028. B en W. achten instandhouding van den Landstorm meer een Rijkszaak, en stellen daarom voor. op het verzoek afwijzend te beschikken. B en W bieden ter vaststelling aan eene verordening op de gaslevering. De verordening wordt in zijn geheel door den voorzitter voorgelezen. De heer heer v d. Vijver verzoekt een afschrift aan de leden toe te zenden, wat zal geschieden. De verordening wordt ongewij zigd vastgesteld. Daarna worden de gasprijzen vastgesteld als volgt: voor de eerste 100 M3. per maand 11 cents per kub. M. en voor het meerdere verbruik 9'/* cent, terwijl voor muntgas de prijzen per kub. M één cent hooger zijn. Inzake de Electric,iteitsvonrziening wor den bijzondere bepalingen vastgesteld voor de liuurleidingen. De bepalingen hieromtrent lokken eenige di°-ussie uit Waar de aanleg hiervan door het bedrijf moet gesch'pden. verzoekt de heer v. d Vij ver in de verordening op te nemen, dat ook uitbreidingen alleen door de gemeentebedrij ven mogen worden aangebracht Nadat dpze kwesties nog langen tijd zijn besproken, wordt ten slotte de verordening goedgekeurd Op voorstel van B en W wordt z. h st. besloten aan A Versteeg, voor het verrich ten van diverse extra werkzaamheden over 1927 een gratificatie te verleenen Van f50. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van den gemeente opzichter N. van Egmond Wzn. stellen B. en W voor ook aan dezen een gratificatie van f 50 te ver leenen. Na eenige bespreking wordt ook dit voor stel z. h. s. aangenomen. Herbenoemd worden tot lid van de Com missie tol wering van schoolverzuim alle aftredende leden. Als lid van de Commissie van. Toezicht op het Lager Onderwijs wordt herkozen de heer C H. A Col lee. Volgens voorstel van B. en W. wordt be sloten tot wijziging van de begrooting van 1927. Op voorstel van den voorzitter wordt de openbare vergadering hierna geschorst en gaat de raad in geheime vergadering. Na heropening van de openbare vergade ring stellen B. en W. voor als schoonmaak ster aan de openbare lagere school te benoe men mej D. Ravensbergen Glasbergen. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Rondvraag. De liger v d Gugten vraagt of alle ingekomen stukken zijn voorgelezen en of niet een verzoek is ingekomen van den heer A A Hogewoning te Noord wijk. De voorzitter antwoordt dat wel een ver zoek is ingekomen, maar dat het gericht is aan B en W. Enkele leden vinden het beter dit schrij ven dan nu niet in bespreking te brengen De heer v. d Vijver vraagt of er ernstig bezwaar legen is. dit schrijven nu te be handelt n, daar de adressant zeer aan tijd gehonden is. en spoedig wil gaan bouwen. De voorzitter antwoordt, dat het schrijven pas kort geleden is ingekomen, en dat daar in gevraagd wordt aanleg van gas aan den Sandllaan, waaraan een kosten van pl.m. f 1400 is verbonden. De voorz. acht het dus wel gewenscht, dat daarover eerst grondig nagedacht kan worden. Wethouder Schoneveld verzet zich tegen behandeling nu. De heer Kralt wijst er op, dat onlangs van eenige bewoners van den Noordwijkerweg een soortgelijk verzoek is ingekomen In ieder geval dient dat dan ook eerst in be handeling te komen. De heer v. d Vijver herinnert eraan, dat in de vorige vergadering door hem is aan gedrongen de bedrijven commercieel te be handelen en waar van inwilliging van het verzoek zal afhangen of adressant zich te Rijnshurg zal vestigen, stelt hij een spoe dige behandeling op prijs. De voorzitter antwoordt dat B. en W. niets liever willen dan adressant ter wille te zijn en indien zij tot overeenstemming komen, wil spr desnoods hiervoor een aparte vergadering beleggen. Dr. Jonker acht de kwestie niet van zoo veel gewicht om daarvoor een aparte ver gadering uit te schrijven Na eenige bespre king wordt besloten het verzoek in deze ver gadering niet verder te behandelen. B. en W. worden voorts gemachtigd de inning van het havengeld aan te besteden, om daarvan in de volgende raadszitting mededeeling te doen. De heer v d. Gugten vraagt aan den voor zitter wanneer het electrisch licht in ge bruik kan worden genomen, waarop de voor zitter hem antwoordt, dat dit voor Kerstmis het geval zal zijn. Hierop sluit de voorzitter de vergadering. Naar wij vernemen zal de aansluiting aan het electrische kabelnet alhier Vrijdag a.s. plaats hebben De verlichting zal voor bet eerst plaats hebben in bet Raadhuis, welke plechtigheid in bijzijn van B. en W, de Raad en enkele genoodigden zal geschieden. WARMOND. Gemeenteraad. Regeling noodslachlingen Stratenplan. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent op de gebruikelijke wijze de vergadering, waarna de notulen ongewijzigd wordpn vastgesteld. Ingekomen stukken: 1. Schrijven van Ge deputeerde Staten, houdende goedkeuring tot aankoop van het terrein van den beer Van Mil; 2 en 3 goedkeuring comptabili- teitsbesluiten, welke voor kennisgeving wur den aangenomen. No 4 betreft een mede deeling dat de beoordeeling van het Raads besluit d d. 10 Nov. j.l tot verkoop van den grond nabij het Warmonderhek is ver. daagd Verzoek van de bewoners van het z g. Smalle laantje tot plaatsing van een straat lantaarn, aldaar Wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Dankbetuiging van den heer J W Claas- sen voor de hem toegekende verhoogmg vaD vergoeding als havenmeester, ingaande 1 September j 1. Adres van den heer M Dwarswaard, hou dende verzoek om een tegemoetkoming in de kosten van verpleging van mej. M. Vlugt., nader in het adres omschreven. B en W st»llen voor op dit adres af wijzend te beschikken, daar tijdens het leven van den vader door betaling van huishuur en anderszins reeds zeer veel door de gemeente voor dit huisgezin gedaan Door den heer Haverkort wordt opge merkt, dat de patiënte in Lisse woonachtig is, bedoeld adres hoort dus daar thuis. Af. wijzend beschikt Demping «loot Kerksteeg: Conform het aan de Raadsleden toegezonden schrijven is door B. en VV. overgegaan tot demping van genoemde sloot. Door het beschikbaar komen van grond in verband met de uib- graving tot uitbreiding van de baveD van de boeren Kieken en De Groot meenden B en VV hiertoe te moeten overgaan. Goed keuring volgt. Regeling noodslachtingenNaar aameu ding var een schrijver van den dirèctpui van het openhaar slachthuis te Leiden, m de gemeente een local iteit beschikbaar te hebben, waar het vlees» h' van in nood ge slacht vee kan worden verkocht stellen B en W voor in de /.lekpribarak of fn het brandspuithuis de hiervoor door tie Vleeschkeunngswet geëis-hte veranderin gen aan te brengen en de kosten hiervoor te bepalen op hoogstens f 300. De heer Hayerkort is ,van meening dat de ziekenbarak niet Je geschikte plaats is om vlëeseb te verkoupen. Wethouder üuds- hoorn antwoord hierop dut B en W oo& gaarne een andere gelegenheid hiertoe zouden aanwgzeo zij hebben reeds moeite gedaan hiervoor een and°re plaats te vin den, maar zijn hierin met geslaagd De kwestie wordt urgent dan» reeds in Juni op voorziening,door den directeur van het openbaar slachthu s werd aangedrongen De heeren llnverk irt nr> Van Stijn ver zetten zich er tegen, dat in een pand. dat ook als lijkenhuis gebruikt wordt, vleesch verkocht zou worden (Jok wethouder Heemskerk en de hee* Heijl koiuen hier tegen op, teiwg! door den heer Haverkort wordt opgemerkt, dat met de plannen voor het nieuwe raadhuis, misschien wel een betere gelegenheid zal kunnen worden ge vonden. Spreker stelt daarom voor dat. door B. en VV. aan den directeur van het openbaar slachthuis zal worden geschreven, dat ten spoedigste aan d'ien® weoscb vol daan zal worden, maar dat nog eenig uit stel in verband met voornoemde plannen noodzakelijk is Aldu= besloten Stratenplan: ln verband hiermede wordt de heer De Vroomen, geraeente-opzichier, verzocht ter vergadering te komen, om zoo noodig nadere toelichtingen te geven Van de zijde van Gedeputeerde Staten zijn eenige bemerkingen gemankt, naar aanlei ding van de nadeelen hieruit voor de eige naren van pereeelen aan Heeren weg voort spruitende. Besloten wordt hiermede reke ning te houden en te zijner tijd de scha deloosstelling bij onteigening vast te stel len, wat nu nog niet doenlijk is. Raadhuis: De. voorztter deelt mede, dat door het overlijden van mej. Sanders en het verstrijken van den gestelden termijn van 6 weken het huis nu aanvaard kan worden. De betaling hiervan moet op 27 dezer ge schieden, waarvoor het geld disponibel is. De gelden benoodigt voor de verbouwing zullen geleend moeten worden, hieromtrent bestaan echter geen vast omlijnde plannen en zullen nog nader onder de oogen moe ten worden gez en. De heer Van Stijn stolt voor dit in geheime zitting te bespre ken. Na heropening van de openbare verga- doring deelt de voorzitter mode dut een bod is ingekomen voor de voormalige fitterswo- ning, het bedrag kan nog niet genoemd worden, daar men met den bieder nog niet tot overeenstemming gekomen is inzake de door B. en W. gestelde voorwaarden. Bij de rondvraag merkt de heer Heijl op dat het houtgewas voor de woning van den heer P. Heemskerk het uitzicht zeer belem merd. De voorzitter zegt toe dit met deo eigenaar te zullen bespreken. Wethouder Heemskerk wijst ook op de gevaarlijke bocht in het Oost. Eind. De heer Van Stijn vraagt of door B. en W. een schrijven is ontvangen van het Olympisch Comité, inzake het vreemdelin genverkeer. Door den voorzitter wordt, dezo vraag ontkennend beaptwoofd en zal hierover aan bedoeld Comité schrijven. De heer Haverkort betreurt, het, dat hier geen vereeniging voor het vreemdelingen verkeer bestaat, daar het op den weg van dergelijke vereeniging zou liggen, zich hier voor te spannen Wethouder Oudshoorn vraagt aan den heer Heijl, als president-kerkvoogd, of de berm ann het eind van den Warmonderweg bij het café Bergman niet opgeruimd kan worden en het houtgewas gerooid De heer Heijl antwoordt hierop dat. hij als kerk voogd heeft bedankt, hij zal dit echter wel ter sprake brengen. De heer Haverkort is van meening dat deze berm op het gebied van Sassenheim ligt en dat dit dus een werkje is dat door die gemeente moet worden verricht. De heer Oudshoorn zegt dat het hier eeD toegangsweg tot Warmond geldt, die zeer zeker verbetering behoeft, Warmond zou zich indien noodig met Sassenheim kun nen verstaan. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Het Post- en Telegraafkantoor te War mond bericht ons 'n verband met de aan staande feestdagen, dat op den lsten Kerstdag de dienst plaats heeft alB op gewone Zondagen. Op den 2en Kerstdag zal het kantoor als op Zondagen geopend zijn, terwijl 1 bestelling zoowel voor brie ven als postpakketten zal plaats hebben. Gelegenheid tot het afhalen van correspon dentie voor niet-bnsgerechtigden bestaat tijdens do openstelling van het kantoor, terwijl dan tevens aangeteekende brieven ter verzending kunnen worden aangeboden. Op Zondag 1 Januari is het kantoor ge opend als op andere Zondagen, bestelling van brieven heeft niet plaats Correspon dentie kan worden afgehaald tusschen 8.45 en 9.45 voormiddag. Er bestaat geen gelegenheid door het halen van een kruisstreep over het adres den wensch te kennen te geven, dat cor respondentie op 1 Januari bezorgd moet worden, niettemin bliift het van groot be lang de correspondentie tijdig te posten. WARMOND. Alhier heerschen vele gevallen van roodvonk, waarvan reeds één met doodelij- ken afloop. De mensehen kan men niet ge noeg aanraden de melk te koken. SASSENHEIM. Wegens de vorst is het aantal werlc- loozen zeer toegenomen. Op hel oogenblik zijn er ingeschreven als zonder werk 72 ge huwden en 21 ongehuwden VOORHOUT. De raad dezer gemeente komt Zater dag 24 December, des morgens 9 uur in openbare vergadering bijeen Agenda- 1 Notulen 2 Ingekomen 9luk ken en mededeelingen 3. Voorstel van B en W.. in zake het verzoek van het besiuut der Bisschoppelijke Nijverheidsschool om financieelen steun voor boschrooiing bijwijze van werkverschaffing 4. Vaststelling in structie voor den secretaris. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, Z. v. C. J. van Leeu wen en A. W. G. van Dijk. Jacob Wil lem, Z. v J. Colpa en C D. de Haan. Johanna Maria Theresia, D v. A. P. A. Barnhoorn en M. G G ij bels. Cornells, Z. van D. Endevcld en RL de Vries. Gehuwd: C. van Os en P. C. Kompier. OEGSTGEEST. Overleden: Joha. van Zwielen, wed. J. Gertenaar. 91 j. Johs. de Wolf, 78 j Calha. Overmeer, wed. H, Bey, 93 j. DS KWASEL. Door de honden van den lieer J. R., alhier, werd een drietal schapen van den veehouder B. O dusdanig gebeten, dat twee er van dood gevonden werden, terwij! de derde afgemaakt moest worden. Tegen J. R. is proces-verbaal opgemaakt. ZE 3 WAART. Burgerlijke Stand. Geboren: Ansje, D. van A. van Ruiten burg en C. den Hollander. Daatje, D. van J. A. Sonneveld en M. Molenaar. ZCETERMEER—ZEG WAART. Onder de auspiciën van do ijsvcreeni- ging alhier had gisterenmiddag op de schitterend in orde gebrachte banen op de ,.Dobbe" een hardrijderij plaats voor leden dor vereeniging. Twaalf personen hadden ingeschreven, voor de baan van 190 M. Van don eersten tot den laatsten rit was de wedstrijd spannend. Tenslotte wonnen de vlugstcn. Ie prijs, f20. J. van Duvvenbode, Zeg- waart; 2e pr. f 10, G. Lagerwaard. Zeg- waart; 3e pr. f7.50, A. Wensveen, Zoeter- meer; 4e pr. f5, G. Kneppers, Zegwaart; troostprijs f 5, A. Groenheijde, Zoetcrmeer. ZOETERMEER. Tijdens de vergadering van de ijsver- eeniging gevoelde de bezoeker H. M. zich onwel worden. Hij begaf zich uit de verga derzaal in de gang van hotel ..De Gouden Leeuw". Daar kwam hij te vallen en wol zoo ongeltik,r'<? dat hij een groot gat in het hoofd viel. Door dokter S. werd onmiddel lijk hulp verleend en deze oordeelde over brenging naar huis noodzakelijk. Gisteravond zette de heer K. zijn rijwiel eenigen tijd builen den barbiers winkel van den heer H., alwaar hij een ze kere bewerking moest ondergaan. Klaar zijnde en huiten komende, miste hij zijn rijwiel. Een onderzoek leverde geen resul taat op. Hedenmorgen werd bij den veld wachter kennis gegeven, dat halverwege den Voorweg een rijwiel in de heining was gevonden met, leegen achterband. Het bleek het ontvreemde rijwiel te zijn. Voor den be trokkene is dit een „bof". UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Inkoopvereeniging „St. Antonius". Maandagavond werd in het patronaat het jaarfeest gehouden van de R.-K Inkoopver eeniging „St. Antonius", waarbij ook de vrouwen der leden waren uitgenoodigd. Velen van haar hadden aan deze uitnoodi- ging gehoor gegeven. De voorzitter opende deze bijzondere groote jaarvergadering op de gebruikelijke wijze. De penningmeester en de secretaris brachten uitvoerige jaarverslagen uit. Punt 6 van de agenda bevatte bespreking- bakken. De voorz. doelde mede, dat het be stuur reeds sinds 1 November het initiatief heeft genomen de bakkerij in eigen beheer te nemen Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Daarna deelde de voorz. mede, dat bijna duizend gulden aan dividend hedenavond aan de 78 leden werd uitgekeerd, plus een week vrij brood Punt 8 bracht een verrassing voor de leden, bestaande uit mooie geschenken, welke door verschillende leveranciers waren gegeven. Eén hiervan was een prachtig oud- Hollandsch Antoniusbeeld, De voorz. stelde voor dit waardevolle beeld den geestelijken adviseur als een bewijs van medeleven aan te bieden. De leden stemden allen hierin met een handgeklap toe. De geestelijke ad viseur dankte den voorz. en de leden voor deze aangename herinnering en hij hoopte nog lang met volle energie de vereeniging te kunnen steunen. De andere, ook heel doelmatige cadeaux, werden op het koopen van een bonnetje aan de leden uitgereikt Het bestuur onder ging eenige wijziging door bedanken. Het bodeloon werd met 1 pCt. vprhooging aan genomen Een controlecommissie werd be noemd. Na de behandeling van enkele huishoudelijke punten werd daarop de ver gadering gesloten. Aanbesteding. Afloop der aanbesteding, gehouden op .19 December 1927 voor den fjanieg van eenige straten in het complex „Bloemhof". Aart Zanen, Ammerstol, f24.940; W. v. Essen, Zeist, f23.250; P. Stiller, Ammerstol f25.045; W. A. Renes, Utrecht, f23.129; TT Bunschots, Hilleeershérg. f20.538; H. Oudenes, Alphen a. d. Rijn, f21 134: L. P. v. Geer en A. Stuifzand, Leiden, f 19 805; L. Timmer. Willemsdorp. f21.400; C. Za nen, Ammerstol. f24.715: W. Ooms. Am merstol. (25 252- D. Fsser. Delft, f21.481; M. Hoppen en W. Gróeneveld. Groencdijk N B. f20 280; J. Charilé. Don Haag, f22 900 S de Jeu, Alphen a. d. Rijn, f20.400- K Olers, Amsterdam, f 20 500G. Hesman en Znetemeyer, Atphen a. d. Rijn. f19890; A Timmerman, Dordrecht, f23910 N. v.Leeuwen. Hansfrpcht. f22 470- E. A. v Viigf. Gorinchem. f22-197 D. v. Slnivnn- herg,,Den Haag. f21.130; J. Wandel Zn., Oosterbeek, f 20.410. BOSKOOP. Gemeenteraad. - De bonw van gemeente woningen Verandering van straatnamen Groote weg- en vaartplannen. Dinsdag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bjjeen. Aanwezig alle raadsleden. Voorzitter: Burgemeester Colijn. Als eerste voor stemming en rondvraag werd aangewezen de heer Loef. Behoudens een bemerking van de heeren Loei en Houdijk werden de notulen der vergaderingen van 4 en 17 November J.L vastgesteld. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. In verband met een schreven van den Minister van Arbeid betreffende de emigratie naai Canada, vraagt de heer De Wolf of hec in de bedoeling ligt daar ook meer bekendheid aan te geven. De voorzitter acht dit niet noodig. Het voorstel van B. en W. om te be sluiten tot verkoop aan de provincie Zuid- Holland van het brandspuithuisje met arres- tantenlokaal by de Ned. Herv. Kerk werd aangenomen. Voorstel van B .en W. om te besluiten tot vaststelling van de buren en toewijzing van de 15 eenvoudige gemeente-woningen werd aangenomen. De heer De Wolf bréngt zyn dank aan B. en VV. voor de mooie, solide woningen en verzoekt B. en W. pogingen in het werk te stellen meer dergelijke woningen te bouwen. De heer Van Kleef vraagt, wanneer er onwillige betalers bij deze huurders zijn, ol er dan ook beslag op hun loon gelegd kan worden. De voorzitter zegt, dat het bouwen van meerdere woningen door de gemeente zal afhangen van het verloop van deze eerste proefname. Wanneer er werkelijk onwillige huurders zijn, is het de bedoeling van B. en VV. met een voorstel tot uitzeiting van deze personen te komen. Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van het perceel Zuidkade 64 werd aange nomen. Voorstel van B. en W. om een crediefc te verleenen van f 150 voor aanschaffing van twee leeren pakken en twee helmen voor de brandweer. De heer Boekraad wilde liever oüepakken aanschaffen, deze zijn misschien wel f 100 goedkooper en heel goed voor dat doel te gebruiken. De voorzitter zegt, dat men deze zaak zal onderzoeken en mocht zulks b'.jjken, dan is men er vanzelf voor om niet meer uit te geven als noodig is. De heer Houdijk meent, dat men het beste eens kan informeeren bij de brandweer eener stad. De voorzitter zegt zulks toe. Advies van B. en W. op verzoeken van Bouwvereenigingen om toekenning van ge meentelijk voorschot voor den bouw van arbeiderswoningen. Zooals bekend, zul.en er in 1928 36 woningen gebouwd worden, door elk der drie plaatselijke Bouw ver. 12. De heer Houdijk wil even opmerken, dat volgens de bepaling van B. en W. de Bouw- vereenigingen niet geheel de beschikking hebben over het verburen der woningen, maakt eenig bezwaar, dat de gemeente er 4 van bespreekt voor huurders, weike K 'en W. wenschen. De heer Noest is van meening, wanneer er aanvragen voor woningbouw binnenko men, B. en W. het aantal maar niet steeds moeten verkleinen. Men bouwt voordeeliger 20 woningen als minder. De voorzitter zegt, dat de gemeente het recht heeft voorbehouden om van elk der bouwvereenigingen over 4 woningen te kun nen beschikken, om voor de bewoners van enkeie huizen, welke ontruimd of afgekeurd worden, onderdak te hebben. Tevens zegt spr., dat het de bedoeling is de 36 wo ningen op één dag aan te besteden, en wel voor elk der vereenigingen apart en ook in massa, zoodat er gelegenheid is voor kleinere en ook grootere aannemers en men dus niet guurder uit zal zyn. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot wijziging van straatnamen en wel de Stei- len in Badhuisweg en de Achterkade in Nassaulaan. De heer de Ruiter kan zich wel vereeni gen met den naam Badhuisweg. Echter vond hij het beter de Achterkade geen „ko ninklijke" naam te gpven, doch deze maar te houden in de nieuwe wijk waar meerdere van deze namen zijn. Spr. had liever een histnrjschen naam gekozen. De heer Brand zegt, dat het Torenpad, vanwege de verandering die er zal plaats hebben, ook een andere naam verdient, en daar de wegverbetering en veranderingen der laatste jaren onder dezen burgemeester hebben plaats gehad meende hij dal gedeelte Burgemeester Colijnstraat te noemen, en stelde dit voor. De heer van Kleef ondersteunde het voor stel. en zegt dat men voor de Achterkade reeds meermalen had hooren noemen Wes terkade. en wilde deze naarn aanhouden. De heer Mesman i9 van meening dat het Torenpad en Achterkade één straat kunnen vormen en deze dan te noemen Burgemees ter Colijnstraat. De voorzitter brengt dan eerst in stem ming het voorstel om deze twee genoemde gedeelten een te maken, hetwelk wordt aan genomen met 7 der 13 uitgebrachte stem men. Met alg. st. werd vervolgens aangenomen Torenpad en Achterkade te verdnopen in Burgemeester Colijnstraat en de Steilen in Badhuisweg. Voorstel van B en W om te besluiten lot verbetering van den toegang lot de Achter kade. De heer Loef meende, dat dit punt nog niet aan de orde moest komen, omdat nipn nog me! den nolder Laag Rnskonp en andere personen een overeenkomst moet treffen en vindt hel heter om op epn volgende verga dering met pén definitief plan fe komen. Hierover werd door verschillende perso nen het woord gpvoerd. De voorz. zegt, dat men het voorstpl kan 2—2

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4