SPLINTER Wollen Mantelstof De politie is hem nu op hel spoor, nadat een garage-houder vertelde, dat hij 5 bus sen benzine verkocht had aan een man, die aan Heckmann's signalement beant woordde. De auto, waarin „Fox" het lijk van het meisje naar haar vader terugbrachte be hoorde aan een dokter, die vlak bij Heck- mann woonde in Kansas-Cily en was in November gestolen. Onbevestigde geruch ten, dat men den moordenaar te pakken had, maakten het publiek razend. Terwijl de menschen nog voor het bureau stonden, werd een verdachte daar binnen gebracht. De man bleek later niets met de zaak uit staande te hebben, maar men had hem bijna gelyncht. HET BESCHADIGDE SCHILDERIJ. In het midden van November heeft een slagersknecht in het Louvre te Parijs een schilderij van Le Nain, „de familie-disch", waarvan de waarde op een millioen frank wordt geschat, met een scherp mes bekrast. De man heeft nu terechtgestaan en is tot dertien maanden veroordeeld. Hij zeide zijn daad te hebben gepleegd om in de gevangenis te komen. Toen de president van de recht bank hem vroeg waarom hij dan niet liever een lantarenpaal of zoo had beschadigd, ant woordde de man, dat zijn daad dan niet in de couranten zou zijn gekomen en hij wilde, dat zijn familie van zijn toestand zou af weten. LINDBERGH IN MEXICO. De president van Mexico, Calles, en de oud-president Obregon hebben op verzoek van Lindbergh, als passagiers in diens toe stel een half uur boven de stad gevlogen. INGEZONDEN MEDEDEELING. ivacii 140 c.M. breed. GEMENGD NIEUWS. VERTRAGING IN DEN TREINENLOOP. Als gevolg van den ijzel. De weersomstandigheden hebben vooral in het internationale treinverkeer eenige stagnatie veroorzaakt. De trein uit Weenen D. 70 is gistermor gen te Amsterdam met ruim anderhalf uur vertraging aangekomen De trein uit Ber- lijn no. 174 had zeventig minuten vertra ging. Ook de binnenlandsohe treinen, onder vonden, zij het in mindere mate, stagnatie. Op de stations werkte alles tengevolge van de gladheid en van het vastvriezen door ijzel van signalen, enz langzamer dan wen- schelijk is. De spoorwegen deden evenwel "alles om het treinverkeer zoo normaal mo gelijk te houden. Het verkeer der goede rentreinen ondervond gisteren belangrijke stagnatie. DE ONTVLUCHTE 3AAGSCHE GEVANGENE. Hoe hij uit het ziekenhuis wist te ontsnappen Zooals reeds bericht werd, heert eergis teravond in het Gemeente-ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag een gevangene, die daar opgenomen was, kans gezien te ontsnappen. Omtrent dit geval kan nog worden mede gedeeld, dat de vluchteling een Duitscher was, M. genaamd en omstreeks 24 jaax oud. Hij kwam uit Duitschland en reisde naar Den Haag. Onderweg heeft hij nog kans gezien in Zwolle een niet onbelangrijke in braak te plegen ln Den Haag had hij weinig succes, want toen hij zich toegang had verschaft tot het groote kledingmaga zijn der fa. Meddens, werd hij door een surveilleerenden politieagent op heeterdaad betrapt. Door de rechtbank werd hij tot een ge vangenisstraffen ééD jaar veroordeeld. Hij werd naar de stiafgevangenis te Sche- veningen overgebracht. Op een goeden dag beweerde hij tegen zijn bewakers dat hij den steel van een lepel had ingeslikt. De gevangenisdokter oordeelde opname in het ziekenhuis nood zakelijk. Voor ongeveer veertien dagen geleden is M. geopereerd. In zijn maag vonden de doktoren geen 6teel van een lepel maar wel twee punten van vorken, welke M. afgebroken had en ingeslikt. Zijn toestand was nu weer van dien aard dat over eenige dagen zijn overbrenging naar de gevangenis zou plaats hebben. M. mocht eeD groot gedeelte van den dag op zitten en zat ook eergisteravond met nog eenige medepatiënten rond een tafel. Eensklaps stond hij op en zeide dat hij naar het. privaat ging. Na dien tijd heeft men hem niet meer teruggezien. Toen men een onderzoek instelde von den de doktoren de ziekenhuiskleeren in het privaat liggen. M was echter verdwenen. Hij heeft kans gezien een ijzeren poort welke altijd ge sloten ts, te openen en kon zich zoo onge merkt uit de voeten maken. Onbegrijpelijk echter is het, hoe hij zich kleeren heeft kunnen verschaffen. Voor zoover men weet, had hij geen en kelen vriend of kennis in Den Haag Be zoek heeft hij geen enkele maal ontvan gen. Wel beeft hij eens een brief gesehre- ven. De geneesheer-directeur van het Gemeen teziekenhuis deelde nog. mede, dat in an dere gevallen van de zijde der- gevangenis autoriteiten de aandacht og^ een patiënt wordt gevestigd, indien men de kans voor ontyluchting aanwezig acht. In dit geval is dit niet gebeurd. De directie van het ziekenhuis heeft wel de behandeling van de gevangenispatiënten op zich te nemen, maar heeft zich niet belast met de bewa king. Ditmaal was echter geen bewaking voor M. aanwezig. Van de zijde der politie wordt alles in het werk gesteld den vluchteling weer te pakken te krijgen. Men meent een spoor te hebben, dat in de richting van Delft leidt, maar positieve aanwijzingen heeft meD nog niet. EEN DIEF, DIE TERUG KWAM. Maar die niet werd gepakt. In de pastorie aan de Hoflaan te Rotter dam hebben in de nachten van Maandag op Dinsdag en Dinsdag op Woensdag brutaio inbraken plaats gehad, vermoedelijk door denzelfden man. Reeds eenige dagen geleden werd bemerkt dat een onbekende man in het gebouwtje in den tuin van de pastorie, waarin de cen trale verwarmingsinstallatie is onderge bracht, den nacht had doorgebracht zonder daartoe vergunning te hebben. Hij was 's morgens weggejaagd, doch kwam des avonds heimelijk weer terug. Dinsdagmorgen bemerkte men dat inge broken was in de keuken van de pastorie welke parterre is gelegen. Daar alle bewo ners boven slapen, had de inbreker betrek kelijk kalm zijn gang kunnen gaan, hij moet zich tegoed hebben gedaan aan spek en stal een bedrag van 40 gulden en een spie geltje. Wel werd Dinsdag de politie gewaar schuwd, doch daar men aanvankelijk vergat aangifte te doen van den diefstal van het geld, trof men van po.litiewege niet onmid dellijk maatregelen, waardoor een nieuwe inbraak verhinderd zou worden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is toen opnieuw ingebroken, thans op nog brutalere wijze. De inbreker zette n.l. een ladder welke bij het huis stond, tegen den achtergevel en klom door het raam binnen in de zitkamer van een kapelaan. Deze werd door het gestommel wakker en zag door een kier in de deur de bovenzijde van de ladder in de raamopening Hij begon te roe pen, waardoor de huisgenooten wakker werden. De inbreker heeft vervolgens, de vlucht genomen, hij had een vrij groote bijl laten liggen. In den tuin vond men een be drag van 29 gulden dat uit het bureau op de zitkamer gestolen was. De politie kwam toen alarm was gemaakt ter plaatse, doch de dader was niet meer te vinden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den onbewaakten overweg te Zegge, waar al eerder slachtoffers te betreuren waren is zekere P. Dithorst, uit Bergen op Zoom, op het nippertje aan den dood ont snapt Op een hondenkar gezeten, kwam de man, die eenigszins hardhoorend is en bo vendien wegens de koude een stuk oliezeil over hpt hoofd geslagen had. uit de richting Roosendaal over den onbewaakten over weg, jutet toen daar een trein uit Roosen daal passeerde. De hondenkar werd door den locomotief gegrepen en een eind mee gesleurd. waardoor het voertuig ernstig werd beschadigd. De begeleider werd daar bij van den wagen geslingerd, en kwam, wonder boven wonder, met den schrik vrij. De hond echter liep eenige verwondingen op. De machinist, die, te laat om het onge val te voorkomen, het gevaar zag, heeft on middellijk uit alle macht geremd, waaraan vermoedelijk te danken was. dat het onge luk nog zoo goed is afgeloopen. DE VPACHTLOGGER KW. 140 GESTRAND Bij Hoek van Holland is gestrand de vrncbtlogger KW. 140. geladen met visch op weg van Plymouth naar Scheveningen. SLACHTOFFER VAN HET IJS. Te Vlissingen is het 7-jarig zoontje van v. M.. dat zich met een prikslede op het ijs in den Watergang bevond. Woensdagmiddag door het ijs gezakt. Naar het lijkje is tever geefs gedregrd. STADSNIEUWS. JUBILEUMFEESTEN VAN DE AFD. LEIDEN VAN DEN ALG. BOND VAN FOL.-PERS. IN NED. Kinderfeest. In „De Harmonie", in de nieuwe Oranje- zaaltjes, heeft de afd. Leiden van den bond gisteren feestgevierd ter herdenking van liet 25-jarig bestaan van den Alg. Bond, waar zij een onderdeel van vormt. 's Middags werden eerst de kinderen van de leden gefuifd en had men een aardig piograrama voor hen in elkaar gezet, waarbij vooral de poppenkast den ruim 75 jeugdigen toehoorders veel genoegen schonk. Maar ook met de goocheltoeren van den heer Van Duynen, uit Den Haag, hebben de feest vierende kinderen zich zeer wel geamuseerd. En de muziek van den pianist Kloos, de versnaperingen in de pauze en het cadeautje, bjj het heengaan uitgereikt, alles hebben de kinderen prachtig gevonden. En het was niet te verwonderen, dat de kleuters allen voldaan en blrj naar huis gingen. Eet avondfeest. Er mag 's middags by de kinderen een opgewekte stemming hebben geheerscht, op het avondfeest was deze zeker niet minder. De beide bovenzaaltjes waren tjokvol met feestelingen en toen „Sappho" de Motor- Marsch van Rosey inzette, was iedereen zich ten volle bewust, dat er feest gevierd moest worden. Nog speelde Sappho een wals en daarna opende de voorzitter van de feest commissie, de heer M. B. Vos, de bij eenkomst. Hij heette allen welkom en richtte zich daarbij in het bijzonder tot het H.B.-lid, den heer De Vreede, uit Den Haag. Met de verzekering, dat men er naar gestreefd had op dezen avond iets goeds te bieden, eindigde spr. en gaf het woord aan den heer De Vreede, die de feestrede zou uit spreken. De heer De Vreede heeft zich uitstekend van die taak gekweten. Hij sprak gemakke lijk en liet vele opgewekte klanken hooren, toen hij, de geschiedenis van den Bond in herinnering brengende, getuigde van wat deze in de eerste vijf en twintig jaren van zijn bestaan voor zijn leden in het bijzonder en voor den politieman in het algemeen had weten te bereiken. Spr. herinnerde aan toestanden, zooals die bestonden toen de Bond zijn werk begon en wees er op, hoe sindsdien niet alleen de rechtspositie, de opleiding, de maatschappelijke positie, de pensioenregeling, dienstregeling, vacanties, enz., waren herzien en verbeterd. Ook wees hij. er op, dat nog lang niet alles is be reikt, wat tot de idealen van den bond behoort en wat deze op zjjn programma heeft staan. Maar spr. heeft goed ver trouwen in de toekomst, mits men slechts in steeds breederen kring zal willen in zien, wat hij voor den politieman doet en kan doen. Met een luid applaus gaven de aanwezigen blijk van hun instemming met de woorden van den heer De Vreede. De beurt was vervolgens aan het dubbel- mannenkwartet „Inter Nos" (dir. de heer Van Wouw) om zich te laten hooren en ook Sappho vergastte de feestvierenden nog eenige. maler op muziek en de heer Ernest Poets- koke, dichter-zanger, uit Amsterdam, heeft eerst met de guitaar, later in een humo ristisch repertoire er het zijne toe bijge dragen tot verhooging van de stemming. Met een bal, waarbij de Jazz-band van de Post assisteerde, werd het gezellig feest laat in den nacht besloten. JEUGWEDSTRIJDEN VAN DE LEffiSCHE IJSCLUB. Gistermiddag, zoo ongeveer tusschen twee en vieren, heeft de Leidsche IJsclub de aan gekondigde wedstrijden voor jongens en meisjes gehouden. Een ijsleest in zakfor maat, althans van zeer bescheiden betee- kenis, maar, daarom niet minder welge- slaagdl Hoe jammer dat het klaarblijkelijk tevens een afscheid is geweest van deze mooie wintersport, die in zoo ruime mate aan jong en oud gelegenheid biedt zich uit leieven in hoogst sportief genot.... Lang zaam maar zeker steeg het kwik in den ther mometer en reeds gedurende den middag begon het ijs zacht te worden en zwaar te berijden, terwijl nog voor het sluiten van de baan een dichte nevel viel, die minder koud dan wel nat was en de symptomen van den snel naderenden dooi in zich hield. Inmiddels is het desondanks voor de Leidsche jeugd, die aan deze wedstrijden deelnam, een prettige middag geworden, en het verbaasde ons alleen dat niet meer ouders en kennissen waren opgekomen, om de prestaties hunner spruiten of jonge fa milieleden van nabij te aanschouwen. Zij zouden dan hebben kunnen genieten van aardige wedstrijden en van de spanning, waarmee de jongens en meisjes het verloop hebben gevolgd. Er werd over het algemeen met onverdienstelijk gereden. Slechts één ding stelde ons teleur (de heer Harmsen wees er bij de prijsuitreiking terecht op!), namelijk hel schoonrijden, dat wij van 15 en 16 jarigen toch werkelijk heel wat beter hadden verwacht Zeker, er waren gunstige uitzonderingen, maar het zijn deze die den regel bevestigen. De prijzen, in een vlot speechje door den populairen ijsclub-secrelaris overhandigd, werden als volgt toegewezen: Blokjesrapen voor jongens: 1. Speet; 2. Warrink; 3. Coster; 4. Christiaanse; 5. Se ret. Idem voor meisjes: 1. Sloos; 2. Dieben; 3. Christiaanse. Rijden met een ei op een lepel, voor jon gens: 1. Speel; 2. De Jonge; 3. Timmer mans; 4- Passier. Idem voor meisjes: 1. Dieben; 2. Sloos; 3. v. Eecke. Hardrijden voor jongens: 1. Versteeg; 2. Planjer; 3 .Dingemans4. Tienhoven. Idem voor meisjes: 1. Meyer; 2. Hooge- doorn; 3. Hogewoning. Schoonrijden voor jongens: 1. Malze; 2. Thomas; 3. Ouwerkerk. Idem voor meisjes: 1. Iioogedoorn; 2. Meyer. DE INDONESISCHE STUDENTEN. Medegedeeld wordt, dat vanwege het Comité van Actie tegen de terreur in In donesië bij den Minister van Justitie ge protesteerd is tegen de ongemotiveerde verlenging der gevangenhouding van de Indonesische studenten en dat onmiddellijke invrijheidstelling der verdachten is geëiseht. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Gisteravond vergaderde in hotel Den Burcht de afdeeling Leiden en Omstreken van bovengenoemde maatschappij. De voorzitter, de heet G. Bakker, open de de vergadering en gaf daarna het woord aan den secretaris, den heer dr. D. G. Ub- bels, tot het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, die onveranderd wer den gearresteerd. Nadat de voorzitter het presidium had overgedragen aan den heer J. de Graaf, den vice-voorzitter, en hij de vergadering verlateD had, deed de secretaris mededee- ling van den ingekomen stukken, waarbij dat van een hoorngeldheffing van de vee houders, ter bestrijding van mond- en klauwzeer. Het hoofdbestuur gaf een uiteen zetting betreffende de voor- en nadeelen eener hoorngeldheffing teneinde de afdee- lingen in staat te stellen zich vóór 1 Ja nuari over deze kwestie uit te spreken. De regeering is n 1 voornemens een instituut te scheppen voor de bestrijding van mond en klauwzeeiwaarvocr zij de kosten wil bestrijden door van de boeren een bedrag van f 0.10 per stuk hoornvee te heffen. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur afwijzend staat tegenover deze nieu we hel ast-ine. dte np dpn boerenstand zal drukken. Het bestuur acht het ook juister, dat geen nationaal, docb een internationaal instituut zal worden gesticht. Bovendien is de bestrijding van mond- en klauwzeer niet slechts een boeren-, doch een algemeen belang. Door verschillende aanwezigen werd het voor en tegen van de zaak besproken. Be sloten werd, dat de afdeeling wegens het geringe bezoek van veehouders op deze ver gadering over deze kwestie geen beslissing zou nemen. De afgevaardigde der algemeene verga dering te Ridderkerk, de heer Van Dor sten, bracht vervolgens verslag dezer ver gadering uit. Tenslotte werd de rondvraag gehouden, die niets opleverde, waarna de voorzitter de door slechts 6 personen bezochte verga dering sloot. Na afloop der officieele vergadering hield de heer B. van Asperen Vervenne, H. Ass. Pluimveeconsulent te 's-Gravenhage, een in teressante causerie over „Pluimveeteelt", die toegelicht werd met lantaarnplaatjes. Spr. gaf een overzicht van de pluimvee teelt, die den laatsten tijd zulk een groote vlucht genomen heeft, waarvoor verschil lende oorzaken zijn: economische en tech nische. Wat de eerste betreft, door de hoogere loonen der arbeiders is er na den oorlog meer vraag naar eieren gekomen. Ook is Rusland als eierenproduceerend land uitge schakeld. Een groote import kwam van Amerika naar Engeland, doch deze eieren kwamen van overzee en waren niet versch. Langzamerhand gingen Denemarken en Holland zich toe'eggen op de eierenpro- ductie. Met dezen vooruitgang hielden de tech nische verbeteringen in de fokkerij gelijken tred. Voor den oorlog had men boerenkip- pen en raskippen. Tlians heeft men daarvoor in de plaat-s gekregen een fokkerij voor productie. Met behulp van valnesten is het mogelijk (le eigenschappen dei kippen na te gaan en allerlei gegevens omtrent hen te krijgen. Zoo is gebleken, dat hennen, die 't eerst beginnen te leggen de beste zijn, hetgeen men vroeger niet wist. De fokinrichting, die nu gevolgd werd, is door teeltkeuze deze goede eigenschappen, die erfelijk zijn, te doen voortplanten. In de legwedstrijden zien we dan ook de stijgende lijn: van 140 tot thans 180 a 190 eieren. Ook wat de huisvesting betreft weten we thans meer dan vroeger. Vroeger dacht men, dat warmzitten het beste was, terwijl men thans weet dat de vogel in de eerste plaats behoefte heeft aan frissche lucht. De moderne hokken beschut ten de kippen tegen de uitersten van temperatuur; er moet voor iedere kip een halve M3. ruimte zijn. Een belangrijke factor is ook de verlichting: de kippen moeten zoo lang mogelijk in de gelegenheid gesteld worden, voedsel tot zich te nemen wat ze iü het donker niet doen kunnen. Wat de voeding betreft, beval spr. de droogvoedermethode aan ochtendvoerj of boendermeel. De kippen moeten circa 50 gram graan en evenveel droog meel eten- Met 1 uur kunst'icht kan men voorts in den winter dezelfde productie bereiken als in het voorjaar; 50 a 60 e eren op 100 kip pen. Bij dat kunstlicht moet hun dan graan gevoederd worden. Vooral in de zandstreken van ons land passen de boeren de nieuwe methoden op het gebied van pluimveeteelt toe. Ook in Zuid-Holland is de eieren-produc tie grooter geworden, getuige het toene mend aantal eierenveilingen. De pluimveestapel in ons land bedraagt naar schatting een kleine 20 millioen. Om dien stapel op peil te houden, zijn noodig de groote broedmachines, waaronder voor 12.000 eieren. Voor het opfokken heeft men de kachelkunstmoeders voör 3 a 400 kui kens gelijk. Daarna werd een en ander door de lan taarnplaatje? verduidelijkt. De voorzitter dankte den heer Van As- peren voor zijn leerzame lezing. Door de Leidsche Christelijke Radio- vereeniging wordt een z.g. Leidsche avond voorbereid, welke gehouden zal worden op Maandag 20 Februari 1928 in de groote Stadsgehoorzaal, terwijl al hetgeen daar zal worden ten gehoore gebracht, zal worden uitgezonden door het Radio-station te Hui zen. Waar het aan deze vereeniging is mogen gelukken reeds de medewerking te verkrijgen van verschillende vercenigingen en personen op het gebied van muziek en zang en men deswege zich beijvert de eer van Leiden hoog te houden, door, op dezen avond vol afwisseling, werkelijk iets bijzon ders te bicden, laat het zich aanzien, dat hier een voor onze stad belangrijke en zeer interessante avond staat gehouden te worden. Ook onze burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen hoopt op dezen avond over Leiden te spreken. Nadere bijzonderheden zullen te zijner tijd ook per advertentie in dit blad worden bekend gemaakt. Op het terrein van de vuilverbranding heelt gisteren een vrij ernstig ongeluk plaats gebad. Toen de 41-jarige wagenvoerder G. v. V. gereed stond met een leegen vuilnis wagen de hal uit te rijden, trok het paard den wagen plotseling vooruit Van V. geraakte bekneld tusschen de deurpost on den wagen met hei gevolg, dat hij ernstige kneuzingen aan de borstkas bekwam. Hij brak o.a. een paar ribben. Dr. Verschoor van den E.H.D. verleende hem de eerste hulp, en daarop werd de man naar het St.-Elisabethsgestieht vervoerd ter verdere behandeling. Gisteravond ontstond in perceel Tous- sainlkade 19 ten huize van den heer D. H. W., ten gevolge van spelen met vuur door kinderen, brand De brandweer verscheen, maar behoefde niet op te treden. Het liep gelukkig goed af. Omstreeks vier uur is gistermiddag de 40-jarige werkman H. C., uit Wassenaar, op den Zoeterwoudschen Singel bij de Hee- OFFICIEELE KENNISGEVING MAATREGELEN TEGEN HINDERLIJKE SÏQFVERSPREIDING. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op liet bepaalde bij artikel 10 van de verordening op de Straatpolitie en het bepaalde bij artikel 22bis van de veror dening op de wateren in de gemeente Leiden; Hebben, behoudens nadere aanvulling of afwijking in bijzondere gevallen, vastgesteld de volgende algemeene aanwjjzigingen, ^welke moeten worden in acht genomen bjj het vervoeren, laden, lossen overladen of sor- teeren van asch, vuilnis, puin, kalk of andere stofverspreidende voorwerpen of stoffen, op den openbaren weg of in de openbare wateren: lo. Het vervoeren mag niet anders geschieden dan met gebruikmaking van: a. wagens of bakken, die, ter beoor deeling van de politie, zoodanig zijn ingericht of worden gebruikt, dat het storten of wegstuiven van den inhoud wordt voorkomen; b. gave en dichtgebonden zakken; 2o. Bij het lossen, laden, overladen en sorteeren moet het voertuig of het vaar tuig, waaruit gelost of/en waarin gela den overgeladen of gesorteerd wordt, op zoodanige wijze met zeilen, zakken en dgl. zijn afgedekt, dat stofverspreiding wordt voorkomen; 36. Indien, wegens ongunstige wind richting of om andere redenen, voor da omgeving hinderlijke stoiverspreiding met in achtneming van het sub lo. of sub 2o. bepaalde, niet voldoende kan worden voor komen, zal het vervoeren, laden, lossen, overladen en sorteeren niet anders mogen plaats vinden dan des avonds of des nachts op een nader door de politie vast te stellen tijdstip. Y. VAN DE SANDE BAKITUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 December 1927. 30S4 KATHOLIEKE AGENDA. LEIDEN. Donderdag. Katholieke Handels-, Kantoor- Winkelpersoneel, „Rhijnland" Steenstraat. 8.30 uur. ALGEMEENE AGENDA. LEIDEN. Donderdag. Prins Pauweveer, Operette Burgerzangschool. Schouwburg, 7.30 uur. Tentoonstelling van -Leidsche Topografie, Lakenhal tot 15 Januari. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 Decem ber tot en met Zondag 25 December (lsleir Kerstdag)-waargenomen door de apotheek, van den heer W. Pelie, Eort-Rapenburg 12, Tel. 594. Maandag 26 Dec. (2den Kérstdag) nemen waar de apotheken der heeren: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, Tel. 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. DEKENS 2641 renstraat, van een met geperst stroo ge laden wagen gevallen, waardoor hjj een schedelbreuk kreeg en in bewusteloozen en zeer zorgelijken toestand naar het Acad. Ziekenhuis moest worden vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. Gistermiddag is de brandweer, die tegen den middag was ingerukt, opnieuw uitgerukt, daar bleek, dat het in de ruïne van de „Leidsche Courant" nog smeulde- Van 6 tot 8 uur is opnieuw water gegeven, terwijl de bewakende politie tegen 10 uur nog eens water gaf. De omgeving van heb gebouw, of liever vroeger gebouw, was door politie afgezet. Over de schade kunnen nog geen be trouwbare cijfers worden gegeven. Ten nadeele van C. B. is aan den openbaren weg gisteren een rijwiel ont vreemd. MUZIEK. Maatschappij voor Toonkunst. Uitvoering der Muziekscho.ol. Na afgelegd examen was aan klein en groot (die hiervoor in aanmerking kwamen) gelegenheid gegeven zich eens te laten hoo ren op de Openbare Les. De kleinen en jongere grooten alléén of in ensemble's, hadden 's middags de beurt, aan de so'.o- klassen was de avond afgestaan. ?t Was, evenals voorgaande jaren, een succes voor de Leidsche Muziekschool. Al vroeg in den avond werd aangevangen en velerlei goeds is ten gehoore gebracht op verschillend muzikaal gebied. Zeer goede pianisten zetten zich aan het klavier. Natuurlijk zit er bij den een de muzikaliteit meer van natura in dan bij den ander maar de nummers, die tijdens onze aanwezigheid werden uit gevoerd, hebben zeer voldaan en hielden de belangstelling gaande. Zoo trok het reeds technisch gevorderd spel van den jongen pianist, die „twee études" van Franco. Man- des vertolkte, de aandacht. Het eerste deel uit de 3de Sonate van Beethoven, werd door een muzikaal-begaaïde pianiste ge speeld. Met genoegen hoorden wij het viool spel op dezen avond een aardig jong juUertje kwam voor 't voetlicht met „Adagio en Rondo" uit het „vioolconcert A gr.-l." van Rode. Keurig begeleid door e?n klein orkestje volgde een goed verzorgde uitvoe ring van een gedeelte van Nardini's „E m->ii- 2—1

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2