INGEZONDEN HIEDEDEELINK WINTER. fiECHTZAKE.il KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden gistermorgen 68 zaken op de rol. Vanwege de koude waarschijn lijk waren echter maar weinig gedag- "vaarden verschenen'. Een wolf tusschen schapen. H. M. D. te Haarlem was met zijn auto tusschen een koppel schapen inge reden met een tamelijke vaart, waardoor een der schapen het leven liet. Verdachte was net verschenen en de getuigen, die de schapen hadden ge'eid, bevestigden bet proces-verbaal en ver klaarden, dat verdachte slechts weinig zijn vaart had verm'nderd en gezien had, dat oen tweetal schapen zich van den konpel afscheidden. De ambtenaar vroeg 10 of 5 dagen. Veroordeeling conform. In verzet. Daarna werd behandeld de zaak van "W v R. te Leiden, die in verzet ge komen was tegen bet vonnis, dat hij zon der vergunning vet en vleescb in voor raad had gehad, terwijl dit bovendien niet voorzien was van het Leidsche stem- pelmeTk. De getuige Stoelman bevestigde het proces-verbaal en verdachte had weinig tot zijn verdedig ng in te brengen. De ambtenaar vroeg bevestiging van het vonnis, waaraan de kantonrechter zich conformeerde. In de volgende zaken werden bij ver stok de volgende vonnissen gewezen. Fr v. 't V, te R:otveld, te snel varen in het water van Rijnland 10 of 5 da gen. T G. te Katwijk, te Katwijk door een jongen beneden 16 jaar een wagen laten vervoeren 4 of 4 dagen. A. H. te Katwijk, als bestuurder van een auto bij het veranderen van richting geen sig naal geven, 3 of 1 dag. P. v d. M te Ocstgeest, met een auto rijden zonder voor- en achterliet. 3 of 1 d. C. G. te Voorschoten, overtredmg der Arbeids wet. 2 maal 2 of 2 maal 1 dag. J. v. d L-, te Leiden met een auto rijden zonder nummer en letter 1 of 1 d. C. v. 't H. te K euw-Vennep. met een auto rijden zonder en-egel. ƒ2 of - d. B H, zwervende, als ehcioper zonder vergunning aanVggen 2 of 2 d. H. t. H„ id., id., id. B K id. id. id, H t S te Noordwijk. overtreding der Arbeidswet 3 maal 4 of 3 maal 1 dag. TV. F d. 1. R., te Leiden, id., 3 of 1 d. N v d. H te Rijnsburg, als bestuurder van een auto rijden zonder rijbewijs 4 of 1 dag. TV. J. Z. te Katwijk als bestuur der van een auto rijden zonder rij- en nummerbewiis 4 of 1 dag. L S., te Lei den overtreding der IJkwet, 2 maal ƒ0.50 ©f 1 d id. J C. W. K. id id., 5 of 2 d., id. L. M., id., id., f 0.50 of 1 d. id. A. J. C'd.. id., 2 maal 0.50 of 2 maal 1 d-, id J B. v d W„ id. id. 3 of 1 dag, id W. v R id., 2 maal 0,50 of 2 maal id. .T do Vmof Ti'ixp;iAl-jd-idon wa^en rijden zonder l'cht 5 of 1 d. J G. v. F te "Wassenaar, te L. met een rijwiel rijden door een verboden steeg 1 of 1 d H H te Leiden te L. met een wagen rijden door een' verboden steeg, f 1 of l dag M. G te Rijnsburg, id. id. F. "W. J. de J„ te Leiden, te L z;ch van een hond bodienen zonder muilkorf 1 of 1 d. J. D te Leiden, te L. oti een hondenkar zit ten 3 of 3 da°-en. TV. v N., met een rij- w'el rijden zonder Tood achterlicht ƒ2 of 2 dagen. TV J. v. V,, te Oegst^eest, id. id., M. D te Oegstgeest, id., id M V te Am sterdam. met een auto rijden zonder ach- tpr'icht 1 of 1 dag. G. H Bv, te Amster dam. met een auto rijden zonder rood ach'eriicht 5 of 2 dagen, L. J. A. B. H. te Rijswijk id id. F. K. te Amsterdam, id., id II M v. d. W., id. id., id. F. M v d TV te Wassenaar met een rijwiel rijden zonder licht, 2 of 1 dag. J B. B te Voorschoten, met een auto rijden zonder rood achterl:cht 5 of 2 dagen. R. L. te Leiden, varen zonder vergunning in water van Rijnland ƒ10 of 2 dagen. D B te Alphen. te snel varen in water van Rijnland, 10 of 2 dagen. C. L. G. te Noordwijk, op verboden wijze mest ver voeren 1 of 1 dag J d. H., vr. d. V., te Leiden, met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht, 2 of 2 dagen. B. L., zwervende, openbare dronkenschap 2 of 2 dagen. F. R. Leiden, op een treeplank van een tramwagen stana f 0.50 of 1 dag. G H Bte Den Haag, met een motor rij den over een rijwielpad 5 of 2 dagen. C. B. te Leiden, openbare dronkenschap 2 of 2 dagen. J. P H. B., met een rij wiel door een verboden steeg rijden, 1 of 1 dag. J. M., zwervende, openbare dronkenschap, 2 of 2 dagen. KERKBIIEUWS Gouden Priesterfeest Pastoor N. P. Nieuwenhuizen. Het gouden priesterfeest van den Zeer- eerw. heer Pastoor N. P. Nieuwenhuizen te Amsterdam is Zondag onder zeer groot© belangstelling van de parochianen der St. Nicolaaskerk gevierd. Te tien uur deed de jubilaris zijn in trede in de stampvolle kerk, aan den hoofd ingang ingehaald door de geestelijkheid. Nadat het Vcni Creator was gezongen begon de plechtige Hoogmis, door den ju bilaris gecelebreerd met assistentie van pastoor H. van Dijk, te Nieuwkoop als presbyter assistent en de weleerw. hee- ren van Ruyven en B. Spigt, kapelaans der parochie en diaken en sub-diaken, pater Sol C. R. R. S. als ceremoniarius en de eerw. heeren Tb. v. Galen en J. Buys als canto res. Na het Evangelie beklom de zeereerw. beer A. J, Melkert, pastoor van de Vondel- kerk, den kansel, voor het houden van de feestpredikatie, waarvoor hij tot tekst had gekozen de woorden van den psalmist: „Gelukkig het Volk, dat bet jubelen kent". Na de plechtige Mis werd de Priester- cantate van pater J. Haagh C-ss.R. ge zongen. Tijdens de drukbezochte receptie, werd paetoor Nieuwenhuizen namons de paro chianen een enveloppe met inhoud aange- f boden, bestemd voor de voltooiing van de schilderij der kerk, terwijl door een onbe kenden gever een belangrijke som gelds werd toegezegd voor een beeld van de H. Theresia. Des avonds had een plechtig lof plaats, waaronder de jubileerende pastoor dank j bracht aan allen, die hadden medegewerkt om dezen dag voor hem onvergetelijk te maken en zijn parochianen verzocht, hem met hun gebed te blijven steunen. „Msbd." Uitvaart en begrafenis J. Timmermans C.s.s.R. Zaterdagmorgen is te Venlo de plechti ge uitvaartdienst gehouden voor den wel eerw. pater J. Timmermans C.S.6.R., die aldaar plotseling iB overleden. Nada1 het stoffelijk overschot door zijn ordebroeders van het gasthuis St. Jozef naar de St. Marunuskerk was gedragen, waarbij een groot aantal geestelijken de baar voorafging werd een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den Hoog- eerw pater L. Wouters uit Wittem, provin ciaal der Redemptoristen. De eereerw. heer deken J. van Oppep, de weleerw. pater Ch. Boomaars uit den Bosch en kapelaan H. J. J. Haanraete verleenden respectievelijk als presbyter-assistens, diaken en subdia ken asistentie. Een korte lijkrede werd uit gesproken door deken J. van Oppen, de absout© verricht door rector L. Loos uit Roermond. Na de Uitvaart werd het lijk per trein naar Roermond vervoerd en aldaar op het kerkhof bij de Kapel in het Zand ter aar de besteld. Rectoraat. Tot rector van het St. Antoniua-zieken- huis te Velsen is benoemd de WelE'erw. Pater Fabianus O.C., gardiaan van het klooster der Eerw. paters Capueijnen, te IJmuiden-Oost. Ggiwengjde Bepichlen ONGELUKKEN. Meisje doodgereden. Zondagmorgen is op den Rotterdam- schen Dijk te Schiedam de 12-jarige Cor- relia v. d. Krogt. die met haar zusje achter een passeerenden tram den weg overstak, door een luxe auto. bestuurd door dr J. H. K. uit Rotterdam, aangereden. Het meisje werd door het spatbord gegrepen en tegen den grond geslagen; het bleef, he vig bloedend uit mond en ooren, bewuste loos liggen. Het werd per auto naar het ziekenhuis overgebracht, doch bij aan komst aldaar was het reeds overleden. Door hel ijs gezakt en verdronken. Het zesjarig zoontje van H. M. te Oud karspel is in de bijt achter de woning ge raakt en verdronken. .c -ccJfr»#thfiiTririTur7~is- atror Lef ys" ge zakt en verdronken. Slapend in brand geraakt. Terwij! vrouw A., aan den Steenoven onder RijeD, bij de kachel te slapen zat, geraakten haar kleederen in brand. Voor bijgangers doofden vrij spoedig de vlam men, maar de vrouw had reeds zulke brandwonden opgeloopen. dat ze overge bracht moest worden naar het St. Ignatius- gesticht te Breda. Vrouw verbrand. In een der woningen, welke uitkomen aan de Waalkade en gelegen zijn aan de Vleeschhouwerstraat te Nijmegen, is Za terdag de 75-jarige alleenwonende vrouw H v. d. B. te dicht bij een gloeiende kachel gekomen zoodat haar kleeren vlam vatten. Toen de buren hulp verleende, was het bo venlijf der oude vrouw deerlijk verbrand. Zij werd ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen, waar ze echter aan de beko men brandwonden is overleden. Bekneld geraakt. Aan boord van bet Engelsche stoom schip „Falchon" liggende voor Vlissingen, kwam een matroos tusschen den draad van de lier bekneld. Hij werd naar het St Jo- seph-gesticht te Vlissingen overgebracht, alwaar hij aan de verwondingen is overle den. Aan de gevolgen overleden. Vijf weken geleden is op de Raaks, te Haarlem, de bloemist J. F. Bekker. aldaar, door een auto aangereden. Bij zijn verwon dingen kwamen longontsteking en infectie tengevolge waarvan de heer B. tbans over leden ia. Door den afsluitboom gereden. Zaterdagavond te 8.45 uur is een auto, komende uit de richting Vlaardingen. in goeden gang met bevroren voorruit, gere den tegen den afsluitboom van den spoor weg aan de Boonersluis nabij de gemeente Maassluis. De boom brak in stukken, de auto werd beschadigd. Gelukkig werd deze spoedig tot staan gebracht, daar juist een trein passeerde. De auto stopte juist op de naastliggende rails. Door den stationschef werd proces-verhaal opgemaakt. Schip gezonken. Te Schiedam is Zondagmorgen het schip de „Scheepvaart III", dat, geladen met asbestcement leien aan de Westerkade al daar gemeerd lag, gezonken. Als vermoe delijke oorzaak wordt het bijzonder Inge water genoemd, waardoor het schip is bij gevallen en aan den grond komen te zitten. Hierna is het vol geloopen en gezonken. Een man, die tijdens het gebeuren op het schip te slapen lag, werd door voorbijgan gers gewaarschuwd. HET LIJK IN HET DUIVENHOK. Een der mannen in arrest gesteld. Gisterenochtend zijn de heide mannen, die verdacht worden van betrokken te zijn hij hot opzienbarende geval van abortus provocalus, dat zich eenigen tijd geleden in Den Haag heeft voorgedaan en tengevolge verzacht iiiiiiiiiiiiiii geneest waarvan een Duitsch dienstmeisje is over leden, voor den Officier van Justitie ge leid. De vorige dri.gei» zijn de verdachten her haaldelijk door de politie verhoord. Aan vankelijk weigerden beiden eenige inlich tingen te geven, maar na korten tijd beeon de knecht een gedeelte te bekennen. Vrij dag jl. beweerde hij plotseling, dat hij de abortus gepleegd had. Zijn baas was er niet bij betrokken. Daar echter uit verschillende bijzonder heden bleek, dat de knecht niet op de hoog te was ran de handelin"en, welke hij het plegen van abortus noodig zijn, vermoed de men, dat de knecht, onder invloed van zijn haas, alle schuld op zich nam. De haas beweerde ook. dat de knecht alles alleen gedaan had en dat hij nergens van af wish Zaterdag jl. heeft de knecht dan ook verklaard, dat K. hem gedwongen had bij de politie te verklaren, dat hij de schuldige was. Zelfs zou zijn haas hem geprest hebben zich hij de politie als den schuldige aan te melden. Waarschijnlijk zou'de knecht ook hier toe over ge-raan zijn, als niet juist op dien dag de politie het tweetal aanhield. K. bleef echter bii zijn verklaring, dat zijn knecht de schuldige was. De justitie heeft hier echter ook geen geloof aan geslagen, want gisterenochtend is de knecht op vrije voeten gesteld. Hem zal ten laste gelegd worden: medeplichtig heid aan het vervoeren van een lijk. Op dit misdrijf staat geen primitieve hechtenis De rechter-commissaris vond echter ter men aanwezig K. in het huis van bewaring in te sluiten.' Gedurende de laatste dagen heeft de ze- dennolitie nog veel materiaal tegen K in handen geVr.eTen. F.r zou zijn kómen vast ■jnm abortus provneatus, alle van recenten rta- tum. zou hebben schu'dig gemaakt. Ver schillende getuigen heeft men kunnen on-' sporen, die bij deze gevallen betrokken zijn geweest. Misdaad? Op het R. K. kerkhof te Anna Paulow- na is gerechtelijk het lijk opgegraven van wijlen den heer H. V., die 6 weken gele den was gestorven. Vermoed werd dat hij niet den natuurlijken dood gestorven was." ,;Msb." Een diefachtige dienstbode. De familie K., aan den Schicdamsche Singel, te Rotterdam, vermiste sedert eeni gen tijd een brillanten ring van groote waarde. Daar men verdenking koesterde tegen de dienstbode, de 23-jarige TV. F., werd tijdens haar afwezigheid door de politie een onde-zoek ingesteld op haar kamer. De kostbare ring kwam niet te voorschijn, doch wel werden drie koffers eevonden. die vrij dure dameskleeren en verschillende voorwerpen van waarde be vatten. Het dienstmeisje werd gearresteerd doch verklaarde niets van den ring af te weten. De goederen, die in de koffers ge vonden waren, waren, naar zij bekende, eigendom van verschillende mevrouwen In het laatste jaar had zij niet minder dan zeven diensten gehad, en waar dat ging kleeren en voorwerpen gestolen. De gedienstige is naar het Huis van bewaring overgebracht. Nog meer arrestaties in de mijnstreek. De gemeente-politie van Schacsberg heeft op telefonisch verzoek van de politie uit Herzogenrath aangehouden zekeren G van E van hier en W. G. uit Nieuwenhagen, die in het bezit bleken te zijn van een mo torrijwiel, dat zij kort tevoren in Herzogen rath van zekeren H. gestolen hadden. Verder werd door de Heerlensche poli tie aangehouden en ter beschikking van de justitie te Maastricht gesteld de verloofde van den inbreker S., een Duitsche, ver dacht van heling van diverse voorwerpen door genoemden S. ontvreemd. Het vergeten meisje. Zaterdagavond toen de kerk te ReuveT j meldt de „N. K.", sinds eenigen tijd ge sloten was, begonnen plotseling de kerk klokken te luiden, eerst de kleine en daar na de groote. Spoedig liep er in den kou den avond een aantal mensehen te hoop Men vreesde brand. Het bleek, dat een jon- gedochter bij het sluiten der kerk daar was achtergebleven. Toen het licht uitging, was zij niet meer in staat geweest, tijdig den koster te hereiken om insluiting te voorko men. Spoedig werd zij nu uit het donkere kerkgebouw bevrijd. Inbraken. Gisteravond, toen de lieer S., wonende in de Boekhorststraat te 's-Gravenhage, thuis kwam, bemerkte hij tot' zijn groote ontsteltenis, dat er tijdens zijn afwezig heid in zijn woning ingebroken was. Men had z-ch door inshvping toegang ver schaft en het slot van de brandkast uitge boord. In de brandkast bad do heer S. voor een groot bedrag aan geld en sira- dert geborgen. Vermist worden ruim drie duizend gul den aan bankpapier, een partij platina ter waarde van f 1000 en eenige sieraden, welke een waarde van f 2000 hebben. Men is op buitengewoon handige wijze te werk gegaan, zoodot niet de geringste sporen achtergelaten zijn. De heer S. is handelaar in sieraden en platina. Te Venlo werd Zondagavond tijdens de afwezigheid van de bewoners ingebro ken bij den heer K. S op den Hoogen Weg. Naar verluidt werd 8C0.in con tanten en een gouden horloge ontvreemd Van de(n) dader(s) geen spoor. Brand in een kunsthandel. Te Haarlem is gisterenmorgen brand uitgebroken in perceel Kruisweg 66, waar in gevestigd is de kunsthandel van den heer Das, firma Poddemo"s. De brand liet zich eerst ernstig aanzien, doch werd door de brandweer spoedig gebluscht. De gang van het perceel brandde geheel uit. terwijl eenige in het achterste deel van den winkel staande kostbare'meubels gedeelte lijk verbrandden of waterschade kregen. Het voorste doel van den winkel, de éta lage en de bovenverdieping bleven ge spaard. De oorzaak van den brand, die ontstond in een bpr«-nlaatsie onder de trap is onbekend. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Autobusdienst gestaakt. De voor Nijmegen en omtrek bekende autobusdienst van „Quick" heeft aange kondigd met 27 Dec. dezen dienst stop te zullen zetten. Sedert het ongeluk op 19 Nov. 1.1. bij den spoorwegovergang aan de Groenestraat te Nijmegen, is voor het publiek er blijkbaar het vertrouwen uit: immers zoo wordt meegedeeld, is sedert dat droevig ongeval het vervoer met 4000 personen per weel verminderd. Een dergelijken teruggang kon de onderneming niet dragen. Een raadhuis door cwnmunisteri veroverd. Aan de „N. Prov. Gron. Crt." wordt uit Hoogkerk, een uur afstands van dc stad Groningen, het volgende gemeld: In den gemeenteraad zou een voorstel van B en W. aan de orde komen, waar tegen de communisten hun protest wilden doen uitgaan. Het tumult begon echter al veel eerder. Direct na de opening eischte de heer Holting, dat voor alle aanwezigen op de tribune stoelen aangedragen zouden woTdcn, wat totaal onmogelijk was voor de pl.m. 45 personen. En toen begon het voetgetrappel en uitroepen van je welste. De burgemeester gelastte ontruiming der tribune, waaraan geen gevolg werd gege ven; men lachte er om. Ook de heide veld wachters stonden machteloos. De voorzit ter schorschte de vergadering, waarna de raadsleden de zaal verlieten. Holting stookte zijn kornuiten op, zich niet op bevel der politie te verwijderen. Terwijl de leden de zaal verlieten, begon H. rond te deelen; 't waren toch gemeenschaps sigaren. Wat te beginnen tegen deze overmacht met twee veldwachters? De .burgemeester verzocht assistentie van de maréchaussée in Groningen, die met hun vieren na drie kwartier wachtens verschenen. In dien tus- schertijd roerden de heeren zich heftig met den mond. 't Was een reuzenspectakel in het gemeentehuis en daarbuiten. Echter toen de maréchaussée verscheen, gingen allen vrij kalm het gebouw verlaten. Wel ontdeed zich een uit de groep van z'n over jas om bij eventueel hardhandig onfeden der politie wat meer vechtklaar te zijn doch het liep goed af. Na een uur oponthoud kon do vergade ring worden voortgezet. Buiient. Berichten ONGELUKKEN. DE GEZONKEN DUIKBOOT. Er waren nog 6 levenden. Thans alle hoop opgegeven. Uit Provincetown wordt gemeld: Een der booten, welke zijn uitgezet door de ter plaatse" van het zinken der S. 4 aanwe zige schepen, heeft, zooals gemeld, be richt gebracht, dat een duiker, die tot het wrak was afgedaald, in de duikboot heeft hoor en kloppen. Eén nader bericht meldt, dat de duiker om twc-e uur 's middags in zee was afge daald. Twintig minuten later telefoneerde hij. dat hij de duikboot had gevonden. Hij deelde mede, dat het gat in den romp grooter was, dan dat in de S 51, toen deie twee jaar geleden door de „City of Roint" was geramd. Het gat bevindt zich mid scheeps aan stuurboord, onder den uit kijktoren De vernieling was zoo groot, aldus de duiker, dat er in het midden- ccmpartiment geen onderzoek kon worden ingesteld. Vervolgens bracht de duiker een lucht- slang aan en begon hij lucht in den romp te pompen. Toen hij kloppen hoorde, nam hij een hamer en slaagde hij er in, ver binding te krijgen met de overlevenden, die hem de volgende boodschap deden toe komen: „Zes man in leven; lucht mei slecht; haast u alsublieft; duurt het nog lang?" Men gelooft, dat de mannen, die zich in dé torpedokamer bevonden, nog in leven waren; do anderen waren blijkbaar omgekomen. Een later telegTam uit Princetown meldt echter, dat de pogingen om de overleven den van den onderzeeër „S. 4'' te redden tengevolge van den storm practisch opge geven zijn. Groote fabrieksbrand in Noorwegen. 4 millioen schade. Te Drammen zijn twee gehouwen van de Drammenselvens papierfabrieken, (directie Union Go.) alsmede 4 papiermachines, alle opslagplaatsen en het kantoorgebouw door brand geheel vernield. De schade beloopt ruim 4 millioen kro nen. Alles was verzekerd. De winter is nu eens Als winter ook gekomen, De grachten zijn vol ijs, De sneeuw hangt in de boomen De wereld is nu wit. Een schoonheid om te stelen, TVaarop de winterzon Haar .gouden licht laat spelen De kou is nu een vorst, Die juichend wordt ontvangen. Een vorst met hermelijn Van witte sneeuw omhangen. Geen koude wordt gevoeld En geen bevroren beenen, Geen koude wind, die waait Om zijden damesbeenen. Maar als het één dag dooit. Eén inzinking, één flater. Dan wordt weer al die schijn Van witte weelde, water. Dan is het eensklaps koud, Dan 't is wel ongelukkig Dan is de winter naar. Dan is zij eensklaps nukkig. Dan komt men niet op straat. Want 't is zoo koud daarbuiten, Men wacht totdat weer staan De bloemen op de ruiten, Dan weer opnieuw eruit Naar dik bevroren plaatsen. Geen kou doordringt de huid; Dat *s d' invloed van de schaatsen Maar weet, dat hij, bij wielt Er kou en armoê is. De' winter ziet en voelt Zooals de winter is Ongeluk met een stoomketel te Vilvoorde. In een chemische fabriek te Vilvoorde bij Brussel is gisterenmorgen bij 't schoon maken van een stoomketel een buis ge sprongen. Zes arbeiders kregen zware ver wondingen door den ontsnappenden stoom. Een hunner is reeds overleden, terwijl twee anderen zich in levensgevaar bevinden. Werklcozenrellotjes in Jerusalem. '15 gewonden. 17 arrestaties. In de Joodsche kolonie te Pelachtkaveh te Jerusalem is het dezer da "en tot een botsing gekomen tusschen 600 Joodsche werkloozen en Engelsche politie. Vi'ftien Joden werden gewond en er hadden 17 ar restaties plaats. Dit oproer der werkloozen schijnt zijn oorzaak te hebben in het feit, dat Jood sche eigenaren in sinaasippe^nde-nemm- rroti aan Arabische werkkrachten de voor keur gaven om het fruit te plukken De gewapende EDsrelsche politie heeft de kolonie bezet. Taxi-chauffeurs beroofd. Van hun geld en hun taxi's. Te Marseille zijn naar Fransche bladen melden kort achter elkaar vier taxi-chauf feurs het slachtoffer geworden van een misdadiger. Het eerste slachtoffer w-rd doo- dezen want het zal wel een ende zelfde man geweest zijn aangeroepen en in een eenzame straat onder bedrem'ng met een revolver van 350 francs beroofd, waarbij de dief nog de voorzorg nam den chauffeur de handen fe b-nden. fHoe hij dit kon doen terwijl hij zijn revolver op ziin slachtoffer gericht hield, vinden wij niet vermeld). Daarop ging hij pr met de taxi vandoor. Een tweede chauffeur werd op dezelfde wijze van 850 francs beroofd, een derde van 250 francs, een vierde ver loor eveneens al zijn geld. Ook met hun taxi's maakte hii zich uit de voeten. Drie der gestolen taxi's zijn teruggevonden. Men zoekt de vierde taxi en den dader. Trein in Amerika aangeh«urf«:i. Bandieten rooven voor 125000 aan ruwe zijde. Op den Reading-spoorweg bij Langhorne, in den staat van Pennsylvanië, hield een troep van 15 bandieten een goederentrein aan en reed. na een aantal schoten met de bemanning van den trein gewisseld te lub ben, in auto's met een partij ruwe zijde, tel waaide van 125.000 gulden weg. Een dei roovers werd door een treinwachter ge wond, doch werd niét gevangen genomen. De zijde was ter bewerking op weg van Jersey City naar een firma te Chester in den staat Pennsylvannië. Men vermoedt, dat eenige bandieten zich te Jersey City in den trein hebben verstopt en op een vooraf bepaalde plaats den trein tot stilstand hebben gebracht dooi de ventielen van de luchtremmen stuk te seken. j De laatste twee maanden hebben in deze streek meerdere zijde-rooverijen uit trei nen en auto's plaats gevonden, maar tot dusverre is de staatspolitie er niet in ge slaagd een der dieven te vatten. Kerkdiefatal te Parijs. Zondagmorgen te zes uur. toen pastooï Dorassin van de St. Clothilde-basiliek te Parijs, zich voor de H. Mis voorbereidde, ontdekte hij, dat in het tabernakel was in gebroken en dat twee gouden cibories, wel ke er in geplaatst waren, waren verdwenen. Een onderzoek, door de politie ingesteld wees uit, dat de misdaad gepleesd moet zijn. na het openen van de deuren der kerk, dus een half uur, voordat hij werd ontdekt. In de laatste weken zijn onder soortge lijke omstandigheden reeds twee diefstal* len gepleegd in de kerken St. Etienne du Mont en St. Thomas d'Aauin De geheim-1 zinnige misdadigers hadden in ieder del kerken eveneens twee zeer kogtba»® ries geroofd.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4