den, daar de tijd Ic kort was, om een ver gader.ng te beJeggen. Volgens het regk,- ment van den Volksbond en der iuonoel- clab zonden de tooneefcspelers van de aid. en ouderaid. lid moeien zijn .of donateur. Bij de eerste uitvoering was deze bepaling niet gehandhaafd, oïn reden dit een proef was, maar bij de tweede uitvoering was het gcnensulii het oordeel der leden te hoe ren nukeie lcuen sleMen voor, de tooneel- ciub aan de jHa^monie-vereeniging te ver binden. Weer anueivn sleiuen voor ue Har monie amen hel muz kale gedeelte laten inuuen. ixet laatste had uit te0en, dat er geen voldoende krachten waren voor een louneeMkeeling builen de Harmonie, waarop besloien werd (nadat de vuorz. van ue toonéeiaid. een aciiLeraeurlje ge- vonucn had in net reglement der tooneel- aiuj ue ixarmuiueleuen ^onder eenige ver plichting mee te kuen spelen op het loo- neel, ais vereiscüle vrije la-achten. Be geestelijk adviseur gal een rede over de Unbe\lekte UnLvangcnis van Maria waar.oor de voorz. hem uank hraent. Le Voorz. bracJit dank aan allen, die hadden medegewerkt tot 't weislagen van het bt. N icolaasfeest voor de kinderen van bonds leden en deelde mede, dal bakker v. d. Voorn de krentenbroodjes gratis geleverd bad aan den goeden Sint Uok werd dank gebracht voor algeroeene deelname aan de Generale H. Communie ter gelegenheid vqu het Palroonfecsi Bij de rondvraag kwam ter sprake, waarom van de laatst gekouuen uitvoerin gen geen verslag in de Leidscke Courant siund, waarop de voorz. antwoordde, dat hij zich niet had gewaagd aan een beóor- deeLing van spel en spelers. Daarna weid gevraagd of er nog geen vaandel aange schaft kon worden, waarop door den heer B v. Leeuwen, bondspenningm., hel be drag genoemd werd, dat aanwezig was van hei vaandelfonds, wat allen te weinig achten voor een goed vaandei. Door de le den werd voorgesteld het nog ontbrekende bedrag zoo spoedig mogelijk bij eikaar te balen, door uitgifte aandeeltjes. Dit in be spreking gebracht, bad tot resultaat dat elf leden en de Geestelijk Adviseur zien bereid verklaarden een aandeel te nemen Be Voorz. zegde toe dat omtrent den aan koop bet C. B. om advies gevraagd zal worden Door den heer B. v. Leeuwen werd f^n klacht geuit, omtrent vrije toe gang bij uitvoeringen voor beide avonden, waarop de voorz voorstelde, als het bij de Harmonievereeniging geen bezwaar gaf, aan leden en donateurs van beide vereëni- gingen toegang te verleen en, voor beide avonden en tevens de bepaling, dat leden en donateurskaarten voor vrijen toegang strikt persoonlijk zijn, maar het tweede be wijs van toegang blijft voor ieder vrij. Hiertoe werd besloten. Daarna werd deze druk bezochte vergadering na een woord van dank, door den voorz. met gebed ge sloten. Hulp in blood bracht 2.52i op. ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te komt Donderdag 15 December des na middags 2 uren m openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Benoeming van een lid van het Alg. Burgerlijk Armbestuur van Rijpwetering,- wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1928 van den heer G. M. Beelen. 2. Benoeming van twee leden van het Alg. Burgerlijk Armbestuur van de Vrije en Lage Boekhorst onder Üud-Ade, wegens bet overlijden van den beer J'. Verlaan en wegens periodieke aftreding, ingaande 1 Januari 1928, van den beer Tb. A. van der Hulst. 3. Voorstel van B. en "W. om in verband met een ingekomen schrijven van H.H Ged. Staten over te gaan tot wijziging van het Reglement op de Burgerlijke Armbe sturen. 4. Vaststelling van een verordening re gelende het verkeer op de wegen in deze gemeente in verband met de gewijzigde Motor- en Rijwielwet. 5. Benoeming van 9 leden van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim. 6. Benoeming van een Commissie voor de Landerijen te Huigsloot voor den tijd van 4 jaren, ingaande 1 Januari 1928. 7 Vaststelling van een aantal pensioen grondslagen. 8. Reclames schoolgeld. 9. Wijziging begrooting, dienstjaar 1927. 10. Ingekomen stukken en mededeelingen, LISSE. R.-K. Kiesvereeniging. Maandag avond vergaderde de R.-K. Kiesvereeni ging in het gebow van den R.-K. Volks bond onder voorzitterschap van den heer F. C. J. v. d. Eerden. In zijn openings woord zeide de voorzitter, dat het zeer jammer was, dat de opkomst zoo matig was, bij vorige vergaderingen vergeleken. Voorts kwam naar voren of het wel noo- dig was om in dit seizoen te vergaderen, wat toch zeker voor deze vereeniging een doode beweging is, daar er toch geen actie in dit seizoen wordt gevoerd, maar daar voor 15 Dec 1927 de herziening van het Reglement moet geschieden, bleek dit dan wel noodzakelijk. Hierna werden verschillende nieuwe punten aan het reglement toegevoegd, vooral het punt „Studiebuers" werd zeer duidelijk door den voorz. aan de vergade ring voorgelicht.- De Heer G. Schrama vroeg, wanneer ter plaatse een studieclub opgericht wordt en of deze dan met of naast bét bestuur der R.-K. Kiesvereeni ging werkt. Dat deze club geheel afzon derlijk te werk zou gaan, zou spreker zeer gevaarlijk achten. De voorzitter zeide toe, dat deze club geheel onder bescherming van het bestuur der Kiesver. zal staan en geleidelijk zal samenwerken tot groei en bloei van deze R.-K. zaak. Er zal dan ook in dit reglement vast komen te staan, dat deze club nooit op zichzelf een vergade ring kan beleggen. Met deze gegevens ging den heer C. Schrama geheel accoord. Vervolgens besprak de voorz. nog even de gehouden gemeenteraadsverkiezingen en zeide dat een eerlijke strijd is gestreden zonder een hinderpaal te wezen voor de andere partijen. Vervolgens werden bij goedkeuring van de vergadering eenige punten veranderd en hert reglement van „Wijze van Kiezen". De heer J. Korte- kaas gaf nog een korte samenvatting van de vergadering van den Partijraad, ge houden ia Utrecht, waarvan spreker lid. is. De voorz dankte den heer J. Kortekaas voor bet verslag. Bij de rondvraag wees de voorz. op de Kerkvervolging in Mexico en besprak de wenschelijkheid, dat andere mogendhe den tusschenbeide zouden komen. De heer v. d. Laan vroeg of de belas- tingbi jetlen niet eerder kunnen worden verspreid, daar dit altijd geschied in het najaar. De vcorz. wist niet dat deze zoo laat in het najaar kwamen. De heer Schrama ze de dit punt dikwijls in de ge meenteraadsvergadering te hebben aange roerd. De voorz. beloofde dit punt in de eerstvolgende vergadering van de Kamer- Centra'e te bespreken, dan wordt er een'ge publiciteit aangegeven. Hierna slui ting. OEGSTCEEST. Geboren: Maria Theresia d. van TL Roes en M. van Rijn Calharina Gijs- bertha Johanna d. van C. M. den liol'an- der en J. A. Lubbe Adr.ana d. van J. Lang ver en F. van der Burg. Ondertrouwd: A. J Schunselaar, te Enschede, en G. M. van Grieken G. J H. Driessen en C. J. M. Zandvliet. Overleden: G. Dir'/éen 24 j J. J van Leeuwen S3 j. G. P M. S dicrmer Voest, wed. C. P. van Leeuwen, 78 j. N. Stiva 84 j. RIJPWETERING. Fcestvergadering IJsclub. Door de omstandigheid, dat de laatste winters ons nagenoeg geen ijsvermaak en derhalve aan nze IJsclub geen werk verschaften, is de ten vorige jare op de algemeene vergade- ring gestelde voorwaarde vervuld en kon er ditmaal feest worden gevierd, om lat de kas het toeliet. Te ongeveer half acht, Maandagavond, waren in de ruime zaal van het café „Rustoord" meer dan honderd leden van onze IJsclub aanwezig, die door den voorzitter, den heer J. Bakker, harte lijk welkom werden geheeten. In zijn ope ningswoord herinnerde spreker aan het feit. dal deze bijeenkomst voornamelijk ge wijd was aan de feestelijke herdenking van bet vijf-en-twintig-jarig bestaan der ver eeniging en releveerde hij in hoofdtrekken, wat in den afgeloopen tijdkring door deze nuttige instelling was gedaan. Is het naaste doel onzer IJsclub, in den kwaden tijd werk te verschaffen aan hen, die zich door strenge koude cf sneeuw hun werk gelegenheden ontnemen zien, toch zal ieder moeten toegeven, dat het on 'erhoud der banen bij ijs, bet opruimen van sneeuw langs de wegen en het strooien van zand bij gladheid van den weg werkzaamkedeg zijn, waarmede men het algemeen belang dient en waarvan eenieder profiteert._'t f6 daarom geen wonder, dat. een vereeniging als deze, zelfs op een plaats als Rijpwete- ring, waar men doorgaans blijk geeft, wei nig belang in het vereenigingsleven te stel len, in het middelpunt der algemeene be langstelling staat. Het aantal leden toont dan ook vanaf de oprichting een steeds stijgende lijn en de vergaderingen waren bijna altijd goed bezocht. Zeer ad rem werd hieraan de opmerking toegevoegd, dat de traditioneele verloting aan deze laatste omstandigheid misschien niet vreemd is. Na deze inleidende, woorden verkreeg de penningmeester het woord tot het uitbren gen van het financieels verslag, waaruit bleek, dat over het dienstjaar 19261027 de inkomsten plus bet voorcleelig saldo vo rig dienstjaar bedroegen f 653.80 k-, de uit gaven f 102.40, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 551.40 VS. De hierop volgende bestuursverkiezing werd ondervangen, doordat op voorstel van den hoer Heemskerk de aftreten 'en, n.l. de heeren Duivenvoorde, v. Haestregt en Jagers, bij acclamatie werden herkozen. Men had blijkbaar haast om het officieels gedeelte der bijeen komst te beëindigen, wijl een voorstel, in strijd met het regle ment, zoo spontaan werd aanvaard. Toen kwam het laatste officieele pro grammapunt aan de orde n.l. de rondvraag, waarvan niemand der aanwezigen gebruik maakte, zooclat de voorzitter de eigenlijke vergadering kon sluiten en het woord kon geven aan het duo: De Haas en Van der Steen, die het laatste agendapunt zouden verzorgen, op de uitnoodiging aangeduid als: „Variété-programma". Het duo, m.et den heer v. Wel als pianist, heeft zich uit muntend van zijn opdracht gekweten en met zijn geestige duetten en karakter schetsen de aanwezigen gedurende eenige uren op aangename wijze weten bezig te houden. Het genoemde duo verdient alle aanbeveling. We zouden moeten bekennen zeer onvol ledig te zijn geweest, wanneer we dit ver slag besloten zonder melding gemaakt te hebben van de verloting, welke ditmaal een zeer geanimeerd verloop had. Daar een feestavond als deze toch al belangrijke of fers moest eischen van de kas, had het be stuur naar een middel gezocht om de ver loting minder kostbaar te maken voor de kas en dit middel is schitterend geslaagd. Aangekocht waren 21 prijzen, terwijl de trommel 250 nummers bevatte. Eén num mer werd aan elk der aanwezige leden gra tis uitgereikt, terwijl de overgebleven num mers bij crpbod werden verkocht. Deze ge animeerde verkooping bracht bet dubbele van het geraamde bedrag op, zoodat de verloting ditmaal aan de kas slechts de helft van het jaarlijks daarvoor beschik bare bedrag kostte. Wij sluiten dit verslag met den wenscb, dat de Rijnweteringsche IJsclub in bloei en ledental moge toenemen en dat het be stuur in staat moge zijn den leden nog me nigmaal een gezelligen avond als deze aan te bieden. STOMFWIJK. Geboren: Johanna Wilhelmina d. van W. J. J. de Hollander en E. M. v. d. Bosch Leendert z. van M. v. Dongen en M. J van Wolferen Alida Petronella Theresia d. van A. Luk en G. Janson Wilhelmus Petrus z. van P. v. d. Meer en P. A. Kuijpers Johannes Martinus z van W. L. van Rijn en G. A. Menken Geertruida Cornelia Elisabeth 'd. van L. G. Sclirader en M. de Bruin. Overleden: Leendert J ohannes Gr oe newegen 71 j., ongeli. Helena Bernar- dina Maria Goemaus 4 j. GEMEENTERAAD. De begroeiing aan den ruimen kant. Vermoedelijke verhooging van levensonderhoudaftrek. De straaibelasting. Zaterdagmiddag te 2 uur heropende de Voorz. de Donderdag verdaagde vergade ring met gebed en opent de algemeene be schouwingen, waaraan wenscben deel te nemen de heeren Willem.se, Verheijen. Small, de Lange en v. d. Meer. Den heer Willemse komt het voor, dat de begrooting niet staat in het teeken van "nauwkeurigheid; men voelt, dat de ver schillende posten niet ^ijn berekend en men dë^e heeft neergezet zonder bierbij zijn volle aandacht te hebben. Hel is hem opgevallen, dat B. en W. de uiterste zuinigheid hebben betracht. De straaibelasting vindt hij onrecht vaardig, omdat dikwijls de kleine perceelen wel eu de groote, die er achter liggen, niet behoe ven te betalen. Hij had in prae-advies van B. en W. andere antwoorden en meer toe gevendheid voor de Comm. ad hoe ver wacht; hij bespreekt nog de vuilnisauto, de motorbrandspuit, etc. De heer Verheijen zegt thans aan de algemeens beschouwingen te kunnen deel nemen onder meer gunstige omstandighe den dan de le maal in 1919, vooral ook wat betreft de financicele toestand en de verandering in het college van B. en W., enz.; hij bespreekt de armenzorg, de werk- loozensteun, Burg. Armbestuur en merkt op, dat de voorstellen zijner partij (S. D A. P.) steeds worden verworpen en dat dan steeds van hoogerhand moest worden ingegrepen. De Commissie ad boe heeft gesproken over de Volkshuisvesting, deze is, aldus spr., lang niet goed en er moet hieraan ge werkt worden om de krotten, etc. op te ruimen. Iiij wijst op de onbillijkheid der salarieering van de ambtenaren ter Secre tarie en de bevoordeeling van den eenen boven den anderen en bespreekt in dit ge- \al den kindertoeslag. Wat bet pol tiotoe zicht betreft, door de Gomm. is er reeds op gewezen, dat er tekort aan politie is: bij beschouwt de bode-politie uit den b.,je Verder wil spr., gezien het batig slot en de groote post voor om. oorzien, het nood zakelijk levensonderhoud bij de rnkomsten- belasting verheogen tot f 750. De heer Small lijkt het prae-advies en het rapport aan de Comm. ad hoe wat on bevredigend, het komt hem voor, dal B en W. ~oo telkens alles in de ruimte ge nomen hebben; hij zou zelfs de begroeiing wL.on terugsturen naar B. en W. om be tere en meer positieve antwoorden te krij gen, indien hij wist, dat door B. en W. niet h.eraan de voile aandacht "was gewijd. Hij bespreekt de Volkshuisvesting, de bouw- \erordening. hét archief en de brand- blusschingrniddelen, waarvan heel weinig in orde is, terwijl de reinigingsdienst hoog noodig verbetering eischt. Van de ja.arwedden ambtenaren zeggen B. en W., dat deze aan de redelijkheid vol doen, doch hij is het hiermede niet eens, hij komt nader op een en ander terug bij de begrooting. De heer v. d. Meer stelt het volste ver trouwen m het beleid van B. en W., doch hij kan met enkele posten op de begrooting door de Comm. ad boe gevormd, niet ge heel accoord gaan, daar toch de grootste zuinigheid moet worden betracht. De voorz. dankt in het algemeen alle heeren voor de toon, waarmede de alg. be schouwingen zijn gehouden. Hot spijt Inm, dat er een toon werd gehoord, waardoor B. en W. zoo ernstig werden becritiscerd. Als men jusil wist, wat door B en W. werd gedaan, zou er n et zulke erilielc zijn. De Weth. zijn eerst sedert G Sept. in het college en zijn nog niet geheel ingewerkt; hij geeft de verzekering, dat met alle wen- sclien rekening zal worden gehouden. De voorz. beantwoordt de verschillende sprekers. Aan de begrooting zal de volle aandacht' worden geschonken. De straat- belasting kan dit jaar nog niet worden af geschaft. De werkverschaffing zal de volle aandacht hebben van B en W., de kinder toeslag is door B. en VV. voorgesteld, als is bedoeld, terwijl hij de vermeerdering van het politiecorps momenteel nog niet noodig acht en hiermee nog een jaar wachten wil. De bode-politie vindt hij ook minder juist, doch dit werd gedaan uit een oogpunt van bezuiniging. Een voorstel tot verhooging van de aftrek voor noodzakelijk levenson derhoud zal door B. en "VV. nader overwo gen worden. De heer Willemse bespreekt dan nog na der de reeds genoemde punten, terwijl ook de heer Verheijen nog nader zijn onder werpen behandeld. De heer Small zegt, dat bij een ernstige aanval deed op het beleid van B. en W. om daardoor meer geestdrift te brengen en om daardoor te bewerkstelligen, dat bet werk van B. en W. zou verdeeld worden, De Voorz. antwoordt de heeren dan nog nader en sluit dan de algemeene beschou wingen en gaat over tot de artikelsgewijze behandeling der begrooting. Bij den post salarissen Wethouders, .zegt de heer Willemse namens de Comm. ad hoe, dat het antwoord van B. en W. bevre digend is. De comm. ad hoe stelt een werk- verdeeling voor van B. en W-, opdat ieder zijn vastewerk heeft. En worden hierover lange besprekingen gevoerd, waarop de heer Small opmerkt, dat men nu dit voor stel wel kan doen en kan aannemen, doch als B. en W. het niet ten uitvoer kunnen brengen, geeft het niets. Hij zou daarom dit voorstel willen maken tot een voorstel van gewenschtheid, dat B. en W. hun best doen liet werk zoo juist en zoo goed moge lijk te verdeelen, welk voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Bij den post „Jaarwedden en salarissen Ambtenaren'5 stelt de Comm. ad hoe voor een uniforme regeling te treffen en vooral de jaarwedden van den 3en en 4en amb tenaar goed onder de oogen te zien. Het voorstel om een uniforme regeling te tref fen en om voor den 3en en 4en ambtenaar bet 4-/5 systeem in toepassing te brengen wordt in stemming gebracht en met 65 stemmen verworpen. Een voorstel Verheijen, dat te Leid- schendam zoo spoedig mogelijk oen be hoorlijk arreslantcnlokaal zal gebouwd worden, wordt met 101 stemmen aan genomen. „Salaris Gem.-Opzichter'5. B. en W. zul len in de volgende vergadering met een duidelijk rapport, ook omtrent den toe stand van dezen functionaris, komen. „Onderhoud Straten en pleinen". De Comm. vindt het bedrag voor onderhoud te laag; de beer Willemse bespreekt den slechten toestand van den weg vanaf „De Zwaan" tot den hoek der firma Blonk. Hij beeft gehoord, dat dit stuk aan de Pro vincie zal worden overgedaan en wil deze straat doen aspbalteeren, betgeen door en kele heeren wordt toegejuicht. Ook de Stompwijksche Weg eischt langdurige be sprekingen. B. en W. zullen met nadere voorstellen kernen, zoodra de waterleiding geheel gereed is. „Post Schoolreisjes". Op voorstel van den heer Verheijen wordt deze post met alg. stemmen van 30 verhoogd lot GÜ. „Salaris vroedvrouw, etc". De heer van Dam is bang, dat bet voorstel van de Kath. fractie om het salaris vroedvrouw le verhoogen tot 700 niet zal worden aan genomen en wil een tusschenvoorstel doen, n.l. om het salaris te verhoogen tot f 500, welk voorstel wordt ondersteund. Het voor stel van de Kath. fractie het salarus te verhoogen tot 700 wordt het eerst in stemming gebracht en verworpen mei 65 stemmen, waarna het voorstel van Dam wordt aangenomen met 74 stemmen. De post „Steunregeling werkloozen5' vraagt lange besprekingen. De heer de Lange stelt voor dit jaar ook wederom in de maanden December, Januari, Februar, en Maart gratis een H.L. cokes te ver schaffen. waarop de Voorz. verzoekt dit voorstel in de eerstvolgende vergadering te doen. Bij den post „Werkverschaffing'' doet de Commissie een voorstel om dezen post met 500 te verhoogen, terwijl de heer Ver- heijs voorstelt bij werkverschaffing het minimum loon der Gem. werklieden uit te keeren. Beide voorstellen vinden nog al eenige geslrijding; in stemming gebracht worden be de voorstellen met 74 stem men verworpen. Bij den post „Straaibelasting" doet de Voorz een beroep op den Raad om dezen post dit jaar alsnog te handhaven. De heer Verheijen licht clit nader toe en zegt voor handhaving te zijn, indien de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud met 100 wordt verhoogd, terwijl hij voorstelt, dat B en W met nadere voorstellen dienaan gaande zullen komen. De heer Willemse stelt voor de post Straatbelasting te schrappen. De Voorz. zegt. dat B. en W. terdege zullen overwe gen, of liet noodzakelijk levensonderhoud met 100 zal kunnen worden verhoogd en vindt dit dan beter, daar hiermede alle ingezetenen gebaat zijn. Hierop trekt de heer Willemse zijn voorstel in, mits het slechts voor één jaar is. De geheele begrooling 1928 in ontvang sten en uitgaven, alsmede de kapitaal- dienst, worden daarna z. b. s. goedge keurd. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultuur. Gisterenavond hield de afd. Katwijk a. d. Rijn tier Alge meene vereeniging v. Bloemb.eultuur een vergadering in „de Roskam". De opkomst was matig. De voorz., de héér N. Bos, opende de vergadering en gaf een overzicht over het afgeloopen jaar, hierbij latende uitkomen dat de stand van het gewas vrij goed was, cle prijzen, uitgezonderd die Van Darwin tul pen, goed, va-21 sommige artike len .best. Op initiatie? der vereeniging werd een Tuinbouwcursus opgericht. Waren er eerst moeilijkheden met het verkrijgen van een goed lokaal, toen het R. K. School bestuur bereid gevonden werd een lokaal hiervoor af te staan, ook zelfs nadat de_ cursus gesplitst moest worden enmen 4 avonden in een week noodig bad, was dit bezwaar opgeheven. Het gemeentebestuur gaf voor bestrijding der noodzakelijke kos ten als vuur en licht, .een subsidie van f 100.Do heer Bol spreekt een woord van hartelijken .dank aan bet schoolbe- sbur voor hunne medewerking waarmede de vergadering gaarne instemt. Volgt behandeling der beschrijvingsbrief Tot candidaten voor bet hoofdbestuur wer den gesteld Ja-e. Bijvoet to Overveen en Chr. Eggink Jr. te Voorschoten. Het hoofdbestuur had medegedeeld dat de kosten voor het eigen gebouw f 30.000. hooger zouden komen dan de raming als gevolg van hoogere eischen aan ventilatie en verwarming. De vergadering blijkt van oordeel dat het hoofdbestuur geen verwijt kan treffen. Zij is afgegaan op de advie zen van deskundigen. Punt 7. Voorstel van het hoofdbestuur om een request te zenden aan de Regeering omtrent actieve handelspolitiek. De min derheid van bet hoofdbestuur ontraad de aanneming van het voorstel." Lange dis- cusies worden gevoerd over vrijhandel cf bescherming. De voorz. gaat mee met de minderheid van het hoofdbestuur. De af gevaardigden krijgen vrij mandaat. Tot afgevaardigden worden gekozen de heeren Nic. Bos, H. W. Grimbergen, plaatsvervangers C. v. d. Lubbe en D. Bol. De heer D. Bol klaagt over aangebrachte schade aan bolgewassen door los langs den weg gedreven vee. De voorz. zegt dat de vereeniging zich gewend heeft tot het ge meentebestuur van Valkenburg en Kat wijk met gevolg dat de desbetreffende ver ordeningen zijn herzien. Vee mag langs den weg gedreven worden alleen aan de hand en ten hoogste drie stuks bij elkaar. Als aan de verordening de hand wordt ge houden zal het euvel niet meer plaats grij pen. Hierna sluiting dezer geanimeerde vergadering. VEUR. Geboren: Maria Theresia d. vail H. W. Rolvinck en G. Wortel Hendricus Martinus z. van P. van Oosten en H. D. C. Heemskerk Antonia Wilhelmina d. van J. de Groot en H. Th: Mulder. Overleden: Leonardus Franciscus Wubbela 69 j., ongeb. INGEZÜËDER MEDEDEELIN6 50-55-40-5Qct.p./£ponci.. I1.V.DOUWE EGBERTS TABAKS-FABR! EKEM Eamew^flie B^Scfagen ONGELUKKEN. DE VERMISTE SC>'EVENINGSCHE LOGGER. De namen van de vermoedelijk wngektrnmn bemanning. In het berich» van gisteren omtrent het over tijd zijn van een Schevenmgschen log ger, zijn door een vergissing de cijfers ver wisseld. Het dient zóó te luiden, dat de SCH.'276 over fnd is en als verlogen wordt beschouwd. De SCH 190, ligt daarentegen te Ylaardingen. De bemanning van den logger SCH 276 bestond uit de volgende 13 personen: Jan Bruin, 44 jaar, schipper, met zijn zoon; C. van Zaanen, stuurman; A Bal, matroos me,', zijn zoon: M. Korving: K. Roeleveld; J. v. d. Oever; J Keus en .T Verbaan; matrozen D. de Bruin, lichtma troos, en de jongens O. Schaap en K. de Graaf. Gehuwd waren, behalve de schinoer Bruin en de matroos Bal, ook de stuurman van Zaanen en de matrozen Korving. Roe leveld, v. d Oever en Keus Allen waren te Scheveningen woonachtig. Slachtoffers van het verkeer. Botsing tussehen tram en vrachtwagen Maandagmiddag ongeveer half vijf is een vrachtwagen van de firma v. d H te Amersfoort nabii den ingang van hot ge- niekamp aan den Utreehtschtscho'Haat- weg aangereden door dé Oo<=ter Stoom tram. De wagen moest de tram'ün dwars oversteken. Aan het ho-haaldelijk vmr^k aan den trnmb^stuurdor om te stouwen, werd geen gevolg gegeven en zoo voWle een aanrijding. Het paa^d werd een tien tal meters dwars voor de tram uitgeduwd doch kreeg _geen letsel. De matermele schade is aanzienlijk. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voot. Te Borcülo werd Maandag de bestelauto van de firma Vroom en D^ees7*riann uit Deventer door cle stoomtram Bnveulo-De- venter aangereden en vernield. De chauf feur bekwam geen letsel. Het ongeluk ge schiedde on een punt, waar rij- en tramweg elkaar kruisen. Doode!5|ke val. De invoeger H. G., uit Bocholtz, was te Koblscheit. bezig met heruitvoeren van voegwerk aan een fabrieksschoorsteen. Door het loslaten van steigerhout viel hij van een hoogte van 9 a 10 meter en over leed spoedig „Msbd." Te Heiningen is naar hel „D. v N. Br." meldt D. de Kok in de schuur van J. de K. van een balk gevallen en dood opge nomen. Te Augsbnurt (Kollum) is de 16-jaricre boerenknecht L. van Houten met een pak stroo van den zolder gestort en zoodanig gewond, dat hij overleden is. Nood8©$tïg ongeluk. Maandagmorgen omstreeks half 10 be kwam de ruim 20-jarige arbeider F. uit Enter, werkzaam aan de Twentsche Stoom- bleekerij te Goor een ernstig ongeluk, aldus meldt het „Volk". Het springen van een bus zwavelzuur, bad bet noodlottig ge volg, dat dit vocht in zijn aangezicht kwam. Met hevige pijnen werd hij onmiddellijk op advies van den plaatselijken arts. dr. Liene- man'naar Oldenzaal' vervoerd. Men vreest, dat de ongelukkige voor zijn loven blind is geworden. Door een baal rijst gedood. Te Zaandam is Maandag aan de rijst- pellerij van G. Kamphuvs' fabrieken de êi-jarige B: Bunders door een vallende baal rijst .getroffen, tengevolge waarvan zijn halswei'velkolom is rebroken. Gisterenmirldag is de man onder bevig lijden bezweken. Bloeddorstige hond. Te Andel heeft een hond op één nacht 64 kippen van den landbouwer de Fijter doodgebeten. Aan de gevolgen overleden. De heer B., die voor enkele wekc-n in de fabriek Elias te Eindhoven ernstige brand' wonden, opliep, is aan de gevolgen overle den.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4