DANSAVOND „FOYER" INGEZONDEN BSEOEGEELIRG ffgEC&fTZAëCEH STADSNIEUWS INGEZONDEN NEBE0EF.U8G INGEZONDEN MEDEEM Zondag 4 Dec. a s. 8 uur S. P. WiELINGA UIT OE eüHSEWiya lom, do hoogeerw. pater Provinciaal der Dominicanen van Breda als goed vriend van wijlen Pastoor Sandfort, de hoogeerw. pater Simon Bennobroek, oud-provinciaal en thans pastoor van Oudowater en cus tos der Provincie der Franciscanen, de Kpereerw. pater Haenen, pastoor te Rotter dam, en definitor der provincie; de gar- diaans van de kloosters to Nieuwe Niedorp er Woerden, vele paters Rranciscanen en zoo goed als allo pastoors uit Haarlem en Omstreken. Het kerkgebouw was overvol met geloo- vigen, parochianen voor het grootste deel, maar ook anderen, want wijlen Pastoor Sandfort was ook ver buiten zijn Parochie zeer geliefd. Dat bleek ook wel bij de lijkrede, die na efloop der TT. Mis werd gehouden door pas toor L. J. Willenborg v. Bloemendaal Geen oog bleef droog tijdens deze rede. die uitging van do woorden: Benedicamus Pa- trem et Filium cum Sancto Spiritu (zege nen wij den Vader en den Zoon met den Heiligen Geest), de laatste woorden, door den verscheiden priester geuit. Onze liefde voor den goeden pastoor, den beminden medebroeder in de orde van St. Franciscus en in het priesterschap, den ge liefden bloedverwant, den vriend van zoo- velen, brengt ons hier voor het laatst bij een rondom de lijkbaar van hem, dien wij ellen zoo oprecht hebben lief gehad. Met eerbied zien wij neer op dat stoffelijk over- echot. waaruit het leven zoo aangrijpend en tegelijk zoo roerend schoon van ons is heeneegaan. Niet do plotselinge dood is te vreezen, alleen de dood. die èn plotseling èn on- vo''••bereid is. Deze plotselinge dood heeft echter wel de schoonste voorbereiding gehad, die een priester wenschon kan. Niet alleen omdat hij sinds jaren door de hartkwaal en het eezag der geneesbee- ren was aangekondigd al9 mogelijk en waarschijnlijk; niet alleen, omdat pastoor dagelijks aan deze mogelijkheid herinnerd we-d in do voorzorgsmaatregelen, hem voorgeschreven en door hem met zorg toe gepast. maar vooral door al do treffende h':zonderhedcn van den laatsten dag van zi:n leven: den eersten Zondag van den Advent. Was hij zijn H. Misoffer niet begonnen m"t de woorden: „Tot u houd ik mijn ziel geheven, o mijn God, on U stel ik mijn vertrouwen, ik zal niet beschaamd worden* want al wie IJ verheiden zullen niet te schande worden." (Introïtus). In de col lecte der H, Mis bad bii gebeden: „Ver wek, zoo smeeken wij Heer, Uwe macht en kom: opdat wij uit de dreigende gevaren onzer zonden door Uwe bescherming mogen gered en door Uwe bevrijding verlost wor den" Tn het Epistel had hij ook tot zich zeiven gesproken: „Nu is ons heil naderbij dan toen wij het geloof omhelsd hebben. De nacht is voorhij, de dag breekt aan: doet aan dan Ueer Jesus Christus". Heeft hij U, dierbare parochianen, na het Evangelie over het laatste oordeel, nog niet met klem en nadruk gesproken ovei* de komst van Jesus ten oordeel: „Deus poster manifeste venial; onze God zal zicht baar komen" En was zijn laatsio woord niet tot U: „Leeft dan zoo, dat gij blijmoe dig het oordeel Gods mooet tegemoet gaan Toen hij zijn laatste offerande had ge daan en zich voor het laatst diep gebogen voor het allaar het offer van zich zeiven had gebracht met de woorden: „Mo gen wij in nederigheid des geestes en in vermorzeling des harten door U aangeno men worden. O Heer", heeft do H. Kerk hem deze woorden op de lippen gelegd: „Mogen deze geheimen, o Heer, door hun ne groote kracht zuiveren en ons gelouterd tot hunnen oorsprong doen geraken". Als een blijde boodschap van den Hemel was de Communiozang: „De Heer zal goedhar tigheid schenken en onze aarde zal hare vrucht voortbrengen." En welk een ontroerende werkelijkheid zien wij uitgedrukt in de laatste bede van deze H Mis; „Laat ons o Heer uwe barm hartigheid ondervinden in het midden van uwen tempel, opdat wij ons door waardige eerbetuigingen tot de aanstaande plechtig heden onzer verlossing mogen voorberei den" Neen, de priester, die zoo 's morgens heeft mogen bidden, cn dan 's avonds zóó dc verhooring van zijn gebed ondervindt, sterft niet onvoorbereid. En wat deze voor bereiding zoo schoon zoo verheven, zoo heilig maakt is dit: dat de tcedcre, liefde volle, machtige hand van God zelf deze voorbereiding geregeld heeft en wel in zul ke omstandigheden, dat wij dezen plotse- lingcn dood veeleer benijden dan vreezen. Na een liefdevolle aanmaning en herin nering aan zijn kwaal: „Pastoor, zoudt u do processie wel doen, cn een wikken en wegen tusschen voorzichtigheid en liefde: „Is do mon strans niet zwaar" vroeg hij, heeft de liefde overwonnen en is hij blijmoedig het feestlof ingegaan, heeft hij Jesus rondge dragen en aanbeden, gesteund en gesticht door de aanbidding eener talloozc menigte en mocht toen na zijh laatste Te Deum eterveneï zingen: Benedicamus Patrem et Filium cum Sancto Spiritu. Zegenen wij den Vader en den Zoon en den H. Geest. Die laatste bede van den dierbare doodo te dan het stempel op dit leven geworden en tegelijk een uitnocdigïng voor mij om zijn priesterleven dat met zulk een bede eindigde alleen te gedenken als ter ver heerlijking van den Vader en den Zoon en den Heiligen Geest, en als een kostbaren zegen geschonken aan de familie, aan de orde, aan de parochie, en geheel de H. Kerk. Benedicamus Patrem. Laat ons den Va der zegenen. Ja, de Vader heeft zich in dit kinderlijk eenvoudig en vaderlijk goedig leven aller schoonst geopenbaard en verheerlijkt. Deze gedachte werkte de gewijde Tede- naar daarna op heerlijke wijze uit. De ahsoute werd verricht door den hoogeerw. Pater Regulatus Hazchroek, pro vinciaal der Paters Franciscanen te Weert. Tijdens de plechtige uitvaart werden op de zijaltaren H. Missen gelezen voor dc zielerust van den overledene door de zeereerwaarde Paters Sigismond Wadhuis vicaris te Woerden en Pastoor Gillissen O.F.M. uit Den Haag. Na afloop der plechtigheid werd het lijk, per auto naar Wychen vervoerd. Diefstal van vee uit de weide. Voor de rechtbank te Breda werd tegen den veekoopman A. W. J. te Princenhago, wegens diefstal van vier koeien uit een weide aldaar, twee jaren gevangenisstraf geëischt. Voor eenzelfde feit to Zevenber gen gepleegd, waar hij samen met zekeren de P. uit Princenhage, twee koeien zou hebben gestolen, werd eveneens twee jaar tegen hem geëischt. De eisch tegen de P. luidde een jaar en zes maanden. Ingezonden Stekken (BuiteD verantwoordelijkheid der Redactie Het Sint Nicolaasfeest en de Sint Nicotaas- parochie 4e Utrecht. Onder de velen, wier hart vol verwach ting klopt, nu het St. Nicolaasfeest nadert, ben ook ik. Ruim een jaar geleden heeft Z. D. H. dc Aartsbisschop van Utrecht mij opgedragen, te gaan zorgen voor een kerk in het Ondiep, een arme buitenwijk van Utrecht. Het meest dringende was de school, om dat het Openbaar Onderwijs loerde op het kind en daar ook reeds zoo menig kind zijn neutrale lokalen bad binnengeleid. Die school, de St. Nicolaasschool, is bijna gereed en reeds door 156 kinderen bevolkt Maar van de kerk is nog geen spoor Reeds een jaar ga ik al bedelende rond, maar boe laag ik de totaaibegrooting ook maak, ik zie nog geen kans om te begin nen De parochie alleen kan er niet voor zorgen. Do eene helft, waartoe de vele so cialisten en de vele gemengde gezinnen be- hooren, wil mij niet helpen, ook al zou zij kunnen. En de andere helft 't is een arbeiderswijk zal doen, wat zij kan, maar is er alleen onmogelijk toe in staat. Wie helpt? Het St. Nicolaasfeest is het weldadigheidsfeest hij uitnemendheid. Iedereen heeft op de-en dag bevoorrech ten, die hij of zij bijzonder gedenkt. Toe, neem de St. Nicolaasparochie ook op on der die bevoorrechten en stuur eens een gift of oud goud, wat bij u toch renteloos ligt Wie helpt? Ik geef een maandschrift uit „De Sint Nicolaasklomp", dat in zijn bescheiden vorm gewijd is aan de ver eering van St. Nicolaas en dat moet strek ken tot steun van de arme St. Nicolaas parochie te Utrecht. De abonnementsprijs ia al even bescheiden als het boekje zelf, n.l. 1.20 per jaar. Op 6 December begint de nieuwe jaar gang. Wie geeft zich op als ahonné, om daardoor te helpen de hoognoodige kerk in de arme buitenwijk van Utrecht? Vol verwachting klopt het hart van P. KOELMAN, belast met de oprichting van de St. Nico laasparochie, Amsterdamsche Straatweg 409 G bis A, Utrecht. Giro 70936. LEIDEN. Geslaagd zijn voor het: doctoraal examen Klassieke Letteren mejuffrouw D. Vcrstege (Den Haaf); Taalkundig doctoraal examen indologie de heer T. S. Smit (Heemstede); economisch candidaats-examen indolo gie de lieer J. B. A. F. Polak (Den Haag); doctoraal examen wie- en natuurkunde hoofdvak astronomie de heer H. van Gent (L e i d o n); doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak wiskunde do heer J. J. van den Berg (Den Haag). Voor het examen van Apothekers-assi stent, Commissie te Leiden, zijn opgeroe pen 4 candidaten. Geslaagd mejuffrouw A. M. Pioron, geboren te Voorschoten en do heer O. Scheffelaar Klots, geboren te Enschede. Adressen aan den Raad. Door de besturen van S. D. A. ,P. en de Leidscho Besluurdersbond is een vergade ring van werkloozen bijeengeroepen. Op deze vergadering is aangenomen een adres aan den Gemeenteraad, waarin wordt aan gedrongen op werkverschaffing en rui mere uitkeeringen. Door de afcleeling Leiden van den „Bond van Ned. Onderwijzers5' is een adres aan den Raad gericht, waarin wordt gepleit voor oprichting van een openbaar lagere school en een openbare bewaarschool aan den Haagweg. Ambtsaanvaarding mr. R. P. Cleveringa. Do lieer mr. R. P. Cleveringa, nieuwbe noemd hoogleeraar in de faculteit der Rechtsgeleerdheid aan de Universiteit te Leiden om onderwijs te geven in het Han delsrecht en het Burgerlijk Procesrecht, DAMES- MODE' 3TIKELEH r repetlo Chine Sjaals12.40 Corsages 20 ct. *'fden Vesten f 1.25 hoopt zijn ambt te aanvaarden met het uitspreken eener redevoering op Woensdag 7 December des namiddags te 2 uur in het groot-auditorium van het Universiteitsge bouw. Prof. Gort. Omtrent den toestand van prof. Oort vernemen wij, dat zijn krachten langzaam afnemen. De patiönt gevoelt zich zeer zwak. Opbrengst Rootle Kruis-poslzegels. Het Bestuur van do Afdecling Leiden van het „Nederland sche Roode Kruis" deelt ons mede, dat de netto-opbrengst van de uitgave der Roode Kruis-pcstzegels over 5t heele land heeft bedragen totaal ƒ.51.400 en dat het zijn welgemeenden dank wenscht te betuigen aan allen hier ted stede, die in deze daadwerkelijk hebben meegewerkt. Hef rooken door kinderen. Indertijd is door den gemeenteraad een verordening gemaakt, waarbij bet rooken door kinderen beneden 16 jaar strafbaar werd gesteld. Hoewel toen door sommigeleden be toogd werd, dat deze verordening een wassen neus zou blijken, werd zij tocb aangenomen. In de practijk blijkt de hierboven aan gehaalde meening inderdaad juist to zijn geweest. Immers, de jeugdige overtreders worden niet gestraft, hetgeen oorzaak is, dat de politie ook niet zoo streng de hand houdt a^an het verbod. Dat het inmiddels wel overtreden wordt, blijkt wel, toen op een middag van deze week eenige rechercheurs op controle werden uitgezonden en waarbij drie jon gens beneden zestien jaar werden betrapt. Met een berisping zijn de jongens er ech ter afgekomen. St. Nicolaasvlering Noorderkwartier. Gisteravond hield de Buurt- en Speel- tuinvoreeniging „Noorderkwartier5' haar St Nicolaasfeest in de Graanbeurs. Om ongeveer 7.15 uur opende de heer P. J Pont dezen feestavond en heette de kinderen en ouders hartelijk welkom Spreker memoreerde dat, ondanks deze vereeniging slechts 8 weken bestaat, zij er in geslaagd was met medewerking van de verschillende buurtgenooten en vooral door de giften van verschalende fabrikanten daartoe in staat gesteld cn den heer Backer, die de zaal gratis disponibel stelde enz. enz. dezen avond te organisee- ren. Het was werkelijk meer dan leuk de verheugde gezichtjes to z en die vol ver wachting de komst van den Heilige uit Spanje verwachtten. Jammer genoeg was er van St. Nicolaas een brief gekomen, dat hij door drukke bezigheden verhinderd was, maar toch npg zijn best zou doen te komen, al was het ook een uurtje later. Gelukkig was er uitkomst want de heer van Genne, feest arrangeur uit den Haag, hield de kinderen door verschillende goo cheltoeren alleraardigst bezig Ook de poppenkast was, zooals altijd, een welkome en welverdiende vertooning en werd dan ook herhaaldelijk toegejuicht. De kinderen vermaakten zich kostelijk en onder bet zingen van „Zie ginds komt de stoomboot van Spanje weer aan'5 kwam nu St. Nicolaas vergezeld van Zwarte Piet de zaal b:nnen en er steeg een don derend hoera uit alle kindermonden. De kinderen werden verschillende maleD ont haald op versnaperingen en een Jazz-band zorgdo voor de verdere stemming. Te ruim 10 uur sloot de Voorz. den feestavond en gingen de kinderen zeer vol daan huiswaarts. Voor het diploma Piano Solo-spel van het Koninklijk Conservatorium is geslaagd Mcj. I. Jos. Timmerman alhier. Voor den dienst in Nod.-Indië is be stemd de heer mr. J. Prins, alhier, als ad ministratief ambtenaar bij het binnen- landsch bestuur. Do feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Studenton- Indologen-vereeniging, welke werd opge richt kort na de vestiging van de oplei ding van Indische bestuursambtenaren aan de Leidsche Universiteit zijn vandaag aangevangen. Vanmiddag werd er een receptie gehou den in Kasteel Oud Wassenaar te Wasse naar, welke zal worden gevolgd door een thé dansant. Het gironummer van het St. Franciscns- Liefdewerk is niet 701018, maar 70108. Men zendo dus aan dit laatste nummer zjjn Sinterklaas-surprise. Op verzoek van den commissaris van politie te Noordwijk is aangehouden J. v. T., verdacht van diefstal van twee konijnen Mej. J. K. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zij is mishandeld door mej. L. v. H. Bij de politie is aangifto gedaan van vermissing van een lantaarn van een schuit, liggende in den Nieuwen Rijn. Gistermiddag is een hittekar van A. v. D. op den Maredijk door een auto aange reden, waardoor de wagen ernstig werd beschadigd. Gisteravond is een schoorsteenbrandje uitgebroken in het gebouw van de Leidsche Effectenbank aan de Breestraat. Het vuur werd spoedig gebluscht. MUZIEK. Leidsche Kunstkring voor alien. Gerard Hókking Theo van der Pas. Het ovationeel succes, dat Gerard Rek king en Theo van der Pas gisterenavond op den Leidschen Kunstkring hadden, is te begrijpen, 't Was een prachtige avond. De cellist is waarlijk een artist bij Gods genade, een uitnemend virtuoos en door en door muzikaal. Voor alles is Hekking's spel immaterieel, al kan hij de klank grootsch aanzetten in het forto, 't Zit bij hem in de toonkleur, de belich ting, het gevoel, dat hij op zoo velerlei wijzo aanbrengt; in zijn intenties cn on uitputtelijke ideeën. Ook het talent van van der Pas is ons bekend; hoe hij is uitgegroeid tot een technisch pianist, met een voordracht soe pel en intuïtief, iemand met individuele visie en hoogstaande eigenschappen voor ensemble-spel. De voldragen vertolking van Chopin's cello-sonate boeide fel de aan dacht. De druk geschreven pianopartij in het eerste en laatste deel leidt de aan dacht af van het ensemble (hetgeen voor den pianist zeer moeilijk is). De beide tus- schendeelen schenken daarom den toehoor der het meest voldoening. Beider techniek hebben wij den ganschen avond bewonderd als „zeer gecultiveerd". In Hekking'3 toongeving is groote be koorlijkheid. Welk een resonnance in zijn „Bcl-eanto", da aan het immaterieele grenst, en wat een heerlijk instrument heeft hij in zijn bezit. Beide kunstenaars waren uitmuntend gedisponeerd, voelden elkander aan en inspireerden elkander het allerbeste te geven. „Sonate" van Debussy volgde, 't Ts buitengewoon zooals Gerard Hekking den gesoigneerd en, zich subtiel uitlovenden Franschen geest aanvoelt. De- bussy's objectieve gevoelsmuziek met haar zoo persoonlijke melodie, werd ongewoon klaar en helder belicht, illustratief geac centueerd en met relief toegezongen, 't Ts alsof hij niet tevreden is vóór hij het in nigste op zijn toon heeft doen inwerken. Dc pianist speelde met wonderlijke klaarheid van stijl, intensiteit en supreme klankverfijning. Een uitnemende Bach- vertolking gaf de cellist in dank voor dö hartelijk gemeende bijvalsbetuigingen, waarbij van der Pas hem voortreffelijk se- cun deerde. Na do pauze waren de twee solisten zoo vriendelijk de Sonate van Debussy nog eens te herhalen, nadat de cellist een en ander verteld had over Debussy's gedach ten en gevoelens, in deze sonate neerge legd: Debussy's „geste musicale". Aller dank was groot èn voor de welwillendheid èn voor de expansieve interpretatie. De derde sonate, die gespeeld werd, was die in „G.-dur" van Ijachmaninoff. Nogmaals nam Hekking het woord en wees op het verschil tusschen het voorgaande en dit werk, dat geheel slavisch is, gepassioneerd, volzongen en vol heimelijkheid. 5t Was een gestadige wisselwerking tusschen beide ar- tisten. Een geheel ander coloriet werd nu gegeven, geheel andere klankinnigheid, een vertolking afgerond en bloed-warm. Voor oen zaal, die met ze^r aandachtige e" enthousiaste toehoorders was gevuld, hebben beide kuns'^naars zooals in den aanvang gezegd is met het grootste succes geconcerteerd. Er was een applaus, dat nagenoeg niet eindigen kon. J. K. BIOSCOOP. Luxor. Er zit climax in het programma, dat dezo week de directie van het Luxor Theater zijn bezoekers weet te bieden. Na een goed Journaal krijgen we een dolle klucht in twee aeten te zien, waarbij zDh allerlei vermakelijke complicaties voldoen. In het eerste hoofdnummer „de Vrouw, die zich opofferde", konden we den harden strijd aanschouwen van een rechter, die zijn eieen zoon moet veroordeelen, die (valschelijk) beschuldigd is do oorzaak te zijn van een auto ongeluk met doodelijk gevolg, terwijl daarnaast de moeder van den jongen staat, die zichzelf opoffert om haar zoon te redden. Een film met voor treffelijk spel. Na de pauze wordt verirond: „Zijn naam gezuiverd", waarin Richard Barthelmers zijn grootste rol speelde in den persoon van Robert Kincairn, afstammeling van eer oud-adellijk Britsch geslacht. Hij nam de schuld op zich van een diefstal door zijn verloofde bedreven. IXij werd door zijn "ader veistooten en nam dienst in het Britsche leger in Palestina. Daar vei'dcdigt hij op een avo-id een Grieksch danseresje in een café tegen El Rahib, den verraderlijken hoofdman van het In- landorsgarnizoen. Robert wordt bewuste loos geslagen, doch door het meisje en een bedelaar gered en verpleegd in hun tent. Daar bemerkt Robert na zijn genezing, tcekenen van opstand in het kamp van El Rahib. Als bedelaar vermomd gaat hij op verkenning uit en als hij veel vernomen heeft, wordt hij gegrepen. Hij houdt zich doofstom, doch door velerlei martelingen wordt hij tot spreken gebracht. Uit de kerker wordt hij bevrijd door het meisje en samen ijlen ze naar het garnizoen, waar do vader van Robert het bevel van den vorigen commandant heeft overgenomen. Robert vertelt zijn wedervaren, spoedig -i j GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. L. J. P, Herrendorf, om vergunning tot het opricht ten van een fjjngoed wasch- en strjjkinrich- ting in het perceel Korte Hansenslraat no. 7, en b. A. Vros, om vergunning tot het uitbreiden van de boek- en handelsdruk kerij in het perceel Hoogewoerd No. 46. Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met do bijlagen op do Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn. üaifocgSae&e ftyeesaaa LEIDEN. Woensdag. Buitengewone ledenvergadering van den Ned. R. K. Volksbond, Bondsgebouw, 8 uur. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemoD de volgende huisart sen den dienst waar. Dr De Jager, Oude Singel 142. Dr Rassers, Rapenburg 47 Dr Veldhuvzen Hnnitrrnchi 84. Dr. Meybcom, Waters teeg. De geneeskundige 's Zondagsdienst to Oegst geest wordt waargenomen door Dr Timmermans. WilhcWnapark Tel 390 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag28 Nov. a.s tot en met Zondag4Dec waarge nomen door de nnnthpric rn heer P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. worden maatregelen van verdediging geno- men en de opstandelingen met hun verra ders. aan het hoofd worden iu den val ge lokt en zonder bloedvergieten ontwapend. Dat is het gegeven van het tot een boeiende film verwerkt verhaal, dat deze week wel bezoekers zal trekken. HAARLEM MER MEER. Geboren: Adrianus, z. v. A. de Bruin en J. Mesman. Willy d. v. W. van der. Bijl en J. Brandeerhorst. Thoodorus- Hendrikus' z. v. N. A. de Eeij en G. Scherm bage. Cornelia Maria Barbova d. v. J. Goes en C. G. Zwart. Ondertrouwd: A. Koridon 31 j. en. D. van Prooijen 44 j. J. Knik 23 j, en C. E. van Rijswijk 19 j. Getrouwd: G. J. Mcirmans 2" j. éh M. Pieters 24 j. - J. Griekspoor 24 j. en G. Eijk 21 j. D. Noppen 20 j. en C. D. van Rijswijk 21 j. J. A. Kas knier 35 j. en G. j_ lomgaart 31 j. Overleden: L. Kooijmans' 71 j., we«dr. van J. A. Didde. C. Maliepaard 60 j., wedr. van O. Rood zant. A. A. van der Klugt 22 j., geh. met J. do Jong. KILLEGOM. R. K. Handels- en Kantoorbedienden. Gisteravond hield de afd. Hillegom van den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franeiscus van Assisië" een Propaganda- tevens leden vergadering in Hotel Flora. De Bonds voorzitter hield daarna een propaganda- rede over het onderwerp: Werktijdenbe sluiten. Dezo redo word door alle aan wezigen, zoowol ledon als ongeorganiseer den met de grootste aandacht gevolgd. Na hèt debat werd een motie met aigenaeene stemmen aangenomen, waarin de afd. naar volle sympathie betuigt met de besluiten te de&er zake aangenomen op het Demon stratief Congres van den Bond, gehouden op 13 September 1.1. te Zeist en ©en drin gend beroep doet op de Volksvertegen woordiging om met den moesten spoed te.- kernen tot de wenschen, neergelegd in du resolutie van genoemd Congres. R. K. Vrouwenbond. Gisleravoi&d hield de R. K. Vrouwenbond een goed beaochte It 1 en verga-dering. Wegens plotseling© ver hindering van den Zeeroerw. heer Laurier, leeraar aan het Klein-Scminario. kon do aangekondigde lezing niet doorgaan, welke teleurstelling vergoed werd, doordat kap. Mathot van St. Martinne een losing met lichtbeelden hield. LISSE. Biljarten. Uitslag van do onderlinge hiljartcompetiiie voor leden van de® R. -K. Volksbond: car. brt. hs. Th Duivenvoorden 100 27 14 J. Mesman 54 26 8 J Mesman 100 44 9 J. de Kuiper 92 44 10 A. van Dijk A. H. Schrama A. van Dijk J. Mesman A. H. Schrama J. de Kuiper KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De maand Dooeahcr is ia de meeste gevallen geen gunstige maand voor tuinders, evenmin voor koopsrs. Er is dan altijd iets mats in den handel. Som migen schrijven het toe aan dc feestdagen als St. Nicolaas en Kerstfeest. Hoo het ook 100 33 16 7i 32 12 100 40 10 67 40 7 100 48 12 97 49 14

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2